توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413826
اردوغان: حکم اعدام در رفراندوم گنجانده خواهد شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۲
رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد بازگشت حکم اعدام و همچنین ادامه یافتن مذاکرات برای پیوستن به اتحادیه اروپا، در رفراندوم آتی برای افزایش قدرت ریاست جمهوری، گنجانده خواهد شد.

به گزارش فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد در رفراندومی که برای تغییر حکومت ریاست جمهوری این کشور برگزار خواهد شد، بازگشت حکم اعدام به قانون اساسی را خواهد گنجاند.

اردوغان با اشاره به احتمال برگزاری رفراندوم جهت تغییر ساختار نظام این کشور از پارلمانی به ریاست جمهوری و افزایش قدرت شخص رئیس جمهور، تا پایان سال جاری میلادی، گفت ادامه یافتن مذاکرات برای پیوستن به «اتحادیه اروپا» نیز در این رفراندوم گنجانده خواهد شد.

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» وی با انتقاد از صحبت‌های «مارتین شولتز» رئیس پارلمان اروپا از مردم ترکیه درخواست کرد تا پایان سال (میلادی) جهت رای دادن و تصمیم‌گیری برای عضویت در اتحادیه اروپا صبر کنند.

شولتز پیشتر با اشاره به تلاش دولت ترکیه برای بازگرداندن حکم اعدام به قانون اساسی، گفته بود بجای قطع مذاکرات پیوستن به اتحادیه اروپا، ترکیه احتمالا بخاطر عملیات‌های سرکوب‌گرانه‌ای که در داخل انجام می‌دهد، با تحریم‌های این اتحادیه مواجه خواهد شد.

رئیس جمهور ترکیه ضمن انتقاد شدید از اتحادیه اروپا ادامه داد: «شما اول باید به وعده‌های خود وفا کنید و نمایندگان سازمان‌های تروریستی را از پارلمان اروپا، شورای اروپا یا خارج از این ساختمان‌ها، پاکسازی کنید. تروریستی اعلام کردن پ.ک.ک کافی نیست. در حال حاضر، عاملان این گروه تروریستی در آلمان، فرانسه، سوئد، هلند و هرجای دیگری از اروپا جولان می‌دهند.»
 
کلمات کلیدی : اردوغان، اعدام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.