نظر منتشر شده
۵۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 169693
پیرامون بیمه طلایی فرهنگیان
مجید عزیزی، 11 آبان 91
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۲۰
از سه سال پیش و پس از انتصاب جناب آقای حاج بابایی بر مسند وزارت آموزش و پرورش، در راستای امنیت درمانی فرهنگیان، بیمه تکمیلی این قشر زحمتکش جامعه، به بیمه طلایی ارتقا یافت.
ضمن تشکر از تلاش دست اندرکاران محترم که به این مهم توجه مبذول داشتند به نظر میرسد توجه به نکاتی چند میتواند این وزارتخانه را بیشتر از گذشته به اهداف این طرح نزدیک نماید .
۱- کاهش بروکراسی پیچیده فی مابین مراکز درمانی، بیمار و شرکت های بیمه به طوری که شدت بروکراسی در بعضی موارد پرسنل را از پیگیری دریافت هزینه های اندک زیر سقف ۱۰۰ هزار تومان منصرف می نماید. درخواست انواع فتوکپی احکام پرسنلی، فیش حقوقی، فتوکپی شناسنامه بیمار، فتوکپی جوابهای رادیولوژی و آزمایش، گواهی دریافت وجه پزشک و مراجع درمانی و نامه تایید اداره آموزش و پرورش و ... زمان و هزینه قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد.
۲- کمبود مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه ایران به دلیل عدم اجرای تعهدات سریع این شرکت به افراد طرف قرارداد
۳- توصیه می شود مسئولین امر، تجربه بیمه های درمانی بانک ها و شهرداری ها و سازمان هایی نظیر سازمان گسترش و ... را بررسی نموده و مقایسه ای با بیمه طلایی آموزش وپرورش داشته باشند. چرا که اگر ارائه این خدمات توسط بیمه ایران طلایی است بر ارائه بیمه توسط این سازمانها چه نامی اطلاق می شود؟
۴- اصولا با افزایش سن و استهلاک بنیه جسمی و روحی، کارمندان نیازمند حمایت بیشتری در حوزه بیمه ودرمان هستند. ولی متاسفانه کارکنان بازنشسته آموزش وپرورش از این مهم برخوردار نیستند.
۵- در مواردی آموزش وپرورش سهم بیمه پرداختی از سوی وزارتخانه را کاملا بر دوش کارمندان نهاده که پرداخت این تعهدات خود نیز کمک دیگری به ایجاد اعتماد وتقویت روحیه فرهنگیان است.
به امید روزی که در جامعه عدالت محور تفاوتی بین پشتیبانی های دستگاه های مختلف از کارمندان دولت نباشد و مسئولان دولتی خانواده خود را به شکل مطلوب مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهند.
 
م- شریف زاده
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۰۶:۲۹:۵۳
بسیار عالی- تشکر. بازنشسته آموزش و پرورش هستم و مشکلاتی که بیان فرمودید- امید که مسئولین در جهت رفع تبعیض بر آیند. (1008402) (alef-2)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۰۷:۵۷:۴۶
lدر اداره آموزش و پرورش شهرستا نهای تهران(اسلامشهر،شهرری،رباط کریم و......)تمام حق بیمه تکمیلی از حقوق ماهیانه کارمندان کسر می شود برای مثال باید از بنده حقیر بابت 4 نفر ماهیانه 33تومان کسر شود حدود 65 تومان کسر می شود و هراز چند ماهی مبلغی تحت عنوان سهم آموزش و پرورش بازگشت داده میشود .در مجموع 12 ماه از حقوق کسر و 5 ماهی پس می دهند. (1008415) (alef-2)
 
M
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۰۳:۱۷
بنده نیز نیروی اموزش و پرورش اسلامشهر هستم و آقا محمد درست می گویند ادارات ما تمام مبلغ بیمه یعنی(سهم بیمه شده +سهم وزارت خانه)را از فیش ما کسر می کنند و بعد از گذشت چند ماه یک ماه را عودت می دهند به طوریکه از بهمن تا اردیبهشت هر ساله به فراموشی سپرده میشود چون احتمالاً وارد پایان سال مالی میشوندو آموزش و پرورش به فکر پرداخت حقوق و اضافه کا و عیدی و..... است.اما در شهرستانها اینگونه نیست و فقط سهم کارمندان از فیش آنها کم میشود. (1009761) (alef-1)
 
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۰۸:۰۰:۴۰
ازمسئولین آموزش وپرورش وبیمه ایران تشکر میکنم .من ازخدمات شرکت بیمه

استفاده کرده ام .اما کاغذ بازی رایج وقت گیر است وباعث اذیت ناراحتی می شود

در نظر بگیرید فرزند خود نیمه شب به کلینیک می برید واز ازشما فتوکپی مدارک

می خواهند.چرا به کشور ما مملکت فتوکپی می گویند.با هوشمند شدن ارتباطات

این درخواست چه معنایی دارد؟کار خوب خود را بااین کاغذ بازیهای بیهوده خراب

نکنید . باتشکر فراوان (1008416) (alef-2)
 
