توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479897
حادثه در مترو تهران/۴۸ مصدوم در تصادف شدید ۲قطار مترو در ایستگاه‌ طرشت+عکس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۱
۲ قطار مترو تهران در ایستگاه طرشت به شدت با یکدیگر برخورد کردند.

به گزارش ایلنا، این حادثه در حالی رخ داد که قطار مسیر طرشت به سمت فرهنگسرا در ایستگاه توقف کرده بود و هنوز در های قطار باز نشده بود که قطار دیگری از پشت و با سرعت به این قطار کوبید.
بنابر این گزارش شیشه های قطار شکسته و مردم هراسان خود را به بیرون قطار رساندند.


۱۹:۱۴حسن عباسی در گفت‌وگو با تسنیم، با تایید حادثه در مترو تهران که در ساعت 18:18 دقیقه به اورژانس تهران اطلاع دادند، اظهار داشت: در پی این حادثه دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و 5 دستگاه آمبولانس اعزام شد.

سخنگوی اورژانس تهران با اشاره به حادثه در ایستگاه مترو  صادقیه - طرشت خاطرنشان کرد: گزارش اولیه حاکی از چندین تن مصدوم (5 نفر) است.
جزئیات تصادف قطارها در متروی تهران +عکس
۱۹:۳۰سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران از وقوع تصادف بین ۲ قطار مترو در ایستگاه طرشت خبر داد و گفت: بر اثر این حادثه ۱۵ نفر مصدوم شدند.

سید جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا با اعلام خبر برخورد 2 دستگاه قطار مترو در ایستگاه طرشت درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 18:12 امروز حادثه برخورد 2 دستگاه قطار مترو در ایستگاه طرشت به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان به ایستگاه آتش‌نشانی در کمتر از 3 دقیقه به محل حادثه رسیدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد یک دستگاه قطار مترو در ایستگاه متوقف و مشغول مسافرگیری بوده که قطار دوم از راه رسیده و در حالی که سرعت کمی داشته از به عقب قطار اول برخورد کرده بود، که بر اثر این حادثه شیشه چند واگن هر دو قطار شکسته بود. 

ملکی تصریح کرد: آتَش‌نشانان چندین نفر که در این حادثه از ناحیه سر و صورت دچار جراحت و چند نفر دیگر که دچار شوک زدگی و ترس شده بودند را با احتیاط از داخل قطارها خارج کرده و به عوامل اورژانس تحویل دادند. مابقی افراد از ایستگاه خارج شدند و تا دقایق دیگر روند حرکت قطارها به روال عادی بازخواهد گشت.

۱۹:۵۰ سرپرست اورژانس کشور از شناسایی ۴۸ مصدوم در حادثه متروی تهران خبر داد و گفت: این حادثه تاکنون مصدوم بدحال نداشته است.

دکتر پیرحسین کولیوند در گفتگو با ایسنا افزود: عصر امروز در ایستگاه طرشت، قطار مترو از غرب به شرق با قطار متوقف شده برخورد کرد و با اعلام این حادثه، بلافاصله عوامل اورژانس به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۴۸ مصدوم شناسایی و خارج شده‌اند و اقدامات درمانی لازم برای آنها انجام شده است. همچنین اغلب مصدومان به صورت سرپایی درمان شدند. تاکنون هفت مصدوم نیز جهت دریافت خدمات تکمیلی به بیمارستان منتقل شدند.

به گفته سرپرست اورژانس کشور برخی مصدومان نیز به درخواست خودشان برای بررسی بیشتر به بیمارستان اعزام شده‌اند.

کولیوند گفت: دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۳۰ دستگاه آمبولانس و دو دستگاه موتورلانس به محل فراخوان شدند و خوشبختانه این حادثه مصدوم بدحال نداشته است.

وی تاکید کرد: عوامل اورژانس در حال انتقال مصدومان به بیمارستان‌های حضرت رسول، امام و شریعتی هستند.
 
کلمات کلیدی : مترو تهران+حادثه مترو تهران+تصادف قطار مترو طرشت+اورژانس تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.