نظر منتشر شده
۳۴۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 145518
درباره دو حاشيه جنجالي انتخابات مجلس نهم
بخش سياسي الف، 13 اسفند 90
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۲۶
انتخابات با شكوه مجلس نهم، چندين حاشيه ريز و درشت داشت كه حضور خاتمي در حوزه راي گيري دور افتاده اي در دماوند و نيز جمله خاصي از آقاي هاشمي رفسنجاني بيشتر از بقيه جلب توجه كرد. درباره اين دو حاشيه جنجالي، تذكر
نكاتي لازم است:

۱- جمله خاص آقاي هاشمي پاي صندوق‌هاي راي چنين بوده است: «... اگر نتيجه هماني باشد كه مردم در صندوق مي‌اندازند، ان شاالله مجلس خوبي خواهيم داشت ...»
با توجه به نقش مواضع تشكيك آميز در حوادث شوم پس از انتخابات سال88، اداي چنين جمله اي از سياستمدار پخته اي مثل آقاي هاشمي بسيار بعيد و عجيب بود.
هرچند اين جمله، چيزي از ارزش حضور مقتدرانه ملت ايران در انتخابات مجلس نهم كم نمي‌كند اما از ارزش‌هاي آقاي هاشمي، قطعاً خواهد كاست. اگر ايشان مي‌گفتند: «اميدوارم از راي مردم به خوبي صيانت شود» حرفي نبود چون همه مردم چنين اميدي دارند و همه عاملين اجرايي و نظارت انتخابات براي اين هدف تلاش مي كنند اما جمله اي كه آقاي هاشمي بكار برد حاوي متلكي موهن به برگزاركنندگان و ناظران انتخابات است. اهانتي كه اداي آن از هيچ دوست انقلاب و نظام انتظار نمي‌رود چه برسد از آقاي هاشمي رفسنجاني.

اين جمله آقاي هاشمي در واقع كم لطفي و توهين به صدهاهزار معلم و كارمند و كاسبي است كه روز جمعه پس از چند هفته مقدمه چيني و آماده سازي و هماهنگي از صبح علي الطلوع تا پاسي از شب مشغول عمليات اجرايي و نظارت بر راي گيري و شمارش آرا بودند. اواسط ديروز كه جمله منسوب به آقاي هاشمي در پيامك‌ها رد و بدل مي‌شد، انتظار داشتيم دفتر آقاي هاشمي خيلي زود اين جمله زشت و زننده را تكذيب كنند اما متاسفانه اين جمله ادا شده بود. با اين حال هنوز هم دير نشده است. از آقاي هاشمي انتظار مي‌رود همان هاشمي شجاع دهه‌هاي ۴۰و ۵۰و ۶۰ باشند و با تصحيح عبارت اداشده، شان خود را حفظ و از صدها هزار عامل اجرايي و نظارتي انتخابات پوزش بخواهند و دلجويي كنند.

۲- حاشيه‌هاي پرهياهوي ديگر انتخابات ديروز، حضور آقاي خاتمي در حوزه راي‌گيري در منطقه ييلاقي شرق استان تهران بود. خبري كه ابتدا برخي رسانه‌هاي ضد انقلاب آنرا تكذيب و يا در آن تشكيك كردند و هنگامي كه صحت آن تاييد شد، ناگهان موجي از توهين‌هاي زشت به آقاي خاتمي در برخي سايت‌هاي تحت كنترل ضد انقلاب به راه افتاد. حضور آقاي خاتمي در پاي صندوق‌هاي راي و همراهي با اكثريت مردم ايران، قابل احترام و شايسته تقدير است. هرچند ما از رئيس جمهور سابق بخاطر عملكرد و نقش ايشان در ماجرا‌هاي سال۸۸ بسيار دلگير هستيم اما هر انساني ممكن الخطا است و از بازگشت خطا كار بايد استقبال كرد.

اي كاش آقاي خاتمي به شعار مورد علاقه خود يعني«گفتگو» بيشتر عامل بودند و اجازه مي دادند خبرنگاران مستقيماً با ايشان گفتگو و نظرات و ديدگاه‌هاي ايشان را مطرح كنند نه اينكه عده‌اي مغرض، با حدس و گمان از قول ايشان چيزهايي تند يا كند بنويسند و نقل كنند. به اعتقاد ما، در ماجراهاي پس از انتخابات سال ۸۸، اگر سران معترضان به درخواست رسانه ها براي گفتگو پاسخ مثبت مي‌دادند، شايد بسياري از سوءتفاهم‌ها برطرف و از حوادث تلخ بعدي پيشگيري مي‌شد.

خبرنگاران الف از همان روز ۲۳ خرداد بارها و بارها از سران معترضان درخواست مصاحبه كردند اما اين درخواست‌ها هميشه بي جواب ماند. اين درخواست هنوز هم موضوعيت دارد و به قوت خود باقي است. اميد مي‌رود آقاي خاتمي با قبول اين مصاحبه، گامي در جهت شفاف شدن مواضع‌شان و رفع سوءتفاهم‌ها بردارند و اجازه ندهند دشمنان ملت يا دوستان غافل بيش از اين از سكوت ايشان سوءاستفاده كنند.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۱۱:۱۷
من بعيد مي دونم خاتمي را اگر ازش مصاحبه بخواهيد قبول نكند. چنين كسي نيست (685700) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۵۰:۵۶
درسته ، ضمنا جناب الف ، سران اصلاح طلب در آن مقطع به دنبال گفتگو با جكومت بودند ، اگر به جاي گفتگو با مقامات ارشد نظام به سراغ رسانه ها مي رفتند باز متهم به اين مي شدند كه چرا حرفتان را از مجراي قانوني نمي زنيد .

در حالي كه اينان حرف را زدند و كسي نشنيد و شد آنچه نبايد مي شد و البته انتقادهايشان به دولت همه درست از آب درآمد (686171) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۰:۰۲:۲۰
با اینکه همه این حرفا غلطه ولی مسئله اینه که چه زود همه چیز فراموش شد.------------------------------طرف(میشناسیدش که؟!) هنوز انتخابات تموم نشده بود اومد گفت من پیروز شدم!-------------با اینکه چیزای زیادی وجود داره ولی شما همین یکی رو جواب بدید ما قبول داریم.----------ولی دلم براتون میسوزه که جوابی وجود نداره و لجبازی شما هم بهتون اجازه نمیده که به راه حق برگردید ، ولی خداییش نمیدونید چقدر دوست دارم همگی کنار هم باشیم. (686344) (moderator1)
 
توفان
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۰۶:۱۲
یه نگاهی به امتیازهای منفی ومثبتت بنداز جوابتو می گیری .مردم بسیار فهمیده هستند واگر قبول کنی میزان رای ملت است قریب به 80%امتیازها برخلاف نظر شماست پس این شما هستید که باید به آغوش ملت برگردید.
البته ما دلمون به حالت نمیسوزه چون خود کرده را تدبیر نیست. (687303) (moderator18)
 
علی
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۹:۲۸:۳۱
میزان رای ملت هست ولی دلیل نمیشه رای ملت درست باشه یا درست ترین باشه ( در همه ی زمینه ها) (688010) (moderator18)
 
رضا حسین خداداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۰۰:۴۸:۲۷
توفان جان اینکه 80 درصد امتیازها بر خلاف نظر ایشان است کاملا درست و قابل احترام. اما این هم قبول کن که بیش از 80 درصد ملت عزیز ایران دسترسی به اینتر نت ندارند. پس اینرا از حقیر پذیرا باش که شما نماینده کل ملت ایران نیستید بلکه نماینده به قول خودتان قشر روشن فکر جامعه اید. (688380) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۸:۴۰:۲۱
شما که به قول خودتان خادم ملتید چرا اینترنت انقدر محدوده؟ (689960) (moderator18)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۶ ۱۴:۴۱:۴۸
رضا جان به نظر شما اون 80 درصدی که به اینترنت دسترسی ندارند نظرشون چیه ؟
آیا تاثیر افکار این قشر روشنفکر روی همون قشری که اینترنت نداره قابل اتکا نیست.
یک خانواده 30 نفره رو در نظر بگیرید متشکل از عمو ها عمه ها خاله ها و دایی ها با فرزندانشون که در شهرستانی با حداقل اینترنت زندگی میکنن. این احتمال وجود داره که تو این خانواده یک یا دو نفر از همین افرادی که اینجا نظر میدهند وجود داشته باشه. من که اطمینان دارم همین 2 نفر میتونن روی نظرات و آرای بقیه اون 28 نفر تاثیر داشته باشند. لطفاً سعی نکن که نشون بدی بقیه مردم نظراتشون با اینجا فرق داره. (691656) (moderator18)
 
عرفا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۲:۴۳:۰۰
اخ حرف دلمو زدی
تازه سایت نه غربیه نه شرقیه نه فیلتره نه ضد انقلابی
اتفاقا کاملا هم انقلابی
کاملا مشخصه مطلبها و منفی ها و مثبتها
یه خورده با چشم باز اطرافمونو نگاه کنیم بد نیس (689077) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۲۳:۱۷:۲۸
دوست عزیز اقای خاتمی را دنیا به گفتگوی تمدن ها میشناسه وایشان بسیار صادق تر از بعضی ها میباشد که حتی از انتشار امارهای سالانه وحشت دارند (688276) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۶ ۱۱:۲۳:۲۱
به آدمي كه ذهنش از اين جلوتر نمي رود و درهمين نقطه مونده چي بايد گفت بدبختي اين كشور از تفكر ادمهاي مثل شماست (691164) (moderator18)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۰:۵۳:۲۲
طلا بگیرن اون کیبوردت رو. (686869) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۰۳:۲۲
از قضا سران اصلاح طلب به هر نحوی که توانستند از تعامل با نظام و سران حکومت سرباز زدند و این بزرگترین اشتباهشان بود. هنوز جزئیات در اذهان مردم هست. (687299) (moderator18)
 
لیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۰۵:۵۲
انتقادهاشون که درست دراومد (687504) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۲۵:۳۸
رای واقعیه ملت همین + - هاست که خود گویتی همه چیز است...! (687538) (moderator18)
 
مهدی
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۸:۰۸:۲۸
تو یه محیط مجازی که بخشی بسیار اندک تو اون دارن رای می دن رو ملاک برای کل 70 میلیون جمعیت ایران قرار می دید!!!؟
-----------------
خوبه منطق و تحلیلتونم فهمیدیم! (687931) (moderator18)
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۵۵:۵۹
بدبخت یه بار گفت رای بدیم یه بار گفت رای ندیم دوباره گفت بدیم و بعد گفت ندیم دیدید آخرش رفت رای اش رو هم داد (686181) (moderator22)
 
بلغان آزاد
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۱۹:۳۸
عفت کلام داشته باش جناب مجتبی خان. حیفم میاد که لقب امام حسن رو داری یدک می کشی با این شعورت. (686228) (moderator1)
 
علی ق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۴۳:۰۳
اقای بلغان منظور آقا مجتبی رای هست که ابتدای جمله آورده و بعد به قرینه ی ظاهری حذف شده . مومن تو چرا فکرت منحرفه؟ (687153) (moderator18)
 
بلغان آزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۹:۳۵:۲۰
از کی این «قرینه ی ظاهری» وارد زبان فارسی شده است که ما متوجه نشدیم؟ تا جایی که بنده ی حقیر اطلاع دارم، در زبان فارسی سه قرینه وجود دارد: قرینه ی لفظی، قرینه ی معنوی، قرینه ی حضوری.
آقای «علی ق»، لطف بفرمایید اطلاعات زبانی خود را زیاد کنید و از خودتان چیزی وارد زبان فارسی نفرمایید. با سپاس فراوان؛ بلغان آزاد. (688014) (moderator18)
 
nasima
Germany
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۲۲:۱۷:۴۵
تو فکرت منحرفه برادر... توهین ایشون در کلمه "بد بخت "و لحن تحقیر آمیزش بود نه اون چیزی که به فکر منحرف شما رسیده (688197) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۲۲:۳۷
راستی اگر مجلس در راس امور است چرا از آقای هاشمی بابت این همه بی بصیرتی که نشان داده سوال نمیکند.
بر رهبر مجلس خبرگان نظارت دارد، بر رییس مجمع تشخیص مصلحت چه کسی نظارت دارد؟ (687232) (moderator22)
 
ابراهیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۴:۳۷:۱۰
بر اساس قانون رییس مجمع تشخیص حکمش را از مقام عظمای ولایت می گیرد. پس رهبری بر مجمع نظارت دارد. البته در حد اطلاعات بنده. (687669) (moderator18)
 
kazem
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۳۳:۲۹
ادب از که اموختی (686275) (moderator1)
 
مجتبی . ف.
Bulgaria
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۳۶:۰۰
متاسفم که نام حجت دوم شیعیان رو اینطور خراب کرده اید . متاسفام از اینکه ...
شمایی که مثلا ادعای اسلام و مسلمانی دارید ایا به جواب این توهین و فحاشی به درگاه خداوند فکر کرده اید .
البته بعید می دانم قدرت استدلال و منطق شما چیزی جز فحاشی باشد؟ (686288) (moderator1)
 
امیر
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۰:۰۵:۴۹
خوش به حال شما با اون منطق و استدلال عمیقی که بعد ار انتخابات 88 نشان دادید. (686823) (moderator1)
 
حسین
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۳۶:۳۹
الف واقعا متاسفم برات
یا نفهمیدی که این بی ادب بی فرهنگ (مجتبی) چه حرف زشتی زده یا از روی عمد نظرشو منتشر کردی و کلی کیف کردی
در هر دو حالت خیلی براتون متاسفم. لیاقت مدیریت یک رسانه را ندارید. اون موقع که نظر حق بدون توهین و افترا میدیم سانسور میکنید و چنین حرف رکیک و زشتی را راحت منتشر میکنید... (686289) (moderator1)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۴:۰۴:۰۶
منم متاسفم که يه سايت درست و حسابي نيست که مجبوريم بيام الف . (687613) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۱:۲۰:۵۸
افراد[...] مثل شما که مردان بزرگ را نمی شناسند به جز لودگی ودهن کجی روش دیگری در مقابله نمی شناسند آقایی که از سر بغض حقیقت را لوس می کنی خاتمی هرگز خواستار عدم حضور اصلاح طلبان پای صندوق های رای نشد بلکه شروطی گذاشت که در صورت انجام نشدن آنها اصلاح طلبان جهت حضور در مجلس کاندید معرفی نمی کنند . (686519) (moderator1)
 
فاطمی
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۲۶:۰۴
مردان بزرگ!!

ایشون چرا رفت تو یه روستا رای داد؟ برا اینکه شما ببینیدش!؟ برا اینکه ماها نبینیمش!؟ برا چی دقیقا؟
خاتمی با این نوع رای دادنش بدطور خراب کرد. دریغ از ذره ای شجاعت. بعضیا دلشون رو به متانت چه کسی خوش کردن! بزرگ مرد!!!!! (687240) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۰۶:۲۷
نه عزیزم می خواست که ازش سوء استفاده خبری نکنن. یعنی کسایی که در شرایط عادی اجازه نمیدن که حرف ها مواضع اون منتشر بشه و سایتش رو هم فیلتر می کنن، حالا به خاطر انتخابات هر دقیقه توی اخبار نشونش ندن.
(687507) (moderator18)
 
ارسلان
۱۳۹۰-۱۲-۱۶ ۰۰:۴۱:۱۲
احسنت واقعآ که جوابی از این بهتر وقانع کننده تر وجود نداشت- (690553) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۴:۴۴:۴۷
امام خمینی از یک روستا جهانی را تکان داد ! مردان بزرگ در هر کجا باشند حرکاتشان دیده می شود و اثر گذارند ! (687683) (moderator18)
 
حسین
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۰۱:۲۹:۳۱
عزیز، منظورت اینه که خاتمی مرد بزرگی؟ (688416) (moderator18)
 
علیرضا
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۱:۲۱:۱۶
بی فرهنگ .... به سید اولاد پیغمبر همچین حرفی رو میزنی ؟ واقعا متاسفم برای این سایت ... همیشه تلاش کردم طوری صحبت کنم و نظر بدم که پخش بشه و از هر ده تا یکی هم به زور پخش میشه ولی نمیدونم اینو چطوری پخش کردین ؟ گاهی وقتا احساس میکنم مسئولی که تو سایت الف این نظرات رو بررسی میکنه و پخش میکنه کاملا سلیقه ای برخورد میکنه ... متاسفانه هر روز از الف نا امیدتر میشم (686521) (moderator1)
 
خاکسار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۸:۲۰:۱۲
برادر گرامی جناب آقای مجتبی:
انسانی که به دیگران (حتی به دشمن خود) توهین می کند، در درجه اول به خود و شخصیت انسانی خود توهین کرده است. اگر به منش و روش دیگران انتقادی داریم، زیباتر آن است که انتقاد خود را با استدلال و ارائه دلایل محکم بیان کرده و از تحقیر دیگران پرهیز کنیم.
از خدا جوییم توفیق ادب/
بی ادب محروم ماند از لطف رب/
بی ادب تنها نه خود را کرد بد/
بلکه آتش در همه آفاق زد. (687041) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۲۸:۳۱
خاكسار عزيز . گرچه حضرتعالي حسن نيت داريد ولي بدانيد جواب ابلهان خاموشي است . كسانيكه چنين ادبياتي دارند همان بهتر به حال خود رها گردند چون بي ادبي در خونشان است . در ذاتشان است . (687246) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۸:۳۵:۳۶
من نمیدونم چرا بعضیها اینقدر بی فرهنگ تشریف دارند . مردک حداقل احترام رای دو دوره ملت را نگه دار . خاتمی در قلب ملت است (687054) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۴۵:۳۴
از خاتمی انتظار دیگری جز این نمیرفت وقتی دید ملت ببصیر ایران پای صندوق آرا اومدند و حرفهای این وطن فروش های خائن به خون شهدا را گوش ندادند اومد رای داد (687158) (moderator22)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۲:۲۹:۵۳
کسی که در کلام ادب نداشته باشد، انسان نیست بلکه حیوانی است در لباس انسان. (687444) (moderator18)
 
کریم
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۶:۳۶:۳۹
یک بار به افلاطون گفتند فلانی از تو تعریف می کرد دیدند افلاطون ناراحت شد و به فکر فرو رفت پرسیدند چرا ناراحت شدی؟ او که از شما تعریف کرده ؟ گفت من به این فکر می کنم که چه کار ابلهانه ای از من سر زده که این شخص ابله از آن خوشش آمده است.
مجتبی خان اگر شما با این ادبیات و طرز فکر از آقای خاتمی تعریف می کردید ایشان بیشتر ناراحت می شدند. (687837) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۷:۱۹:۴۷
بهتر است از ادبيات بهتري استفاده كنيم يعني چي بدبخت (687886) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۲۲:۰۹:۵۰

اگر یک ذره وجدان و شرف داشتید از همه ملت ایران عذر خواهی میکردید و از این مر د اظهار برائت میکردید و به آغوش ملت باز میگشتید نه اینکه مثل اسب عصاری همینطور دور خودتان بگردید و فکر کنید به دور دنیا دارید میروید.
شاید هم سوپر دو نبش و منافع مادی به شما اجازه فکر کردن نمیدهد.
مثل:
معافیت از سربازی
استخدام دولتی
وام و رانت دولتی
مسافرت های خارجی
شغل ها و مناصب بالا
دانشگاه بدون کنکور و حاضر شدن سر کلاس و اخذ دکترای قلابی و...... (688187) (moderator18)
 
حسین
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۰۱:۳۲:۲۵
برادر، این کلمه "بدبخت" واسه اینه که خوب کاری کرده رای داده یا برای اینه که کاره بدی کرده؟ (688420) (moderator18)
 
