نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391498
وکیل یاسین رامین: مشاور رئیس جمهور درباره پرونده موکلم دروغ گفت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۲
محمد شعبانی با اشاره به سخنرانی محمد علی نجفی مشاور اقتصادی رئیس جمهور و حواشی ایجاد شده برای پرونده موکل خود گفت: به هیچ وجه زیبنده نبود، افرادی که در جمهوری اسلامی ایران دارای سمت‌های بالا هستند، اکاذیبی را در جامعه نشر دهند که هیچ اساس و پایه ای ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، چندی پیش دادستان تهران از بازداشت متهمی در رابطه با پرونده مربوط به شرکت رشد وابسته به هلال احمر خبر داد؛ یاسین رامین فرزند محمد علی رامین معاون سابق مطبوعاتی وزارت ارشاد و همسر مهناز افشار بازیگر سینما همان فردی بود که در این پرونده بازداشت شده بود.

در این میان برخی شخصیت های سیاسی نیز اظهارنظرهای مختلفی درباره پرونده یاسین رامین داشتند که از جمله آن می توان به سخنرانی محمد علی نجفی مشاور اقتصادی رئیس جمهور اشاره کرد که در سخنرانی خود، پرونده رامین را مربوط به واردات شیرخشک آلوده عنوان کرده و مدعی شده بود که وی مبلغ ۸ میلیارد دلار از این معاملات سود کرده است.

در همین رابطه محمد شعبانی وکیل یاسین رامین همسر مهناز افشار و فرزند محمد علی رامین در تماسی با خبرگزاری فارس به بیان برخی جزئیات پرونده موکلش پرداخت.

محمد شعبانی وکیل یاسین رامین در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنرانی محمد علی نجفی مشاور اقتصادی رئیس جمهور وحواشی ایجاد شده برای پرونده موکل خود گفت: به هیچ وجه زیبنده نبود، افرادی که در جمهوری اسلامی ایران دارای سمت‌های بالا هستند، اکاذیبی را در جامعه نشر دهند که هیچ اساس و پایه ای ندارد.

وی ادامه داد: متاسفانه عدم اطلاع‌رسانی کافی درباره پرونده یاسین رامین باعث شده است که برخی اکاذیب از سوی این افراد در جامعه نشر داده شود و افکار عمومی به سبب انتشار این اکاذیب دچار تشویش شوند.

شعبانی با اشاره به سخنرانی چند روز پیش محمد علی نجفی پیرامون پرونده موکلش اظهار داشت: ایشان در سخنرانی خود مطالبی سراسر کذب را به یاسین رامین نسبت داده اند که واقعا جای تاسف است که یک مقام دولتی چنین با آبروی افراد بازی کند.

وکیل همسر مهناز افشار ادامه داد: موضوع اصلی پرونده موکل من یک اختلاف حساب با سازمان متبوع خود است که این مسئله با رسیدن اسناد پرونده از آلمان در حال حل و فصل است.

وی افزود: آقای نجفی در سخنرانی خود اصرار دارند که موکل من را آقازاده دولت قبل خطاب کرده که همین گفته نشان می‌دهد که فلسفه طرح موضوع تسویه حساب‌های سیاسی و جناحی است.

شعبانی با اشاره به اتهام وارد کردن داروهای تقلبی و شیر خشک توسط موکلش گفت: واردات دارو و شیر خشک، نه تنها در این پرونده، بلکه اساساً در هیچ جایی، هیچ ربطی به پرونده یاسین رامین ندارد و این گونه اتهام‌پراکنی علیه افراد و نهادهای خدمتکار نظام خطای بسیار بزرگیست؛ متهم کردن دولت قبل با تمسک ناصواب از طریق متهم کردن هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، حقیقتاً مایه تاسف عمیق است.

وکیل یاسین رامین با اشاره به اتهام سود ۸ میلیارد دلاری یاسین رامین از معاملاتش که توسط محمدعلی نجفی مطرح شده اظهار داشت: این اتهام در حالی مطرح می‌شود که تمام اختلاف‌حساب اقای یاسین رامین و سازمان متبوعش کمتر ار حدود یک میلیون دلار است و در اینجا باید بگوییم که آقای نجفی که مشاور اقتصادی رئیس محترم جمهورهستند، بعید است معنای ۸ میلیارد دلار را ندانند و یا از روی هیجان‌زدگی برای متهم کردن دولت قبل با بردن آبروی متهمی که امکان دفاع در فضای عمومی را ندارند، به داخل چاه سیاه افتراء ودروغ پردازی افتاده باشند.
وکیل همسر مهناز افشار ادامه داد: نابخشودنی تر اینکه چنین موضوعی را به موضوع مهریه همسرشان گره زده اند که این نیز نه تنها از بافته ها و مجعولات خارج نشینان مغرض بود، بلکه از اساس نیز از اباطیل وهرزه نویسی آنان آغاز شد و امثال آقای نجفی و دیگران به فراخور حال و نیاز سیاسی خود، از این نمد کلاهی می دوزند.

شعبانی خاطرنشان کرد: ازریاست محترم جمهور عمیقا استدعا می‌شود اجازه ندهند اشخاص با تکیه بر جایگاه ریاست جمهوری، ازسویی آبروی مردم را دستمایه منویات خود قراداده و نابخشودنی تر اینکه افکار ملت شریفمان را اینگونه به طوفان بی اعتمادی و تنفر از حاکمان وکارگزاران خدوم بسپارند و در هر صورت حقوق شرعی وقانونی موکلم برای تعقیب وپیگیری موضوع به قوت خود باقیست.
 
کلمات کلیدی : یاسین رامین ، بازداشت ، هلال احمر ، محمد علی رامین
 
محمدرضا
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۳ ۱۲:۴۶:۰۴
ببخشید اگر اختلاف حساب 1 میلیون دلاری هست چرا وثیقه 28 میلیاردی باید تودیع شود؟!! (3932756) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۳ ۱۳:۴۸:۳۳
این نشون میده که آقا وکیل هم چندان راست نمیگه! (3932874) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۳ ۱۳:۲۷:۰۲
چرا در متن خبریا به پسر محمد علی رامین ویا به شوهر مهناز افشار ارجاع داده میشود؟متهم بودن ایشان چرا پای پدر وهمسر ایشان را بمیان میکشد؟ (3932822) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۳ ۱۸:۳۷:۲۴
وکیل محترم که قبلا" هم وکالت برخی را داشته اند والبته از نظر حرفه ای کارشان تحسین برانگیز ولی از نظر جامعه آرای حاصله نفرت انگیز بوده است ، خوب میدانند که هیچ مسئولی در این کشور دروغ نمیگوید و اصولا کلمه کذب را برای مردم درجه سه به بعد در لغتنامه ثبت کرده اند. (3933244) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.