توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 359999
واشینگتن تایمز: بن رودز از اظهارات خود درباره توافق هسته ای دفاع کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۳
مشاور باراک اوباما که در قبولاندن توافق هسته ای به مردم آمریکا نقش داشته است، از اظهارات خود در این خصوص دفاع کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبسایت واشینگتن تایمز، "بن رودز،" مشاور باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا که به دلیل نقشش در تلاش برای قبولاندن توافق هسته ای ایران به مردم آمریکا، مورد انتقاد قرار گرفته بود، روز گذشته از اظهارات خود دفاع کرد. بن رودز در گفتگو با "انجمن کنترل تسلیحات" در واشینگتن اعلام کرد: نتایج توافق هسته ای ایران، خود گویای همه چیز است. ایران گام های مهمی در جهت لغو برنامه های هسته ای خود برداشته است. اینها حقایقی هستند که با آنچه ما تابستان سال گذشته گفتیم، مطابقت دارد.

قانونگذاران جمهوری خواه و دیگر افراد از رودز به بهانه ی دروغ گویی در خصوص توافق هسته ای و گمراه کردن افکار عمومی در خصوص اینکه این توافق تنها پس از به قدرت رسیدن میانه روها در تهران در سال ۲۰۱۳ به مذاکره گذاشته شد، انتقاد کردند. اما گفته می شود در خصوص چارچوب توافق هسته ای پیش از به قدرت رسیدن میانه روها گفتگوهایی انجام شده بود.

رودز در ادامه افزود: انرژی و زمانی که دولت اوباما صرف توافق هسته ای ایران کرد به قیمت غافل شدن از برنامه های هسته ای کره شمالی تمام شد. حقیقت این است که ایران زمان و انرژی زیادی برای ساخت رژیم تحریم ها، مذاکره در خصوص توافق هسته ای و اطمینان از اجرای این توافق صرف کرده است. حوزه های دیگری نیز وجود دارد که باید روی آنها کار شود. ما هنوز نتوانسته ایم کره شمالی را از انجام برنامه های هسته ای اش متوقف کنیم. آزمایش سلاح های هسته ای و موشکی کره شمالی مهم ترین چالش جهان امروز محسوب می شود.

در همین حال، کاخ سفید روز گذشته انکار کرد که یک جمله در خصوص توافق هسته ای ایران را در متن رسمی کنفرانس مطبوعاتی دستکاری کرده است. این درحالیست که وزارت امور خارجه آمریکا اذعان کرد به طور عمد یک ویدئو از کنفرانس مطبوعاتی دسامبر ۲۰۱۳ (آذر ۹۲) را حذف کرده است تا اظهارات سخنگوی آن در خصوص مذاکرات محرمانه آمریکا و ایران را پیش از دستیابی به توافق هسته ای پنهان کند.

"جاش ارنست،" سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد بین عملکرد وزارت امور خارجه آمریکا و کاخ سفید که هفته گذشته یک جمله را در خصوص توافق هسته ای حذف کرد، تفاوت وجود دارد. این جمله به دلیل نامفهوم بودن حذف شده است. "کوین کورک،" خبرنگار فاکس نیوز از جاش ارنست پرسیده بود آیا می توانید قاطعانه بگویید که هیچ مقام ارشدی در دولت اوباما تاکنون در خصوص توافق هسته ای دروغ نگفته است؟ ارنست پاسخ داد: "نه کوین." اما این جمله از متن رسمی کنفرانس حذف شده بود و پس از اشاره "ای بی سی نیوز" به این مسئله، جمله اصلاح شد.
 
کلمات کلیدی : اجرای برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته