توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 230513
کلاوزویتس؛ مایکل هوارد، ترجمه غلامحسین میرزا صالح؛ نشر ماهی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۴
کلاوزویتس /
نوشته: مایکل هوارد /
ترجمه: غلامحسین میرزا صالح /
انتشارات ماهی، چاپ اول بهار ۱۳۹۳/
شمارگان ۱۲۰۰ نسخه/
۱۲۷ صفحه، ۶۵۰۰ تومان /

***

«کلاوزویتس» اثر مایکل هاوارد با ترجمه غلامرضا میرزا صالح کتابی ست که به تازگی توسط نشر ماهی وارد بازار نشر شده است و کیفیت مطلوب محتوا و فرم ارائه آن، در مجموع همان چیزی ست که از این ناشر انتظار می رود.

کلاوزویتس کیست؟

جنگ تقریبا همزمان با تشکیل نخستین دولت ها در روی زمین زاده شده و قدمتی بیش از پنج هزار سال دارد. اما با وجود اینکه در طول تاریخ جنگ های گوناگونی رخ داده و انسانهای بسیاری با آن درها در گیر بوده اند. انگشت شمارند کسانی که به دلایل و فلسفه جنگ پرداخته اند.

کارل فن کلاوزویتس مردی ست در نوع خود منحصر به فرد، یکی از آن کسانی که به دلایل گوناگونی در طول تاریخ به چهره هایی ماندگار بدل می شوند. کلاوزویتس در دوره ناپلئون می زیست و جنگ‌های گوناگون ناپلئون را به چشم دیده و خود نیز در میدان نبرد حاضر شده بود و کل زندگی‌اش را به جنگ فکر کرده بود. از این رو او را «فیلسوف جنگ» نامیده اند.

حاصل همه‌ی این تجربیات اثری به نام «در باب جنگ» جمع شده است که آن را مهمترین کتاب دراین‌باره می‌دانند. این فیلسوف آلمانی در اثر مهمش جنگ را از زاویه‌های مختلف بررسی کرده و نشان داده که تمام نظریاتی که پیش از او درباره‌ جنگ مطرح شده اند، از نارسائی‌هایی رنج می‌برند. چرا که این نظریات به این امر مهم به صورت تک بعدی نگاه کرده اند. این درحالی بود ‌که خود او نگاه جامعی به این پدیده داشت و آن را از منظر تسلیحات و تدارکات، اخلاقی، فلسفی و تاریخی بررسی کرد.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید

 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
کلاوزویتس؛ مایکل هوارد، ترجمه غلامحسین میرزا صالح؛ نشر ماهی