نظر منتشر شده
۶۷۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 169729
مناظره اصغرزاده و شریعتمداری درباره عملکرد دولت در تلویزیون+ ویدیو و صوت
بخش داخلی الف، 12 آبان 91
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۲۱
حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان و ابراهیم اصغرزاده از دانشجویان پیرو خط امام در برنامه تلویزیونی دیروز، امروز، فردا به بررسی مسائل روز پرداختند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان در مناظره ای تلویزیونی با یه فعال سیاسی اصلاح طلب ضمن محکوم ساختن بحث رابطه با آمریکا در دولت های هاشمی و خاتمی به انتقاد این روزنامه از اظهارات نقل شده از احمدی نژاد در این خصوص اشاره کرد و شاید کسانی هم که پیشنهاد مذاکره با آمریکا می دهند آدم‌های بدی نباشند و ممکن است تنها برداشت ‌شان بد باشد، البته این موضوع در مورد همه صدق نمی‌کند.در برنامه تلویزیونی "دیروز، امروز، فردا" که پنجشنبه شب با موضوع چرایی عدم رابطه میان ایران و آمریکا برگزار شد، حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان و ابراهیم اصغرزاده سخنگوی دانشجویان پیرو خط امام که سفارت آمریکا به دست آنان اشغال شد حضور داشتند.
وی در جواب این حرف اصغرزاده که مذاکره بستگی به شخص مذاکره کننده آن دارد، افزود: این حرف غلطی است. مذاکره بستگی به شرایط و مختصات زمان دارد و مذاکره یک تعریف کلاسیک دارد و آن این است که طرفین مذاکره کننده ابتدا باید کف مذاکره را تعیین کنند و بعد به سقف آن برسند اما در مذاکره ایران و آمریکا سقف مذاکره از قبل تعیین شده است. معلوم است که ما وارد چنین مذاکره ای نخواهیم شد.شریعتمداری گفت: در زمان دوران جنگ چه کسانی بودند که می گفتند همان خدای تبارک و تعالی که به شیر قدرت جنگ داده، به آهو قدرت فرار داده و هر چه بدبختی می کشیم از بسیج است و از عدم رابطه با آمریکاست .

در ابتدای این برنامه شریعتمداری با اشاره به ریشه اصلی تخاصم میان ایران و آمریکا گفت:‌ ریشه اصلی این تخاصم در پیدایش انقلاب اسلامی ایران بوده است نه کودتای 28 مرداد و ماجراهای دیگر.وی افزود: درگیری از آنجا شروع شد که اسلام ناب را بر کرسی حاکمیت نشاندیم. اگر اسلام ناب در اوراق کتاب‌ها بود هیچ اتفاقی نمی‌افتاد اما وقتی اسلام را بر کرسی حاکمیت می‌نشانیم معنی آن این است که می خواهیم به این نسخه عمل کنیم.شریعتمداری در تعریف اسلام ناب گفت: اسلام ناب ظلم ستیز است که در مقابل نظام سلطه قد علم می‌کند. اسلام یک باور است که جای آن در قلوب انسان‌ها است و چنین حکومتی نیز مرز ندارد و صدورش نیاز به روادید و ویزا ندارد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به دیگر ویژگی‌های حکومت اسلامی گفت: با حاکم شدن حکومت اسلامی محرومان جهان به آن‌ دل می‌بندند و اگر شما در مسیر حرکت‌تان مقاومت کنید این مقاومت منجر به پیروزی خواهد شد و دیگران را هم ترغیب می‌کند که این کار را انجام دهند بنابراین اختلاف ایران و آمریکا ماهوی است.وی با بیان اینکه درگیری ایران و آمریکا در دو حالت تمام می‌شود، ادامه داد: در صورتی که ایران از اسلام ناب و ظلم ستیز دست بکشد و یا اینکه آمریکا دست از خوی استکباری‌اش بردارد تخاصم میان این دو کشور پایان می‌یابد اما مادامی که این دو اتفاق نیافتد همچنان که در افق پیش روی آنان نیز دیده نمی‌شود رابطه‌ای میان دو کشور برقرار نخواهد شد.

در ادامه ابراهیم اصغرزاده با بیان اینکه ما باید از مسایل کلیشه‌ای خارج و وارد جزئیات واقعی شویم، گفت: با کلیات صحبت‌های آقای شریعتمداری موافق هستم اما اتفاق‌هایی که اول انقلاب افتاد با روح صحبت‌های ایشان متفاوت است. بعد از انقلاب مردم راضی شده بودند که ما رابطه با آمریکا داشته باشیم و همچنان که در روزهای اول انقلاب چریک خلق به سفارت این کشور حمله کرد کمیته وارد عمل شد و سفارت را تحویل آمریکایی‌ها داد.

دانشجویان اشغال کننده سفارت آمریکا نقش بوعزیزی در مصر را داشتند

وی ادامه داد: بعد از انقلاب مردم انتظار داشتند که آمریکا انقلاب را به رسمیت بشناسد اما بی‌توجهی آمریکا به انقلاب باعث شد حساسیت مردم ایران با توجه به پشتوانه ذهنیتی و تاریخی که از آمریکا داشتند مانند کودتای 28 مرداد به این نتیجه برسند که یک نقشه‌ای در کار است و یک حس بی‌اعتمادی به آمریکا به وجود آمد که دامن بسیاری از نیروهای انقلابی را گرفت.این فعال اصلاح طلب ادامه داد: بالاخره دانشجویان تصمیم گرفتند که در مقابل سفارت تحصن کنند اما بعد از اشغال حوادثی اتفاق افتاد که دیگر از دست ما خارج شده بود.   موج بزرگی در کشور ایجاد شد و این موج این اقدام دانشجویی را تبدیل کرد به اقدام انقلابی که در آن ما حذف شدیم که دیگر اختیار و اداره آن از دست ما خارج شده بود و ما دانشجویان در این کار نقش بوعزیزی در تونس را داشتیم که خودش را آتش زد و انقلاب در کشو رهای آفریقایی صورت گرفت.

اشغال سفارت انگلیس یک کپی برداری از اشغال سفارت آمریکا بود

وی با اشاره به دلیل استقبال جامعه از اشغال سفارت آمریکا گفت: جامعه این پتانسیل را داشت و در کوتاه ترین مدت به اقناع و اجماع رسید اما این اتفاق درست نقطه مقابل اشغال سفارت انگلیس توسط عده‌ای از جوانان احساسی بود که نوعی کپی برداری کاریکاتوری بود از اشغال سفارت آمریکا.اصغرزاده افزود: اشغال سفارت آمریکا باعث اعتماد ملت و وحدت عمومی شد اما اشغال سفارت انگلیس نه تنها موجب استقبال مردم نشد بلکه موجب تفرقه شد و خسارت به کشور وارد ساخت که الان هم جریمه‌اش را می‌پردازیم.سخنگوی دانشجویان پیرو خط امام سفارت آمریکا تصریح کرد: اشغال سفارت آمریکا برای ایران قدرت ایجاد کرد و همین موضوع باعث شد که در آینده قراردادی میان ایران و آمریکا امضا شد که یکی از نتایج قرارداد الجزایر این بود که آمریکایی‌ها پذیرفتند که در امور داخلی ایران دخالت نکنند.

در ادامه این برنامه تلویزیونی شریعتمداری با اشاره به بخشی از صحبت‌های اصغرزاده در مورد قرارداد الجزایر گفت: آیا واقعاً آمریکایی‌ها در امور داخلی ایران دخالت نکردند؟‌ و آقای اصغرزاده آیا شما معتقدید که آمریکا در ایران دخالتی نکرده؟ آمریکایی‌‌ها هم این موضوع را نفی نمی‌کنند و خود آمریکایی‌ها نیز به صراحت در دوره‌های مختلف بر این موضوع تاکید داشتند که شاهد عینی دخالت آنان فتنه 88 است و دلایل مستدلی داریم که این حرکت تدارک دیده شده از مثلت آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی بود و آنان نیز در ابتدا حمایت‌شان را از این حرکت پنهان نکردند.وی خطاب به اصغرزاده گفت:‌ وقتی نتانیاهو می‌گوید اصلاح طلبان بزرگترین سرمایه ما هستند چرا اصلاح طلبان اعتراض نکردند؟در ادامه شریعتمداری در مورد اشتراکات و تفاوت‌‌های دولت‌های 25 سال اخیر در قبال آمریکا که مورد سوال مجری بود، شروع به توضیح رفتار بنی‌صدر با آمریکا کرد مجری در جواب شریعتمداری گفت منظورمان 25 سال اخیر است نه از اول انقلاب.سپس اصغرزاده گفت: منظور دولت هاشمی، خاتمی و دولت آقای شریعتمداری است چون ایشان با تمام وجود از دولت احمدی‌نژاد حمایت کرد.

شریعمتداری نیز در پاسخ به اصغرزاده گفت: از هر حقی باید دفاع کرد و غیر از این باشد گروه گرایی و قبیله گرایی می‌شود. وقتی از کسی دفاع می کنی برای اینکه خوب است و اگر آن فرد از خط اصلی برگشت باز هم بخواهیم از آن دفاع کنیم این می‌شود گروه گرایی و قبیله گرایی.وی افزود: در صدر اسلام کسانی به شدت مورد تایید پیامبر(ص) و حضرت امیر(ع) بودند که همین افراد نه تنها خط عوض کردند بلکه در صف اول جنگ دشمن در مقابل اسلام قرار گرفتند.شریعتمداری ادامه داد:‌ کدام حمایت ما از کدام اقدام بیجا بوده و کدام انتقاد ما به کدام اقدام بی‌مورد بوده است؟

وی در مورد رفتار دولت سازندگی در قبال آمریکا گفت: دولت سازندگی می‌خواست خرابی‌های جنگ را جبران کند اما در ارتباط با آمریکا مهاجرانی که معاون حقوقی رئیس جمهور وقت بود یادداشتی نوشت تحت عنوان مذاکره مستقیم با آمریکا که با مخالفت‌هایی در آن زمان روبرو شد و آقا پاسخ بسیار مستدلی به این موضوع دادند.مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: ولی امر مسلمین فرمودند "مذاکره نهایتاً‌ نوعی معامله است و معامله در آن بده بستان است و مساله این است که شما چه می‌خواهید بدهید و چه می‌خواهید بگیرید. آن چیزی که آمریکا می‌خواهد از شما بگیرد اسلام‌تان است. آیا حاضرید اسلام‌تان را بدهید."

وی ادامه داد: البته دولت سازندگی به این سمت کشیده می‌شد که اگر جلوی آن گرفته نمی‌شد اتفاقات بدی رخ می داد. از یک طرف حزب ایران نوین پاینده باد سر می‌دادند و از آن طرف دیگر حزب مردم زنده باد سر می‌دادند.وی همچنین در مورد دولت اصلاحات گفت: دولت اصلاحات نیز برخاسته از دولت سازندگی بود . البته وقتی که من نام اصلاحات و سازندگی را می‌بریم به این واژه‌ها اعتقادی ندارم و این واژه‌‌های با مسمایی نیستند. در این دولت روزنامه‌های دولتی که مدیرمسئول آنان همه از مشاوران خاتمی بودند بحث‌های زیادی در مورد رابطه با آمریکا می‌کردند.

شریعتمداری با اشاره به حضور خاتمی در سازمان ملل گفت:‌ خاتمی در سازمان ملل پیشنهاد گفتگوی تمدن ها را می دهد که این پیشنهاد به اتفاق آرا تصویب می‌شود و در همان سال هم هست که ما را به عنوان محور شرارت معرفی می‌کنند.وی همچنین در مورد رفتار دولت احمدی نژاد در قبال آمریکا گفت: دولت احمدی نژاد ابتدا مخالف با آمریکا بود تا اینکه اخیراً در گفتگویی که احمدی‌‌نژاد در آمریکا داشت پیشنهادی برای مذاکره داده بود که ما نیز به وی انتقاد کردیم و بعداً احمدی نژاد اعتقاد داشت که رسانه‌ها مطلب را وارونه منتشر کردند. اما آن چیزی که ما خودمان به آن استناد کردیم بر گرفته از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور بود اما همین که رئیس جمهور گفت منظورم رابطه و مذاکره با آمریکا نبود از این هم استقبال می‌کنیم.

شریعتمداری ادامه داد: شاید کسانی هم که پیشنهاد می‌دهند برای مذاکره با آمریکا آدم‌های بدی نباشند و ممکن است تنها برداشت‌شان بد باشد البته این موضوع در مورد همه صدق نمی‌کند.سپس اصغرزاده در جواب شریعتمداری گفت: نمی‌شود به این راحتی به نسلی که روی دوشش انقلاب را ساخته و جلو آورده ننگ زد. دولت اصلاحات و سازندگی به مراتب خدماتی که کرده‌اند در حوزه اقتصادی و سیاست خارجی و همچنین دستاوردهای هسته‌ای از دولت فعلی بیشتر بوده است و دولت فعلی حتی مصوبات شورای امنیت را ورق پاره‌ای را بیشتر نمی‌دانست.

وی افزود: ما به شدت از ادبیات این دولت انتقاد داریم و امام نیز همواره تاکید داشتند که نماینده ملت باید باادب باشد چرا که یک مسلمان نباید بد صحبت کند. عملکرد دولت فعلی بسیار ضعیف بوده است.وی در مورد پیشنهاد مذاکره با آمریکا توسط احمدی نژاد گفت: ‌وقتی می خواهید مذاکره و گفتگو کنید باید در شرایط قدرت باشید. باید بین مذاکره و رابطه تفاوت قائل شویم.اصغرزاده گفت:‌ اینکه بگوییم دولت خاتمی و هاشمی در جهت رابطه با آمریکا حرکت کردند این نوع تفکر را توهم توطئه می‌دانم و این یک بیماری است و از طرف دیگر نیز بخواهیم بگوییم که اگر با آمریکا رابطه داشته باشیم همه مشکلات‌مان حل می‌شود این نوع تفکر نیز ساده اندیشی است لذا باید بین سیاه و سفید و بد و خوب دیدن یک راه حل منطقی پیدا کنیم و اینکه بخواهیم دایماً بگوییم این دولت‌ها (خاتمی و هاشمی) با آمریکا بستند و آمریکا دایماً ‌به دنبال توطئه در ایران است این یک شوخی است.وی با بیان اینکه مذاکره بستگی دارد که چه کسی آن را انجام می دهد گفت: احمد قوام بعد از جنگ جهانی دوم از دل استالین آذربایجان را بیرون کشید و مصدق نیز در دادگاه لاهه توانست حقوق ملت ایران را در منابع نفتی خود زنده کند. از طرفی دیگر فتحعلی شاه نیز وقتی به او گفتند مذاکره کن، گفت من می جنگم جنگید و بخش‌های وسیعی از ایران را از دست داد.

وی با بیان اینکه بین مذاکره و رابطه گام‌های متعددی است گفت: اینکه می گویند هاشمی و خاتمی مقدمات فروش کشور را فراهم کرده‌اند اینها انگ‌هایی است که روزنامه کیهان زد ه بود و هنوز هم می‌زند. من هم کیهانی بودم اما زمانی که من و آقای خاتمی در کیهان بودیم مردم صف می‌کشیدند تا این روزنامه را بخرند اما الان نمی‌دانم تیراژ این روزنامه چقدر است. این کاش این روزنامه در میدان توپخانه نبود و در میدان آزادی و رفاقت بود که ادبیات آن یک مقدار دوستانه‌تر زده می‌شد. آیا با دولت احمدی نژاد هم همین کار را کردید؟

اصغرزاده ادامه داد: دولت‌ها باید ایران را از در معرض تهدید بودن خارج کنند و اجماع جهانی بر علیه ایران را بشکنند. آمریکا دشمن ذاتی نیست. این جمله مال کیست آقای شریعتمداری قطع رابطه با آمریکا ابدی نیست؟وی افزود: چطور با توجه به صحبت‌های امام (ره) و رهبری می‌گویید که مذاکره امری نشدنی است. شعار را باید وقتی دادکه باورپذیر باشد و مردم باور کنند. وقتی که مردم در کوچه و خیابان این شعارها را باور نکنند این شعار هیچ فایده‌ای ندارد.

 همچنین شریعتمداری در جواب اصغرزاده که گفته بود توطئه آمریکا توهم است، گفت: آیا توطئه ‌آمریکا علیه ما توهم است؟ وقتی که مهندس موسوی یک بار در مقابل اصلاح طلبان موضع گرفت و گفت چرا می‌گویید توطئه آمریکا توهم است یادتان می آید چه بلایی سرش آوردید؟ مجبور شد حرفش را پس بگیرد.وی افزود: من نگفتم دولت هاشمی و خاتمی در پی این بودند که کشور را بفروشند اما به صراحت می‌گویم سردمداران فتنه 88 دنبال این بودند که ایران را بفروشند.سپس اصغرزاده در جواب شریعتمداری گفت: یعنی همه اینها که در زندان هستند می خواستند ایران را بفروشند؟

شریعمتداری در جواب گفت: با توجه به مستنداتی که ما داریم در جریان فتنه 88 تمامی مراحل این فتنه را از قبل پیش بینی می‌کردیم. آیا ما غیب گو بودیم؟ نه اصلاح طلبان براساس فرمول مشترک آمریکا، انگلیس و اسرائیل پیروی می کردند و این موضوع غیرقابل انکار است.وی افزود: وقتی کمیته صیانت از آرا را تشکیل دادند ما از دو هفته پیش پیش‌بینی کردیم چرا که این کار جیم شارپ است.

سخنگوی دانشجویان پیرو خط امام و رهبری در اشغال سفارت آمریکا، با بیان اینکه باید به این فکر باشیم که چگونه می توان از آمریکا امتیاز گرفت، گفت: ما باید برای پاسخ دادن به چالش های جدید جواب های جدید داشته باشیم و پاسخ های تکراری و نفی هر گونه مذاکره ، بن بست و انقلاب مخملی علیه تفکر انقلاب است.شریعتمداری در بخشی از این برنامه خطاب به اصغر زاده گفت: شما می گویید ما به خاتمی اعتراض کردیم چرا به کلینتون دست نداد خاتمی دو بار با جورج سورس صهیونیستی دیدار کرد.اصغرزاده گفت: این موضوع را شما از کجا در می آورید. اگر همین حرفها را هم در مورد احمدی نژاد بزنید باز هم باید سند بیاورید.شریعتمداری گفت: این موضوع را نمی شود انکار کرد. چه کسانی قبل از فتنه وارد تهران شده اند و با اصلاح طلبان جلسه داشتند و کمیته کارشناسی تشکیل دادند . شما نمی توانید دیدار با جان کیم و ریچارد ورکلی و ارتباط با جورج سورس را انکار کنید . خود اصلاح طلبان و جورج سورس نیز بارها اعتراف کرده اند.
 
وی افزود: شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران که توسط جنبش سبز سر داده شد مگر دو روز قبل  در سایت فارسی وزارت امور خارجه اسرائیل مطرح نشده بود شما نفس این شعار را درست می دانید ؟ اصغرزاده نیز در جواب شریعتمداری گفت:مگر اینجا تفتیش عقاید است . شریعتمداری نیز در جواب اصغرزاده گفت: اگر شما این شعار را قبول ندارید چرا نسبت به آن اعتراض نکردید درحالی که نسبت به انتقادات یک بخشدار در دورترین نقطه ایران در سایت ها و روزنامه هایتان اعتراض می کردید.وی همچنین در مورد انتقادات اصغرزاده نسبت به روزنامه کیهان گفت: سئوالم از شما این است که بفرمایید کدام یک از مطالب کیهان در زمینه هایی که مطرح کرده بود خطا از آب درآمده است.
 
در ادامه این گفتگوی تلویزیونی اصغرزاده گفت: این تفکر که دشمن را یکپارچه ببینیم یعنی اوباما، جورج بوش، نتانیاهو، هاشمی و خاتمی و هر کسی که مطابق میل ما نمی اندیشد در یک صف و جبهه هستند این تفکر، تفکر براندازانه و انقلاب مخملی است و این تفکر خطرناک است. آیا شعار جذب حداکثری این است؟ وی افزود: جیم شارت چه کسی است مگر ما افراد خلاق، اندیشمند و متفکر کم داریم که از خارج بیایند به ما دستور بدهند.مجری نیز از اصغرزاده پرسید در جریان فتنه 88 آقا فرمودند با دشمن مرزبندی کنید آیا به نظر شما این مرزبندی انجام گرفت؟  اصغرزاده نیز در جواب مجری گفت: در مورد توانایی های هسته ای شک نداریم که خاتمی پایه گذار آن بود و احمدی نژاد تنها بخش کوچکی از آن را انجام داده و حتی قرارداد میان سولانا و لاریجانی را زیر سئوال برد.
 
وی در مورد مرزبندی با دشمن گفت: دشمن متفرق و یکپارچه نیست. دولت باید زیرک باشد و پاسخ های جدیدی بدهد. اینکه بگوییم دشمن وجود دارد و اصلاح طلبان دنباله رو آن هستند مشکلی را حل نمی کند حتی باید میان جمهوریخواهان و دموکرات ها فرق قائل شویم. باید میان آنان تفرقه ایجاد کنیم و نگذاریم اجماع جهانی بر علیه ایران به وجود آید و کشور را در برابر آنان محافظت کنیم.
 
اسرائیل دشمن ذاتی ایران است
اصغرزاده با بیان اینکه تفکری که کیهان به آن دامن می زند تفکر عبوسانه است و این راه دفاع کردن از اسلام نیست، تصریح کرد: جامعه اسلامی باید آنقدر توانایی و قدرت داشته باشد که بتواند جوانان را قانع کند که چرا با آمریکا مرزبندی دارید.وی ادامه داد: مهمترین چیزی که در مقابل اسرائیل که ما آن را دشمن ذاتی خودمان می دانیم نیاز داریم تنها موشک نیست بلکه برای جنگیدن باید نرم افزار نیز داشته باشیم تا این موازنه قدرت ایجاد شود.

صلح طلبی و ارتباط با جامعه بین المللی باید محور انتخابات سال 92 باشد
وی افزود: مملکت را نمی شود با تصورات کیهان اداره کرد و تصور می کنم که برداشت های آقای شریعتمداری از صحبت های رهبری درست نیست و زمانی که یک دولت می خواهد در مقابل دشمن بایستد باید از پتانسیل همه آحاد جامعه استفاده کند بنابراین فکر می کنم انتخابات سال آینده بسیار حیاتی است و به جای اینکه اقتصاد و دیگر مسائل محور باشد صلح طلبی و ارتباط با جامعه بین المللی مهمترین محور انتخابات 92 خواهد بود. در ادامه این گفتگو شریعتمداری در مورد زیر سئوال بردن سندهای کیهان توسط اصغرزاده گفت: شما سندها را زیر سئوال می برید . این سندها، سند است . سند مگر چیست؟
 
وی افزود: وقتی که آمریکایی ها می گویند اصلاح طلبان بزرگترین سرمایه ما در ایران هستند چرا موضع نمی گیرید و هنوز هم حاضر نیستید موضع بگیرید. وقتی اوباما می گوید تکلیف خودمان می دانیم که از جنبش سبز حمایت کنیم چرا موضع نگرفتید؟ یک کلمه نگفتید که ما قبول نداریم و اطلاعیه ندادید .وی افزود: اما در مورد اینکه جیم شارت کیست . شما می فرمایید مگر در داخل کسانی نیستند؛ هستند و نیستند.وی ادامه داد: شما این شعار معروف را شنیده اید فشار از پایین و چانه زنی از بالا این شعار مال کیست ؟ اصغرزاده گفت: این شعار برای دوست عزیزم آقای حجاریان است.شریعتمداری در پاسخ به اصغرزاده گفت: نه خیر این شعار از جان کیم است . اصغرزاده گفت: عقل حجاریان 10 برابر جان کیم است. 

مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: شمامی گویید این حرفها را اصلاح طلبان خودشان می زنند پس چه کسانی به ایران آمدند و بعد از برگزاری جلسات با آنان این حرف ها مطرح شد. مگر ما غیب گو بودیم. از دو هفته قبل از اینکه جنبش سبز رنگ سبز را انتخاب کند ما گفتیم آنها رنگی را انتخاب خواهند کرد.اصغرزاده در جواب شریعتمداری نیز گفت: ای کاش این ها را در مورد احمدی نژاد پیش بینی می کردید. شریعتمداری نیز پاسخ داد: شما دارید بحث را به مقایسه دولت خاتمی و احمدی نژاد می کشانید. هر دوی این دولت ها مدافعانی دارند که از آنان دفاع کنند. بحث سر این است که عناصر خارجی به ایران آمدند و اصلاح طلبان هم دنبال آنان رفتند. فتنه 88 دقیقا حرکتی بود که آمریکایی ها و اسرائیلی ها می خواستند.
 
شریعتمداری در مورد برداشتش از صحبت های رهبری توضیح داد: نظرات رهبری خیلی بالاتر از آن است که من بخواهم از ایشان مایه بگذارم و سند آورده ام و طبق سند صحبت می کنم.وی افزود: شما می گویید باید برویم بین جمهوریخواهها و دموکرات ها فاصله بیندازیم و لابی کنیم این حرفها مال دهه 40 است. آیا واقعا جمهوریخواهان و دموکرات ها در زمینه ایران با هم تقابل دارند.اصغرزاده نیز در پاسخ گفت: من می گویم دولت ها تهدید ایجاد نکنند بلکه فرصت ایجاد کنند . شریعتمداری نیز جواب داد: ما که داریم در مسیر خودمان حرکت می کنیم و آمریکایی ها تهدید می کنند.

