نظر منتشر شده
۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 177216
انتقاد کیهان از ملاقات​های اخیر هاشمی​رفسنجانی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۳۴
کیهان در سرمقاله خود باعنوان«دریا، دریاست!» به قلم حسین شریعتمداری نوشت:

 
*شاید تعجب آور باشد ولی واقعیت دارد که برخی از مواضع این روزهای جناب هاشمی نه فقط آسیب و زیان چندانی به نظام اسلامی و حرکت پویا و پرشتاب آن نمی رساند، بلکه گواه دیگری بر حقانیت حرکت و مواضع نظام در مقابل کینه توزی دشمنان بیرونی و داخلی نیز هست و حکایت از آن دارد که جمهوری اسلامی ایران در مسیری که امام راحل(ره) ترسیم فرموده و رهبر معظم انقلاب پرچمداری می کند، تمامی موانع پیش روی را پشت سر می گذارد، حتی اگر این موانع در پوشش سوءاستفاده از شخصیتی نظیر آیت الله هاشمی رفسنجانی تدارک شده باشد.


* امروزه اگر یکی از خواص بلغزد، دیگران در پی او نمی لغزند، بلکه خود او رفوزه شده و خدای نخواسته سقوط می کند. کاربرد این فرمول را فقط با نگاهی گذرا به تاریخ 34 ساله و پرماجرای انقلاب اسلامی، به وضوح و بدون کمترین ابهام می توان دید. آنچه همگان در جریان فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 شاهد بوده اند، یکی از گویاترین نمونه های آن است.


* باید خطاب به آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت؛ نیم نگاهی به آنچه این روزها، افراد و جریانات به ظاهر حامی حضرتعالی و رسانه های تابلودار دشمنان بیرونی درباره جایگاه شما و چرایی رویکرد خود به جنابعالی بر زبان و قلم و قدم دارند، بیندازید! آنها به صراحت و بدون پرده پوشی اعلام می کنند که حضرتعالی جایگاه قبلی خود در میان مردم را از دست داده اید و نقش موثر و تعیین کننده ای در معادلات سیاسی نظام ندارید. ممکن است بپرسید- و کاش بپرسید- که اگر چنین باوری دارند چرا اطراف شما پرسه می زنند و هر از چند گاه جماعتی اندک و کم شمار و غالبا، ورشکسته و بدنام را به ملاقات حضرتعالی می آورند و از شما با تعریف و تمجیدهای سالوسانه، اظهاراتی چندپهلو می گیرند و بلافاصله با شیپور رسانه های تابلودار بیگانه در آن می دمند؟! پاسخ این سؤال را باید از زبان خود آنان شنید. آنها با صراحت- و نه دوپهلو و مبهم- اعلام می کنند که قصد دارند از حضرتعالی به عنوان «پرچم» برای فتنه انگیزی استفاده- سوءاستفاده- کنند. آنها از یکسو تاکید می کنند که حضرتعالی نمی توانید در معادلات سیاسی نظام نقش موثری داشته باشید چرا که پایگاه قبلی خود را در میان مردم از دست داده اید و از سوی دیگر حمایت آشکار از شما را برای فضاسازی علیه انقلاب و نظام ضروری ارزیابی می کنند و به صراحت می گویند، از آنجا که نظام روی آقای هاشمی ملاحظات ویژه ای دارد، می توان زیر پرچم ایشان قرار گرفته و برای زیر سؤال بردن انتخابات پیش روی زمینه سازی کرد.


*برخی از کسانی که این روزهابه دیدار آقای هاشمی می روند و از ایشان به عنوان یک شخصیت برجسته و اثرگذار در چرخه حرکت نظام یاد می کنند، در سایت ها و رسانه های خود با صراحت می نویسند «هاشمی از قدرت افتاده و توان تاثیرگذاری خویش را از دست داده است ولی باید از فضایی که می سازد استفاده کنیم»! و در جای دیگر درباره علت تظاهر به حمایت از آقای هاشمی می نویسند «ممکن است این پرسش مطرح شود که آیا هنوز هم می توان روی هاشمی حساب باز کرد؟ در پاسخ می گوئیم؛ بستگی به شرایط دارد و این که ما چه چیز را می خواهیم؟... برای وحدت های استراتژیک- توجه شود یعنی با آقای هاشمی هیچ وحدت استراتژیکی نداریم- باید به وفاداری افراد توجه کرد، اما برای استفاده از فضا نیازی به این نیست. کما این که هاشمی هم نمی آید با دموکراسی خواه ها جبهه تشکیل دهد. ممکن است که قطار همسو شود و ایستگاه های مشترکی داشته باشد. همان طور که سخنان وی در خطبه های نماز جمعه 88 با استقبال مواجه شد.»!