بیژن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۱۴:۱۸
البته بستگی داره که مصاحبه کننده کدوم طرفی باشه . (686215) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۳:۳۲:۵۷
اگر رسنانه مستقلی باشه، ایشان هم گفتگو میکنند. (686765) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۰۷:۳۹
رسانه مستقل هم نباشه ایشون گفتگو می کنن فقط به شرط این که گفته هاشون سانسور نشه و هر جاش رو که دوست داشتن پخش کنن و بقیش رو حذف کنن! (687510) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۲۲:۵۵:۰۵
تو این کشور هیچ رسانه ای نمی تونه مستقل عمل کنه (688247) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۱۰:۲۲
چگونه مصاحبه کند اقای رفسنجانی مصاحبه میکند حرف حق میزند اقایان به ابایشان بر میخورد اقای فرهادی مصاحبه میکند در رسانهای به سخنان ان اضافه میکنند و به نقل از ایشان به دروغ مینویسند لطفا" بفرمایید با چه سازی شما میرقصید (687082) (moderator22)
 
یه هیچی نفهم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۱۶:۲۷
الف عزیز از شما بعیده جمله اقای هاشمی رو تحریف نفرمایید لطفا
ایشون فرمودن
اگه همون که مردم میخوان بشه اگه همون بشه انشا الله مجلس خوبی خواهیم داشت
اینی که شما گفتین یه برداشت شخصی بود
برداشت من یه جور دیگه است
ایراد مجلس هشتم بود که خواست مردم نشد جلو دولت همش سکوت سکوت سکوت
فقط چند نفری مثل اقای مطهری و توکلی صداشون در میاومد اونم کسی گوشش به این حرفا نبود
اینه خواست مردم
شما لطفا برداشت خودتو نسبت نده
امانت داری رو حفظ کن و عین جمله رو نقل کن (687094) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۵۴:۲۸
جدا از این، طبق معمول آقایان توپ رو به زمین مردم انداختند که حرف ایشان توهین به مردم بود! آآآآی مردم به شما توهین شد، جوابش رو بدید. و به این ترتیب کی بود کی بود من نبودم و این داستان ادامه دارد (687177) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۱۱:۴۳
میگویند "گفت و گو" باید دو طرف داشته باشد گوینده و شنونده. متاسفانه فعلاً ما میگوییم و کسی نمیشنود و آنها هم میگویند و برایشان مهم نیست کسی میشنود کار خودشان را میکنند (687515) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۱۳:۲۶
الله اعلم . قضاوت سخت است بیایید سعی کنیم زود قضاوت نکنیم . ای کاش از امیر المومنین گذشت را می آموختیم و از پیامبر پند می آموختیم . باشد از یک جمله اینقدر برداشت بد نکنیم . بیائید مثبت فکر کنیم شاید ایشان نا خواسته چنین جمله ای را بکار برده (685712) (moderator7)
 
علی
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۲۸:۱۵
شما داری شوخی میکنی یا واقعا اینقدر ساده ای؟
هاشمی خیلی با تجربه تر از اینه که ناخواسته چنین چیزی گفته باشه.
از اون گذشته صحبتش کاملا بجا و بحق بود. (685750) (moderator7)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۱۴:۲۱
خاتمي هيچگاه در اين انتخابات احمقانه شركت نكرده همه تون دروغگوييد (685715) (moderator7)
 
داداشی
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۳۲:۴۲
خاتمی شرکت کرد و اطرافیانش هم تایید کردند. توهم نزن برادر.
رای دادنش درست بود چون مثل منو شما جوگیر و احساسی عمل نمیکنه.
آینده را هم در نظر داشته باش. (685760) (moderator7)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۰۲:۰۵
احمق كسي ست كه حرف هاي احمقانه دشمنان اين ملت ر باور دارند . اگه چشمت خوب رو باز ميكردي باشعورترين ملت اين كره خاكي را با شور و غيرت ايراني در پاي صندوق راي ميديدي.
خاتمي برود از [...] خودش در حق اين مردم ف توبه كند . ايران به همچين [...] نيازي ندارد. و اگر در پاي صندوق حاضر ميشود اين هم جزوي از سناريو [...] ميباشد. (686050) (moderator1)
 
حسین
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۳۹:۴۳
شما از سانسوری که شدی و امتیازی که از کاربران دریافت کردی به شخصیت خودت پی ببر.
خاتمی کسی بود که گفت زنده باد مخالف من، نه اینکه مخالفش را که با تمام توان به باد انتقادهای [...] میگرفتند سران فتنه و اغتشاشگر و عامل بیگانه بخواند. (686302) (moderator1)
 
محسن
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۳۳:۴۶
حسین آقا هر چند با حرف دوستمون آقا رضا کامل موافق نیستم ولی:
نه آرای مخالف نشانه ناحق بودن حرفی است.
نه سانسور نشانه نا حق بودن حرفی است. (687556) (moderator18)
 
علیرضا
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۴:۲۹:۵۹
بله همانطور که حضور 64 % درصدی در انتخابات نشانه رضایت مردم از وضوع موجود نیست و نباید آن را به حساب تعهد مردم گذاشت (687655) (moderator18)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۲۱:۳۲:۴۳
حضور مردم پای صندوقهای رای را بعضی ها تایید سیاستهای غلط اقتصادی سیاسی وفرهنگی خود می دانند (688139) (moderator18)
 
بابازاده رشت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۱۴:۲۶
من تصور مي كنم هاشمي اخيرا بد عمل مي كند
سر جريان دانشگاه آزاد با لجبازي اونقدر دانشگاه آزاد را نگه داشت تا از دستش كشيدن بيرون بايد همون اول پرت مي كرد جلوي احمدي نژاد
سر اين انتخابات هم بجاي اينكه موضعي ايجابي و از سر قدرت بگيره، از روش ضعف حرف زده

فكر كنم آقاي هاشمي بايد مشاوران جوان تر و باهوش تري براي خودش برگزيند (685716) (moderator7)
 
میراث
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۴۵:۲۰
هاشمی اگر اونجوری که شما فکر میکنی بود دانشگاه آزاد رو پرت می کرد جلوشون!
اما شرمنده! هاشمی رو بد شناختی. هاشمی اینقدر استقلال و آزادگی که شما فکر می کنی نداره/
تو انتخابات ریاست مجلس خبرگان هم خودش و طرفداراش و رسانه هاش تا روز آخر جنگیدن. اما و قتی تو افکارسنجی خبرگان در روز آخر فهمید تو انتخابات ریاست مجلس خبرگان رای نداره با ژست بزرگواری کشید کنار.
اونی که شما فهمیدی شجاعت و مردانگی نیست، حقد و کینه است. با سیاسی کاری اونجوری به خورد امثال شما دادنش. (685993) (moderator1)
 
ارسلان
۱۳۹۰-۱۲-۱۶ ۰۱:۱۰:۳۷
آیا واقعآ نمیدانی آقای هاشمی یکی از ارکان این کشوره که همواره یاد رفتار وکردارش در دوران سی وسه ساله این کشور موجب یاس ونامیدی دشمنان این آب وخاک بوده وهست-آیا بهتر نیست در این وضعیت جهانی که دشمنان به ماچنگ ودندان نشان میدهندبجای دشمنی با هم به فکر اتحادبیشتر ومقابله با دشمنان باشیم -مااگر هشت سال جنگ را با سربلندی از سرگذراندیم فقط به خاطر اتحاد ویکرنگی مردم کشورباهم بوده-در این وضعیت چیزی که دشمن را شاد میکنه فقط به فقط تفرقه واختلافه-ما یک انتخابات را به این خوبی وپرشوری انجام دادیم وحالا وقتشه که فقط حواسمان به دشمن خارجی باشه که شیطنت نکنه (690589) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۲۶:۲۰
بر سر دانشگاه آزاد که بسیار خوب عمل کرد تا در این تقسیم قدرت میان دو برادر مشارکت نداشته باشد و اعتراض خود را به بهترین شکل نمایش داد.
ضمنا دولتی که مدعی راه اندازی اونهمه دستگاه مشاوران جوان شده بود، نتیجه اش این آمارهای فضایی و من درآوردی در زمینه های بیکاری، تورم، رشد اقتصادی شده است، پس همون مشاورهای باتجربه دولت های قدیمی خیلی بهتر بوده اند. می ترسم با جوانگرایی، داماد محترم باز یاد استاندارد کنند!! (686250) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۲۱:۲۸:۰۰
البته اینکه هاشمی خوب عمل کرده یا نه رو نظری ندارم. اما اینکه مملکت مدیریتهای مملکت اینقدر خانوادگی تقسیم میشه بسیار جای گله داره.
این یعنی چی که وزیر علوک دانشگاه آزاد رو به برادرش میده، رئیس جمهور بازرسی رو به برادرش میده (دولت قبل)، استاندارد رو به دامادش، و .... (688130) (moderator18)
 
کمال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۳۱:۵۵
سلام

متاسفانه دوران افول اقای هاشمی خیلی وقته که شروع شده و این نتیجه غرور, حب جاه و مقام و ناتوانی از عبور از خاندان به خاطر خداوند است. بودن ایشون در مجمع حفاظت از ایشان از سرعت تند سقوط بیشترشان است و کاش این را متوجه می شد.!!!

کمال (687122) (moderator22)
 
t
Malaysia
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۱۴:۴۱
bikhod paye moalemin ro be in bazie kasif baz nakonid! (685718) (moderator1)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۱۵:۳۴
من نه اصلاح طلب هستم و نه اصول گرا اما تا آنجایی که این چند سال از خدا عمر گرفتم محمئ خاتمی را جزء یک از با اخلاقترین سیاستمدا ران دیدم. این مرد با وجود همه کاستیها در دوران ریاست جمهوری خود هیچ وقت بی ادبی و تندی نکرد و اخلاق را همیشته رعایت نمود.
افرین به تربیت خوب خانوادگی ایشان (685720) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۳۷:۵۰
البته منهای اون یکباری که تو دانشگاه تربیت مدرس به دانشجوها گفت میدم بندازنتون بیرون و ... (685782) (moderator7)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۰۶:۴۶
شما کمی بیشتر تحقیق کنید تا حرف اشتباهی نگویید.این ماجرا در تربیت مدرس نبود! (685853) (moderator1)
 
میعاد
۱۳۹۰-۱۲-۱۶ ۲۲:۵۱:۰۵
من خاتمی رو دوست دارم ولی جان شما خودم اونجا بودم که گفت (692449) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۲۸:۰۳
تربیت مدرس نبود دانشگاه تهران بود (685933) (moderator1)
 
میثم
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۴۳:۱۷
تربیت مدرس نبود عزیزم (685984) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۱:۲۷:۲۹
حتما اونا دانشجو نبودن که اگه بودن تحمل شنیدن حرف مخالف را داشتند که لازم به بیرون انداختنشون نباشه !! (686541) (moderator18)
 
طلبه دانشجو
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۳:۵۶:۲۹
البته در سال 88 هم یک بی ادبی بزرگ رو مرتکب شد و اون همراهی با دروغگویانی بود که تهمت تقلب را به 200000 نفر مردمی دادند که از اقشار مختلف فرهنگی و کاسب و .... بودند و اون انتخاب رو برگذار کردند (686805) (moderator1)
 
مجيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۱۰:۳۵
خاتمي هرگز نگفت تلقبي شده فقط از نوع برخورد با معترضان ناراضي بود . مطالب سايت باران هنوز موجود است گرچه فعلا مسدود است. (687310) (moderator18)
 
امیر
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۰:۱۰:۰۰
من موندم اینایی که منفی دادند چه فکری کردند؟ واقعیت همینه داداش. شماها خیلی از واقعیتها را نمی خواهید بپذیرید. یکیش همین انتخابات پرشور و آزادی بود که 64درصد شرکت کردند[...]! (686828) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۲:۳۷:۰۵
آقای محترم اونی که باید واقعیت رو بپذیره شما هستید 20 میلیون در رای گیری شرکت نکردند و شما هیچ حقی برای این 20 میلیون قایل نیستید و این جمعیت رو ناچیز و خس و خاشاک می شمارید (687456) (moderator18)
 
حسن
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۰۸:۰۸:۴۰
همه جا اكثريت مهم و قابل قبول است (688524) (moderator18)
 
سيد وحيد
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۵۶:۲۶
دوست من كسي ادعاي معصوم بودنشون رو نداره سنجش يك انسان با معدل گيري از كل رفتارهاي اون ممكنه كه به نظر منه حقير تا الان از نظر اخلاق بهترين بودند ايشون (687389) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۱۱:۵۰
اون دانشجوها خواستار شدت عمل و تندروی در جریان اصلاحات بودند و می گفتند که چرا شورای نگهبان منحل نشده و ....؟! (687516) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۵:۳۸:۱۶
خب اون دانشجوها هم شهروندان همین مملکت بودند نه بچه های اسرائیل؛ مطالبه باید پاسخی منطقی داده شود، نه فحش و دشنام و باتوم و طرد و ستاره داری و کهریزک و...
حکومت اگر حکومت محکمی باشد، دانشجویش را مجاب می کند. (689588) (moderator18)
 
پیمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۴۵:۳۲
آفرین به پدر و مادر ایشان
یک حمد و صلوات نثار پدر و مادر بزرگوارشان (685804) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۲۵:۱۸
آره خب، اتفاقا همشیره ی ابوی بنده هم خیلی آدم با ادب و با اخلاقیه و هیچوقت تندی نمیکنه. اما بنده خدا یکم شیرین عقله.....
آخه شما چی فکر میکنید که بزرگترین شاخص و معیاری که برا خودتون تعریف کردید و بزرگترین فریادتون برا دفاع از یک آدم شده ادب و متانتش در ملا عام! (که اون هم چند باری عکسش دیده شده). لا اقل مرد باشید معیارهای اصلیتون رو بگید که هی نخاید ادب و متانت رو تو بوق و کرنا کنید. (685924) (moderator1)
 
حسین
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۰:۰۲:۲۴
کم کم دارم به اصل و اساس الف پی میبرم
کوچکترین کلمه انتقادی در مورد اقتدارگرایان و انحصارطلبان بی اخلاق را سانسور میکند و چنین توهینی را به راحتی منتشر میکند
هم وطن البته که برای رئیس جمهور ایران زمین از مهمترین شاخص ها ادب و شعور است. نه اینکه مخالف را [...] خطاب کند. نه اینکه در حد یک فرد کوچه و بازار و حتی چاله میدونی صحبت کند و مثل های زشت و سخیف را در سخنرانی بکار برد.
لیاقت شما همان [...]
زمانی که به خاتمی پیشنهاد ریاست جمهوری شد مقاومت کرد و گفت من اقتصاد نمیدانم. گفتند اقتصاد دان داریم و ...
آمد بدون ادعا و شایسته سالاری را حاکم کرد و...
یادم نمیره احمدی نژاد خطاب به کروبی در مناظره گفت رئیس جمهور باید خودش کارشناس ارشد باشه!!!!!!!!!!
کارشناس ارشد تو همه چی؟!؟!؟!
یکی نیست بگه تو در زمینه ترافیک که رشته دانشگاهیت بوده تخصص کافی نداشتی و [...] (686345) (moderator1)
 
ملكي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۸:۲۴:۵۹
آها الان شما كه مهم ترين معيارت ادبه تو ايت متنت ادب داشتي؟ ادبي كه ميگين اينه؟ مي دوني 12 اسفند يك بار ديگه به من ثابت كرد كه مردم خيلي به امثال شماها توجهي ندارند (687043) (moderator22)
 
سیاوش
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۱:۲۶:۱۳
اخلاق از ارکان اصلی دین اسلامه برادر ... اگه کمی به دینمون عمل میکردیم الان اوضاعمون این نبود ... آبروی مومن رو میبریم تهمت میزنیم اونم بدون مدرک دزدی میکنیم خیانت میکنیم مردم رو با تصمیمات غلط تحت فشار میزاریم ... خوب تو بگو کجای اسلام اینارو تایید میکنه ؟ (686536) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۱:۲۶:۵۲
ادب شعور و عقل انسان را می رساند و بی ادبی و فحاشی کم عقلی او را!
پس معیار ما همان ادب است! (686539) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۳:۲۴:۰۴
آخه این یکی که نه ادب داره نه معیارهای اصیل! انسان همیشه همه چیزو نسبی میبینه و مقایسه میکنه! (686753) (moderator1)
 
داهى
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۸:۱۹:۳۶
هنگامى كه اوضاع چنىن شود كه سياست در تقابل با كياست و راه سرانجامش چاه باشد، صداقت را بلاهت بپنداريم،و جهت توسعه و بهبودى و رفاه مردم ،رفاقت مبدل به رقابت جهت مال اندوزى و منافع خويش و نزديكان شود، امثال خاتمى كه بيشتر از سياست به حوزه تفكر و انديشه متعلق بود، براى شرايط اكنون كارآمدى و كارايى ندارند.كمااينكه منتقدانش را بنگريد با چه ادبياتى بسراغش ميروند. چنانكه با حرف جناب هاشمى و نوعى كد دادن ، منظورش اىن بود كه ديگر او هم به كار روزگار وانفساى امروز نميايد...! (687040) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۰:۲۶:۵۱
اتفاقا نظر همشیره ابویتان در مورد شما اندکی تندتر بود (686846) (moderator1)
 
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۲:۲۴:۱۷
جز ذات خداوند سايــــر خوبيها نسبي است يعني در خصوص موضوع مورد بحث بايد گفت اخلاق آقاي خاتمي نسبت به آقاي احمدي نژاد خوب است اگرچه ممكن است نسبت به اشخاص ديگر بد باشد ولي نكته مهم اينست كه در مقايسه با شرايط موجود و بد اخلاقيهايي حاكم آقاي خاتمي داري حسن خلق انساني است . (687438) (moderator22)
 
ج-ت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۰:۳۶:۵۸
علي جان مگر جريان دانشگاه دوره رياست جمهوريش يادت رفته به مخالفانش گفت ميگم مياندازنتان بيرون يعني به دانشجوي اين مملكت (686413) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۱۱:۱۴
شما هم یادت نرفته که مخالفانش دانشجوهایی بودن که خواستار شدت عمل و تندروی در جریان اصلاحات بودند و می گفتند که چرا شورای نگهبان منحل نشده و ....؟! (687514) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۱۷:۱۵
آقای خاتمی سیاست مدار قابلی هستند. از ایشان همین انتظار حضور می رفت.