ایران می تواند با سورپرایزی در انتخابات آمریکا تاثیرگذار باشد
اصغرزاده با بیان اینکه آمریکایی ها طبیعی است که بخواهند دولت همسو با منافع خودشان را در ایران بر سر کار بیاورند، گفت: اینکه آمریکایی ها چه می خواهند مهم نیست اینکه ما چگونه از فرصت ها استفاده کنیم مهم است. اوباما گفته من با جنگ مخالفم آیا برای ما بهتر است اوباما باشد یا رامنی . درست است که همه اینها غلام حلقه به گوش اسرائیل هستند اما ما می توانیم از شکاف میان آنان استفاده کنیم چرا که لابی نقش مهمی در انتخابات آمریکا دارد و ایران هم می تواند با سورپرایزی در مورد انتخابات آمریکا تاثیرگذار باشد این که بستگی به هنر دولتمردان دارد.در ادامه این گفتگو مجری با طرح سئوالی از اصغرزاده پرسید روزنامه نیویورک تایمز اخیرا خبری مبنی بر مذاکره نمایندگان ایران و آمریکا در کویت منتشر کرده که البته از طرف هر دو کشور تکذیب شد. تحلیل شما از این خبر چیست؟
 
اصغرزاده نیز در جواب گفت: گروه هایی چه در داخل آمریکا و چه در ایران هستند که می خواهند بین این دو کشور رابطه برقرار شود و پیشنهادی که توسط احمدی نژاد در نیویورک مطرح شد کاملا از موضع ضعف بود. آمریکا وقتی می داند مشکل داریم و در کشور متفرق هستیم گران می فروشد وقتی می خواهید مذکره کنید باید ببینید چه چیزی گیرتان می آید .اگر مذاکره برای این باشد که امنیت ایجاد کنید خوب است اما اگر فقط پالس فرستادن باشد فوق العاده به ضرر کشور است.وی با بیان اینکه تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ایران و آمریکا هیچ نوع مذاکره ای بین دو کشور به وجود نخواهد آمد، گفت: هیچ اتفاقی تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران نخواهد افتاد و اگر انتخابات ایران با مشارکت بالای مردم صورت بگیرد و بتوانیم از دعواها عبور کنیم و یک انتخابات مقتدرانه را پشت سر بگذاریم دولت بعدی از هر جناحی که باشد روی کار آید می تواند مذاکره را پله پله جلو ببرد.
 
در ادامه این گفتگو شریعتمداری با بیان اینکه نام جان کیم را اشتباه برده است، گفت: آنقدر از این عجق وجق ها به ایران آمده است و با اصلاح طلبان جلسه گذاشتند من اسامی آنان را قاطی کرده ام. اصغرزاده نیز در جواب شریعتمداری گفت: این افتخار اصلاح طلبان است که با آنان جلسه داشته اند. مگر از این جلسات چه چیز گیرشان آمد.مدیرمسئول روزنامه کیهان پاسخ داد: معلوم است که آمریکایی ها نمی توانند بهره ای ببرند و چیزی گیرشان بیاید . اگر می خواستید افتخار کنید به این جلسات چرا آن را پنهان می کردید.
 
اصغرزاده در پاسخ گفت: این جلسات پنهان نبود و در دانشگاه تهران برگزار می شد.
 
شریعتمداری گفت نه در خیابانی که نمی خواهم اسمش را بگویم این جلسات برگزار می شد.
 
اصغرزاده نیز گفت: من مدافع آن کار نبودم . شریعتمداری پاسخ داد اگر مدافع نیستید چرا پنهان می کنید و از آن نیز دفاع می کنید.
 
شریعتمداری همچنین در پاسخ به اظهارات اصغرزاده مبنی بر اینکه ایران باید افکار عمومی دنیا را روشن و راضی کند، گفت: شما باورتان می شد که در محکوم کردن شهادت احمدی روشن و در مخالفت با جنگ با ایران در هفتاد شهر آمریکا و کانادا تظاهرات برگزار شود.
 
اصغرزاده نیز در جواب گفت چه کسی این تظاهرات را برگزار کرده است.
 
شریعتمداری پاسخ داد: مردم آمریکا . 
 
اصغرزاده پاسخ داد: پس مردمان آمریکا مردمان خوبی هستند پس می شود با مردم آمریکا رابطه برقرار کرد. 

شریعتمداری گفت: بله رابطه با مردم آمریکا را کسی نفی نکرده اما رابطه با سردمداران آمریکا نه .
 
وی افزود: انقلاب توانسته در آنجا اثر بگذارد. مگر جنبش وال استریت حرکتی غیر از این است که در مخالفت با نظام سرمایه داری برپا شده است.
 
اصغرزاده در پاسخ به شریعتمداری گفت من این صحبت های شما را قبول ندارم چه کسی گفته است جنبش وال استریت برای مقابله با نظام سرمایه داری است.
 
شریعتمداری گفت: آمریکایی ها مذاکره را فقط برای مذاکره می خواهند و نه برای حل مسئله فی مابین. دیوید فرون در سی ان ان این موضوع را مطرح کرده است نه کیهان توپخانه . البته ما افتخار می کنیم در توپخانه و از زبان مردم پایین شهر حرف می زنیم و نرفتیم بالای شهر کروات بزنیم.
 
شریعتمداری افزود: آمریکایی ها برای این می خواهند با ایران مذاکره کنند که می دانند انقلاب های اسلامی منطقه نگاهشان به ایران است و اگر ایران با آمریکا مذاکره کند به دیگر کشورها می گویند ایران هم در نهایت چاره ای جز مذاکره با ما و اینکه با آمریکا کنار بیاید نداشت بنابراین نگاهشان به مذاکره برای حل مسئله فیمابین نیست.
 
اصغرزاده در ادامه افزود: ما باید به این فکر باشیم که چگونه می توانیم از آمریکا امتیاز گرفت نه اینکه آمریکا را غولی بدانیم که نمی شود در برابر آن کاری انجام داد و باید تنها مقاومت کرد. قرار نیست حاکم قطر، بحرین، عربستان، ترکیه ، عراق و فرانسه را کنار هم بگذاریم و بگوییم همه آنان با ما دشمن هستند.وی خطاب به شریعتمداری گفت: خود شما در مورد بحرین نوشتید که بحرین مال ایران است که این موضوع بحرانی بین دو کشور ایجاد کرد که وزیر امور خارجه مجبور شد به بحرین سفر کند.اصغرزاده تصریح کرد: من باید پاسخگوی جوانی باشم که می گوید چرا سفارت آمریکا را اشغال کرده اید و ما را بدبخت کرده ایم من باید ثابت کنم که اگر این کار را نمی کردیم وضعیت ما بدتر از امروز بود.
 
اگر بگوییم مذاکره با آمریکا بد است این بینش دایی جان جاپلئونی است
وی تاکید کرد: اگر بگوییم مذاکره کلا بد است این بینش دایی جان ناپلئونی است. ما باید بر اساس واقعیت حرف بزنیم.اصغرزاده با بیان اینکه بلوف آمریکایی ها مبنی بر اینکه همه گزینه ها روی میز است یک شوخی است، گفت: حمله نظامی آمریکا به ایران امکان پذیر نیست اما دموکرات ها و اوباما گزینه روی میزشان مذاکره است برعکس رامنی و اگر ما بتوانیم خوب مدیریت بکنیم آمریکا به این سمت خواهد رفت که صلاحیت هسته ای کشور را به رسمیت بشناسد. 
 
سپس شریعتمداری در جواب اصغرزاده گفت : شما می گویید باید در حالی که قدرت بالا داریم وارد مذاکره شویم اما بحث سر این است که برخی دوستان شما پیشنهاد می دهند می گویند چون توان نداریم از موضع خودمان به عقب برگردیم. فقط زمانی که بحث شرط و شروط نباشد و نتیجه مذاکره از قبل تعیین نشده باشد می توان مذاکره کرد.اصغرزاده نیز در پاسخ شریعتمداری گفت: وقتی که شما شعار می دهید باید طاقت مردم را هم در نظر بگیرید. باید بتوانید اجماع جامعه را افزایش دهید که این تنها با احزاب آزاد و وجود آزادانه افکار و اندیشه های مختلف در جامعه به وجود می آید نه اینکه فقط چند روزنامه عبوسانه منتشر شوند که می خواهند با اندیشه خودشان اسلام را معرفی کنند.وی همچنین با اشاره به انقلاب های منطقه و تحولاتی که در شمال کشورهای آفریقایی رخ داده است، گفت: کشورهای آفریقایی به خاطر توهین و بی توجهی دولت ها نسبت به منافع و حقوق ملتشان قیام کرده اند و به دلیل تحقیری که شده اند می توانیم بگوییم که آنان از اسلام نیز الهام گرفته اند اما انقلابشان اسلامی نبوده است.اصغرزاده افزود: انقلاب آنان همچون انقلاب مردم ایران بر علیه شاه بود که حقوق مردم را به رسمیت نمی شناخت و امام خمینی نیز توانست از این فرصت به خوبی استفاده کند.
 
شریعتمداری نیز در جواب اصغرزاده گفت فرق ما با آقای اصغرزاده این است که وی اعتقاد دارد با دنیای غرب  وارد نوعی تعامل و تعادل شویم ، ما فعالیت داشته ایم اما فرق مان این است که در میدان دشمن بازی نکرده ایم. اگر فعالیت و حرکتی در این زمینه نداشتیم بحث های امروز پیش نمی آمد.اصغرزاده ادامه داد: وقتی می خواهیم تمدن سازی کنیم باید قادر باشیم به چالش ها پاسخ های جدید بدهیم.  اگر پاسخ ها تکراری باشد در جا خواهیم زد و این نوع نگرش شما یعنی بن بست و انقلاب مخملی علیه تفکر انقلاب .
 
وی افزود: من تفکر انقلاب را بسیار خلاقانه می دانم و اعتقاد دارم توانایی این را دارد که در منطقه و دنیا اثرگذار باشد به شرط آنکه خوب مدیریت شود.اصغرزاده خاطر نشان کرد: خرد گرایی در این زمینه بسیار نقش مهمی دارد به خصوص در تصمیم گیری ها و باید مسئولیت پذیر باشیم.

دانلود صوت

دانلود ویدیو
Share/Save/Bookmark
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۰:۲۸:۰۵
کی بود کی بود من نبودمو خوب اومد آخرش!! (1009038) (alef-2)
 
علی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۰۷:۲۱
اصغرزاده شریعتمداری راضربه فنی کرد (1009073) (alef-2)
 
قلی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۴۰:۵۴
این اصغر زاده ها هممون رو ضربه فنی کردند! چطور حمله به سفارت خونه های دیگه و گروگان گیری و آرتیس بازی واسه اینا اونم زمانی که کشور رو هرج و مرج گرفته و خطر حمله ی عراق به ایران وجود داره خوبه واسه جوونای بسیجی تو زمان ثبات و امنیت و اقتدار بده؟ مرگ حقه واسه همسایه؟؟؟ این آقایون تا زمانی که امیال شخصیشون رو ملی معنی کنن وضع همینه!!! به نظر من آقای شریعتمداری حداقل صداقت داره! البته فقط صداقت داره!!! ولی اون بابای دیگه هیچی نداره! (1009133) (alef-4)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۵۵:۳۱
برادر عزیز شرایط زمانی را در نظر بگیرید. لازمه انقلاب خشونت است اینو دنیا میدونه اما الان که ما در شرایط انقلاب نیستیم. الان ارامش و تدبیر لازمه (1010239) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۵۸:۲۵
قلی جان! یک جواب ساده بهت بدم شاید قانع شی. هر دو کار مزخرف و بیخودی بود که جز هیجان و ... دلیل دیگری نداشت. حالا هر دو گروه دارند در توجیه اعمالشان دست و پا می زنند. (1010241) (alef-4)
 
مسعود
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۰:۱۷:۳۶
گروگان گیری در هر حال بد است چه اول انقلاب چه حالا هر کس این کار را کرده و بکند به منافع ملی ضربه زده (1010321) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۱:۵۹:۱۰
عزیزدلم آن حمله وگروگان گیری رارهبرمملکت باتوجه به شرایط دنیاتاییدکردندومردم هم همراهی کردندولی این حمله رانه رهبرونه مردم تاییدنکردندوبه نظرمن شریعتمداری اصلاصداقت نداره شریعتمداری دقیقا همان حرف هایی رازدکه درمناظره باآقای کواکبیان گفته بودوحرف تازه وبه دردبخوری نداشت (1010393) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۲:۴۹:۰۹
دقیقا به همین دلیل که ثبات و آرامش در کشور نبود و هر آن ممکن بود توی مملکتمون کودتا بشه باید سفارت آمریکا رو تسخیر می کردند.
ولی الان نظام مون به حمدا... ثبات کامل داره ............ (1010424) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۰:۴۲:۴۷
ازغرب گریزی زیادی نباید در دام سیاست خارجی شرق بیافتیم (1010517) (alef-2)
 
قلی
Turkey
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۰:۴۷:۴۰
الف! خداییش دمت گرم اینو چاپ کردی! اصلا فکر نمیکردم اینو چاپ کنی!!!
در ضمن بچه ها به خاطر املاش معذرت میخوام! همینجوری هم فکر نمیکردم چاپ شه! دمت گرم الف جان! امیدوارم ترک عادت مرز نیاره واست!!! (1010519) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۱:۰۰:۵۶
میگم سی و دو سال ارتباط نداریم ی سه سالی ارتباط برقرار کنیم اگر بد بود و راضیمون نکرد مرگ بر امریکاو دیگه حرفش هیشکه نزنه (1010533) (alef-2)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۱:۱۰:۴۱
حتی پیغمبر خدا با کفار در حدیبه صلح کرد، اقای شریعتمداری نه شما از پیغمبر خدا بالاترید ونه امریکاییها کافر هستند پس مذاکره با انها عین منطق و عقل است (1010540) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۶:۵۹:۲۸
خدائیش اصلا متن رو خوندی- برنامه رو چطور دیدی؟ آخه مگه مجبورین اظهار فضل کنین (1009288) (alef-1)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۴۲:۰۰
الان می بینم که خیلی ها دارند از آقای اصغرزاده حمایت می کنند. یکی نیست بگویند که آقای اصغرزاده، آقای موسوی خویینی ها، محسن میردامادی، سعید حجاریان، عباس عبدی، محمد رضا خاتمی، خانم ابتکار و ..... شما با اجازه کی رفتید سفارت آمریکا را اشغال کردید؟
آقای موسوی خویینی ها؛ آیا قبل از اینکه بروید سفارت آمریکا را بگیرید رفتید در این مورد از امام اجازه بگیرید؟ یا چون ترسیدید که امام با این کار مخالفت کند و به شما اجازه ندهند سرخود رفتید؟ هر چند امام بعداً آن کارتان را تایید کردند.
این را می خواهم بگویم که افرادی که در بالا نام برده شدند و بعداً شدند عاشق غرب و اصلاح طلب، خودشان روزی آدم های افراطی و تندرویی بودند که بعدا دچار تفریط شدند. یعنی یک بار از این ور پشت بام افتادند یک بار دیگر از آن ور پشت بام.
واقعا سوال من این است که آیا قبل از اشغال لانه جاسوسی آقایان اصلاح طلب رفتید از امام اجازه بگیرید؟ (1009709) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۵۵:۲۳
درود بر تو

این آقایان هم مانند خیلی های دیگر امتحان پس داده هستند. متاسفانه نسل جوان و فعلی ما گذشته ها را ندیده اند. (1009924) (alef-4)
 
بسیجی دهه شصت
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۰۶:۳۵
حسین آقای گل برادر من خوب من....
اگر در سن و سالی هستی که در آن مقطع هنوز متولد نشده یا کودک بوده ای حق چنین سئوالی را که در نهایت مورد تایید امام قرار گرفت را نداری چون این حرکت خود یک انقلاب بود که در پایان پای آمریکا را از جاسوسخانه خود کوتاه کرد .

