توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434319
کلاهبرداري ميلياردي با سکه و زعفران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۷
كلاهبرداران حرفه‌ای كه تحت عنوان يك شركت سرمايه‌گذاري جعلي و کمک به افراد نيازمند در تفرش ۱۵ ميليارد ريال كلاهبرداري كرده بودند در تحقيقات كارآگاهان پليس آگاهي اين شهرستان دستگير شدند.

سرداركيومرث عزيزي فرمانده انتظامي استان مركزي در گفت‌وگو با پايگاه خبري پليس، گفت: در آذرماه سال جاري، پرونده‌ای به پليس آگاهي شهرستان تفرش ارجاع شد كه مستندات و بررسي‌های مقدماتي كارآگاهان، حاكي از كلاهبرداري گسترده متهمان در آن بود.

وي ادامه داد: ماجرا از آنجا آغاز مي‌شود که روزي متهمان پرونده مذکور که دو خانم سالمند هستند به دليل اختلافات ملکي با يکي از اهالي شهرستان تفرش درگير و با حضور بهنگام ماموران در محل نزاع در راستاي حل مشکل خود ابتدا به کلانتري و پس از تشکيل پرونده قضائي مربوطه به پليس آگاهي اين شهرستان منتقل شدند.

فرمانده انتظامي استان مركزي بيان داشت: با ادامه تحقيقات كارآگاهان اداره مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي، مشخص شد که اين دو خانم مدتي با فريب دادن مردم با حضور در مراسم مذهبي مختلف، اظهار مي‌کردند که مالک شرکت و موسسه‌ای هستند که در زمينه خريد و فروش سکه و زعفران فعاليت داشته و سود حاصل از آن را در راستاي خريد لوازم خانگي براي افراد نيازمند هزينه مي‌كنند.

اين مقام ارشد انتظامي در استان مركزي خاطر نشان کرد: يکي از روش‌های حرفه‌ای متهمان براي فريب شهروندان به اين صورت بوده که سعي مي‌کردند اعتماد افرادي را که پول بيشتري به آنها مي‌دادند با پرداخت سود زياد در کمترين مدت و نيز دادن وعده‌های دروغين، به سود خود جلب کنند.

وي بيان داشت: با استعلام‌های صورت گرفته از سوي کارآگاهان پليس مشخص شد كه هيچ سابقه‌ای از ثبت شركت توسط متهمان پرونده در سامانه ثبت شركت‌ها موجود نبوده و به هيچ عنوان چنين شرکتي موجوديت خارجي ندارد.سردار عزيزي از شناسايي تعدادي از مالباختگان در روند رسيدگي به اين پرونده خبر داد و يادآور شد: در روند تحقيقات با شناسايي ۲۲ نفر از مالباختگان از سوي پليس، مشخص شد که متهمان مذکور مبلغ ۱۵ ميليارد ريال از آنان كلاهبرداري كرده اند.

فرمانده انتظامي استان مركزي در پايان گفت: متهمان در اعترافات خود بيان داشتند كه با سوء استفاده از احساسات خيرخواهانه مردم و حضور در مراسم مختلف، تحت عنوان يک شرکت فعال در امر خريد و فروش سکه و زعفران، مبادرت به كلاهبرداري از شهروندان مي‌كردند.
 
کلمات کلیدی : کلاهبردار ، کلاهبرداری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.