ایشان فعالیت در چهارچوب نظام را قبول دارند و نه براندازی نظام که مد نظر همان منتقدین تندرو دیروز ایشان هست. (685726) (moderator7)
 
ياشار
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۰۷:۴۰
وحتما به خاطر همين در مقابل ولايت فقيه و رهبري ايستاد.!!! ولايت فقيهي كه خود معتقد است ولايت فقيه همان ولايت رسول الله است.
ادب جاي خود دارد ولی [...] قابل بخشش نيست . و مرور زمان چهره اصلي اين آقا را بيشتر آشكار خواهد كرد. والله خيرالماكرين (686070) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۸:۳۱:۱۳
ولایتی که در قرآن آمده :

﴿إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ﴾(سورهٔ مائده-آیهٔ ۵۵)
ولی و دوست شما تنها خدا و پیامبر اوست و کسانی که ایمان آورده‏اند همان کسانی که نماز برپا می‏دارند و زكات ميدهند در حالي كه در رکوع نمازند(اشاره به حضرت علی(ع))
من به قرآن عمل می کنم و چیزی که شما می گویید را در قرآن ندیده ام.
الف این آیه قرآن است،امیدوارم منتشر کنی. (687947) (moderator18)
 
مهدي
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۱۷:۳۹
شما رسانه هاي ايراني لياقتش را نداريد كه سيدمحمد باهاتون مصاحبه كند.
هرچند از ايشان شديدا ناراحتم ولي بهش حق مي دهم كه هيچوقت خبرنگاراي دروغگو را تحويل نمي گيرد (685727) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۰۳:۱۱
یعنی بی بی سی شما راست می گه؟ بابا چشم بصیرت، بابا بشکه غیرت، بابا متخصص، بابا ریشه دار ... (686053) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۳۳:۵۵
یادت باشه احمدی نژاد هم تا حالا با هیچ سایت و روزنامه داخلی مصاحبه نکرده
اما [...] واسه مصاحبه با سی ان ان و بی بی سی (686280) (moderator1)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۲:۰۲:۰۸
واقعیت تلخه
از دید شما همه چیز دروغه
انتخابات
مردم

دروغ شما هستید که پایدار نیستد (686612) (moderator18)
 
سامان
Germany
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۰:۱۷:۲۲
به نظر من بی‌سی‌سی حرفه‌ای ترین و بی‌طرف‌ترین رسانه ی فارسی زبان در کره‌ی زمین است. نه اینکه هیچ اشکالی نداشته باشد ام در مقام مقایسه عرض می‌کنم. اگر حرفم رو قبول ندارید، یک نمونه‌ی از آن حرفه‌ای تر و بی‌طرف تر معرفی کنید و بیخود شلوغش نکنید. (686370) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۲۵:۴۶
البته که بی بی سی هم ممکن است دروغ بگوید بهر حال یک خبرگزاری خارجی است و دلش به حال ایارن نسوخته است ولی خبرگزاریهای داخلی که دروغ را سر لوحه کار خود دادند چه. این حقیقتی انکار ناپذیر است که تمام رسانها یی که در حال چاپ هستند و صدا و سیما حقایق را اغلب عنوان بیان نمیکنند (687106) (moderator22)
 
رسول‌آقاخاني زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۰:۳۶:۲۹
سلام بله ممكنه بنظر برسه بي بي سي دروغ نميگه اما نوع پوششو بيان اخبارش و استفاده از كلمات گاها در جاهي خاصي از يه پاراگراف كه از خصوصيات حرفه اي يك رسانه است ميتونه نگاه شما رو به موضوعي عوض كنه مثلا عدم اشاره به نقش اسرائيل در ترور دانشمندان هسته اي و تاكيد بيش از حد بر تلاش ايراان در دستيابي به سلاح اتمي و شفاف نبودن عملكرد ايران و يا مثلا دليل حذف ايت الله منتظري از سوي امام به دليل اعتراض ايشان به كشتارهاي دسته جمعي زندانيان در ايران از كد هايي است كه در شنيدن يك خبر بايد به ان توجه كرد يادم هست در جريان جنگ بوسني در زمان كشتار مردم سارايوو بي بي سي خبري رو از بوسني و خبري هم از چين پخش ميكرد در صحنه تصويري خبر سارايوو مران و زناني رو نشون داد كه در يه سوله بصورت دسته جمعي مثل رقص كردي داشتند با صداي ساز اكاردئون ميرقصيدند و در خبر چين تصويري از ارشيو نشون داد كه يه دانشجو رو كه با شليك گلوله به سينه كشته شده بود نشون داد اونهم از آرشيو حالا درسته تصاوير هر دو واقعي بود اما پخش صحنه رقص در اوج كشتار و پخش صحنه قتل يه دانشجو در ميدان سرخ پكن اونهم مربوط به دو سال قبل از اون خبر چه چيزي رو به ذهن بيننده القاء‌ميكنه اينه كه بايد در شنيدن اخبار و ديدن تصاوير هوشيارانه برخورد كنيم وگرنه امام هم اخبار خارجي رو هميشه گوش ميداد اما با درايت مطالب رو بدست مي آورد. والسلام (688781) (moderator22)
 
Malaysia
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۱۷:۵۸
مي بينم كه از راي دادن خاتمي ذوق مرگ شدين!!!
از ذوق بميرين همه تون كه لياقتتون همون سيدخندانه (685728) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۳۴:۰۳
شماها هم میتونید از غصه از دست دادن یکی از لیدراتون که بالاخره به سر منطق اومد به دنبال امثال مهاجرانی که میره از شاه عربستان گدایی میکنه بیافتید (685768) (moderator7)
 
علیرضا
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۱:۲۹:۵۵
چه قدر راحت مارو از نظام بیرون انداختی برادر ... ما هم مسلمانیم و در ایران زندگی می کنیم . ما هم برای ایران خون میدیم چه بسا بیشتر و پر رنگ تر از تو ... ما هم جونمون برای اسلام در میره اونم اسلام ناب محمدی ... برادر کمی تامل کمی صبر کمی اعتقاد واقعی به خدا (686549) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۵۵:۱۴
تادیروز اقای خاتمی سید خندان نبود رهبر ازاده جنبش سبز بود چی شد حالا شد سید خندان وافعا برات متاسفم اقای خاتمی هرکی باشد فقط منتقد نظام است خواهان سقوط نظام نیست (685823) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۲۸:۵۵
شما هم لیاقتت همونه که بگه کجات سوخته!!! (686261) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۳:۳۱:۱۱
شما رو مثل اینکه خیلی جو گرفته ها! خجالت بکش! این چه طرز حرف زدنه!؟ آرزوی مرگ برا هموطنت که اونم داره نظرشو میگه نکن جناب جو گیر! متاسفم برات!!! (686761) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۲۷:۲۵
منطق شما فقط توهین و بی ادب است البته اگر غیر از این بود میبایستی شک کرد (687113) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۲۰:۲۵
بیچاره طرفداراش! (685734) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۴۳:۵۷
ما بیچاره نیستیم ، مخلص سید هم هستیم ، ما که دیدیم ایشون رای دادند ما هم رای دادیم ، پس بیچاره نیستیم ، (686160) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۱:۱۲:۰۷
هر كسي كه اومده راي داده كار خوبي كرده حتي اون كسي كه داعيه تحريم داشت و وقتي حضور با بصيرت مردم رو ديد و به غلط كردن افتاد رفت جايي كه نبينندش ولي امان از دنياي رسانه كه لو رفت و ....... (686503) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۱۸:۴۳
ایشون اگر می خاست شما ببینیدش برید رای بدید نمی رفت تو یه روستا رای بده.
خاتمی با این نوع رای دادنش بدطور خراب کرد. دریغ از ذره ای شجاعت. بعضیا دلشون رو به متانت چه کسی خوش کردن! (687223) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۱۴:۴۳
ایشون دقیقا این کار رو کرد تا بیست و سی و .... نتونن از رای دادنش سوء استفاده کنن. شما هم از همین ناراحتید که هم رای داد و هم دیده نشد!
یعنی نه تونستید از رای دادنش سوء استفاده کنید نه می تونید بهونه بگیرید که چرا در انتخابات شرکت نکرده و ... (687524) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۰۴:۲۳
ما که به ایشان افتخار می کنیم. بالاخره هر فردی یک نقشی دارد و مسلما نقش و عملکرد آقای هاشمی، آقای خاتمی و بنده متفاوت است. (686196) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۳۰:۴۴
بیچاره اونهایی که دنبال آتو گرفتن از خاتمی عزیز بودند و حالا بدجوری خورده تو برجکشون!! (686266) (moderator1)
 
توحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۲۱:۱۱
اتفاقا ، حرفی بود که دقیقاً انتظار می رفت از هاشمی که زده شد.
جالبی قضیه اینه که هنوز امیدوارید.
فقط یه هفت تیر کشی روی نظام مونده که این خونواده انجامش ندادن. اونم میبینیم ایشالا .... (685737) (moderator7)
 
ناشناس
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۰۴:۴۹
روی نظام؟ انگار خودتونم کم کم داره باورتون میشه که نظام یک نفره (687196) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۲۳:۰۰
به نظر شما کار خاتمی بعد از انتخابات 88 خطا بود که میگید انسان ممکن الخطاست؟ خاتمی و همفکراش که در مجموعه سیاسی ایران اسلامی اثرگذاری ندارن. اما از شما هم بعیده انقدر سطحی نگر باشید که خیانت مسلم یه عده وطن فروش رو خطا قلمداد بکنید.
.
البته هم سطحی نگرید و هم دیکتاتور. چون تا بحال چندین بار نظری مخالف شما دادم و منتشر نکردید (685741) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۳۹:۱۹
ما به عزم خود نه تحریک هیچ بیگانه واجنبی ونه در دل هیچ رسانه مزدور وخرابکاری تنها به عزم راسخ خود یک بار برخلاف عهد گذشته رای ندادیم دلیل ان اشکال در روند تبلیغات یک هفته وعدم تحزب صحیح ..سردرگمی وقوم وقبله گرایی در شهرستان ها ..اشکال در قانون انتخابات بود ...اگر این روند ها اصلاح شود باز هم می اییم ما امیداریم مسئولین دستی بجنبانند واصلاح کنند (685971) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۳۳:۳۳
برادر انقلابی از جنبش تصرف وال استریت تشریف دارید؟!!
اگر هم وی پی ان داری که بدان خودتم خطاکاری!! (686277) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۲۴:۵۲
شرکت پرشور اقای خاتمی مشت محکمی بود بردهان خودش و دیگر دشمنان خودش (685744) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۳۵:۳۹
متاسفم از الف كه اين گونه فحاشيها را منتشر مي كنه. راستي از اسلام و اخلاق اسلامي و دينداري ... شما چه بويي بردين كه ادعاتون هم گوش فلك رو كر كرده؟ (685772) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۱۲:۵۶
احسن به تربیتی که داری (685882) (moderator1)
 
رادين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۴۲:۰۶
متاسفانه ادبيات امثال جنابعالي و اربابانتان همين است، مشت و لگد و سيلي و .... واقعا شرم آوره (685981) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۳۵:۰۳
بهت نمیاد که از دوستانش باشی!! (686283) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۱:۲۰:۲۶
سایت الف بداند که این علاقه مندان آقای خاتمی ازروی نداشتن سایت وفیلتر بودن آنها به این سایت روی آوردند لیکن از انتشار اینهمه تهمت وحرفهای ناشایست برعلیه ایشان جلوگیری کند. (686518) (moderator1)
 
H
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۲۴:۵۶
واقعا تو اين موندم هدف هاشمي از اين حرف چه بود؟؟؟. بنده خواهرم يكي از مسوولين اجرايي صندوق بود. بنده خدا از بعد از نماز صبح رفته سمت مسجد . اول وقت پاي صندوق بوده تا ديشب حدود نصف برگشت خونه. احتمالا آخر سر هم دولت زحمت ميكشه با چندماه تاخير يه 15 تا 20 تومن كف دستش ميذاره!!! هاشمي خد بهت خير بده. واقعا اينجوري از اين بندگان خدا تشكر ميكني؟؟ واي به روزي كه همه مون پاي محكمه الهي حاضر شويم. خدا به دادمون برسه. يا حق .
الف جان ممنونم كه حداقل شما گله اي كردي از اين سخن ناصواب و سخيف هاشمي. اميدوارم ساير مسوولين نيز در مقابل اين سخن ناپخته و نابخردانه كه از آن بوي بي تقوايي استشمام مي شود موضع گيري كنند. و دوباره محافظه كاري نكنند. (685745) (moderator7)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۰۱:۱۱
شما همون 20 تومن رو بگیر خودت رو درگیر سیاست نکن استعدادش رو نداری!!! (686189) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۳۱:۲۱
150 هزار تومان به اضافه ماموریت مرخصی بن و ... (687121) (moderator22)
 
آگاه
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۴۴:۴۱
تو که استعدادش را داری فعلا از حضور 65 درصدی ملت سکته نکن!!! چون این روزها آدمهایی که دارای استعداد سیاسی هستند زیاد بهشون شوک وارد میشه؟ حضور عظیم ملت . رای محمد خاتمی. شوک هایی هست که فعلا امثال تو مستعد سیاسی باید تو خماریش بمونین. زیاد به دل نگیر این حضور را.البته میتونین با اون فحش هایی که نصیب سید ممد کردین یا نوشتن یادگاری بر روی دیوار شیب دار، شیرجه رفتن تو حوض بی آب، کامنت گذاشتن برای سایت بالاترین، خوردن شیر دراز گوش مثل مهاجرانی، تماس با برنامه نوبت شما، بحث درباره کیک و ساندیس و امثالهم یه مقداری از این غمتون بکاهین. شما قطعا با این اقدامات مشعشع رهبران سیاسی تون استعدادش رو دارین. شما آخر سیاستین با اون طرح اسب تراوا و طرح تحریم انتخابات. چه تحریمی شد این انتخابات؟؟ چه می کنه این محمد خاتمی؟؟ گل .. گل.. توی دروازه جنبش سبز... خلاصه میخوام بگم غم آخرتون باشه. ولی غم امثال تو و بی بی سی فارسی تمومی نداره. صبر کن اخوی صبر. ان الله مع الصابرین. انشاءالله هزاره چهارم نوادگان شما به آرزوشون می رسن. خیلی عجله نکن. زوده هنوز 33 سال خیلی زیاد نیست... فعلا تا انتخابات 92 تحریم را تبلیغ کنیم ببینم خدا چه میخواد شاید سیلی زلزله ای حادثه طبیعی و... کاری برامون بکنه جناب مستعد سیاسی. (687157) (moderator22)
 
صادق
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۰۲:۰۶
شماچراجدی میگیری؟من هم یک معلمم ومسئول یکی ازشعبه های رای گیری بودم اصلا هم ناراحت نشدم چون صحبت آقای هاشمی باعوامل شعبه نبود
آقای هاشمی: من که به دل نگرفتم انشالله خداصدسال بهت عمربده تاببینی کسانی که بهت توهین میکنندوارزشت رو ندونستندبه چه حال وروزی افتادند. (686193) (moderator1)
 
صادق
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۰۹:۴۸
الف جان شیپورروداری ازسرگشادش میزنی!!!
مهم مصاحبه نیست مهم اینه که طرف مطمئن بشه مصاحبه بصورت کامل وبدون کم وکاست منتشرمیشه.شماحتی مصاحبه هایی که بااصولگرایان کمی منطقی مثل مطهری نجام میشه روسانسورمیکنید!
برادرعزیز تاریخ همه چیزرومشخص خواهدکرد.بسیاری ازافرادبودند که درزمان خودبه عنوان یک خائن ازاونهایادمیشدولی تاریخ امروزازآنهابه عنوان یک وطن پرست یادمیکنه.قدرت-ثروت-موقعیت و...همه میرندولی نام نیک وانسانیت ازآدم به جامیمونه.
مطمئنم تاریخ ازخاتمی بااحترام یادخواهد کرد.
(686205) (moderator1)
 
فرهنگی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۱:۴۶:۲۰
بزرگان را بزرگان می فهمند.بزرگان را کوچکان خیلی دیر می فهمند.مصدق ،امیر کبیر بعدها مصدق و امیر کبیر شدند. (686589) (moderator18)
 
بلغان آزاد
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۱۱:۱۷
عزیز، بنده نیز از اعضای صندوق بودم و مثل خواهر جناب عالی نیمه شب که نه، بلکه صبح روز شنبه به خانه رسیدم و با اجازه تون بعد از دو ساعت خواب، به محل کارم(مدرسه) رفتم. به نظر بنده سخنان آقای هاشمی بسیار حکیمانه و هوشیارانه بود و من به عنوان یک فرهنگی، از ایشان بسیار سپاس گزارم و می دانم که مخاطب ایشان اعضای صندوق نبودند
الف محترم، لطفا برای آگاهی دوستان دیگر، این نظر را هم منتشر کنید. (686207) (moderator1)
 
بلغان آزاد
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۱:۱۷:۰۰
آقای الف، قرار نشد سانسور شده ش رو منتشر کنید. این کار شما از هر خیانتی بدتره. اگر راست می گید، همین نظر رو هم منتشر کنید تا دیگران بدانند که نظریه های منتشرشده، همه ی آن مطالبی نیست که نوشته و ارسال شده است. با این کارتان دارید از مخاطبان خود کم می کنید. برایتان متآسفم. (686510) (moderator1)
 
جواب من
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۲:۵۰:۳۸
من بجای الف جوابتو میدم

خوب چیزی توش ننویس که مجبور شن سانسور کنند نظرتو.حتما که نباید فحش و ناسزا وافترا باشه. (687481) (moderator18)
 
بلغان آزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۲۰:۲۹:۱۶
آقای «جواب من»، لطف بفرمایید تا وقتی که درباره ی موضوعی مطمئن نیستید، جواب ندهید. چون بنده از آن کسانی نیستم که فحش و ناسزا بدهم. مطلب منتشرنشده که عرض کردم، دشنام و ناسزانبود بلکه واقعیتی بود که اگر منتشر می شد، شاید شما نیز جزء افرادی بودید که تأییدش می کردید.
یادتان نرود، شما یک عذرخواهی به من بدهکارید؛ چون شما بودید که با جواب بی سند و مدرکتان، به من تهمت و افترا زدید. باز هم یادآوری می کنم: نظریه ی بنده دربرگیرنده ی توهین و دشنام نبود. بلغان آزاد. (688067) (moderator18)
 
محسن
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۲۵:۱۰
سلام
آقا ببخشید چرا تعارف ؟!!!
چرا این جمله از آقای هاشمی بعید بود ، ما تا امروز هر چه از ایشان دیدیم دو پهلو و گزنده بوده ، از همان زمان که در انتخابات ریاست جمهوری رای نیاوردند تا امروز ، اصلا هم بعید نبود ، گذشتگان هم چنین کسانی را دیده بودند که گفته بودند :
از کوزه همان برون تراود که در اوست .
شاد باشید و شادمان (685746) (moderator7)
 
سلامي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۲۶:۱۶
البته شما مردم تحريك نكنيد من مطمئنم نظر آيت الله رفسنجاني اين مطلبي كه شما نوشتيد نبوده ضمنا شما الكي براي خودتان جشن به پا نكنيد مردم از صدر تا ذيل براي اسلام به پاي صندوقهاي راي رفتند واين از كرامات بنيانگذار جمهوري اسلامي است كه مانند جدش فقط براي خدا زيست وبراي خدا حركت انقلابي خود را برپا كرد حال خواهش مي كنم دگر انديشان را كه اكنون قدرتي ندارند را آزار ندهيد (685748) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۵:۳۳:۱۶
من بخاطر این که اگه رای ندم ممکنه گزینش ردم کنه واستخدامم نکنن رفتم پا صندوق ! (687762) (moderator18)
 
محمد2
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۰۱:۰۳:۴۹
ترس بزرگترین ابزار حکومت هاست. (688396) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۳۰:۰۷
مگر کوردلان تمامیتخواه اجازه دادند که حرف یا اعتراض خود را مطرح کنند . (685754) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۳۲:۴۶
از نظر هاشمی فقط انتخاباتی که او برنده شده درست بوده بقیه اش همه مشکل داشته. (685761) (moderator7)
 
Australia
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۳۷:۱۶
سلام
شما رو به امام حسین (ع) این کامنتو بذار!

