نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 179115
احتمال تعدیل یا حذف امریه از سربازی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۲۹
جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح از بررسی طرحی خبر داد که به موجب آن احتمال تعدیل یا حذف سربازان امریه در ستاد کل وجود دارد.

سردار موسی کمالی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اظهاراتی که چندی پیش پیرامون حذف امریه از ستاد کل نیروهای مسلح مطرح شده بود، گفت: در حال حاضر با توجه به نیازی که سازمان‌های دولتی دارند، تعدادی از سربازان با موافقت ستاد کل در اختیار آنها قرار گرفته می‌شود و آنان پس از گذراندن دوران آموزشی باقی مدت خدمت سربازی خود را در این سازمان‌ها طی می‌کنند.

وی یکی از این نوع سربازان امریه را طرح سرباز معلم اعلام کرد و گفت: این طرح، طرحی موقت است و به منظور جبران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اجرا شده و در صورتی که آموزش و پرورش دیگر نیازی به سرباز معلم نداشته باشد، قطعا این طرح متوقف خواهد شد. به گفته کمالی، همچنین سرباز معلم توانایی و تجربه این که مانند یک معلم با تجربه فعالیت کند را ندارد و بهتر است که از معلمان برای این امر استفاده شود.

کمالی با اشاره به کاهش موالید ذکور از سال ۷۰ به بعد، اظهارکرد: با توجه به این موضوع بدیهی است که عدم واگذاری یا کاهش سهمیه سربازان امریه مورد استقبال ما نیز باشد. وی افزود: در حال حاضر مشغول بررسی سهمیه دستگاه‌هایی هستیم که اقدام به جذب سرباز امریه می‌کنند و بر این اساس آن دسته از دستگاه‌هایی که اعطای سهمیه سرباز به آنان ضروری نیست را تعدیل یا حذف خواهیم کرد.

به گفته کمالی ستاد کل به دنبال این است که در سال ۹۲ حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد سهمیه سربازان امریه را کاهش بدهد.
 
کلمات کلیدی : امریه+سربازی
 
۱۳۹۱-۱۲-۰۳ ۱۹:۴۴:۳۶
باید یه تعدیل یا حذف در خدمت سربازی ایجاد کنند. جوانانی که یک عمر درس می خوانند و ممکن است تا فوق لیسانس نیز ادامه دهند، باید مانند یک سرباز صفر بروند و حتی لب مرز خدمت کنند. (1148857) (alef-15)
 
مهدي ص
۱۳۹۱-۱۲-۰۳ ۲۱:۰۲:۱۴
يه سوال. قوانين جديدي كه اوايل سال وضع شد از طرف مجلس بود؟ و اينكه چقدر احتمال داره لغو بشه و مثل قبل بشه؟ يا فكر ميكنيد سخت تر هم بشه؟؟ (1148984) (alef-15)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۰۴ ۰۷:۰۰:۴۳
کار بسیار خوبی است ، چون امریه مصداق بارز پارتی بازی است (1149263) (alef-15)