نظر منتشر شده
۱۸۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 258928
به عزیزمان پدر شهید احمدی روشن؛
نور چشم ما وظیفه‌اش سنگین تر است
بخش تعاملی الف - سهراب زند، 15 بهمن 93
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۷

پدر بزرگوار شهید والامقام مصطفی احمدی روشن در یادداشتی خطاب به دولت عنوان کرده‌اند که:

«اما در مورد اینکه دولت محترم و اعضای آن به دلیل موضع گیری در مقابل عملکرد بد بعضی مسئولین نسبت به صنعت هسته ای و از دست دادن صد و چند کیلوگرم اورانیوم غنی شده ۲۰درصد و تار و مار کردن نیروهای کلیدی، دانشمند، متعهد و متخصص و همچنین به حراج و رفراندوم گذاشتن سانتریفیوژها و اعلام اینکه اینها جزء آرمان های ما نیست؛ باید بگویم که خدا می داند که در جهت غنی سازی اورانیوم شهدای این صنعت و بقیه برادران متعهد و مسئول چه زحماتی را متحمل شده اند و اینکه وقتی ۵ هزار دستگاه سانتریفیوژ ما به ۱۹ هزار دستگاه ارتقا می یابد درست در زمانی که با چراغ سبز بعضی عوامل فتنه و آقازاده ها ما مورد تحریم کامل استکبار جهانی واقع می شویم.» ایشان در ادامه گفته اند که «یا دادن آدرس تمام تأسیسات اتمی کشور و بازدید روزانه آن به دشمنان ما به اسم راستی‌آزمایی و رو دادن به دشمن جهت دخالت آنها درهمه شئونات کشور که می توان اسم این کار را یک نوع کودتای خزنده گذاشت.» و در انتها گفته‌اند که دولتی‌ها حق ورود به منزل شهیدروشن را ندارند، چرا که مایۀ سرافکندگی ما در میان دیگران می شوند. (بهمن۹۳)

در این که پدر شهیداحمدی‌روشن از روی غیرت انقلابی و شرف انسانی، این‌گونه بر مسئولین دیپلماسی و دولتی نظام تاخته‌اند و به مسئولین، اتهام طراحی یک کودتای خزنده را نسبت داده‌اند، شکی نداریم. خانواده‌های شهدا تاج سر ما و نماد عزت و افتخار ما هستند. اگر مردان با ایمان و باغیرتی همچون حاج رحیم احمدی روشن نبودند، مصطفی‌ها تربیت نمی شدند و ما امروز تسمۀ بی عزتی و سرافکندگی به دور گردنمان بود.

اما از آنجا که ایشان نه متخصص مسائل سیاست خارجی، نه مبانی اسلامی، و نه مسائل هسته‌ای هستند، به نظر می‌رسد به ایشان آدرس و اخبار غلط داده شده است.

حاج رحیم احمدی روشن در آخر نامۀ خود گفته‌اند:

خانواده شهید احمدی‌روشن موضع خود را به حق و در جهت منویات ولایت می‌داند و موضعی مطابق با اصل سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ما و ایستادن در مقابل وطن فروشی‌ها و مقابله با منویات و فرمایشات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (دامت برکاته) به این مواضع افتخار می کنیم که خود و شهیدمان را خرج هر کس نکرده ایم و نمیکنیم و نخواهیم کرد.

مرحبا به شما که برایتان منویات مقام معظم رهبری مهم است. اما منویات جمع نیت است. نیات در کلام قاطع متبلور می‌شود. سخن صریح هر فرد منویات وی را مشخص می کند.

با مراجعۀ به متن کامل، در نامۀ پدر شهید احمدی روشن مسئولین افرادی ذلیل، وطن فروش، مایۀ سرافکندگی، توافق کنندگان ننگین، مردم فریب و طراح کودتا، تحلیل شده‌اند. آیا منویات رهبری هم این چنین است؟

رهبری گرچه تذکراتی را متوجه سیاست خارجی دولت یازدهم و نیز مذاکرات هسته ای داشته اند، از جمله «من با مذاکره کردن مخالف نیستم؛ مذاکره کنند؛ تا هروقت می خواهند مذاکره کنند! من معتقدم باید دل را به نقطه‌هاى امیدبخش حقیقى سپرد، نه به نقطه‌هاى خیالى نه به نقطه‌هاى خیالى، آنچه لازم است این است.» و گرچه از ابتدا فرمودند به مذاکرات خوشبین نیستند: «مذاکره در موضوعات خاص اشکالی ندارد؛ منتها گفتم من اعتماد ندارم، خوشبین نیستم به مذاکره، لکن می خواهند مذاکره کنند، بکنند؛ ما هم به اذن‌الله ضرری نمی کنیم. یک تجربه‌ای در اختیار ملّت ایران است، این تجربه ظرفیّت فکری ملّت ما را بالا خواهد برد» اما در عین حال از همان ابتدا تاکید کرده اند که «هیچکس نباید مجموعۀ مذاکره کنندگان ما را سازشکار بداند، اینها بچه های خود ما و بچه های انقلابند. یک ماموریت سختی را بر عهده دارند و هیچ کس نباید ماموری را که مشغول کاری است تضعیف کند.»(۱۳ آبان ۹۲)

«بنده با تمدید مذاکرات مخالف نیستم به همان دلیل که با اصل مذاکره مخالف نبودم، هیئت مذاکره‌کنندۀ ایران حقا و انصافا پرتلاش و جدی هستند، ایستادگی می کنند و زیر بار حرف زور نمی روند و با جدیت، منطق و دلسوزی کار می کنند. و بر خلاف طرف مقابل، حرفش را هر روز عوض نمی کند. اگر در مذاکرات حرف منطقی زده، و قرارهای عادلانه و عاقلانه گذاشته شود قبول می‌کنیم اما ایران، از صدر تا ذیل از آحاد مردمش تا همه مسئولانش در مقابل زیاده خواهی می ایستند.»(در دیدار با اعضای مجمع عالی بسیج مستضعفین ۶ آذر ۹۳)

پدر بزرگوار!

کدام یکی را قبول کنیم؟

بیست درصد غنی سازی شهید شما و یارانش نابود نشده است. وسوسه ی عده‌ای را که جگر شما موزیانه آتش می زنند که دست‌آوردهای فرزند انقلابی‌ات که برای دست‌یابی به آن خونش ریخته شده بود بر باد رفت و دولتی ها به ریش شما و امثال شما می خندند، باور نکنید. از دوست دلیل آوردیم از دشمن هم می آوریم. جان بولتن سیاست‌مدار کهنه‌کار و محافظه‌کار آمریکایی در مجلۀ نشنال رویو در مقاله‌ای می‌گوید:

"ایران در توافق هسته‌ای ژنو سر دیپلمات‌های غربی کلاه گذاشته است. باید به ایران در زمینه این توافق موقت که با ۵ عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و آلمان حاصل شد جایزه داد. بدتر اینکه، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با خوشحالی به دنبال راه حلی جامع است و این در حالی است که ایران هرگز با اقدامی که مانع از ادامه برنامه هسته ای این کشور بشود موافقت نمی‌کند.... فروپاشی تحریم ها ضعف آن را به عنوان یک ابزار فشار برجسته کرد. این تحریم‌ها، آنقدر که عده ای معتقدند، به لحاظ اقتصادی و کند کردن برنامۀ هسته ای ایران کارآمدی ندارد...امتیازاتی که ایران در قبال توافق هسته ای ژنو داده است اندک و به راحتی قابل بازگشت است.

همانطور که عباس عراقچی مذاکره کنندۀ ارشد ایران در مصاحبۀ خود در ماه ژانویه گفت: « ما می‌توانیم غنی سازی ۲۰ درصد را در کمتر از یک روز دوباره شروع کنیم و مواد هسته ای را دوباره تولید کنیم. بنابراین ساختار برنامه هسته ای ما حفظ شده است. من می‌توانم با قاطعیت بگویم که ساختار برنامه هسته‌ای ما حفظ خواهد شد. هیچ چیزی کنار گذاشته یا برچیده یا تعلیق نمی‌شود. همه چیز ادامه خواهد یافت، غنی سازی هم ادامه می یابد. بولتون در انتها می نویسد: متاسفانه آقای عراقچی درست می‌گوید!" (خبرگزاری فارس۱۹اسفند۹۲)

حاج حسن عزیز! می بینید ۲۰درصد غنی سازی فرزند شهیدت، چگونه ابزار قدرت دیپلمات‌های ماست؟

اگر ۲۰درصد فرزند تو و دوستان و همکارانش یعنی فرزندان غیور این سرزمین نبود، ما اکنون نمی توانستیم غنی سازی ۶ درصدی را، که نیاز اصلی‌مان است حفظ کنیم. و بازگشت به بیست درصد هم کار یک روز است. فرزند تو و دیگر فرزندان این سرزمین، علم و ساختار را به این انقلاب هدیه کرده‌اند، روشن و خاموش کردنش اهمیتی ندارد، چرا که اختیارش به دست خودمان است.

آرمان انقلاب سانترفیوژ و اعداد و ارقام نیست. آرمان انقلاب، اسلام است و دستور اسلام اهم و مهم و دفع افسد به طرق شرعی است که رهبری انقلاب، با دقت کلیات مذاکرات و خط قرمزها را تحت مراقبت دارند (گرچه فرموده اند در جزئیّات این مذاکرات مداخله نمی کنیم؛ یک خطوط قرمزی وجود دارد، یک حدودی وجود دارد، این حدود باید رعایت بشود؛ این را گفتیم به مسئولین و موظّفند که این حدود را رعایت کنند) و ما کاملا به عزت‌مندی و هوشیاری ایشان اعتماد داریم.

سیاست خارجی ما به فرمودۀ مقام معظم رهبری، عزت حکمت و مصلحت است. نه فقط عزت، نه فقط مصلحت و نه فقط حکمت. بلکه عزت و حکت و مصلحت. اگر بخواهیم به همۀ سؤال و جواب‌های هسته‌ای بپردازیم، به قول شما مثنوی هفتاد من کاغذ می‌شود. اما سخن ما این نیست که سیاست خارجی دولت قابل نقد نیست؛ یا طرف غربی قابل اعتماد است؛ بلکه سخن ما این است که از رهبری، جلو وعقب افتادن، بلای جان نیروهای انقلابی شده است و باعث و بانی سوءاستفاده های دیگران.

خانوادۀ شهدا نور چشم ما هستند، نور چشم ما وظیفه‌اش سنگین تر است.
۱۳۹۴/۰۷/۰۴ ۱۱:۲۴
 
۱۳۹۳/۱۱/۱۱ ۱۲:۰۷
 
۱۳۹۳/۱۰/۰۴ ۰۶:۲۷
 
۱۳۹۳/۱۰/۰۱ ۰۷:۰۷
 
۱۳۹۳/۰۹/۲۵ ۱۴:۵۱
 
۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ۱۱:۵۹
 
۱۳۹۳/۰۹/۱۲ ۰۷:۳۱
 
۱۳۹۳/۰۹/۱۱ ۰۷:۵۹
 
۱۳۹۳/۰۹/۰۲ ۰۸:۰۲
 
۱۳۹۳/۰۹/۰۲ ۰۷:۳۵
 
 
کلمات کلیدی : سهراب زند
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۵:۰۶:۱۰
کاملا درسته !!((( خانم دکتر لیلا زین الدین :درسته که من پدر م را برای این خاک و این نظام از دست دادم ولی هیچ گاه نباید از مردم طلبکار باشم زیرا به گفته ی پدرم ما اگر در این جنگ چه شکست بخوریم و چه پیروز باشیم مهم انجام وظیفه هست و تمام )))) (2662694) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۵:۱۱:۲۱
حضرت اقا سال ها بعد از مذاکرت اقای روحانی ، ناراحتی خود را از ان عقب نشینی ها ابراز کزدند . اینکه الان اقا داره حمایت می کنه دلیل بر درستی مذاکرات نیست . حضرت اقا از همه دولت ها حمایت کرده از این دولت هم می کنه . درود بر این پدر شهید که کاری بسیار درست کرده است . (2662707) (alef-1)
 
شهروند
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۲:۴۰:۳۲
تصمیماتی در سطح کلان با اطلاع و نظر همه سران گرفته میشه
هیچ وقت یک دولت یا مجلس یا قوه قضاییه در مقیاس به اندازه مسائل هسته ای اجازه تصمیمگیری وخود رایی ندارند .
چه بهتر که هرکی در حوزه تخصص خودش اظهار نظر کنه (2663782) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۹:۰۵:۵۸
این حرف یعنی عملا همه توصیه های رهبری را بی توجهی کردن، یعنی چون ایشان از همه دولتها حمایت کرده اند، پس این حمایت اهمیتی ندارد و هر کسی می تواند به دولت های مورد حمایت رهبری بتازد!! خیلی لطف کردید، ما هم معنی حمایت را فهمیدیم! (2664253) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۰:۱۷:۳۳
شماها با اين نوع حرفها نا خودآگاه قصد تضعيف رهبرى را داريد ، ايشان با هوشمندى تمام و اشراف كامل به كشورهاى جهان و اوضاع سياسى واجتماعى و اقتصادى جهان و منطقه و شرايط داخل ، ميدانند كه چه ميكنند گفتمان نرمش قهرمانانه از صحبت هاى ايشان بود و خطوط قرمز مذاكرات ترسيم و تعيين شده است و ايشان اولين رهبر درجهان و فقيه و مجتهد در جهان ميباشند كه كاربرد و ساخت و استفاده سلاح هاى اتمى را با فتوايى قاطع حرام اعلام نموده اند ، پدر شهيد بزرگوار شما دغدغه چند هزار سانتيفروژ و دست اوردهاى ٤ نسل قبلى اتمى را داريد كه حق هم است و بايد هم باشد اما رهبر معظم و دولت منتخب مردم دغدغه همه چيز اين مملكت را دارند دغدغه ١٠٠ سال بعد را نيز على القاعده دارند ، نان مردم ، راه مردم ، مسكن مردم ، شغل و كار مردم ، برق و بنزين و گاز مردم ، غذاى مردم ، راه و جاده و سفر مردم ، جان مردم در پروازها و درياها و زمين ، ازدواج جوانان مردم ، اوضاع اجتماعى مردم ، ارز و صادرات نفت و وارداتها و هزاران مسئله ديگر را دارند كه مسئله اتمى همه چيز را تحت الشاع قرار داده است ، نه شما و نه هيچكس ديگر نميتواند كاسه داغتر از آش باشد . ملت با اطمينان به رهبرى كه مراقب اوضاع هستند تا زمانيكه ايشان صحبتى مبنى بر عدم رضايت از تيم مذاكره كننده ايرانى ننموده اند پشتيبان تيم مذاكره هستند و براى پيشرفت و موففقيت انها دعا ميكنند . (2664361) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۱:۰۴:۲۵
عزیزم بالاخره تکلیف خود را با این سخنان مقام معظم رهبری مشخص کنید:
" البته در زمینه‌ی ادامه‌ی مذاکرات هسته‌ای، منع نمی‌کنیم و کاری که دکتر ظریف و دوستانشان شروع کردند و تا امروز هم خوب پیش رفتند دنبال می‌شود...." و نیز: "حالا هم با تمدید مذاکرات مخالفت نمیکنیم. این را هم در کنار آن عرض بکنم که هیئت مذاکره کننده ى ما حقّاً و انصافاً پرتلاش و جدّى هستند، ایستادگى میکنند، با منطق حرف میزنند، زیر بار حرف زور نمیروند، دارند کار میکنند، این را هم همه توجّه داشته باشند. حالا جزئیّات و آنچه را در این گفتگوها میگذرد، غالباً مردم مطّلع نیستند، نه، با جدّیت، با منطق، با دلسوزى دارند کار میکنند و منطقى هم عمل میکنند."
به هر حال نامه پدر شهید احمدی روشن با این تعابیر و تأییدات رهبر معظم جور در نمی آید و این قابل انکار نیست. حتی اگر فرض کنیم رهبری در آینده از این مذاکرات ابراز نارضایتی بکنند که با توجه به تأییدات محکم ایشان ( آقای ظریف و دوستانشان تا اینجای کار خوب پیش رفتند و همین مسیر دنبال می شود) خیلی محتمل نیست، باز هم بر ما واجب است که تا آن زمان پشت سر رهبری حرکت کرده و عملکرد تیم هسته ای را تأیید کنیم. (2664476) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۱:۳۹:۳۲
امان از شما افراد معدود تندرو تر از رهبری ... (2664576) (alef-11)
 
