توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501918
محمد بن سلمان به آمریکایی‌ها گفته می‌خواهد از یمن خارج شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۹
اطلاعات جدید درز یافته از سفیر امارات در واشنگتن فاش می‌کنند، دو سال پس از جنگ همه جانبه پرهزینه یمن ولیعهد سعودی می‌خواهد عربستان از این جنگ خارج شود و هیچ مانعی نیز در نزدیکی دیدگاه‌های آمریکا به ایران نمی‌بیند.

به گزارش ایسنا، سایت میدل ایست آی انگلیس از ایمیل فاش شده یوسف العتیبه، سفیر امارات در واشنگتن پرده برداشته و نقل کرده است، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان یک ماه قبل از بحران کشورهای عربی با قطر و متهم کردن آن به همدستی با ایران به مارتین ایندیک سفیر سابق آمریکا در اسرائیل و استفان هادلی مشاور پیشین امنیت ملی این کشور این مساله را اعتراف کرده بود.

براساس گزارش این سایت، ایندیک در مکاتبات ایمیلی با العتیبه که تاریخ آن به ۲۰ آوریل گذشته بازمی‌گردد از تمایل محمد بن سلمان به خروج از "باتلاق یمنی" خبر داده بود.

العتیبه خطاب به ایندیک نوشته بود: در برخی موارد وزیران خارجه سقف اظهارات را کمی بالا می‌برند اما من معتقدم محمد بن سلمان نسبت به آنچه که ما از مواضع کلی عربستان می‌شنویم عمل‌گراتر و مصلحت‌اندیش تر است.

ایندیک نیز در پاسخ گفته بود: محمد بن سلمان با استفان هادلی و من صریح بود و او می‌خواهد از یمن خارج شود و هیچ اعتراض و مخالفتی با نزدیک‌ شدن آمریکا به ایران البته تا زمانیکه از قبل هماهنگ شده و اهداف مشخصی داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : محمد بن سلمان + ولیعهد عربستان + آل سعود+کودتا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.