اما در پاسخ به سئوال آخر شما....
امام از احدی رودروایسی نداشتند و وقتی هم مطلع شدند فرمودند به جوانها بگوئید جای خوبی را گرفته اید و آنرا نگهدارید.
---- کمترین دستاورد این تسخیر، هزاران سندی بود که یکی از آنها فاش کننده جاسوسان از جمله سخنگوی دولت وقت بود . (1009938) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۱۸:۵۳
اصغر زاده و این اسامی که اینجا نامشان را بردی با حمله به سفارت امریکا به همه

آنچه که برای ترقی نیاز داشتند، رسیدند. (1009955) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۷:۲۹:۳۰
خوب شاید چون تجربه تند روی و ضرر های آن را داشته اند الان به کسانی که تند رو هستند توصیه می کنند این کار را نکنید چون عاقبت ندارد ! (1010135) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۷:۴۷:۴۸
آقای حسین یعنی شما معتقدید که اگر کسی یک بار یک کاری را کرد چه درست چه اشتباه باید تا آخر عمرش از آن کار دفاع کند؟؟؟ (1010149) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۷:۵۵:۱۴
اقای حسین امام کاملا حرکت را تایید کردند البته قبل از عملی شدن.پس یعنی امام کاملا اجازه دادن.ثانیا شما با جازه کی همه اصلاح طلبان را عاشق غرب خطاب می کنید.اگه اصلاح طلب خواستار آشتی با دنیا است شما خواستار انزوا و جنگ جنگ تا پیروزی هستید (1010157) (alef-4)
 
مقدم
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۱۲:۰۳
حسین آقای عزیز دانشجویان قبل از این حرکت موضوع را با حضرت امام در جریان گذاشته بودند و امام بخوبی از موضوع مطلع بودند. (1010183) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۹:۴۷:۳۶
اول این که زمان و احساسات آن دوران با الآن که 33 سال از انقلاب می گذرد قابل مقایسه نیست. آن زمان یک فضای هیجانی و همگانی بر ایران حاکم بود و بالای نود درصد مردم این کار را تأیید کردند

دوم- امام وقتی ماجرا را شنیدند کار آن ها را تأیید کردند.

اگر از نظر شما افراطی بودند، در طی سال ها صیقل خوردند و نگرش و دیدگاه شان پخته تر شد. ولی کسانی که سال گذشته از دیوار سفارت انگلیس بالا رفتند چه توجیهی دارند؟ (1010285) (alef-4)
 
علی
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۰:۱۰:۵۶
مهم نیست که از امام اجازه گرفتند یا نگرفتند من هم همان زمان با اشغال سفارت یک کشور موافق نبودم اما این مهم است که ان زمان امام و ملت این کار را تایید کردند و این زمان ملت و رهبر هیچکدام اشغال سفارت انگلیس را تایید نکردند پس اشغال سفارت امریکا میتواند درست باشد یا نباشد ولی اشغال سفارت انگلیس حتما اشتباه بوده است (1010313) (alef-4)
 
مسعود
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۰:۱۱:۲۲
شما اقتصاد مردم خوب کنید هر جور می خواهید مبارزه کنید (1010499) (alef-2)
 
لاله
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۵:۰۱:۴۸
امام حمایت کرد ولی در سفارت انگلیس رهبری حمایت نکرد چشم را باید باز کرد و تاریخ را فهمید و از عصبیت جاهلی دست برداشت. (1010602) (alef-2)
 
سید
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۳:۰۷:۱۳
اظهار فضل ؟
نمیدونم شما خودتونو چند نفر فرض میکنید که به جای مردم نظر میدید
اقای شریعتمداری هم ادبیاتش مثل شماست تند و تهاجمی (1010446) (alef-2)
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۵۱:۳۹
آن چیزی که دل مردم جهان را متوجه نظام ما کرده است، قطع رابطه با آمریکاست، آمریکا دنبال مذاکره است نه رابطه، اگر روزی با این کشور مذاکره کنیم بلافاصله رسانه های دنیا که در اختیار آنهاست به بازتاب وسیع آن می پردازند تا به بشر امروز ثابت کنند که تنها کشور آزاد دنیا هم از مواضع خود کوتاه آمد و قدرت ما را پذیرفت. (1009380) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۱۰:۰۹
ببیم یعنی‌ نمیشه هم با آمریکا رابطه داشت هم مرعوب آمریکا نبود؟ (1009515) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۰:۵۳:۴۰
در حال حاضر ابدا
باوجود یه عده منتظر فرصت اصلا (1010525) (alef-2)
 
Latvia
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۳:۱۹:۰۰
من گرچه با مباني قدرت (سياست، فرهنگ، مباني اجتماعي، اقتصاد و ...) غرب ميونه ي خوبي ندارم ولي به نظرم ما الان به صورت مستقيم با امريكا ارتباط نداريم ولي به شدت تحت تاثير آمريكا هستيم!
به برداشت هايي كه آقاي شريعتمداري دارند از عواقب رابطه با امريكا درسته اما اين نكته هم درسته كه اقاي اصغر زاده گفتند، مذاكره يك روشه همين!

ما بايد بپذيريم دو نگاه مخالفي كه در رابطه با مذاكره ي با امريكا وجود داره هركدومشون تا حدودي درست مي گويند...البته نه مساوي (1010586) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۱۳:۵۱
دل مردم جهان متوجه ماست ؟ من به بسیاری از کشور‌ها سفر کردم خیلی از مردم اصلا نمیدانند ایران کجاست (1009519) (alef-4)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۱:۰۸:۱۷
بی خیال بابا ....
این دیگه یه سناریوی چرت و قدیمیه...
تو انتخابات آخر، اون مستند اومده ، از کل جهان مصاحبه کرده بود که ایران رو میشناسید یا نه، که تو اون کلیپ همه اضهار بی اطلاعی کرده بودند..
بعد میایم میبینیم جنگ بین رامنی و اوباما تو مناظرشون در اصل کشوری به نام ایرانه....
اونوقت تو رفتی تو چند تا کشور فهمیدی ایران رو کسی نمی شناسه....
از هرچی وطن فروشه متنفرم... (1010361) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۱۴:۰۸
معلومه جناب عالی هم دقیقا هم فکر شریعتمداری و از همان آبشخور نوشده ای جناب بنده ی خدا، اگر افرادی مثل شریعتمداری به این اعتقاد دارند که ایران باید انقدر با آمریکا مبارزه کند تا یا خودش و اسلام نابود شوند یا آمریکا بهتر است از خودش مایه بگذارد و خانواده اش نه از مردم ایران، مگر مردم ایران قرار است فدای توهمات فردی مثل ایشان شود؟ اصلا چه کسی این همه آزادی و قدرت و نمایندگی مردم ایران را به این جناب تفویض کرده است که به راحتی از زبان مردم ایران که هیچ سنخیتی از لحاظ فکر و اندیشه و فرهنگ با او ندارند، حرف بزند و دیگران و حتی کسانی که در ین مردم ایران احترام و عزت دارند را به راحتی آب خوردن متهم کند؟ من که به سهم خودم از کسانی که انسانهای پاک و منطقی و مورد احترام ملت را محدود و تهدید کرده اند تا صدایشان در نیاید و امثال شریعتمداری را فعال ما یشاء کرده اند نمی گذرم. (1009520) (alef-4)
 
Latvia
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۳:۲۰:۱۶
من دل خوشي از شريعتمداري ندارم....


ولي تو هم كه اين نظر و دادي يكي هستي از ايشون بدتر (1010587) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۷:۱۰:۰۹
جونم ما اين انقلاب رو با دادن خون وفدا كردن خانواده به دست اورديم واگر ترس از فدا شدن بود اصلا نبايد انقلاب ميكرديم به نظرم اگه به افرادي مثل ...فرصت بدن ميگن بايد امام حسين ع هم بايد با يزيد صلح ميكرد. اره ما مثل امام حسين از خودمون وخانوادمون هم ميگذريم (1010625) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۷:۲۶:۱۹
ای کاش می شد میلیونها بار مثبت رو کلیک کرد... (1010628) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۵:۱۴
من به جای دل مردم دنیا داروی بچه ام را که سیروز کبدی دارد میخام اینو باید به کی بگیم (1009646) (alef-1)
 
ابوالفضل
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۵۴:۲۷
دشمن اصلی ما روسیه هستش.40درصداز دریای خزر ماله مابوده ولی الان رسیده به 11 درصد.درود بر اصغر زاده.حرف دل مردم رو زد.امثال اقای شریعتمداری که در توهم هستند خیلی کم هستش و در اقلیت هستنئ.درود بر خاتمی (1009995) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۵:۲۷:۵۲
یا من اسمه دوا و ذکره شفاء
انشالله که خدا فرزند شما را شفاء دهد. امیدتان فقط به خدا باشد. البته داروی سیروز وطنی هم ساخته شده است.
شما فکر نکنید که اگر امروز ما انرژی هسته ای را تعطیل و دستمان را بالا ببریم، آنها به ما دارو می دهند. آنها خیلی بیرحم هستند و ده برابر بدتر عمل خواهند کرد. (1010036) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۶:۱۵:۰۸
به شر یعتمداری... (1010068) (alef-4)
 
مقدم
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۲۱:۰۹
یعنی همه کشورهای دنیا وابسته اند ؟ سوئیس ، فنلاند ، سوئد ، نروژ ، چین ، هند ، مالزی ، .... وابسته اند ؟ به کجا ؟
وابستگی در دنیای امروز ارتباط با همدیگر تعریف نمی شود بلکه کشورها سعی می کنند با ایجاد اشتراکات پیوندهای مختلفی را ایجاد کنند تا به ثبات خود بیشتر کمک کنند . این ثبات در نهایت موجب تحکیم قدرت پول ملی و افزایش سرمایه گذاری خارجی می شود. آنچه که در طی سالیان گذشته فرصت بوده و با منفی نگری در کشور ما تبدیل به تهدید شده . (1010196) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۱:۱۹:۳۴
عزیزم میدونی این دوست شما اقای شریعتمداری واقعا کیهانی هست و تو یه دنیا دیگست همش هم دنبال جنگ ستارگان و بشقاب پرنده و ادم فضایی ..... (1010548) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۲:۱۶:۴۱
امریکا بده اخه ولی یکی جواب بده چرا دویست کشور دنیا با هاش رابطه دارن . (1010575) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۱۷:۵۲
بسم رب الشهدا و الصدیقین

مذاکره با آمریکاییها و قبول شرط و شروط آنها خیانت به خون شهدا بخصوص شهدای هسته ای است. (1009417) (alef-1)
 
نکیسا سامی
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۵۶:۴۶
چه ربطی داره ؟ (1009480) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۲۶:۱۲
دنیای جالبی است.

خود اصغر زاده 33 سال پیش رفته سفارت آمریکا را اشغال کرده و هنوز که هنوز است از عملش دفاع می کند. حالا آمده می گوید بریم با آمریکاییها مذاکره کنیم.