*با عرض پوزش از جناب آقای هاشمی رفسنجانی باید گفت؛ برخلاف آنچه جماعت یاد شده به سالوس و تظاهر در پی القای آن به شما هستند، حضرتعالی نمی توانید در مسیر حرکت نظام تغییری متناسب با خواست آنها پدید آورید و این نکته را کسانی که این روزها اطراف شما پرسه می زنند نیز به خوبی می دانند چرا که هویت و شخصیت حضرتعالی با انقلاب و نظام اسلامی گره خورده است و فقط در همین بستر و چارچوب قابل تعریف است و نه در هیچ بستر و چارچوب دیگر.


*در خاتمه اگرچه گفتنی های دیگری نیز هست ولی تنها به این نکته بسنده می کنیم که آیت الله هاشمی رفسنجانی مانند گذشته فقط در همراهی با مردم، آیت الله هاشمی رفسنجانی موثر و اثرگذار است و... قطره دریاست اگر با دریاست /ورنه او، قطره و دریا دریاست
Share/Save/Bookmark
 
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۱:۴۸:۴۹
خوبه با هاش موافقم این رفسنجانی باز می یاد مثل خاتمی میشه سوپاپ ...
مرد دوست داشتننیه این شریعت........ (1110908) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۲:۲۰:۵۴
آقای شریعتمداری!
اگه مردی به پروپاچه احمدی نژاد بپیچ
زدن هاشمی که هنر نیست (1110957) (alef-10)
 
سعيد
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۳:۱۹:۱۱
من زرفدار هيچ شخصيتي چه قطره اي و چه دريايي نيستم ولي شريعتمداري بايد متوجه باشه كه دريا رو قطره ها نميسازن بلكه گذر زمان يا به عبارت بهتر تاريخه كه دريا رو مي سازه. حقيقت رو مردم نميسازن مردم فقط شايد به احتمال خيلي كم بتونن كشفش كنن. (1111025) (alef-10)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۳:۲۴:۰۷
معلوم نیست چرا این بنده خدا (شریعتمداری) چرا از وحدت نیروهای انقلاب نگران است (1111042) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۳:۲۷:۲۰
هاشمی خودش در فتنه 88 آتش بیار بوده 9 دی مردم هرچه دق ودلی داشتند سرش وخانواده اش ریختند خب یکبار دیگه آزمایش کند (1111048) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۷:۴۹:۱۵
هاشمی نه تنها آتش بیار نبود بلکه آتش نشان بود (1111345) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۳:۵۷:۵۷
اینکه خود را به جای همه مردم قرار داده و ذهنیت خود راعین نظر مردم بدانیم قدری خود خواهی است ای کاش مجالی میشد تا همه مدعیان خود را در معرض آرای مردم قرار میدادند تا جایگاه خود را بهتر بشناسند (1111098) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۲۲:۰۸:۰۷
مردم همون کسانی هستن که 9دی و مناسبت های مختلف بیرون اومدن نه اونایی که توهم مردم بودن دارن (1111769) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۴:۰۴:۰۷
به نظرمیرسد کیهان پس ازاظهارات اقای عسکراولادی وضعیت کشوراقبال مردم به هاشمی که وضوح قابل مشاهده است احساس خطر میکند (اقای هاشمی دراظهاراتش بر نقش حضرت اقاوارادت به ایشان تاکیدکرده بعدسخنان رهبری انتخابات ازاد هم نگفته است اینهابهانه گیری است (1111115) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۴:۰۵:۰۱
به نظرم آقای هاشمی سیاست مدار تر از آن باشد که با تعریف و تمجید عناصر معلوم الحال به سوابق انقلابی خود و بالاتر از همه به ملت شریف ایران پشت کند. و ایشان خودبهتر از هرکس می دانند که ملت در پشتیبانی از آرمان ها و رهبری خود با هیچ کس تعارف ندارد. (1111116) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۴:۰۵:۱۱
کسی که خودشو به خواب زده باشه عمرا نمیشه بیدار کرد. (1111117) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۴:۱۳:۱۲
"هاشمی دیگر از قدرت افتاده واقعا هم درست است این را مردم میدانند (1111128) (alef-10)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۴:۴۷:۴۲
جناب شریعتمداری شما از چه چیز نگرانید مگر نمی گویید جایگاه مردمی ندارد! پس جایگاه شما نباید به خطر بیافتد (1111169) (alef-10)
 
