توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 385927
رشد حجم معاملات فرابورس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۵
حجم، نوبت و ارزش معاملات بازارهای فرابورس ایران در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۵۰، ۴۹ و ۱۳ درصد رشد داشته است.

به گزارش تسنیم، نگاهی به کارنامه فرابورس ایران در پنج ماه نخست امسال نشان می دهد طی ۱۰۲روز معاملاتی تعداد ۳۹هزار و ۴۱۶میلیون ورقه بهادار در ۲۹۸۲هزار نوبت به ارزش ۱۶۴هزار و ۷۲۴میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده است که به ترتیب از رشد ۵۰، ۴۹ و ۱۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.

همچنین بازار اول فرابورس در این مدت تغییر مالکیت ۴۸۱۷میلیون ورقه بهادار به ارزش ۹۶۸۷میلیارد ریال و بازار دوم مبادله ۱۲۱۲۷میلیون ورقه بهادار به ارزش ۴۱هزار و ۲۷۶میلیارد ریال را به خود دیدند که این ارقام به ترتیب بیانگر رشد ۱۲۲ و ۵۵ درصدی حجم و ارزش معاملات در بازار اول و افزایش ۲۲ و ۵۹ درصدی حجم و ارزش معاملات بازار دوم در مقایسه با پنج ماه نخست سال ۹۴ است.

این گزارش می افزاید: در بازار ابزارهای مالی نیز تعداد ۸۳ میلیون اوراق بدهی به ارزش ۷۹هزار و ۷۳۳میلیارد ریال معامله شده است که از رشد ۱۶ و ۱۲درصدی حجم و ارزش معاملات این بازار در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت می‌کند.

افزون بر این؛ بالغ بر ۷۳۲میلیون ورقه صندوق سرمایه گذاری قابل معامله به ارزش ۶هزار و ۴۴۷میلیارد ریال و ۵.۲میلیون ورقه گواهی تسهیلات مسکن(تسه) به ارزش ۴۴۸۹میلیارد ریال در این مدت در این بازار مورد معامله قرار گرفته است که نشان از رشد ۳۰۵درصدی حجم و ۴۴۲درصدی ارزش معاملات صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و رشد ۴درصدی حجم و افزایش ۲۲ درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در مقایسه با پنج ماه نخست سال گذشته دارد.
 
کلمات کلیدی : فرابورس+معاملات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.