یکی نیست به این آقا بگوید با چه رویی می آیی در تلویزیون این حرفها را می زنی!
تو اول باید بیایی راجب کار 33 سال پیشت توضیح دهی که حالا اینجور قیافه حق به جانب به خودت می گیری. (1009541) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۲۸:۱۳
اگر در 2 برادر شهید داشتی ربطش را می فهمیدی. (1009545) (alef-4)
 
nakisa_sam@yahoo.com
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۵۹:۴۷
چرا آقای شریعتمداری که مدام بر مستند بودن سخنان خود اصرار می ورزند تاکنون برای یکبار هم شده یکی از این مستندات را ارایه نکرده یا در کیهان چاپ ننموده است ؟ (1009488) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۲۷:۲۶
شما کیهان نمی خونی؟ (1009542) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۳۶:۰۷
کیهان بخون بعد می بینی هر روز داره چاپ می کنه .لااقل بخون بعد بگو (1009556) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۳۷:۲۵
معلومه اطلاعات زیادی نداری ، شریعتمداری هر روز تو روزنامه اش یه سری اسناد رو میکنه که همش اسناد محکمیه (1009560) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۳۷:۲۸
چون زورش زیاده. حرفیه؟ (1009561) (alef-4)
 
رضا راد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۳۰:۰۸
محل سند روزنامه نیست دادگاه است اگر مقصر نیستند شکایت کنند تا اسناد ارائه شود شکایت نکردن خاتمی از شریعتمداری به علت مستند بودن اظهارات ایشان است وگرنه چنان شریعتمداری را خورد میکرد که جرات حرف زدن نداشته باشد نمونه اش در قضیه یکی از دانشگاهها در یوتیوب موجود است که چگونه آبروی دانشجوی معترض را می برد (1009679) (alef-1)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۵:۰۶:۴۸
اقای حجاریان بعد از ترورش توسط سعید عسگر از ضاربش شکایت نکرد ایا او سندی نداشت (1010013) (alef-4)
 
مهرداد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۵:۱۳:۴۰
آره بابا راست میگه تو دنیا اسناد رو اصلا تو روزنامه نمی یارن !!!
تو اینجا دادگاه هم سند نداشته باشه بالاخره یه طوریش میکنن.... (1010023) (alef-4)
 
سلیمان
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۶:۱۳:۴۵
کدام دانشجو و یوتیوب؟یوتیوب که فیلتر است برادر تو هم عجب حرفی میزنی!!!بارها گفته اند که اصلا این جورج سوروس را نمیشناسند.بر فرض هم که چنین آدمی وجود دارد و آقای شریعتمداری هم توانست ثابت کند که ایشان صهیونیست است و آقای خاتمی هم سه بار با ایشان دست داده است...
از افتضاح پناهنده شدن فیلمبردار آقای احمدی نژاد در سفر نیویورک که بدتر نمیشود.میشود؟ (1010067) (alef-4)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۳۸:۰۰
عزیز شریعتمداری وقتی مطلبی میگه آدرس منبع مطلب هم می گه
اگه انگلیسیت خوبه برو منبع بخون بی خود حرف نزن (1009697) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۷:۵۷:۲۳
شریعتمداری ادبیات دیپلماسی بلد نیست دیگه زبان انگلیسی بلده که بهش استناد کنه (1010163) (alef-4)
 
007
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۹:۴۲:۱۴
اخه هر جا روکه میگه فیلتره چطوری بخونیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1010276) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۳:۲۰:۲۸
عزیز شریعتمداری تا 2 سال قبل از کی حمایت می کرد
چی شد که نظرش عوض شد (1010462) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۷:۱۷:۱۱
مگه منابع انگلیسی موثقه؟ (1010627) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۲۶:۱۵
بگم؟ بگم؟ (1009826) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۰۲:۴۵
من موندم این برادر حسین که همه چیز رو دقیق پیش بینی میکنه، چطور این وضع اقتصادی خراب رو نتونسته بود پیش بینی بکنه؟! یا مثلا پیش بینی بکنه تو بانک ملی چه خبره و رئیسش قراره اختلاس کنه و بعدش هم الفرار! (1009867) (alef-1)
 
علی
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۰:۲۱:۵۳
همانطور که همه میدانند درروز تظاهرات ملیونی تهران هیچ اتفاقی نیفتاد تا ان اواخر که عده ای حرکات غیر عادی کردند و اوضاع را بهم ریختند بگمانم اینها همان اطرافیان اقای شریعتمداری بودند که پیش بینی همه چیز را کرده بودند میبینید که ایشان اینها را میتواند پیش بینی کند ولی جاهای دیگر نه (1010326) (alef-4)
 
عرفان
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۲۲:۳۲:۲۲
احسنتـــــــــــــــــــــــــــــــ واقعا گل گفتی (1011185) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۵۶:۲۸
اصلا کیهان را خریدی یاخوندی
حتما انتظار داشتی توی اون ده دقیقه مستندادت را ارائه کنه
یا درب خونه شما بفرسته
یک هفته کیهان مطالعه بفرمایید، بعد بگو که مستندات نداره؟؟
خدایشش اسماعیل زاده حسابی کم آورده بود و از این شاخه به اون شاخه می پرید!!!!! (1009927) (alef-4)
 
رزمنده دفاع مقدس
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۲۲:۴۱
در پاسخ nakisa_sam اگر سایت وزین الف منتشر نماید عرض میکنم:
اگر سندی هم وجود داشته باشد فقط در اختیار وزارت اطلاعات ماست که هیچکس اطلاعی از آنها ندارد و دلیلی هم برای اطلاع وجود دارد و هیچ مطلع مسئولی هم هرگز اعلام اطلاع نمیکند و منتشر کننده آن از نظر قانون مجرم است و قابل پیگرد ، همانگونه که برای روزنامه وزینی چون سلام اتفاق افتاد و بدون تعارف محکوم هم شد .
البته خیلی خوب است که یکبار برای همیشه از سوی مسئولین محترم و ذیربط به ایشان در این رابطه که « ما سند دارم » تذکر داده شود .
اما در باره برادر حسین ،،، ایشان علارقم اینکه خیلی وقتها تند روی میکند اما آدم مخلصی است و مانند بعضی هرگز دین فروش نبوده و نیست .
---- به عقیده من ایشان یک آدم مستقل اما تند رو است . (1009961) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۷:۳۱:۳۰
اسناد ایشان هم از جنس اسناد احمدی نژاد وبگم بگم اوست ! (1010139) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۰۶:۵۷
نتنها خبانت به خون شهدای این کشور است بلکه خیانت به خون همه شهدا در فلسطیی ، عراق ، افعانستان و ...... است.

تمام عزت و سربلندی ما ایستادن در مقابل زور گویی های آمریکا است.
سعی کنیم آن را مفت معامله و به فروش نرسانیم. (1009506) (alef-4)
 
m
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۳۵:۲۰
اينقدر از نام شهداوآبرويه اونها خرج نكن
يه كم خجالت بكشين (1009554) (alef-4)
 
مسلمان ایرانی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۵۶:۲۲
شهدا برای خدا و برای منافع مردم پا در این راه گذاشتند و اگر در یک شرایط برابر بتوان باعث غرور اسلام وایران شد چرا نباید مذاکره کرد (1009857) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۳۶:۱۳
با توجه به نظرات حدود 83 درصد با دیدگاه شما مخالفند (1009901) (alef-1)
 
صادق
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۴۶:۰۵
شخص پیامبر هم با کفار بر اساس مصلحت مسلمانان پیمان صلح بستند . از طرفی کجای مذاکره معنای مصالحه میده . امیدوارم هم فکران آقای شریعتمداری به مصالحه تن ندهند (1009914) (alef-1)
 
آیسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۱۴:۲۸
اینو به بالادستی هات بگو!! ما که کاره ای در مذاکره با آمریکا نیستیم! (1009949) (alef-4)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۳۸:۴۵
اینکه امریکا از صبح تاشب نشسته و برای مانقشه میکشه این نوع طرز فکر جز توهم نیست.امثال اقا شریعتمداری در اقلیت هستند و خبری از گرانی و قیمتها و فحشا و درویی در جامعه ندارند.اقای اصغر زاده بامنطق صحبت کردند و امثال اقای اصغرزاده در جامه ما زیاد هستند.ایشون از اقای احمدی نزاد حمایت میکردند ولی الان سکوت کردند.مردم بهترین کارشناس مسایل اقتصادی هستند و قدر اقای خاتمی رو الان میدونن. (1009979) (alef-4)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۴۰:۰۳
اینکه امریکا از صبح تاشب نشسته و برای مانقشه میکشه این نوع طرز فکر جز توهم نیست.امثال اقا شریعتمداری در اقلیت هستند و خبری از گرانی و قیمتها و فحشا و درویی در جامعه ندارند.اقای اصغر زاده بامنطق صحبت کردند و امثال اقای اصغرزاده در جامه ما زیاد هستند.ایشون از اقای احمدی نزاد حمایت میکردند ولی الان سکوت کردند.مردم بهترین کارشناس مسایل اقتصادی هستند و قدر اقای خاتمی رو الان میدونن.دروود بر خاتمی (1009980) (alef-4)
 
مقدم
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۳۱:۱۹
چرا فکر می کنید مذاکره بمعنی پذیرش شروط آمریکا است ؟ مسلما دیپلماتهای کشور ما بسیار باهوشتر از آمریکایی ها هستند . مذاکره بمعنی نزدیک کردن نقاط اشتراک برای رسیدن به سقف مورد نظر است . مثلا مذاکره با روسها به نفع ما بوده ؟ یا با چینی ها ؟ متاسفانه خیر زیرا شرایط مذاکره بسیار مهمتر از خود مذاکره است . چینی ها و روسها از اینکه ما با آمریکا ارتباط نداشته باشیم استقبال می کنند . چین بهترین و بزرگترین بازار منطقه رو بدست آورده و روسیه هم از نظر استراتژیک براحتی حریف قدیمی اش رو زده کنار !
و با توجه به شرایط ما در عرصه جهانی تا تونسته اند امتیاز گرفته اند .
اما ما باید زرنگ باشیم و با همه کشورها ارتباط داشته باشیم ( بجز رژیم اشغالگر) تا نتونند ازمون امتیاز بگیرند . الان چین هر آشغالی را وارد بازار ما میکنه صدامون هم درنمی آد ! (1010202) (alef-4)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۹:۰۰:۵۶
اینجانب بعنوان یک بسیجی واقع بین و یک برادر شهید اعلام میکنم که هدف شهدا ایجاد ارامش در جامعه،رفاه و اسایش مردم ، و خرد شدن کوههای ثروتهای باداورده وپر شدن دره های فقر بود. الان که همه چی برعکس شده مطمین باش که شهدا در عذابند. (1010244) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۰:۵۴:۲۶
اگر احمدی نژاد دست به جیب شد و اسامی مفسدین اقتصادی از جیبش در اورد ایشون هم اسنادشو رو میکنه (1010526) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۱:۲۹:۲۱
این چه حرفیه . امام حسن (ع)هم مذاکره و صلح کرد کلی هم تا زمان ایشان اسلام شهید داده بود حتی خود امام در سال شصتو هشت در جنگ با صدام (1010556) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۱:۴۱:۳۳
این سندها دست اقای شریعتمداری چه میکنه؟!؟!؟!؟!؟!؟ (1010566) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۴۶:۴۰
مذاکرات با آمریکا باید زمانی انجام گیرد که آمریکا قبول کند :

1) از همه شیطنت هایش علیه جمهوری اسلامی دست برداشته و بخاطر رفتار گذشته اش عذر خواهی نماید.

2) تمام خسارت هایی را که در سالیان دراز به کشور و مردم ایران وارد کرده جبران کند. اگرچه خیلی از آنها قابل جبران نیستند.

تا موقعیکه این شرایط بوجود نیایند، انجام هرگونه مذاکره بی معنی و محکوم به شکست است. مسلما مسئولین هم به این نکات توجه دارند. (1009459) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۵۲:۰۶
مگه از روسیه گرفتین خسارت بابت تمام جنگها یا از ترکیه بابت خون ریزی عثمانی گرفتین؛ شما که عراق هنوز 20 سال نگذشته بخشیدینش چی شده غرامت از آمریکا غیر قابل بخشش شده.؟ (1009593) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۰۴:۱۵
حالت خوبه واقعاً؟؟؟ (1009620) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۶:۱۲
در عالم حپروتی (1009650) (alef-1)
 
حمید
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۳۴:۲۵
این دو شرط رو آقای هاشمی در مورد ایجاد رابطه گفته بود نه مذاکره
مذاکره تا مرز منافع ملی اشکالی ندارد (1009688) (alef-1)
 
مهدی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۶:۴۸:۲۶
می شه بفرمائین مذاکره در خصوص چه مواردی؟ برای مذاکره بایستی چند مورد مشترک وجود داشته باشد. مثلاً در موضوع افغانستان ایران با امریکا مذاکره کرد چون موافق خروج شوروی از افغانستان بود. در عراق گفتگوی کرد چون با آمریکا قصد خروج داشت و ایران نیز موافق بود. در حال حاضر ما می خوایم در مورد چه مواردی مذاکره کنیم. اینکه بشینیم بگیم ما هسته ای می خوایم و اونا بگن نمی خوان که نشد مذاکره ، می شه دعوا... . (1010091) (alef-4)
 
مجتبی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۷:۴۶:۳۷
تمام خسارت های ......


پس با عراق هم داریم مذاکره می کنیم چوت تما م خسارت ها را پرداخته وداره برق رو چند!!! برابر قیمت از ما می خره!!! (1010148) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۰۲:۰۲
شما زمانی بیا همچین شرگی بذار که حداقل ارشد سیاست خارجی باشی اونم منطقه (1010169) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۳۹:۴۶
عدم برقراری رابطه با آمریکا کماکان موجب امتیاز گرفتن چین و روسیه از ایرانه . در حالیکه اگر ارتباط بر مبنای عرف متداول کشورها برقرار بشه اونوقت این دو کشور فرصت طلب حواسشون جمع میشه و اونوقت ما میتونیم ازشون امتیاز بگیریم .
ایران میتونه با آمریکا مذاکره کنه و همین شروع مذاکرات باعث حذف تحریم ها و تقویت تدریجی ارزش ریال در برابر ارزهای خارجی خواهد شد . (1010213) (alef-4)
 
کمال
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۰:۰۸:۳۸
1) شیطنت دقیقاً یعنی چه؟

2) آیا ما حاضریم تمام خسارت هایی را که به آمریکا زدیم جبران کنیم؟

3) الآن شما که با برادر، روسیه رفیق گرمابه و گلستان هستید، روس ها همه خسارت هایی را که در طول تاریخ به ایران زده اند جبران کرده اند؟ یا اینکه نیروگاه بوشهر را به موقع تحویل داده اند؟ یا سامانه موشکی S300 را؟ تنها باید امیدوار باشید که سهم 20 درصدتان را از دریای خزر بالا نکشند. به شهادت تاریخ، اگر قرار باشد ما از یک کشور طلبکار باشیم آن کشور روسیه است. ( البته باز هم نمی توانیم مسئولیت اشتباهاتمان را به دوش روسیه بیندازیم و گرنه می شود همین آش و همین کاسه!)