معلم
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۰۸:۴۸:۱۱
متاسفانه این صحبت ها برای مسولین عادی شده ونه تنها توجه ای نمیکنند بلکه اقای وزیربا ان لبخند ملیح وقیافه حق به جانب میگویند بنده تلاشم را میکنم ولی کسی به حرف من نمیرود (1008430) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۰۹:۰۳:۱۰
یادم می آید زمانی که با وزارت آموزش و پرورش با بیمه دانا قراردادداشت (حدود ده سال پیش) راحت می توانستیم هزینه های درمانی را دریافت نماییم اما از وقتی که بیمه ایران طرف قرارداد ما فرهنگیان شد...1-همانطور که این آقا اشاره کردند باید وقتی که به انها مراجعه می کنی یک پوشه با محتویات انواع فتوکپی مدارک تحویل انها بدهی، بعد معلوم نیست کی هزینه ای که ازجیب مبارک پرداخت کرده ای رابدهند.
2 - برخورد بد کارکنان که ارزش و احترام ما فرهنگیان را نگه نمی دارند.
3- پزشکان حاذق و مطرح و مراکز درمانی با کیفیت کارت بیمه طلایی شما را قبول نمی کنند.
4- تعرفه دندان پزشکی که خودم 250هزارتومان بابت درمان دندانم هزینه نموده ام فقط 60هزار تومان پرداخت نموده اند.
5- یک نمونه عینی از عدم رعایت قانون در بیمه ایران (پسر همکارمان که یک مسئولیت اداری دارد فاکتور دندانپزشکی را تحویل بیمه یکی از شهرستانها دادند متولیان بیمه فاکتور ایشان را ردنموده و اظهار داشته اند بابت آن هیچگونه وجهی پرداخت نمی کنند. اما پدرش با آنها تماس گرفته و مسئولین بیمه را تهدید به پیگیری موضوع نموده دستور داده اند تمام وجه فاکتور پسرشان پرداخت گردید).
6- اکثر فرهنگیان مظلوم نسبت به حقوق خود در قبال پیگیری امورات درمانی و اداری این چنینی اگاهی ندارند و به همین سبب حقوق آنها ضایع می شود.پیشنهاد می گردد حال که وزیر محترم یک یادگاتری خوب از خود بجا گذاشته اند. آموزش و پرورش هم مثل سایر ارگانها نظیر نیروهای مسلح نسبت به درمان پرسنل خود اقدام ننموده و ازطرف مسئولین تعاون و رفاه ادارات کل نظارت بهتری نسبت به عملکرد بینه داشته باشند. تا موسسات بیمه ای مثل همین بیمه طرف قرارداد سر ما فرهنگیان کلاه نزنند. با تشکر از سایت وزی الف که پیگیر موضوعات مرتبط با فرهنگیان می باشد. (1008442) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۹:۱۲:۳۵
من بازنشسته آموزش وپرورش هستم مدت 12سال حق بیمه به بیمه دانا پرداخت نمودم (5نفر) وخدا را شکر یکبار هم از مزایای پزشکی آن استفاده نکردیم
ولی پس از بازنشستگی متوجه شدیم که همین بیمه دانا که شما همکار عزیز تعریفشو کرده اید بازنشستگان را قبول نمیکند
اسم اینو چی میشه گذاشت؟ (1008861) (alef-1)
 
ناصر
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۰۹:۱۰:۵۰
بازنشستگان جزو مردگان محسوب میشوند ان مدت هم بیمه طلائی بود بصورت مس برخورد میشد (1008446) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۰۹:۱۴:۵۱
به عنوان يك دبير ، اين بيمه فقط جيب ما فرهنگيان را خالي مي كند ! از سويي بسياري از پزشكان مجرب كه بيماران زيادي به آن ها مراجعه مي كنند ،‌اين بيمه را به كل نمي پذيرند و دوم آنكه ، اگر دارنده ي اين بيمه دچار گرفتاري شود ، نخست بايد هزينه ي بيمارستان يا پزشك را از اين و از آن گدايي كند [ اگر بتواند ! ] تا پس از عمل بيمه اين هزينه را دوباره به او بدهد !اگر كسي خودش بتواند همين هزينه ايي كه صرف بيمه مي كند را ماهانه پس انداز كند خيلي بهتر از اين است كه اين پول را صرف بيمه ايي كند كه اين همه مصيبت و بدبختي دارد و آن چنان خدمتي هم ارائه نمي دهد ! (1008448) (alef-2)
 
احمدی
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۰۹:۱۵:۳۷
بیمه طلایی بازنشته را قطع کردند مجلس هیچ اعتراضی نکرد بی خیال بیمه طلایی مال شما کارکنان ان دنیا ما بازنشته ها وزیر را بازخواست میکنیم این دنیا زورمان بهش نمیرسد یک بیمار سرطانی و بازنشته اموزش و برورش (1008449) (alef-2)
 
