توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409722
کلاهبرداری میلیونی به بهانه ثبت نام عتبات عالیات
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۵
اعضای یک باند کلاهبرداری که در پوشش ثبت نام عتبات عالیات از50 نفر از شهروندان به مبلغ 520 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بودند از سوی پلیس آگاهی شهرستان فردیس شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ ایوب احمدی فرمانده انتظامی شهرستان فردیس اظهار داشت: در پی مراجعه چند نفر از شهروندان به پلیس آگاهی و اظهار شکایت مبنی بر اینکه از سوی دونفرکه اقدام به ثبت نام عتبات عالیات می کردند مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.  
 
وی افزود : در تحقیقات تکمیلی ماموران مشخص شد که دو نفر با راه اندازی دفتر زیارتی و ثبت نام عتبات عالیات با دریافت وجه نقد برای صدور ویزا در کمتر از یک ماه و خلف وعده در این خصوص از شهروندان کلاهبرداری کرده اند.  
 
با توجه به اهمیت موضوع ، بلافاصله اقدامات اطلاعاتی جهت شناسایی و دستگیری افراد کلاهبردار آغاز شد و پس از شناسایی مخفیگاه متهمان ، اکیپی از کارآگاهان پلیس آگاهی با هماهنگی مقام قضایی منزل متهمان را شناسایی و پس از ورد به دفتر مذکور در بازرسی از آن جا تعداد 39 جلد گذرنامه و مبلغ 110 میلیون ریال وجه نقد کشف کردند.  
 
سرهنگ احمدی خاطر نشان کرد: متهمان دستگیر شده در بازجویی ماموران به جرم خود مبنی بر راه اندازی دفتر ثبت نام عتبات عالیات به صورت غیر قانونی اعتراف کرده و اذعان داشتند که با این روش از 50 نفر از شهروندان مبلغ 520 میلیون ریال کلاهبرداری کرده اند.  
 
فرمانده انتظامی شهرستان فردیس در خاتمه به شهروندان هشدار داد: چنانچه قصد عزیمت به کربلای معلی و عتبات عالیات را دارند فقط از دفاتر مجاز اقدام به ثبت نام کنند و در صورت ثبت نام از طریق سایت های اینترنتی صرفا از سایت هایی که به صورت رسمی اعلام شده است (سماح) ثبت نام اربعین را انجام دهند.   
منبع: میزان
 
 
کلمات کلیدی : کلاهبرداری،عتبات عالیات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.