نظر منتشر شده
۵۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 346010
واکنش یک صدای مسئولان به عدم پایبندی طرف مقابل به انجام تعهداتش در برجام
بخش خارجی الف، 29 فروردین 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
دیروز برای اولین بار بسیاری از مقامات و مسئولان دولتی و نیز چهره های سیاسی نزدیک به دولت در ملاقات های سیاسی خود به انجام نشدن تعهدات طرف غربی علی الخصوص آمریکایی ها در برجام اشاره کردند. این در حالی است که به نظر می رسید تا پیش از این کمتر مسئولان دولتی مایل به بازگویی بدعهدی طرف مقابل در انجام تعهداتش بودند.

سیف: تقریباً هیچ‌چیز از اجرای برجام نصیب ایران نشده است
ولی‌الله سیف که هفته گذشته ایران را به‌مقصد آمریکا برای شرکت در اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول ترک کرد طی یکی دو روز گذشته بسیار خبرساز شد و برای اولین بار اظهاراتی شفاف از متن برجام و عواید آن مطرح کرده است.

سیف در شورای روابط خارجی آمریکا با بیان اینکه «در حال حاضر ما نمی‌توانیم از دارایی‌های بلوکه‌شده ایران استفاده کنیم» گفت: قدرت‌های جهانی طرف مذاکره با ایران، باید به تمام آنچه تعهد داده‌اند عمل کنند، حتی اگر به این معنا باشد که قوانین و تنظیمات خود را تغییر دهند.

وی تأکید کرده است که آنها (طرف مذاکره کننده) باید هر کاری را که لازم است برای عمل به تعهدات انجام دهند. اگر این به‌معنای برقراری ارتباطات چهره به چهره بیشتر با بانک‌های بین المللی است تا به آنها اطمینان داده شود که به‌خاطر کار با ایران جریمه نخواهند شد، اگر این به‌معنای تغییر در قوانین و مقررات برای دسترسی به سیستم مالی آمریکاست، هر کاری را که لازم است، آنها باید انجام بدهند، در غیر این صورت، برجام بر اساس مفادش از هم خواهد پاشید.

رئیس‌کل بانک مرکزی ایران همچنین در گفت‌وگو با بلومبرگ گفت: با گذشت ۳ ماه از اجرایی‌شدن توافق هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های غربی، جمهوری اسلامی نتوانسته به حدود ۱۰۰میلیارد دلار از دارایی‌هایش که در خارج از کشور است دسترسی پیدا کند.

وی همچنین در این مصاحبه رسماً و به‌صورت کاملاً شفاف اعلام کرد: تا به اینجا، ایران «تقریباً هیچ‌چیز» از اجرای توافق به دست نیاورده است. یکی از چیزهایی که ما به‌صورت قطع به آن نیاز داریم تبدیل ارزها برای پرداخت پول کالایی است که خریداری می‌کنیم، این امر مستلزم دسترسی به سیستم مالی آمریکاست.

خبرها و گزارش‌هایی که از حاشیه سفر رئیس‌کل بانک مرکزی به آمریکا منتشر شده همچنین حکایت از آن دارد که سیف در شورای روابط خارجی آمریکا رسماً به آمریکا هشدار داده که اگر به تعهدات خود عمل نکند برجام فرو می‌پاشد.

ظریف: بحث عدم مزاحمت آمریکا برای همکاری سایر بانک ها است
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه نیز دیروز در نشست خبری مشترک با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در تهران برگزار شد، اظهارداشت: آمریکا و سایر طرف های توافق هسته ای ضرورت دارد که تعهدات خود را نه فقط روی کاغذ بلکه در عمل نیز اجرا کنند و موانع عملی که برای همکاری های بانکی و مالی وجود دارد را برطرف سازند. ظریف همچنین با اشاره به مسئله حقوق بشر و مذاکرات مربوط به آن توضیح داد: ما در زمینه مسائل حقوق بشری آماده گفتگو هستیم.