4) بسیاری از فلسطینی ها در جنگ 8ساله، از حکومت بعث عراق حمایت کردند. پس با این مقدمات و طرز فکر که دارید لابد باید از آنها هم طلب خسارت داشته باشید.

5) اینکه سیاست خارجی ایران را یکسره در قعر خاورمیانه عربی و مستضعفین جهان فروبرده اید آیا در اینجا هم فقط و فقط منافع ملی ایران را در نظر داشتید؟

6) در سیاست خارجه، باید مراقب باشیم که به مهلکه خودبزرگ بینی که البته در پشت آن یک تحقیر تاریخی وجود دارد نیفتیم. (1010308) (alef-4)
 
حح شکوهی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۳:۰۶:۴۶
ایا باید با اصرار به دشمنی با همه بیشتر ضرر کنیم ؟ چرا دگماتیسم کورمان کرده ؟ (1010445) (alef-4)
 
رضا راد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۲۷:۱۱
اصغر زاده کاملا منفعل بود ضربه فنی شماها اگه اینه شکستتون چیه (1009673) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۱۷:۱۰
آقا رضا فکر کنم برنامه را ندیدی! از بقیه شنیدی آمدی اینجا نظر دادی! (1009951) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۵:۱۰:۴۲
راستی تیراز روزنامه کیهان در روز چند تا میباشد که اقای شریعتمداری پاسخ تداده بود (1010018) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۷:۴۶:۱۴
اصغر زاده منفعل نبود ! اصغر زاده کاملا به این امر واقف بود که نمی تواند در آزادی کامل آنچه را که باید بگوید بگوید . محدودیتی که تمام جامعه از آن رنج می برند ! آقای شریعت مداری در صدا سیما در کمال امنیت موسوی وخاتمی را فتنه گر می نامد !!! وهیچ کس حتی جرئت ندارد به او انتقاد کند !! اما ؟آیا اضغر زاده مثلا می تواند بگوید رئیس جمهور وجریان انحرافی حامیش ؟!! (1010147) (alef-4)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۹:۰۳:۵۸
ضربه فنی همین تعداد نظرات منفی و مثبته . چرا میخواهید همیشه از جانب مردم سخن بگویید؟ (1010248) (alef-4)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۱:۵۳:۴۳
اینوبایدبپذیریم که تیم اصلاح طلبان درمقایسه باغالب اصولگرایان(به استثنائ عده ای مثل رضایی وتوکلی وباهنروچندتای دیگه)افرادی متخصص وخبره وسخنورندوحرف شان به دل می نشینه (1010387) (alef-4)
 
قلم کویر
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۴:۵۹:۳۴
حقیقت خورشید در پس ابر نخواهد ماند.
روزی ابر ها بسا خویش جمع می کنند و می روند اما جاودانه خورشید است و همگان در روشنائی خورشید حقیقت را خواهند دید چرا امثال کیهان امروز به گونه ای رفتار می کنند که جوانان این مرزوبوم جرات و جسارتشان سرکوب شود آیا حفظ حکومت اینگونه است؟
چرا کاری کرده ایم که امروز اقدام انقلابی را جوانان زیر سوال ببرند ؟
امثال حاج حسین کیهان دنبال چه هستند ؟
چه چیزی را می خواهند در جامعه دنبال کنند ؟
دنبال اسلامند یا حفظ مسئولیت خویش ؟
اخلاق اسلامی چیست؟مراعاتش برای دیگران است و استفاده اش برای ما؟
به کجا میرویم؟
چه می خواهیم؟
و... (1010601) (alef-2)
 
ياسر
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۲۹:۵۶
- برنامه ديروز امروز فردا با انتخاب دو شركت كننده به نكته جالبي اشاره كرد. دو فرد از دو جناح كه فكر و رفتار خاص و ويژه دارند. اصلاح طلبي زرد سياسي برابر مطبوعات زرد سياسي. (1009678) (alef-1)
 
مهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۱۶:۳۳
هر روز ارادتم به اصلاح طلبی بیشتر میشه
شریعتمداری نشون داد اگر کسی بذارن جلوش وایسه و حرف بزنه هیچی نداره بگه
هرچی اصغر زاده می گفت پشت بندش سریع می ومد می گفت فتنه فتنه فتنههیچ حرف تازه ای نداشت (1009800) (alef-1)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۵۰:۲۰
چقدر روتون زیاده اصغرزاده حرفی واسه گفتن نداشت!!! هرچی می گفت شریعتمداری جوابشو میداد (1009989) (alef-4)
 
سید
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۲۸:۱۹
انگار شما اسما رو جا به جا نوشتید.
اصغر زاده خی کم می اورد آرزوهاشو میگفت... (1009891) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۳۵:۱۶
من اگه آقای اصغر زاده می گفت قیمت دلار در یک فضای رقابتی پایین می آد یا می گفت به مردم کوپن دلار دولتی بدهید تا کالاهای اساسی وارد کنند نه اینکه دلار مردم را بدهیم دست چند نفر بعد در یک فضای غیر رقابتی دلار بره بالا می گفتم اصغر زاده همه تیم اقتصادی دولت رو ضربه فنی کرد این چیزا که برای ما فایده ای نداره یه روز احمدی نژاد یه روز اصغر زاده یک روز ...
با با قیمت دلار رو پایین بیارید به قول برنامه طنز خنده بازار با با یه نگاهی به دور و برتون بندازین! (1009900) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۶:۰۳:۲۶
اصغرزاده در آغاز جنگ ایران و عراق مدت ۶ ماه از فرماندهان نظامی ایران بود. در دهه شصت از افراد نزدیک به سید محمد خاتمی بود و قائم مقام فرهنگی مؤسسه کیهان و معاونت روابط بین‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را عهده دار بود. در دوره سوم مجلس شورای اسلامی (۱۳۶۶ تا ۱۳۷۰) به نمایندگی تهران برگزیده شد. او پس از جنگ مخالف برنامه‌های اقتصادی هاشمی رفسنجانی، طرفدار بهبود روابط با غرب، اصلاحات سیاسی و اعطای آزادی‌های فردی بیشتر شد. شورای نگهبان صلاحیت او را برای نمایندگی در مجلس چهارم رد کرد (1010058) (alef-4)
 
سید
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۶:۲۱:۴۸
اصغر زاده حرف های منطقی زد و شریعتمداری جز چند شعار نخ نما شده که تاریخ مصرفش گذشته است سعی در فرار از مناظره داشت (1010071) (alef-4)
 
کسری
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۷:۰۴:۵۴
با توجه به کامنت اول و بقیه نظرات براحتی میتوان فهمید که 90 درصد مخاطبین مخالف وضعیت موجود و تفکرات افراطی در اداره کشور هستند که آقای شریعتمداری نماینده این تفکرات است
آیا وقت این نشده که بخود بیاییم و بی تدبیری در ارتباط با دنیا و شعار زدگی را کنار بگزاریم ،

وقت اون نشده که بفهمیم تحریم فقط باعث میشه که منابع کشور ما براحتی از بین بره و بدلیل عدم سرمایه گذاری شرکتهای بزرگ در میادین مشترک میلیارد ها دلار از جیب مردم ما به جیب مردم عراق و قطر واریز گردد

وقت اون نشده که بفهمیم تزریق اینهمه تنش و اضطراب به جامعه و معطوف شدن به مشکلات سیاسی و خارجی و ماجراجویی تنها باعث این شده که سلامت روانی جامعه بهم ریخته و فساد اقتصادی و رانت خواری در جامعه بیداد کند

وقت اون نشده که بفهمیم طبقه متوسط در حال از بین رفتن است و تنها طبقه خیلی ثروتمند و خیلی فقیر در حال بوجود آمدن است

وقت اون نشده که بفهمیم برای یک کشور نفتی بهتر اینست که در انچه دارای مزیت اقتصادی است مثل محصولات فراوری شده نفتی و پتروشیمی ، تولید بنزین و محصولات مشابه سرمایه گذاری در میدانهای مشترک سرمایه گذاری و پا فشاری کند و نه پافشاری در داشتن انرژی هسته ای که موجبات خسران و ضرر و جلوگیری از پیشرفت صنایع نفتی شده و بدن این کشور را روز به روز نحیف تر میکند

وقت اون نشده که بفهمیم بهترین تبلیغ برای اسلام و ایران این است که دنیا ببیند اسلام برای مردم یک کشور رفاه و صلح ارزانی کرده و نه تنگدستی و روان پریشی

وقت اون نشده که صدای مردمی را بفهمیم که با تمام وجود فریاد میزنند از طلاگشتن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید (1010113) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۰:۱۱:۱۶
"اصغرزاده شریعتمداری راضربه فنی کرد "
یا واقعا مناظره را ندیدید یا دچار خود سانسوری شدید (1010315) (alef-4)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۲:۰۴:۱۳
آره درسته من تاآخرش دیدم منتهاحرف آخررااصغرزاده زدفکرمیکنم حرفهای آخراصغرزاده وهمچنین قسمت هایی ازسخنان هردوراالف قیچی کرده (1010397) (alef-4)
 
sina
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۳:۰۰:۵۴
اگه متن رو خونده بودی، اگر مناظره رو دیده بودی همچین حرفی نمیزدی...
متاسفم برات (1010434) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۳:۳۲:۲۶
اتفاقا برعکس .
ایشان ضربه فنی شدند و اواخر بحث چرت و پرت می گفتند ولی
اقای شریعتمداری کاملا مسلط بر مناظره بودند.
به اعتراف آقای اصغرزاده ایشان یک آدمی هستند که کنار خیابان افتاده اند در نتیجه حرفها و ادعاهایشان هم بدون سند و مدرک و خیابانی است (1010471) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۰:۲۱:۰۲
من می خواهم مثبت بدهم نمی شود جوانمردیتان کجا رفت (1010507) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۰:۴۵:۴۶
حرف دل مردم .......باهرکه صحبت کردم می گفنتند اوف ..... راحت شدیم!!!! (1010518) (alef-2)
 
حسن
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۲۰:۳۸:۲۶
کاملا با شما موافقم. شهامت اصغرزاده ستودنی بود. (1011090) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۳۶:۱۳
شما اگر بخواهی به یک سیستم یا یک کشور لطمه بزنی در لباس دوست لطمه می زنی.من فکر می کنم بعضی از ادمهایی که به شدت ادعای انقلابی گری می کنند.در راستای اهداف اسرائیل گام بر می دارند.ایران را به سمت انزوای بیشتر می برند.دنیا را علیه ایران متحد می کنند باعث مظلوم نمایی اسرائیل میشوند.اقتصاد کشور را از درون متلاشی می کنند.ناهنجاریهای اجتماعی درست می کنند.مانع رشد سیاسی کشور می شوند که همه اینها یعنی دوست دارند ایران را به شدت در دنیا ضعیف و خار کنند و به اهداف شوم خود که نابودی سرزمین تاریخی و کهن و پرافتخار ماست می انجامد.من با شواهد بسیاری و منابعی که اینجا ذکر نمی کنم به این مطلب پی بردم.اگر بیشتر از این و نوع ارتباط اینها با غرب و اقامت بعضی از بستگانشان در کشورهای دیگر و...بخواهم توضیح بدهم قطعا کامنت من منتشر نمی شه پس توضیح بیشتر نمی دم.اما 100% به این قضیه ایمان داشته باشید و تحقیق کنید. (1009192) (alef-4)
 
ح شکوهی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۳:۱۰:۲۶
طبیعی است که اقای شریعتمداری سنگ مبارزه با امریکارا به سینه میزند. شغل ایشان همینه. اگر ما با دنیا ارتباط داشته باشیم ایشان بیکار میشه . از منظر ایشان هم به موضوع نگاه کنید ! (1010455) (alef-2)
 
شمس
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۳۹:۲۷
آقاي شريعتمداري‌! بس نيست اين همه شعار درماني ؟ اين دارو روي مردم ديگر اثر ندارد يك نسخه ديگر بپيچيد . (1009305) (alef-1)
 
رضا راد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۳۱:۰۰
خداییش دیشب اصغر زاده شعار می داد یا شریعتمداری؟ (1009681) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۲۸:۱۹
چون سئوال کردی عرض میکنم... شریعتمداری (1009966) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۳۲:۲۱
زنده باد اصغر زاده زنده بان منطق (1009974) (alef-4)
 
مرتضی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۰۴:۴۸
گل گفتی (1009769) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۳۶:۲۹
آخه مشکل ما اشغال سفارت آمریکاست یا این سه هزار میلیارده که معلوم نشد دستشونو آخر قطع کردن یا نه حق و حسابشونو دادن و رفتن (1009442) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۸:۳۸
خوبه که انقدر قدرت ادراک داشته باشیم که همه چی رو با هم قاطی نکنیم (1009656) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۴۱:۵۰
اگه نظر آقای شریعتمداری رو بخواین میگه اختلاس 3000 میلیاردی هم کار خاتمیه ! (1010216) (alef-4)
 
