نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 206817
قالیباف: بزرگراه بعثت و همت هم دو طبقه می شود
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۳۴
بالاخره شنبه صبح پل صدر و تونل نیایش زیر بار ترافیکی رفت. در این مراسم همانطور که پیش بینی می شد علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی حضور داشت و به جز او سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و محمدباقر قالیباف شهردار تهران جمعی از نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر تهران هم از حاضرین این مراسم بودند.

به گزارش مهر، حدود ۲۶ ماه پیش و با همت متخصصین کشورمان و با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا پروژه ی پل صدر و تونل نیایش کلید خورد. پل صدر که ۱۱کیلومتر طول دارد بر روی اتوبان صدر کشیده شد و تنها پل تک پایه در کشورمان است.

قالیباف: بزرگراه بعثت و همت هم دو طبقه می شود
شهردار تهران در حاشیه مراسم بهره برداری از پل طبقاتی صدر از دو طبقه کردن بزرگراه بعثت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: فعلا بزرگراه همت و دو طبقه کردن آن در دست مطالعه است. محمدباقر قالیباف پیش از ظهر شنبه پس از افتتاح پروژه صدر توسط رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران آمد و با بیان اینکه این پروژه به مدت ۲۶ ماه با تلاش شبانه‌روزی همکارانم در بخش‌های مختلف و تحمل سختی مردم به بار نشسته است اظهار کرد: پروژه صدر در بخش کیفیت و طراحی قابل عرضه در بین‌الملل است. از این رو به همه مردم تهران و مسئولان این پروژه را تبریک می‌گویم.

وی از مردم تهران که تحمل رنج و زحمت را در پروژه صدر داشتند عذرخواهی کرد و گفت: با عنوان شهردار خوشحالم که پروژه افتتاح شده است اما آلودگی هوا باعث صدمه زدن به سلامت مردم شهر تهران شده است و از این باب از آن‌ها عذرخواهی می‌کنم با اینکه متولی اصلی این موضوع شهرداری تهران نیست.

شهردار تهران ریشه این معضل را در ساختار غلط و مدیریت غلط دانست و تأکید کرد: کارهای بزرگی همچون صدر در شهر تهران به کام مردم تهران به دلیل آلودگی هوا تلخ می‌شود امیدوارم با همکاری شجاعانه و تصمیم‌گیری درست بین دولت، مسئولان در بخش‌های مختلف مردم و شهرداری تهران شاهد حل این معضل باشیم.

قالیباف در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه منابع مالی شهرداری تهران که در سنوات گذشته به آن‌ها تعلق نمی‌گرفت آیا در این دولت محقق می‌شود ادامه داد: ما اجرای قانون را می‌خواهیم بودجه مصوب مجلس برای متروی تهران بیش از ۲ سال است که به آن تعلق نگرفته است و امیدواریم در این دولت محقق شود. مقدمات کار فراهم شده و شاهد بازگشایی LC از کشور چین باشیم. قطعاً مشکل آلودگی هوا با توسعه حمل و نقل عمومی و مترو کاهش می‌یابد اما مادامی که ساختار غلط تصمیم‌گیری وجود داشته باشد و اراده جدی نسبت به نجات سلامت مردم نباشد این موضوع قابل حل نیست.

وی درباره تأثیر تحریم‌ها در روند پروژه صدر نیز گفت: اگر امروز شاهد بازگشایی پل صدر با تأخیر ۶ ماهه هستیم به دلیل تحریم‌ها بوده‌ است. اما خوشبختانه با تلاش مهندسین ایرانی که میانگین سنی آن ۳۰ سال است توانستیم تجربه خوبی را کسب کنیم تا بسیاری از ابزار مورد نیاز را از جمله دیواره‌های صوتی و چگونگی انتقال دکل برق را در کشور بومی کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه تحریم با توجه به رفتارهای سیاسی و بین‌المللی توانستیم با تکیه بر مردم و تبدیل به اقتصاد مقاومتی راه‌حل اساسی را دست یابیم. وی با اشاره به اینکه عمر مفید پل صدر یکصد سال خواهد بود گفت: در صورتی نگهداری مناسب طول عمر پل صدر بیش از این خواهد بود. شهردار تهران درباره دو طبقه کردن بزرگراه همت نیز گفت: فعلاً بررسی مطالعاتی پروژه همت در دست کار است اما اولویت با بزرگراه بعثت، ترمینال جنوب به خاطر تقاطع‌های زیادی که دارد است.
 
منتقد قالیباف
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۷:۳۹:۴۴
بله آقای قالیباف مسبب اصلی شهرداری تهران نبود عامل اصلی دولت سیاه اصولگرایی مهرماندگار بود. (1810355) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۷:۴۳:۰۴
خدا رحم کنه! فکر کن تو همت بخوان کار اجرایی کنند!
در ضمن اول خطوط 3 و 7 را کامل کنید و بعد بپردازید به طبقاتی کردن تهران
نکته آخر اینکه لطفا بک فکری برای خروجی تونل نیایش (ورودی اتوبان نیایش) هم بکنید که عصرها ترافیکش افتضاحه) (1810360) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۷:۵۴:۴۸
در اصفهان هم پل تک پایه هست (1810378) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۸:۲۷:۳۳
بیخودی نیش و کنایه به رییس جمهور عزیز و محبوب نزن که اصلا دیگه ازت خوشمون نمیاد تو اگه خیلی هنر داری با همین امکانات محدود تهران رو بساز انتطار هم نداشته باش خزانه خالی رو دولت یه جا تقدیم جنابعالی کنه کارهای خیلی واجب تری هم از دو طبقه کردن اینجا و اونجا وجود داره! آلودگی هوای تهران هم با این چیزا برطرف نمیشه! امیدوارم کینه ای رو که از مناظره با جناب روحانی داری فراموش کرده باشی چون مقصر اصلیش هم خودت بودی جناب قالیباف! (1810426) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۲۱:۳۶:۳۰
لطفاً به جای ساخت بزرگراه طبقاتی شبکه مترو را هر چه سریعتر گسترش دهید.

وقتی به دلیل آلودگی هوا نباید از اتومبیل شخصی استفاده کنیم، بهترین و سریعترین جایگزین برای سفرهای داخل شهری مترو است. (1810717) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۲۱:۴۷:۲۲
بزرگراه همت و رسالت وحکیم نیاز به 2 طبقه شدن ندارند. تنها کافیست از لاینهای سمن راست و چپ 2 لاین به آن اضافه کرد تا ترافیک روان تر داشته باشیم (1810727) (alef-6)
 
r
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۰۰:۱۰:۵۱
در حالیکه اروپایی ها در طبیعت زندگی میکنند. ما بر خلاف تذکرات دینی آهن روی آهن میگذاریم. (1810911) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۰۰:۳۰:۰۹
متاسفیم، راه حل تهران اینها نیست. فقط همین آقای قالیباف لطفا دست نگهدارید. (1810928) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۰۰:۳۱:۲۰
«شهردار تهران ریشه این معضل را در ساختار غلط و مدیریت غلط دانست» یادمان نبود مدیریت تهران جای دیگری غیر از شهرداری است! (1810931) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۰۱:۰۲:۳۲
تو را به خدا دیگر خیابان دوطبقه نکنید. غیر از دردسر مردم و مخارج کمر شکن فقط راه را برای ماشین و آلودگی بیشتر هموار میکنید. آخه مگه مترو و حمل و نقل عمومی تکمیل شده که همه اش راه ماشین رو میسازید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1810954) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۰۲:۵۲:۲۸
خوب حمل و نقل عمومی هم نیاز به فضا داره دیگه . بی ار تی از کجا باید رد بشه . همین 2 طبقه کردن هم جزو حمل و نقل عمومیه دیگه . فقط مترو که نیست . ضمنا پل صد بیشتر کمک به خروج خودرو ها به خارج شهر می کنه. خود من هفته ای 4 روز میرم دماوند از غرب تهران کلی باید تو ترافیک باشم تا تازه از شهر خارج بشم . بازم دمش گرم که این 4 تا پل رو می سازه وگرنه با این مدیریت غلط دولت گذشته باید پیاده می رفتیم سر کار . (1810990) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۰۳:۵۴:۵۹
آقای قالیباف ، قرارگاه خاتم الانبیاء، فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

تشکر، تشکر، تشکر . . . (1811017) (alef-6)