نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427713
نشست نفتی کویت، عربستان و قطر
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۷
وزرای نفت کشورهای کویت، قطر و عربستان سعودی روز شنبه نشست سه جانبه ای را برای بررسی آخرین تحولات بازارهای جهانی نفت برگزار و اجرای توافق نفتی وین از ابتدای سال 2017 را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری کویت، شرکت ملی نفت کویت با صدور بیانیه ای در این زمینه اعلام کرد با توجه به ریاست کویت بر کمیته نظارت بر تولید سازمان کشورهای تولید کننده نفت (اوپک) و همچنین ریاست عربستان بر این سازمان، در نشست سه جانبه وزرای نفت قطر، عربستان و کویت راه های ایجاد ثبات در بازار جهانی نفت و برقراری تعادل در زمینه عرضه و تقاضا بررسی شد.
پیش از این، وزارت نفت کویت با صدور بیانیه ای رسمی با اشاره به توافق مثبت اعضای اوپک برای کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی تاکید کرد: این کشور به عنوان رییس کمیته نظارت بر روند اجرای توافق نفتی وین، جلسه این کمیته را در ماه های فوریه و یا مارس آینده تشکیل می دهد تا نظارت بر تولید به صورت دقیق انجام شود.
وزارت نفت کویت تاکید کرد: توافق نشست وین از ابتدای سال 2017 اجرایی خواهد شد و قرار است کمیته ای به ریاست کویت و عضویت ونزوئلا و الجزایر بر اجرای تصمیمات نظارت کنند. 
بر اساس توافق نشست وین، 14 عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) توافق کردند که تولید نفت خود را به میزان 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش دهند. بدین ترتیب، کشورهای عضو از آغاز سال 2017 میلادی، روزانه 32 میلیون و 500 هزار بشکه نفت تولید خواهند کرد. 
روسیه نیز که با تولید بیش از 10 میلیون بشکه در روز، یکی از غول های نفتیِ جهان به حساب می آید در اقدامی هماهنگ با اوپک اعلام کرد که آمادگی دارد روزانه 300 هزار بشکه از تولید خود بکاهد. قزاقستان و عمان نیز به درخواست اوپک برای کاهش تولید نفت پاسخ مثبت خواهند داد؛ هرچند هنوز جزئیات این کاهش را اعلام نکرده اند.
بنا بر اعلام کارشناسان، بهای نفت در مدت 3 روز پس از تصمیم اوپک، حدود 16 درصد افزایش یافته است و احتمالا این روندِ افزایشی تا زمان ایجاد تعادل در بازار ادامه خواهد یافت. بنابراین، کشورهای مختلف اوپک که متعهد شده اند تولید نفت خود را از یک تا 13 درصد کاهش دهند، تا به امروز سود هم کرده اند.
 
کلمات کلیدی : نشست نفتی+کویت+عربستان+قطر
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۳:۴۰:۰۸
اینا رو برای سوریه دعوت نکردند خواستند اینجوری تلافی کنند. (4080923) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.