زهرا
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۰:۱۰:۵۹
با سلام وخسته نباشید/ از اینکه این مسائل مطرح ولی پیگیری نمیشود بسیار ناخرسندم / ظلم از ناحیه هرکسی باشد آن شخص در حضور پروردگار گناهکار خواهد بود. چه ظلم معنوی باشد وچه مادی ! متاسفانه خیلی اوقات رفتارها با معلمین حقیرانه و ناسپاسانه است تا جائیکه مثلا اخبار بیست وسی مدیر نادم وپشیمانی را به تصویر می کشد که از دانش آموز گستاخش عذر خواهی کند اگر مدیر در آن جمع خطا کرد در همان جمع باید عذر خواهی کند نه در حضور این همه بیننده تلویزیونی ! کدام خطا کاراز قشر استاد دانشگاهی یا روحانی درتلویزیون اینچنین تیتری برایش زدند چرا مدیران که در ایام تابستان برای حل مشکلات مدرسه پولی را گرفتند با یک دزد برابر می بیننند و....اینها ریشه عدم حل مشکلات عدیده فرهنگیان است برای درخت پر بار سنگهای کودکان نااهل فراوان است ومشغول بودن آنان فرصتی است برای پرداختن دیگران به کارشان (1008478) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۰۴:۳۲
با سلام در تکمیل مطالب فوق تا کنون 5 ماه سهم آموزش و پرورش در خوزستان پرداخت نشده است. سرانه مدارس را نداده اند دیروز مدرسه پول ماژیک نداشت ماژیک برای نوشتن نداشتیم حق الزحمه امتحانات خرداد و شهریور را ندادند پول جبرانی تابستان ندادند با اینکه پولش را از دانش آموز گرفتند معلمان با خنده ای که از هزار گریه بدتر است می گویند تعجب می کنیم که با ابن حقوق 500 تومانی چگونه زنده ایم!!!!!!!!!!!! (1009768) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۰:۱۸:۲۸
از ما فرهنگیان بازنشسته حود 4 ماه حق بیمه طلایی کم کردند و یک ماه فرصت استفاده دادند که این حود یک ماه در فروردین 91 بود که 15 روز ان یا پزشک در مسافرت بود یا فرهنگی که گاه پزشکان محترم تا یک ماه در دسترس نبودند بعد هم باطل کردند تا امروز یعنی یک اختلاس محترمانه از بازنشستگان فرهنگی در روز روشن بیمه وبا همکاری اموزش و پرورش حاجی بابایی که اگر حاجی واقعی باشد باید حق بیمه هارو برگرداند اگر بابا هم باشد باید از حق فرزندان خود که همان کارمندان خدوم سابق بودند باید فکری بکنند برای این اختلاس مدار هم هنوز در دست اینجانب و تمامی فرهنگیان بازنشسته همچنان موجود است کوپن های چاپ شده بی مصرف اگر نیاز با شد همه را با نام اپلود میکنم
اقای وزیر کم پولی نبود که از بازنشسته ها گرفتید به اسم بیمه طلایی ولی این را بدانید که حضرت فرمود :
ایاک و الظلم من لا یجد علیک ناصرا الاالله (1008487) (alef-2)
 
lمصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۰:۲۰:۴۳
ایجاد فشار به یک شرکت بازرگانی نظیر شرکت سهامی بیمه ایران برای انعقاد قراداد بیمه تکمیلی درمان برای فرهنگیان ( بیمه طلایی )یا سایر سازمانها با شرایط کنونی درست نبوده ونیست اگرچه برخی افراد به خاطر حفظ مقام و پست دراین شرکت از هیچ عملی روگردان نیستند ولی باید دانست که:
الف - انتظارات بازنشستگان فرهنگی بحق بوده واین انتظارات را بایستی از بیمه خدمات درمانی داشت درواقع باید ازسازمانی داشت که سی سال حق بیمه از یک فرهنگی دریافت نموده است نه با یک قرارداد 4 ماهه نزد شرکت سهامی بیمه ایران
ب- صدها میلیارد ریال ازهزینه هایی که شرکت سهامی بیمه ایران بابت پوشش درمانی بیمه درمانی بازنشستگان فرهنگی موسوم به بیمه طلایی متحمل شده است بابت هزینه هایی بوده است که منشا درمانی آنان ظرف این چهار ماه نبوده بفرض مثال پرداخت هزینه عمل آب مروارید یا تعویض مفصل هزینه ای است که با ین قرارداد غیر قابل پرداخت بوده و متاسفانه پرداخت شده است چرا که این مشکل در طی 4 ماهه قرارداد رخ نداده است