سلام
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۲:۳۷:۲۳
کدام تندروی؟ مگر رهبر انقلاب نگفت به نقطه های خالی دل نبندید؟ مگر نگفتند چهره آمریکا را بزک نکنید؟

و اما
بخشي از نامه رئيس جمهور یک سال پیش پس از توافق ژنو:
«دستاوردهای قطعی این توافق اولیه، به رسمیت شناخته‌شدن حقوق هسته‌ای ایران و حراست از دستاوردهای هسته‌ای فرزندان این مرز و بوم بوده است و در کنار آن با توقف روند تحریم‌های ظالمانه، بخشی از فشارهای غیرقانونی در تحریم‌های یک‌جانبه برداشته و فروپاشی سازمان تحریم آغاز شده است. درنتیجه این ابتکار ایران اسلامی و استقامت ملت بزرگ ایران، قدرتهای بزرگ به این نتیجه رسیدند که تحریم و فشار، راه به جایی نخواهد برد و همان‌گونه که ایران از آغاز اعلام کرده بود، برای کسب توافق، راهی جز احترام متقابل و مذاکره عزتمندانه وجود ندارد، موضوعی که متأسفانه طرف مقابل با تأخیر به درک آن رسید»

امروز بهتر میتوان در مورد درستی این ادعاها قضاوت کرد. (2664736) (alef-13)
 
جانفدای رهبر
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۲:۱۶:۴۴
یعنی چه که حمایت دلیل بر درستی کار نیست؟! یعنی مقام معظم رهبری معطل چهار تا طرفدار بی منطق مانند شما هستند که برایشان تصمیم بگیرید؟! یعنی بلاتشبیه بلاتشبیه زبانم لال، مقام معظم رهبری همینطور الابختکی حمایت می کنند و می دانند اینها دارند خرابکاری می کنند ولی معظم له به روی خودشان نمی آورند؟! اگر حرف بی منطق و از سر جهل شما صحت داشته باشد، شرایط رهبری از آن بزرگوار سلب می شود. خودتان هم می دانید چه می گویید؟! معنای حرف جاهلانه تان این است که آنها دارند به عزت این ملت پشت می کنند و مقام معظم رهبری نیز از آنها حمایت می کند. بروید توبه کنید آقای محترم.
لطفاً در افکارت تجدید نظر کن و این نسبتها را به مقام معظم رهبری نده. حضرت آقا بر همه چیز اشراف دارند و بی خود و بی دلیل از کسی حمایت نمی کنند. انشاءالله اگر قابل هدایت هستید، هدایت شوید، در غیر اینصورت، ملت امثال شما را به خاطر دادن این نسبتها به مقام ولایت، تنبیه خواهد کرد. والعاقبة للمتقین. جانم فدای رهبری. (2664680) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۷:۰۳:۳۷
برادر یا خواهر عزیز ما هم مثل شما قبول داریم موافقت حضرت آقا به معنی درستی تام و تمام مذاکرات و غیر قابل نقد بودن آن نیست.اما برادر با تمام انتقاداتی که میتواند وجودداشته باشدما باید مراقب باشیم از ولایت عقب نمانیم و جلوترنرویم.(المتقدم لهم مارق والمتاخرعنهم زاهق)اگرمیخواهیم لاحق باشیم باید سخت مراقب باشیم تا در هیاهوهای سیاست بازان جناحها گرفتار فتنه نشویم.شیطان گاهی (شاید هم بیشترازگاهی)درقالب دوست و هم جناحی و و.....ورود میکند.خداوند مارا وشمارا از شر شیطان درامان بدارد. (2665348) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۱۷:۲۸:۴۰
خون شهید را بازیچه اغراض سیاسی قرار نده وحرمتش را نگهدار فقط تو شهید ندادی (2666881) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۸ ۲۲:۵۵:۳۳
به نظر من در صحبتهای این پدر شهید منافع ملی لحاظ نشده و جوری نشون داده شده که انگار سانتریفیوژ برای ما همه چیزه
اینکه ایشون در این راه شهید دادند دلیل نمیشه که به دنبال حل عاقلانۀ مسئلۀ هسته ای نباشیم، همون طور که دولت هست
مگه هدف دولت چیزی جز خلاص کردن مردم از شر تحریمهای ظالمانه است، و این یعنی خدمت به مردم که همۀ شهدا دنبالش بودند
علیکم بالبصیرت یا اولی الابصار (2669052) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۵:۱۹:۰۸
بله خانواده شهدا نور چشم ما هستند ولي ايشان بايستي به انتخاب مردم هم احترام بگدارند.و اصلا درست نيست كه هر كي مخالف ما باشد از موقعيت سوءاستفاده كنيم.اگه قرار باشه همه كساني كه فرزندانشان را براي اين آب و خاك ازدست دادن اينچنين بي محابا به نظام تنفيذ شده بتازند كه سنگ رو سنگ بند نميشه و چه بسا ممكن است شان و منزلت و عظمت فرزند عزيزتان را خدشه دار كند. خدا همه شهدا و رفتگان رارحمت فرمايد.ان الله مع الصابرين (2662733) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۱:۱۷:۱۶
انتخاب 50 و نيم درصد مردم داداش! (2664511) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۸ ۲۲:۲۴:۲۷
شما چند درصد جامعه هستید (2668997) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۱۸ ۲۲:۳۳:۴۰
خدا این شهید و سایر شهدای عزیز را با سالار شهیدان محشور فرماید خوب است پدران عزیز شهدا به مصالح مملکت بیاندیشند و صبوری پیشه کنند و نگذارند طمع ورزان از انها سوء استفاده نمایند (2669008) (alef-3)
 
سید علی حسنی
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۱:۲۲:۳۵
دوست عزیز نظر شما البته درسته این پدر بزرگوار نباید تحت تاثیر عده ای خاص باشند وقتی رهبری تاییداتی دارند باید منتظر آینده باشیم . در مورد کودتا هم افراطی های اصلاح طلب نتوانستند در این مملکت هیچ غلطی بکنند این دولت و همفکرانش که جای خود دارد . (2664526) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۲:۲۹:۱۶
حرف ایشان فقط حرف خودش نیست آرمان شهداست وحرف دل انقلاب اسلامی است ماانقلاب نکریم که رشته کارکشوررابه اجانب وتصمیمات آنهابسپاریم درضمن اگرکسی انتخاب می شود دلیل براین نیست که هرکاری که دلش خواست انجام دهد باید برساس ارزشهای انقلاب کارکند ورهنمودهای رهبری هم چراغ راهش باشد واقعاچقدراین دولت فرمایشات رهبری چراغ راهش بوده است جز درحرف !! درضمن همه شهدارحمت شده هستند که این مقام راخدابهشون داده ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا ...آنهاراهم بارفتگان یکی نکنید . (2664708) (alef-13)
 
برادر شهيد
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۴:۳۹:۴۳
از نظر خوب شما ممنونم . ما برخي از خانواده شهدا از اينكه فرزندمان را براي ملت از دست داده ايم افتخار ميكنيم و هيچ منت و طلبي از مردم نداريم.اما متاسفانه كساني ميخواهند خانواده شهدا را مقابل منافع ملي نشان دهند كه البته اينطور نيست (2665047) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۶:۱۲:۳۰
خودتون را جای پدر این شهید بگذارید. (2665260) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۶:۳۴:۲۸
آقای زند آیا شما درست پشت سر ولایت حرکت می کنید؟؟؟ لطفا در خلوت خود به این موضوع فکر کنید. برای راهنمایی هم می توانید به مقاله های خود و گفته های رهبری در هر زمان نگاه دوباره ای بیاندازید. فکر کنم برایتان خیلی چیزها روشن شود. (2665312) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۵:۲۰:۲۷
فرزند ایشان در صنایع هسته ای فقط یک کارمند بوده اند نه دانشمند هسته ای. مملکت قانون و حساب و کتاب دارد. (2662738) (alef-1)
 
فرهاد
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۲:۴۲:۲۶
شما از کجا می دانید کارمند بوده اند؟
می دانید "ترور" برای یک کشور بیگانه چه هزینه های سنگینی دارد؟ آیا یک کشور بیگانه برای "ترور" یک کارمند حاضر به پرداختن این هزینه ها هست؟
شما با این اطلاعات زیاد، سمت سایر کارمندان و دانشمندان هسته ای را نیز منتشر نمایید...
واقعا که جای تاسف دارد... (2663786) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۳:۴۹:۳۰
احسنت برادر ؛جانا سخن اززبان مامیگوئی ایشان بادادن یک فرزند بسیار طلبکارند (2663928) (alef-10)
 
میرزایی
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۱۶:۱۲:۴۳
مرد حسابی میدونی از دست دادن فرزند اونم این فرزند یعنی چی!؟ (2666809) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۰:۱۸:۲۵
آمار مقاله های ایشون رو تو مجلات بین المللی و ISI دارید شما؟؟؟
اونم در 30 سالگی!!
فکر کن حرف بزن عزیزم (2663976) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۰:۳۲:۵۴
برادر عزیز، من این شهید عزیز را از نزدیک می شناختم. ایشان کارمند انرژی اتمی بودند و معاون بازرگانی سایت نطنز. انسان سالم و خوبی بودند ولی دانشمند هسته ای نبودند. داشمند هسته ای شهید شهریاری بودند. البته خداوند شهید احمدی روشن را رحمت کند و به بازماندگانشان هم صبر بده ولی اینکه میگن 20 درصد جرء دستاوردهای ایشون هست و ایشون طراح اصلی سایت بودند حرف نادرستی هست. ایشون در معاونت بازرگانی و خرید موفق بودند نه بیشتر. البته اینکه در رسانه ملی شهید احمدی روشن بیش از بقیه نشون داده می شوند واقعا جای سوال داره. در ضمن من به عنوان مطلع به عرضتون می رسان هیچ دستاوردی از دست نداده ایم (2664399) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۱:۲۵:۳۷
ایشون پستی اداری در سازمان داشتند و البته از شهیدان با ارزش این کشور هستن اما دانشمند هسته ای نبودند.کارهای بازرگانی سازمان با ایشون بود . لطفا حقایق گفته بشه تا همه چی با هم قاطی نشه. (2664536) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۱:۳۹:۳۲
من قصد پایین اوردن مقام والای این شهید رو ندارم اما نمی دانم دقیقا از کدام مقاله صحبت می کنید. ایشون لیسانس پلیمر بوده اند ! مقاله ای هم اگر جایی چاپ شده باشد در همین زمینه است ( که من پیدا نکردم در هر پایگاهی که جست و جو کردم). هر کس در انرژی اتمی کار کند دانشمند نیست. به همان شهید بسنده کنیم که جایگاهی بس رفیع دارد. اینطور که شما پیش می روید چندی دیگر ایشون دکتری فیزیک اتمی از هاروارد می گیرد ! (2664577) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۲:۲۴:۲۴
مسایل هسته ای و سیاست خارجی کشور هیچ ربطی به پدر هیچ شهیدی ندارد. والسلام نامه تمام. این طور که نمی شود. من دو برادرم شهید شده، الان بیایم وسط میدان و هی بدوم در کارهای مملکت! اصلاً این کار چه معنی می دهد؟ هرچند اطمینان دارم عده ای سودجو اطلاعات غلط به این ایشان می دهند که صد البته ایشان هم هیچ مسئولیتی ندارند که اطلاعات غلط به او داده شود یا صحیح. (2664694) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۳-۱۱-۱۸ ۱۱:۲۱:۴۵
آقا انشای نامه بسیار آشناست. ایشان فقط امضا فرموده اند. در ضمن اگر پدر شهید میتواند در همه شئونات مملکت اینچنین اظهار نظر نمایند برادر قطع نخاع گردنی بنده که بیش از سی سال است روی تخت و ویلچر هستند چقدر مجاز هستند و اطهار نظرشون چقدر استماع میشود مخصوصا اگر مخالف نظر این پدر محترم باشد. (2667946) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۷:۳۸:۲۰
سلام حتما دشمن هم بیکار بود که بیاد یک کارمند را شهید کند انصاف چیزه خوبیه!!!!!! (2664162) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۹:۳۰:۲۰
فرزندان زیادی هم اونجا کار میکنن .درود بر روح پاکش که شهید شد (2664288) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۵:۳۹:۰۱
اسرائیل میدونه چه کسی رو ترور کنه که موثر باشه....اگر شما نمیدونید لااقل تختئه نکنید!! (2665171) (alef-11)
 
یکی از ملت
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۷:۴۹:۰۶
متاسفم براتون....شما یه تار مو هم واسه این ملت ندادید....حالا جوان رشید این پدر که غنی سازی 20درصد مدیون ایشون هست فدا شده یک کارمند ساده مینامید....اینقدر حزبی نژر ندهید...امان از دست شخص و حزب پرست ها...شهدا شرمنده ایم.... (2665442) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۰۹:۲۳:۰۰
یعنی سرویس های جاسوسی همین طور الکی امده اند یک کارمند را ترور کرده اند واقعا شرم کنید از این همه بی حیایی نسبت به خونی که در راه اعتلای علم در کشور ریخته شده است (2678427) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۵:۲۴:۵۳
خانواده شهدا تاج سر ما اما وقتی ناگهان یک نفر را به عرش ببریم همین هم می شود حاصلش

ضمن اینکه در است که مصطفی عزیز را شهید کردند و او سرافراز رفت، اما خیلی های دیگر هم در این راه زحمت ها کشیده و خون دلها خورده اند و گمنام نه حرفی می زنند نه مصاحبه ای می کنند.