مهران
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۴:۵۸:۱۴
آقای شریعتمداری بهتر است الان که دلار 4000 تومان شده و تورم 80 درصد و بیکاری بیداد میکند؛ پاسخگوی ٱن همه حمایت از رییس جمهور فعلی باشید و سر مقاله روزنامه تان را به این موضوعات اختصاص دهید. (1111182) (alef-10)
 
فضول
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۷:۱۰:۱۶
منحرف کردن افکار عمومی از مشکلات اولویت دار به دعواهای بی معنی سیاسی، کار کمی نیست! (1111312) (alef-10)
 
سعیدازمشهد
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۵:۲۹:۵۶
فقط همین یک جمله امام (ره ) کافیست : تاهاشمی هست انقلاب هم هست اینگونه مقالات چیزی ازتوانایی وزحمات ایشان برای انقلاب کم نمیکند.به نظرمن درشرایط فعلی ایشان می تواندمملکت راازبحران بوجودآمده خلاص کند.کاش امثال آقایان شریعتمداری ورسایی و...به فکروحدت بین مسئولین نظام بودندنه برای مطرح کردن خودشان ازحرمت و آبروی دیگران مایه بگزارند. (1111219) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۵:۵۴:۵۵
ای کاش افرادی چون آقای هاشمی این فرمایش حضرت علی علیه السلام را همیشه مد نظر قرار می دادند که فرمودند(حب الدنیا راس کل خطيئة) (1111239) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۷:۲۳:۴۹
هاشمی در خط انقلاب است.شما کمی منحرف شده اید. (1111326) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۶:۰۱:۰۴
اقای شریعتمداری سعی کنید تعادل را حفظ کنید که مثل این اقا (1111243) (alef-10)
 
hamid
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۱۶:۳۷:۲۹
با تاسف امروز همه شخصیت ها و گروه ها برای به کرسی نشاندن نظرات و ایده های خود دیواری کوتاه تر از مردم سراغ ندارند و هر جا کم میارند از مردم مایه می گذارند . این زیبنده یک نظام اسلامی در قرن ارتباطات نیست (1111281) (alef-10)
 
یواش
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۲۰:۰۵:۱۶
اقای شریعتمداری فکر میکنید شما و روزنامه اتان در حال حاضر چقدر جایگاه مردمی یا سیاسی دارید؟کی باید برای شما موعظه نامه بنویسد؟ (1111551) (alef-2)
 
احسان
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۲۰:۱۵:۴۷
هیچ وقت یدم نمی رود سر مقاله ای که می نوشتید هاشمی پایه نظام است اما امروز که ن را می کوبید خوب استهاشمی برای شما سود اور نیست خوب است کمی درباره ی حبیبی بدانید (1111565) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۲۰:۲۳:۱۲
و مکرو مکرالله
اونایی که تلاش میکردن بزرگان نظام رو تخریب کنن نتنها خودشون منفور جامعه شدن بلکه سبب محبوبیت اون افراد هم شدن!

آقای شریعتمداری چشماتونو باز کنید (1111583) (alef-10)
 
بهمن
۱۳۹۱-۱۱-۱۲ ۲۱:۳۲:۴۳
آقای شریتمداری حق والانصاف شما وروزنامتان نقش عمدی درایجاد تفرقه واختلاف درچند سال گذشته در جامعه داشتیداگر واقعا پیرو ولایت هستید ایجاد اتحاد در جامعه بگوشید. (1111703) (alef-10)
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته