توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489724
برنامه‌های روحانی برای توسعه روابط تهران-مسکو
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۰
سفیر ایران در روسیه ضمن اشاره به دستاوردهای فراوان در روابط دو کشور در تمامی زمینه‌ها در سالهای اخیر و ایجاد تمامی زیرساختها و عوامل برای گسترش همه جانبه روابط ایران و روسیه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رییس جمهور روحانی برای دوره دوم انتخاب شد، برای این دوره برنامه های بزرگتر و وسیع‌تری برای توسعه هرچه بیشتر روابط دو کشور دارد.

به گزارش ایسنا، مهدی سنایی امروز در همایش فرهنگی اجتماعی ایران و روسیه که در شهر اوفا مرکز جمهوری باشقیرستان این کشور با موضوعات سیاست جوانان، هماهنگ سازی روابط بین ملت‌ها و ادیان و همکاری دو کشور در حوزه گردشگری و به دعوت آژانس فدرال اقوام فدراسیون روسیه برگزار شد ضمن تشکر از جمهوری باشقیرستان در برگزاری عالی این همایش، برگزاری این دست همایش‌ها را زمینه‌ساز ایجاد گفتگو های بین دولت‌ها و ملت‌های دو کشور دانست.

سفیر کشورمان در مسکو ضمن اشاره به گفت‌وگوها در حوزه های مختلف بین نمایندگان بخشهای مختلف دولتی، فرهنگی، اقتصادی، علمی، دانشگاهی، نخبگان و انستیتوهای دو کشور، از ایده یونسی و بارینوف برای برگزاری این همایش تقدیر کرد.

 وی این اجلاس را در برگیرنده بسیاری از زمینه‌های گفت‌وگو بین دو کشور دانست و افزود: من در این همایش گفت‌وگوهای جدیدی را برای دو کشور می بینم.

 سنایی ضمن اشاره به رشد فراوان صنعت گردشگری بین ایران و روسیه و نیز توجه به اشتراکات فراوان فرهنگی و دینی بین ایران و باشقیرستان ابراز امیدواری کرد که شاهد حضور پررنگ تر گردشگران این جمهوری در کشورمان شد.

سفیر کشورمان همچنین ابراز امیدواری کرد که سومین دوره این همایش را در آینده نزدیک در ایران در یکی از شهرهای کشور برگزار کنیم.

به گزارش ایسنا، ریاست هیات کشورمان را در این همایش علی یونسی دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها بر عهده دارد.

مهدی سنایی سفیر کشورمان در روسیه، حجت الاسلام نواب رییس دانشگاه ادیان و مذاهب، نمایندگانی از وزارت ورزش و جوانان، سازمان گردشگری و نیز شرکتهای خصوصی فعال در حوزه گردشگری از دیگر اعضای هیات ایران هستند. رییس آژانس فدرال اقوام و رییس آژانس فدرال گردشگری روسیه، مسئولان جمهوری باشقیرستان، مسئولین فرهنگی و مذهبی روسیه و ... از جمله حاضران این همایش هستند.

متن پیام مدودف نخست وزیر فدراسیون روسیه به همایش فرهنگی- اجتماعی ایران و روسیه هم به این شرح است: دو کشور مشترکات زیادی دارند و روابط در سال های گذشته روند رو به رشدی را در تمامی حوزه ها شاهد بوده است.
 
کلمات کلیدی : ایران+روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.