خیر الامور اوسطها ... در پروبال دادن هم حتی به پدر شهید بهتر است اعتدال را رعایت کنیم (2662745) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۵:۳۴:۲۴
به نظر من در شرایط کنونی وحدت مهم است و استفاده ابزاری از شهدای عزیز باعث مشکلات بیشتر برای کشور میشود. ما همه باید در برابر دشمنان قاطع باشیم نه اینکه دست به تخریب دولت بزنیم. اهداف و ارمانهای شهدا هم اهداف و ارمانهای دولت است (2662762) (alef-3)
 
محسن
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۵:۳۶:۲۵
ببخشید کدام متخصص اخراج شده است؟ پدر بزرگ گوار ما به شما و فرزندتان افتخار می کنیم ولی خودتان را وارد بازی یک عده نکنید. روح تمامی شهدا شاد باد. (2662765) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۵:۳۷:۴۸
من وما نمی تونیم احساسات شمارو درک کنیم حاج آقای عزیز ولی ما شهیدان زیادی دادیم و که اکثریت قیب اتفاقشان مطیع 100درصدی رهبرند نه هرجا که احساسات شان اجازه دهد .!!!
پیام رهبری حمایت از مذاکره کنندگان است وایشان را فرزند انقلاب خواندن واظهار نظر های شما هرچند از سر دلسوزی است ولی موجب دودست شدن جامعه خواهد شد وضعف مذاکره کنندگان نگذارید کسانی که کاسبان فتنه بودند و الان تضعیف کنندگان فرزندان انقلاب روی موج احساسات پاک شما سوار شوند با خدا معامله کنید خدا خدا وخدا (2662769) (alef-3)
 
ازاد اندیش
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۵:۳۹:۳۰
خودتون رو خرج هر کسی دوست دارین بکنین فقط لطفا به جای ملت تصمیم نگیرید!
ما به قدر کافی قیم توی این مملکت داریم! (2662776) (alef-13)
 
پوریا
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۵:۴۱:۰۴
چه انتظاری از این خانواده شهید دارید...با این موضع ذلت باری که این دولت پیش گرفته می شود اخرش را خواند... (2662781) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۲:۲۳:۵۲
امام خمینی: میزان رای ملت است و ملت هم حرف خوش را در انتخابات زده خواهشا اجازه بدهید ملت تصمیم بگیرند اگر قرار باشد هر کسی از این 70 میلیون تصمیم گیرنده باشد دیگر انتخابات برگزار نمیکنند.
اجازه بدهید دولت که برخواسته از رای و اراده ملت بزرگ ایران است امور را مدیریت نماید. (2663747) (alef-13)
 
پرهام
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۲:۳۱:۲۷
اتفاقا ذلت را دولت گذشته به بار اورد که با انزوا و تحریم بیشتر ین کمک را به انها کرد و اقای ظریف و این دولت دارند ملت را از این ذلت رها می نمایند و به پدر بزرگوار شهید هم میگویم که کار شهید احمدی روشن و دیگران با انزوا ایران تکمیل نمی شود چون این خواسته نتانیاهو و اسراییل غاصب است و دستیابی به توافق و برداشتن تحریم باعث شکست دشمنان بخصوص رژیم صهیونستی است و ادمه سربلندی ایران و ادمه راه شهدا است چون همینکه انها از توافق هراس دارند بیانگرکاردرست ظریف ودوستانش است (2663763) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۷:۴۵:۲۷
سلام اقا پوریا

با این منطق پدر شهید بزرگوار پس باید تمام خانواده های شهدای جنگ 8 ساله که فرزدانشون رو بین سالهای آخر جنگ از دست دادن هم مدعی بشند شما که میخواستید قطعنامه 598 رو قبول کنید چرا زود تر قبول نکردید تا کمتر جون کشته بشه...!!!

بعد از اینکه صدام رو عقب روندن یه زمان میگفتند راه قدس از کربلا میگذره پس باید تا کربلا پیش بریم!!!
از زمان این تفکر تا اتمام جنگ میدونید چند جون کشته شدند؟؟؟
پس با قبول قطعنامه خونشون هدر رفته...!!!
یه جا صلح اما حسن (ع) یه جا جنگ امام حسین(ع)
هرچیزی به جاش.... مردم با رای دادن به روحانی به صلح و اعتدال رای دادن... (2664169) (alef-13)
 
دانشجو
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۵:۴۵:۳۸
لطفا شعار ندهید
خودتان را جای ایشان قرار دهید
پسرتان برای تامین نیاز کشور به غنی سازی 20 درصد پر پر شده است
حالا به موجب توافق ژنو ذخائر اورانیم 20 درصدمان را اکسید نموده ایم
و آقای صالحی هم در پاسخ به منتقدان می گویند کشور اصلا نیازی به غنی سازی 20 درصد نداشته و ندارد و هیچ کسی هم به ادعای مشعشع ایشان پاسخ نمی دهد

آیا اگر شما جای این پدر شهید بودید این چنین دلگیر نمی شدید؟؟؟

ای کاش به جای نقد این بزرگوار آن مسئولینی را نقد می کردید که حتی خود را مکلف نمی دانند اگر در عرصه سیاست مجبور به انجام کاری هستند حداقل شخصا به حضور این بزرگواران برسند و از ایشان دلجویی کنند تا مبادا چنین سرخورده و غم زده گردند (2662793) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۲:۵۸:۴۵
خیلی ها هم در دوران جنگ فرزند دادند و پذیرش قطعنامه را بر باد دادن آرمانها میدانستند درست ( و بلکه بد تر از الان) و ....

لطفا شهدا را خرج سیاست بازی برخی نکنید. (2664800) (alef-6)
 
س
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۳:۳۴:۴۰
اگه یه روز پسرم بخواهد خودش رو فدای این مملکت کنه با دستهای خودم خفه اش می کنم (2664888) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۷:۱۴:۳۶
دوست عزیز دانشجو سوالی دارم و خواهش میکنم درخلوت خود صادقانه به آن فکرکنید.اینکه مذاکرات ممکن است اشکال داشته باشد حرفی نیست.هرحرکتی احتمال خطادارد.اینکه برخی شاید خیلی جدی پاسدارارزشها نباشند هم ممکن است درست باشد.ولی این اشکالات درهردولتی وهرجناحی کم و بیش میتواند وجودداشته باشد.واین دولت هم قطعا ازخطا مبرا نیست ونباید درموردش چنین ادعایی داشت.اما برادر یا خواهر عزیز چرا از میان خیل خانواده های شدا که تمامی آنها تاج افتخاری هستند برتارک این ملت.بخصوص خانواده های سرداران بزرگواری که شهد شهادت نوشیده اند وعلی الخصوص از میان خانواده های شهدای هسته ای فقط پدر بزرگوار شهید احمدی روشن هرازچند گاهی فرمایشی می فرمایند و یا حرف و حدیثی ازایشان نقل میشود؟آیا سایرجانواده های شهدای معزز غیرت و همیت ندارند؟آگاهی ندارند؟ویا به ایشان اجازه اظهارنظر داده نمیشود؟فکر نمیکنید شاید باز هم میگویم شاید از سادگی و احتمالا غفلت این بزرگوار استفاده یا سو استفاده میشود؟مراقب شیطنت خناسان باشیم. (2665373) (alef-13)
 
احسان
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۲۳:۵۱:۴۰
خوهشا با اسم دانشجو نظر نده شاید خیلی ها با تو هم عقیده نباشند (2667389) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۵:۴۵:۴۵
زنده باشی آقای زند (2662794) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۸:۵۳:۲۲
به نام خدا

آقای زند توجه فرمایید:
در جایی خواندم یا شنیدم که در مسیر انقلاب یکی از شخصیتها، به امام راحل گفت سلمان کمی آرام تر! امام به او فرمودند:ابوذر یک گام پیش تر یعنی من آرام نمی روم شما کمی سرعتتان را زیاد کنید... (نقل به مضمون)

اقای زند!

لطفا این پدر تحصیل کرده و عزیز را که سالهای سال از امور هسته ای ما از نزدیک مطلع است به تندروی متهم نکنید

بلکه تامل کنید چه بسا لازم باشد شما یک گام به جلوتر بردارید تا به بصیرت مثال زدنی پدر عزیز شهید برسید

شما خود می دانید که تحلیلهای خالی از حب و بغض های شخصی، با این عملکرد دولت محترم، بر این باورند که این دولت می تواند اولین دولتی باشد که 8 سال ادامه پیدا نکند

شما خود می دانید آمریکا برای مذاکره برد برد نیامده است چون اصلا چنین تربیت و شرح صدری را ندارد، اما تیم دولت محترممان، با همین هدف امده است پس از همین الان مزه آش مذاکرات معلوم است مگر اینکه شما قایل به معجزه ای باشید که آمریکا متحول شود و از گذشته خود توبه کند! که هیچ عاقلی با امید بستن به معجزه سرمایه گذاری نمی کند

واقعا ما که آرزو داریم توافقی محترمانه حاصل شود اما نمی توانیم بر حقایق واضح چشم بپوشیم که رسیدن به چنین توافقی شرایطی معقول لازم دارد.

طبق وعده دولت قرار بود مدتها قبل مذاکرات تمام شود اما تمدید شد و همه می دانیم یا باز هم تمدید خواهد شد یا به شکست خواهد انجامید و اگر هم توافقی حاصل شود بلا شک آمریکا جز به توافقی که ملت ایران اسلامی ما راضی نیست رضایت نخواهد داد...

شما هم می دانید که رهبری ماه ها قبل بعد از گذشت زمان زیادی از مذاکرات در حضور آقای ظریف و کارمندان وزارت خارجه صریحا فرمودند مذاکرات بی فایده بود خوب چرا نمی فرمایید اصرار به ادامه مذاکرات توسط دولت محترم و ادامه کارهایی که بجا نیست، چه معنا دارد؟!! ...

آقای زند، با احترامی که برای شما قایل هستم از شما می خواهم که زود دست به قلم نشوید بلکه تامل کنید شاید بجای انتقاد یک گام پیشتر لازم باشد ... متشکرم (2664243) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۵:۴۸:۲۴
متاسفانه ایشان خود را بسیار سیاستمدار و دلسوز در مورد مسائل کشور میدانند و گاهی هم طوری صحبت میکنند که تنها شهیدداده انقلاب هستند... (2662803) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۱۳:۱۳:۱۰
اصلا سواد این بابا چقدره که در مورد مسایل تخصصی نظر میده فکر کنم بازیچه و بلندگوی یک عده خاص قرار گرفته و خودش نمیدونه چه خیانتی داره به شهیدش میکنه
اقای روشن مواظب باش (2666612) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۱۴:۴۹:۴۸
سلام برشما دوستان آقایان ایشان منتی نگذاشته اند دلسوزی کردند اگر فرزند شما با هزار زحمت خانه ای بسازد وشهردار به دلیل ترس از شخص دیگری خانه فرزندتان را خراب کند چه می کنید؟
دوم >الف عزیز کاش توافق ژنو را بطور کامل منتشر می کردید تا ملت بدانند کی برنده شده است من کامل مطالعه کرده ام متاسفانه تیم هسته ای انقدر گاف داده که نمی توان بیان نمود الف عزیز اگر واقعا ما برنده بودیم چرا در یکسال گذشته رهبر انقلاب این برد را تبریک نگفته اندآیا رهبری که برد تیم های ورزشی را تبریک می گویند اگر برد سیاسی وجود داشت تبریک نمی گفتند؟
الف برای ایجاد وحدت نباید مغالطه کنی
چرا اسراییل از این توافق خوشحال شد
چرا اوباما گفت در حال حاضر ما پشت فرمانیم
شما جملات بقیه سیاستمداران آمریکایی هم بخوان وسعی کن فریب بازی زرگری آمریکایی ها را نخوری (2666729) (alef-13)
 
انقلابی
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۵:۴۸:۵۵
از پدر بزرگوار شهید والا مقام بعید بود که ملعبه دست افراطیون شود.
ایشان بیانه خوان تند رو ها شدند!!!! (2662806) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۵:۵۶:۴۰
اتفاقا بهترین کار را می کنن.

اگه پای دولت به منزل ایشون برسه از فرداش تو رسانه های زنجیری دولت بوق می کنن که خانواده شهید احمدی روشن هم با ما هم عقیده هستن و به این بهانه فشار بیشتری روی منتقدان توافق ژنو می آورند.

