توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490128
شوخی پوتین با ترامپ
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰
اولین دیدار رسمی سران آمریکا و روسیه با حضور سنگین رسانه‌ها حاشیه‌هایی داشت.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ در هامبورگ پیش از آغاز دیدار خصوصی با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و در حالی که خبرنگاران در حال عکاسی از آنها بودند، به سمت ترامپ متمایل شد و با اشاره به خبرنگاران حاضر، به شوخی از او پرسید: "اینها هستند که شما را اذیت می‌کنند؟!" ترامپ هم در پاسخ گفت: "بله خودشان هستند. حق با شماست!"

به نظر می‌رسید "اظهارات نادرست" پوتین نوعی همدردی با ترامپ بود که از رسانه‌های "حمله‌کننده" به خودش گله‌مند است.
رئیس‌جمهوری آمریکا مکررا رسانه‌های خبری را به گزارش اخبار غلط از دولتش متهم می‌کند و به آنها به عنوان "رسانه‌های جعلی" و "دشمن مردم آمریکا" اشاره می‌کند.  

این قبیل اظهار نظرها عموما با اعتراض خبرنگارانی مواجه شده است که بسیاری از ‌آنها به سابقه "نه چندان درخشان" نظام پوتین در برخورد با رسانه‌ها اشاره دارند. طبق گزارش کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران، دست‌کم ۶۰ روزنامه‌نگار از سال ۱۹۹۳ در روسیه کشته شده‌اند. اکثر این خبرنگاران موضوعاتی مانند سیاست، فساد و جنگ را پیگیری می‌کردند.

رئیس‌جمهوری آمریکا هم شخصا به اقدامات تلافی‌جویانه علیه روزنامه‌نگاران آن هم به شیوه‌ای بسیار خشونت‌آمیز معروف است. او هفته گذشته فیلمی مونتاژ شده از کتک زدن فردی با سر سی‌ان‌ان در توئیتر منتشر کرد. همچنین یک روزنامه‌نگار زن را "دیوانه" و "احمق" خطاب کرد. او ظاهرا همچنین پیشنهاد زندانی کردن روزنامه‌نگارانی را مطرح کرده که دست به افشای اطلاعات محرمانه می‌زنند.
 
کلمات کلیدی : پوتین + ترامپ + آلمان + نشست گروه 20
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.