نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 177810
فقط یک ناو آمریکایی در خلیج فارس می ماند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۱۴
 وزارت دفاع آمریکا طرحی را تصویب کرده که بر اساس آن تعداد ناوهای این کشور در خلیج فارس از ۲ به یک فروند کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقامات آمریکایی می‌گویند مشکلات بودجه‌ای پنتاگون را مجبور کرده است تا تعداد ناوهای هواپیمابر مستقر در خلیج فارس را از دو به یک فروند کاهش دهد.

به گفته این مقامات «لئون پانتا» وزیر دفاع آمریکا با طرح حضور تنها یک ناو در منطقه موافقت کرده است. بیش از دو سال است که همواره حداقل دو ناو آمریکایی در خلیج فارس مستقر هستند.

ناو «دوایت آیزنهاور» پیش از این در خلیج فارس مستقر بوده اما در ماه دسامبر برای انجام تعمیران از منطقه خارج شد. این ناو قرار است این ماه به خلیج فارس بازگردد، اما برنامه‌ها برای استقرار ناو «هری ترومن» در منطقه لغو شده است. این ناو قرار بود این هفته به خلیج فارس بیاید. مقامات آمریکایی که این خبر را اعلام کردند، خواسته‌اند نام آن‌ها فاش نشود، چراکه اجازه انتشار این خبر را نداشته‌اند.

پانتا روز چهارشنبه لیستی را از صرفه‌جویی‌هایی که باید در هزینه‌های وزارت دفاع آمریکا انجام شود، اعلام کرد. وی ضمن رونمایی از این لیست، این کاهش را برای اقتصاد آمریکا مخرب توصیف کرد و گفت این امر به توانایی واکنش مناسب آمریکا به بحران لطمه می‌زند.

نیروی دریایی آمریکا به دلیلی مشابه، فعالیت‌های خود در آمریکای جنوبی، دریای کاراییب و اروپا را نیز کاهش می‌دهد.

 
کلمات کلیدی : ناو آمریکایی+خلیج فارس
 
محمد خلیلی
۱۳۹۱-۱۱-۱۹ ۰۸:۴۳:۱۰
اسامی آورده شده در خبر اسامی ناوهای هواپیمابر آمریكا بود . سالهاست آنها یك هواپیمابر و یك هلی كوپتر بر در خلیج فارس و دریای عمان مستقر كرده اند واینها غیر از ناوگان پنجم كه حدود بیست الی سی فروند رزمناو و ناوشكن است می باشند. بعضیها ممكنه فكر كنند اگر همین یك ناوهست پس زیر دریایی اتمی كه به شناور ناشناس خورده ودر همین سایت شما خبرش الان وجود دارد از كج آمده لذا قابل ذكراست كه معمولا" در ناوگان پنجم آمریكا مستقر در خلیج فارس علاوه بر هواپیمابر و رزمناوهای مذكور دو فروند زیردریایی اتمی هم حضور دارند و جان بر كفان جمهوری اسلامی با صدها فروند قایق تندرو همه تحركات مذبوحانه آنها را زیر نظر دارند. گر بر سر خاشاك یكی پشه بجنبد - جنبیدن آن پشه عیان در نظر ماست (1124326) (alef-10)