این جماعت عادت دارن با سوء استفاده از خانواده شهدا، تفکرات خودشونو بجای تفکرات شهدا غالب کنن مثل شهید باکری و شهید همت (2662827) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۹:۰۸:۴۶
ما هم خانواده شهید هستیم، حالا شهید ما هسته ای نبوده ولی با جان و دل از تیم هسته ای حمایت می کنیم. شهید ما ضمنا با چشم باز و با انتخاب خودش به سوی شهادت رفت نه این که بمب به خودرویش وصل کنند. (2664257) (alef-13)
 
برادر شهيد
۱۳۹۳-۱۱-۱۸ ۲۰:۲۳:۰۸
درود بر تمام خانواده هاي شهدا كه بي ادعايند . بنده هم به عنوان خانواده شهيد با شما هم نظر هستم . ملت بايد بداند كه اكثر خانواده ي شهدا از ظريف حمايت ميكنند (2668801) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۶:۰۲:۱۶
"وسوسه ی عده‌ای را که جگر شما موزیانه آتش می زنند که دست‌آوردهای فرزند انقلابی‌ات که برای دست‌یابی به آن خونش ریخته شده بود بر باد رفت و دولتی ها به ریش شما و امثال شما می خندند، باور نکنید. "
جمله بالا اصل ماجرا را خلاصه می‌کند و کاملا صحیح است (2662847) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۶:۰۴:۲۸
سیاست خارجی‌ و هسته‌ای این کشور را آقای مصطفی احمدی‌ روشن باید تعیین کند؟ (2662855) (alef-13)
 
شهید
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۲:۱۳:۱۹
حرف از احمدی روشن بله اونی که جانش را داده حق داره برا کشور تصمیم بگیره. (2663720) (alef-13)
 
کهنه سرباز
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۶:۰۸:۰۰
شهید احمدی روشن ازآن دردانه های کمیابی بود که مزد خویش را بحق با شهادت دریافت نمود و تا ابد بر تارک افتخارات این ملت می درخشد. خانواده ی این شهید والامقام هم روی چشم ملت ایران جای دارند. اما همواره از بزرگان انتظار میرود که بزرگی کنند! خانواده ی این شهید والامقام باید سعه صدر بیشتری نسبت به مسائل استراتژیک کشور داشته باشند و نسبت به حرکات تاکتیکی دولت فورا موضع گیری نکنند و خدای نخواسته در دام جناحین سیاسی کشور نیفتند و هر از گاهی به نفع و خوشامد این وآن از شهید عزیزمان هزینه نکنند انشاا... والسلام علی من اتبع الهدی (2662865) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۶:۱۲:۰۲
با سلام
فَمَعَكُمْ مَعَكُمْ لاَ مَعَ غَيْرِكُمْ;
پس با شما هستم با شما، نه با غير شما.
درکنار خانواده شهدا و در پشت سر رهبر انقلاب هشیارانه آماده ایم . (2662879) (alef-13)
 
برادر شهيد
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۶:۲۸:۲۸
با احترام به همه ي پدران شهيد عرض ميكنم كه اگر قراراست كه نظرات يك پدر شهيد ( هرچند كه درست باشد) در سياست هاي كلان كشور تاثير بگذارد اين حق براي همه ي پدران شهيد بايد محفوظ باشد نه فقط يكي از انها . و در چنين صورتي واضح است كه چه بلوايي ميشود . (2662923) (alef-13)
 
شهید
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۲:۱۴:۰۳
مطمئنم تو برادر شهید نیستی (2663724) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۶:۳۰:۵۶
با کمال احترام برای این بزرگوار باید عرض کنم ایشان بیش از حد سیاست زده شده و بهره برداری سیاسی می کند (2662933) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۶:۳۳:۲۶
گیرم پسر تو بود فاضل از .......... (2662944) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۲:۵۴:۳۸
بعضی کانتها روکه میخونم واقعا فکر میکنم بعضی ها چقد بیغیرت شدن که اینهمه عشق امریکا اونا رو گرفته
افرین به این مرد بزرگ که امثال تعلیق کنندگان ذلت پذیر را به خانه اش راه نمیدهد (2663812) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۷:۱۴:۰۸
خیلی بی ادبی داداش
ایشان پدر یک شهیداست واین خودش فضل بزرگی است (2664149) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۶:۳۴:۴۳
این همه مملکت ما شهید داده آقای احمدی روشن، فکر نکن برای شما خبری هست، هرچند که تمام خانواده های شهدا محترمند ولی شما هم حد و اندازه‌ی خودتون رو بدونید بهتره.
به فکر آبروی فرزند شهیدتون باشید.
الان خانواده‌ی امثال همت، باکری، خرازی هم بیان نامه بدن و تعیین تکلیف کنن، خانواده‌های شهدای گمنام هم موضع بگیرن و.... اینجور که نمیشه پدر جان.
موفق باشی (2662949) (alef-1)
 
مهری
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۶:۳۵:۰۷
بیچاره خانواده های هزاران شهید گمنام که کسی نامی از آنها و حتا از شهید آنها نمی برد و اینگونه از دولت و ملت هم طلبکار نیستند. شک دارم که اگر شهید احمدی روشن زنده بود این برخورد پدر را تأیید میکرد. رسالت این شهیدان این بود که دانش هسته ای را به وجود اوردند تا غرب مجبور شود که به پذیرش بسیاری واقعیات گردن بگذارد و موفق هم شدند و شهادت شان نیز در همین راه بود. (2662952) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۶:۳۷:۲۰
حالا کی میخواد بره خونه این آقا؟ (2662956) (alef-13)
 
یک اصفهانی
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۶:۳۸:۴۰
دکتر محمدرضا رحیمی معاون اول دولت غیرسازشکار و استکبار ستیز و عدالت گستر را به منزلشان راه می دهند؟؟ (2662960) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۶:۱۷:۵۵
شماها چتون شده؟؟!! چطور میتونید به قلب این پدر شهید نیشتر بزنید. انتقاد هم میخواهید بکنید لااقل با ادب. ملاحظه قلب شکسته اش را بکنید. (2665276) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۰۸:۵۶:۱۲
درست مثل این میمونه که خانواده یه استوار شهید بگه من اجازه نمیدهم قطعنامه 598 را کسی بپذبرد. (2666259) (alef-11)
 
برادر شهيد
۱۳۹۳-۱۱-۱۸ ۲۰:۳۳:۱۱
دقيق ترين نظر را بيان فرموده ايد . متشكرم از مثال به جايتان (2668824) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۷:۰۲:۳۰
به این پدر بهشتی عرض می کنیم همه اهداف فرزند شهیدتان محقق خواهد شد دیروزود دارد ولی سوخت و سوز ندارد ولی اگر نیروهای مذهبی را یا بیرون کردند و یا به حاشیه راندند چوبش را خواهند خورد شما نگران پایمال شدن اثرات خونهای فرزندانتان نباشید که اگر چه کشور زیگزاکی به پیش ی رود ولی برگشتی نخواهد داشت خون پسر شما و دیگران اسلام و انقلاب را بیمه کردهو انشائ الله گزندی نخواهد دید اگر چه مشکلات اقتصادی سرعت را کم کرده ولی هرگز ان را توقف نخواهد کرد چرا رهبری معظم ان خود مثل خانواده شما عاشق شهادت است و هیچ ابر قدرتکی ترسی نداردپس با خیال آسوده به فکر گسترش دین و اصلاح جامعه بپرداز شما ها هزینه دادید و انقلاب مال شاهاست و به یقین پسر شما جلودار این جمع ایتارگران می باشد (2663009) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۷:۰۷:۲۱
حرفای پدر شهید کاملا درسته و البته صاحب خونه دوست نداره هر مهمانی رو به خونش راه بده شما چرا ناراحتی میکنی؟
در مسلک شما ایشون برای انتخابات میهبانانش هم اختیار نداره؟! (2663021) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۷:۰۸:۲۸
ایشان تقصیری ندارند.بیش از اندازه بهش بها دادند.ایا تمام پران شهدا و سرداران را این قدر بزرگش می کنید یا شهدا هم دست یک وچندم دارند خیلی از پدران شهدا را فتنه گ ر می دانید ویکی را ا ون قدر بها میدید مثل ایشان احساسی ودچار توهم می شود. رحمت خدابر تمام شهیدان. (2663022) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۷:۱۱:۰۹
همش سوء استفاده اونم این دفعه از سادگی یک پدر شهید وجود داشتند به اسم خود چنین بیانیه ای منتشر میکردند دلواپسان پایداری! (2663035) (alef-13)
 
دانشجو
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۷:۱۵:۰۴
خانواده شهدا نور چشم ما هستند و ما در مقابل شهدا مدیونیم اگر کاری برای حفظ این نظام نکنیم. همانطور که نویسنده گفتند جلوتر و عقب تر رفتن از رهبری مایه مشکلاتی دراین دهه اخیر شده است. (2663047) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۷:۱۵:۱۱
احسنت بر پدر شهید احمدی روشن
راه نده این دولتی ها رو (2663048) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۱:۲۴:۴۷
چقدر بی ادبانه این پدر شهید را خطاب قرار دادید: «شما نه کارشناس مسائل سیاسی هستید نه... » مگر خود شما کارشناس مسائل سیاسی و... هستید جناب نویسنده؟!! و اگر هستسد از کجا که این پدر شهید نباشند... بعلاوه مگر فقط کارشناسان حق اظهار نظر دارند؟؟؟؟ (2663620) (alef-13)
 
سعيد
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۱:۲۸:۳۶
يادتان نرود محافظت از نظام از واجبات است وجايي كه بايد به خاطر حفظ نظام از غني سازي بگذرين بايد اين كار را انجام دهيم خيلي از مسايل هست كه بازگو كردنش براي عوام درست نيست و باعث جو رواني منفي ميشود مقام رهبري حتما صلاح را درمذاكرات ديده اند و مطمعن باشيد پشت تيم مذاكره كننده هاي ما يك تيم قوي سياسي و علمي قرار دارد كه به انها مشاوره ميدهد ودر اخر اين رهبري است كه حرف اخر را ميزنند و تاييد ميكنند اگر هم جايي به ضرر نظام عمل شود رهبري حتمي جلوي ان را خواهند گرفت پس نيازي به نگراني من وشما نيست . كار سياست را به مردان سياسي بسپاريم وهركس به كار خود باشد (2663632) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۷:۲۲:۳۴
مشگل مملكت ما اين است كه هركسي و در هر مقامي در ارتباط با هر مو ضوعي اظهار نظر ميكند . شايد اينها خيلي هم بحال مملكت دلسوز باشند ولي هر كسي ميبايست در چهارچوب وظايف خودش سخن بگويد و اظهار نظر بكند در غير اينصورت مملكت دچار هرج و مرج خواهد شد (2663067) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۷:۲۵:۱۳
متأسفانه عده ایی سیاست ورز و فرصت طلب از احساسات پاک برخی از اعضای خانواده معظم شهدا برای رسیدن به اغراض ناپاک سیاسی خود سوء استفاده می کنند.
در عالم سیاست، هستند کسانی که به خانواده شهدا بعنوان نردبان ترقی و وسیله رسیدن به خواستهای نامشروع سیاسی خود نگاه می کنند. برای این قبیل سیاسیون، فرقی نمی کند که از کدام راه به تضعیف حریف یا تقویت چند روزه جایگاه خود بهره بگیرند. (2663077) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۶:۲۲:۲۷
شهدای ما وصیت نامه هایی دارند که در بسیاری از آنها توصیه های سیاسی است. آیا باید گفت آنها هم حق اظهار نظر درباره مسائل سیاسی را ندارند؟؟ (2665289) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۷:۲۶:۰۳
آقای زند پیشنهاد می دم این روزها سری به سایت Khamenei.ir بزنید!!!!!!!!!!

http://farsi.khamenei.ir/photo-album?id=28847 238856

و

http://farsi.khamenei.ir/audio-content?id=28815 (2663083) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۸:۰۸:۰۴
فقط آفرین (2663201) (alef-3)
 
حقیقت
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۸:۱۱:۳۷
خانوادۀ شهدا هسته ای تحت نفوذ شدید تندروها هستند و این تندروها هستند که به آنها خط می دهند. (2663208) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۸:۳۲:۰۸
هزار شهید برای این انقلاب دادیم خون آنها هم رنگین است ولی پدران این بزرگان نیامدن مانع پیشرفت و معیشت ملت شوند. (2663251) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۹:۳۸:۴۶
هرچند با نظر پدر شهيد احمدي روشن مخالفم، اما واسه الف متاسفم كه همچين توهيني به شهدا رو به نام آزادي بيان منتشر كرده. شما چند حاضري بگيري كه جگر گوشه ات رو ازت بگيرن؟ متاسفم واسه طرز تفكرت (البته اگه بشه اصلا اسمش رو تفكر گذاشت!) (2664301) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۸:۳۲:۳۷
این نامه نگار ی ها توسط پایداری ها صورت میگیره وگرنه این پدر بعید میدانم چنین بتواند بنویسد! (2663252) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۸:۳۳:۱۹
اصلا چرا باید نظرات این شخص را نشر داد مگه ملت ایران کم خون داده اند که حالا این شده از همه عزیزتر/! (2663256) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۸:۳۸:۴۸
باید به حاکمیت اعتماد کنیم تا همه چیز درست شود.خانواده شهدا هم مطمءن باشند که پرونده های ملی دست یک فرد یا گروه نیست بلکه در دست نظام است و بهترین راه حمایت از تصمیم نظام می باشد. (2663278) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۸:۴۱:۵۶
عزیزجان جلو افتادن از رهبری به اینمعنا نیست که نباید انتقاد کرد یا دقیقا حرف رهبر را زد...رهبری یه خاطر مصلحت ها و روشن شدن افکار عمومی دست شون رو باز گذاشته اند دلیل نمی شود که هیچ کس حرفی نزند. خودتان هم می دانید منطور ایشان جه بوده است.... (2663284) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۹:۱۰:۱۹
اوباما در گزارش خود به کنگره درباره توافق ژنو:
توافق ژنو برای ما حداقل دو دستاورد بزرگ داشت:
۱.برای اولین بار طی ده سال گذشته ایران را در زمینه هسته‌ای به عقب راندیم
۲.تحریمها را دوباره به اهرم فشار تبدیل کردیم! تا قبل از این به جایی رسیده بودیم که دیگر کارشناسان گفتند ادامه یا افزایش تحزیمها اثر معکوس خواهد داشت اما با این توافق دوباره تحریم تبدیل به اهرمی برای اعمال فشار شد.


رهبری هم در دیدار با سفرای ایران(چند ماه قبل) فرمودند:
«رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: در گذشته میان مسئولان ما و مسئولان آمریکا هیچ ارتباطی نبود اما در یک سال اخیر بخاطر مسائل حساس هسته‌ای و تجربه‌ای که مطرح شد انجام بشود، بنا شد مسئولان تا سطح وزارت خارجه تماس‌ها، نشست‌ها و مذاکراتی داشته باشند اما از این ارتباطات نه تنها فایده‌ای عاید نشد بلکه لحن آمریکایی‌ها تندتر و اهانت‌آمیزتر شد و توقعات طلبکارانه‌ی بیشتری را در جلسات مذاکرات و در تریبون‌های عمومی بیان کردند.
رهبر انقلاب افزودند: البته مسئولان ما در نشست‌ها در جواب طلبکاری آنها، جواب‌های قوی‌تر و گاهی گزنده‌تر دادند، اما در مجموع معلوم شد مذاکره برخلاف تصورات برخی‌ها، به هیچ چیز کمک نمی‌کند.
رهبر انقلاب در همین زمینه، افزایش تحریم‌ها را مورد اشاره قرار دادند و گفتند: آمریکایی‌ها نه تنها دشمنی‌ها را کم نکردند بلکه تحریم ها را هم افزایش دادند! البته می‌گویند این تحریم‌ها، جدید نیست اما در واقع جدید است و مذاکره در زمینه‌ی تحریم هم، فایده‌ای نداشته است.
ایشان افزودند: البته در زمینه‌ی ادامه‌ی مذاکرات هسته‌ای، منع نمی‌کنیم و کاری که دکتر ظریف و دوستانشان شروع کردند و تا امروز هم خوب پیش رفتند دنبال می‌شود اما این، یک تجربه‌ی ذیقیمت دیگر برای همه بود که متوجه شویم نشست و برخاست و حرف زدن با آمریکایی ها، مطلقاً تأثیری در کم کردن دشمنی آنها ندارد و بدون فایده است.
رهبر انقلاب در تبیین ضررهای ناشی از مذاکره با آمریکایی ها افزودند: این کار ما را در افکار عمومی ملت‌ها و دولت‌ها به تذبذب متهم می‌کند و غربی‌ها با تبلیغات عظیم خودشان، جمهوری اسلامی را دچار انفعال و دو گانگی جلوه می‌دهند.
ایشان همچنین ضرر دیگر نشست و برخاست با آمریکا را ایجاد زمینه برای طرح توقعات جدید از سوی آنها دانستند.»
«ایشان با تأیید سخنان دو روز قبل رئیس‌جمهور در جمع سفیران و کارداران درخصوص تعامل با همه دنیا افزودند: در این میان دو استثنا وجود دارد رژیم صهیونیستی و آمریکا.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان چند دلیل و استدلال درباره نفی تعامل با آمریکا تأکید کردند: رابطه با آمریکا و مذاکره با این کشور به جز در موارد خاصی برای جمهوری اسلامی نه تنها هیچ نفعی ندارد بلکه ضرر هم دارد و کدام عاقلی است که دنبال کار بی‌منفعت برود!؟
ایشان افزودند: عده‌ای اینجور وانمود می‌کردند که اگر با آمریکایی‌ها دور میز مذاکره بنشینیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود، البته ما می‌دانستیم اینجور نیست اما قضایای یک سال اخیر برای چندمین بار این واقعیت را اثبات کرد.»(http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=27180)

یقینا تنها راهی که در فتنه‌های پیش رو برای گرفتار نشدن متصور است همراهی کامل با ولی فقیه است نه یک قدم عقب‌تر و نه یک قدم جلوتر!

به امید ظهور هرچه زودتر مولایمان! (2663339) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۹:۱۳:۱۷
عجیب آنکه بین تمام خانواده های شهدای هسته ای تنها صدای ایشان همیشه بلند است (2663346) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۰:۴۱:۰۸
عده ای که منافعشان به خطر افتاده هر از چند گاهی نمک به زخم این پدر داغ دیده میریزند و به ایشان القاات نادرست میکنند تا از ایشان استفاده ابزاری کنند و اهداف شخصی خود را پیش ببرند
پدر عزیز ماهم خانواده شهید هستیم و دل سوخته اما قهر و پشت کردن و رو بر گردان در زندگی اجتماعی امروز در یک خانواده هم دیگر کارکشا نیست چه برسد به جامعه بین الملل (2663529) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۰:۴۵:۲۹
یه آنی خودت رو بذار جای اون این صداش بلنده توبودی جیغ میزدی!!!!!!!!!!!!!!! (2663547) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۲۱:۱۵:۴۵
همه شهدا عزیزند ولی آخر اگر بحث تخصص و خدمات به علوم و صنعت هسته ایی باشد که شهید علیمحمدی دکترای فیزیک ذرات بنیادی و عضو هیات علمی دانشگاه تهران و شهید شهریاری هم دکترای تکنولوژی فناوری هسته‌ای از دانشگاه امیر کبیر داشته اند و شهید احمدی روشن از لحاظ علمی و تخصصی تنها کارشناس شیمی (پلیمر) بوده اند. متأسفانه کمتر اسمی از آن دو بزرگوار دیگر برده می شود، خصوصاً دلواپسان که انگار تنها یک شهید صنعت هسته ایی داریم. ضمن اینکه نه صدا و سیما و نه مطبوعات، تصویر، خبر یا مصاحبه ائی از خانواده شهیدان شهریاری و علیمحمدی منتشر نمی کنند (2665801) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۱:۳۰:۲۰
جالبتر این که فرزند ایشون از مسیولین اداری سازمان بود نه دانشمند هسته ای (2664551) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۰۶:۵۴:۴۲
هيچ كسي خودش رو جاي اين بنده ي خدا نميگذاره !!! (2666201) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۹:۱۵:۰۸
خدا نکند ایرانی جماعت رو جو بگیره!!!!!!!!!!!! (2663353) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۹:۵۲:۵۷
یه سوال الف جان. مگر نگفتند مذاکرات رو، ظرف مدت دو سه ماهه جمعش می کنیم؟ چی شد؟ بیشتر از یک سال گذشت و فقط به قول خودشون آثار روانی تحریم از بین رفته! چی شد اون همه ادعای دیپلماسی؟ نمی خوام تضعیف کنم اتفاقا می خوام تقویت کنم چون با این نوع دیپلماسی هم تحریم هستیم هم تعطیل هم تحقیر! دیپلماسی یعنی اون کاری که حزب الله کرد دو جنازه اسراییلی داد و تعداد زیادی از اسرای خودش رو ازاد کرد نه این که صد ها کیلو اورانیوم رو از بین ببریم و در مقابل کاتالوگ هواپیما بهمون بدن! (2663432) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۹:۵۷:۲۱
من مقالتو دوست نداشتم اقای سهراب زند .
چون تو یک پدر که تک فرزند پسرشو ازدست داده نیستی اونم به خاطر فعالیتهای هسته ای که امروز خیلی هاش تعطیل شده ، به خاطر وطن، به خاطرمردم وبه خاطرنسل اینده .
شما جای یک پدر که حالا یه نوه ی بی پدر و یه عروس تنها بیشوهر براتون مونده نیستی !
بایدتو شرایط پدر احمدی روشن باشی تا درک کنی چی میگه !
امیدوارم خدا بچه هاتو نگه داره برات .
بایدبودتافهمید ! (2663444) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۰:۰۶:۰۹
ایشان بازیچه جریان خاصی شده اند. (2663457) (alef-13)
 
saeed
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۰:۰۸:۲۷
اقای احمدی روشن مواظب باشید بازیجه گروهی خاص نشوید واین اجر بزرگی که دارید را زایل نکنید از طرفی رااین طلبکاری شما را خانواده هایی که دو و سه تا پنج شهید برای این انقلاب داده اند هیچ گاه ابراز نکرده اند جوری صحبت میکنید که انگار فقط تنها شما در افتخارات هسته ای دخالت داشته اید واقعا این تذهبون (2663462) (alef-13)
 
صمدی
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۰:۰۹:۳۹
شهدا عزیزند اما منافع کشور مهم است و نباید از این روشها به مقابله با حقوق هسته ای کشور بهره برسد اجازه دهید دیپلمات‌های کشور کار درست را انجام دهند ۰مسائل را احساسی مشخصی نکنید۰ (2663463) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۰:۱۲:۴۲
البته این فرمایشات ممکن است نظر شخصی اقای احمدی روشن باشد یا فرمایشات دوستان دیگری (که نمونه شان را در مجلس محترم شورای اسلامی هم داریم) که از زبان ایشان بیان شده ولیکن این مهم نیست، هر کسی عقیده ای دارد و برای خودش محترم است. مهم این است که نظر اکثریت جامعه چه باشد. در ضمن مگر در جنگ 8 ساله صدها هزار نفر شهید و صدها هزار نفر دیگر جانباز نشدند؟ آیا به خاطر آنها، باید جنگ را تا رفع فتنه در جهان ادامه می دادیم؟! (2663468) (alef-13)
 
املبی
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۰:۲۰:۰۵
سند شش دانگ هسته ای بنام وی زده شده است (2663478) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۰:۲۰:۴۵
تو گويي فقط از چند ميليون خانواده شهيد در ايران فقط صداي ايشان بلند است،همه وطن فروشن به جز رحيم احمدي روشن و جبهه پايداري ها (2663481) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۰:۲۲:۰۳
احسنت. مقاله بسیار زیبا ومنصقانه ومنطفی بود (2663486) (alef-13)
 
خاکی
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۰:۲۳:۳۴
سلام علیکم از اصل گفتگو متشکرم اما ظاهرا قلب این نویسنده از نامه پدر شهید ، بیشتر ازخود پدر شهید آتش گرفت خوب بود قدری آهسته تر قلم می زد نه اینکه با قلمی به ظاهر منطقی اما دارای نشان از ماموریت برای آتش زدن.. والا با این نوشته(وسوسه ی عده‌ای را که جگر شما موزیانه آتش می زنند... باور نکنید.)نشان نمی داد که بقیه سخن رهبری را فراموش کرده است.با نگاه اجتهادی که گرفتید این سخن رهبری ( یك تجربه‌ای در اختیار ملّت ایران است - كه حالا من مختصراً عرض خواهم كرد - این تجربه ظرفیّت فكری ملّت ما را بالا خواهد برد؛ مثل تجربه‌ای كه در سال ۸۲ و ۸۳ در زمینه‌ی تعلیق غنی‌سازی انجام گرفت، كه آن‌وقت تعلیق غنی‌سازی را در مذاكرات با همین اروپایی‌ها، جمهوری اسلامی برای یك مدّتی پذیرفت. خب ما دو سال عقب افتادیم، لكن به نفع ما تمام شد. چرا؟ چون فهمیدیم كه با تعلیق غنی‌سازی، امید همكاری از طرف شركای غربی مطلقاً وجود ندارد. اگر ما آن تعلیق اختیاری را - كه البتّه به‌نحوی تحمیل شده بود، لكن ما قبول كردیم، مسئولین ما قبول كردند - آن روز قبول نكرده بودیم، ممكن بود كسانی بگویند خب یك ذرّه شما عقب‌نشینی میكردید، همه‌ی مشكلات حل میشد، پرونده‌ی هسته‌ای ایران عادی میشد. آن تعلیق غنی‌سازی این فایده را برای ما داشت كه معلوم شد با عقب‌نشینی، با تعلیق غنی‌سازی، با عقب افتادن كار، با تعطیل كردن بسیاری از كارها مشكل حل نمیشود؛ طرف مقابل دنبال مطلب دیگری است؛ این را ما فهمیدیم، لذا بعد از آن شروع كردیم غنی‌سازی را آغاز كردن. امروز وضعیّت جمهوری اسلامی با سال ۸۲، زمین تا آسمان فرق كرده؛ آن روز ما چانه میزدیم سرِ دو، سه سانتریفیوژ، [ در حالی كه‌] امروز چندین هزار سانتریفیوژ مشغول كارند. جوانهای ما، دانشمندان ما، محقّقین ما، مسئولین ما همّت كردند، كارها را پیش بردند. بنابراین از مذاكراتی هم كه امروز در جریان است، ما ضرری نخواهیم كرد. البتّه بنده همچنان كه گفتم خوشبین نیستم؛ من فكر نمیكنم [از]این مذاكرات آن نتیجه‌ای را كه ملّت ایران انتظار دارد، به‌دست بیاید، لكن تجربه‌ای است و پشتوانه‌ی تجربی ملّت ایران را افزایش خواهد داد و تقویت خواهد كرد؛ ایرادی ندارد امّا لازم است ملّت بیدار باشد.)واقعا تجربه برای چه کسی کسانی که دو سال مارا عقب انداختند ومارا به مرز چند عدد عقب بردند چرا دو باره علمدار عقب گرد همان شدند آیااز مواضع رهبری معظم غیر تجربه مردم برای فریب نخوردن از کسانی که آرءمردم را با وعده چرخاندن چرخ کارخانه وانرژی تصاحب کردند اما هر دو را خواباندند دلیل دیگری برای تغییر مواضع لحظه ی تحویل سال 92 چیزی دیگری مشاهده کردید ما عجلی نداریم رئیس محترم جمهور در دیدار رزشکاران اعتراف به عدم توفیق راهبرد خود کرد فقط با متهم کردن رقیب فرمود چرا به ما میخندید؟در حالی که هیچ کس به نفع تیم رقیب نخندیدبلکه گویند یا روش یا بازی کن را عوض کنید-------------------------------------------------------------------------------- (2663492) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۰:۳۷:۳۶
می خواهم نظر جناب سهراب زند را در خصوص فتنه 88 بدانم . آیا عمل همسر رفسنجانی ( عفت مرعشی) قبل از انتخابات (که گفت : اگه تقلب کردند بریزند تو خیابونا ) را محکوم کرد؟ آیا این خیانت به رهبری نبود؟ آیا عفت مرعشی توبه کرد . آیا .....آیا .....
نظر رفسنجانی در خصوص اظهار عفت مرعشی چی بود؟ بهش گفت غلط کردی؟

اگر مقامات فرانسوی به رفسنجانی و روحانی توهین کرده بودند آیا ظریف با این سرعت به فرانسه می رفت ؟

سهراب زند نوکر و تملق گوی رفسنجانی است به همین خاطر حاج رحیم احمدی روشن را تحمل نمی کند چون او با خون فرزندش و فداکاری خودش در خدمت رهبری است. و امثال سهراب زند می توانند به بابصیرتی مثل حاج رحیم احمدی روشن خرده بگیرند .