وی افزود: اینکه برجام این موقعیت را برای جمهوری اسلامی فراهم کند که دسترسی مالی بین المللی داشته باشد، هدف توافق هسته ای است. باید همه کشورها خودشان را به آن متعهد بدانند و اقدامات لازم را برای رفع موانع انجام دهند.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: ما یقینا به آمریکایی ها در این زمینه تذکر دادیم و همچنین فشار خواهیم آورد تا اطمینان حاصل کنیم که دولت آمریکا زمینه را برای همکاری بانکی فراهم می کند.

ظریف تصریح کرد: البته برجام بحث بانک های آمریکایی را شامل نمی شد و نمی شود بلکه بحث عدم مزاحمت آمریکا برای همکاری سایر بانک های جهانی با ایران را شامل می شود.

وی گفت: ما همواره تاکید کردیم که آمریکا از تحریم های اولیه خود علیه ایران بیشترین ضرر را کرده است و می کند، اما آمریکا متعهد است که مانع سایر بانک های آمریکایی و اروپایی در روابط با ایران نشود.

هاشمی رفسنجانی: ‌ برخی طرف‌ها در اجرای تعهدات برجام بدعهدی می کنند
هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، نیز عصر دیروز در دیدار استفان وایل، نخست وزیر ایالت نیدرزاکسن آلمان، گفت: برجام می‌توانست عقب ماندگی‌های روابط ایران و کشورهای پیشرفته را جبران کند، اما بدعهدی‌های بعضی از طرف‌های مذاکره، انجام تعهدات را با کندی مواجه کرده است.

لاریجانی: مشکلات معاملات بانکی باید سریعتر مرتفع شود
علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در دیدار با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهارداشت: اکنون زمان آن است که ببینیم تأثیر توافق هسته ای در روابط اقتصادی چگونه بوده است؛ زیرا یکی از دغدغه‌های تجار و صنعتگران ایرانی نحوه انجام معاملات بانکی است که هنوز بخشی از مشکلات آن حل نشده است و این مسئله باید هرچه سریعتر مرتفع شود.

وی تصریح کرد: انجام پروژه‌های بزرگ توسط بانک‌های کوچک، نمی تواند انجام پذیرد و نیازمند همکاری بانک‌های بزرگ است. لاریجانی ابراز امیدواری کرد که سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هیأت همراه به ایران به یک عملیات اقتصادی ملموس منتج شود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این دیدار گفت: تلاش‌های زیادی توسط هردو طرف ایران و اتحادیه اروپا درجهت رسیدن به توافق هسته‌ای صورت گرفت و ما امیدواریم با توجه به اینکه ایران به تعهدات خود در این توافق عمل کرده است؛ شاهد به انجام رسیدن تعهدات طرف مقابل هم باشیم.

شمخانی: رویکرد آمریکا در برجام نامطلوب است
عصر دیروز علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در دیدار با موگرینی رویکرد آمریکا در استمرار مسیر تحریم ها و کارشکنی در اجرای تعهدات بر اساس برجام را نامطلوب وغیر سازنده توصیف کرد و افزود: در صورتی که این روند ادامه یابد و اقدام موثری برای مقابله با آن از سوی اتحادیه اروپا صورت نگیرد در استمرار مسیر همکاری و اجرای تعهدات متقابل تاثیر منفی خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : تحریم دلار+تحریم+اجرای برجام+بدعهدی آمریکا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۱:۴۲:۲۷
نتایج فتح‌الفتوح و آفتاب تابان یکی پس از دیگری خود را نشان می‌دهد. اجلاس سران کشورهای اسلامی در دولت قبل در ایران اسلامی با اقتدار برگزار شد این بار در ترکیه با افتضاح سیاست خارجی و علیه ما؟!! از سوی دیگر خانم موگرینی با انبوهی از تحریم‌ها به ایران می‌آید. آقای سیف به آمریکا رفت و پشت درهای بسته برای فعالیت بانکی که به دروغ اعلام شده بود مذاکره کرد، مذاکره‌ای که بی‌نتیجه بود و طرف ایرانی هیچ اقدام عملی در برابر بدعهدی‌ها و پیمان‌شکنی‌ها از سوی شیطان بزرگ و طرف اروپایی نکرده است. تاکی مردم این همه تحقیر را تحمل کنند؟! (3650774) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۰ ۱۴:۱۶:۳۲
شما از افتضاحات دولت قبل به عنوان اقتدار و پیروزی یاد می کنید راضی هستید در همه چیز شکست بخوریم تا دوران بخور بخور قبلی دوباره برقرار شود (3653292) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۱:۴۲:۴۱
جناب آقای روحانی! وقتی آقای صالحی اظهارنظر کردند شما گفتید در تخصص ایشان نیست؟ آیا اظهارنظر سیف رئیس‌ بانک مرکزی در مورد عملکرد آمریکا هم خارج از تخصص ایشان است؟ اینجا چه خواهید گفت؟ تا کی می‌خواهید بدعهدی آمریکا را توجیه کنید؟ (3650775) (alef-13)
 
