نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 292894
ادعای گستاخانه «عادل جبیر» علیه ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۱
 عادل جبیر وزیر خارجه سعودی مدعی شد ایران از سال ۱۹۷۹ به سوی همسایگانش دست اندازی کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، شبکه العربیه گزارش داد؛ وی با بیان اینکه تهران باید از حمایت از تروریسم و دامن زدن به اختلافات طایفه ای دست بکشد، گفت: ما خواهان روابطی بهتر با ایران هستیم؛ اما اکنون توپ در زمین ایران است و باید به اثبات برساند که واقعا خواستار بازگشایی صفحه جدیدی در روابط است یا خیر.

عادل جبیر وزیر خارجه عربستان سعودی همچنین تصریح کرد: ملک سلمان و اوباما دیداری سازنده و پرثمر داشتند. وی گفت: من می خواهم امروز درباره دیدار تاریخی ملک سلمان بن عبدالعزیز و رئیس جمهور اوباما در کاخ سفید با شما صحبت کنم. این دیدار یک دیدار خیلی مثبت، سازنده و پرثمر بود. این دیدار سه ساعت به طول انجامید.

وی افزود:در این دیدار، رهبران دو کشور مسائل مختلفی را بررسی کردند که برای تقویت روابط بین دو کشور و حیطه های مختلف همکاری بین ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این دیدار دو رهبر بر تقویت بیش از پیش روابط تاریخی و راهبردی تاکید کردند.دو طرف بر حفظ امنیت،ثبات در منطقه تاکید داشتند.

وزیر خارجه عربستان همچنین گفت: عربستان و آمریکا بر لزوم حفظ امنیت منطقه و جلوگیری از فعالیت های هسته ای ایران تاکید کردند. وی گفت : اوباما و ملک سلمان در مورد همکاری های نظامی مشترک گفتگو کردند. جبیر در ادامه افزود: دو طرف در خصوص اوضاع یمن تبادل نظر کرده و بر لزوم دستیابی به راه حلی سیاسی برای پایان دادن به بحران در این کشور تاکید کردند.

جبیر در ادامه با اشاره به اینکه مسایل سوریه و عراق هم در گفتگو میان اوباما و سلمان مورد بررسی قرار گرفته تصریح کرد: دو طرف بر اینکه حل مساله سوریه باید بر اساس ژنو یک و برکناری بشار اسد متمرکز باشد، توافق نظر دارند.
 
کلمات کلیدی : عادل جبیر
 
مهدی رنجوری
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۵:۴۹
عرب کثیف ملخ خور برای ایران تعیین تکلیف می کند. اگر یکسال حج تحریم شود آنگاه خواهند فهمید که دنیا در دستان کیست (3163620) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۲:۱۷:۳۵
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست (3163743) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۵:۵۱:۲۵
آقای جبیر یادته که در تجاوز صدام به ایران به صدام کمک میکردید؟ (3164473) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۲۰:۵۸:۰۴
جواب ابله سکوت است .ولی سگی که پارس میکنه چه بایدکرد؟ (3165284) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۲۳:۰۹:۰۲
ال سعود زشت بهتر است خفه بگیری (3165618) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.