راستی یک بار دیگر پیام امام خامنه ای را به مناسبت مصطفی احمدی روشن مطالعه کنید:


بسم الله الرحمن الرحیم
شهادت دانشمند نخبه‌ی جوان، شهیدمصطفی احمدی روشن، اندوه دیگری بر دل دوستداران دانش و متعهدان به پیشرفت جمهوری اسلامی نهاد. ما همگی شریك غم پدر و مادر و همسر و فرزند این جوان مظلوم و برجسته و سرافرازیم.
این ترور بزدلانه كه عاملان و طراحانش هرگز جرأت نخواهند كرد به جنایت كثیف و پلید خود اعتراف كنند و مسئولیت آن را بپذیرند مانند دیگر جنایات شبكه‌ی تروریزم بین‌الملل دولتی، با طراحی یا همراهی سرویسهای سیا و موساد عمل شده و نشانه‌ی به بن‌‌بست رسیدنِ استكبار جهانی به سردستگی آمریكا و صهیونیزم، در مقابله با ملت مصمّم و مؤمن و پیشرونده‌ی ایران اسلامی است. آنها در این رفتار شنیع و قساوت‌آمیز نیز شكست خواهند خورد و به اغراض پلید و شریرانه‌ی خود دست نخواهند یافت. رشد شتابنده‌ی علمی و فتح قله‌های دانش كه با همت و عزم جوانان مؤمن و غیور و توانائی چون مصطفای شهید رونق یافته، امروز قائم به هیچ فردی نیست، این یك جنبش تاریخی و برخاسته از یك عزم خلل‌ناپذیر ملی است. ما به كوری چشم سران اردوگاه استكبار و نظام سلطه، این راه را با قوت و اراده‌ی راسخ دنبال خواهیم كرد و پیشرفت رشك‌آور ملت بزرگ خود را به رخ دشمنان عنود و حسود خواهیم كشید، و البته از مجازات مرتكبان این جنایت و عاملان پشت صحنه‌ی آن هم هرگز چشم‌پوشی نخواهیم كرد.
اینجانب شهادت این عزیز را به والدین و همسر و فرزندش و به جامعه‌ی علمی و دانشگاهی كشور و به عموم دوستداران و متعهدان نهضت علمی فراگیر، تبریك و تسلیت میگویم و برای آنان صبر و سكینه‌ی الهی و برای شهید عزیزمان علو درجات اخروی را از خداوند متعال مسألت میكنم و یاد شهیدان علیمحمدی و شهریاری و رضائی‌نژاد را گرامی میدارم.
سیدعلی خامنه‌ای
22/دیماه/1390 (2663520) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۹:۳۴:۱۶
پياده شو با هم بريم! ميترسم اين سرعت كار دستت بده! (2664296) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۱:۴۱:۴۲
به نظر شما اگر تلقب می شود (که نشد) مردم نباید اعتراض می کردند. خانم عفت مرعشی اگر هم چنین حرفی زده چه اشکالی دارد هر چند شما چرا فکر می کنی مردم به خاطر حرفهای خانم مرعشی که من تا الان نشنیده بودم به خیابون آمدند؟
از توهم بیرون بیایید. (2664583) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۰۹:۵۹:۰۸
این خانواده (رفسنجانی) هنوز بعد از 5 سال همان اعتقاد را دارند و اعلام کرده اند نظرشان عوض نشده . ( به سایت جناب رفسنجانی مراجعه کنید )

خلاصه منظور این بود سهراب زند که به راحتی پدر شهید احمدی روشن را مورد خطاب قرار داده و او را از رهبری جدا نموده آیا به خانواده رفسنجانی هم ایرادی وارد می داند یا ............ (2666325) (alef-11)
 
ali
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۰:۳۷:۵۴
این پدر بزرگوار باید اجازه دهند هر انچه را خیر و مصلحت مملکت است - مسئولین - گه با فراهم کردن زمینه و فرصت برای احمدی روشنها و رساندن عنی سازی به بیست درصد و گه با کاهش ان به شش درصد در جهت حفظ منافع ملی عملی کنند . (2663521) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۰:۳۵:۰۸
یعنی هر کاری انجام می دهند به صلاح نظام است (2664402) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۰:۴۱:۳۱
قدر خون پسرش را میشناسد
الف لطف کن به جناب روحانی نامه سرگشاده بنویس( اگر از تهمت های فردای روحانی نمیترسی) (2663530) (alef-13)
 
باران
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۰:۴۶:۱۹
خدا به داد دل پدر و مادری برسد که داعش فرزندش را سوزاند و خونی نداشت. (2664017) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۰:۴۳:۴۸
حرف درست و كاملا به جايى زده اند. فقط جوان از دست داده ها حرف اين پدر عزيز را ميفهمند (2663539) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۰:۵۴:۲۶
در متن اصلی توهین نبود چرا بعضی جوگیر میشوند و توهین میکنند انهم به سند افتخار و عزت ایرانیان (2663564) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۱:۰۱:۰۵
ایشان به احتمال زیاد به توصیه کسانی این نامه را نوشته که مخالف مصالح ملی ودولت تدبیر وامید هستند واعتقادی به رای ونظر مردم هم ندارند وایشان هم فکر کرده بایدبرای کل کشورتصمیم گیرنده باشد وبا نظرایشان سیاست خارجی وداخلی را تنظیم کنند (2663576) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۱:۰۶:۵۹
همه شهدای هسته ای برای ما عزیز هستند ولی متاسفانه صدا و سیما چهره شهید احمدی روشن رو برجسته تر ننشون میده و این معنا رو به ذهن متبادر میکنه که عده ای در صدا و سیما در راستای تضعیف دولت و تیم مذاکره کننده قصد حمایت از رویکرد این پدر بزرگوار رو دارن. (2663588) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۹:۲۴:۲۹
علت اصلی اين که صدا و سيما اين کار را می کند، اطن هست که خانواده اين شهيد عزيز خيلی راحت و ساده به دام سياسيون افتاده اند که اين نشان از اوج سادگی اين خانواده می باشد و اين که اينها چقدر به سياست ناآشناهستند، به مسائل هسته ای نا آشنا هستند و ....
خدا خودش اينها را آگاه کناد. (2664280) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۲۱:۳۰:۱۹
شهید احمدی روشن و خانواده شان هم به اندازه سایر شهدای انقلاب عزیزند نه بیشتر. اگر هم کسی یا کسانی هستند که شهداء گرانقدر را به واسطه تخصص و مسؤلیت هایشان رتبه بندی می کنند تازه با همین معیار هم، از بین شهدای هسته ایی، شهیدان علیمحمدی و شهریاری دارای تحصیلات، تخصص بسیار بالاتری بوده و خدمات بیشتری هم به علم و دانش و صنعت هسته ایی ارائه داده اند. منتها خانواده این عزیزان هرگز اجازه نمیدهند گروههای سیاسی از کلام و حضورشان بهره برداری جناحی کنند. و اگر اشخاص و گروههای سیاسی از شأن و منزلت خانواده شهداء در راه امور دنیوی خود سوء استفاده کنند، جواب خدا را چه می دهند؟ (2667211) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۱:۰۹:۲۷
اقای احمدی احساس میکنم عده ای فریبکار که خود از ترس ملت ابراز نظر نمیکنند با اغراض سیاسی جنابعالی را بلندگوی خود کرده اند. حرمت شما بر همه ما واجب و مصلحت تمامی مردم واجبتر. (2663592) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۲:۲۱:۵۱
بنده هم به این پدر بزرگوار و اشناهای ایشان عرض می کنم که مواظب باشیداین دوستان عزیز که مصلحت کشور را نمی شناسند از شما استفاده ابزاری نکنند اجازه بدهید که رای و تفکر مردم جلو برود شهدا همه بخاطر مردم جنگیدند و اگر بر خلاف رای ملت خواسته ای داشته باشیم به نظر من ظلم در حق شهدا است.ضمنا
میزان رای ملت است. امام خمینی (ره) (2663741) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۱:۰۹:۵۵
جناب زند! شما كه ادعا داريد پدر شهيد احمدي روشن در سياست خارجي، مباني ديني و دانش هسته اي سر رشته اي ندارند (كه قريب به واقعيت نيز هست)، لطف نموده و ميزان تخصص و دانش خود را در هر يك از موارد ياد شده ذكر نماييد تا مرجع و منبع اين تحليل شما براي خواننده روشن شود!
سپاس (2663593) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۲:۲۶:۲۰
مگر بیان این نکته که کسی در مسئله ای که سررشته ندارد اظهار نظر نکند و آن را به متخصصین امر واگذارد، تخصص می خواهد؟!!! (2664087) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۱:۳۳:۱۲
واقعا این مطلب چه کمکی به روند مسایل میکند؟واز طرفی موجبات بی احترامی به این نگین های جامعه اسلامی را فراهم میکنید؟به نظر شما این چنین نقدهایی چقدر مفید است ؟واقعا نیتتان را بررسی کنید. (2663642) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۱:۳۵:۱۳
اظهار نظر اقای عباسی که قطعا از همه شما تخصص بیشتری دارد را مطالعه کنید و نقد بزنید اگر میتوانید؟ (2663650) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۱۶:۳۲:۲۹
سلام. تخصص ایشان دقیقا چیست؟ مدارک تحصیلی؟ در چه دانشگاهی تحصیل کرده اند و ....؟
لطفا جوابهای فضایی ندهید. بدون مدرک دکتری در ایران هیچکاری نمی تونی بکنی همین کاغذپاره ها هم انقدر بالا پایین می کنند که همه اجدادت میاد جلو چشمات!
به ترتیب: کارشناسی کارشناسی ارشد دکتری و اگر هم هست فوق دکتری ایشان از کجاست؟ بدون داشتن مدرک هیچ حرفی ارزش ندارد دقیقا براساس معیارهای علمی دانشگاهی وزارت علوم تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران مقاله های ISI ایشان چند عدد و در کجا چاپ شده اند؟ بدون مقاله تا سرکوچه هم راحت نمیدن چه برسه به.....
با تشکر (2666828) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۱:۴۰:۴۹
متاسفم براي كساني كه از آمريكا براي معيشت ملت تقاضا مي كنند!

اينا فكر مي كنند روزي ما دست آمريكاست!! (2663662) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۹:۲۱:۲۶
نه روزى ما دست شما و خانواده روشن دست امريكا نيست (2664276) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۰:۰۳:۵۴
فعلا که آمریکا نمیگذاره پول نفتمون را وارد کشور کنیم! (2664339) (alef-13)
 
بنده خدا
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۲:۱۲:۱۲
از وقتي ايشون و خانواده محترمشون شدن تنها شهيد هسته اي و برخي همين بنده خدا رو به بازي گرفتند و در مجالس سياسي سخنرانش كردند ايشون هم فكر كرد به هر حال بايد ادبيات كلامي همسو با همون اقايان داشته باشد ، اين هم يكي از ثمره هاي دولت قبله اميدوارم هر كس در جامعه اندازه خودش رو بدونه و سرك تو هر جايي نكشه ، البته شهيد ايشان و تمام شهداي انقلاب حق گردن ما دارند ولي دليل نميشه تصميم گيرنده براي يك ملت باشند (2663716) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۲:۴۲:۲۶
اقای احمدی:
این ملت همواره در کنار خانواده های داغدار شهداست. اما افرادی که خود را پشت شما مخفی و شما را بلندگوی خود میکنند همیشه و همواره در کنار شما نخواهند ماند. چون نزدیکی انها به شما بر اساس منافغ سیاسیت اما مردم از روی محبت و قلبا در کنار شما بوده و هستند و خواهند بود . (2663787) (alef-13)
 
hamvatan
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۳:۲۲:۵۶
هر کس اگر کار خودش را بکنه و سرش به کار خودش باشه قطعاً کارها درست و منطقی پیش خواهد رفت مثلاً آقای x درس طب خوانده و در این حوزه کاری خودش صاحب نظر هست آقای y درس سیاست خوانده قطعاً توی این حوزه از افراد معمولی هم تجربه بیشتری داره هم سواد بیشتر پس بهتره ما به افرادی که در پستهای مختلف در حال انجام وظیفه هستند احترام بگذاریم بطور مثال همین کوتاه آمدن های هسته ای قطعاً به منزله پایان راه برای ما برای رسیدن به پیشرفت های هسته ای قلمداد نشه آقای رئیس جمهور و اعضای تیم مذاکره کننده صلاح حال حاضر مملت را در این کار دیدند نباید با اظهار نظرهای آنی و بدون در نظر گرفتن این مسائل اظهار نظر کرد. (2663879) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۱:۱۱:۵۴
درود بر شهدای هسته ای و پدران ایشان، آنچه عیان است چه حاجت به بیان است، (2664040) (alef-10)
 
