نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390714
کاندیداتوری احمدی نژاد،با هدف محاکمه نشدن به خاطر تخلفات فراوانش است؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۱
تمایل آقای احمدی‌نژاد برای حضور در انتخابات در شرایطی است که به گفته بسیاری او باید پیش از آماده شدن برای حضور در انتخابات اردیبهشت ۹۶ به سوالاتی پاسخ دهد که درباره عملکرد او وجود دارد.

به گزارش آرمان، برخي معتقدند احمدي‌نژاد داراي پرونده‌هاي قضائي است و اين سوال را مطرح مي‌كنند او با توجه به چنين پرونده‌هايي كه ظاهرا عزمي براي پاسخگويي به آنها ندارد، چگونه در خود صلاحيت كانديداتوري براي ورود مجدد به پاستور را مي‌بيند؟

برخي هم اين سوال را دارند كه درصورت تاييد صلاحيت شدن احمدي‌نژاد براي حضور در انتخابات ۹۶، تكليف تخلفات او چه خواهد شد؟ همچنين اين ابهام وجود دارد كه با وجود تخلفات احمدي‌نژاد، او با چه معياري رجل سياسي شناخته خواهد شد. آيا پارامترها تغيير كرده است يا در تاييد صلاحيت احمدي‌نژاد توجه لازم نبوده است، چنانكه آیت‌ا... جنتي دبير شوراي نگهبان هم اعلام كرده بود«ما در مواردي اشتباه هم كرديم زيرا مواردي در انتخابات پيش مي‌آيد كه شوراي نگهبان آن را نديده و يا كشف نكرده است.»

بنابراين اگر منظور دبير شوراي نگهبان از اشتباه به تاييد صلاحيت احمدي‌نژاد هم باز مي‌گردد، اكنون نبايد در رسيدگي به تخلفات او اصرار به صبوري و گذر زمان داشت و از سويي براي كشور مناسب نيست كه او بار ديگر تاييد صلاحيت شود اما پرونده تخلفاتش مفتوح و بدون پاسخ مانده باشد.

اگر به تخلفات احمدي‌نژاد رسيدگي نشود و او بار ديگر به عنوان رجل سياسي در انتخابات حضور پيدا كند، سبب بي اعتمادي مردم خواهد شد. بنابراين اگر اين علم وجود دارد تخلفات احمدي‌نژاد به درجه‌اي رسيده است كه منجر به محروميت از حقوق اجتماعي‌اش شده، بدون شك اين سوال مطرح مي‌شود كه چه زماني بايد به اين تخلفات رسيدگي شود.

از سويي ديگر برخي نهادها اعلام كرد‌ند كه احمدي‌نژاد در انتخابات آتي تاييد صلاحيت نمي‌شود كه در اين صورت بايد مراحل رسيدگي به تخلفات مطرح درباره او با سرعت بيشتري صورت گيرد تا مردم متوجه خطاهاي او شوند. نبايد فضا در انتخابات به سمت و سويي برود كه گمانه‌هاي نادرستي درباره مراحل مختلف آن در اذهان پديدار شود، بلكه بايد شفافيت اصل باشد كه همين امر موجب اعتماد حداكثري جامعه و حضور اكثريت حائزان شرايط راي دادن در پاي صندوق‌هاي راي مي‌شود كه بر اقتدار كشور خواهد افزود.
 
کلمات کلیدی : محمود احمدی‌ نژاد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۰۷:۵۱:۴۰
از نظر مردم احمدی نژاد هیچ تخلفی نداشته است و تمام کارهایش برای مردم بوده است . (3930105) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.