۹۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 47821
انتشار ريز آرا به تفکيک همه صندوق‏ها آغاز شد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ ساعت ۱۷:۵۶
انتشار ریز آرای ماخوذه در انتخابات 22 خرداد بصورت صندوق به صندوق آغاز شد.

به گزارش الف، وزارت کشور از صبح جمعه آمار ریز صندوقها را شامل کل آرای ماخوذه در هر صندوق، آرای باطله و صحیح و نیز آرای تک تک نامزدهای چهارگانه در تک تک صندوق ها را بصورت استان به استان و به تفکیک شهرستانهای هر استان و شعب هر شهرستان اعلام کرده است.تا بعد از ظهر جمعه آرای ریز صندوق ها در استانهای ایلام، کرمانشاه، قم و یزد در فایل های پی دی اف جداگانه اعلام شده و قرار است آمار ریز صندوق ها در بفیه استان ها نیز اعلام شود.

انتخابات 22 خرداد ماه، در 45713 صندوق در 366 شهرستان داخل کشور جریان داشته است.لازم به یادآوری است در هر صندوق پس از شمارش آرا طبق قانون تعداد آرای واریز شده و باطله و نیز تعداد آرای نامزدهای مختلف، به ریز نوشته و در فرم موسوم به فرم 22 صورتجلسه می شود و به امضای رئیس و عوامل اجرایی صندوق و نمایندگان شورای نگهبان و نیز نمایندگان نامزدها در هر صندوق می رسد. عوامل اجرایی شعبه و نمایندگان شورای نگهبان در همه صندوق ها با کمک و معرفی معتمدان محلی و معمولا" ازا میان کارمندان و معلمان آموزش و پرورش انتخاب می شوند.از آنجا که فرم 22 همه شعب در همان لحظه پایان شمارش آرا در فرم 22 ثبت شده و به امضای نمایندگان نامزدها رسیده است، احتمال تغییر در آرای هر صندوق و خیانت در امانت تقزیبا غیر ممکن است.پس از امضای فرم 22 توسط همه عوامل اجرایی و ناظرهای شورای نگهبان و ناظران نامزدها، این فرم ها به ستاد انتخابات شهرستان ارسال می شود تا با حضور ناظرین شورای نگهبان و ناظرین نامزدها، مجموع فرم های 22 در فرم 28 تجمیع شود.در انتخابات 22 خرداد 45 هزار و 713 فرم22 و 366 فرم28 برای داخل کشور داشته است.

انتشار جزئیات و ریز آمار هر صندوق در واقع انتشارخلاصه فرمهای 22 است که می تواند شائبه تقلب گسترده در انتخابات را از بین ببرد.رهبر انقلاب در دیدار اخیرشان با نمایندگان ستادهای انتخاباتی هر چهار نامزد، از آنها خواستند درباره هر صندوق که سندی برای تقلب یا تخلف دارند، سند خود را به شورای نگهبان ارائه دهند تا صندوق مربوطه با حضور خودشان بازشماری شود و اگر درباره تخلف در صندوق ها، سندی هم ندارند، با حضور خودشان صندوقهایی بطور تصادفی تعیین و بازشماری شود و اگر نتیجه با فرمهای 22 مطابقت نداشت، صندوقهای بیشتری بازشماری شود تا حقیقت روشن گردد.آراء نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري به تفكيك شعب اخذ رأي (صندوق ها)، براي اولين بار در طول 30 سال برگزاري انتخابات، منتشر می شود.مرتبط:

آمار ریز صندوق های استان ایلام

آمار ریز صندوق های استان کرمانشاه

آمار ریز صندوق های استان یزد

آمار ریز صندوق های استان قمخبرنگار: علیرضا ابراهیمی

 
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
مهدی
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۸:۱۶:۰۶
کار بسیار خوبی است
با این کار نامزدها می توانند این آمار را به اطلاعات نمایندگان خودشون که در پای صندوقها و هنگام شمارش حضور داشتند مقایسه کنند و مغایرتهای احتمالی رو بررسی کنند
ضمن اینکه ناظران شورای نگهبان و پرسنل اجرایی صندوق هم می توانند اطلاعات صندوقی که در اون حضور داشته اند رو با آماری که خودشون داشتن مقایسه کنند و در صورت مغایرت اطلاع رسانی کنند
با این کار هیچ حرفی هم دیگه باقی نمی ماند
حالا توپ تو زمین مدعیان تقلبه
ببینیم دیگه چی می خوان بگن

این دقیقا پاسخ Where is my vote است
رای شما اینجاست (154662)
 
سید
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۹:۰۸:۱۰
ما اینجا در برلین، عده ای حدود 50 نفر داریم که هر روز راهپیمایی می کنند و جاهای مختلف می روند و دائم می گویند where is my vote و حسابی آبرو ریزی کرده اند و هر روز جلوی سفارت تحصن می کنند. حتی تا جلوی وزارت امور خارجه آلمان هم رفته اند و اعتراض کرده اند که چرا ایران را درست و حسابی تهدید نمی کنید؟ این در حالی است که تا جایی که من می دانم در حوزه برلین، مهندس موسوی بالای 80% رای آورد. با این حساب، آیا می شود گفت در آرای رای دهندگان اینجا دست کاری شده است؟ ما باید درک کنیم که ایران فقط شامل تهران یا حوزه های خارج از کشور نیست! الان همه روزنامه های آلمان دارند تیتر می زنند که جمهوری اسلامی رای مردم را خورده است و مردم معترضند. انتشار آمار صندوق به صندوق بهترین جواب به این افراد است. امیدوارم آمار صندوقهای خارج از کشور هم به طور رسمی منتشر شود تا همه چیز معلوم شود. (154740)
 
فرید
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۸:۲۱:۵۳
امیدوارم با این کار هر کدام از نماینده ها اعتراضات خودشون به صورت قانونی پیگیری کنند
تنها راه حل این موضوع فقط قانون (154666)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۹:۰۸:۵۶
کسانی که رای مخالف به این نظر می دهند، مخالف قانون مداری هستند؟ (154741)
 
عبدالله م
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۸:۲۴:۱۳
پیشنهاد رهبری به نماینده های نامزدها منصفانه و منطقی است. اگر ریگی به کفش ندارند باید بپذیرند . بگویند در کدام صندوق تخلف بوده است؟
ایکاش این کار را همان اول می کردند.
ایکاش آقای موسوی بجای کشاندن هوادارانش به خیابانها و ایجاد این همه دردسر و خونریزی همین راه منطقی را پیش می گرفت.
حالا این گویو و این میدان (154659)
 
saman
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۹:۲۵:۵۸
آقای موسوی خودش می داند تقلب نشده، فقط چون رای نیاورده می گه باید دوباره انتخابات برگزار شود! (154762)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۰:۳۹:۵۰
دو تن از كانديداها در بعضي صندوق ها حتي يك راي نيز نياورده اند دليل آن هم اين است كه حتي نماينده هاي آنها هم به آنها راي نداده اند زيرا ميدانسته اند رايشان خواهد سوخت وبه دو كانديد ديگر راي داده اند./ (154859)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۸:۲۵:۳۳
با سلام
مگر از تجمیع اين آمار ريز صندوقها به نتيجه نرسيدند. پس چرا بعد از يکهفته اعلام می کنند. خوب همان روز اول اين اطلاعات را در اختيار کانديداها قرار می داديد. با اين همه اطلاعات موجود، چرا بايد مشکوک رفتار کنيم و به ديگران بهانه بدهيم.
همين رفتارهای مشکوک، مردم را به شک می اندازد. (154670)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۸:۴۱:۰۶
سلام
من ريز صندوقهاي ايلام رو نگاه ميكردم مثلا بخش آبدانان مركزي تقريبا همه چيز عاديه بجز صندوق هاي 12 و 31
از اين موارد زياده درست دليل منطقي نيست ولي عجيبه
در راستاي رسالت خبري عمل شود ممنون (154689)
 