mohammad
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۲:۱۶:۵۴
همه شهیدان برای ما محترم و عزیزند و همچنین خانواده اونها.ولی این دلیل نمیشه که خانواده یک شهید بخواد برای مملکت تصمیم گیری کنه.تا کی میخواین از خون شهیدان برای سیاسی کاری استفاده کنیم؟ تا جاییکه من میدونم پسر ایشون یه کارمند تو سیستم هسته ای بوده و نه یه دانشمند هسته ای.آیا خانواده شهدای هسته ای دیگه هم اینقدر بیانیه دادن؟ پس خانواده شهدای جنگ هم که فرزندانشون با علم به شهادت رفتند جبهه و شهید شدند باید هرروز بیانیه بدن؟تا کی میخواین از اسم این شهید استفاده سیاسی بکنین؟ مگر ما فقط همین یک شهید رو دادیم که اینقدر روش مانور میدین و اسمشو میارین؟ ما شهدای بزرگی داشتیم که خانواده هاشون حتی یکبار هم نه بیانیه دادن و نه جهت گیری سیاسی کردن چون میدونن هدف شهدا سربلندی ایران بود و نه یه حزب سیاسی خاص.مللکت ایران مال همه ایرانیهاست چه خانواده شهید و چه غیر شهید، چه مسلمان و چه غیرمسلمان.اگر قرار باشه که مملکت بخواد براساس بیانیه خانواده محترم شهدا بچرخه که دیگه کی به کیه؟ این مملکت کم قیم داره که هرروز یکی بهش اضافه میکنید؟ (2664085) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۴:۰۵:۵۸
چرا خود را پشت سر پدر یک شهید مخفی و او را بلندگوی خود کرده اید؟! (2664102) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۴:۲۹:۴۲
وقتی بین شهدا نیز تبعیض قائل میشوند نتیجه اش میشود این مسائل. مگر از همان روستایی که شما در همدان در ان ساکن بودید یک پدر سه فرزندش را در جنگ از دست نداده بود ایا کسی او را به این گستردگی میشناسند؟
اگر این حرفها حرفهای خود جنابعالی است محترم. اما اگر دیگران شما را زبان خود ساخته اند فقط میتوانم بگویم متاسفم. (2664107) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۸:۵۳:۴۹
در مورد صحبت پدر شهید احمدی روشن سخنی ندارم. ایشون مختارند که هر موضعگیری
سیاسی که می پسندد داشته باشند درست مثل شما کامنت گذاران که گفتید نظر ایشون رو قبول ندارید... به عنوان فردی از خانواده شهید معتقدم مردم ایران نمک نشناسترین افرادی هستند که در عمرم دیدم. امروز که پدر شهید اومده این حرف رو زده می گویند شهدا در قلب ما جا دارند ولی چنین و چنان!!!! ولی من با ۳۳ سال سن فهمیده ام که به جز خانواده شهید شامل همسر و فرزندان شهدا هیچ کس دیگری در این مملکت چشم دیدن بازماندگان شهدا را ندارد و هر جابی موضع گیری علیه خانواده شهدا ببیند حتی نمی تواند بی تفاوت بگذرد و حتما به قول خودشان لایکی نثار آن فرد می کند.!!!! برخی مسئولین هم به جز سواستفاده از خون شهدا در موارد که باعث حفظ قدرتشون میشه هیچ ارزشی برای شهدا و آرمانهای آنها قائل نیستند. هم مسئولین اصولگرا و هم اصلاح طلب. (2664244) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۸:۵۸:۳۸
بنده به عنوان يك فرزند شهيد به اين پدر بزرگوار عرض مي كنم شما خود را ملعبه دست دلواپسان و گروه انحرافي قرار ندهيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
هم فرزند شما و هم همه شهدا و هم تيم مذاكره كننده هسته اي براي سربلندي اين ملت ايثار كرده اند بنابراين با اين حرف هاي نسنجيده و غيركارشناسي اجر شهيدتان را ضايع نكنيد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دولتي كه با راي مردم شهيدپرور ايران و تنفيذ رهبر معظم انقلاب مشروعيت دارد شما اجازه نداريد آن را از ديدار با فرزند و همسر شهيد اتمي اين ملت محروم كنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اين انقلاب حاصل خون هزاران شهيد فرزانه و خون دل و مجاهدتهاي علما و مردم است وبراي حفظ آن گاهي دفاع و گاهي مذاكره و گاهي صلح لازم است !!!!!!!
اينكه عده اي خود را قيم مردم تصور كنند و هر چه دوستانشان گفتند بر زبان و قلم جاري كنند جز دشمنان قسم خورده انقلاب هيچ كس از آن سود نمي برد؟؟؟ (2664248) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۹:۴۰:۰۰
موضع اين پدر شهيد عزيز مثل اين است که بعد از پذيرش قطعنامه توسط حضرت امام، خانواده هاي شهدا بگويند خون عزيزان ما بهدر رفت. اگر آنگونه که اسلام به ما آموزش داده تکليف محور رفتار کنيم دچار اين تناقضات نخواهيم شد. (2664303) (alef-13)
 
مهدی رنجوری
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۹:۵۱:۳۶
وطن پرستی یک افتخار برای تمام افراد می باشد. پس دادن خون برای وطن یک آرزو و ارمغان است. نیاییم با صحبت های آنچنانی ارزش خون یک فرد را از بین ببریم. خیلی از افراد با خواندن این صحبت ها یک مقدار دل چرکین می شوند. (2664320) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۰:۱۹:۴۷
اين اقا رحيم ظاهراً يك حق مخصوصى براى خود بخاطر شهيد شدن فرزندش قائل است. (2664368) (alef-13)
 
افراشته
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۰:۵۰:۴۵
يكي از بچه هاي خيلي گل فاميل ما به نام علي چند روز مانده به پذيرش قطعنامه شهيد شد مادرش خيلي شيون و زاري مي كرد اما با اين وجود وقتي خبر پذيرش قطعنامه را به او دادند گفت خدا رو شكر كه علي من آخرينش بود. (2664440) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۸ ۰۹:۴۹:۱۰
زنده باد .. آفرين بر اون مادر شهيد . (2667769) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۱:۳۵:۱۴
شهدا نورچشم و ما و ما مدیون همه شهدا از آغاز نهضت در قبل از انفلاب تا امروز هستیم. اما ای کاش پدر گرامی این شهید عزیز خون پسرش را داخل بازیهای سیاسی که جبهه پایداری راه انداخته نکند. و بداند که خون شهدا والاتر و بالاتر از این بازی های سیاسی است.با سلام وو درود به شهدای انقلاب اسلامی از 15 خرداد 42 تا امروز (2664566) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۱:۵۱:۵۴
سلام اینکه پدر احمدی روشن کارشناس نیست یا کاره ای نیست درسته منم موافقم اما چرا الف نظر یک غیر کارشناس براش مهمه که باید اونو تو خبر اصلی بذاره خوب نظر کارشناسای سیاسی رو بذارید تا مردم روشن بشن نه اینکه یه چیز بی ربط را چنان بزرگ کنین که باعث بشه به شهدای ما توهین بشه اکه دانشمند نیست چرا کشتنش چرا نمیان من وشما رو بکشن . (2664613) (alef-13)
 
امیر حسین
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۱:۵۳:۴۱
سلام
سایت الف عزیز
چه خوبه که نظرات خوانندگان محترم را تحلیل کنی و در کنار مطلب عنوان کنی که موافقان و مخالفان این مطلب یعنی طرز تفکر آقای احمدی روشن در جامعه چه مقدار هستند
و این رو در اختیار تندرو ها و کند رو بگذاری و به مردم هم اعلام کنی که همه بدانند در میان این مردم چقدر طرفدار دارند (2664617) (alef-13)
 
حسینی
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۷:۳۹:۱۶
سلام. نقد زیبایی بود در عین حفظ احترام پدر شهید. موفق باشید (2665429) (alef-11)
 
shahin
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۹:۳۷:۲۸
سلام.ایشان به شخصه حق دارندچه کسانی رابه خانه خودراه دهند.بقیه به فکرحق دانستنتان ازمحتویات مذاکرات باشید. (2665635) (alef-10)
 
هنگ نه هنگ
۱۳۹۳-۱۱-۱۸ ۲۳:۲۷:۳۵
ما كه نفهميديم . حالا كي رفته در خونه ي اين پدر شهيد بزگوار ؟؟؟ من كه فعلا هنگيدم (2669103) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۲۲:۱۷:۰۱
نزدیک به 300 هزار نفر شهیدانی که بعضآ گمنام, بعضآ مفقود الاثر، بعضآ تکه تکه ، بعضآ نوجوانانی 18 ساله و 16 و 17 ساله که ...... چه بگوئیم که در نهایت مظلومیت به دیار حق شتافتند. شهیدان زنده ای که از گردن به پائین فلج و بیش از 20 سال است که دمر افتاده اند و شانس آورده باشند، در گوشه آسایشگاهها فراموش شده اند. جان را باید فدای این عزیزان کرد که حتی کسی نغهمید پدر و مادرشان کجایند. شهید احمدی روشن هم مانند بسیاری از آنها با این تفاوت که محترمانه تشییع شد و بالاترین مقامات در مراسم او شرکت کردند و از آن روز پدر ایشان انگار تنها پدر شهید این کشور هستند هر از گاهی دستاویز عده ای قرار میگیرد و نام او در سیاست کلان کشور و مواضع رسمی دولتی و .. و..و..و دیده میشود و عکس ایشان هم در صف اول و در کنار مقامات طراز اول کشور در رسانه ها منتشر میشود. شهیدان بر چشمان همه ما جای دارند. اما این روش که تازگیها رسم شده ، نادیده گرفتن حق شهیدانی است که در اول این متن اشاره کردیم. جناب زند هم اگر مایل به دریافت کامنت با آمار صد تا هستند بهتر است با دیدی منصفانه بر عزیزانی بنگرند که جایگاهشان اگر بالاتر از شهید احمدی نباشد یقین دارم که کمتر هم نیست. اگر ایشان آفتاب را منکر شوند یقین بداند که واکنشی با چند صد اظهار نظر خواهد داشت. سلامت باشید (2665917) (alef-13)
 
منتظر
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۲۲:۵۷:۵۶
سلام. جناب الف واقعا مطمینی که ما پیروز میدانیم؟
ضمن اینکه ایشون از نزدیک با این مسءله درگیرن.کسانی به ایشون دارن آمار میدن که توی متن مسایل هسته ای هستن نه دولتیانی که حتی حاضر نیستن متن توافق نامه رو به مردم اعلان کنن.. ایشون هم نگفته بقیه رییس جمهور رو راه ندن خونشون که...چطور این زمان ها که میشه آزادی زیر سوال میره؟ بنده خدا گفته به این دلایل نیا منزل ما...همین (2665990) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۲۳:۲۷:۱۷
متاسفانه مدتی است تحمل نظرات مخالف سخت شده و پاسخ آن را با انواع تهمت ها و ناسزاها می دهند . یک پدرشهید نه بلکه یک شهروند عادی یک نظری را آزادانه مطرح می کند ولی تندروها وافراطی هایی که بصورت شبکه ای هم اداره می شوند تحمل ندارند و بی حرمتی می کنند. (2666039) (alef-11)
 
راستگو نژاد
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۰۲:۱۰:۳۶
خطاب محترمانه به همه عزیزانی که نظر داده اید:
با احترام ،
دوستان ،
مگر داد نمی زدیم که باید تحملمان نسبت به همدیگر را بالا ببریم؟
مگر بنا نبود بگوییم : زنده باد مخالف من؟!
حالا مگرچه شده که اینقدر به هم دیگر بد و بیراه نثار می کنیم؟!
مایی که فریاد تحمل مخالف سر می دادیم حالا اینقدر باید پرخاشجو شده باشیم که در برابر یک اظهار نظر یک پدر شهید ، دست به قلم شویم و حریمها را بشکنیم و به زمین و زمان و شهید و... بد دهنی کنیم.
اول از همه نویسنده محترم مقاله و به دنبال او یک یک ماها؟ !!
حواسمان باشد ، گمراهمان نکنند . هدف چیز دیگری است.خناثان آب را گل آلود می کنند تا ماهی های خودشان را بگیرند.
کجای کاریم؟
دولت منتخب مردم دارد کارش را در حد توانش انجام می دهد. اگر توانست تحریمها را بردارد ، چه خوب اگر هم با زیاده خواهی طرف مقابل کار به بن بست خورد ، آسمان به زمین نمی آید بااتکا به توان داخلی فکری به حال مشکلات اشتغال و مسکن و ازدواج جوانان و گرانی روز افزون و .... میکند ماهم یارو پشتیبان دولت خودمان خواهیم بود.
چرا پرخاش !!
چرا توهین!!
چرا کم تحملی !!
ما ایرانی هستیم ، ایرانی که در طول تاریخ با وجود همه دشمنیهای خارجی و بعضا با حکام حقیر النفسی مانند شاه سلطان حسین ها همچنان پایدار و سرفراز مانده ایم.
ملتی هستیم که با وجود ترکمان چای و ... از زیر خاکستر های رضاخانی سر بر آورده ایم و به انرژی بومی هسته ای و نانو و ... رسیده ایم
پس چیزی ازاجدادمان و پدرانمان کم نداریم فقط کافی است همدیگر را تحمل کنیم و فریب نان به نرخ روز خورهارا نخوریم . پشت وپناه هم باشیم ولو از همدیگر دلخوریهایی داشته باشیم.
متشکرم. (2666168) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۰۸:۱۰:۴۹
بعضی ها می گویند فرقی بین شهیدان و خانواده ها انها نیست اگر دعای کمیل و دای ندبه را نگاه کنید فرقشان زیاد هم است شهیدان همه بهشتی هستند ولی بینشان فرق وجود دارد و همچنان بین خانواده های آنها فرق وجود دارد بعضی خانواده های شهدا در مسیر متفاوت با خواسته های شهیدشان قدم می زنند و سعی در گمراه کردن جامعه دارند نباید همه را به اسم جناح و گروه منکوب کرد بعضی کلا از راهی که رفتند پشیمان هستند ولی بعضی ها در عزمشان راسخند با گفتن شما بازیجه قدرت طلبی فلان گروه شدید سعی در سرکوب حس خداجویی خانواده شهیدی مثل احمدی روشن نداشته باشید واقعا انسانهای خدایی را انگ طرفداری از افرادی کنیم که به انها تهمت دین برای دنیا بزنیم و اتماد همه را به هم سست کنیم اگر کسانی از دین می خواهند سوئ استفاده کنند و دنیایشان را بسازند و از انسانهای بهشتی مثل احمدی روشن استفاده کنند بسیار نامردند ولی اگر کسانی بخواهند با تهمت های نابجا همه را بدبین کنند جنایت کار هستند (2666235) (alef-13)
 
احمدی
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۱۲:۲۱:۱۳
بادرود وسلام بیکران به همه خانواده معززومحترم شهداءبخصوص خانواده محترم شهید احمدی روشن، وقتی مطالب بالاراخواندم بلافاصله بیاد جمله ای ازحضرت علی علیه السلام افتادم که فرمودند: دو گروه به من ضربه می زنند،یک آنها که درحمایت ازمن جلوتر می روند ودیگر اینکه باعناد ودشمنی با من علیه من توطئه می کنندومطلب دیگری ازامام خمینی (ره) که فرمودند بعضی ها کاتولیک تراز پاپ هستند . حاج آقااحمدی إ بیش ازهرزمان دیگرمواظب باشید نام وخون پسرشهیدتان ابزاری دردست اشخاصی که به اسم مخالفت با دولت روحانی وعملکرد آن ازرهبری جلو زده اندقرارنگیردکه قطعاًفردای قیامت جواب پسرتان را نمی توانی بدهید چرا که ازمولا ومقتدای ایشان جلو زده اید (2666522) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۱۲:۲۲:۳۳
متاسفانه برخی افراد از نام شهدا برای رسیدن به اهداف اقتصادی وسیاسی سوء استفاده می کنن (2666526) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۱۲:۲۶:۲۸
اینکه شما فرزندتان کارمند سازمان انرژی اتمی بوده مجوزی نیست که هر چه دلتان خواست بگویید.از این موارد به اندازه کافی بهره برداری سیاسی و اقتصادی شده .دیگر بس است (2666530) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۱۲:۲۷:۲۲
شهداموجب سر بلندی اسلام وایران شدند وباید به مسوولان که با رای مردم انتخاب شده اند نیز احترام بگذاریم وباعث تفرقه واختلاف بیشتر نشویم (2666531) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۱۳:۳۰:۲۴
بعضی ها کاتولیک تر از پاپ و شیعه تر از امام جعفر صادق هستند (2666631) (alef-11)
 
