توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486196
عقب‌نشینی ترامپ از پرونده مذاکرات سازش
تاریخ انتشار : شنبه ۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۲
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصمیم به عقب نشینی از پرونده مذاکرات سازش بین طرفین فلسطینی و صهیونیستی گرفته است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری عبری زبان والا، جارد کوشنر مشاور و داماد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جریان دیدار با بنیامین نتانیاهو در سفر اخیرش به فلسطین اشغالی از تصمیم ترامپ برای عقب کشیدن از مذاکرات سازش فلسطین خبر داده است.

هیات آمریکایی محمود عباس را به خاطر محکوم نکردن عملیات استشهادی اخیر در قدس که به کشته شدن یک نظامی اسرائیلی و شهادت 3 جوان فلسطینی انجامید، به شدت مورد حمله قرار داده است.

این هیات همچنین از اینکه عباس از دیوید فریدمن سفیر آمریکا در تل آویو که از حامیان اصلی شهرک سازی این رژیم است، استقبال نکرده است، به شدت شاکی است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، کوشنر و عباس پس از نشست جیسون گرینبلات فرستاده ویژه ترامپ به خاورمیانه با هیات فلسطینی به ریاست صائب عریقات با یکدیگر دیدار کردند هرچند که این دیدار مثبت و سازنده ارزیابی نشده است.

از سوی دیگر، مسئولان فلسطینی اعلام کردند که جیسون گرینبلات فرستاده ویژه ترامپ به خاورمیانه در جریان دیدار با صائب عریقات دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش خواستار توقف حقوق اسرای فلسطینی شده است که این مساله موجب ایجاد اختلافاتی میان آن ها است.

عریقات در پاسخ به درخواست گرینبلات برای توقف حقوق اسرای فلسطینی گفته است که خشونت و عامل تنش سازی اصلی شهرک سازی رژیم صهیونیستی است که باید متوقف شود.

عریقات در بیانیه ای ضمن رد اتهامات رژیم صهیونیستی و جوسازی این رژیم علیه فلسطینیان، تصریح کرد که مسئولان رژیم صهیونیستی هر دفعه بهانه ای برای گمراه سازی افکار عمومی آورده و قصد احیای روند مذاکرات سازش را ندارند بر عکس رهبران فلسطینی که به راه حل تشکیل دو کشور و قوانین و قطعنامه های بین المللی پایبند هستند.

روزنامه الحیات لندن نیز در همین راستا اشاره کرد که کوشنر به عباس ابلاغ کرده است که پس از بازگشت به واشنگتن ترامپ را در جریان نتایج سفرش به فلسطین اشغالی قرار می دهد و او در نهایت تصمیم خواهد گرفت که طرحی را برای تحقق صلح در فلسطین ارائه دهد تا به کلی از این مساله کنار بکشد.

یک مسئول فلسطینی نتیجه دیدار عباس و کوشنر را بسیار بد و ناامید کننده توصیف کرد و دلیل آن را هم درخواست کوشنر برای توقف حقوق خانواده های شهدا و اسرای فلسطینی عنوان کرد.

این مسئول فلسطینی اظهار داشت که آمریکایی ها رویکردهای طرف اسرائیلی و اتهام زنی ها و جوسازی های مسئولان این رژیم بر علیه فلسطینیان را باور کرده اند و گرینبلات نیز بر توقف حقوق خانواده های شهدا و اسرا اصرار دارد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + محمود عباس + فلسطین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.