روح الله
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۹:۵۸:۵۰
که :

1- آقای ... صبح بعد از روز رای گیری می گفت یک سیستم خفن گذاشتیم که آمار به صورت \"اونلاین\" برای ما ارسال می شود و به همین دلیل هر گزارشی که هرکس بخواهد در لحظه به او می دهیم از او گزارشات تفکیکی خواستند گفت نمی دیم غیر قانونیه ولی بعد دلشون سوخت دادند دیگه یه دونه آقا محسن که بیشتر نداریم، اختشاشگرا زود برن ببینن وگرنه میره تا هفته بعد ، بله الکی نیست که کار داره همینجوری اونجا نشستی اورد میدی فکر کرده خم رنگرزیه، وقت من چقدر شد؟

2- برای اولین بار در ایران اعلام کل آرا 2 ساعت پس از پایان رای گیری و اعلام آمار تفکیکی 150 ساعت بعد، گفتند خب که چی گفتیم ادب مرد به ز دولت اوست شما تو وقت من نیا لطفا

3- خب مشکل مایملک بعضیام امروز حل شد و همه در کنار هم دوباره مثل قدیما شدیم دیدین چه راحت بود به خاطر یه انتخابات چقدر اعصاب خودتونو خرد کردین. آه تموم شد

4- با تشکر از ماها ، شماها ، آنها و تمام کسانی که همه را در تهیه این ... یاری دادند.

5- تو این برهوت رسانه لطفا شما الفیا با ما به از این باشید و پیامهامان را چاپ کنین باشد که جبران کنیم ...

یاحق (154812)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۰:۱۶:۱۳
عللی که من میدانم:
1- قانون چنین وظیفه ای را برای مجری مشخص نکرده.(شاید خیلی ها خیلی چیزها را بخواهند)
2- این اطلاعات به نوعی محرمانه تلقی شده و مصلحت به انتشار آنها نبوده ولی حالا با شرایطی که آقایان به وجود آورده اند برای ساکت کردن آنها که صدای دشمنان این ملت از دهانشان شنیده میشود انتشار انها لازم شده. (155060)
 
سعيد
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۸:۲۲:۰۷
خب برادر من يكي دو تا كه نيست 45000 تا صندوقه شما فقط ليست كردن اونها كنار هم و تهيه فايل رو حساب كن ببين چقدر طول ميكشه ضمن اينكه همه اين ها بايد بعد از تاييد نهايي و امضاي فرم 28 باشه.
مورد ديگه اينكه اين اولين تجربه است بعد از 30 انتخابات. (155234)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۸:۴۹:۵۸
ناشناس عزیز این کار برای اولین بار در تاریخ ایران صورت میگیرد،که بسیار قابل تقدیر است. (155258)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۰:۰۱:۱۹
دوست عزیز ناشناس با سلام اگر نگاهی به قانون برگزاری انتخابات داشته باشید در هیچ کجای ان وزارت کشور نه الزام ونه اجازه انتشار ریز صندوقها را ندارد و در گذشته هم هیچگاه این کار انجام نشده وفقط پس از چند ماه امار شهرها فقط برای مسئولین ارسال میشده حال اقدام جدید چگونه و با چه ساز وکاری میبایست در اسرع وقت انجام شود ایا اجازه شورای نگهبان را میخواسته یا نه ؟
ولی سئوال اصلی اینجاست در کل کشور حدود 46هزار صندوق رای داشته ایم اقای موسوی هم حدود 40هزار نماینده داشته که بنا بر شکایتی که به شورای نگهبان داده اند 70 مورد نمایندگان وی را در پای صندوق راه نداده اند یا اخراج کرده اند اصلا این 70 صندوق و ان 6000 تایی که نماینده نداشته اند را بگذاریم کنار ایشان چرا امار نمایندگان خود که حدود 39930صندوق میباشد را برای اطلاع عموم منتشر نکرد؟ میدانید چرا؟ چون اگر اینکار را میکرد همه متوجه میشدند تقلب کسترده دروغ است بابا مگر مردم حساب بلد نیستند 11میلیون رای در 6070 صندوق که اقای موسوی نماینده نداشته یعنی 1812رای تقلبی در هر صندوق اصلا کل این 6070 صندوق 2میلیون رای داشته که 11 میلیون در ان تقلب بشود
پس بهترین راه این است اقای موسوی 1- امار صندوقهایی را که نماینده داشته به ریز اعلام کند و مغایرت هر صندوق را بدهد 2- امار صندوقهایی را که نماینده نداشته هم اعلام کند ببینیم چقدر تاثیر گذار بوده اند 3- امار ان 390 مورد تخلف (نه تقلب ) هر صندوقی که بوده را نیز بدهن ببینیم اصلا خودش ورقیبش توی این 390 صندوق چندتا رای داشته اند
بهر حال هر کس که کمی دقت کند متوجه میشود اقای میرحسین در حال لجبازی و شانتاژ است اقا اگر در انتخابات تقلب شده بایست حقت را بگیر ارا خود را بگیر رئیس جمهور شو چرا میگی انتخابات باطل شه ؟ یعنی 13 میلیون رای شما ممتاز تر یا برای از ما بهترون است و24 میلیون رای دیگران ارزش ندارد ؟
کمی باید واقع بین بود 390مورد تخلف اعلامی اقای میرحسن تاثیر 390هزارتایی در نتیجه انتخابات هم ندارد چه برسد به تخلف گسترده 11 میلیونی (155311)
 
سرای امید
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۰:۴۴:۴۱
به نام خدا
با سلام
دوست عزیز، حتما میدونین که وزارت کشور واسه اولین بار در طی این 30 سال داره ریز آرا رو به تفکیک همه ی صندوق ها منتشر میکنه. رسم و عرف، ارائه ی آمار نهایی و در سطح استان به استان یا در نهایت شهرستان به شهرستان بوده و هست. در ضمن، شبکه های استانی از یکشنبه ی بعد از انتخابات به تفکیک شهرستان ها نتایج رو مرتبا اعلام میکردن.
به امید ایرانی آباد و آزاد (155380)
 
علی کوشا
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۱:۴۹:۵۱
با سلام.
اشتباه نکن دوست من. فکر کنم تا الان گزارش ننوشته باشی. تهیه گزارشی با این حساسیت نیازمند دقت فراوان و زمان زیادی است. کسی که یک بار با دقت بالا گزارش نوشته و اشتباهات \"سهوی\" گرفته شده از ناظر و ویراستار \"چرت\" او را پاره کرده معنای این مکث یک هفته ای وزارت کشور برای ارائه چنین حجم عظیمی از داده ها را می فهمد. (155527)
 
میری
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۳:۰۶:۱۵
خیلی جالب است. برای اولین بار دارد چنین کاری می شود باز هم آقایان طلبکارند؟ باشد. اصلا این تاخیر یک هفته ای نشانه تقلب است. موارد تقلب را نشان دهید لطفا! (155715)
 
مصطفی تهرانی
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۸:۳۳:۰۲
خیلی کارخوبی است هرچند که باز عده ای براین باورند که برنده اند! (154680)
 
