توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443823
کمک‌های تسلیحاتی کانادا به پیشمرگ‌های عراق
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۶
وزارت دفاع کانادا اعلام کرد که تایید رسمی از جانب مقام‌های عراقی را برای مسلح کردن پیشمرگ‌هایی که با داعش می جنگند، دریافت کرده و قرار است کمک‌هایی شامل سلاح سبک، ابزار ارتباطی،‌ تجهیزات دفاعی و پزشکی به آنها بدهد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری راشاتودی، دومینیک تسی، مشاور ارتباطات وزارت دفاع کانادا گفت: کانادا از مقام‌های عراقی خواسته بود تا برای ارسال تسلیحات برای نیروهای کرد رسما اقدام کند و ما این موافقت را از مقام‌های بغداد دریافت کردیم.

هدف از ارسال این تسلیحات برای پیشمرگ‌های کرد برای کمک به آنها به منظور مقابله با داعش در عراق است و شامل موشک‌های ضد تانک، تفنگ، کلت، تجهیزات پزشکی، ابزار ارتباطی و همچنین تجهیزات دیده‌بانی و پشتیبانی است.

وزارت دفاع کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ارسال این تجهیزات به پیشمرگ‌های کرد در حال انجام است. هرچه سریعتر داریم این کار را انجام می‌دهیم.

در دسامبر ۲۰۱۶، دولت کانادا قول کمک و همیاری نظامی به نیروهای کرد را داد که در کنار دولت بغداد با داعش می‌جنگند.

در ژانویه سال جاری میلادی نیز سخنگوی دفاع ملی کانادا اعلام کرد که ارزش مجموع این تجهیزات که قرار است به عراق فرستاده شود، ۵ / ۹ میلیون دلار است و همچنین دولت کانادا به دنبال تامین کنندگان احتمالی نیز می‌گردد.

وی همچنین اعلام کرد که وزارت دفاع کانادا پیش‌نویس قراردادهایی را تنظیم کرده که قرار است توسط مقام‌های عراقی و کرد برای تضمین استفاده ایمن از این تسلیحات امضا شود.

کانادا یکی از کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا در عراق است.
 
کلمات کلیدی : کانادا+پیشمرگه ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.