---

با تشکر
یاسر نبوی
ساجده عرب سرخی
اسفند ۱۳۹۰

fبخش تعاملي الف: سلام
كامنت شما به دليل وجود افترا قابل انتشار نبود ولي اگر واقعا شما با سران معترضان به نتيجه انتخابات88 نسبتي داريد و مي توانيد آنها را راضي كنيد تا به سوالات خبرنگار الف پاسخ دهند، لطفا با نشاني زير تماس بگيريد:
leilimohseni@yahoo.com (685776) (moderator7)
 
حسین
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۵۵:۰۹
الف جان شمام vpn استفاده میکنی؟ حالا چرا استرالیا؟ هلند و آلمان و انگلیس بهترن... (685822) (moderator1)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۴۶:۰۰
ببخشید می شه قسمت افتراش رو مشخص کنید؟ من این نامه رو دیدم! اینکه آمادگی مناظره داشته باشن افتراءه؟؟ اینکه سایت الف رو قابل دیدن افتراءه؟ اینکه [...] افتراءه؟ شما رو به خدا جواب بدین! آدم به همه وجود خودش شک می کنه با این حرفای شما.
اون وقت اگه شما و حرفای آقای توکلی رو تایید کنن دیگه افترا نیست؟ هر چی کیهان فحش بده هم که افترا نیست! دنیاییه واقعا. (685997) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۳۷:۰۶
عه
لیلی محسنی؟! همون که پسرش گفته شبنم قلی خانی خوشگله اونم سکته زده (686291) (moderator1)
 
حالايكي
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۴۱:۴۰
بدبختي اصلاحات همين است كه سر ندارد
دهنتو طلا بگيرن سعيد (685794) (moderator7)
 
رادين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۴۵:۳۸
الان شما سر داريد، فراموش نكن كه اخيرا آقاي مهدوي كني فرمودند "خواستیم اصولگرایان را یکی کنیم شدند سیزده تا" (685994) (moderator1)
 
علی
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۴۸:۱۹
هیچ وقت قدر خاتمی رو ندونستیم! زمان خاتمی خیلی اوضاع سروسامان داشت و مردم تا این حد تحت فشار نبودند!!!
از ماست که بر ماست! (685807) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۳۵:۱۴
بله درست میفرمایید، محض همین بود که تو آزادترین انتخابات تاریخ جمهوری اسلامی یعنی انتخابات شورای شهر که از لیبرالها و نهضت آزادی و ... حضور داشتن (بعد از انتخابات دور دوم ریاست جمهوری خاتمی) کمتر از 30 درصد مردم توی انتخابات شرکت کردن!! (685956) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۴۱:۳۵
آخه اون موقع همه چيزها دست يه جناح نبود و [...] (686308) (moderator1)
 
نادر
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۳۶:۱۶
اگر دوست داشتن خاتمي و هاشمي جرم نباشد بنده اين بزرگواران را بسيار دوست دارم (686149) (moderator1)
 
حسن
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۲۲:۳۰:۳۷
ماهم دوستشان داریم ولی واقعیت اینه که دوره هردوتمام شده وهرچه که امروزمیکشیم مقداریش ریشه دردوران همین بزرگواران دارد.... (688219) (moderator18)
 
زمانبندي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۰۱:۵۶
بعد از تقسيم بندي زمان به گذشته و حال و آينده و زمان شاه
بايد آرزوي هر زمان گذشته رو داشته باشيم. مثل زمان خاتمي (686192) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۳۷:۳۴
ما قدر دانستیم، برادران کفن پوش همیشه در صحنه نگذاشتند که برنامه های ایشان پیش برود! همانهایی که با ظهور معجزه هزاره، ناگهان ناپدید شدند! (686294) (moderator1)
 
محمد جواد
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۶:۵۷:۵۹
الف جان تو اول تکلیفت راباخودت روشن کن بعد از حرف هاشمی دق کن بعدهم ازامدن سید شجاع ما ذوق مرگ شو (685831) (moderator1)
 
rre
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۰۰:۳۲
والا این هاشمی برای نظام ؛انقلاب ؛ملت ؛دنیا ؛اخرت و ....... خطرناک است ؛باید دستان او از همه ارکان نظام کوتاه شود ؛ از ما گفتن از اقایان نشنیدن !!!!!!! (685840) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۰۹:۱۶
مگر خاتمی گفته بود که در انتخابات شرکت نمی کنم ؟ کجا چنین حرفی زده است. خاتمی گفته بود اصلاح طلبان در انتخابات کاندیدا معرفی نمی کنند و هرکس خواست می تواند انفرادی و با تابلوی شخصی شرکت کند. کجای این جملات و حرفها تحریم انتحابات است؟ مگر در این انتخابات بخشی از اصلاحطلبان که شرکت کردند با تابلوی اصلاح طلبی شرکت کردند>؟
افای تابش خواهرزاده خاتمی هم بدون تابلوی اصلاحات و قنبری سخنگوی فراکسیون اقلیت هم بدون تابلوی اصلاح طلبی شرکت کردند و اتفاقا رای هم آوردند.خاتمی رئیس جمهور این مملکت بود و هیچگاه بدنبال اصلاح نظام از بیرون نیست بلکه بدنبال اصلاح از درون است. اتفاقا آنهایی که از این کار خاتمی عصبانی هستند دنبال اصلاح از خارج نظام هستند. (685866) (moderator1)
 
بی نام
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۱۰:۳۶
به نام خدا

جناح حاکم تلاشهای زیادی در جهت خدشه دار نمودن وجه خاتمی طی 2 سال گذشته نموده است اما این سید سیاست مدار همیشه با زیرکی و توکل به خدا تمامی نقشه های آنان را نقش بر آب نموده ، بی شک عدم حضور او در این رای گیری راه را برای کیهانی ها ، الفی ها و... باز می کرد که وی را نیز از کشتی نظام پیاده کرده و یکه تاز میدان شوند .
خاتمی چاقو را در شکم خود فرو کرد تا اصلاحات زنده بماند. (685872) (moderator1)
 
مهدی
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۱۱:۱۸
دوستان، گرچه از سیاستمدار پخته و نخبه ای چون هاشمی چنین جمله ای بعید به نظر می رسد،اما اگر ایشان چنین جمله ی معناداری هم بیان کرده باشد، قضاوت زود هنگام و تندروی های بی ملاحظه از سوی برخی جناح ها، بر خلاف بیانات {رهبری} در خصوص جذب حداکثری و دفع حداقلی در بدنه ی نظام است.بی تردیدحضور پرشور ملت شهید پرور ایران در دوازده اسفند ،پاسخ در خور و مناسبی برای هرگونه شبه فکنی و ایجاد تفرقه و دودستگی خواهد بود!

در مورد آقای محمد خاتمی ؛ به نظر بنده ایشان مدتی ست که سعی کرده با بازنگری عمیق و موشکافانه در حواشی انتخابات هشتاد و هشت و همسویی با سیل خروشان ملت ولایتمدار، مسیرش را از سران فتنه منفک کند؛که از صمیم قلب امیدوارم در آینده ی نزدیک با موضع گیری های کاملا شفا ف و دلجویی از تمام ملت شریف ایران بر این اصل صحه گذاری نماید...(آن الله یحب التوابین) (685875) (moderator1)
 
بهار
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۱۴:۱۳
سلام
من دراین انتخابات رای ندادم چون به همه کسایی که در خرداد 88 اعتراض داشتند به چشم فتنه گر و عامل خارجی یاد شد به جوانان این مرزو بوم از جانب بعضی تندروها رحم نشد حتی به محسن روح الاامینی پسر اقای روح الامینی چرا حتی یک دقیقه در صدا و سیما حتی به کسایی که در مناظرات انتخاباتی تهمت یا هر چیز دیگه زده شد حتی یک دقیقه اجازه دفاع به انها داده نشد . (685885) (moderator1)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۱۵:۴۲
حرکت خاتمی ناشی اینده نگری او می باشد . او به بازگشت خود و اصلاح طلبان به قدرت امیدوار است . (685893) (moderator1)
 
Australia
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۱۶:۵۱
خدائیش زمان هاشمی و خاتمی وضعیت به مراتب بهتر بود هم به لحاظ اقتصادی و هم شادابی جامعه. این را قبول ندارید بی انصافی می کنید. به نظر من هاشمی فردی بسیار باهوش و سیاستمداری خبره بوده و هست.
فقط وقتی قدر ایشان و حرفهایش را میفهمیم که از دستش بدیم. وقتی صدایش و چهره اش را دیدم آثار خستگی و آزردگی براحتی دیده میشد. خیلی واضح بود که او از اوضاع ناراحت است. از قدرنشناسی مسئولین از زحماتی که امثال او کشیده اند. من در دوران هاشمی سختی زیادی دیدم اما هیچ وقت دلم نمیخواهد قدر نشناس باشم. (685895) (moderator1)
 
یاسمن
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۰۹:۵۸:۴۹
آقایون،آقازاده ها توروخداااااااااااااااا یه بار به شکل نا شناس بیاین سور مترو بشید،سوار brt بشید،فقط به چهره مردم نگاه کنید ببینید چند درصد این مردم شادن؟ چیکار کردین با مردم؟چه کار کردین که بیشترشون شکل ماتم شدن؟ (688698) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۱۷:۰۶
خاتمي منتخب ماست اگر بگذارند (685897) (moderator1)
 
بدنبال حقيقت
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۱۷:۱۵
خيلي سخت نگيريد همه كه نبايد به به و چه چه كنند در چنين انتخاباتي مشكلاتي هم هست كه بايد ادمهاي بزرگي مثل اقاي هاشمي انرا بيان كنندوتبعات انرا به جان بخرند.به نظر شما ايا شرايط براي همه گروههاي داخل نظام چه ا زنظر تبليغات و چه از نظر تعيين صلاحيتها يكسان بود .مسلم است اگر شرايط يكسان باشد وكانديداهادر معرض تبليغات اغواكننده ووتخريبهاي غير اخلاقي قرار نگيرند انچه كه از صندوقها بيرون ميايد به خواست مردم نزديكتر است .مثلا وقتي گروهي مثل جبهه متحد ويا پايداري از ماهها قبل ميتينگهاي تبليغاتي برگزار ميكنند و مورد حمايت افراد مهم قرار ميگيرند وحتي اعضاي انهاقانوني يا غير قانوني در رسانه ملي حضور پيدا ميكنند و به گروههاي ديگر اجازه يك گردهمايي ساده هم داده نميشود معلوم است انتخابها به چه سمتي پيش ميرود به اميد ان روز كه بفهميم عدالت سياسي بالاتر از عدالت اقتصادي و .... است. (685899) (moderator1)
 
مجید
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۱۷:۵۸
خوشم اومد که لااقل جلوی دوربین شبکه ی خبر و خبرگزاری فارس رای نداد. (685903) (moderator1)
 
مجيد حميدي
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۱۹:۰۴
به اميد برگشت خاتمي (685906) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۱۹:۴۷
جالبه تا قبل از این اصولگرا ها در صحن مجلس راه پیمایی میکردند و خاتمی اعدام باید گردد سر میدادند و صداو سیما هم با افتخار پخش میکرد. حالا از توهین به خاتمی ناراحتید؟
(خواهشا سانسور نکنید و تایید کنید- کمی ظرفیت تحمی نظر مخالف داشته باشید) (685907) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۲۲:۳۱
آقای الف- اون گزارشی که در شبکه تهران از مراسم رای گیری انجام شد و اون خانوم شعار مرگ بر هاشمی را سر داد و صدا وسیما هم پخش کرد را چگونه تفسیر می کنی؟ به نظر می رسد دستهایی به عمد سعی در جدا کردن هاشمی از نظام دارند و انداختن تفرقه. (685915) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۲۸:۴۸
چرا از احمدی نژاد درخواست مصاحبه نکردید؟ (685936) (moderator1)
 
hajix
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۲۹:۱۰
دم ملت گرم
خوب اومدن پای صندوق ها
تا کور شود هر انکه نتوان دید
دوست دارم ببینم این نوریزاد [...] دیگه می خواد [...]
دوست داشتم دیروز تهران بود و انگشت جوهریم و میکردم تو جفت چشماش (685937) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۳۴:۱۳
چرا روي ديگر سكه {حرف های هاشمی} را نمي بينيد؟

[...]
شما كه نمي خواهيد بگوييد اتفاقات عجيب و غريبي كه در اين چند سال مي افتد فقط به خاطر اظهار نظر ايشان است ؟ (685952) (moderator1)
 
محمد حسین مرتضوی
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۳۸:۱۵
رای آقای خاتمی یک امر شخصی است . اصولا در همه جوامع انسانها آزادند رای بدهند یا ندهند. این که ایشان را نماینده کسی یا گروهی بدانیم دلیل نمی شود. ایشاد می تواند رای بدهد و ندهد. همانطور که من و بسیاری رای ندادیم و این حق را داشتیم . ایشان نماندیه خودش است در میان مردم و سران (685967) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۵۱:۱۱
ببخشيد ايشان رهبر و مسئول يك جريان فكري است و خدا حفظش كند كه دوست دارد همچنان خود را به نظام نزديك كند (687587) (moderator18)
 
محمد2
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۰۱:۲۳:۱۳
حق؟؟ شما وظیفه دارید که رای بدهید. (688413) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۴۵:۱۴
"اي كاش آقاي خاتمي به شعار مورد علاقه خود يعني«گفتگو» بيشتر عامل بودند و اجازه مي دادند خبرنگاران مستقيماً با ايشان گفتگو و نظرات و ديدگاه‌هاي ايشان را مطرح كنند"
سايت خاتمي فيلتر است از مصاحبه با ان حرف ميزنيد. (685991) (moderator1)
 
محمد2
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۰۱:۲۴:۵۲
خوب چون فیلتر است باید با خبرنگاران مصاحبه کنند تا پخش شود. البته آنطور که باید پخش شود نه طوری که فیلتر شود! (688414) (moderator18)
 
وحید
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۴۶:۱۵
سلام اقای خاتمی یک ایرانی اصیل است و به اخلاق اسلامی پایبند و ضمنا حق هرکسی است که در این انتخابات شرکت کند و هرکسی هم که نخواست شرکت نکند این نباید موجب رجحان برای یک عده ای بشودفقط خاتمی گفته بود که در انتخابات نه از لیستی حمایت میکند و نه لیستی ارایه میدهد اما نگفته بود که شرکت نمی کند علیرغم تمام دلخوریهای که بود من هم شرکت کردم اما این به این معنی نیست که نظری برخلاف قدرت و حاکمیت ندارم بلکه هم منتقدم و باید نظرم را اعلام کنم چون تحریم از نظر من فایده چندانی ندارد علیرغم اینکه معتقدم متاسفانه برخی این مردم را فقط برای روز انتخابات و روز قدس و 22 بهمن نیاز دارند و دربقیه ایام فراموش می شوند (685999) (moderator1)
 
ایمان
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۴۹:۳۷
حکومتی که [...] و بزرگترین حامیانش رو [...] خائن و فتنه بنامه و روز بروز دایره خودی هاش تنگتر و تنگتر بشه [...]؟ به نظر من بزرگترین حامیان و عاشقان نظام کسانی مثل خاتمی هستند که به دنبال اصلاح در چارچوب نظام هستند و بزرگترین دشمنان نظام کسانی هستند که قائل به اصلاحات نیستند و بدنبال حذف دگراندیشان و دوستداران نظامند. تا حالا تاریخ [...] رو خوندید که می گفتند [...]؟ به نظر شما اگر [...]؟ تندروی بزرگترین آفت برای نظام است و کسانی که فکر می کنند با تندروی و خرج کردن از نام ولایت فقیه دارند به نظام خدمت می کنن سخت در اشتباهن اونا دارند نظام رو نابود می کنند حالا خود دانید (686013) (moderator1)
 
ابراهیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۵۱:۵۰
[...] اگر شما هم در این انتخابات بازنده میشدید باز هم زبان به سخره آقای هاشمی و خاتمی میگرفتید یا بر نظر آنها می افزودید .حرمت افرادی چون هاشمی و خاتمی که در عرصه های سخت این مملکت به حفظ آن کوشیده اند با یک اظهار نظر در یک زمان خاص از ارزشهای آنها نمی کاهد .
یادمان باشد این سید اولاد پیغمبر تنها شخصی از تاریخ ایران است که به داخل کعبه قدم نهاده است.
اقتدار آن زمان را دست کم نگیریم .

با احترام (686018) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۵۲:۲۷
از نتیجه ها خبر دارین؟تو شهرهای کوچک کیا انتخاب شدن؟سر اصولگرا و اصلاح طلب هر دو کلاه رفت
محمود برنده انتخابات (686023) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۷:۵۶:۴۲
اقای هاشمی با این گفته شروع به قمار سیاسی کرد آقای هاشمی به کجا چنین شتابان با شاخه نشسته ای بن می زنی (686036) (moderator1)
 
سعيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۰۰:۰۷
شايد نظر آقاي هاشمي از جمله ي " اگه هموني كه مردم ميخواد بشه" خواسته عموم مردمه. افرادي وارد مجلس بشن كه مجلس رو به راس امور برگردونن و جلوي دولتيها كم نيارن و ... (686046) (moderator1)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۰۸:۰۶
واقعا چه در سر این پیر سیاست ایران می گذرد که اینچنین در جایگاه رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به ستون مردمسالاری نظلم می زند معلوم نیست که چه مصلحتی را در بی آبرو کردن نظام و صیانت از آرا دیده است مردی که خود با همین انتخابات به ریاست دولت رسید با همین روش انتخابات در دولت خود او برگزار شد.
عجب روزگاریست شاید عوارض سالخورگی باشد امیدوارم در این چند صباح زندگی دنیا مطاعی برای خویش نگهدارد.
نباید دل به انانی سپرد که گویی سواریهای خویش از مرکب انقلاب گرفته اند.
صاحب انقلاب حافط آن خواهد بود. (686071) (moderator1)
 
احمد رضا
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۰۹:۴۵
من با خاتمی هستم وشرکت کردم . (686079) (moderator1)
 
توسی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۱۰:۳۴
من از سال 77 به خاتمی علاقمند شدم وهنوزم دوستش دارم سیدخداحفظت کنه انشاا... (686081) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۱۴:۵۴
حال اگر مرد بزرگ انقلاب ويار با وفاي امام اين چنين حرفي بزند بايد شك ديگران را قطعي دانست وشايد ايشان از جانب همان كارگران ومعلمان حرف زده باشد اما خاتمي آن سيد بزرگواري كه مملكت را نجات داده بود هميشه حاضر به گفتگو بوده وهست چون اگر نبود وارد صحنه نمي شد ودر خواستي نمي كرد. (686093) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۱۵:۰۳
تاكور شود هر آنكه نتواند ديد حالا كه شركت كرده باز دست بردار نيستيد و مستند شما حرف منافقين است بدا به حال شما. (686096) (moderator1)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۱۸:۰۳
خاتمی جان ،به کوری چشم انحصار طلبان هنوز عزیزی (686102) (moderator1)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۲۰:۲۱
خاتمی هیچ وقت انتخابات را تحریم نکرد بلکه کاسبان فتنه این موضوع را تبلیغ کردند خاتمی هیچ وقت به رهبری نظام کمترین درشتی نداشته اند
خاتمی در برابر تمام اهانتهای که نااهلان به او کردند اهانتی به کسی نکرد
هیچگاه به خاتمی اجازه دفاع از خود را ندادند نمونه آن فیلتر نمودن سایت وی می باشد.
جناب هاشمی فردی جناه راستی بوده وهیچگاه اصلاح طلب نبوده وتفکر ایشان با اصلاح طلبی میانه ای ندارد واین از زیرکی وی بود که می خواست شکستهای گذشته خود را با موج سواری چند سال گذشته جبران نماید که نشد واصلاح طلبان را نیز به بیراهه برد.
تمام کسانی که در انتخابات شرکت کردند تفکر اصولگرایی نداشته اند واصولگرایان نباید انتخابات مجلس را هم مانند 9دی به نفع خود مصادره نمایند. (686111) (moderator1)
 
دوست
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۲۳:۳۰
آقاي هاشمي در سال 76 هم در صحت انتخاباتي كه خودش برگزار كننده اش بود تشكيك كرد بعد رهبري در نماز جمعه فرمود كه ما حافظ راي مردم هستيم و هيچ شائبه اي نيست.
بايد ديد چه نفع سياسي به او مي رسد. متاسفانه هاشمي نيش و كنايه هاي غيرمنصفانه اينطوري دارد كه دفاع دفاع نيست.
انصافا اين توهين به مسوولان برگزاري انتخابات و تشكيك در صداقت نظام است و حاكي از لجبازي ايشان. ايشان بخاطر لجبازي با احمدي نژاد حق ندارد حماسه ملي را پيش دستانه زير سوال ببرد.
آيا ايشان نمي فهمد كه چنين عبارتي ممكن است عده اي را از مشاركت دلسرد كند؟!!
آيا وقتي ايشان راي مي آوردند هم انتخابات مخدوش بود؟!! (686121) (moderator1)
 
علی‌
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۲۳:۴۲
دوست عزیز، شما که اهل گفتگو هستید، لطفا پیگیر درخواست مناظره ۵ نفر از اصلاح طلبان درباره انتخابات ۸۸ هم باشید (نامه به آقای توکلی در این راستا را هم منتشر فرمایئد) (686124) (moderator1)
 
