نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462615
فرشیدی مسئول کمیته فرهنگیان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی:
حمایت فرهنگیان از کلیه نامزدها مشروط است به آنکه به نفع کاندیدای نهایی جمنا کنار روند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۹

نشست نخبگان فرهنگی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در مسجد الرحمن تهران برگزار شد.

تمامی دلبستگان به کشور و انقلاب در اندیشه آن هستند که برای تغییر رویکرد مدیریت کشور و حاکمیت تفکر جهادی و دلسوز ملت، تمام توان خود را به کار گیرند.

محمود فرشیدی، وزیر اسبق آموزش و پرورش، در این جلسه گفت: خوشحالیم كه نمونه و تراز مسئول در جمهوری اسلامی برای همه قوا، شهید رجایی است كه یك معلم بوده است.

وی افزود: موضوعی كه امروز به خاطرش جمع شدیم، «فرهنگیان و انتخابات ریاست جمهوری» است و می‎خواهیم با هم‌اندیشی و خرد جمعی به این موضوع دست پیدا كنیم كه فرهنگیان چگونه می‌توانند در انتخاب رئیس جمهور آینده موثر باشیم. وی افزود: فلسفه برگزاری نشست «هم افزایی نخبگان فرهنگی در انتخاب دولت آینده»، دستیابی به تحلیلی عمیق‌تر از شرایط پیش رو و ایفای مسئولیت انقلابی جامعه معلمان، با بهره‌گیری از نقطه نظرات حضار محترم است.
به گفته فرشیدی اهمیت انتخابات در ترسیم سرنوشت و آینده كشور بی‌نیاز از توضیح و روشن است كه اگر حاكمیت تفكر غیرانقلابی استمرار یابد مشكلات اقتصادی و معیشتی، فرهنگی، سوء استفاده‌ها، امتیاز طلبی‌ها، حقوق‌های نجومی، چپاول اندوخته فرهنگیان و توجیه آن، بیكاری جوانان و نیز خدشه دار شدن عزت ملی و تضعیف مبانی استقلال سیاسی كشور و تجرّی دشمن استمرار خواهد یافت.

او گفت: بر همین اساس است كه تمامی دلبستگان به كشور و انقلاب در اندیشه آن هستند كه برای تغییر رویكرد مدیریت كشور و حاكمیت تفكر جهادی و دلسوز ملت، تمام توان خود را به كار گیرند.

مسئول كمیته فرهنگیان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، افزود: خطای بزرگ سال ۱۳۹۲ و تفرقه در رقابت‌های انتخاباتی، موجب عبرت آموختن و توبه سیاسی شد و جبهه مردمی نیروهای انقلاب به عنوان تدبیری كارآمد برای دستیابی به وحدت تمامی اقشار و گروه‌ها و افراد علاقمند به حل مشكلات كشور، تشكیل شد تا با استفاده از ظرفیت و فشار بدنه و نیروهای فعال در انتخابات، نامزدهایی كه احیاناً ضرورت وحدت را درك نكنند و همچنان “احساس تكلیف” دستاویزی برای پیروی از نفسانیاتشان باشد، مجبور به تمكین در برابر اجماع شوند و اگر خدای ناكرده نامزدی هست كه تقوای سیاسی ندارد لااقل از جریان رقیب بیاموزد كه توصیه عقل مصلحتی، وحدت است.

فرشیدی با طرح این سوال كه «اما چه باید كرد؟» ادامه داد: ضرورت نخست، نیت خالصانه و تلاش مجاهدانه برای ایفای مسئولیت است همچنان كه حضرت فاطمه (س) كه سال ۱۳۹۶ را با ولادتش آغاز كرده‌ایم. خانه به خانه مراجعه می‌كرد تا برای امام علی (ع)، از صحابه پیامبر (ص) بیعت بگیرد.

او گفت: طبعاً اگر عمل، خالصانه و برای خدا باشد پاداش اخروی قطعی است. نتیجه دنیوی هم هر چه تقدیر الهی باشد باید با جان و دل پذیرفت.

 وزیر اسبق آموزش و پرورش، موج آفرینی و تحریك انگیزه‌های مردم را موتور محرك انتخابات، دانست و گفت: اساس آنچه كه باعث تحریك انگیزه‌های مردم می‌شود باورها و احساسات آنان می‌باشد كه در سال‌های نخست پیروزی انقلاب، تنها مبانی ایمانی  به این باورها و احساسات جهت می‌داد اما چند دوره است كه دشمن سیاست خود را تغییر داده و از تشویق مردم به عدم شركت در انتخابات، به سیاست تشویق به حضور، البته در مسیر موذیانه خودش، روی آورده است و لذا تاثیرگذاری رسانه‌های دشمن در فریب رای دهندگان را نمی‌توان نادیده گرفت.

فرشیدی با ذكر این موضوع كه «بطور كلی می‌توان گفت رأی افراد بر آیند چند عامل است» ادامه داد: اولاً  “نه” به وضع موجود، زیرا چنانچه قرار باشد تغییری صورت نگیرد دلیلی برای رای ‌دادن وجود ندارد. اما رقیب تلاش می‌كند با ترفندهایی كاركرد “نه” را از خاصیت بیاندازد از جمله بیم دادن نسبت به بدتر شدن اوضاع و اینكه حمله آمریكا به سوریه می‌تواند مقدمه‌ای برای حمله به ایران باشد اما اگر شرایط كنونی ادامه یابد “وضعیت سفید” خواهد بود و یا ترسیم چهره هیولایی از نیروهای انقلابی در همه زمینه های فرهنگی، سیاسی و نظایر آن. ترفند دیگر رقیب، توسل به “نه” ساختار شكنانه است یعنی “نه” به حاكمیت و نظام و “نه” به نامزد انقلابی به عنوان نامزد حاكمیت و تحریك روحیه لجبازی در مردم كه قرار است بنویسید حسن بخوانند “ابراهیم” و نظایر آن.

به گفته مسئول كمیته فرهنگیان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، در زمینه تحریك روحیه عكس العمل در مردم، حتی ممكن است رقیب با توسل به خودزنی  نظیر ترور یكی از نظریه پردازان خود در سال ۱۳۷۸ یا طراحی ترور سردمدار خود در سال ۱۳۸۸ شرایط هیجانی و بحرانی را پدید آورد و این مسأله مهم‌ترین نكته‌ای است كه نیروهای انقلابی باید با هوشیاری كامل آن را رصد كنند و مانع تشنج آفرینی و مظلوم نمایی رقیب شوند.

وی افزود: طبیعی است كه در شرایط رقابت سالم، نیروهای انقلابی چه در زمینه پیام‌های “نه” ، چه پیام‌های “آری” دست برتر را دارند و می‌توانند عملكرد كنونی را نقد كنند و برنامه‌هایی امیدوار كننده ارائه دهند.

فرشیدی تاكید كرد: پیام‌های “آری” جریان انقلابی باید دو نوع  باشد ، برای نخبگان پیام‌های عمیق و منطقی ضروری است اما برای عموم جامعه باید پیام ها ملموس و عینی باشد. نظیر این پیام كه حل مشكلات فرهنگیان از فناوری هسته‌ای دشوارتر نیست. البته نیروهای انقلابی نمی‌توانند پیام‌های عوام فریبانه‌ای نظیر توزیع تراول، افزایش یارانه‌ها و پرداخت‌های بی‌حساب و كتاب در ماه اردیبهشت داشته‌باشند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش باز بیان اینكه «برای برگزاری انتخابات در فضائی آرام  توجه به دو نكته مهم وجود دارد» ادامه داد:
اولاً چنانكه اشاره شد ساختار شكنی و طراحی دو قطبی مردم و حكومت و جنگ روانی توسط جریان رقیب. ثانیاً همكاری و استفاده از ظرفیت دشمن توسط جریان رقیب برای تاثیر گذاری در انتخابات و خدشه وارد ساختن به استقلال سیاسی كشور و در همین زمینه با توجه به ضرورت ایستادگی در دفاع از رای مردم، این احتمال را نیز نباید از ذهن دور داشت كه همانند فتنه سال ۱۳۸۸ و نیز انقلاب‌های مخملی دردیگر كشورها، بعید نیست كه در صورت عدم موفقیت نامزد جریان حاكم بر دولت، دشمن و عوامل داخلی‌اش تشنج آفرینی‌هایی را برنامه‌ریزی كرده باشند.

او گفت: در پایان یادآوری دو توصیه ضروری به نظر می‌رسد:

حمایت فرهنگیان از كلیه نامزدها، مشروط است به آنكه به نفع نامزد نهایی جمنا كنار بروند.

مسئولیت فرهنگیان، محدود به دفاع از حقوق خود و نیازهای عرصه تعلیم و تربیت نیست بلكه جامعه معلمان به عنوان جامعه‌ای فرهیخته و پیشتاز، رسالت هدایت و دفاع از حقوق مردم، بخصوص اقشار محروم و نیازمند را وظیفه خطیر خویش می‌داند. چنانكه در دوران مبارزه علیه رژیم ستم‌شاهی و نیز در دوران دفاع مقدس، نقش تاثیرگذار فرهنگیان غیر قابل انكار است همچنین معلمان افتخار دارند كه الگوهای مدیریت و خدمتگزاری برجسته‌ای همچون شهید رجایی، شهید باهنر و شهید بهشتی را به جامعه تقدیم كرده‌اند.در ادامه این نشست تعدادی از فرهنگیان مشکلات موجود در جامعه معلمان را مطرح كردند و با تبادل نظر پرداختند.
 
 
کلمات کلیدی : نخبگان فرهنگی +جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی+انتخابات96+محمود فرشیدی
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۳۳:۱۴
چیه برای خودت می بری میدوزی, به چه حقی از طرف فرهنگیان حرف می زنی؟ من فرهنگی هستم و در دوستان و اشنایان من حدود 30 نفر فرهنگی داریم که همگی به اتفاق خانواده های این عزیزان به دکتر روحانی رای میدهیم (4258075) (alef-3)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۱:۳۲:۳۸
فک کنم از اون 12 هزار میلیارد یه چیزی هم به تو و اون 30 نفر اگرم که وجود داشته باشند رسیده
من خودم معلم ابتدایی هستم و با خیلی از همکارا هم در ارتباطم و هیچکدومشون هم به اقای روحانی رای نمی دند.
لطفا منتشر کنید (4259497) (alef-3)
 
یک معلم
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۳۶:۵۳
مطمئناً فرهنگیان به شخص یا حزبی که آقای فرشیدی از آن حمایت کند رای نخواهند داد. بدون شک هر که فرشیدی او را تائید کند برای فرهنگیان کاری نخواهد کرد . خواهشاً الف جان این نظر را منتشر کن (4258089) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۳:۰۳:۲۵
ببخشيد منم فرهنگي هستم وبا تمام اعضاي خانواده وفاميل وتعدادي از همكارانم نزديك پنجره نفرين كه همه مي خوايم به رو حاني عزيز دوباره راي بديم از طرف فرهنگيان لطفا حرف نزنيدما اين قدرنادان نيستيم كه سرنوشت كشور روبه جمنايي ها بسپريم (4259290) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.