Ali
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۱:۴۲:۴۳
من با وجودی انکه از لحاظ سیاسی با آقای جلیلی در تناقض هستم ولی‌ باید اعتراف کنم که صحبت هایی که ایشان در مورد سوئیفت در کمیسیون برجام می‌زدند کاملا درست بود. مشکل عملی‌ نشدن برجام از سوی آمریکا نیست، مشکل متن و جزئیات برجام هست که هیچ تضمین عملی‌ در کار نبود. آمریکا طبقه متن برجام داره عمل میکنه. رودست خردیم.. (3650776) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۶:۳۳:۱۶
رو دست خردیم
یا خوردید (3651511) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۶:۳۴:۴۶
ولی رهبر انقلاب فرمودند روی کاغذ خوب است اما شما وجلیلی میگید روی کاغذ هم اشتباست (3651516) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۶:۳۵:۳۸
یعنی الان که تورم کنترل شده وخیلی از جنسها برخلاف تصور ارزون هم شده کار کی هست دولت یا جلیلی و احمدی نژاد؟؟؟ (3651519) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۲۰:۵۷:۰۶
بنده 6ماه بیکار هستم و منبع درامد ندارم...پس جنس ارزان هم بدرد من نمی خورد چون پول ندارم (3652037) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۲۱:۳۹:۳۹
کدام جنسها ارزان شده ؟؟/کنترل تورم هم با رکود فعلی عجیب نیست (3652120) (alef-13)
 
ابوالفضل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۰ ۱۰:۰۵:۱۳
چی ارزون شده؟؟؟؟!!!! (3652860) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۰ ۱۰:۳۴:۴۳
كجا ارزون شده!؟من تو داروخانه كار ميكنم داروها هرروز داره گرون ميشه.شربت 750 تومني شده 3500 تومن!!!اسپرين جعبه اي 3000تومن شد 8000تومن!!!اين روال حداقل4ساله كه ادامه داره... (3652916) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۱:۴۲:۵۴
از اینکه به اذعان رئیس کل بانک مرکزی همین دولت، آمریکایی‌ها بعد از برجام حاضر نیستند موانع معاملات بانکی را بردارند نتیجه گرفته می‌شود که شیطان آن هم شیطان بزرگ قابل اعتماد نیست. مهم این است که عبرت گرفته شود. (3650777) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۱:۴۳:۲۳
اگر تحریم‌ها را ظالمانه می‌دانیم که در واقع چنین است سفر خانم موگرینی به ایران همزمان با تحریم 82 شخصیت و یک موسسه ایرانی از طریق اتحادیه اروپایی چه معنایی دارد؟ آیا جز خواری و ذلت پذیرفتن زور در قالب دیپلماسی خنده چیز دیگری است؟! آیا آن وعده‌های به مردم را فراموش کرده‌اید که اگر هر جا نقض برجام از طریق مقابل صورت پذیرد همه‌چیز به حالت اول برمی‌گردد؟ پس اقدام متقابل کجاست؟ لطفا بیش از این مردم را تحقیر نکنید. (3650781) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۱:۴۳:۳۶
اگر دولت به هر دلیلی انفعال را می‌پذیرد و بدعهدی‌های آمریکا را توجیه می‌کند مجلس چرا سکوت می‌کند؟ شورای عالی امنیت ملی چرا سکوت می‌کند؟ فردا چه جوابی برای تاریخ خواهیم داشت؟ (3650783) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۲۰:۴۲:۲۱
همان جوابی را که برای تخلفات غیرقانونی دولت قبل کنار گذاشتیم (3652007) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۱:۴۳:۵۰
دلیل اصلی نتیجه ندادن تمام رفت و آمد هیئت‌های خارجی به کشورمان و نشست با مسئولان در بعد از برجام این است که غربی‌ها شرط گذاشته‌اند نظام باید دست به تغییر رفتار بزند به این معنا که دولت برخلاف قانون اساسی و در جهت خواسته آنان اقدام به موضع‌گیری نماید. این واقعیت را دولت نباید از ملت کتمان کند. (3650784) (alef-13)
 