احمد
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۳۳:۲۴
سايت متعلق به شماست معمولا در ايران هر مالك سايتي چون ميدونه كسي نيست پيگيري اخبار رو بكنه هر مطلبي رو مي نويسه
به نظرم خاتمي يكي از معدود مسئولين جمهوري اسلامي ايران بود كه پاسخگو بود ادب و فراست داشت. پيشنهاد من به شما هم اين هست كه از دايره حزبي و جناحي بياييد بيرون و ملي بيانديشيد و به قول رهبر فرزانه دنبال تفرقه و هياهو نباشيد.
ضمنا همه احزاب اعم از اصلاح طلب و اصول گرا از همه مدل نون به نرخ روز خور هستند . گردش هاي سياسي اقايون اونقدر واضح و اشكار هست كه نياز به دليل و برهان نداره
در مورد مصاحبه برادر جان شما كه نياز به مصاحبه واقعي نداريد هرچي دوست داريد بنويسيد فوقش اگه گير دادن تكذيب مي كنيد يك سري به خبرگذاري فارس و فرارو بزنيد بهتون ياد ميدن هرچند خودتون استاديد (686144) (moderator1)
 
امیر
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۳۶:۲۸
با کنار گذاشتن اختلافات و آغاز گفتگو به فکر ایران فردا باشیم. حضور خاتمی مهم و شایسته بود ولی مهم تر از آن حضور مردم غیور ایران بود که خدارو شکر محقق گشت . (686151) (moderator1)
 
احمد
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۴۵:۵۷
زنده باد ایران فردا (686314) (moderator1)
 
فرشاد
Malaysia
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۸:۴۱:۲۳
مگه نمی گید ما آخر دموکراسی هستیم خب ایشون هم نظرشون و گفتن.یکی میاد میگه خس و خاشاک یکی هم اینطوری نظرش و میگه. (686156) (moderator1)
 
فریاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۱۵:۳۹
سرویس سیاسی الف

با سلام

هر چه بگندد نمکش میزنن وای به روزی که بگندد نمک

آقا یا خانم نویسنده سرویس سیاسی شریک دزدی یا رفیق قافله ؟

یا آقای توکلی خرش از پل گذشت که شروع کرد به این جور حرف زدن یا نویسنده

سرویس سیاسی از بعضی از برادان محترم تند روی ایران فروش دست مزد

خوبی گرفت که اینجوری شروع به حتاکی و بی ادبی به حضور آیت الله هاشمی

رفسنجانی کرد ؟

آقای توکلی ، سایت الف با شمام مگه قبل از انتخابات داد این نمیزدید که باید از

آرای مردم صیانت بشه مگه جناب آیت الله هاشمی چی فرمودند که اینجوری

نمک نشاسی میکنید ؟ آقای سرویس سیاسی چند سالته که جسارت

گساختی به یار امام و بانی و زحمت کش انقلاب رو به باد انتقاد ناحق گرفتی ؟

رسم احترام به بزرگتر اینه ؟ مگه آیت الله هاشمی جز حقیقت گفتن ؟ ادبیات

ایشان خاص خودشون هست ایشان باید به عنوان ریاست محترم مجمع

تشخیص مصلحت نظام رک و راست هشدار رو بدن حالا اگه این هشدار به نفع

آقای توکلی بود کلی به به و چه چه داشتید ...... (686219) (moderator1)
 
مهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۱:۰۲:۱۲
الکی چشماتو نبند حرف بزن

من خودم طرفداره خاتمی هستم.دمه الف هم گرم. به وقتش به همه چیز می رسه. از اظهرات خاتمی و حضورش در ختم تا ...هاشمی رو هم میون این همه سایت خبری تنها الف و 2 سه تای دیگه هستندکه نمی کوبنش.یه نمونش سر بحث دانشگاه آزاد اخیر
این یه مورد هم واقعا من از هاشمی توقع نداشتم دوباره بحثو شروع کنه (686480) (moderator1)
 
rooholah
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۶:۰۷:۱۴
به خاطر خدمات بی شائبه هاشمی به انتقلاب سند شش دانگ این انقلاب را به نام ایشان بزنید تا هر بلایی خواست سر آن بیاورد بقییه هم ته صف. فعلا حق حرف زدن ندارند چون ایشان استوانه نظارم هستند (687806) (moderator22)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۱۸:۳۳
چه زود روش اطلاع رسانی تون رو تغییر دادید. تا قبل از انتخابات این دو بزرگوار خوب بودن حالا که رای رو گرفتین دوباره بد شدند. واقعاً خجالت بکشید. اینقدر با دین و باور مردم بازی نکنید. وای بر من که به شما رای دادم. برای اولین و آخرین با از رای که دادم پشیمون شدم (686223) (moderator1)
 
یاسمن
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۰:۰۶:۴۰
دقیقا قبل انتخابات ازشون استفاده می کنن و بشون ارزش میدن،بعد انتخابات اینجوری سعی میکنن از میدنو دورشون کنن. (688713) (moderator18)
 
بیژن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۲۹:۰۴
امیر کبیر را هم دیر شناختند و شناختیم .
همیشه چه زود دیر میشود!!
ایا امروز حق با کیست ؟؟
هرکسی در ساز خود میدمد . بر اعتقاد و حقانین باور و نگاه خود اصرار دارد. (686264) (moderator1)
 
مجید ب
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۴۲:۵۷
اقای الف شما چرا؟

حالا که اقایاان به بازی سیاسی نظام در مورد انتخابات تن داده اند یه جوری مطلب می زنی که طرف مقابل رو تحریک کنی

حقیقتا با این مطب شما یاد ان حرکات بچگانه افتادم که وقتی دو تا بچه با هم دعوا می کنن و یکی کوتاه می ایه انونی که فکر می کنه برنده شده هی شکلک در می ایره برا اون یکی ....
حالا هم شما با این تحلیل ها و نوشتن ها همین جور حرکات را به ذهن می اوری

برادر عزیز اگه ریگی تو کفش کسی نیست بیا همین حضور این اقایان را غنیمت بشما ر و دم از وحدت ملی بزن نه اینکه با تحلیل ابکی (البته با عرض معذرت) اینجوری القا کن هنوز اقایان بر سر موضع قبلی هستن

هاشمی و خاتمی یک عمر است نشان داده اند جمهوری اسلامی را با هیچ چیز عوض نمی کنن و اگر دعوایی دارن برای نظام است نه برای اینکه دشمنان ایران خوشحال بشن و دراین انتخابات هم با حضورشون اینو ثابت کردن .

شما هم اگه دلت برای نظام میسوزه اینو غنیمت بشمار (686311) (moderator1)
 
محمدحسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۵۰:۱۰
همیشه به این موضوع هاج و واج و مبهوت میمانم که چرا در نظر سنجیهای اینترنتی ( سایتهای مجاز داخلی ) گروهی از خوانندگان که اکثریت ارا را دارند ، ولی در رای گیریها ، گروهی رای میاورند که حداقل ترین ارا را دارند. این نشانه اینست که واقعا گروه حداقلی اینقدر با اینترنت بیگانه اند؟ (686321) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۰:۴۷:۵۲
این تعجب زیادی نداره چون اکثر کسایی که با اینترنت سرو کار دارن جوونها هستن و اونایی که میرن رای میدن اکثرا سالخورده ها و طبیعتا چون سن ادم بالا میره ادم محافظه کارتر میشه و کمتر دنبال هیاهو و جنجاله میره به کسایی رای میده که خیال میکنه دردسر درست نمیکنن (686442) (moderator18)
 
عسگری
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۳:۵۷:۲۵
بنده یکی از همین به قول شما حداقلیها هستم که 12 ساله با اینترنت کار میکنم و با اینکه روزانه چندین بار به سایتهای مختلف خبری سر میزنم اما تا الان شاید بیشتر از 10 تا کامنت هم در سایتهای خبری نگذاشتم و خیلی کم هم رای مثبت ومنفی میدم چون اصولا به گذاشتن کامنت و شرکت در نظرسنجیهای دنیای مجازی اعتقاد و تا حدودی اعتماد ندارم که ظاهرا این بر خلاف اعتقاد امثال شماست که دقیقا به همین خاطر فکر میکنید حداکثر هستید. عزیز من زیادی دنیای مجازی رو واقعی پنداشتی (686809) (moderator1)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۷:۲۵:۳۳
عدم اعتقاد به نظر سنجی اینتر نتی عقیده شخصی شماست. آنرا تعمیم ندهید. بنده هم 12 ساله که با اینتر نت سروکار دارم و اتفاقا مثبت و منفی ها را ملاکی از افکار عمومی جامعه میدانم. (687891) (moderator18)
 
عسگری
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۲۳:۲۴:۵۲
جناب ایرانی من هم نگفتم که عقیده همه مثل من هست و اون رو هم به همه تعمیم ندادم .اتفاقا با پاسخی که دادید این شما هستید که فکر میکنید همه مثل شما فکر میکنند و برای همین دنیای مجازی رو با دنیای واقعی یکی میگیرید.
(690424) (moderator18)
 
سالار
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۱۹:۵۷:۳۷
"هرچند ما از رئيس جمهور سابق بخاطر عملكرد و نقش ايشان در ماجرا‌هاي سال۸۸ بسيار دلگير هستيم اما هر انساني ممكن الخطا است و از بازگشت خطا كار بايد استقبال كرد." ؟؟؟؟؟؟؟؟
ببخشید آقای الف لطف کنید از جانب مردم صحبت نکنید شما مگر چکاره هستید که از رئیس جمهور بیست و چهار میلیونی دلگیر باشید لطفا از بالای نردبان نخوت و غرور پایین بیایید خدا هم شاهده که الان در این وضعیت مملکت هیچ کسی نمیتونه بگه که حق با کیست [...] (686334) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۰:۰۵:۰۶
این بنده خدا تا دیروز هیچ کس خبری ازش نمیداد امروز که رای داده مهم شده؟!! (686350) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۲:۵۳:۳۱
حضور خاتمی در انتخابات آنقدر مهم بود که در مراسم ختم پدر اقای عبدالله نوری تلاش زیادی شد که تائید حضور ایشان را در انتخابات بگیرند. همان کسی که بقول آنها از عتوامل فتنه است.
اقای خاتمی آنقدر باهوش است که برای حفظ وحدت کشور و جلوگیری از طمعه دشمن در انتخابات شرکت کند. اما اینکه ایا در لیست کسی بود که خاتمی اسم ان را نوشته باشد جای تردید است.
بنده هم در رشت پای صندوق رفتم چون مسافر بودم در ان شهر کسی را نمی شناختم از افراد در صف پرسیدم ایا در بین انها از اصلاح طلبان و یا طرفدار قالیباف ویا علی مطهری کسی هست پاسخ این بود که هیات نظارت در سلطه دار ودسته [...] است طرفداران اصلاح طلبان و قالی باف را همگی رد صلاحیت نموده اند. (686707) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۲۵:۴۹
اگر برای حفظ وحدت بود چرا رفت تو یه روستا دور از چشم همه رای داد؟
کجاست شجاعت؟ (687339) (moderator22)
 
مهدی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۰:۰۸:۳۴
مگه حرف بدی گفته؛اگه امام هم بود چنین دعایی میکرد؛دعا میکرد که انتخابات سالم باشد (686355) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۰:۱۵:۳۳
اتفاقا اگر راجع به این دو تا موضوع کمی عاقلانه و منصفانه فکر کنیم و قضاوت کنیم می توانیم هر دو را درست بدانیم .... اول حرکت سید عزیز خاتمی بسیار هوشمندانه و عاقلانه بود اگر در انتخابات شرکت نمی کرد ممکن بود همین انتخابات به طور کلی عمر سیاسی اصلاح طلبان را با این هجمه های نا جوانمردانه ای که علیه آنها میشه تموم میشد ... در واقع خاتمی با این حرکتش عمر سیاسی خود و جناح خود را فعلا بیمه کرد و فعلا مترصد فرصت خواهد ماند تا روزی دوباره برگردد که البته با این وضعیتی که مملکت داره و با این اوضاعی که اصولگراها برای مردم درست کردن مساله بازگشت اصلاح طلبان خیلی غیرعادی و نشدنی نیست ..... هاشمی هم حرف دل بسیاری از مردم رو زده و خیلی نباید از این حرفش رنجید بالاخره خیلی از کسانی که رای نداده اند ( از جمله خود من ) و همچنین خیلی از کسانی که رای داده اند مطمئن هستند که نتیجه ای که از انتخابات اعلام میشود آن چیزی نیست که به صندوق ریخته می شود .... پس و قتی یه نفر اتفاقا شجاعت و قدرت این رو داره که موقع رای دادن چنین حرفهایی بزنه باید یه مقدار منصفانه تر در موردش قضاوت کرد نه مغرضانه تر ....... به هر حال خدا به خیر کنه و ان شاء الله هر چی خیر برای مردم هست پیش بیاد !!!!!!!!!! الف لطفا سانسور نکن پدر ما رو درآوردی از بس پخش نکردی .......... (686368) (moderator18)
 
mehdi
Russian Federation
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۰:۲۵:۴۴
سلام دروغ تا کجا اه اگه راست میگین که خاتمی شرکت کرده چرا سندی رو نمیکنید تا ملت ببینند یعنی میون این همه ادم کسی نبود ازش یه عکس یا فیلم از موبایلش بگیریه ؟؟؟؟ (686386) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۲:۱۵:۴۶
خاتمی اتفاقا اون روستا رو انتخاب کرد برای رای دادن که افراد منافق خودشون رو به کوچه علی چپ نزنن!! فهمیدی (686648) (moderator1)
 
علی
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۰:۳۱:۳۱
من قسم میدم شمارو به علی (ع) که این مطلب و درج کنید.....اگه هنوز شرافتی باقی مانده باشد..زود پخش کنید لطفا...


در حالی که از نظر سنی و سایر شرایط قانونی میزان واجدین شرایط در انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری تفاوتی ندارد برگزار کنندگان انتخابات در تناقضی دیگر آمار واجدین شرایط در انتخابات را در استان تهران و البرز را حدود دو میلیون نفر کمتر از واجدین شرایط در انتخابات آخرین دوره ریاست جمهوری اعلام کرده است.

طبق گزارش بازتاب امروز “بر اساس آمار رسمی استانداری البرز، تعداد واجدین شرایط در این استان با توجه به آخرین آمار سازمان‌های قانونی یک میلیون و ۳۴۵ هزار نفر است. تمدن استاندار تهران هم عنوان می کند تعداد واجدین شرایط استان تهران حدود ۵ میلیون نفر هست.”

استان البرز و تهران، در این دوره از انتخابات از هم تفکیک شده اند، اما دو سال قبل یک استان واحد محسوب می شدند.

حال برای قیاس بین تعداد واجدان رای دادن در محدوده جغرافیایی تهران و البرز – بین سال ۸۸ و ۹۰ – اگر اقدام به تجمیع تعداد واجدین انتخابات در این دو استان کنیم، تعداد واجدین این محدوده جغرافیایی در سال ۹۰ بر اساس امار وزارت کشور معادل ۶ میلیون و ۳۴۵ هزار نفر است.

نکته جالب دقیقا در همین جای محاسبات است. رقم ۶ میلیون و ۳۴۵ هزار واجد شرایط در دو استان تهران و البرز برای انتخابات سال ۹۰٫ حال آن که بر اساس آمار وزارت کشور در همین محدوده جغرافیایی در سال ۸۸ تعداد واجدین شرایط معادل۸٬۷۹۶٬۴۶۶ نفر بوده است.

یعنی تعداد واجدین استان تهران و البرز در سال ۹۰ کمتر از واجدین همین محدوده جغرافیایی در سال ۸۸ هست!

در سال ۸۸ تعداد واجدین شرایط همین محدوده جغرافیایی (یعنی تهران و کرج) معادل ۸٬۷۹۶٬۴۶۶ نفر بوده است و حالا پس از دو سال در همین محدوده جغرافیایی ( که حال به دو استان مجزا تفکیک شده) به گفته مسئولان انتخاباتی قرار است ۶ میلیون و ۳۴۵ هزار نفر واجد رای باشند!

اگر فرض را بر این بگذاریم که حتی یک «رای اولی» هم در این دو سال به آمار واجدین شرایط شرکت در انتخابات اضافه نشده باشد مسئولان برگزاری انتخابات ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار شهروندی که تا همین دو سال پیش در این محدوده واجد رای بوده اند را به یکباره پاک کرده اند.

حال باید مسوولین پاسخ دهند که آیا در دو سال گذشته ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر دراین دو استان از واجد شرایط بودن حذف شده اند؟ ایا در این دو سال در تهران و البرز این تعداد شهروند به یکباره فوت کرده اند که سبب شده تعداد واجدین ۹۰ به این میزان کمتر از واجدین ۸۸ باشد؟ آیا این تقلب در آمار در سال ۸۸ رخ داده است و یا همین امسال برای نشان دادن شور و حال انتخاباتی؟

حتما باید گفت که در این دو سال حتی یک شهروند هم وجود نداشته که از سن ۱۶ سال در سال ۸۸ به سن ۱۸ سال در سال ۹۰ رسیده باشد و به عنوان رای اولی، به آمار واجدین افزوده شود؟ چرا که اگر رای اولی ها هم به همان واجدین سال ۸۸ اضافه شوند رقم واجدین پاک شده از ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر هم بالاتر می رود.

مخاطبان باید در جریان قرار بگیرند که آمارهای ارائه شده در مورد تهران و البرز، حتی با این شیوه، قابل قیاس با آمار دو سال پیش نیست. چه رسد به این که بخواهیم رشد جمعیت واجد رای دادن در این دو سال را هم به آمار واقعی اضافه کنیم. چرا که اگر بخواهیم حداقل رای اولی های این دو استان را نسبت به سال ۸۸ لحاظ کنیم حداقل ۴۰۰ هزار نفر باید به واجدین این دو استان در این دو سال افزوده شوند. چرا که تعداد رای اولی های کل کشور نسبت به انتخابات سال ۸۸ معادل ۳ میلیون و ۹۶۰ هزار نفر است که اگر حداقل ۱۵ درصد آن سهم تهران و البرز باشد، حداقل در این محدوده جغرافیایی ۵۵۰ هزار نفر رای اولی خواهیم داشت که باید به رای سال ۸۸ اضافه شود (686403) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۰:۴۶:۱۶
علی اقا لطفا منبع مطالبی را که اظهار داشته ای یا به عبارتی کپی کرده ای را برای مخاطبان بنویس تا اونا هم روشن شوند که این مطالب از کجا اومده . (688797) (moderator18)
 
حقیقت
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۰:۳۲:۵۳
خداییش آقای رفسنجانی عاقلانه ترین و بهترین حرفی که یک سیاستمدار واقعی و با تجربه باید میزد را زد. از حرف آقای رفسنجانی مشخص هست که به شدت به وضع موجود و مشکلاتی که مردم دارند نگران میباشد. کاملا از حرفش معلوم هست که اصلا توهینی به این پایین دستیهای انتخابات نیست و نگرانی را از دستهای بالاتر میبیند.
و دیگر اینکه ما همچنان زحمتها و کارهایی که آقای رفسنجانی و آقای خاتمی برای ما مردم ایران انجام دادند را فراموش نخواهیم کرد و اینان همچنان پایگاه بسیار محکمی نسبت به بقیه سیاستمداران در بین مردم ایران دارند.
الف جان لطفا نمایش دهید (686405) (moderator18)
 
عبدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۱:۲۲:۲۵
چرا با اقای هاشمی مصاحبه نمی کنید؛که منظورشان از جمله (منتصب به ایشان )چیست؟
آقای خاتمی ممکن است از وضع موجود ناراضی باشد (همانند خیلی از رای دهندگان) ولی نظام را دوست دارد (686526) (moderator1)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۱:۲۸:۲۱
اگه می تونستیم بگوییم که از ترس قطع شدن رایانه ها شرکت کردیم این را می گفتیم. تا وقتی نیاز به مردم است تبلیغات و خبرهای شاد و برنامه های شاد و طنز تلویزیون زیاده ولی حلا چند روز دیگه فشارها بر مردم را ببینید و تجربه کنید (686544) (moderator18)
 
سعید
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۱:۳۲:۰۷
ما طرفدارخاتمی هستیم چه رای بدن چه رای ندن (686553) (moderator18)
 
مهرداد
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۱:۴۲:۵۱
معلوم شد حفظ اصل نظام از همه چیز بالاتر است که سید هم این رو کاملا بهش اعتقاد داره (686578) (moderator18)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۲:۱۲:۳۳
به نظر من مشکل اساسی در ایران انحصاری بودن صدا و سیما است وتا وقتی در کنترل هرگروهی باشد با افکار مردم هر کاری را می توانند بکنند و هرتوهینی را نسبت به مخالفانشان روا می دارندو می توانند روی اعصاب اغلب مردم راه بروند (686639) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۲:۱۴:۲۰
"ما از رئيس جمهور سابق بخاطر عملكرد و نقش ايشان در ماجرا‌هاي سال۸۸ بسيار دلگير هستيم اما هر انساني ممكن الخطا است ..."
این جمله را اصلاح کنید : ما از ایشان دلگیر نیستیم بلکه از ایشان شکایت داریم ایشان پرشورترین انتخابات کشور را بدون هیج سندی زیر سوال بردند و این اسمش اشتباه نیست جنایت است ... آقای موسوی 40000 ناظر سر صندوق داشت و آرای هیچ کدام از صندوقها را نتوانست زیر سوال ببرد ، وقتی دید دارد می بازد در لحظات پایانی رای گیری گفت : برنده قطعی انتخابات اینجانب هستم ... و خاتمی در تمام این مراحل پشتیبان ایشان بود .
متاسفانه این آقایان برای رای مردم هیچ ارزشی قائل نیستند...