ج -از آنجا که پرداخت هزینه هایی مثل هزینه های دندانپزشکی و عینک در زمره ریسکهای بیمه ای نمی گنجد لذا در هیچ شرکت بیمه بازرگانی در دنیا پوشش داده و پرداخت نمی شود و این مورد از عجایب شرکتهای بیمه در ایران بويژه شرکت سهامی بیمه ایران است

د- پرداخت هزینه های سرپایی نظیر هزینه ویزیت پزشکان و... هزینه های اداری شرکت سهامی بیمه ایران را به شدت افزایش داده است که در قرارداد بیمه طلایی لحاظ نگردیده و یکی از موارد افتراق شرکتهای بیمه ایرانی با بقیه دنیاست

ه- خنده دار ترین قسمت مربوط به سقف قراردادبیمه تکمیلی درمان (بیمه طلایی فرهنگیان) است چرا که بنا به اساسنامه شرکتهای بیمه سقف پذیرش ریسک محدود به سرمایه آن شرکت است و از طرفی دیگر مبنای اصلی محاسبه حق بیمه سقف تعهدات بیمه است با عقد قرارداد بیمه تکمیلی درمان بدون سقف(بیمه طلایی فرهنگیان) معلومه که حق بیمه مبنای محاسباتی نداشته و نداردو از طرفی مفاد اساسنامه و ظرفیت پذیرش ریسک رعایت نشده و بیمه مرکزی ایران نیز کنترلی براین موضوع نداشته و ندارد وآئین نامه درمان مصوب شورای عالی بیمه در خور شرکتهای بیمه بازرگانی نیست بیعبارتی ساده تر هیچ شرکت بیمه بازرگانی قراردادهای بدون سقف تعهد را نمی پذیرد

و- با تعمیم وگسترش بیمه های اجتماعی به همه آحاد جامعه و افزایش تعهدات این سازمان و یکی نمودن انواع واقسام بیمه گران پایه به تنها یک سازمان (بیمه تامین اجتماعی) مانع هرگونه پرداخت هزینه ای توسط افراد به مراجع درمانی ، نظیر بیمارستان،دکترو... بطور مستقیم گردیم ضمن اینکه با این ادغام ها و یکه نمودن ابن موضوع هزاران میلیارد ریال صرفه جویی برای کشور بعمل آوریم
ز- بایستی بیاد داشته باشیم که شرکت سهامی بیمه ایران با قدمتی بیش از 70 سال در صنعت بیمه کشور، بزرگترین شرکت بیمه بازرگانی و اولین شرکت بیمه ایرانی بوده است برای حفظ این شرکت ملی لازم است در چارچوب بازرگانی و قوانین حاکم بر مدیریت ریسک و بیمه حرکت نمایدو محملی برای تبلیغات اشخاص و وسیله ای برای حفظ پست افراد نیست (1008490) (alef-2)
 
معلم بی نوا
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۷:۱۷:۴۷
اقای عزیز فکر نکنید بیمه ایران نذری برای اموزش وپرورش ندارد . شما میدونستید این شرکت کنار بیمه درمانی کلیه بیمه های میلیاردی سود اور اموزش وپرورش مثل بیمه حوادث دانش اموزی -اماکن ووسائط نقلیه و..... اموزش وپرورش را نیز در اختیار گرفته (1008784) (alef-1)
 
عبدی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۳:۱۰:۱۰
انطورکه به نطرمی آید شما بیش ازاینکه دغدغه بیمه فرهنگیان را داشته باشی بیشتر به فکرشرکت بیمه ایران هستی شما فکرش را بکن جمعیت چندمیلیونی فرهنگیان به همراه خانواده خود الان ماهی 175000ریال به ازی هرنفرپول نقد ازحقوقشان کسروبه حساب بیمه واریز میشود.
برادرعزیز حرفات درست یا غلط کاری ندارم ولیا شما نسبت به قشرزحمتکش ومظلوم فرهنگی لطف بیشتری داشته باش اخه همین چند کلامی هم که نوشتی مرهون زحمات اونها هستی اضافه کن به این تعلیم فرزند(انت)را درمدرسه (1010453) (alef-1)
 
111
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۰:۲۹:۳۰
اسم بیمه فرهنگیان را درمقایسه با بیمه بانک ها و....باید بذارند بیمه برنز شاید پایین تر.. (1008495) (alef-2)
 
حسین از شیراز
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۰:۴۶:۲۱
سلام.الان حدود یک سالی هست که نصف مبلغی که بابت بیمه طلایی از حقوق بنده کسر میشه رو برنگردوندند.به عبارتی فرهنگیان خودشون ، خودشون رو بیمه میکنند.قبلا هر دو ماهی یکبار نیمه مبلغ کسر شده رو برمیگردوندند. (1008507) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۰:۵۰:۰۴
درد اونقدر زياده كه آرامش ابدي تنها آرزوي كارمند درمانده است (1008510) (alef-2)
 
غلامرضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۱:۵۰:۱۸
باشروع بیمه طلایی شخصیت معلم درپیش پزشکان ومراکزدرمانی تقویت نشدبلکه ذلیل هم شد چون بچشم حقارت به فرهنگیان نگاه می کنند برای یک عینک باید یکبار18هزارتومان ویزیت دهی فاکتوربگیری پزشک بیمه تایید کندودندانپزشکان که رحم ندارندبادیدن بیمه طلایی چنددرصدبالامیگیرندوموادبی کیفیت استفاده می کننداعصاب وروان فرهنگیان به هم خورده وبهترنشده فقط بیمه ماهیانه بی دردسرپول هنکفی به جیب می زندمبالغ بیمه شده راپس ازکسرپول های پرداختی به پزشکان درصدی کم می کنندسپس بعدازماهها به فرهنگیان پرداخت میکنند خداانها رالعنت کندخداازحلقوم خانواده مسولین بیمه بستاندماکه راضی نیستیم روی خوش نبینند.................. (1008560) (alef-2)
 
یک فرهنگی
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۲:۳۱:۴۲
این رو هم اضافه کنیم که تو استان آذربایجانشرقی چهارماهه که برگشتی های بیمه طلایی ؛ هنوز پرداخت نشده ! ( توضیح اینکه حق بیمه طلایی هرنفر 9000 تومان تعیین گردیده که باتوجه به قراداد وزارتخانه و شرکتهای بیمه ، تو فیش حقوقی 17500 تومان کسر و بعدا مابقی برگشت داده میشود ) (1008591) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۲:۵۲:۲۸
جمعش کنید با این بیمه ای که مایه حقارته وببینید برا گرفتن چندر غاز چه بلایی سرما می اورند (1008612) (alef-2)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۳:۳۵:۱۷
به همه این موارد باید بحث حوزه خصوصی فرد نیز در نظر گرفته شود چرا در شهرهای کوچک انقدر کپی و مراجعه به دفاتر متعدد بیمه صورتvمی گیرد که بیماری فرد نزد خیلی ها برملامی شود (1008633) (alef-2)
 
امير110+1
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۵:۳۲:۴۵
در مواردی آموزش وپرورش سهم بیمه پرداختی از سوی وزارتخانه را کاملا بر دوش کارمندان نهاده که پرداخت این تعهدات خود نیز کمک دیگری به ایجاد اعتماد وتقویت روحیه فرهنگیان است.
طبق قانون برنامه پنجم توسعه و قوانين بودجه سنواتي، حق بيمه پرداختي براي بيمه تكميلي برعهده بيمه گذار است و پرداخت هرگونه وجهي توسط دستگاههاي اجرايي مغاير با قانون بوده و مستوجب تعقيب قضايي از سوي ديوان محاسبات است. بعبارتي ديگر ، بنظر مي رسد با توجه به جوابيه ها و ...، بخشي از حق بيمه تكميلي پرداختي توسط معلمين آموزش و پرورش از سوي وزارتخانه بازپرداخت مي شود و اين غين خلاف قانون بوده و مي بايست ديوان محاسبات در اين باره رسيدگي كامل كند. چون در ساير دستگاههاي اجرايي، كارمندان تمام حق بيمه تكميلي را خودشان مي دهند. (1008707) (alef-1)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۱:۲۷:۴۱
اقای عقل کل با این حقوقی که به معلما میدن در اصل دوبرابر حق بیمه رو از معلما قبلا گرفتن (1182177) (alef-10)
 
حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۵:۳۸:۵۰
به نظر من مسئولین در کشورهای در حال توسعه ضعف خود را با نقاب بر چهره مخفی میکنند مثلا بجای افزایش خدمات بیمه ای خدمات درمانی و تامین اجتماعی که جز وظایف بیمه گر ها می باشد و مسئولین به همدیگر نمی توانند چیزی بگویند طرح طلایی را اجرا کردند که اگر... بدهید...میکنیم.
خوب اینکار راهم کردید نتیجه بعد سه سال بیمه طلایی چه بود؟ واقعا برای دریافت یک مبلغ جزیی چند بار باید مطب بروید و بیایید و مراسم کپی برداری را بجای اورید؟ واقعا طلایی است! به نظر من مفرقی هم نیست.
من برای فرزندم 4 میلیون و 800 هزارتومان هزینه گفتار درمانی و کاردرمانی دادم چون می دانستم بیمه ای همه استادکلک هستند تا پول ندهند. از مدیر مرکز درمانی خواهش کردم 8 میلیون اسناد مالی و فاکتور برای من بسازد تا ببینیم چقدر پول می دهند پس از 6 ماه کمیسیون رفتن و پاره شدن یک کفش نهصد و بیست هزار تومان دادند. فکر کنید که اگر من اسناد واقعی می بردم 400 هزار تومان هم نمی توانستم بگیرم.
به عبارت دیگه بیمه ها زرنگند من برای سه نفر هر ماهانه پول بیمه طلایی می دهم در سال ببینید چقدر می شود همان پول من را به خود من دادند!
وزیری که واقعا فرق طلا و مفرق را نمی داند و اشتباها کارت مفرقی را طلایی نام می نهد. چه انتظاری دارید که دانش اموز تربیت شده این وزارت خانه در مرز ترکیه کامیون مفرغ را با طلا اشتباه نگیرد! (1008719) (alef-1)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۵:۴۹:۵۰
ماشالله این روزها وضع آموزش و پروشی ها خوب شده
هم امکانات گوناگون و هم حقوق های خوب. (1008727) (alef-1)
 
