توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425021
شناسایی و دستگیری قاتل در کمتر از شش ساعت
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۰
محبی گفت: قاتل به تصور اینکه شاید مقتول زنده باشد، به محل جنایت باز می گردد و جسد را از گودال خارج می کند و برای اطمینان از مرگ مقتول چند ضربه مجدد به مقتول وارد می سازد و پس از اطمینان از مرگ وی با ریختن بنزین بخشی از جسد را آتش می زند.

به گزارش میزان، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین، ابوالفضل محبی، دادستان شهرستان بوئین زهرا در خصوص قتل یک خانم در شهرستان بوئین زهرا اظهار کرد: خانواده مقتول پس از اینکه مقتول در مورخه 15 /9/ 95 از منزل خارج  می شود و پس از چندین ساعت به منزل مراجعه نمی کند و همچنین با توجه به اینکه به  تماس های مکرر همسرش پاسخ نمی دهد نگران غیبت وی می گردند و موضوع را به کلانتری و مجموعه دادسرای شهرستان بویین زهرا اطلاع می دهند.
 
وی افزود: متاسفانه خانواده مقتول در اولین گزارش خود به تمامی حقایق را در خصوص چگونگی و احتمالات غیبت مقتول ارایه  نمی دهند اما  پس از طولانی شدن غیبت و به نتیجه نرسیدن تلاش های انجام شده، در تاریخ 15 آذر حوالی ساعت 19 مجددا به دادسرا مراجعه کرده و بخش دیگری از حقایق و اطلاعات تکمیلی و همچنین احتمالات غیبت مقتول را در اختیار دادسرا قرار دادند.

محبی افزود: پس از اینکه خانواده مقتول تمامی حقایق و احتمالات و اطلاعات مفقود شدن مقتول را در ساعت 18عصر روز 15 آذر در اختیاردادسرا قراردادند روند رسیدگی به این پرونده وارد مرحله ای تازه ای شد و پس از انجام اقدامات قضایی و همچنین بررسی کلیه احتمالات و اطلاعات به این نتیجه رسیدیم که موضوع مفقود شدن مقتول می تواند منجر به قتل شده باشد لذا با بررسی مجدد پرونده و همچنین مستندات به یکی از  شهروندان که با مقتول تماس تلفنی داشته مظنون شدیم و بلافاصله دستور بازداشت فرد مظنون را راس ساعت 9 شب صادر شد.

دادستان شهرستان بوئین زهرا خاطرنشان کرد: ضابطین قضایی در نیروی انتظامی با سرعت مظنون را در منزل بازداشت کردند و سپس بازجویی از فرد متهم صورت گرفت.

وی افزود: ابتدا متهم با خونسردی کامل منکرهرگونه ارتباط و اطلاع از سرنوشت مقتول می شد و تلاش داشت مسیر تحقیقات و بازجویی را منحرف نماید اما پس از اینکه قرائن و شواهد و مستندات به وی تفهیم شد، لب به اعتراف گشود و راز یک جنایت را باز کرد و به قتل مقتول اعتراف کرد.

این مقام قضایی گفت: پس از اعتراف قاتل عوامل دادسرا و نیروی انتظامی راس ساعت 11 شب به همراه قاتل در صحنه جرم در نزدیکی شهر بوئین زهرا حضور پیدا کردند و جسد مقتول را که در گودالی دفن شده بود کشف شد.

محبی افزود: سپس جسد برای کشف حقایق و چگونگی و نحوه و زمان دقیق قتل در اختیار پزشک قانونی قرا گرفت و صبح روز 16 آذر مجدد با حضور بازپرس پرونده و ضابطین قضایی در نیروی انتظامی به همراه قاتل صحنه قتل بازسازی گردید.

دادستان شهرستان بوئین زهرا در خصوص چگونگی قتل مقتول گفت: در عصر روز 15 آذر ماه  قاتل بدون برنامه و قصد قبلی تصمیم به قتل مقتول می گیرد و مقتول را در نزدیکی یک دامداری در حومه شهر در محور بوئین زهرا به امیرآباد نو نقش بر زمین می کند و محکم گردن مقتول را  فشار می دهد و پس از چند دقیقه  مقتول جان خود را از دست می دهد و قاتل جسد مقتول را در نزدیکی محور بوئین زهرا به امیرآباد نو  در گودالی دفن می کند و به منزل خود باز می گردد.

محبی با اشاره به این فرضیه که همیشه قاتل به محل جنایت باز می گردد گفت: قاتل مجدد به تصور اینکه شاید مقتول زنده باشد ساعت 30/ 5 صبح روز شانزدهم به محل جنایت باز می گردد و جسد را از گودال خارج می کند و برای اطمینان از مرگ مقتول چند ضربه مجدد به مقتول وارد می سازد و پس از اطمینان از مرگ مقتول با ریختن بنزین بخشی از جسد را آتش می زند و سپس جسد را در همان محل قبلی دفن می کند.

دادستان عمومی و نقلاب شهرستان بویین زهرا افزود: قاتل برای اینکه مقامات قضایی را از مسیر اصلی منحرف کند بخشی از وسایل شخصی مقتول را به جاده بوئین زهرا به ساوه انتقال می دهد و در فاصله چند کیلومتر رها می کند تا کارآگاهان و مسئولان قضایی پروند تصور کنند که قاتل پس از ارتکاب جنایت به سمت ساوه متواری شده است.

دادستان شهرستان بوئین زهرا  با اعلام اینکه در حال حاضر قاتل با تشکیل پرونده قضایی دربازداشت به سر می برد عنوان کرد: با توجه به جریحه دارد شدن افکار عمومی در شهرستان بویین زهرا مجموعه قضایی این شهرستان بلافاصله و با اولویت کیفرخواست  را به دادگاه کیفری یک استان ارسال خواهد نمود تا رسیدگی به این پرونده در سریع ترین زمان ممکن و پس از طی مراحل قانونی آغاز شود.

محبی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از دلائل مهم وقوع چنین جنایتی را در عدم آموزش و تربیت صحیح فرزندان در خانواده ها وهمچنین ضعف و کم کاری نهادهای فرهنگی و آموزشی دانست و تاکید کرد: آلوده شدن فضای مجازی به بداخلاقی و از بین رفتن عفت عمومی در تعداد زیادی از شبکه های اجتماعی و همچنین گسترش استفاده ماهواره در خانواده ها از مهم ترین دلائل افزایش چنین جنایت هایی است که باید خانواده ها کاملا به عواقب و خطرات استفاده نادرست از ماهواره و همچنین فضای مجازی آشنا باشند و نظارت کافی و لازم به حضور فرزندان خود در شبکه های اجتماعی داشته باشند. 
 
کلمات کلیدی : قاتل+قتل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.