وقتی رای نیاوردند گفتند [...] (686644) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۲:۱۹:۵۱
چه دلیلی داره که دروغ باشه؟ اقای خاتمی رییس جمهور این مرزو بوم بوده و همین مردم روزی اومدن پای صندوق ومسولیت جامعه خودشون رو به ایشون سپردنند واو هم قصد ونیت خیانت نداشت .ا یادمون باشه هر گلی زدیم خودمون زدیم. از بیرون از کشور کسی نیومد رای بده خودمون این اشها رو درست کردیم. باید بپذیریم هم ما که انتخاب میکنیم وهم اونا که انتخاب میشن هر دو انسانیم . اگر من درست انتخاب نکردم دیگه نباید انتظار داشته باشم اون فرد منتخب درست عمل کنه . منتخب من هم اونی است که انتخاب کردم. باید خوب فکر وتحقیق کنم تا درست انتخاب کنم.وفکر کنم این گفته هایی که به انسانهایی مثل اقای خاتمی یا اقای هاشمی میگوییم به نوعی توهین به شعور وفهم ملی ایست. کمی دقت کنیم .اونها مسلمان وایرانی هستند و دوران سختی این کشور واداره کردند . یادمون باشه دوره هایی که گذر کردیم این شوکت وعظمت رو به ما داد . قدر هم رو بدانیم . (686658) (moderator1)
 
علی
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۲:۲۵:۳۴
سایت شخصی آقای خاتمی رو باز کنید، اینقدر روزنامه ها رو تخته نکنید مصاحبه پیش کشتون ! (686664) (moderator1)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۲:۵۲:۰۳
با با بنده خدا جناب الف چیزی نگفته این همه ازش شاکی میشین.
از آقای خاتمی خواسته باهاش مصاحبه کنه.
ازش به خاطر شرکت دز انتخابات تقدیر کرده.
وگفته . . . .
همین .
چرا همه ناراحت شدین؟ (686703) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۲:۵۹:۲۵
درودبر خاتمي حامي اتحاد ملي (686717) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۳:۰۲:۴۳
بسيار بعيد و عجيب بود؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!! همانطور که گفتید سياستمدار پخته اي مثل آقاي هاشمي دقیقا میداند که چی گفته است این بیان سیاسی همان حرفی بودکه همسر ایشان خیلی عامیانه در انتخابات گذشته گفتند و دختر و پسر ایشان مسئله را با جدیت دنبال کردند فقط الان مشخص شد که تمام حرکات و حرفهای خانواده ایشان مورد تایید اقای هاشی میباشد که این دل کسانی مثل خود من را که ایشان امیر کبیر زمان حال میدانستم خون میکند و از خودم شرمنده ام میکند که چقدر در شناخت ایشان ساده دل [...] بودم (686720) (moderator1)
 
علیرضا
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۳:۰۷:۱۸
اگر اطرافیان تند رو و باج خواه خاتمی اجازه می دادند ایشان آنچنان هم رییس جمهور بدی برای ایران نمی بودند.
کسانی که می خواستند بدست او تغییرات ریشه ای در کشور ایجاد ایجاد کنند ولی در مدت زمان بسیار بسیار کوتاه !! (686730) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۳:۳۲:۰۷
سایت الف این چه وضعیتی است که اینجا میبینم
احتمالا بخش سانسوری الف در خواب ناز که تمام نظرات بی ادبانه و پوچ و الفاظ رکیک را منتشر کرده لطفا اون نظر مجتبی را هم پاک کنید
شاید هم خودتون را زدین به خواب (686762) (moderator1)
 
رضا زندیگان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۳:۳۳:۳۵
باسلام به همه
آیا به ادبیات سیاسی موجود امروزمان فکر میکنید که چه وضعیتی دارد؟
آیا مردم سالاری ایرانی و یا دینی توجیهی برای این نوع ادبیات سیاسی دارد؟
آیا نسل اولی های انقلاب فکر چنین روزهائی رو میکردند که انقلاب کرده اند؟
آیا در وادی سیاست هم میشود :
1- با ادبیات تفسیر یک مسابقه فوتبال نظر داد؟
2- با ادبیات پاسخ به یک مسئله شرعی نظر داد؟
3- با ادبیات توضیح یک مسئله ادبی - فنی یا علمی نظر داد؟
بدانیم که فرقی ندارد چه راحت یا سخت اما باید پذیرفت واقعیتی بنام سیاست از نوع ایرانی وجود دارد که متفاوت با سیاست دیگران میتواند باشد و واقعیت تلخ آن
در بسیاری از مقاطع تاریخ کشور این بوده که هر زمان از دست آویزهای گوناگون اعم از ناسیونالیسم افراطی- تحجر دینی افراطی- ادعای مدرنیته افراطی - ملی گرائی افراطی ووووووووو..... سرتان را درد نیاورم هرچه که فکرش را بکنید با افراط وتفریط همراه است . و نتیجه ملموس آن بعضا" پیشرو بودن جامعه از سیاست مداران -گاها" دیرآگاه شدن ملت از حرکات درست یا غلط سیاست مداران- وعموما" درگیر بودن دائمی ملت با هم در عرصه های سیاسی و ایدئوژیک است.
بنده احدی از این ملتم که نه سیاسی ام نه اهل مسایل علمی من یک راننده ساده هستم که از ادبیات رایج در ابراز نظرهای سیاسی دیگر حتی علیرغم گذشته ناراحت هم نمیشوم و همین عدم ناراحتی مرا میترساند فکر میکنید چرا؟ من بالغ شدم یا غافل؟ خواهش میکنم چند لحظه فقط بدون پیش داوری فکر کنید شاید و اگر خواستید ناسزاهای ته دلتان را به من بدهید - وقتی تمام شد باز هم فکر کنید.
آیا به نظر شما حالا خاتمی مقصر است یا هاشمی یا عدم درک درست من از ادبیات سیاسی رایج این مرز و بوم؟
الف عزیز نظر بنده را هم لطف کنید بکذارید کنار نظرات چندین بار تاحالا نظرم رو ندید گرفتید. (686766) (moderator1)
 
علی
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۳:۳۵:۰۸
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت بچه های الف، عزیزان این سایت کمی فکر کنند و با توجه به کامنتهای این صفحه و رأی ها و نظرات آن، بگویند که مخاطبین این سایت خبری اکثراً از افراد ضد ولایت فقیه هستند یا از معتقدان به این اصل قانون اساسی؟ اگر جواب دوم صحیح میدانید سوال دوم این است که این افراد چه چیزی در سایت الف و شما عزیزان دیده اند که اینگونه طرفدار پروپا قرص آن شده اند؟ آیا بهتر نیست کمی در راه خود فکر کنید؟ (686769) (moderator1)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۷:۵۴:۰۴
علی آقا، انگار برای اولین بار به اینجا آمده ای که از این صفجه متعجب گشته ای!!پس محض اطلاع عرض کنم که بحث های بسیار داغ تری هم وجود داشته اند که اگر آنها را می دیدی، دیگر چه می گفتی؟!! ضمنا بحث در جه اعتقادی نیست، مهم ایجاد فضای گفتگوی منطقی و نسبتا آزاد است؛ البته نه آنطور که بعضی ها ادعا کرده اند وجود آزادی مطلق!! (687014) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۶:۵۰:۳۵
دوست عزیز اولین بار نیست و در جریان امور نیز هستم ولی اولین بار است که سعی کردم تا با سوالی دوستان سایت الف را نیز به فکر وا دارم. که به کجا چنین شتابان؟! در ضمن همین مسأله باز هم سوال بنده را از عزیزان این سایت و معتقدان به آقای توکلی عزیز دو چندان میکند. (687859) (moderator22)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۳۶:۲۶
فرض که من مخالف ولایت فقیه. آیا شهروند این مملکت هستم یا نه؟ آیا آزادی بیان و حق داشتن رسانه در مورد من هم صدق میکند یا خیر؟ ولایت فقیه در بهترین حالت نمایندگی امام معصوم در دوران غیبت است٬ حالا خوبه که خود شخص امام معصوم علیه السلام هم بارها از مردم خواسته بود شفاف و در ملاء عام از ایشان انتقاد کنند. آقای مسلمون‌تر از خدا٬ مخالف ولایت فقیه اگر به این سایت سر می‌زند دلیل ضدولایت‌فقیه بودن این سایت نیست. دلیل این است که خودش رسانه مستقل ندارد. (687133) (moderator18)
 
حسین
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۵۲:۳۸
هوچی گری و افترا هم حدی داره. این افراد سایت الف را انتخاب کرده اند چون علیرغم برخی سانسورهای موردی که انجام میده ولی جزء معدود رسانه های نسبتا آزاد در جمهوری اسلامیه. (687279) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۰۴:۲۱
دوست عزیز بر خلاف شما بنده هرگز نه تهمت می زنم و نه هوچی گرم. بنده فقط یک سوال از عزیزان سایت الف داشتم. با جواب شما این سوال را بدین صورت تکرار میکنم. دوستان عزیز الف، این افراد چه منفعتی را در این آزادی بیان شما یافته اند که آن را برای ابراز نظرات خود انتخاب کرده اند؟ (687500) (moderator22)
 
علیرضا
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۶:۳۱:۵۳
عزیزم شما خیلی اشتباه میکنی که برای خودت نظر میدی ... طبق چه سندی گفتی هر کسی که به این سایت میاد مخالف ولایت فقیه ؟ من خودم طرفدار ولایت فقیه هستم و فقط به خاطر تاکید رهبری در این انتخابات شرکت کردم وگرنه هرگز رای نمیدادم چون اعتمادی به مسئولین ندارم در ضمن یعنی هر کسی که مخالف ولایت فقیه باید بره بمیره تا شما راحت شین ؟ انسانیت کجا رفته پس ؟ بابا یه کم ملاطفت یه کم مهربونی ... والا به خدا ولی فقیه هم راضی نیست اینطوری برخورد میکنین ... شماها فکر میکنین کی هستین که مردم رو دو دسته کردین ؟ ضد ولایت فقیه یه طرف ولایت فقیه یه طرف ... اینطوری واسه کشور اتحاد ایجاد میکنید ؟ (687833) (moderator22)
 
مرتضی
۱۳۹۰-۱۲-۱۳ ۲۳:۵۵:۱۴
شما قدر نشناسید شما ها آنقدر کوته فکرید که باعث شدید افرادی مثل مهاجرانی -سروش- .... از جبهه خودی کنده شده و به جبهه دشمن به پیوندند ولی کور خوانده اید رفسنجانی و خاتمی بسیار بسیار سنگین تر از این حرف ها هستند که با تلاش کوته فکرانی مثل شما لبریز شوند ما هر چه خاطره خوب از زندگی در یک کشور اسلامی داریم مربوط به دوران ریاست جمهوری این دو بزرگوار می باشد و هرچه خاطره بد که مثل خار در چشم و استخوان در گلو داریم مربوط به [...] دروغ و تزویر و انحراف است . انصاف داشته باشید عزت و احترام یک ایرانی در جهان در دوران آنها چگونه بود و الان چگونه است ؟ نکند اصلا خارج از ایران در دنیای شما وجود ندارد ؟ [...] (686803) (moderator1)
 
reza
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۲۰:۵۵:۳۹
ما هم در اون دوران زندگی کردیم اما اینطور که شما می گید نبود مگر اینکه شما از امتیارات خاصی برخوردار بودید...! (688100) (moderator18)
 
ایلیا لرستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۰:۰۸:۲۱
لطفا نظر اون مجتبی بی شرافت بی ادب رو حذف کنید. واقعا اگر درباره ی رای دادن پدر و مادر خودتون یک نفر اینطوری صحبت کنه اینقدر خوشحال میشین؟
الف سایت خبری معقولی بود ولی با کار امروزتون نشون داد که .....
واقعا متاسفم برای مملکت امام زمان (686825) (moderator1)
 
amir
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۰:۳۵:۳۵
آقا بحث نکنید انقلاب و اسلاموخاکمون از همه چی مهمتره .آقای خاتمی با این کارش نشون داد هر چی هم که اختلاف داشته باشه مردمشو باید در نظر بگیره و باج به دسته دشمن نده. بنده به سهم خودم خوشحالم که اشون رای دادن و درود میفرستم. (686852) (moderator1)
 
فرهاد
Russian Federation
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۰:۳۶:۱۳
من تعجب میکنم از این همه مدارا با آقای رفسنجانی...این آقا دقیقا و عملا همون حرف آقای موسوی رو زد که انتخابات در جمهوری اسلامی سالم و صحیح نیست و هنوز مسولیت دارند.در صورتی که مانند موسوی عقبه مردمی هم نداره (686853) (moderator1)
 
یک طلبه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۳۹:۲۲
برادر من!
تردید در صحت انتخابات که جرم نیست
آشوب و بلوای غیرقانونی جرم است
کمی فکر کنید (687145) (moderator22)
 
حسن
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۲-۱۶ ۰۸:۱۴:۲۰
آقا فرهاد در این که رفسنجانی هم کارهای خطا زیاد کرده مثل 80 درصد مسولین شکی نیست اما اینو بدون که یکی از پایه های این نظام بوده که به اینجا رسیده آیا کسی که خودش تو صف انقلاب بوده را یکی مثل تو که اون روز معلوم نیست کجا بوده رو میتونه از صف انقلاب بیرون کنه (690764) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۰:۳۷:۰۶
هاشمي از ابتداي انقلاب هميشه در آستانه انتخابات درباره لزوم صيانت از آراي مردم سخن گفته است. اتفاقا در اين دوره ديرتر از هميشه تذكر داد. (686854) (moderator1)
 
abc
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۰:۴۰:۵۱
هاشمی واقعا داره از همه چیزش مایه میذاره از خانواده گرفته تا .... برای اینکه به حرفاش عقیده و به جایگاهش شناخت داره : قطعا هدفش برای شماها معنایی نداره اما برای مایی که شاهد تخریب زیادش توسط همه چه اصلاح طلب چه اصول گرا بودیم تاثیر برانگیزه ...
شاید باید هاشمی رو از نو و این بار بدون پیش داوری شناخت ! (686859) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۰:۴۹:۱۱
چرا سایت مدیافایر فیلتر شد چرا سایت کلود آمازون فیلتر شد چرا این مجلس هیچ کاری برای ایم مدت که اینترنت مخدل شده نمی کنه
خدایا از دست اینها من به تو پناه می برم امیدوارم خدا به بهترین نحو ممکن حق مارو از شما بگیره
من از شما مسیولین نمایندگان مجلس نمی گذرم
من زندگیم با اینترنت می گذره و شما دارین نابودش می کنین امیدوارم زندگی تک تک شما از هم بپاچه که پول بیت المال را می گیرین و سکوت می کنین


mediafire.com
cloudfront.net
gstatic.com
,.......... (686866) (moderator1)
 
حامد
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۱:۱۸:۰۶
سلام
ذوق مرگ؟ نخیر، اگه حرفش زیاد پیچیده به این دلیله که نشون میده حرف ها و عمل خاتمی اون چیزی نیست که اجنبی جماعت میگه.
در مورد حرف آقای هاشمی؛ دوستانی که میگن شاید نگفته یعنی چی؟ این سایت خبریه ها. دروغ اگه بگه سرش با کرام الکاتبینه. در ضمن اگر حواسش نبوده یعنی چی؟ طرف بالای 40 سال کار سیاسی اجرایی داشته و هنوز هم پست داره، مگه به راحتی و نسنجیده از دهن همچین آدم هایی حرف بیرون میاد.
اما خداییش از تعجّب شاخ در آوردم که چرا این طور گفته.

امّا در آخر این نکته رو بگم که من تا حالا 2 دوره پای صندوق های رای بودم
این دفعه هم جزء هیات اجرایی بودم خدا رو شکر که قسمت شد تا خدمت کنم
خدا شاهده این هم افترا و توهین و شکّاکیّت که می گن دروغه. تمام کسایی که اجرا می کنن از معتمدین هستن و نظارت پشت نظارت روشون هستش و من می تونم از طرف خودم بگم که صحّت و سقم انتخابات در کشور ما بی نظیره.

