توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439026
توضیحات امین‌زاده درباره بیمه حادثه پلاسکو
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۲
دستیار ویژه رئیس جمهور گفت: با تصمیم دولت قرار شده کسانی که در حادثه پلاسکو بیمه نبودند بیمه شوند.

به گزارش فارس، الهام امین زاده در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین تصمیمات اتخاذ شده دولت در خصوص خانواده شهدای حادثه پلاسکو گفت: در کل قرار شده کسانی که در این حادثه بیمه نبودند بیمه شوند.
 
وی ادامه داد: بحث خواندن آتش نشانان به عنوان شهید خدمت هم مطرح شد و به تأیید رسید.
امین زاده گفت: اقدام دیگری در خصوص ارتقای شهادتی دیگری در دستور کار قرار دارد که در تلاش انجام آن هستیم.

وی افزود: رسیدگی به وضعیت ساختمان های مشابه پلاسکو نظیر بازار تهران، علاءالدین و آلومینیوم و... که متولی رسیدگی به وضعیت این ساختمان ها مالکین آنها هستند و صرفا تذکر در ساماندهی این ساختمان ها کفایت نمی کند و باید این تذکرات به صورت جدی به مالکین این ساختمان ها داده شود و در صورت عدم رسیدگی اقداماتی نظیر پلمپ ساختمان انجام شود.

دستیار ویژه رئیس جمهور گفت: برخی علت حادثه را کم بود بودجه می دانند، اما ما نمیتوانستیم ببینیم 600 واحد صنفی فعالیت خود را کجا ادامه دهند، این امر همکاری بخش های مختلف را میطلبد و صرفا کار دولت نیست.

وی در رابطه با اصلاح قوانین تصریح کرد: آیین نامه اجرایی برای اصلاح ماده 122 قانون مدنی در حال آماده سازی است که براساس اصلاح این قانون مشخص شود از این به بعد چه کسی مسئولیت رسیدگی و جلوگیری از موضوعاتی نظیر پلاسکو را دارد.

 
 
کلمات کلیدی : پلاسکو + آتش‌سوزی + ساختمان پلاسكوی تهران+وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی+بیمه بیکاری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.