واقع بین
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۸:۴۶:۴۲
ولی به نظر من موسوی از این کار وحشت داره چون اگر ثابت بشود در شمارش آرا خیانتی صورت نگرفته است جواب ملت و هواداران جوانش و به خصوص کسانی که از این راهپیمایی ها زیان جانی و مادی دیده اند را چطور باید بدهد حتما فکر کرده است با یک عذر خواهی تمام می شود؟ (154700)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۹:۵۶:۲۱
اولا اعتراض آقاي موسوي خيلي وسيعتر از اعلام نتايج است و ايشان بطور كلي فرآيندي كه اين انتخابات از ابتدا طي كرده رو ناعادلانه ميداند كه از ديد من بجاست
رسالت خبري شما مايه مباهات ماست ياعلي (154810)
 
جواد.م
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۰:۴۱:۳۴
اگر متن اعتراض میرحسین به شورای نگهبان را بخوانی جوابت را خواهی گرفت. (155373)
 
حر
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۸:۵۱:۱۱
امیدوارم با این کار سردار رضایی نیز خرسند شده و این اندک اعتراضاتشون تموم بشه (154712)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۸:۵۵:۴۹
وقتی وزارت کشور همه آمارها رو داره چرا زودتر منتشر نمی کنه
بقول خودشونم الان همه چیز کامپیوتری شده

بهتر بود وزارت کشور تعداد کل تعرفه ها و تعداد تعرفه هایی که برای هر
صندوق ارسال شده و تعداد تعرفه هایی که باقی مونده مشخص می کرد

و کلا پی گیری وضعیت تعرفه ها از اول تا آخر

موضوع تعرفه ها از تعداد آرا هر صندوق خیلی مهم تره .

بلاخره یه روزی و یه جایی باید این حرفها برای همیشه تموم بشه
که شاید الان فرصت مناسبی برای این کار باشه . (154723)
 
پرهام
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۳:۴۴:۵۱
اولا یکسری امارهای ریز را در تمام دنیا فردای رای اصلا اعلام نمیکنن چون قانونی در اینمورد وجود نداره و مجریان موظفند طبق قانون عمل کنند
2 همیشه در همه انتخابات گذشته افرادی که رای نمی اوردند به شورای نگهبان شکایت میکردند کدام یکی تا حالا ریز رای صندوق به صندوق را دریافت کرده بود؟
تمام دولتهای قبلی موسوی،هاشمی،خاتمی اصلا غیر از ارای کلی امار هارا مثل ناموسشون میدونستن و فقط دوستانشون و هم پالکی های خیلی نزدیک وافرادی که در مقامات بالا بودند هم اگه اطلاعاتی داشتند منتشر نمیکردند حالا چی شده که برای خالی نبودن عریضه همه اسرار نظامو میخوان شفاف سازی کنند؟
اصلا میخواین یک سری به سایت سی ای ای بزنین ببینین چیز دیگه ای نمیخوان؟
واقع بین باشیم اکه این دولت یکی یکی همه ادمهایی که رای دادن را هم بیاره تو تلویزیون بشونه بغل هرکدام از کانداها اونها بازم میگن تقلب شده چون از اول اونها پیروز بودن منتها ما ادمهای رذل بهشون رای ندادیم پس تقلب شده
بنده خدا داستان ملانصراالدین را درست زد تو هدف که اینقدر اشفته شدند قبول نداری هر جا این اقایون قانون مدار هستند و بودندمرکز فساد و اختلاس هم اونجاست چون اینها قطب عالم امکان هستند و ما ها که اصلا عددی نیستیم فقط 24.5 میلیون یا حق (155188)
 
ناظر
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۸:۵۳:۴۶
وزارت كشور و شوراى نگهبان وظيفه ندارند اين آمارها را منتشر كنند. حالا كه منتشر كردند نبايد طلبكار بود كه چرا زودتر منتشر نكردند! (155261)
 
حر
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۸:۵۵:۲۵
تنها دليلش بحث امنيت است، از اين اطلاعات مطالب مفيدي ميتوان دريافت كرد.
ايكاش وزارت كشور اين اطلاعات را به صورت محرمانه در اختيار كانديدها قرار ميداد (155262)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۰:۲۶:۵۴
دوست عزیز ناشناس سلام درقانون انتخابات هیچ الزام یا اجازه ای در این خصوص به وزارت کشور داده نشده واین کار جدید میبایست با هماهنگی واجازه های لازم صورت می پذیرفت در گذشته هم هیچگاه این امر انجام نشده حتی برای مسئولین .
دوست عزیز از روند برگزاری انتخابات اطلاعات دقیقی نداری اول از همه تعدادتعرفه های تحویلی به یک صندوق مشخص وثبت میشود و در صورت جلسه نهایی پس شمارش ارائ تعداد تعرفه های دریافتی در صورت جلسه قید میگردد در بند دیگر تعداد تعرفه های استفاده شده ودر بند دیگر تعداد تعرفه های سفید استفاده نشده یعد هم ارا اخذ شده باطلله و..... در اخر هم فرمها به امضائ همه حاضرین در چند نسخه میرسد سپس یک نسخه از همان فرم به همراه کلیه مدارک ازجمله یک نسخه امضائ شده صورتجلسه .ارا اخذ شده .ارائ باطله .تعرفه های استفاده شده وتعرفه های استفاده نشده داخل صندوق قرار گرفته و مجددا در حضور حاضرین صندوق پلمپ میشود پس وضعیت تعرفه های استفاده نشده هم مشخص است بعد هم حالا اصلا یکی تعرفه ای هم داشته باشد در کدام صندوق وبا کدام سازو کار میخواهد بریزد اون 40هزار نماینده اقای موسوی چکاره بودند ؟ ایشان در شکایت خود اعلام کرده 70 نفر نمایندگانش راراه نداده اند یا اخراج کرده اند بابا اگر راست میگوید امار 39930صندوقی که داشته منتشر کند ببینیم چقدر اختلاف دارد با امار وزارت کشور ودر امار نمایندگان خودش چندتا رای او داشته چندتا احمدی نژاد .عزیز من شوخی نیست 11میلیون اختلاف رای است اصلا اون 6000 صندوقی که اقای موسوی نماینده نداشته مگه چندتا رای داشته که بخواهند 11 میلیون رای برای احمدی نژاد بریزند ؟ قطعا با عقل جور در نمی اید و قطعا اگر اختلاف فاحشی بود نه وزارت کشور ریز امار را میداد ونه موسوی ساکت می نشست بلکه سریع امار راچاپ میکرد اعلام ریز صندوقها و عدم ارائه مدرکی دال بر تقلب گسترده توسط موسوی نشان دهنده درستی انتخابات است . (155343)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۸:۵۵:۵۶
خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد
امیدوارم کسانی که با توهم پیروزی به جان و مال مردم ضربه زدند و وجهه ی کشور و رییس جمهور منتخب را خراب کردند و همچنین بین مردم تفرقه و اختلاف آفریدند با این مستندات رسوا شوند (154724)
 
فاطمی
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۹:۰۵:۳۰
بازی تمام نشده.
آقای موسوی باید پای حرفش بایستد و تقلب را ثابت کند وگر نه مسئول واقعی صدمات جانی و مالی و روحی به مردم و بد تر همه آبروریزی جهانی علیه کشورمان خواهد بود و باید جواب دهد (154706)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۱ ۰۰:۳۷:۱۸
البته برخي از ادعاهاي مهندس موسوي مثل استفاده از امكانات دولتي براي رقيب بي طرف نبودن برخي از اعضاي شوراي نگهبان(اعلام حمايت صريح از يك كانديد قبل از انتخابات) حمايت هاي متوتتر و ظريف صدا و سيما از يك كانديد،عدم وجود تعرفه كافي در برخي حوزه ها ،عدم تمديد زمان اخذ راي به ميزان كافي و ... كه همگي حتما تاثيراتي در انتخابات دارند،واضح است و اثباتي نميطلبد. (156593)
 