پیروز باشین و سربلند (686893) (moderator22)
 
fered
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۶:۴۶:۵۲
هر دو بزرگوار ادمهای باهوشی هستند و متوجه اند که ایام زمان تعامل است نه تقابل و تبلیغ اسلام احتیاج به اصلاح دارد.نظام با این روش تقابل ریشه دین را میزند .همانطور که میدانید بخلاف گذشته که در مدارس چوب و فلک بود حالا تشویق است. اینکه در خیابان یقه کسی را بگیرید که چرا در ایام رمضان اب میخوری یا مویت معلوم است انها ارشاد نمیشوند بلکه از اسلام متنفر میشوند .هم اکنون بهائیت و مسیحیت از این سیستم ارشاد کلی متقاضی جلب میکنند. اینکه فکر شود اسلام نباید مانند بودا فقط احترام و تعظیم به یک مجسمه باشد و هر کس ملائی را دید باید از ترس زهره ترک شود فقط به اسلام زدائی منجر خواهد شد (686965) (moderator22)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۶:۵۴:۴۷
ایران اسلامی به رای افرادی همچون خاتمی نیاز ندارد. بهتر بود مشابه هم کاسه ای هایش ، خاتمی هم کنج عزلت را بر می گزید (686970) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۴:۰۲:۰۱
حرف بی ربط نزن امام هم گفتند وحدت کلمه یعنی ایران اسلامی به رای همه بخصوص بزرگان نیاز دارد رای خاتمی مثل تیغ بود در چشم فتنه گران خارج نشین (687608) (moderator18)
 
ر م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۷:۱۰:۳۵
از لحاظ آماری بررسی کنید در روز اتنخابات یک لیست خاص پیامک می شد خودم دریافت کردم این شبه وجود دارد خودم با توجه به یک بررسی سا ده اطمینان دارم که اقای توکلی و مطهری در صدر لیست باید قرار بگیرند و من به هشت نفر رای دادم و شش نفر در صدر دهک اول و دوم بالای جدول اعلام شدند ولی دونفر در زیر سی نفر و این خطای آماری کم اتفاق می افتد و اگر می خواهید حرف یک فرد بزرگوار را تحلیل کنید بیشتر بررسی کنید و با استدلال بییاید جلو بهر صورت اطمینان که از بین برود این دیوار سخت چیده میشود. (686978) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۷:۴۵:۳۶
فکر نمی کنم بخش سیاسی الف از کسی مانند آیت الله هاشمی بیشتر مطلع باشد.
اطلاع از تحرکات جریانی که خود آقای هاشمی به انحراف آن دست گذاشت و بقیه بعد ها ما می دانستیم گفتند.
آقای توکلی در سال 88 از احمدی نژاد حمایت کرد، نه رضایی و در سال 90 می فرماید ایشان رکورد دار تخلفات قانونی است.
عادل و با انصاف بودن یک فرد را از ثبات رفتار سیاسی او باید شناخت.
من به آقای توکلی حق می دهم که پختگی و آرامش و طمانینه ی آقای هشمی را نداشته باشد، اما حرمت بزرگ را باید داشت، مگر توهین کننده جاهلی قاصر باشد، و به شرط مقصر بودن، توهین کننده خود را از سیاهه ی منابع منصف حذف می کند.
والسلام. (687001) (moderator22)
 
كوثر
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۷:۴۶:۳۴
[جناب اقاي توكلي با سلام
من از مراجعه كنندكان مكرر سايت شما هستم اما هر بار پيام ميگذارم چاب درج
نميشود .امروز ميخواهم نطر شما را به مثبت و منفي كه راجع به نظر هاي داده شده
در بالا داده ميشود جلب كنم . قكر ميكنم بهترين رفراندوم براي مقبوليت جريانهاي سياسي در سظح كشور عرصه همين مثبت ومنفيهاست .موئيدباشيد. (687003) (moderator18)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۴:۲۳:۱۰
دوست عزیزی که کامنت ها و مثبت و منفی ها را بهترین رفراندم می دانید توجه داشته باشید که ضریب نفوذ اینترنت و کاربران آن در ایران نسبت به که جمعیت بسیار قلیل است و اگر رفراندمی هم باشد صرفا در بین کاربران اینترنت است (687641) (moderator18)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۸:۴۱:۱۱
از همه اين تنشها و حاشيه ها كه بگذريم يه مطلب مهمي باز هم براي چند دهمين و شايد چند صدمين بار ثابت شد و اگه بخوايم خون تك تك شهدا و ايثارگري جانبازها به ويژه قطع نخاعي هاي كنار آسايشگاهها و بعدشم آزاده ها و ... حساب كنيم روي هم ميشه براي چند مييليونيم بار ثابت شد كه اين مردم در بدترين شرايط اقتصادي و اجتماعي و فرهنگي و ... بازهم پاي قول ها و آرمانها شون واستادن آيا مسئولين، مديران و صاحب منصب ها هم ....!!! خدا داند. (687061) (moderator18)
 
صمصام
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۸:۵۳:۱۰
من نمیخواستم برای این مطلب نظری بدم اما وقتی حرفهای دوستان رو شنیدم احسای کردم اول ناراحت شدم که چرا بعضی از مرز ادب خارج میشن اما بعد خوشحال شدم که فضای خوبی الف درست کرده تا یک تضارب آرا داشته باشیم،واقعیت اینه که اگه یک مقدار انصاف داشته داشته باشیم جناب هاشمی آنقدرها هم بیراه نگفتند وقایعی رو من خودم در اتفاقات سال 88 دیدم که فکر میکنم اگه جدی گرفته میشد الان این دولت و اتفاقات عجیب آن خوراک تبلیغاتی دائمی دوست ودشمن نمیشد اما قبول دارم بهتر بود ایشان این نگرانی رو به شکل بهتری مطرح میکردند که ارزش کار مسئولین مستقیم و کارمندان زحمتکش وزارت کشور و سایر عزیزان حفظ میشد درخصوص آقای خاتمی هم که چیز مهمی نیست الا حضور ایشان که قابل تقدیر بود و زود قضاوت کردن بعضی ها که این مرد رو نشناختن او منتقد هست اما مخالف نیست مثل من که به خیلی از مسائل انتقاد دارم و سوالات زیادی که هنوز جوابشون رو نگرفتم (687069) (moderator18)
 
الف
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۰۹:۲۹
رای دادن آقای خاتمی درست بود ، رای دادن آقای خاتمی درست بود ، رای دادن آقای خاتمی درست بود و تذکرات آقای هاشمی همواره هوشمندانه است ، وکشور ما از بزرگمردانی چون خاتمی و هاشمی بی نیاز نیست . (687081) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۲۴:۵۵
اميدوارم اين مطلب غيرمنصفانه آقاي هاشمي صحت نداشته باشد و ايشان چنين مطلبي را بيان نكرده باشند اگر اظهار ايشان باشد واقعاً جاي نگراني است كه در اين شرايط خاص عليرغم اينكه ميدانند صندوقهاي راي چگونه مواظبت و صيانت ميشود اينگونه تهمت ميزنند و سوژه به دست دشمنان ميدهند اميدوارم ما و ايشان عاقبت به خير شويم. (687105) (moderator18)
 
حق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۵۰:۴۲
صندوقها توسط چه كساني صيانت ميشه؟ (687383) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۳۰:۵۰
خاتمی راه درستی را انتخاب کرده است این برداشت شماست که غلط است. خاتمی در انتخابات 88 هم راه درستی را انتخاب کرد و. با مردم بود نه با قدرت! (687120) (moderator18)
 
yahya
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۳۲:۲۴
راستی دقت کردید حداکثر کامنتهای شما به 1000 هم نمیرسه!
جمعه چند میلیون رای به پای نظام ریختن؟ عددش خاطرتون هست؟
ممکنه همین که وبگردهای طرفدار اپوزیسیون بیشتره باعث توهم سبز در انتخابات 88 بشه؟ (687124) (moderator22)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۳۴:۲۸

سخنم اينه كه اگه واقعا اين گروهها دلشون براي مملكت ميسوزه و فقط به فكر جيب و منافع خود نيستند به مملكت و اوضاع اقتصادي پكيده و صنعت در به داغونمون برسن
شما بريد تو كارخانه ها و صنايع مادر كشورمون ببينيد چقدر تاسيسات و كارخانه هاي ما درب داغونه
از ضعيف ترين وزارت خونه ها بگير تا وزارت نفت كه پر درآمد ترين آنهاست
من خودم شاغلم در يمي از اين وزارت خونه ها
همش هم ميگن مال تحريم
بريد يه كم واقع بين باشيد و سنگ گروههاي مختلف رو به سينه نزنيد
فكر پيشرفت مملكت باشيد و علمتون و سوادتون رو ببريد بالا (687128) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۳۶:۳۰
هاشمی عزیز است (687134) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۵۱:۲۶
اگر خاتمی رای نمیداد از جنبش سبز خارج نمیشد و تبدیل میشد به کسانی که خود را لیدر جنبش سبز مینامند ولی کسی تره هم برایشان خرد نمیکند
ما خائن نیستیم فقط به بعضی موارد ایراد میگیریم و منتقد هستیم
ضد انقلاب خود را در لباس سبز پنهان نکند چون ما با خاتمی هستیم و خاتمی هم نشان داد با ماست (687170) (moderator22)
 
عباس 33
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۵۵:۰۸
با این همه هجمه که علیه هاشمی وخاتمی بپا کردن ایشان نشون دادن که دلسوز انقلاب ونظام هستد. من مطمئن هستم که ین تازه به دوران رسیده ها طاقت نصف این هجمه رو ندارن وهمه دیدیم که نامه هاشمی درست از آب در اومد ولی اینو بدونید که اگر بخاطر رضای خدا باشه این همه دوروغ ودغل وسر مردم کلاه گذاشتن نداریم البته قبلی ها هم همین هاروداشتن ولی الان بیشتر شده چون الان کسایی راس کارن که کوبیدن برای پست ومقام ولی لا اقل قبلی ها چند سالی برای خدا وانقلاب بدونه چشم داشت وفکر به قدرت مبارزه کردند اما کسایی مثل دکتر برای سفر هاشمی به اردبیل هفت شب وهفت روز .....وحالا.... 0 (687178) (moderator22)
 
غريب آشنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۵۶:۵۸
سلام
ميدانم كه چاپ نمي كني ولي براي تو مي گم. چاپ بكني يا نه رسالتم رو انجام دادم.

حتاكي و توهين "مجتبي " نام رو چاپ مي كني ولي برخي نظرات مخالف خودت رو

چاپ نمي كني. به آيت الله رفسنجاني اينگونه مي تازي مثل اينكه خودت گل سر

سبد بوستان انقلاب بودي. اگر نبود كياست و فراست امام و حضور دل بعضي‌ها

چون جناب رفسنجاني، بنده و جنابان الف معلوم نبود الان در چنگال منافقين و

صداميان و خيلي هاي ديگه چه مي كشيديم. عندالله و عند الرسول ظلم نكنيد.

چون فقط صداي شما شنيده مي شود پس صداي قناري خوش الحان سر دهيد نه

صداي قار قار كلاغان سرماي سياه زمستان.

روزي جناب هاشمي آنگونه بودند ، امروز اينگونه. شك نيست امروز شما اينگونه

هستيد ولي فردا آنگونه. واي اگر خدا لطفش از سر آدمي كم شود.كه نمي شود

مگر اينكه خود خواهد.

من يتوكل علي الله فهو حسبه (687183) (moderator22)
 
بی باک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۰۹:۰۹
به نظر من اقای خاتمی درست ترین تصمیم را گرفت اول اینکه در انتخابات شرکت کرد
دوم اینکه در نقطه ای رای داد که بدور از هیاهو و دروغ سازی رسانها مغرز باشد (687204) (moderator18)
 
صف
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۱۳:۰۰
ببینید ملت ما شرکت در این انتخابات را ازوظیفه ی خود می دانستند . مگر هاشمی کیه که رویش مانور بدیم ایشان یک سیاستمداری بوده که تا پیرو ولی امر مسلمین باشند برایمان احترام دارند و الا برایش پشیزی هم ارزش قایل نیستیم. روز هایی که جنگجویان عزیز ما در جبهه ها جانفشانی می کرند و شهید می شدند فرزندان این آقا کجا بودند؟بگذارید آیندگان قضاوت کنند سران فتنه کیا بودند و چه می خواستند.به آقای خاتمی هم جهت حضور در انتخابات خسته نباشی می گوییم. (687215) (moderator22)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۳۰:۰۹
سلام. راي دادن آقاي خاتمي براي هر دو طرف ماجرا اتفاق خوبيست يك طرف آنرا تاييد نظام به حساب مي آورند طرف ديگه هم او را به طور كامل شناختند فهميدند كه ميشه رو اين ديوار يادگاري نوشت يا نه! (687248) (moderator18)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۴۹:۵۳
عاقلان دانند . آقاي هاشمي حق مطلب را ادا كردند . خداوند ايشان را كه ذخيره اي براي انقلاب هستند ، حفظ كند .
تو را به خدا دست برداريد از سر كساني كه سالها اين مملكت را با آبرو عزت نگه داشتند و زحمت كشيدند ، تا كي نخبه كشي ؟؟؟ (687277) (moderator18)
 
یاس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۵۴:۴۳
درود بر خاتمی (687281) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۵۸:۱۶
آقاي هاشمي به عنوان يك مرد فهيم در نظام است.
البته اين را بايد گفت: حرف حق هميشه تلخ است و... (687290) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۵۹:۳۷
اگر آقای خاتمی رای داده بخاطر اعتقادات خاص خودش بوده و نه نیاز به تعریف شما دارد و نه نیاز به تقبیح دیگران .
من خودم رای دادم نه برای اینکه شما خیلی حق هستید.فقط برای اینکه از بی عرضگی بعضی مسیولین قدرتهای دنیا به ایران طمع نکنند و دوباره شهیدی به آمار شهدای از انقلاب تا حال اضافه نشود.وگرنه در این چند سال که هر کسی مسیول شده بعد خودتان اعلام کردید که فاسد وفاسق بوده است . (687293) (moderator22)
 
ایران
Canada
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۰۰:۰۸
یه کم صبر. آقای خاتمی نشون داده که کارهاش دلیل داره، حالا چه دلایلش به مذاق ما خوش بیاد چه نیاد. اتفاقا همین که با وجود حرفی که قبل زدن عمل کردن نشون میده که حتما یه دلیل خیلی خیلی مهم داره. باید دو سه ماهی صبر کرد (687294) (moderator18)
 
110
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۲۴:۴۷
من تعجب مكنم از سايت الف / اگر بينندگان اظهار نظر مي كنند و در اين سايت منعكس ميگردد بسيار خوب است/ ولي در مقالات سايت الف موضع گيري سخنان اقاي هاشمي غلط و گمراه كننده است /در گفتار اقاي هاشمي به هيچ وجه نا ديده گرفتن زحمات عزيزاني كه در صنندوقهاي راي گيري زحمت كشيدن نبود/البته خودتان بهتر ميدانيد ///تانشان سم اسبت گم كنند. تركمانا نعل را وارونه زن (687338) (moderator22)
 
هومن
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۲۷:۵۱
خاتمي انسان بزرگي است كه حتما تو تاريخ ازش به نيكي ياد ميشه
بزن اون لايك قشنگه رو (687345) (moderator18)
 
مینا
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۲۷:۵۶
درود بر هاشمی بزرگوار و با درایت

ایشان تحلیل گر و سیاستمدار بزرگی هستند و حرفی که می زنند از سر چیزهایی است که خبر دارند وایشان به این نتیجه رسیدند که حرفشان را بزنند تا آینده گان ایشان را به خاطر مصلحت اندیشی غافل نخوانند . عمرشان با برکت بوده و خواهد بود. (687346) (moderator18)
 
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۴۱:۱۱
این 20 و 30 حالا باز سر فرصت بگه خاتمی دستش با اونور ابی هاست و فلان و بهمان . واقعا برا رسانه های داخلی مون متاسف . (687364) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۴۳:۱۱
به عنوان یک ایرانی به هاشمی و خاتمی افتخار می کنم. امیدوارم روزی بتوانم همچون این دونفر به وطنم خدمت کنم. (687366) (moderator18)
 
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۴۸:۳۷
سلام خداوند همه ما را عاقبت بخیر کند . آن خانم محترمی که از استرالیا صرفا برای رای دادن آمده بود قابل تقدیر بود . وغیرت مردانه داشت . چرا در انتخابات سالهای ماضی بارها به جنا ب آقای هاشمی رای دادند توهم تقلب وجود نداشت .؟ (687378) (moderator18)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۴۹:۰۲
علی آقا جواب جامعی دادند از شما تشکر میکنیم چرا که بجای توهین به دیگران که فقط در گروه کوچکی در جامعه وجود دارد با امار دولتی خودشان نشون دادید که سال 88 انتصابات خوبی برگزار شد فقط کافیه یک ماشین حساب 2000 تومنی در دست داشت .... (687379) (moderator18)
 
حق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۴۹:۱۳
فرمايش هاشمي هم عقلاني است و هم مورد تاييد خيلي از مردم . (687381) (moderator18)
 
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۵۹:۳۰
گفتگو برای اصلاحات فقط یک شعار و ابزاره برای پیشبرد اهدافشان ، اما وقتی اوضاع بر وفق مرادشان نباشد اتفاقاتی مثل فتنه 88 رخ خواهد داد (687394) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۲:۱۴:۰۲
آقای خاتمی با این کارشان یک چیز را نشان دادند و آن این که به هر حال یک روحانی هر چه باشد اصلاح طلب نخواهد بود. حالا این ماییم که اگر روی ایشان حسابی باز کرده بودیم دیگر نباید بکنیم و باید به خودمان! یعنی همین آدم‌های معمولی و بدون اسم و لقب و عنوان متکی باشیم و عدالت بخواهیم.
به هر حال آن میلیون‌ها آدمی که معتقدند اصلاح طلبی خوب است و حق داشت ننشسته‌اند که یک نفر رای بدهد یا ندهد و بعد بر مبنای آن تصمیمی بگیرید یا امیدوار و یا ناامید بشوند. آنها و ما راه خود را ادامه خواهیم داد و خوبی اصلاح طلبی آن است که یک خواستۀ بزرگ و مشروع است و رهبر هم لازم ندارد. (687423) (moderator22)
 
lebuda
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۲:۴۵:۲۰
با سلام،
ضمن تشکر قلبی از حضور کم نظیر تمام مردم در این انتخابات لازم دونستم بگم آقای هاشمی رفسنجانی که من هم دوستشون دارم و هم چهار مرتبه در دو دوره مجلس و دو دوره ریاست جمهوری به ایشون رای دادم و در اون زمان به کارهاشون و عملشون ایمان داشتم از ایشون من تعجب میکنم از ایشون که در داخل همین سیستم رای گیری و همین پروسه انتخابات کم کم بالا آمدند و از قوای نظام هستند تعجب میکنم که چرا اینگونه تیشه به ریشه میزنند و این سوال برام تداعی میکنه که نکنه خدای نکرده از همان ابتدا سیستم انتخابات ما و رای گیری ما اشکال داشته است ؟؟؟ (687471) (moderator18)
 
غریب گور
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۲:۵۴:۱۰
به جای پرداختن به چنین حاشیه‌های بیهوده چرا به اصل ماجرا نمی‌‌پردازید؟ برای آولین بار مجلسی تکصدأی شکل گرفته که طیفهای یک جناح با شدت و ضعف در مواضع به تعریف و تمجید از نظام خواهند پرداخت. تاریخ چه زود در این سرزمین تکرار میشود! (687486) (moderator18)
 
ملودي
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۰۳:۳۱
من نمي دونم تا داعيه انتقادپذيري داريم اما وقتي از خودمون انتقاد ميشه جبهه مي گيريم.

اگر ايشون هم اينطوري گفتند كمي از منظر انتقاد بوده،

راي دادن آقاي خاتمي عزيز اينقدر متعجبتون كرده ؟؟!!!