بهروز
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۵:۵۵:۲۳
اف بر این بیمه تکمیلی به اصطلاح طلایی که همه فرهنگیان را نارحت تر و نامیدتر کرده و حیف از این فرهنگیان نجیب با این حقوق بسیار اندک شان که به اسم کمک به آن ها هر بلایی سرشان می آورند. (1008730) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۶:۳۰:۵۹
جالب تر انکه بعد از این اجحافها اگر در حال مرگ هستید و به بیمارستان برده شدید یکی از شرایط بیمه ان است که باید بروید از بیمه معرفی نامه بستری بگیرید و در غیر ان صورت بیمه مسئولیتی در پرداخت ندارد این جا ایران است همه چیزش با دنیا فرق داره و تمام قوانین برای در امد بیشتر است (1008756) (alef-1)
 
احمد سلامی
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۶:۴۲:۰۲
با احترام
چرا با اموزش وپروش به یک اداره گدا پرو نگاه میکنید در صورتی که خطیر اموزش یک نسل را دارد
مترو نیست در یک سفر از علم صتعت تا پانزده خرداد 1میلیون پول در بیارد
اما همین مهندس مترو در اموزش وپرورش بلوغ یافته
نگرش مسولین ما را سر بار ومصرفی میدانن
در صورتی سه نهاد سهم ویژه در یک کشور را دارن
1-امنیت درست ارتش وسپاه هست اما ناجا چه جنگ چه صلح شبانه روزی درگیر است
2-بهداشت ودرمان جامعه وقتی سلامته کارایی داره
3-اموزش وپورش که باعث پیشرفت واموزشه هست
ایا اموزش عالی میتواند یک بچه هفت ساله اموزش بده یا سپاه ارتش کارهای ناجا را انجام بده
یا نهادی هست که درمان بتوان متولی باشه جز وزارت بهداشت
اما دریغ که به هر سه رکن جامعه کم لطفی میشه (1008763) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۷:۱۹:۱۴
خنده داره برای بعضی از درمانهای دندان گواهی پزشک و..... مدارکم کافی نیست میگن بیمار را بیارید خودمون ببینیمش (1008785) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۷:۲۱:۳۸
چرا دولت تعهدات خودش رو به موقع اجرا نمیکنه؟ قرار بود نیمی از هزینه بیمه تکمیلی را دولت بده وبا این شرط موافقت معلمها را گرفتند ولی الان چندین ماه که کل مبلغ را از حقوق خود معلمها کم میکنند . ایا این کارها از نظر شرعی درسته ؟ مراجع محترم نظر بدهند . (1008786) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۷:۲۴:۰۵
چرا حتما باید کل اعضا خانواده بیمه شوند ممکن است یک نفر بخواه فقط خودش یا فرزندانش را بیمه کنه علت اجباری بیمه شدن کل خانواده چیه؟ (1008787) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۷:۲۵:۴۱
لطفا فیش حقوقی یک فرهنگی را در سایت خودتان نمایش دهید ببینید اگر قرار است 1000000تومان طی حکمش بگیره پس از کسورات قانونی ومن دراوری چقدر دریافت میکنه؟ (1008789) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۷:۳۸:۵۳
هزینه دندانپزشکی را 200 هزار تومان قرار داده اند این در صورتی است که اکثر همکاران با این هزینه هیچ کاری نمی توانند کنند و عملا استفاده نمی کنند هزینه عینک پنجاه هزار واقعا با این هزینه ها چه کار می شه برای درمان هم فقط می توان به بیمارستانهای طرف قرار داد رفت در صورتی که ازاد بروی تعرفه ای در حد 10 هزار می پردازند اسمش را هم بیمه طلایی قرار داده اند عجب طلایی از ان می بارد (1008796) (alef-1)
 
مهدي
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۹:۲۳:۱۴
يه معلم 30 سال زحمت مي كشه ولي وقتي كه بيشترين نياز به حمايت رو داره ميگن بازنشسته ها شامل بيمه طلايي نميشن!!! حالا شما بگين يه معلم با بيماري سرطان چطور هزينه هاي مريضي شو پرداخت كنه؟ (1008871) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۹:۳۲:۳۸
یعنی واقعا حیف آدم که تو آموزش و پرورش کار کنه .واقعا معلمان از جون مایه میزارن (1008876) (alef-1)
 
فرهنگی زر طلایی
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۱۹:۳۴:۰۱
بیمه طلایی یعنی نام دیگری برای حقارت قشر فرهنگیان است
اگر واقعا قصد حمایت درمانی فرهنگیان هدف بود راحت مثل سایر کارمندان و بانکها
کل هزینه ها را دولت پرداخت میکرد. بانام بیمه طلایی مردم بیجاره فکر میکنند به به دولت چه توجهی به فرهنگیان دارد؟لطفا نام بیمه فرهنگیان را بیمه خاکی بگذاریدو بجای آن حمایت از ما را هم همانند سایر کارکنان دولت و بانکها قرار دهید و نام بیمه سایر کارکنان و بانکها را بیمه طلایی بگذارید/ (1008877) (alef-1)
 
معلم تهرانی
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۲۱:۲۸:۳۹
در همین شهر تهران ما مشکل داریم . چه برسد به شهرستانها . 200 هزار تومان خرج دندانم کردم 65 هزار تومان ان را پرداخت کردند . حالا میگویند طلایی ! پلاستیکیه بابا جون (1008949) (alef-1)
 
يك فرهنگي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۲۱:۴۹:۴۵
سلام من 210 هزارتومان بابت سونوگرافي دادم بيمه طلايي 87 هزار تومنش رو داد- 350 هزار تومن پول آندوسكوپي دادم 50 هزار تومن دادند- پزشكان فوق تخصص 25 هزار تومن از ما مي گيرند بيمه طلايي 15300 تومن اونو ميدن. بخدا فقط منت اين كار سرمون مونده مايه خجالتيه (1008959) (alef-1)
 
سید علی حسینی
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۲۲:۲۲:۵۰
با سلام خدمت الف من یه فرهنگی هستم چند بار نظر گذاشتم اصلا ندیدم نظرامو توسایت . ولی وجدانی بگم خداییش هرچی در مورد بیمه طلایی گفتن راست راسته . در صورتی که همین کارتو بانک ملی هم داره با اونا اصلا مثل ما برخورد نمیشه . اگه از نظر سواد هم بگیری سطح سواد بچه های آموزش خیلی بالاتر از ارگانهای دیگره ولی برخوردی که تو جامعه با ما میشه از همه بدتره من با این حال که کل سهمیه رو بر خلاف چیزی که گفته بودند همرو ما میدیم بازم بخاطر کپی و این جور چیزا اصلا استفادش نمیکنیم (خجالت میکشیم) (1008979) (alef-1)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۸-۱۱ ۲۲:۳۷:۲۵
بیمه طلایی ،اسمش قشنگ است؟تقریبا پول بیشتر داروها چه داخلی یا خارجی پرداخت نمی شود.مثلا برای نسخه پزشک متخصص،70000 پرداخت کردم ولی یک ریال به من پرداخت نشد؟یا باز هم برای نسخه 16000 تومانی فقط 1100 تومان به من پرداخت کردند که پول کپی ها و کرایه ماشین چند برابر این مبلغ است!و .. از مرداد 91 به این طرف تا آبان 91 پول سهم دولت پرداخت نشده است. (1008993) (alef-1)
 
بوالخیری
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۲۸:۰۵
در استان بوشهر هنوز مبلغی که فرهنگیان بجای دولت به بیمه ایران پرداخت می کرده اند بر گشت داده نشده و مقدار بودجه ای هم که برگشت داده ا ند به سرانه غذای مدارس شبانه روزی اختصاص داده اند و بخاطر بیمه طلایی هم ماهانه 17500 از هر فرهنگی کسر می شود (1009424) (alef-1)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۳۱:۵۰
چندین سال هست که وضع آموزش و پروشی ها خوب شده و حقوق های بسیار خوبی میگیرند و خودشون هم این موضوع رو قبول دارند. (1009428) (alef-1)
 
بازنشسته
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۵۵:۳۷
متاسفم که دولت از مسله را هم ابزار تبلیغاتی خود کرد.تا انتخاباتی بود بیمه شامل بازنشسته ای که نیاز مبرم به بیمه را دارد هم بود!!!انتخابات که گذشت بیمه بازنشستگان لغو شد! چطور میشود امنیت نه جسمانی،حتی روانی کسب کرد با این گونه رفتارها! (1009474) (alef-1)
 
کامبیز شیخی
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۴۴:۳۸
من باز نشسته هستم در همان یک ماهی که بیمه طلایی اجرا شد عمل جراحی شدم از من حق بیمه کم کردند ولی پول مرا دزدیدند خدا ازشون نگذرد (1009575) (alef-1)
 