مجتبی
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۹:۱۲:۰۰
امیدوارم آقای موسوی بعد از اینکه متوجه شدند که در انتخابات تقلبی صورت نگرفته به جای فرافکنی و ایجاد مزاحمت برای عموم مردم از همه ملت معذرت خواهی کنند زیرا خون شهدای اخیر و ضررهای رسیده به اماکن شهری تماماٌ بر عهده این آقای قانون گریز مدعی قانون مداری است. (154743)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۹:۱۹:۱۸
مشکل اینجاست که کسی از مدعیان ، دنبال یافتن حقیقت نیست . آنها دنبال بهانه جویی هستند . الان میگویند چرا این آمار تا حالا منتشر نشده . پس حتما داشتن رای ها را دستکاری میکردند که تا حالا منتشر نشده ( کاری هم ندارند که اینکار اصولا در طی تاریخ انتخابات انجام نمیشده )
اگر هم زودتر منتشر میشد میگفتند چرا اینقدر زود منتشر شد . حتما از قبل از انتخابات آرا تعیین شده بود و حالا هم سریع رو کرده اند .
کسی از خودش پرسیده چرا تا حالا آقای موسوی فقط اصرار به ابطال انتخابات ( به هم زدن بازی و جزنی ) داره ؟ اگر ایشون اینقدر به آن رای هایی که دو ساعت بعد از انتخابات تعدادشون رو 30 میلیون رای اعلام کرد مطمئن بود کافی بود تنها تقاضای بازشماری با حضور نماینده ها رو بکنه نه اینکه از ریشه ، انتخاباتی که خودش هم مشروع دانست و در آن شکست خورد را تا انتها ادامه داد را بی اعتبار بدونه .
گاندی میگه : کسی که خواب است اورا میتوانی بیدار کنی اما کسی که خود را به خواب زده محال است که بتوانی او را بیدار کنی . (154755)
 
خسروی
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۹:۲۱:۵۷
اقدامات وزارت کشور در این دوره در تاریخ انقلاب بی نظیر بوده است
در هیج دوره ای به اامارصندوق ها اعلام نمی شده است زیرا کیاست مدیران کنونی وزارت کشور در رایانه ای کردن آرا نز آنان نبوده است
به همین دلیل به راحتی جواب بد خواهان را به راحتی می دهند
اما افسوس که برخی برای پیروزی در انتخابات برنامه ریزی نکرده اند بلکه برای براندازی برنامه ریزی کرده ان (154758)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۹:۲۷:۲۲
از آنجا که فرم 22 همه شعب در همان لحظه پایان شمارش آرا در فرم 22 ثبت شده و به امضای نمایندگان نامزدها رسیده است، احتمال تغییر در آرای هر صندوق و خیانت در امانت تقزیبا غیر ممکن است.

وزیر محترم کشور قبل از تکمیل فرم 22 وامضا آنها آرا را اعلام نمودند!ساعت 11:30جمعه شب -چگونه این فرمها آنلاین امضا شده اند در حالی که اکثر ناظرین سواد کام÷یوتر ندارند و نیز می توان آنها را تغییر دارد؟ رییس ستاد انتخابات هم اشاره کرد که به علت آنلاین بودن، سرعت بیشتری در اعلام آرا بوده است در هر صورت برای من این سوال هنوز باقی است که چگونه قبل از تکمیل 22 وآنگاه 28 نتایج اعلام شد وگرنه هرچند که به آقای موسوی رای داده ام اما تابع حکم رهبر معظم انقلاب هستم وهر نتیجه ای که ایشان تایید فرمایند همان اصل است. (154764)
 
حامد
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۱۹:۳۰:۳۸
خواهید دید که این هم برایشان ناکافی است، چون آنها در هر صورتی برندۀ اتنخابات هستند! (154770)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۰:۰۰:۳۳
باسلام /اینها هیچ یک اعنراض نیست.بلکه همه و همه بهانه است وهر روز یک بهانه جدید!این بهانه ها تمامی ندارد (154817)
 
ایرانی
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۰:۲۶:۰۷
مردم اعتراض دارند بهشون احترام بزارین . چه اشکالی داره که دوباره رای گیری بشه ؟ (154841)
 
ایرانی
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۰:۲۹:۵۴
ممکنه هموطنانی که به آقای احمدی نژاد رای دادند با اين رفتار مسئولين دولتی نظرشون عوض شده باشه . من چند نفری رو سراغ دارم (154847)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۰:۵۰:۲۶
اولا اینکه من نمی دونم چرا نمی تونم این فایل ها رو باز کنم و ببینم؟

دوم اینکه در پاسخ به این صحبت بعضی دوستان که گفته بودن چرا از اول وزارت کشور این اطلاعات رو منتشر نکرد. این طور که خود وزارت کشور میگه این اطلاعات برای اولین بار در طول تاریخ انقلاب داره منتشر میشه و تا کنون به نوعی محرمانه تلقی میشده و حتی آمار شهرستان ها هم که قبلا توسط وزارت کشور منتشر شده در سطح خیلی محدود تر و با فاصله بعد از انتخابات منتشر می شده.

ولی خود من هم معتقدم چون این بار این مسائل پیش اومده به قول یکی از دوستان در همین سایت که قبلا اشاره کرده بود برای شفاف سازی بیشتر بهتره که از کلیه فرم های 22 اسکن گرفته شده و با اطلاع رسانی وسیع در اختیار مردم قرار بگیره. البته من نمی دونم الان این نتایج به چه شکلی منتشر شده چون خودم نتونستم باز کنم این فایل ها رو . (154863)
 
حمید
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۰:۵۸:۴۷
به نظرم این کار مصداقی از همان بدعت است که رهبر انقلاب بیان کردند. آمار صندوق ها و حتی آمار شهرستان ها اطلاعات محرمانه نظام و ناموس نظام است که دشمن می تواند با دستیابی به آن برنامه ریزی کرده و کار کند.
بله اطلاعات باید به طور محدود در اختیار افراد ذیصلاح قرار گیرد ولی انتشار آن به نظرم کار درستی نبود ولی با فشار آقا محسن و آقای میرحسین دولت این اشتباه را مرتکب شد. (154868)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۱:۰۶:۱۹
باید به وزارت کشور احسنت گفت که فراتر از قانون و برای اولین بار این گونه عمل می کند.

و جناب موسوی! اگر مشخص شود که ادعای تقلبی که می کنید خود تقلبی است چگونه جواب خون های ریخته شده را می دهید؟

بدانید که بنده به عنوان یک مسلمان و یک شهروند، در آخرت از حقم در مقابل شما و دوستانتان نخواهم گذشت! (154877)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۱:۱۹:۴۴
با سلام
ای کاش این امر در حضور دوربینهای زنده و برای مردم پخش بشه تا شک و تردید از ذهن مردم پاک بشود (154888)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۱:۲۵:۱۵
کاش مطالب تحریک کننده ننویسیم تا طبق فرمایش مقام معظم رهبری همه چیز طبق روال قانونی انجام شود. (154894)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۱:۲۷:۰۸
لود نمیشود (154895)
 
M.T
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۱:۵۷:۱۷
خیلی کار خوب و عاقلانه ای هست که دارند انجام میدن و میتونه به خیلی از ابهامات پاسخ بده و اگه احیانا حقی ضایع شده پایمال نشه
در ضمن دوستان توجه داشته باشند که این وظیفه قانونی وزارت کشور نیست که آمار رو اعلام کنه چنان که در 30 سال گذشته این کار بی سابقه بوده
انصاف هم داشته باشیم
با تشکر (154921)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۲:۰۳:۲۷
سلام
برابراخبار سایت های دولتی
برای هریک از نمایندگان تعدادی کارت نظارت صادر شده است
مثلا گفته میشود که برای آقای موسوی 50000 کارتو ......
نمی دانم وقتی آقایان اعلام میکنند که سیستم بدون رای شماری با اعداد ساختگی از پیش تعیین شده نتیجه را به این فوریت انتشار داد , به نظر حقیر راهش این است که مثلا 50000 نفر آقای موسوی گزارشات جامع خود را در اختیار ایشان قرار دهد تا آمار منتشره مثلا برای صندوق \" ایکس\" را با گزارش ناظر این صندوق از گروه موسوی چک کنند و ببینند که آیا در تعداد شرکت کننده و نتایج آنگونه که آنان ثبت کرده اند با آنچه که منتشر شده مغایرتی وجود دارد؟
اگر وجود داشت بایستی سراغ صندوغ هایی بروید که هر سه نماینده موسوی و کروبی و رضایی شرکت داشته باشند و ملاک بررسی را این صندوق ها بگذارید.
اینجا یک گزارش از هیئت وجود خواهد داشت و سه گزارش از ناظران نمایندگان.

اگر هر سه گزارش ناظران یکسان و با گزارش هئیت مغایرت داشت , به وجود تنگ نظری و تقلب شک نکنید و در آنصورت بایستی به گزارشات ناظزان سه کاندیدا با دقت بیشتری نگاه کنید واگر در تمام آمار مغایرتها از صحت ها بیشتر باشد , به تقلب در انتخابات شک نکنید و اگر بخواهید و بخواهند لاپوسشانی کنند , به خدای احد و واحد , چه در این دنیا و چه در سر پل صراط مشقوالذمه یکایک مردمی خواهند بود که در امانت داری از آرایشان خیانت کردنند.و قطعا اگر ما ندانیم , خدا می دانند که چی صحت دارد و چی صحت ندارد.و برکت و موفقیت از آنچیزی که صحت ندارد گرفته خواهد شد و جز بدبختی و ضلت و خواری نتیجه اش نخواهد بود.
چرا که خدا فرموده است \" ومکرو ومکرالله والله الخیر الماکرین\"
وسلام

خدا آخر و عاقبت مردم مسلمان ایران را ختم به خیر کنند (154932)
 
M.T
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۲:۱۷:۳۲
براساس قانون، ستاد انتخابات کشور موظف به ارائه نتیجه نهایی انتخابات به رسانه های عمومی برای انعکاس در جامعه است اما ستاد انتخابات کشور در جهت شفاف سازی و تنویر افکار عمومی فراتر از وظایف قانونی خود در چند روز گذشته به انتشار تعداد آراء نامزدها به تفکیک استان به استان، شهرستان به شهرستان پرداخت و اکنون نیز به اعلام آراء نامزدها به تفکیک صندوقهای شعب اخذ رأی اقدام نموده است.

پیش از این و در دوره های گذشته انتخابات ریاست جمهوری ارائه آمار به تفکیک صندوق به صندوق به نوعی محرمانه تلقی می شد و ماهها پس از برگزاری انتخابات، نتایج آراء به تفکیک استان به استان و شهرستان به شهرستان در مجلدهای مخصوصی چاپ و فقط برای برخی از مسئولان ارسال می شد به گونه ای که بسیاری از پژوهشگران نیز امکان استفاده از این نتایج را نداشتند که البته آراء به تفکیک صندوقها به هیچ عنوان منتشر نمی شد. (154948)
 
واقع بین
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۲:۳۱:۲۱
بخش اصلی اختلاف گروههای معترض کشور، بیان تند و خشن رئیس جمهور محترم در قبل و بعد از انتخابات است و پیچاندن بعضی از واقعیات و قبول ننمودن حرف های علمی و انتقادات منطقی نسبت به دولت می باشد.
بالاخره کسانی که سری در حساب و کتاب دارند و با روش مدیریت فعلی در اداره کشور آشنا شده اند با گویشی که از آن بوی صداقت و احترام متقابل نیاید نمی توانند کنار بیایند (154959)
 
محمد حسین
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۲:۵۲:۲۸
در صورتی که محرز شود که تقلبی در شمارش آراء صورت نگرفته باشد، با توجه به مستند نبودن دلایل موسوی مبنی بر ابطال انتخابات، باید این فرد را به دلیل تهمت زدن به دستگاه های اجرایی و همچنین حدود 300000 مسئول درگیر در انتخابات، و برهم زدن نظم و امنیت کشور (که منجر به تعطیلی و تعویق امتحانات دانشگاه ها، ضرر جانی و مالی عده ای انسان بی گناه، ضرر اقتصادی کسبه در بازار و مسیرهای راهپیمایی و ...) و آبروریزی های بین المللی و دیپلماتیک، از بین بردن اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی و ... محاکمه کنند. (154976)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۳:۰۰:۵۴
چرا این آمار را زودتر منتشر نکردند؟ آیا همه صندوقهای ناظر داشته و این ناظرها فرم های 22 را امضا کرده اند؟ (154978)
 
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۳:۲۸:۵۷
اينم آمار ريز صندوق‌ها تا جاي بهانه‌جويي نداشته‌باشند. (154993)
 
محمدرضا
۱۳۸۸-۰۳-۲۹ ۲۳:۳۳:۳۶
واقعا كار جالبيه ولي چرا اينقدر دير؟ به نظرم ستاد انتخابات با اين صداقتي كه به خرج داده اگه صرفا به عدد مربوط به شعبه ها بسنده نمي كرد و نام روستا يا محله و منطقه راي گيري رو مشخص ميكرد ديگه نور علي نور بود. البته اينو حمل بر خودخواهي نذاريد چون تا اينجاي كار هم كلي روشنگري شده است و جاي تشكر دارد. دستكم الان نمايندگان نامزدها شماره صندوق هاي خود را به خاطر دارند و مي توانند موضوع را پيگيري كنند اما كساني مثل بنده كه توجهي به شماره صندوق نداشته ام توانايي اين كار را نخواهم داشت. سايت وزارت كشور تا حالا حدود ده استان رو مشخص كرده كه انشاء الله تا شنبه همه استان ها مشخص بشوند و درگيري هاي خياباني بعد از خطبه هاي نماز جمعه بار ديگر از سر گرفته نشوند كه در اين صورت هيچ جاي برگشتي وجود نخواهد داشت. (154997)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۰:۱۲:۱۰
باید این را در نظر داشت که آرای یک صندوق لزوما آرای مردم آن محل نیست. مثلا خود من در اصفهان صندوقهای نزدیک منزلم خیلی شلوغ بود و چون حوصله چند ساعت در صف ایستادن را نداشتم رفتم به محل پدریم که بدون معطلی رای دادم. مسلما افراد بسیاری هم همینجور عمل کرده اند. یا در محلهایی که مردم روزهای تعطیل برای گشت و تفریح می روند خوب تعداد آرا خیلی بیشتر از افراد واجد شرایط رای دادن محلی است. (155046)
 
عليرضا
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۰:۴۴:۵۲
سلام، خواهشمندم يكي بگه ناظران مهندس موسوي در چند صندوق حضور داشته اند؟ اين مسئله روشن ميكنه كه تا چه حد ايشون بطور دقيق از نتايج انتخابات با خبر بوده (155087)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۰:۵۰:۰۷
این کار از نظر امنیت ملی صحیح نیست (155092)
 
حامد
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۲:۰۳:۵۸
آقای احمدی نژاد به طرفدارهای آقای موسوی خس و خاشاک نگفته بود و برای برداشت اشتباهی که از حرف هاش شده بود اومد و گفت منظور من این نبوده. آقای موسوی آیا حاضرید بعد از تایید انتخابات توسط شورای نگهبان راهپیمایی راه بیاندازید و از همان مسیری که این همه روز ساکت عبور کردید باز هم ساکت عبور کنید و از مردم به خاطر شبهاتی که در اذهانشان انداختید و نسبت به نظام بدبینشان کردید عذر بخواهید؟ آقای موسوی ما هنوز نخواسته ایم به خاطر گفتن \"دیکتاتور\"، \"دروغگو\"، \"رمال\"، \"خرافاتی\"،\"کف بین\" به رئیس جمهور قانونی این مملکت معذرت خواهی کنید، آیا خود شما که اسطوره اخلاق و ادب شده اید سنگینی بر شانه تان حس نمی کنید؟ (155144)
 
هادی
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۲:۳۰:۱۰
دیگر حجت بر همگان تمام شد
حالا مردم خود به قضاوت خواهند پرداخت (155161)
 
زین الدین
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۲:۵۵:۴۴
نمایندگان کاندیداها خودشان زمانی از دست اندر کار انتخابات بوده اند و میدانند


که امکان نداره این حجم وسیع اختلاف رای را بشود با دستکاری و احیانا تقلب تغییر


داد . به نظرم اقای موسوی دچار توهم شده . چون که فقط اطراف خودش را در نظر


گرفته یعنی در تهران و همان عصر جمعه با قاطعیت اعلام نموده که وی پیروز


انتخابات است و فردا جشن خواهد گرفت از یک سیاستمدار بعید است که هنوز


رای گیری تمام نشده اعلام نتیجه کند اگر منظور وی نظر سنجی هاست که خودمیداند بالاتر از 34 درصد رای نداشته است ولی اگر چیزی غیر از توهم استخواهش می کنم به من بگویید . (155173)
 
سعيد
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۳:۰۸:۵۹
خيلی بی معرفتيه اگه تقلبی نباشه و همش هياهو باشه. جواب اين خسارات را بايد بدهند. البته طرف برنده ملت سرافراز ايرانند و نظام. حالا که ابتکار عمل، با اينکار بدست آمد، در صورتی که در اين هم تشکيک کردند بايد اسم و مشخصات ناظرين کانديداها را که شمارش همون صندوق را تأييد کردند، اعلام کنند. اينجا در استراليا، اينها اسم و مشخصات و آدرس مثلاً فلان بسيجی را هم اعلام کردند تا به تعبير خودشان زندگی را بر او حرام کنند. ايکاش اين حرکت بعداً با افشای اسامی مفسدان اقتصادی ادامه پيدا کند. (155179)
 
ali
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۳:۱۲:۳۳
salam. man yeki az onaei bodam ke be mosavi ray dadam. vali agar baadaz in jaryanato koshte shodan chand hamvatano ghazye koh daneshgah, ishun natunan esbat konan taghalob shode v baz zanesho ba yehol sorkh dar dast byare vasate jamyato mamlekato beham berize, EHSAS MIKONAM BA YAARE KHODAM BE ISHUN be Iran KHYANAT KARDAM. behar hal azmun khubi bod bray mahak zadan afrad v roshan roshad chehre vaghishun. (155180)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۶:۲۹:۲۱
تقلب اگر شود 100 هزار تا است ..فاصله رای احمدی نژاد با موسوی چند میلیون است (155204)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۶:۴۷:۳۵
آقاي موسوي مرد و مردونه ايستاده. اي كاش اون زماني كه محسن رضايي خودشو تيكه پاره كرد كه ريز آراء صندوق ها منتشر شود. وزارت كشور اقدام مي كرد. اما آقاي دانشجو زير بار نمي رفت. (155205)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۷:۰۱:۱۲
من با این کار مخالفم این بدعت ایجاد میکند و بعلاوه براحتی می تواند با بهانه کردن برخی از 45000 صندوق و تبلیغ مداوم آنها شبهه را زیاد میکند. (155207)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۷:۴۶:۲۳
چرا وقتی آقای محسن رضائی 5 بار به وزارت کشور و رئیس جمهور نامه داد، این اطلاعات رو پخش نکردن؟
حتی کامران دانشجو در جواب غیر مستقیم به محسن رضائی گفت که نمی تونن این آمار رو پخش کنن. محسن رضائی هم در نامه ای به وزیر کشور اعلام کرد که اگر تا آخر وقت اداری روز 5 شنبه نتایج صندوقها رو اعلام نکنن شائبه عدد سازی پیش خواهد آمد.
حالا معلوم نیست که چی شده که این نتایج رو اعلام کردن؟ (155218)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۷:۵۹:۳۲
اگر چند حلقه از زنجير ضعيف باشند حادثه روي مي دهد ولي نمي توان گفت كه يك حلقه باعث شده است.همه مي توانستند وظايفشان را بهتر انجام دهند تا حوادث ناگواري كه اين روزها اتفاق افتاده است روي ندهند. (155221)
 
احمد
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۸:۰۹:۲۹
آره
ای کاش مهندس موسوی از همون اول از راه قانونی وارد قضایا می شد تا برای طرفدارانش هم نشون بده که راه رسیدن به خواسته ها از طریق قانون خیلی بهتره .

و اگه اثبات بشه که تونستند 10 تا 11 میلیون رای رو به این راحتی جابجا کنند نشون میده که در قانون یک سوراخ بزرگ وجود داره ! که قانون باید اصلاح بشه . (155226)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۸:۲۰:۲۹
پس از شمارش آراء ، اگر تقلبی در کار نباشد ما مردم ایران تقاضا داریم ضمن عذرخواهی رسمی آقایان میرحسین موسوی،‌کروبی، رضایی در صدا و سیما تمامی خسارات وارده را نیز جبران و محاکمه شوند. (155232)
 
عباس خوشنویس
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۸:۲۵:۵۳
متاسفانه خود مدعیان میدانند تقلبی گسترده صورت نگرفته ولی راه را باید پذیرفتن حقایق به روی خودشان بستند
خدا آخر این کار را به خیر کند (155238)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۸:۲۹:۵۹
امیدوارم هرچه سریع تر موسوی با پذیرش رای مردم مثل ناطق در زمان خاتمی بلوغ سیاسی خود را بنمایش بگذارد (155241)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۸:۳۸:۲۷
من دیگه برای شما نمینویسم!اما متاسفم که هر بار که نوشتید در حالی که همیشه سعی کردم همه رو به آرامش و تعقل بخونم ........به دلیلی که نمیدانم از چاپ حرفی که میانه رو بود اجتناب کردین!آدم گاهی فکر میکنه شما و سایر سایت ها نا خود آگه و سهوا و شاید عده ای عامدانه آشوب رو دامن زدین!................
من فقط برای هممون و شما و ستاد انتخابات کشور و برنده و بازنده یه حرف دارم!تو رو خدا فراموش نکنید که میشه با بازی با کلمه ها دل مردم ساده رو به دست آورد............اما فکر میکنم همه ما میمیریم!و روزی برای هر کلمه ای هر حرفی و.......قراره جوابگو باشیم!.........فکر کنم بد نیست 5 دقیقه به این فکر کنیم!به روزی که قراره برای همه آن چه از این تلخی ها سهم ماست به کسی پاسخ بدیم که آگاه است و از ما مدرک نمیخواد!و مدارکمون هم به دردی نمی خوره پیش اون!.........هممون باید این از یادمون نره!........و این که علم هر رشته رو به عالم همون رشته بسپریم و دست از سر نقد چیزی که در اون تخصص نداریم برداریم!........ (155253)
 
سینا
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۸:۵۱:۳۶
چرا فقط 4 استان؟ پس بقیه چی می شه؟ (155259)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۹:۰۳:۵۶
سلام چند سئوال دارم 1- در هر صندوق رای چگونه شمرده میشود(دستی آمار را مینویسند یا کامپیوتری دانه دانه وارد میکنند(نرم افزار بر چه اساسی عمل میکند) 2-در هنگام باز کردن پلمپ و شمارش و پلمپ مجدد ناظرین کاندیدها و دیگران مستمر حاظرند؟ 3-این صندوق ها چگونه و کجا نگهداری میشوند؟ این تفکیک آرا چرا بعد یک هفته و بعد از این همه حوادث اعلام گردید؟ سرعت شمارش آرا نیز خود مبهم است زیرا 7.30 صبح آرا اعلام شده 18.000.000 احمدی نژاد 9.000.000 میر حسین و بقیه با خورده این دو نفر حدود 28.000.000 رای پس چرا ریس انتخابات این امر به این روشنی را تکذیب میکند در برنامه تلویزیونی و وزیر کشور همان روز گفت تا 8 صبح بعد گفت 10 صبح و بعد که ادامه یافت؟(با اینکه اعلام شد صندوق شهرهای بزرگ تا 1 شب رای جمع آوری میکردند) خبرگان چرا از این سرعت برخوردار نبود؟ بهتر به جای این توهین های کورکورانه جواب این سئوال ها را بیابیم و اعلام کنیم تا این وقایع پیش نیاید یعنی یک بار هم که شده صورت مسئله را پاک نکنیم ممنون (155266)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۹:۰۶:۵۹
آقای موسوی علاوه بر شمارش آرائ به موارد زیر اعتراض دارد :

1- استفاده از امکانات دولتی در تبلیغات قبل از انتخابات .

2- تعرفه های استفاده نشده باید شمارش و مشخص باشد .

3- چرا مثل دفعات قبل مراسم تا ساعت 12 تمدید نشد .

4- ... (155269)
 
مردم
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۹:۲۶:۵۰
چرا دروغ میگین همین دو شب پیش اقای دانشجو اومدن تو شبکه ی خبر و گفتن امار تفکیکی نمیدهیم

شایعه درست میکنید ؟ (155282)
 
میثم
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۹:۲۷:۵۳
چرا پس از شش روز؟ آن هم در روزی که مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه نظرات تعیین کننده خود را ابراز نمودند.
می خواستم بدونم طبق ضوابط قانونی بعد از رای گیری آراء هر صندوق چگونه نگه داری می شود ؟ آیا بایگانی می شود و یا بعد از اتمام پروسه انتخابات از بین می رود. (155285)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۹:۳۴:۲۴
سلام

متاسفانه شماره صندوقها بر طبق شماره حوزه ها اعلام نشده و کسانی که پای صندوق بودن و رایها رو شمردن نمی تونن چک کنن که آرا درست منظور شده یا نه (155286)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۹:۴۰:۱۴
متاسفم که سایت شما نیز فقط نظرات همسویان شما منتشر می کند. شما حتی نظرات گروه مخالفان خود را منتشر نمی کنید حتی اگر به حق باشند (155297)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۰۹:۵۳:۰۱
آقای موسوی در واقع به همه ی ملت ایران با دروغگو خطاب کردن رئیس جمهور منتخب،توهین کردند و نه فقط به اقای احمدی (155302)
 
روح الله
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۰:۰۴:۰۶
در جواب کسانی که می گویند چرا وزارت کشور دیر اعلام کرد باید گفت:
1 ـ طبق قانون باید سه تا 7 یا 10 روز (شک دارم) شکایات به شورای نگهبان برسد زودتر از آن شاید نتوان اعلام کرد
2 ـ این برای بار اول است که در طول این 30 سال ریز آمارها اعلام می شود
3 ـ چرا می گویید اینها دیر اعلام کردند یکی بگوید چرا اقای موسوی طرفداران خود را قبل از اثبات شدن تخلفی به خیابانها کشید؟
واقعا آقای موسوی می تواند جواب خونهای ریخته شده را بدهد؟ (155312)
 
علی
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۰:۱۳:۱۵
افسوس از آقای موسوی که وجه ی خوش را بین هوادارانش هم خراب کرد دریغ از این افرادی که خودشان هم می دانند که در انتخابات بواسطه اینکه هر صندوق را بیش از 10 نفر از افراد متفاوت جامعه از نظر سیاسی باید صورتجلسه آن را امضاء کنند ایشان با این حرکت عجولانه خود بهانه ای بدست مزدوران داخلی که بدنبال بهانه برای تخریب اذهان عمومی را می خواستند داد. ضمنا متذکر شوم ایشان با این حرکت ، خود و حامیان خود را از صحنه سیاسی بدور کرد زیر مطمئن باشید با این جا پائی که آقای موسوی در تاریخ سیاسی خود گذاشت رای بیست و چها میلیون و پانصد هزار نفر در انتخابات هاهی بعدی بیشر از این نمایان خواد شد

متاسفانه رای من به آقای موسوی بود و پشیمانم ! (155323)
 
ایمان
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۰:۱۷:۱۹
چون به خلوت می روند خود کار دیگر می کنند

آقای میر حسین که با ادعای قانون مداری رای عده زیادی را جلب کردند و پس از

انتخابات با تحریک احساسات پاک آنها خسارت به همه مردم وارد کردند اگر امروز

نتوانند این ادعا را ثابت کنند و این قانون گریزی خود را توجیه کنند من به عنوان یک

شهروند از ایشان شکایت خواهم کرد.

خونهای ریخته شده برای یک دروغ بزرگ و زیاده خواهی ایشان و عوامل پشت پرده

که حمایتشان می کرد بود.

ای کاش بیدار می بودیم. (155325)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۰:۳۷:۴۸
خیلی عجیب است کسی که با نگرانی از قانون گریزی به صحنه آمده به قانون احترام نمی گذارد.

آقای موسوی می داند با اعلام تخلف جزئی در چند صندق که کمتر از 1 درصد آرا را شامل می شود نتیجه تغییر نخواهد کرد بنابراین کلی گویی می کنند و مصداق ها را معرفی نمی کنند.

وای از آن روزی که طرفداران ایشان متوجه شوند که از آنها سوء استفاده شده و احساساتشان به بازی سیاست گرفته شده آن هم برای پوشش گذاشتن بر تخلفات اقتصادی بازیگران پشت پرده.

من برای ایشان احساس نگرانی می کنم. (155361)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۰:۵۸:۱۴
اگر مجریان انتخابات حسن نیت نداشتند این اقدام را نمی کردند ولی خب برای شفافیت لازم است اما اگر تقلبی نبود آقای موسوی چه جوابی خواهند داشت و تبعات این چند روز را چه کسی پاسخ می دهد . منتظر می مانیم تا موضوع روشن شود سپس با آقای موسوی جدی تر صحبت خواهیم کرد . (155407)
 
عليرضا
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۱:۱۷:۲۴
اين لينكها كه كار نمي كنه! تو سايت وزارت كشور هم همينطوره! (155446)
 
راستگو
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۱:۴۵:۴۷
من شخصا در یکی از صندوقها حضور داشتم و آمار ارایه شده دقیقا مطابق با آنچه شمرده شد ه است درآنجا نمایندگان کاندیداها هم حضور داشتند (155517)
 
محمد حسين بنائي
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۱:۵۳:۲۴
نتايج صندوقهاي آرا بخوبي خواسته اكثريت مردم را نشان مي دهد
اميدوارم معترضين به نتايج كليه شهرها و طبقات جامعه را مد نظر داشته باشن نه فقط عده اي مرفه بي درد و به اصطلاح خود روشنفكر!
اگر روشنفكري به شكستن شيشه و تخريب اموال عمومي است پس خوشبختم كه بگويم من يك ايراني متحجرم نه روشنفكر تخريبگر
مطالباتم را از قانون مي خواهم نه با عربده كشي و دست اندازي به دول غربي
واي بر شما وابستگان بي عرق ملي
واي بر شما ! (155533)
 
لیلا
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۲:۲۶:۵۶
چون من از نمایندگان آقای موسوی بودم هیچ تخلفی ندیدم وحتما این برنامه ای که به ما داده اندبه دیگر نمایندگان وصندوقها هم داده اند بخدا محال است تقلب شود افکار مردم را بیخود خراب نکننداگر موسوی به ما اعتماد نداشت چرا آنجا گذاشته بود این توهین به ماست (155607)
 
عظیمی
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۲:۴۱:۳۰
کار خیلی خوبی است که باعث آرامش میشود. کاش زودتر صورت میگرفت.
اگر فایل اکسل بود بهتر بود. آیا میتوان از جایی فایل اکسل بدست آورد؟ آیا کسی برنامه ای برای تبدیل میشناسد. (خوشبختانه فایلها متن هستند و تصویر نیستند) (155643)
 
مهدي
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۴:۱۵:۵۴
با سلام،
خوب بود كه اين آمار رو كه قبل از آمار تجميع استاني قابل دسترسي بود رو زودتر (همون شنبه) منتشر مي كردند كه جو اينقدر نا آروم نشه.
كاش اين فايلها بصورت اطلاعات قابل استفاده براي محققاني كه كار تحليل آمار رو مي كنند منتشر مي شد. (مثلا فايل متني، EXEL و يا...)

يك پيشنهاد هم اينه كه طرحي به مجلش بره كه بعد از شمارش آرا هر حوزه يك كپي از فرم شماره ي 22 به ستاد هر كدام از نماينده هاي ذي نفع ارسال بشه و فايلهاي مربوط به كدهاي ملي مربوط به هر صندوق نيز چند روز قبل از پايان فرصت شكايت كانديداها به نمايندگانشون تحويل بشه،( كل اين آمار و كدهاي ملي در كل كشور كمتر از يك CD خواهد شد.) تا شائبه ي راي تكراري، راي بدون شناسنامه و ... كه تو هر انتخابات به نوعي مطرح مي شه ديگه وجود نداشته باشه. (155856)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۵:۱۲:۰۶
بنظر می رسد آقای موسوی خوب شد رئیس جمهور نشد وگرنه معلوم نبود بر سر مملکت چه می آمد . ایشان التزام شان به ولایت فقیه را خوب نشان می دهند؟ (155983)
 
نکته
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۵:۳۳:۳۴
نکته جالب اینه که اتهام زدن به کسی بسیار سادهست مثلا اینکه شما دروغ گویید ..یا اینکه شما تقلب کرده اید..به راحتی افکار عمومی را تشویش میکنداما نکته جالبتر عدم ارایه دلیل ودرخواست ارایه دلیل ازطرف مقابل است
مثل این میماند که کسی توی خیابان یقه شما را بگیرد وبگوید شما دزد هستید انوقت خودش ودیگران به شما بگویند که ثابت کنید دزد نیستید واز شما طلب داشته باشند چه حالی به شما دست میدهد.... (156032)
 
علیرضا
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۶:۴۰:۱۷
بنظرم خود نامزدهای مخالف خوب میدانند که آمار وزارت کشور درست است چون قطعا نماینده های آنان خودشان که سر صندوق ها بوده اند جداگانه رای های خود را جمع زده اند و به صحت انتخابات اذعان دارند ،اما اینها میگویند تلاش کنیم انتخابات باطل بشه شاید اینبار رای آوردیم . (156162)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۱۷:۳۸:۳۵
سلام علیکم
لفطا به اطلاع مردم برسانید که برگه های آرا به وزارت کشور نمی اید . چون گروهی معتقند در وزارت کشور چگونه 40 میلیون برگه تا صبح شمارش شده است ؟

تقریبا 45713 گروه 10 تا 11 نفره مسول 45713 صنوق بوده اند. در پایان وقت قانونی در محل رای گیری آرای شمارش می شود و صندوق آراء به همراه برگه نهایی نتایج به فرمانداریها برده شده و نتایج کل به صورت اینترنتی و فرم کاغذی به وزارت کشور اعلام می گردد.

در ضمن 10 تا 11 نفر مسول هر حوزه هم افرادی هستند که نظرات متفاوتی دارند و ممکن است به چهار نفر متفوات رای بدهند.
چون این افراد از معتمدین ادرات و نهادهای متفاوت هستند اکثرا معلم و کارمند می باشند. (156264)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۰ ۲۰:۱۶:۳۸
کجا نمایند گان کاندیدا ها فرم شماره 22 را امضا می کنند؟!
تعجب آور هست. دیروز در تلویزیون نماینده شواری نگهبان خلاف عرض شما را گفتند (156422)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۱ ۱۰:۰۷:۰۳
من چهار سال طول كشيد كه فهميدم كه دوباره به احمدي نژاد راي ندم ولي به يك هفته نكشيد كه فهميدم انتخاب موسوي اشتباه تر است (156870)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۳-۳۱ ۱۱:۰۲:۲۵
با این اقدام وزارت کشور مسائل بسیار شفاف تر می شود دلیل تأخیر در ارائه گزارش هم به دلیل تعدد صندوقها، رسیدگی به شکایات و... طبیعی به نظر می رسد. فقط نکته مهم قانون گریزی آقای موسوی است که قبل از انتخاب شدن بسیار در مورد بازگشت به آن وعده داده بودند. خدا را شاکریم که ایشان به ریاست جمهوری انتخاب نشدند و گرنه مشخص نبود قانون از دیدگاه ایشان چگونه تفسیر می شد. (156926)
 
۱۳۸۸-۰۳-۳۱ ۱۱:۴۳:۵۶
الان ساعت 11:39 حدود 13 استان سايت وزارت كشور قرار داده شده است. لطفا\" آمار مذكور را در سايت الف بگذارديد . پاينده باشيد. (156980)
 
قاسم
۱۳۸۸-۰۳-۳۱ ۱۲:۲۳:۵۴
براي پيگيري شكايت بايد از مسير قانون پيش رفت. غير از هرج ومرج است وقابل قبول نيست. (157059)
 
دانش
۱۳۸۸-۰۴-۰۴ ۲۱:۳۹:۳۹
بابا به خدا تمام ايران اون ارازل اوباشي كه به موسوي راي دادند والان دارن با آبروي اين مملكت بازي ميكنند نيستند.
ايران كه فقط تهران نيست.اون كسايي كه هم خارج از كشورند و دارند به قول خودشان تظاهرات ميكنند تا حق نداشته يشان را بگيرند به تحريك بيگانگان جمهوري اسلامي انجام مي شه
به شكر خدا اين توطئه هاي داخلي {(موسوي كروبي)هاشمي رفسنجاني} داره خنثي ميشه
اكه كسي حرفي داره مي تونه ايميل به زنه daneshomidi@yahoo.com (164189)
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته