توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486592
درخواست تیلرسون برای حل بحران قطر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۰
وزیر خارجه آمریکا اظهار کرد قطر و چهار کشور عربی تحریم کننده آن، باید دور یک میز بنشینند و بحران بوجود آمده را از طریق مذاکره پایان دهند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از رویترز، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: قطر و چهار کشور عربی که این کشور را تحریم کرده اند، باید دور یک میز بنشینند و تلاش کنند بحران بوجود آمده را از طریق مذاکره پایان دهند.

تیلرسون در بیانیه ای اعلام کرد‌ گام سازنده بعدی برای این کشورها این است که بنشینند و به گفتگو ادامه دهند.

وی تصریح کرد ما معتقدیم متحدان و شرکای ما زمانی قدرتمندتر هستند که با یکدیگر برای دستیابی به یک هدف که همان مقابله با تروریسم و افراط گرایی است  ، همکاری کنند.

عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات عربی متحده درخواستی شامل 13 بند را در اختیار قطر قرار داده و اعلام کرده اند عادی سازی روابط با  این کشور مشروط به عمل کردن به این درخواست هاست.

تیلرسون افزود: کاهش لفاظی ها می تواند به کاهش تنش بوجود آمده کمک کند. 

وی تاکید کرد آمریکا به تماس نزدیک با همه کشورهای دخیل در این بحران ادامه خواهد داد.

این در حالی است که قطر درحال بررسی درخواست های چهار کشور عربی است که در اختیار دوحه قرار گرفته است.

 تیلرسون با انتشار بیانیه ای اعلام کرد قطر بررسی دقیق درخواست هایی را که بحرین، مصر، عربستان سعودی و امارات عربی متحده ارائه کرده اند، آغاز کرده است. 

وی تصریح کرد اگرچه عمل کردن به برخی از بخش های آن (درخواست های ارائه شده ) برای قطر کاری بسیار دشوار خواهد بود اما زمینه های مهمی وجود دارد که می تواند پایه و اساسی برای گفتگو و دستیابی به راه حل باشد.
 
کلمات کلیدی : تیلرسون+قطر+اعراب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.