كاش ذره اي به فكر مردم بوديد....... (687498) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۰۸:۲۵
حالا چرا گير دادين به هاشمي و خاتمي ؟ چرا از شكست سنگين احمدي نژاد در انتخابات 12 اسفند نميگيد ؟ (687511) (moderator22)
 
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۷:۴۱:۴۶
نتایج انتخابات خود شاهد ماجراست لازم به گفتن نیست

اما حرف های آقای هاشمی را نمی توان از لابلای رای ها شنید ، نمی شود رای دادن آقای خاتمی را بدون انتشار خبر ، فهمید

می خواهید فقط اخباری که به نفع شماست پوشش داده شود ؟ (687907) (moderator18)
 
اميد
Russian Federation
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۱۲:۵۷
دفتر آقاي هاشمي خيلي زود اين جمله زشت و زننده را تكذيب كنند ...... اين جمله براي دهن تو گنده است تو در مقامي نيستي كه تشخيص بدي هاشمي درست ميگه يا غلط كه تفسير به راي ميكني ،دوم اينكه بچه جون اون موقع كه تو شير ميخوردي هاشمي رئيس جمهوراين مملكت بود . حواست و خوب جمع كن ،بچه (687518) (moderator22)
 
Hungary
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۲۲:۳۵:۰۹
اولا ادب را حفظ کنید بعد هم میشه ادرس این حرفتان رابدهیدکه ما هم خیالمان راحت بشه؟ فکر نکنم (688225) (moderator18)
 
دامون
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۱۳:۰۷
سلام
آقای رفسنجانی یکی از سیاست مدار ترین شخصیتها در این 33 سال بوده ،و با این حال رودست خورده و در حال تلاش برای بقا در صحنه سیاسی کشور هستش ؛و از روی ناچاری صحبتی خوشایند به مذاق مردم میکنه !!!
من برای آقای خاتمی ،زمانی که در مصدر بودند احترام قائل میشدم و صحبت ها و تفکر ایشان را می پسندیدم ،اما نشان دادند که شجاعت لازم را ندارند !مجلس ششم هزینه بیشتری پرداخت کرد . (687519) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۱۳:۴۲
شما خبرنگارا دنبال حرفید..اگر اقای هاشمی میگفت امیدوارم که از رای مردن صیانت شود دوباره شما میگفتید مگر تا به حال نمیشده؟؟ مگر شورای نگهبان صیانت نمیکند و هزاران سوال دیگر و انتقاد دیگر میکردید..اصلا شماها فقط بدنبال گیر دادن به اصلاح طلبا و اقای هاشمی هستی..ضمنا هیچ از ارزشهای هاشمی کم نخواهد شد و نمیشود ایشان ستون انقلابند و نهضت..خدا یار و نگهدارش باشد صلوات (687521) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۱۴:۵۵
نمیشه از ایشون متوقع باشی همون هاشمی دهه 40 و 50 و 60 باشه! چون الان دهه 40 و 50 و 60 نیست. روزگار ما مثله سی چهل پنجاه سال پیش نیست. اوضاع جامعه ما از هر نظر مثل اونوقتا نیست. (687525) (moderator18)
 
mojnia
Sweden
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۲۵:۱۰
آقای خاتمی از درک و شعور بالایی برخورداره
این عمل ازش انتظار می رفت (687536) (moderator18)
 
مهمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۴۰:۲۹
با توجه به خدماتی که آقای هاشمی در این کشور داشته من به عنوان رزمنده سالهای دفاع مقدس به شخص آقای هاشمی ارادت داشتم ودر مقابل تمام دوستانی که مخالف ایشان هستند می ایستادم ولی با این رفتارهایی که جناب هاشمی دارند ودر نهایت بی انصافی زحمت تمام عوامل اجرایی ونظارتی را زیر سوال می برند (687568) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۴۳:۲۵
هشت ما کشور را دچار بحران کردن هشت ماه حمایت از عوامل فتنه هشت ماه دل رهبری را خون کردن هشت ماه خوراک تبلیغاتی برای دشمن درست کردن هشت ماه خسارت به اموال عمومی و کشته شدن جوانان این مملکت هشت ماه امنیت ملی مملکت را به خطر انداختن واقعا با یک رای دادن تقدیر و تشکر هم دارد!!! (687574) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۴۶:۳۹
وقتی یک نامه کوتاه و یا یک جمله کوتاه شخصیتی تا این حد با واکنش های مثبت و منفی جامعه مواجه می شود پس این فرد توانمند است و باید از تواناییش استفاده شود !!!!!؟ (687580) (moderator18)
 
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۷:۴۵:۱۰
هر شخصیتی که موضعی مخالف سبقه خودش اتخاذ کند با این همه واکنش روبرو میشود ... ارتباطی هم به توانمندی ایشان ندارد (687909) (moderator18)
 
محمد مرادی
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۳:۵۴:۲۳
سلام: برادر عزیز شما چطور به خود اجازه میدهید هر انتقادی به سرمایه های انقلاب اقایان ایت ا... هاشمی و جناب اقای خاتمی بکنید لذا انها هیچ جوابی به شما نمدهند این نشانه ادب اخلاق وتقوای انان است لذا تقاضا دارم شما هم کمی تقوی به خرج دهید و دیگر بس کنید تا چه زمانی میخواهید کارهای زشتتان را ادامه دهید؟ پس به خاطر وحدت ملت بس کنید تا زشتی کارهای شما در اذهان ملت ایران باقی نماند کمی هم به فکر مشکلات مردم باشید ایا خبر دارید در بیست روز گذشته تورم گسیخته چند در صد بوده و چه بلایی بر سر مردم میاید؟ (687592) (moderator18)
 
شاهین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۴:۰۷:۱۴
الحق اقای خاتمی فردی با اخلاق ، مردی متدین ، دلسوز کشور ، سیاستمداری با تجربه و قابل احترام می باشد و اینکار ایشان نیز عقلائی وهمانند سایر رفتاروی در خور ستایش بوده و باعث افتخار است وبنظر بنده باید با نگاه انتزائی به این موضوع توجه کرد . در متمایز بودن عملکرد و رفتار وی به مسئله رای دادن وی و اهمین ان توجه شود کافی است .و اینهمه مناقشه و تضارب ارا نمی خواهد . (687618) (moderator18)
 
یاسمن
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۵:۰۱:۳۸
مشکل در اینجاست که رای یک متفکر سیاسی تحصیلکرده با رای مردم عامی یکی بوده ولی اگر صرفا جمعیت تحصیلکرده و یا آگاه رو در نظر بگیریم آیا واقعا همین تعداد در رای گیری شرکت می کردند؟ (687717) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۵:۰۲:۱۶
متن خوبی بود.گرچه این جور حرفهای آقای هاشمی خیلی تکراری شده ولی اگر مورد سوءاستفاده دشمنان انقلاب قرارگیرد باید به شدت پاسخ داده شود...بهرحال این صحبت باعث شد جایگاه ایشان در بین مردم و دلسوزان نظام بیش از پیش تضعیف شود...دیگر ایشان نمیتواند ادعا کند نظام، با او و خانواده اش چپ افتاده است...عملکرد خودایشان مصبب بوده است... (687719) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۵:۰۳:۴۲
هم اظهار نظر آقای هاشمی و هم رای دادن خاتمی برخلاف وعده تحریم انتخابات ، فقط برای این بود که با بی اعتنایی مردم مواجه شدند و خواستند دوباره اعلام موجودیت کنند.غافل از اینکه مردم اعتباری برای ایشان قائل نیستند. نظام جمهوری اسلامی ایران نه ارث آقای هاشمی است و نه طعمه شیرینی برای خاتمی. فقط و فقط متعلق به مردم است و مردم خود آن را حفظ خواهند کرد مثا حضور در انتخابات 12 اسفند (687721) (moderator22)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۵:۱۶:۰۸
سلام. درود بر سید بزرگوار خاتمی عزیز. من قلبا" دوستش دارم. (687737) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۵:۲۶:۱۹
الف جان با وجود اينكه خداي ناكرده قصد زيد سوال بردن كسي را ندارم ولي به نظرم بعضي چيزها جور در نمي آيد . قصد تخريب شخصيت را ندارم ولي كي به آقاي نوباوه و خانم آليا راي مي دهد كه اين دو عزيز در 30 نفر اول قرار بگيرند.يعني مرد سياسي ديگري نبود؟؟؟
حرف من را نمي خواهم تعبير به سو كنند. ضمنا اين حرف چيزي از ارزش هاي وجودي اين دو عزيز كم نخواهد كرد. (687750) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۶:۳۸:۲۷
واقعا هرکی گفته سیاست پدر و مادر نداره باید دهانش رو طلا گرفت... حاجی چی شده یاران قدیم شدن دشمنان امروز؟!! همونهایی که روزی برای دیگران زدند امروز خوردند و اینهایی که امروز برای دیگران می زنند منتظر باشند که فردا نزدیک است...الیس صبح قریب... (687840) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۷:۵۷:۳۴
سلام
یه پیشنهاد به الف
اگه با اقای خاتمی مصاحبه نمی کنید حداقل با آقای رفسنجانی مصاحبه کنید (687923) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۸:۲۷:۰۴
منجي ايران هاشمي بزرگ خواهد آمد و پو زه منافقين چپاولگر اسراييلي را به خا ك خواهد ما ليد   (687939) (moderator18)
 
امیر علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۱۸:۲۷:۱۹
میگن چرا خاتمی در روستا رای داده خوب باید در مقابل شما رای میداد (687940) (moderator18)
 
mohsen
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۲۰:۲۶:۵۵
سلام بر حق " چه زیبا آقایان هاشمی وخاتمی بازیهای انحصارطلبان را بر هم زده و تلاش ایشان برای دوری این بزرگان از کانون توجهات را خنثی میکنند ! به روایتی دیگر سیاست دشمن سازی کیهانیان از دوستان ملت را نقش برآّب کرده در حالیکه زبان به تحسین آنچه اعتقاد ندارند نیز باز نمیکنند ایکاش همه دوستان این چنین استوار و مستمر در راه استفرار جمهوری به معنی واقعی آن صبورانه و متین به پیش میرفتند و گاهی تند و گاهی سرخورده رفتار نمیکردند ! بی شک خداوند نیز با صابرین است (688061) (moderator18)
 
ﺑﺴﻴﺠﻲ ﺯﻧﮓ ﺯﺩﻩ
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۲۲:۰۰:۳۳
ﺗﻌﺪاﺩ ﻛﺎﻣﻨﺘﻬﺎ ﺑﺮاﻱ اﻳﻦ ﻣﻂﻠﺐ ﺷﻤﺎ ﻧﺸﺎﻥ اﺯ ﺣﺴﺎﺳﻴﺖ و ﻣﻘﺒﻮﻟﻴﺖ اﻳﻨﺪﻭ ﻋﺰﻳﺰ اﻣﺎﻡ و اﻣﺖ ﻣﻴﺒﺎﺷﺪ و ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺟﻨﺎﺏ ﻫﺎﺷﻤﻲ ﻫﻤﺎﻥ ﻓﺮﻣﺎﻳﺶ اﻣﺎﻡ ﻛﻪ ﺗﺎ اﻳﻦ ﻧﻬﻀﺖ ﻫﺴﺖ ﻫﺎﺷﻤﻲ ﻫﻢ ﻫﺴﺖ و ﺩﺭﻣﻮﺭﺩ ﺳﻴﺪ اﻫﻞ اﺩﺏ و ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻣﻴﺨﻮاﺳﺘﻢ ﻧﻬﺎﻳﺖ ﺗﻌﺠﺐ ﺧﻮﺩﻡ ﺭا اﺯ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﻟﺤﻦ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ اﺭﺯﺷﻤﺪاﺭ اﻋﻼﻡ ﻛﻨﻢ ﮔﻮﻳﺎ اﺯ ﺭﻭﺯ ﺩﻭاﺯﺩﻫﻢ ﺑﻪ اﻳﻧﻮﺭ اﻳﺸﺎﻥ اﺯ ﻣﺰﺩﻭﺭ اﺟﻨﺒﻲ و ﻋﺎﻣﻞ ﺳﻮﺭﻭﺱ ﺑﻪ ﺷﺨﺼﻴﺘﻲ ﻛﺎﻣﻼ ﻣﻮﺭﺩ ﻋﻨﺎﻳﺖ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ اﺻﻮﻟﮕﺮا ﺗﻐﻴﻴﺮ ﻫﻮﻳﺖ ﺩاﺩﻩ اﻧﺪ, اﻳﻨﻜﺎﺭ ﺷﻤﺎ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻣﺮا ﺑﻴﺎﺩ اﻳﻦ ﻋﺒﺎﺭﺕ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﻣﻲ اﻧﺪاﺯﺩ
ﻫﺮ ﻛﺲ ﻛﻪ ﺑﺎ ﻣﺎ ﻧﻴﺴﺖ ﭘﺲ ﻋﻠﻴﻪ ﻣﺎﺳﺖ,
(688176) (moderator18)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۲۲:۴۲:۱۰
خاتمی یعنی مرد ، اخلاق ، انسانیت. دوستت داریم مرد (688234) (moderator18)
 
علي علمي
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۲۲:۵۲:۳۵
دوران گذر از نامها و استوانه ها گذشته هست.حقيقت در دل مردمي كه دنبال حق اند خود را نمايان كرده است.ملتي كه به ظهور نور دلبسته است ديگر هاشمي و خاتمي نمي شناسد.اين ملت ملتي بالغ و امتحان پس داده است.نامها را فرو مي گذارد و به آرمان ها مينگرد.حق هم خود را بر اين ملت جلوه گر كرده است.اكنون ديگر اين خواص و صاحب نامها هستند كه نگران عقب ماندن از قافله ملت هستند.برخي از آنها از ترس اين عقب افتادگي بيشتر؛ هراسان عصر از محل اقامت روز جمعه بيرون مي آيند و آرام و بي سرو صدا ميروند پاي صندوق تا مبادا كه پرونده شان حجيم تر شود و البته اميدي به جبران گذشته دارند؛و برخي ديگر كه هنوز خود را آن چنان بريده و گسسته از نظام نمي بيند مثل هميشه رأيش را مي دهد اما مگر ميتواند زبان در كام گيرد و خشم جانكاه منزوي شدن را نمايان نسازد؟؟شدني نيست.بالاخره بايد آنچه را در دل نهان ميكند و او را پير و فرتوت ساخته است به نحوي ابراز سازد.مگه نه؟؟ (688244) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۲۳:۴۱:۴۳
آقای هاشمی سیاستمداری دقیق و نکته بین است و سخنان دو پهلویش از سالها پیش خبرنگاران را آزرده! خوب اگر هنوز نوباوه با او مصاحبه می کرد شاید اینقدر حساس نمی شد! (688312) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۴ ۲۳:۴۴:۲۵
دوستان توی این شلوغی ها فکر کردین که
1- چرا رئیس جمهور یواشکی رای داد؟
2- چرا مصاحبه نکرد؟
3- چرا پیغام نداد برای تشویق مردم به رای دادن؟
4- چرا با اینکه رهبری توصیه کرد زود رای بدید، انقدر دیر رای داد؟
5-اگر شخص دیگری این کارهارو انجام می داد ( حتی فقط یک مورد از این ها) چه صحبت هایی ( رسمی و غیر رسمی ) علیه او می شد؟ (688316) (moderator18)
 
جانبازی از گردان بچه های آسمان!
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۰۰:۴۸:۰۶
کاش مدعیان بصیرتی که زبانشان جز با نیش تفرقه و دروغ و تهمت از کامشان برون نمی آید آنقدر بصیرت داشتند که بفهمند سید بزرگواری از بیت شریف امام راحل (خاتمی) اگر میخواست میتوانست چه در دوره موفق 8سال ریاست جمهوری با آن رای نجومی و محبوبیت مثال زدنی در عرصه داخلی و بین المللی و چه در اکنون انقلاب ، خواب خوش را برچشمان کبود سیاستبازان دجال دین به دنیا فروش آشفته کند...ولی او فرزند و شیعه راستین علی مرتضی(ع) است که خار در چشم و استخوان در گلو فقط برای حفظ وحدت مسلمین سکوت کرد و ناله های دلش را با چاه در میان گذاشت...او هر گز در زمان هجمه به رهبری در دوران 8ساله ریاست جمهوری اش در دفاع جانانه از جایگاه رهبری و ولایت کوتاه نیامد حتی به قیمت از دست دادن محبوبیتش در جامعه و دانشگاه ...او هر گز از موقعیتش به منظور زمین زدن سیاسی افراد استفاده نکرد که اینکار فقط از افراد حقیر بر میاید...او هر گز (حتی یک کلمه) به مردمش دروغ نگفت و به آنها اهانت و خیانت نکرد ...او بزرگوار بود..بزرگوار هست و بزرگوار باقی خواهد ماند...این فطرت و خصلت مردان بزرگ است.....بگذار ناسزایان ناسزایش گویند ..این نیز بگذرد! (688379) (moderator18)
 
علی
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۰۱:۴۳:۱۸
هاشمی متاسفانه کم بصیرت شده وقتی آن نامه رابه آقا نوشت دیگه گفتن این حرفها پای صندوق کاملا طبیعیه. خدا عاقبت همه را ختم به خیر بگرداند (688426) (moderator18)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۰۸:۲۹:۲۱
امتياز واقعي رو مردم پاي صندوق هاي راي دادن.
اون دوستي كه فكر ميكنه تعداد نظرات منفي بيانگر ميزان راي مردم و نظر اونهاست بايد بدونه كه مردم ميدونن پشت پرده اين آمارسازي ها كجاست!!!!
50 نفر كاربر ميشينن پشت سيستم هاشون صبح تا شب نفري 10 تا نظر هم كه ثبت كنن ميشه 500 پيام.
خوشبختانه يا متاسفانه هماهنگي بين آقايون براي هوچي گري و تهمت و دروغ در سطح بسيار عالي قرار داره.
اي كاش به جاي اين همه صرف انرژي در راه تخريب واقعيت ها مقداري واقع بين بوديم.
الحمدلله الذي جعل اعدائنا من الحمقاء (688550) (moderator18)
 
جسور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۰۹:۲۴:۰۷
باتقدیم سلام و احترام
نظر آقایی با نام مجتبی را خواندم ونظرات مخالفانش را ! ابتدا به ساکن جناب مجتبی حرف بدی زد لکن برخی از مخالفان هم جواب خوبی ندادند.
اخلاق حلقه گمشده جامعه و سیاست و زندگی و مباحثات ماست در حالی که همه مسلمانیم و حضرت علی(کرم الله وجه)خطاب به مسلملنان فرموده اند که اکراه دارم که از فحش دهندگان باشید .
حتی اگر این جمله حکیمانه بیان نشده بود رعایت اخلاق امری است عقلی و هر عاقلی آن را می فهمد.
ضمن اینکه مهم رای دادن آقای خاتمی بود نه اینکه ایشان کجا رای داده اند.
رهبری عزیز هم بر رای دادن تاکید داشتند نه در تهران رای دادن یا نقطه دیگری از کشور سربلند ایران. (688633) (moderator18)
 
بی صدا
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۰۹:۳۳:۳۷
با سلام به همه عزیزان:بنده جز هیچ باند و حزب و تشکیلاتی نیستم. و چیزی که از صحبتهای آقای رفسنجانی دستگیرم شد این است که مجلس هشتم صد در صد ضعیف عمل کرد منهای تعداد معدودی از نمایندگان .و در حقیقت نماینده هر کس و هر تشکیلاتی بودند الی نماینده ملت.به امید روزی که ملت در راس امور باشد . نه زبانی بلکه درعمل. هر چند دست نایافتنی است (688647) (moderator18)
 
ا.ا
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۰۹:۵۴:۲۹
خاتمی بهترین رئیس جمهور تاریخ ایران است. (688686) (moderator18)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۱:۱۹:۵۴
با سلام
بابا آقای هاشمی حرف بدی نزد شما چرا همش می خواهید بزرگ کنید . کار های مهمتر هم هست . (688880) (moderator18)
 
ایران
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۱:۴۱:۱۵
آقای خاتمی هنوز هم محبوبترینه. اینو مخالفانش هم میدونن و از همین بابت عصبانی هستن.. (688939) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۱:۴۱:۴۷
آقاي هاشمي رفسنجاني سالها رئيس مجلس ورئيس جمهور ورئيس مجمع تشخيص مصلحت بوده وهست.او خوب ميداند در طول 33 سال بعد از انقلاب چگونه انتخابات برگزار شده.حرفهاي ايشان دقيق است وبه انتخابات دوران رياست جمهور خودش هم مربوط است كه بهمين صورت برگزار مي شد. (688943) (moderator18)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۱:۵۴:۵۱
این چه استدلالی است که حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای را نشانه رضایت مردم از کل وضعیت اقتصادی اجتماعی و سیاسی میدانید. رفتن مردم به پای صندوق های رای بخاطر وفاداری مردم به انقلاب است نه سیاست های اشتباه دولت (688982) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۵:۳۵:۲۲
اي كاش آقاي خاتمي به شعار مورد علاقه خود يعني«گفتگو» بيشتر عامل بودند و اجازه مي دادند خبرنگاران مستقيماً با ايشان گفتگو و نظرات و ديدگاه‌هاي ايشان را مطرح كنند
(689575) (moderator18)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۴:۵۴:۵۵
سلام خدا بر سید محمد خاتمی (689457) (moderator18)
 
ناشناس
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۵:۳۴:۴۲
شما را مسول ابراز نظرات باین نوشته زیر کلمه ارسال جلب میکنم این نوشته یعنی چه ؟ کمی به نوشته های دوستان توجه کنید . مابقی هیچ . انوقت انتظار دزست شدن اخلاق سیاسی را داریم مکتب اسلام سازنده است نه مخرب این حود ما هستیم که اجازه تحریب وترور شخصیتها را تشویق میکنیم. (689573) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۶:۲۹:۲۶
کمتر درختی قامت خود را درمقابل سرما و گرما حفظ میکند
راست قامت فقط در شعار هاست
(689705) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۸:۴۶:۵۷
احسنت! هنوز هم میزان رای ملت است و خود او یکی از آنهاست (689974) (moderator18)
 
آذر
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۲۲:۲۲:۱۵
دنیایم را میدهم برای لبخندت
تو که شاد باشی دوباره دنیا ازآن من است
خاتمی عزیز همیشه برای ما عزیزی (690309) (moderator18)
 
محمد
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۲۳:۰۷:۰۱
یا کم سن هستی یادر دایری نبودی تا بفهمی هاشمی چه گفت
اگرمیدانی و میگوی خوب موفق باشی لارمه موفقیت همین هست
اگ نمی دانی کامنت بدتا ادرس دقیقه بدهم تاشماهم متوجه شوید
جناب هاشمی جه گفت (690402) (moderator18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
درباره دو حاشيه جنجالي انتخابات مجلس نهم
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته