توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 303314
وضعیت تورهای گردشگری در ماه محرم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۱
در ماه محرم وضعیت تورهای گردشگری چطور است؟ این سوالی است که برخی از فعالان این حوزه به آن پاسخ داده‌اند.

تورهای گردشگری از جمله مواردی هستند که برخی از زمان‌ها می‌تواند در رونق و همچنین قیمت آنها تاثیر بگذارد، برای مثال قیمت تورهای گردشگری در ایام عید و همچنین فصل تابستان بیشتر از مواقع دیگر است، همچنین در این ایام افراد بیشتر به سفر می‌روند و باعث ایجاد رونق در این بازار می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز اما در ماه محرم تورهای گردشگری چه وضعیتی دارند؟ این سوالی است که برخی از فعالان این حوزه به آن پاسخ داده‌اند.

یکی از برگزارکنندگان تورهای گردشگری به اقتصادنیوز گفت: کاملاً واضح است که در ماه محرم و به ویژه ماه صفر افراد از سفرهای تفریحی صرف نظر کرده و ترجیح می‌دهند موقعیت بهتری را برای سفر انتخاب کنند، اما در این ایام تورهای گردشگری مذهبی داخلی و خارجی رونق می‌گیرند، زیرا افراد زیادی هستند که در این ایام به شهرهای قم و مشهد و از همه بیشتر به کربلا سفر می‌کنند.

مسوول یکی از تورهای داخلی بیان کرد: در ایام محرم به دلیل اینکه افراد کمتر به سفرهای تفریحی می‌روند ما مجبور شده‌ایم قیمت تورهای خود را کمی کاهش دهیم، برای مثال قیمت تورهای کیش ما در روزهای دیگر دست کم ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان بیشتر از نرخ‌های امروز ما هستند، همچنین در سایر تورهای داخلی، فرارسیدن فصل پاییز و زمستان هم کمی باعث کاهش قیمت‌ها شده است.

او افزود: البته در تور مشهد چنین اتفاقی نیفتاده و در این ایام بسیاری از افراد به زیارت امام رضا علیه‌السلام می‌روند.

مسوول یکی از تورهای خارجی هم گفت: ماه محرم در قیمت تورهای خارجی ما هیچ تاثیری نگذاشته است، زیرا ماه محرم در ایران است و به کشورهای دیگر ربطی ندارد.
 
کلمات کلیدی : تور، گردشگری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.