رضا 35 سال ویلچر نشین
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۱۴:۰۸:۵۱
شما سر از منافع ملی در میاری ؟منافع ملی یعنی انچه برای یک نظام قابل مذاکره و مصالحه نیست و جنبه حاکمیتی دارد/اون اقایی که دم از حقوق دان بودن میزند بداند بنده هم حقوقدانم /منافع ملی یعنی اعتبار بخشیدن به پاسپورت ملی که دیدیم چطور بخشیدند /یعنی با مردم رو راست بودن و اعلام مشروح مذاکرات انطور که امریکا با سران صهیونیزم در میان گذاشت /یعنی مدیریت اقتصاد مقاومتی نه چشم طمع و دست گدایی ذلیلانه به شیطان بزرگ / این دولت چون قدرت و عرضه مدیریت نداره خودشو مشغول مذاکرات کرده و از حال و روز مردم غافل است بقول خواجه شیراز شاه ترکان غافل است از حال ما کو رستمی؟از اقدام انقلابی و دلسوزانه و شجاعانه و با بصیرت و عالمانه و تیز بینانه ان پدر جگر سوخته و داغ عزیز دیده (احمدی روشن) که مانند اسم با مسمایش روشن است و روشنگر کمال تشکر و امتنان را دارم / خدا این حنجره های صداقت را از ملت ما نگیرد (2666682) (alef-13)
 
مریم
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۲۳:۵۷:۴۶
من کار به حرف های ایشون ندارم اما توی کشور ما که هر کسی هر چی دلش میخواد میگه کسی هم کار به کارش نداره برام خیلی عجیب بود که یهو چسبیدین به این بنده خدای رنج کشیده این همه مسئولین ما از حرف های نامربوط میزنن کسی ککش هم نمیگزه حالا این بنده خدا یه چی نوشته یک نامه بلند بالا نمیخواد این چیزا رو درگوشی هم میشه گفت اگر دلسوز باشید به قول معروف اگه آیینه ای آیینه داد نمیزنه یقه ات کجه... (2667399) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۱۸ ۰۸:۲۱:۳۴
بسمه تعالی
با سلام
اگر ایشان دعوت دولتی ها را می پذیرفت شما که به پدر شهید انتقاد می کنید چه کف و سوتی برای ایشان می زدید؟؟؟؟ ملاک شما ارزشها نیست ملاک شما خودتان و منافعتان هستید. اما ملاک احمدی روشنها ارزشها و کشور و رهبری نظام است. خداوند هدایتتان نماید. (2667649) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۸ ۰۹:۳۴:۵۴
من دستان این پدر عزیز را می بوسم وبه عنوان یک پدر وبرادر شهید کاملا درکش میکنم اما ایشون باید مواظب باشند که زمینه اهانت به شهدای عزیز مان از جمله مصطفی عزیز را برای برخی فراهم نکنند مصطفی شهید است بالاتر وبالاتر از هزاران دانشمند مقام اخروی ودنیوی دارند برخی با گفتن اینکه ایشون یک کارمند است در اصل بدترین اهانت را در قالبش بیان میکنند فرزند برای هر انسانی حتی از خاک میهن هم عزیز تراست هرکس منکر است دروغ میگوید میهن باید همه چیزش برای همه باشد نه اینکه فقط سختی هایش مال یک عده عشق وکیف وحالش مال یک عده دیگر دریا مال همه است ساحل مال همه است اما می بینید که اینگونه نیست کیش وقشم ونیاوران وبرج میلاد وغذاهایش وشمال و.... مال پولدارها وشهید ومجروح وسربازی آن مال قشر متوسط به پایین به سرباز فراری تیم ملی اش تو استرالیا 20میلیون پول نقد میدن اما سرباز خراسانی وسیستانی اش را در سر مرزها دشمنان ذبح میکنند بانکها وشرکت نفت وگازش مال یک عده کاملا محدود وهزینه هایش مال بقیه ملت چرا شرکت نفتی ها ومخابراتی ها وبانکها غرق در رفاه وآسایشند اما بقیه برعکس چرا خیلی از بانکی ها چند خانه وماشین و...دارند و50درصد منابع قرض الحسنه اش مال کارکنان بانکهاست ولی برای یه وام ازدواج ناقابل عکس از مری ریه آئورت گواهی مغز صحت مغز گواهی از معده همسایه فتوکپی از میل سوپاپ ماشین دایی و.... میخواد اما میلیارد میلیارد پول ملت تو حساب شخصی یه عده خاص است 93000 میلیارد پول برگشت ناپذیر بانکها تو حساب چه کسانی است؟؟؟638000 میلیارد تومان نقدینگی سرگردان تو حساب چه کسانی است ؟توحساب پدر شهید احمدی روشن وپدر من یا توحساب مرفهان بی دردی که اصلا نمی دونند داغ فرزند شهید یعنی چه؟؟؟قبول کنیم که وطن خیلی عزیز ومقدس است اما به شرط اینکه عدالت هم در آن برقرار باشد نه مطلق که تا حدی نسبی همانگونه که همه سختی هاوشیرینیها ی فرزند مال پدر ومادر است پس باید وطن هم همه چیزش برای همه باشد اگرچه ما وطنمان را با هر شرایطی دوست داریم ودر صورت لزوم جانمان راهم براش فدا میکنیم اما یادمان باشد حرمت شهدا وپدر ومادرشان را پاس بداریم وبا برخی اهانتهای نرم ودر لفافه دل آنها را نشکنیم امروز که خیلی هامون حسابهای چاق وقلمبه داریم از صدقه سر همین شهداست . (2667740) (alef-13)
 
امیرحسن
۱۳۹۳-۱۱-۱۸ ۱۸:۴۳:۵۵
من خودم از خانواده شهدای جنگ تحمیلی هستم و چندسالی را هم در مجتمع نطنز کار کرده ام و از قضا با شهید احمدی روشن نیز دوستی نزدیکی داشته ام. خدا رحمتش کند بسیار جوان زحمتکش و خوش برخوردی بود مثل بسیاری دیگر از جوانان شاغل در همان سایت نطنز. بهرصورت تقدیرش شهادت بود. جوانان زیادی در جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند و مادران و پدران زیادی داغدار فرزندانشان شدند و آنهایی که زنده هستند هنوز هم در خلوت سوگوارند. شعارمان در جنگ، جنگ جنگ تا پیروزی و فتح قدس و کربلا بود. منتهی زمانی پیش می آمد که به اقتضای شرایط از دستیابی به پیروزی (ظاهری) کوتاه آمدیم و اینکار با فرمان امام خمینی انجام شد. همان موقع هم بسیاری از کسان مخالف بودند. الان هم شرایط مانند زمان جنگ است. فرمان نهایی را در هر مرحله مقام معظم رهبری صادر می کند و راهی را که هم اکنون در مذاکرات به جلو آمده ایم با تائید ایشان بوده است. البته رهبر معظم همانند فرمانده جنگ قطعا از جزء به جزء مراحل مذاکرات ممکن است راضی نباشند، منتهی اصل مذاکرات، زور باز رو نرفتن و از دست دادن حق برخورداری از انرژی هسته ای جزو استراتژی های اصلی ایشان است که به نظر تیم هسته ای هم به خوبی از عهده آن برآمده است. نکته مهم دیگر اینکه با این تیم مذاکره کننده انقلابی و این فرمانده دیگری جای نگرانی نیست و خانواده شهدای هسته ای هم نباید خدایی نکرده بازیچه سیاسیون از هر طیف شوند. (2668631) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۸ ۲۳:۵۱:۱۷
سلام.
سوال از نویسنده محترم
ا) اگر تغییر دستگاه ها برای ساخت اورانیوم 20% یک روزه امکان پذیر است میتوانید
بگویید که ساختن بیش از صد کیلو اورانیوم 20% چند ساله امکان پذیر است؟
2) اگر گفته نماینده آمریکا مبنی بر کلاه گذاشتن ایران بر سر 6 کشور در توافق ژنو درست باشد پس چرا آ قایان از دادن گزارش و اعلام این پیروزی بزرگ به مردم و مجلس خودداری میکردند؟
رنگ رخساره خبر میدهد از سر درون....آقای نویسنده محترم.
وظیفه رهبری حفظ نظام است و حمایت ایشان از روسای جمهوری در طول این سالها بر همین اساس است. اصل مذاکره همواره مورد تایید همگان است اما دل بستن به وعده های استکبار ... . (2669137) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۰۰:۵۳:۱۲
سایت الف جزو سایتهای منصف و قابل اعتماد برای اکثریت کاربران سایتهای سیاسی-خبری کشور اسن. بنده از مسؤلین سایت الف استدعا دارم این مقاله و نظرات داده شده به همراه آمار موافقان هر نظر را خدمت پدر بزرگوار شهید احمدی روشن و همچنین سایت رجانیوز ارسال بفرمائید. باسپاس (2669179) (alef-3)
 
امین
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۰۸:۴۸:۴۸
قلمت پر برکت باد نویسنده ی عزیز. حرف دلمون رو زدی. هم محترمانه و هم روشن و صریح. (2669373) (alef-3)
 
امید میرزایی
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۰۹:۵۵:۱۷
جناب آقای زند . اینکه مقام معظم رهبری فرمودند من با مذاکره مخالف نیستم دلیل بر این نیست که آقا هم می خواهند مذاکرات صورت پذیرد . خودتان گفتید که آقا فرمودند بسیاری از مسائل برای ملت ما روشن می شود . اگر بنا داریم مذاکره کنیم طوری نشود که هر چه امریکا گفت بگوییم چشم . شرایط بردبرد در صورتی درست است که هردوطرف مذاکره در شرایط مساوی باشند نه اینکه ما شرایط را قبول کنیم کوتاه بیاییم از آرمان هایمان دست بکشیم اما طرف مقابل تحریم ها را بیشتر کند . از قول جان بولتن گفتید باید کلام امام را به شما یاد آورشوم که هر وقت دشمن از شما تعریف کرد بدانید که در شما ضعفی است که به سود دشمن است . ما مازندرانی ها در اینگونه مواقع مثلیداریم که :« کله ره اشکندنه پیله ره آغوز کنده » یعنی اینکه سر مارا با سنگ می شکند و جیبمان را پر از گردو می کند که من با شما هستم شما را دوست دارم . من قبلاً هم گفتم آرمان ما اعتلای اسلام است اما برای رسیدن به اعتلا ابزاری نیاز است اگر اعتلای ما رسیدن به کره ماه باشد انرژی هسته ای آن سفینه ای است که مارا به ماه می برد .اگر سفینه را از ما بگیرند و به هواپیما بدهند آیا می توانیم به ماه برسیم . شما با بیان این مطللب « اما از آنجا که ایشان نه متخصص مسائل سیاست خارجی، نه مبانی اسلامی، و نه مسائل هسته‌ای هستند، به نظر می‌رسد به ایشان آدرس و اخبار غلط داده شده است.
» به شعور و درک این پدر بزرگوار شهید احمدی روشن و دیگر شهیدان هسته ای و انقلاب و ملت شریف ایران توهین کرده اید باید از محضر این بزرگواران عذرخواهی نمایی . شما این عزیزان را افرادی ساده لوح انگاشته اید که تحت تأثیر افراد دیگر سخن می گویند غافل از این هستید که از علم و درایت و ذکاوت این عزیزان ،عزیزان پرورش یافته اند که نهال انقلاب را آبیاری نمودند و پرچم افتخار را برای ایران در سلسله جبال علم ودانش برافراشتند . این که رهبر ما فرمودند بسیاری از مسایل د رخلال مذاکرات برای مردم ایران روشن می شود همین درایت و تذکراتی که به مسؤولان داده می شود . زنده باد چنین پدرانی که چنین فرزندانی را پرورش داده اند . (2669455) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۰۰:۱۴:۰۹
اگه خانواده شهید خرازی یا شهید باکری یا شهید مطهری هم نامه مینوشتند باز هم منتشر میکردید؟ یقینا اگه بر سلیقه الف خوشایند نبود میگفتید ...از فضل پدر تو را چه حاصل همانطور که تو مجلس به علی مطهری گفتند و صدای الف در نیامد!! (2671117) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۱۵:۰۸:۲۵
پدر بزرگوار شهید احمدی روشن مواظب باشید اگر داعیه دار ولایت فقیه هستید جلوتر از ایشان حرکت نکنید طبق قانون اساسی ما اصل ولایت فقیه را باید قبول کنیم . (2672375) (alef-13)
 
حميد
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۴:۴۷:۱۳
بنده فرزندشهيد هستم واعتقاد دارم كه ورود خانواده شهدا كه همراه با مردم ورهبري هستنددر مسائل سياسي وجناحي كشورصحيح نمي باشد ونمي بايستي توسط عده اي خاص از آنها بهره برداري سياسي وجناحي شوندومي بايستي بيشترمراقب باشند (2674329) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۱:۲۱:۴۷
خداوندرحمت کند تمام شهیدان من کاری ندارم این شهید والامقام درچه مرحله علمی یا اداری بوده است اما برای مردم باید روشن باشد که مدیریت کشور به دست چه کسانی است اظهار نظر همه مردم آزاد است اما استفاده از نام ونشان دیگران برای مطامع گروهی ویا باندی خطرناک است وباید خانواده های معزز شهدا بسیارد قت کنند ممکن است کسانی باشند که بخواهند آنها را روبرویهم قراردهند زیرا ممکن است پدارا محترم شهید نظرات متفاوتیداشته باشند وبعید نیست دستهای پشت پرده باشد (2675440) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.