ابوالحسن-ع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۱:۴۴:۰۲
سایت ورین الف با سلام
دربازی معروف برد-برد تقریباً تمام کشور های درگیر این موضوع موظف به تغییر رفتار هستند ولی خودمان موظف به تغییر رفتار نیستیم.!
ضمنا توپ خانه کلامی ما هم هر روز شلیک می کنند لازم است بخودبیایم. (3650785) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۸:۳۱:۱۴
این همه تعهد دادیم کافی نیست به نظرت پرفسور (3651777) (alef-3)
 
مودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۰ ۰۸:۵۰:۳۶
در پاسخ به این کامنت با این همه مثبت ؛ فقط میتونم بگم از اعماق قلبم متاسفم. میشه شما مخاطبان محترمی که اینجوری توده وار و با تعصبات شدید و بی منطق سیاسی و جناحی ؛ برای رفع اتهام از جناح خودتون ؛ حتی منافع ملی را هم ندیده میگیرید بفرمایید کدام یک از تعهدات ایران در برجام اجرا نشد ؟؟!!! یعنی دیگه ماده دیگه ای از تعهدات ایران تو برجام نمونده ؛ آیا تعهدات فراتر از برجام هم وجود داشته که شما خبر دارید و بقیه بی خبرند ؟!! یعنی خودتون دارید آن قسمت از انتقادات منتقدان برجام رو که معتقد بودند در این گفتگوهای دو سال و نیمه تعهدات پنهان دیگه ای هم داده شده که همه رو بی خبر گذاشتند و مخفیانه انجام شده , تایید میکنید ؟!!! (3652729) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۱:۴۴:۰۳
به کدخداپذیران باید گفت آمریکا بسیاری از آنچه را که داشتید و داریم گرفت و هر روز بیش از پیش زیاده‌گویی می‌کند. این سنت الهی است که هر کس به غیر خدا تکیه کند به نتیجه لازم نمی‌رسد. مهم این است که عبرت گرفته شود. (3650786) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۱:۵۶:۴۹
مقام معظم رهبری از ابتدا به مذاکره کنندگان گوشزد کرده بودند که آمریکا قابل اعتماد نیست ولی متاسفانه برخی مسئولین نسبت به این امر بی توجه بودند. (3650807) (alef-3)
 
ابوالحسن-ع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۲:۲۱:۲۴
دوست عزبز یعنی می فرمایید آقایان بدون اجازه آقا این کارهارا انجام داده اند .
این چه دفاع بدی حضرتعالی داری از مقام عظما ولایت انجام می دهی.!؟ (3650871) (alef-13)
 