معلم بوشهری
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۰۲:۱۵
سلام چرا در استان بوشهر هرنفر ماهیانه 17500 تومان کسر می شود و تا الان 12/8/91 حتی یک ریال هم برگشت نداده اند . اکثر پزشکان هم نمی پذیرند. بخش دندان هم اکثر پزشکان از نجابت معلمان سوء استفاده می کنند و برای یک کار کوچک کوپن 200 هزار تومانی جدامی کنند و تمام . چرا تعرفه ی هر خدمت را در معرض دید مراجعه کنندگان نمی گذارند . واقعا سال اولش بیمه طلایی بود . سال دوم شد نقره ای و امسال برنز و سال دیگه ...؟ مسئولان امر اگر فرصت کردند پیگیری کنند. (1009864) (alef-1)
 
عقیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۵۲:۴۰
آقای وزیر: اگر بیمه طلایی ما را اگر با بیمه نیروهای مسلح مقایسه کنی آن وقت می فهمی که بیمه ما کاغذ باطله است نه طالیی!!!!!! (1010233) (alef-1)
 
بابک
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۰:۲۳:۲۶
من یکی از فرهنگیان آذربایجانشرقی هستم.متاسفانه بیمه ایران دراین استان برخلاف سایر استانها با پزشکان عمومی قرارداد نبسته است واین عمل مشکلات فراوانی را برای فرهنگیان ایجاد نموده است همچنین باعث هزینه بیشتر برای دولت شده است ونیز باعث توهین به جامعه محترم پزشکان عمومی شده است. (1010508) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۱۰:۲۹:۳۰
حقا که بیمه را از ورشکستگی نجات دادید اقای وزیر (1010666) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۱۰:۴۸:۳۰
در مجموع در ابتدا بیمه طلایی بسیار خوب بود بطوری که ازسایر ادارات استحکام بیشتری داشت در بعضی از استانها ادارات بیمه عملکرد خوبی دارند (مثل خراسان رضوی) -در حال حاضر باید مشکلات آن حل شود 1- برقراری حق بیمه طلایی بازنشستگان که بسیار مهم است 2- عدم پرداخت سهم دولت 3-توسعه مراکز طرف قرارداد 4- الکترونیکی شدن کارت های بیمه 5 -دقت و تسهیل در پرداخت از طرف شرکت بیمه ایران 6- توجه به تورم موجود (1010673) (alef-1)
 
خانزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۴ ۱۲:۱۶:۱۳
دوسال است که بيماري خاص دارم کمال تشکر را از مسئولين آموزش وپرورش وبيمه ايران دارم چون طي اين مدت حداکثر همکاري را با من داشته اند.خداميداند اگر اين بيمه نبود چه بلايي بر سر من وخانواده ام مي امد. (1011572) (alef-1)
 
جانباز
۱۳۹۱-۰۸-۱۴ ۱۲:۴۴:۴۱
من یک جانباز فر هنگی هستم و در شهر اصفهان برای جانبازان فرهنگی حق بیمه رایگان است ولی در استان فارس اصلا برای جانبازان هیچ احترامی قائل نیستند و مصوبه مجلس و دولت را در رابطه با بیمه تکمیلی جانبازان که حق بیمه رایگان است را رعایت نمی کنند از سازمان جانبازان و آموزش و پرورش خواشمند است بررسی مایند که آیا اشکال تراشی از سمت بیمه ایران است یا آموزش و پرورش استان فارس که برای جانبازان حرمت قائل نیست این در حالی است که مدیریت اموزش و پرورش خود یک خانواده شهید است و از ایثارگران فرهنگی جمایت نمیکند (1011615) (alef-1)
 
فرهنگی بلوچستان
۱۳۹۱-۰۸-۱۴ ۱۳:۱۶:۴۵
باسلام
شما بیمه طلایی را مطرح نمودید. چرا این کارشناسان حق بیمه دندانپزشکی را کم نموده اند آقای دندانپزشک برای یک جرم گیری 300 هزار تومان در بلوچستان می گیرد و می گوید دفعه بعد با 600 هزار تومان دیگر بیا تا عصب کشی و دندان نصب کنم . و جای خنده و تاسف دارد که بیمه طلایی فقط 200 هزار تومان و در این 200 تومان هم حق فرانشیز کسر می شود.
خدایی این مسخره کردن ما فرهنگیان نیست. (1011678) (alef-1)
 
محمود
۱۳۹۱-۱۲-۲۴ ۰۳:۲۰:۲۸
ایا درسته با این مبلغی که در سال از یک خانواده ی فرهنگی میگیرید یک دندان هم در سال دندانپزشکان با200هزارتومان درست نمی کنند چرا با ابروی فرهنگیان بازی می کنید خجالت نمی کشید شرمتان باد بانکی ها ادارات دیگه که تمام هزینه های پزشکی را پرداخت می کنند اسم بیمه اشان را چه باید گذاشت باچه جراتی نامش را طلایی گذاشته اید خجالت نمی کشید شرم نمی کنید (1191785) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته