نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495510
شلیک اخطار ناو آمریکایی به سمت قایق ایرانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰
«سی‌ان‌ان» مدعی شده ناو نیروی دریایی آمریکا در کرانه شمالی خلیج فارس اقدام به شلیک اخطار به سمت یک قایق ایرانی کرده است.

به گزارش فارس، دو مقام آمریکایی روز سه‌شنبه مدعی شده‌اند یک ناو نیروی دریایی آمریکا اقدام به شلیک اخطار به سمت یک قایق گشت‌زنی ایرانی در کرانه شمالی خلیج فارس کرده است. 

یک مقام پنتاگون مدعی شده که گمان می‌رود قایق مورد نظر متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است. مقام‌های پنتاگون مدعی شده‌اند قایق ایرانی به فاصله 150 یاردی (حدود 140 متر) ناو آمریکایی «یو.اس.اس تاندر بولت» نزدیک شده است. 

مطابق این ادعا، قایق ایرانی به هیچ‌یک از علائم ارتباطی شناخته‌شده بین‌المللی برای اعلام وضعیت خطر، اعم از تماس‌های رادیویی، شلیک منور و پنج انفجار کوتاه توجهی نکرده‌ است. 

یکی از دو مقام مورد استناد «سی‌ان‌ان» می‌گوید پس از این مراحل، ناو آمریکایی به دلیل نگرانی از احتمال برخورد، اقدام به شلیک اخطار به داخل آب کرد.

مقام دیگر پنتاگون مدعی شده که شناور ایرانی در این مرحله نزدیک شدن به ناو آمریکایی را متوقف کرد، اما برای چند ساعت اقدام به گشت‌زنی در آب‌های اطراف کرد. 

مقام‌های نظامی ایران ادعاهای مطرح‌شده در گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان را تأیید نکرده‌اند. 
 
کلمات کلیدی : قایق سپاه+ناو آمریکایی+خلیج فارس+شلیک اخطار
 
قرتاسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۹:۳۰:۰۶
شاید راننده قایق علایم هشدار بنده خدا بلد نبوده،؟؟؟ (4488309) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۱:۰۳:۵۹
آمريكا قرارگرفته در قاره آمريكاي شمالي ناوهايش در خليج فارس چه كار مي كنه؟!!
مگر كشتي هاي ما در نزديكي آب هاي اون ها اقدام به تير اندازي كرده اند؟
بايد به آن ها درس عبرت داد (4488384) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۹:۱۶:۲۶
امريكا پايگاه نظامي در خليج فارس داره با حمايت كشور هاي ديگر حاشيه ي خليج فارس... درس عبرت هم ميخواي چيكار كني؟ تا وقتي وارد اب هاي ايران نشده چه اقدامي بخواي بكني؟ دنبال يه موضوع بين المالي هستي؟!؟!؟ اقدام هاي درس عبرتي منافع جمهوري خواهان، ترامپ، عربستان و ... رو تأمين ميكنه... (4488831) (alef-11)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۳:۱۲:۰۹
اگر در آبهای بین المللی بوده اند، حق با آنهاست. نباید حرکات تحریک آمیز در آبهای بین المللی انجام داد (4488498) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.