توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505815
دارابی: جشنواره مراکز استانها ١٤ شهریور در سنندج برگزار می شود/ تجلیل از ٤٠ اثر برگزیده
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۵
معاون امور استانهای سازمان صداوسیما گفت: در بیستمین دوره از جشنواره تولیدات مراکز استانها از ٤٠ برنامه ساز برتر تجلیل خواهد شد.

به گزارش فارس، نشست خبری بیستمین جشنواره تولیدات استانی صبح امروز با حضور علی دارابی معاون استانها، مهدی فرجی دبیر برگزاری جشنواره، سیدابوالحسن موسوی زاده دبیر ستاد مرکزی جشنواره، سید عباس فاطمی رئیس ستاد عالی جشنواره و نمایندگان رسانه های جمعی برگزار شد.

بنا بر این گزارش، دارابی با اشاره به اینکه این جشنواره بزرگ ترین رویداد فرهنگی وهنری کشور است، عنوان کرد: 2 هزار اثر در حوزه های مجازی، خبر، شعر، موسیقی، صدا، سیما وپژوهش و تحقیق از تولیدات مراکز استان ها به این جشنواره ارسال شده است.

معاون امور استان های صداوسیما با اشاره به اینکه تعداد آثار مذکور توسط 70 نفر و در 60 روز داوری شد، ادامه داد: از میان آثار داوری شده 200 اثر مورد تجلیل و 300 اثر هم در کمیسیون های مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرد.

دارابی بیان کرد: در افتتاحیه و اختتامیه این دوره از جشنواره از 40 تن از هنرمندان برجسته کشور، مشاهیر و مفاخر ملی وچهره های هنری و خانواده شهدا وایثارگران تجلیل به عمل می آید.

وی اظهارداشت: گروه  برنامه ساز حوزه کودک و نوجوان هم در طول یک هفته در شهرهای مختلف استان کردستان برنامه اجرا خواهند کرد.

وی افزود: برگزاری این دوره از جشنواره در کردستان فرصت مناسبی برای معرفی این استان و ارائه تصویری نو از سلامت، امنیت، گردشگری و دیگر توانمندی های این منطقه به مردم داخل و خارج کشور است.

معاون امور استان های صداوسیما عنوان کرد: برای نخستین بار در این جشنواره بخش ویژه ای ایجاد شده که این بخش  به برنامه های ویژه و خاص استان هایی هم چون کردستان است.

دارابی با اشاره به اینکه خوشبختانه استان کردستان از هم اکنون مهیای برگزاری این جشنواره است، گفت: شبکه استانی کردستان در میان دیگر استان های کشور دارای بیشترین مخاطب است و این نشان از موفقیت این شبکه دارد.

وی بیان کرد: اجرای موسیقی درافتتاحیه و اختتامیه این جشنواره برای نخستین بار با توجه به ظرفیت های بالای موسیقی در کردستان به اهالی موسیقی در این استان واگذار شده است.

گفتنی است، بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها از 14 الی 16 شهریورماه امسال در سنندج برگزار می شود.
 
کلمات کلیدی : صدا و سیما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.