متعجب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۴:۵۰:۰۴
آقای ابوالحسن. شما یا خیلی ساده ای یا خودت را به سادگی زده ای. یعنی انتظار داشتی رهبری یک تنه مقابل رای مردم به دولت بایستد و تمام هزینه هایش را به جان بخرد و من و شما هم بشینیم و تماشا کنیم؟! هر چیزی یک ارزشی داره و برجام ارزش انفکاک بین امت و رهبر رو نداشت. گاهی وقتها که هشدارهای رهبر یک جامعه فایده نداره لازمه که رهبر جامعه سکوت کنه تا خود مردم نتیجه عینی عدم توجه به هشدارها رو ببینید. صلح امام حسن یا حکمیت در جنگ صفین و ... نمونه های تاریخی این موضوع اند. کمی فهم سیاسی خود را بالا ببرید (3651253) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۲۰:۵۹:۳۱
خب با این حساب حتی در صورت عدم اجرای تعهد طرف مقابل اتفاق مهمی صورت نگرفته و ماهم ضرر بزرگی نکردیم!! چون اگه ضرر خیلی بزرگ باشه عقل حکم می کنه که جلوی اون هر چه زودتر گرفته بشه!! (3652045) (alef-13)
 
مریم ارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۵:۰۹:۳۹
دقیقا همین اتفاق افتاده دولت مردان عزیز به اسم اجازه از مقام معظم رهبری از تمام خطوط قرمز نظام عبور کردن.
ولی امیدواریم که از این به بعد به خود بیان. (3651296) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۵:۱۸:۵۳
بله دقیقا منظورش همین بود و حقیقت را گفت....وقتی شما سخنان رهبری، خطوط قرمز تعیین شده، شروط پذیرش توافق را برررسی می کنی و بعد با متن برجام و اجرای ان مقایسه می کنی میفهمی که دقیقا همین اتفاق افتاده است (3651325) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۵:۵۳:۱۸
دفاعشون خیلی هم خوبه. اجازه آقا برای این بود که برخی از آقایونی که دم از دیپلماسی میزنن و رجز خونی میکردن وارد گود بشن و بعد از اینکه به نتیجه نرسیدن بعدا نگن که ما میتونستیم این قضیه رو حل کنیم ولی نگذاشتند.
اجازه آقا با اون شرایط با افتاب تابان خوندن برجام توسط آقای روحانی زمین تا اسمون متفاوته. (3651411) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۳۰ ۱۲:۴۵:۳۰
پس چرا احمدی نژاد هشت بار رفت نیویورک تا با امریکایی ها کنار بیاید ولی آنها اعتماد نکردند جلیلی چه کار کرد؟ تحریم ها هر روز گسترده تر می شد و چاره ای جز تسلیــــــــم نبود! یادتان رفته؟ می خواهید به همان دوران برگردید که یک کشور کوچک ما را تهدید می کرد؟! (3653138) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۱:۵۷:۵۷
رئیس کل بانک مرکزی در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ گفته است برجام تاکنون تقریبا هیچ دستاورد اقتصادی برای ایران نداشته است. پس آنهمه هیاهو و کف و سوت که برجام تحریم‌ها را لغو می‌کند، گشایش اقتصادی در پی دارد، اشتغال می‌آفریند، سرمایه می‌آورد، پول‌های بلوکه شده را باز می‌گرداند و... چه می‌شود؟ همان‌ها که این وعده‌ها را می‌دادند و می‌گفتند و می‌نوشتند، دیروز اولا؛ اظهارات آقای سیف را سانسور کرده‌اند و ثانیا؛ گفته‌اند مگر قرار بود برجام گشایش اقتصادی بیاورد؟! همان‌ها که این وعده‌ها را می‌دادند و می‌گفتند و می‌نوشتند، دیروز اولا؛ اظهارات آقای سیف را سانسور کرده‌اند و ثانیا؛ گفته‌اند مگر قرار بود برجام گشایش اقتصادی بیاورد؟! (3650808) (alef-13)
 
محمد
France
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۲:۱۰:۱۴
دوستان بزک کن بیان اینجا بنویسن : جان کری چه مرد شریفیه !! اوباما دوست داریم و ..... !! یادتونه ؟؟
فقط یه درخواست : دیگه خواهشا اینجا نیاین چیزی رو توجیه کنین ! باشه ؟! (3650839) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۲:۲۱:۳۵
مگه همین ها قبلا نگفتن " سازمان تحریمها ترک خورده " پس چی شد ؟ (3650872) (alef-3)
 
ناشناس
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۲:۴۱:۱۹
یعنی به نظرت ترک نخورده؟؟؟؟؟!!! (3650925) (alef-3)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۳:۰۳:۲۵
ترک برگشت سر جاش عزیزم (3650970) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۴:۰۲:۵۹
همینی هست که هست هنوز ملتفت نشدین مگه ....هر چی هم بیشتر ناله کنیم اونا بیشتر حال میکنن (3651114) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۴:۲۵:۵۹
اون مال قبل انتخابات بود (3651176) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۴:۳۹:۳۰
ترک ها رو پر کردن (3651217) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۲:۲۶:۴۸
این که ما در مذاکرات هیچ چیزی به دست نیاوردیم حرف غلطی است !

بزرگ ترین دستاورد برجام شکست غرب در پروژه ایران هراسی بود.

با برجام به همه جهان ثابت شد که ایران یک کشور ساده و ترسو هست و خیلی راحت میشه مثل قرار داد الجزایر و سعدآباد سرش کلاه گذاشت. و اونقدرها هم ترسناک نیست! (3650882) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۲:۳۰:۰۷
حالا تکلیف آنهمه هزینه که در قبال برجام دادیم چه می شود؟ تکلیف دست آوردهایی که با خون دانشمندان هسته ای بدست آوردیم ولی به راحتی از دست دادیم چه می شود؟
آیا دولت حاضر است که بابت خاموش کردن صدای منتفدین برجام از مردم عذرخواهی کند؟ (3650894) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۲:۵۰:۵۲
ما باید قدرت و زیرکی آمریکا را بپذیریم و بدانیم ما یک کشور رده 20-60 جهان در قدرت مالی و جنگی و .. هستیم و آمریکا قدرت اول یعنی ما هر کار می کردیم باز دست برتر را در مذاکرات نداشتیم پس نباید بی خودی مثل راننده تاکسی ها در مورد مسائل کلان به راحتی نظر بدیم

راه حل ما فقط اتحاد است و همبستگی، آمریکا و همپیمانانش منتظرند تا تفرقه ای به وجود بیاید تا آب گلالود شود و ماهی خود را بگیرند و جیب سرمایه دارانشان را پر کنند و امنیت اسرائیل را تامین کنند (3650943) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۰ ۰۸:۱۹:۰۱
این اتحاد منظور شما سکوته ؟ اعتراض نکردنه؟ و چشم بر هم گذاشتن و ندیدن.
چون تو این حرفا جز نارضایتی، تفرقه و فتنه ای ندیدم. (3652682) (alef-13)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۳:۱۷:۴۳
در دیپلماسی باید همیشه طلبکار بود و دولت اگر چه می داند گزک دست مخالفان می دهد اما منافع کشور را ارجح می داند و همواره طلب حقوق حداکثری را می نماید
2- قبلا که اعتماد به آمریکا نکرده بودیم چه کرده بودیم؟ وضعمون از الان بهتر که نبود (3650995) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۳:۱۸:۲۸
نرمش قهرمانانه و مذاكرات قوي باعث شد كه شكاف بزرگ در مواضع كشورهاي استعمارگر به بهانه قطعنامه هاي شوراي امنيت عليه ايران شكسته شود. حالا آمريكا تنها مانده و بقيه كشورها بيش از گذشته به حقانيت جمهوري اسلامي ايران پي برده اند. و خواهان ارتباط قويتر با ايران هستند. ضمن اينكه بهانه هم از آمريكا گرفته شده است.

انشاا... سياسيون كشور با تدبير و مقاومت مدبرانه بقيه مسير را طي خواهند نمود. (3650999) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۳:۱۹:۵۵
از عالیجناب و لاریجانی و ظریف خیلی بعید بود که ناامید شوند !!!و مردم ایران را ناامید کنند !!! پس تکلیف انبوه توهین ها و تحقیرها و کنایه ها و تهمت هایی که آقایان به ملت و منتقدین نثار کردند چه میشود ؟ پس تکلیف هزینه ها و خسارت های غیر قابل جبران چه میشود ؟ احتمالا" دنبال ادامه ی راه ، به هر قیمت و هر ذلت هستند !! زیرا گفته اند راهی بی برگشت است . (3651001) (alef-13)
 
لمیر
Denmark
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۳:۲۹:۵۹
من به تجربه و درایت رئیس جمهور و تیم ایشان اطمینان دارم، به امید خدا این مشکل هم مثل موانع قبلی مرتفع خواهد شد. (3651030) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۵:۵۶:۲۳
یه چهار سال دیگه هم وقت بدین شاید مرتفع شد.
باز هم نشد میره ست پنجم. (3651423) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۳:۳۰:۵۶
تحریم موسوم بهU-turnجز تحریمهای اولیه آمریکا و براساس مصوبات کنگره بوده که هیچ راهی برای لغو آن وجود نداشته و ندارد و صرفا میتواند تعلیق شود تا مبادلات دلاری با ایران امکانپذیر شود. در برجام هم آمریکا تعهدی برای لغو این قانون نداشته که الان بگوییم بدعهدی کرده است. لطفا در انتقادها جانب انصاف را رعایت کنید واین را هم بدانید که وضعیت اسفبار اقتصادی کشور هیچ راهی جز برجام نداشته و ندارد (3651032) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۳:۴۶:۱۵
سلام
ترک یک بحث است و فرو ریختن بحث دیگر می ترسم آخرش همراه با دیوارهای کشور دیوارتحریم هم فروبریزه!!!!!!!!!!!!! (3651064) (alef-13)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۴:۲۴:۳۰
مقام معظم رهبری فرمودند هرگاه مقابل آمریکا یک قدم پا به عقب گذاشته ایم آمریکا پا به جای پای ما گذاشته وپرو تر شده وهرگاه مقابل آمرکا محکم ایستادهایم این امتیاز بزرگی نسیب کشور میکنیم. (3651173) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۵:۱۲:۳۰
بعضی ها هنوز در خواب هستند

کجای پروژه ایران هراسی غرب شکست خورده

نه تنها غرب بلکه الان دیگه همین کشورهای دور و ر و غنا و لیبی و جیبوتی و امثالهوم هم برای ما شاخ شدند و ایران را تهدید میکنند و تو سازمان کشورهای اسلامی برای ما بیانیه زد ایرانی میدهند

یه کم چشماتون را باز کنید ببینید که تو این دو سه سال به کجا رفتیم (3651302) (alef-13)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۲۰:۵۳:۲۱
آقای ابوالحسن ع به نظرت این همه ویرانی کافی نیست؟ تشکیلات هسته ای پلمپ شد.اورانیوم غنی شده غارت شد.پرستیژ کشور در منطقه به بازی گرفته شد.امریکا تحریمهای دهه نود را زنده کرد.حق کشور بلوکه ماند.دیگر چکار باید کرد تا شما بپذیرید ما به تعهد حقارت بار خود عمل کردیم.مگر دولت مورد تایید شما نمی گوید عمل کردیم؟ مگر امانو نگفت عمل کردیم؟ مگر موگرینی نمی گوید عمل کردیم.شما از کدام عمل حرف می زنید؟ نکنه عمل بیمارستانی داری که همش میگی ما عمل نکردیم؟! (3652021) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۰ ۱۰:۲۳:۰۹
دلسوزان نظام از جمله دکتر جلیلی در زمان بررسی برجام تمام این مشکلات را گوشزد کر ده اند امامتاسفانه مایاد گرفته ایم که همه چیز رابا خط وجناح خود مطابقت کنیم (3652893) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.