نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485214
علت برگشت خوردن هندوانه صادراتی ایران به عمان هنوز مشخص نیست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۹
جهاد کشاورزی در اطلاعیه‌ای با بیان اینکه محموله مرجوعی ۳۰۰ تن هندوانه صادراتی به عمان هنوز به کشور بازگردانده نشده تا علت آن بررسی شود اظهار داشت: سالانه صدها هزار تن محصولات جالیزی ایران به سایر کشورها به خاطر سلامت و کیفیت آن صادر می‌شود.‎

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در واکنش به انتشار خبر مرجوع شدن هندوانه های صادراتی به عمان در بخش خبری 20:30 مورخ 28 خرداد ماه و بازنشر آن در فضای مجازی،وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که محصولات جالیزی ایران سالم است و سالانه صدها هزارتن از این محصولات به سایر کشورها صادر می شود.

متن توضیحات مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به این شرح است:

برای صادرات محصولات کشاورزی ضروری است گواهی بهداشتی و سلامت این محصولات را دریافت کنند و در برخی کشورها محموله هایی که گواهی سلامت نداشته باشند،مورد پذیرش کشور مقصد قرار نمی‌گیرند که در این صورت هم، نداشتن گواهی مزبور دلیلی بر منطبق نبودن محصول با استانداردهای سلامت نیست. 

این گزارش با توصیه به تمامی صادرکنندگان برای دریافت گواهی بهداشتی می افزاید: مطابق قانون، مرجع صدور گواهی بهداشتی محصولات کشاورزی در ایران سازمان غذا و داروست و در بخش خبری یادشده نیز رئیس سازمان غذا و دارو آمادگی این سازمان را برای انجام آزمایش و صدور گواهی بهداشتی محصولات صادراتی اعلام کرده است. 

در ادامه این گزارش با اشاره به این که محموله مرجوعی 300 تن هندوانه صادراتی به عمان تاکنون به کشور بازگردانده نشده تا علت آن مورد بررسی قرار گیرد،تصریح شده است: سالانه صدها هزارتن محصولات جالیزی ایران به سایر کشورها صادر و به خاطر سلامت و کیفیت ممتاز آن با استقبال مردم کشورهای مقصد روبرو می شود و تاکنون محصولات کشاورزی صادراتی ایران که دارای گواهی بهداشتی بوده اند به کشور مرجوع نشده است.

این گزارش با تاکید بر این که محموله یادشده متعلق به دولت و یا وزارت جهاد کشاورزی نبوده و بلکه متعلق به کشاورزان زحمتکش بوده، تاکید کرده است: از رسانه ملی انتظار می رود که در انتشار این گونه خبرها با رعایت منافع و مصالح ملی و اطمینان از صحت و جوانب خبر، از فراهم کردن زمینه تشویش اذهان عمومی هموطنان و همچنین از دست رفتن بازارهای صادراتی محصولات کشاورزی،خودداری کند.
 
کلمات کلیدی : جهاد کشاورزی + صادرات هندوانه + عمان
 
حقیقت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۲:۳۴:۲۵
چرا معلوم نیست آقایون علت بالا بودن سموم دفع آفات در هندوانه هاست .تو قضیه ی سلامت مردم ایران باید با مردم صادق بود ماجرای روغن پالم و تکذیب کردید میزان زیاد نبترات در سیب زمینی و خیار و گوجه فرنگی و...رو تکذیب کردید ولی انچه از وضعیت سلامت مردم مشخصه اینه که سرطان معده و روده داره غوغا میکنه (4436140) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۴:۵۰:۲۲
پالم را که خود وزیز بهداشت پیگیری کرد ! کی گفته تکذیب کردند ؟ اما این قضیه هندوانه را خوب است همان 20:30 که اعلام کرده دنبال کند این هم نمی شود که یک خبری را صدا سیما بدهد وبدون تایید صحت آن مردم را نگران کند ! (4436352) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.