آیدین
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۰۰:۰۷
در نظر سنجی میبایست 2 گزینه را شریعتمداری پیشنهاد می داد و 2 گزینه راجناب آقای اصغرزاده و آن وقت تعداد شرکت کنندگان در نظر سنجی را می توانستید اعلام کنید. من شخصا هیچ گزینه ای مورد قبولم نبود (1009489) (alef-1)
 
بابک
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۵۰:۱۷
دوست عزیر کلا من نمی دونم این نظر سنجی چه ربطی به موضوع برنامه داشت؟

موضوع برنامه : ایجاد رابطه ایران و آمریکا

موضوع نظر سنجی: دلایل شکست آمریکا از ایران؟؟؟؟

آخه کدوم احمقی میشه بگه که آمریکا از ایران شکست خورده؟ (1009589) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۳۸:۵۷
من که به جای از عمد گزینه5 رو که وجود نداشت فرستادم (1009700) (alef-1)
 
حق جو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۰۵:۳۸
احسن به آقاي اصغر زاده. خصوصا موقعي كه شريعتمداري از پيش گوييهاي عجيب و غريبش در فتنه و ... مي گفت بهش گفت كاش در مورد احمدي نژاند نيز خوب پيش بيني مي كرديد. (1009503) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۴۱:۳۴
آقای شریعتمداری آفرین ، بسیار عالی ، صاف دست گذاشتی رو نقطه ضعف اصلاح طلبان (1009569) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۴:۰۲
امثال اصغر زاده با حمله به سفارت امریکا به همه انچه که برای ترقی نباز داشتند رسیدند (1009641) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۴۴:۱۹
بازهم تحرف های سایت علف!!!
چرا حرف های آقای اصغر زاده رو کامل نگذاشتید؟ (1009712) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۵۳:۵۶
دچار خود سانسوری شدید؟!!!!
اصغرزاده که بی چاره به تت و پت افتاده بود؟!!! (1009920) (alef-4)
 
بصیر
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۵۲:۳۳
هرکس برنامه دیشب رو کامل دیده باشه و مثل اصغرزاده گروه گرا نباشه و واقعا دنبال حق و حقیقت باشه میفهمه که تمام استدلالات آقای شریعتمداری بر اساس گفتمان انقلاب اسلامی بود و این اصغرزاده بود که منفعلانه از جبهه در هم ریخته اصلاحات دفاع میکرد...و چه اندکند کسانی که تعقل میکنند. (1010231) (alef-4)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۰:۲۹:۰۸
خيلي اصغر زاده با شهامت و خردمندانه حرف زد. زمان خرد ورزي رسيده (1009039) (alef-2)
 
قلی
Turkey
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۴۶:۰۱
زمان جوونی ایشون خردورزها کجا بودن؟ خردورزی هم برای اینها فقط وسیله ی به قدرت رسیدنه!!! (1009138) (alef-4)
 
امين
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۰۰:۳۲
دقيقا با شما موافقم لزومي نداره با جهالت پيش رفت. (1009160) (alef-4)
 
سپيده
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۱۲:۰۰
خداوند امثال اصغرزاده را زياد كند كه شجاعانه حرف زد. ناراحتي ملت از وضع كنوني را اعلام كرد.كاري كه مجلسيان نكردند او انجام داد. حرف دلم را از زبان اصغرزاده شنيدم بسيار متين و منطقي جواب شريعتمداري داده شد. (1009174) (alef-4)
 
آیسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۲۷:۴۷
اشتباه نکنید. این مناظره برای این است که ذهن مردم را برای مسأله مذاکره با آمریکا آماده کنند. وگرنه تا به حال دیده اید که شریعتمداری جلوی کسی کم بیاورد؟ برنامه طوری ترتیب داده شده بود که حرف آخر را اصغرزاده بزند. البته من از 11 سال پیش برای ایشان خیلی احترام قائلم، اما این کار تلویزیون با دستور از بالا انجام شده است، می گویید نه؟ حالا صبر کنید تا چند ماه دیگر که خبرش برسد ... (1009237) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۴۰:۰۴
ممنون آقای اصغر زاده (1009307) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۲۸:۵۴
قابل توجه کسانیکه از اصغر زاده دفاع می کنند:

خود این آقا با اشغال سفارت آمریکا به هر دلیلی، باعث و بانی خیلی از اتفاقات و حوادث گردید که باید مسئولیت آنها را بپذیرد. (1009425) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۰۴:۱۳
همین طوره.آفرین بر شما (1009619) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۳۲:۱۲
اینو باید امام تشخیص میداد که تشخیص لازم را داد .
جناح خاص آنزمان در مخالفت با این امر در مقابل امام قرار گرفتند و الان میخوان به آمریکا پالس بدهند که ما نبودیم. (1009973) (alef-4)
 
عباس
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۱:۳۷:۱۹
برای ماهم ملاک ، حال افراده (1010561) (alef-2)
 
رهگذر
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۰۲:۲۲
خردمندانه از طرف تو یعنی خارج از بحث حرف زدن واقعا تو هم خردمندی (1009495) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۴۷:۰۳
احسنت به اصغر زاده (1009579) (alef-4)
 
رضا راد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۳۱:۴۹
اونجاهایی که با شهامت حرف زد رو بنویس ببینیم کجا بود (1009684) (alef-1)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۳۹:۵۸
مهم ترین حرف اصغرزاده:تسلیم در برابر امریکا
خاتمی هشت سال از گفت و گوی تمدن ها حرف زد اخرش امریکاییها گفتند ایزان
محور شرارت هستش (1009702) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۳۶:۱۰
رضا جان خاتمی گفتگوی تمدن را برای جهانیان اعلام کرد که در سازمان ملل تصویب شد و ربطی به آمریکا ندارد.
در ضمن محور شرارت را آمریکائیهای شرور اعلام کرده بودند که ربطی به سازمان ملل و جهان ندارد. (1009978) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۴۴:۰۴
الان که فعلا تسلیم در برابر روسیه هستیم و چین که مدام هم امتیاز می گیرند . زمان خاتمی بهترین شرایط و موقعیت خارجی را داشتیم (1010217) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۱۹:۵۶:۰۲
داداش از حرف تا عمل خیلی فاصله اس . محور شرارت نامیده شدن با این تحریم ها یکیه ؟ البته همون محور شرارت نامیده شدن اثر کارهای امثال آقایان تندرویی مثل شماست. (1011044) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۴۷:۵۱
آقای اصغر زاده بینظیر بود (1009718) (alef-1)
 
یاسین
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۰۶:۰۸
بله
دوستان من هم با دقت تمام دیدم برنامه رو
چند تا نکته داشت که خیلی مهمه
1 - این که ما به مدیریت اقتصادی کشور نقد داریم دلیل نمیشه که کلیت دولت رو زیر سوال ببریم ( یعنی شما اصلا بیا بگو این دولت اقتصادش صفره و به علاوه باید جواب دولت رو هم در این زمینه شنید کما این که رییس جمهور هم در مصاحبه تلویزیون از مسولین اقتصادی انتقاد کرد و گفت در بعضصی زمینه ها به تذکرات گوش نکردند و اشتباه انجام دادن که دارن اصلاح میکن...) پس با ایراد های اقتصادی کسی حق نداره در همه زمینه ها دولت رو ضعیف بحساب بیاره
2 - اگه به قضایای بازدید زندان هم نقد دارید باز به این هم توجه کنید که اگه به قول اصغر زاده که خسته شده از این همه((( با قیض گفت : تخلـــــــف!!))) دو دولت قبل که روی هر چی تخلف واقعی (نه صرفا اختلاف در تفسیر قانون) بود رو سفید کردن . مردم ما لوایح تغییر قانون انتخابات و ... که دولت خاتمی و تحصن های مجلس و ... و نیز دم زدن از ریاست جمهوری مادام العمری در دولت های قبلی رو فراموش نکرده اند
3- این اصلاح طلبان خیلی واضح باید حرف هاشون رو بزنند. مرد و مردانه و چیزی رو نگه ندارند در همه زمینه های باید سلیقشون رو به مردم بگن. اقای اصغر زاده یک گوشه زد که به نظر من به سوریه مربوط بود(مردم تحمل میکنند، بله ، که مثلا ما می خوایم از یک نفر اینقدر دفاع کنیم )(کلا ایشون دم از صلح طلبی میزدند انگار نه انگار که این سوریه است الان که به خاطر هم پیمانی با انقلاب اسلامی تحت فشاره و طوری وانمود شد که انگار ما بخاطر حمایت از بشار تحت فشاریم!!. خیلی راحت ایشون از دادن امتیاز و گرفتن امتیاز در مذاکرات احتمالی دم میزدن . در حالی که همه میدانند که امریکا اهل به رسمیت شناختن حقوق کشور مستقلی مثل ایران نیست . اقیان رسما بفرمایید که کدام حقوق ما قابل چشم پوشیست؟ ما فرزندان محرم و عاشوراییم هیهات که چشم خودمان را به ظلم ببندیم تا مثلا کمی از زورگویی هاشان نسبت به ما کم کنند)
اگه این طور نظرات رو خیلی واضح بفرمایند مردم هم مطمئنا متوجه حق بودن یا ناحق بودن مسیرشون میشن (1009936) (alef-4)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۰:۳۰:۰۲
اصغرزاده با شهامت و منطقي از دولت انتقاد كرد (1009040) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۴۷:۴۱
ظاهرا کمی از شهامت احمدی نژاد الهام گرفته! (1009461) (alef-1)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۲۴:۰۲
ببخشید شهامت ناشی از خرد و تعقل منطقی است بدون تهمت و افترا و با تکیه بر استدلال و مستند ( در اضغر زاده) امالجاجت و خود برتر بینی و خود را عقل کل فرض کردن خارج از تعقل و تفکرو صرفا ناشی از توهم وتهی عقلی است. گه در نهایت فرد به خاطر دفاع از خویش یا پیروزی بر رقیب به هر دست آویز نامعقولی هم چنگ می اندازد.( نمونه اش در مناظره معروف انتخاباتی که کم ظرفیتی یک نفر این هم هزینه بر نظام تحمیل می کند.) (1009536) (alef-4)
 
منصور
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۷:۲۶
آقاي اصغر زاده ميفرمايند قرار بود ما دو سه روز سفارت آمريكا را بگيريم. ايشان آن موقع بچه بودند و از تمام ماجرا خبر نداشتند. بهتر است كل ماجرا را از آقاي موسوي خوييني ها كه مديريت اين حركت را داشتند و اكنون از سران اصلاح طلبان هستند و اكنون پسرشان (نماينده سابق مجلس) در آمريكا بسر ميبرد بپرسند. (1009653) (alef-1)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۵۴:۳۴
از حرفاش مشخص بود که خودش اون موقع کاره ای نبود راستی به تیکه کلامش توجه کردید!!؟؟؟ دایی جان ناپلئونی!!! (1009996) (alef-4)
 
سعيد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۰:۳۱:۱۹
كاشكي نماينده ها هم مثل اضرزاده جرات انتقاد داشتن و حرف دل ملت و ميزدن (1009043) (alef-2)
 
آیسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۲۳:۰۷
آقای اصغرزاده دوره سوم نماینده مجلس بود اما بعد از پایان دوره اش یک ماه زندانی شد به جرم اقدام علیه امنیت ملی! (ایشان قبلا علیه امنیت ملی آمریکا اقدام کرده بود!) از دوره چهارم به بعد هم رد صلاحیت شد. حالا فهمیدید چرا نماینده های ما ساکتند و حرف نمی زنند؟ شورای نگهبان نماینده ای مثل آقای اصغرزاده نمی خواهد که حتی شریعتمداری با همه اتهام زنی ها و سندسازی هایش نمی تواند جوابش را بدهد.
نماینده خوب باید مثل بچه آدم بنشیند سر جایش و فقط وقتی به او اشاره کردند تکبیر بگوید! (1009232) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۴۲:۰۳
نمایندگان ما مگر الان این جوری نیستند؟؟ بندگان خدا رییس جمهور را سوال و جواب می کنند . وزیر استیضاح می کنند . البته بماند که فقط قصدش را دارند و وسط کار جا می زنند .مهم نیت است که نمایندگان نیت همه کارهای خوب را دارند اما بندگان خدا وقت ندارند حوصله ندارند!! (1009309) (alef-1)
 
مانلی پاکباز
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۰:۳۴:۱۴
بنده حدود 15 ساله هر روز صبح روزنامه میخرم،هر بار هم معمولا ده تا پانزده دقیقه تیتر روزنامه ها را نگاه میکنم،به ارواح طیبه شهدای گلگون کفن انقلاب سوگند میخورم در این پانزده سال ندیدم که حتی یک بار یه نفر بیاد و کیهان بخره،اما همیشه توی هواپیما و برخی نهادها روزنامه کیهان رو دیدم .
به آقای خاتمی هم پیشنهاد میکنم بیاد رسما اعلام کنه با آقای سوروس دست داده و روبوسی هم کرده و اصلا دوم خرداد هر نظریه اقای سوروس بوده تا آقای ش بیخیال بشه. (1009045) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۷:۴۷
چرا براي راست جلوه دادن دروغ به ارواح طيبه شهداي گلگون كفن انقلاب سوگند مي خوري؟
من كه شايد سالي 50 با روزنامه نخرم ولي هميشه ديدم كساني را كه خوانندگان دائم كيهان هستند
لاقل به جون خودت قسم مي خوردي (1009093) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۳۵:۲۷
بنده اول صبح تعداد روزنامه دکه محلمون را نگاه میکنم . بعد از ظهر که برمیگردم چیزی از آن کم نشده .
درضمن در باره تعداد کیهان خوان ها بقول این دوستمون یک مثل قدیمی میگه کفن که مفت باشه همه هوس مردن میکنند . (1009124) (alef-4)
 
قلی
Turkey
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۴۸:۴۳
راس میگید! من هم دیدم آدمهایی که کیهان میخرند! البته من خودم هم همیشه کیهان میخریدم چون اخبارش از سایر روزنامه ها خنده دار تره!!! همچنین با چرخش 180 درجه ای مطالبش میشه به حقیقت دست پیدا کرد! ولی زاویه مناسب چرخش برای سایر روزنامه ها معلوم نیست!!! اصولا شما اشتباه میکردید روزنامه میخریدید! (1009143) (alef-4)
 
سعید
Canada
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۲۲:۳۵
چطور شماها از ارواح طیبه شهدا استفاده کنید مباحه برای بقیه بده؟ (1009184) (alef-4)
 
farrokh
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۱۲:۱۸
روزنامه کیهان رو 90 درصد موارد فقط توی ادارات دولتی می شه دید. (1009219) (alef-4)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۰:۴۸:۲۹
من روزنامه نمی خرم ولی هر روز کیهان رو آنلاین می خونم (1010354) (alef-4)
 
امین
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۱۳:۰۹
شما خودتون رو برای قسمشون به روح قرین رحمت پدر بنده و 3 عمو و در کل 14 شهید فامیل ما ناراحت نکنید! بنده هم همچین منظره ای رو ندیدم که دوستمون گفتن، حتی یکبار به شوخی از روزنامه فروش پرسیدم که کسی هم میخره؟ داشت جواب می داد که سرش رو آورد بالا قیافه م رو که دید گفت حاج آقا نمیدونم! از ریش ما ترسید و به ریشه مون توجه نکرد... (1009221) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۱۹:۳۳
تیراژواقعی کیهان با آنهمه بودجه وامکانات اگر صرفا" با تیراژخودش در زمان قبل از مدیریت آقای شریعتمداری(حدود20سال قبل) اگر مقایسه شود خودشان و این آقا متوجه میشوند که نظرات سیاسی ونحوه رفتار ایشان به شدت مورد اعتراض مردم است که عملا توسط قشر روزنامه خوان تحریم شده است.در زمان مدیریت فرزند فاضل حضرت امام خمینی یعنی سید محمد خاتمی مردم برای خرید کیهان صف میکشیدند وبنده بارها در صف بودم وروزنامه به من نرسیده تمام شد.در صورتیکه اکنون حتی مجانی در هواپیما مطالعه نمی کنم چون هر وقت کیهان میخوانم عصبی میشوم وتمام افرادی را که من میشناسم نظر بنده را دارند وتایید نمی کنند. (1009229) (alef-4)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۳:۵۶:۱۹
مسابقه فوتبال که نبود بین این دونفر فقط یک مباحثه ومناظره بود .چقدر برد و باختی به مطالب نگاه میکنیم.ضمنا اگر ادعای شما راست باشد بایستی مردم هنوز هم برای خریدن نظرات وانتشارات وافاضات ان فرزند فاضل یعنی سید محمد خاتمی صف بکشند ومقالات ومقولات ایشان رابا جان معاوضه کنندایشان هم سایت دارد هم اجازه سخنرانی هم نشریات...و هم ازاد است حتی دیروقت هم که شده رای بدهد ....ای کاش خاتمی هم همینقدر برای شما مایه بگذارد. (1010487) (alef-2)
 
حسن
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۲۷:۱۳
فقط نیازمندی های اکنون کیهان را اگر با زمان مدیریت قبل از آقای شریعتمداری که بیش از 50 صفه بود مقایسه کنیم گویای نظر مردم به خط سیاسی وعملکرد افرادی مانند ایشان است هیچ نیازی هم به سوگند نیست متاسفانه بیت المال مهمی در اختیار ایشان بوده که همه روزه بی اعتبار تر شده است.افرادی مانند سید محمد خاتمی کجا وایشان کجا آن یکی در مراکز فرهنگی جهان فخر ایران واسلام است و........این کجا. (1009235) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۵۰:۰۵
تو از کجا میدونی دروغ میگه؟اون نگفته که کسی کیهان نمی خره. گفته من ندیدم. لطفا افترا نزن. به نظر من کیهان خون ها اونقدر کم هستنند که احتمال اینکه ایشون ندیده باشند زیاده. (1009255) (alef-4)
 
اکبر
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۴۱:۳۳
منظور ایشون این بود که کسی را ندیده بخواند نه این که کسی وجود ندارد بخواند (1009308) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۳۱:۱۲
خوب بهتره ایشون چشماشونو بیشتر باز کنند. (1009548) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۲۵:۱۹
بنده هر شب ساعت 12 شب تا کیهان فردا را در سایت kayhannews.ir نخوانم نمی خوابم. انصافا اگر چه به برخی مطالبش انتقاد دارم لکن واقعا روزنامه قوی است. بخصوص صفحه ی شش آن یعنی صفحه معارف.
اتفاقا طرفداران کیهان خیلی بیشتر از برخی روزنامه های زرد و کپی پیستی .... است. اصلا خیلی از این روزنامه های دیگر همگی یکجا آماه سازی می شود و وقتی نگاهشان می کنید 90 درصد مطالبشان مثل هم هست. (1009671) (alef-1)
 
مانلی پاکباز
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۰۹:۳۱
آقای محترم بنده کی عرض کردم که کسی کیهان نمیخواند.من گفتم تا به حال ندیده ام کسی کیهان بخرد.حالا یکی مثل شما میرید تو وب سایتش یکی هم مثل اون بنده خدا که کامنتش بالا هست هر روز تو ادارشون بهش میدن. به شما هم تبریک میگم که تشخیص دادی روزنامه وزین کیهان روزنامه قوی هست.آفرین.اما اونروزی که همه مردم به نتیجه شما برسن احتمالا کره شمالی جاشو داده به ایران. (1009942) (alef-4)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۵۶:۲۱
اتفاقا تنها روزنامه ای که می خونم کیهان هست مخصوصا بخش سیاسیش (1009997) (alef-4)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۰۹:۲۵
لزومی نداره به دیگران تهمت دروغ بزنید آقای پاکباز گفتند من ندیدم کسی بخره راست میگه منم ندیدم (1009411) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۳۴:۳۹
اگه کسی کیهان میخره بخاطر یا ریا هستش یا بخاطر جداول اون چون جدولاش خداییش سخته (1009436) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۰:۳۷
سبزی فروش ها و قصابیها هم برای اینکه اماکن بهشون گیر نده میخرن البته تاریخ گذشته هاشو (1009632) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۲۱:۰۷
نه بابای من هم می خرید. خودم هم برایش می خریدم. بنده خدا خیلی ساده است (1009958) (alef-4)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۵۸:۱۶
فقط بلدید مسخره کنید تهمت بزنید و.......... متاسفم واستون (1009999) (alef-4)
 
مانی پاکباز
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۴۶:۴۷
1-دوست عزیز جنابعالی اولا در کامنتتون به بنده نسبت خلاف واقع دادید،بنده نخواستم دروغی را با قسم دروغین به صورت یک حقیقت جلوه بدم.
2-جنابعالی در خط دوم فرمایشات گهربارتون ،گفته بنده را تصدیق کردید،شما هم فرمودید "کسانی را دیده اید که خوانندگان دائم کیهان هستند" و البته نفرمودید خریدار روزنامه وزین کیهان هستند.بنده هم عرض کردم در برخی نهاد ها کیهان حضور همیشگی داشته و دارد و عرض بنده این بود که در طول این 15 سال ندیده ام که کسی هزینه ای برای خرید کیهان پرداخت کتد.
3-البته یقین دارم خطوط فکری روزنامه وزین کیهان در سطح جامعه نیز طرفدارانی هرچند اندک دارد،بلاخره این جماعتی که بر خلاف اصول انسانی و دیپلماتیک به سفارت خانه کشورهای بیگانه حمله میکنند و آن صخنه های زشت را رقم میزنند تا جایی که مقام رهبری ابراز ناخرسندی میکنند از ورود آنها به سفارت خانه کشور انگلیس،پیرو همین طرز تفکر کیهان هستند.
4-ازتون تقتضا میکنم سری به نزدیکترین کیوسک مطبوعاتی بزنید و درباره میزان فروش روزنامه وزین کیهان سئوالی از فروشنده بفرمایید.
5-فرمودید در طول سال 50 روزنامه هم نمیخرید،یا اهل روزنامه خواندین نیستید و یا در حدود 260 روز باقی مانده سال (با کسر تعطیلات البته)در نهاد یا سازمان محل کارتان برایتان کیهان می آورد که در هر دو صورت بحث کردن با شما کار بیهوده ایست. (1009717) (alef-1)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۷:۳۱:۵۳
اولاسخن راست بدون چاشنی قسم هم پذیرفته میشود،ثانیا شما چقدر عصبانی شدی از اینکه اشخاصی نظرات وقسم های شما را نپذیرفتندوبه انها راحت تهمت میزنی.ثالثا ممکن است سطح محیط کیوسکی که شما ازش روزنامه میخری کمی بالاتر از سطح دریاست؟؟
ضمنا اصلا ناراحت روزنامه کیهان نباشید موسسه کیهان سالانه انتشاراتش به زبانهای مختلف دنیا چه روزنامه ویا هفته نامه وماهنامه ومجله وکتاب و...وهمچنین نشریات کارمزدی ان به تنهایی از مجموع صدها روزنامه فرار میرود.اگر رقیب ویا دشمن خود را دست کم گرفتید وبا خیال خوش فکر کردید انشالله بز است نتیجه همین نظرات میشود.
واما مهمترین نظر را درمورد کیهان معروفترین وبزرگترین ژورنالیست های دنیا داده اند.آنها معتقدند اگر خواستی ببینی در ایران چه خبراست روزنامه بخوان ولی اگر خواستی ببینی چرا این خبر است کیهان بخوان.ضمنا کلیه دانشگاههای معتبر دنیا وسیاسیون خارجی کیهان عربی وکیهان انگلیسی را با قیمتهای بسیار بالا آبونه اند.وانجا نه هواپیمایی هما است ونه راه اهن ایران.عزیز برادرحقایق را کتمان نکنید تا درمبارزه کم نیاورید.بنده خودم کیهان میخوانم ودلیل نمیشود که همه نظرات ان را قبول داشته باشم.واز کاربران قرص سایت الف هم هستم .اینجا هم همه نظرات را قبول ندارم لیکن باعث ترش رویی بنده ویا سایت الف نخواهد شد. (1010140) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۵۶:۵۵
نسبت آراي مثبت و منفي رو نگاه كن! (1009742) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۰۰:۱۱
یکی از دلایل فروش روزنامه کیهان اینه که مناقصات و مزایده های دولتی بیشتر توی این روزنامه منتشر میشه (1009861) (alef-1)
 
شهروند
Italy
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۰۴:۲۲
آقا من هم فقط تو بعضی اداره جات میبینم.از آخرین باری که خودم دیدم کسی کیهان بخره نزدیک به یه دهه میگذره با اینکه هر روز تیتر روزنامه ها رو میبینم و روزنامه میخرم. (1009870) (alef-1)
 
ali
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۷:۰۴:۳۶
البته ممکنه ایشون ندیده باشه محال عقلی که نیست من مثبتی که زدم پس میگیرم (1010112) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۱:۱۱:۰۵
کیهان فقط یک صفحه ش قابل اعتماد هست و شک نمیشه کرد اونم صفحه ترحیم و تسلیت و مجلس ختم (1010543) (alef-2)
 
امیرحسین
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۳۰:۱۴
یکم بیشتر وایستا می بینی! (1009119) (alef-4)
 
بابک
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۰۷:۳۵
آقای پاکباز از جان خودت مایه بگذار چرا برای اثبات حرف خودت از شهدا مایه می گذاری من اهل هیچ فرقه ای نیستم ولی مطمینم تو با غرض ورزی حرف میزنی چون اون روزنامه هم به اندازه ی خودش خریدار دارد انصاف داشته باش جان برادر (1009170) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۰۹:۰۹
خريداران كيهان خيلي زياد نيستند اما خود من هم تعدادي از خريداران كيهان را از نزديك مي شناسم. شهدا نبايد هزينه صحبتهاي سياسي شوند. دقيق صحبت نكردن معمولا بحث هارا از منطقي بودن به احساسي بودن سوق مي دهد.   (1009328) (alef-1)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۱۸:۳۱
تو هم عجب منطقی داری ها!!!!
بچه محلای شما که تا حالا ندیدی کیهان بخرن احتمالا همونایی نیستن که روز عاشورا کف و سوت می زدن (1009337) (alef-1)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۳۶:۱۵
نه همونایی هستن:
1- که به اسم ولایت آمدند و11 روز در برابر ولایت موندند.
همونایی که وزیران خارجه و مورد وثوق ولایت را بدون اطلاع قبلی عزل می کنند( اخلاق اسلامی حتما اینه)
2- همونایی که به اسم امام زمان حکومت می کنند و ملیارد ها دلار از جیب مردم می برند
3- همونایی که در خیابان فاطمی لانه می کنند
4- همونایی که دلار دولتی را به جای واردات دارو صرف واردات ماشین های لوکس خارجی می کنند و آزاد میفروشند و حالش را می برند.
5- همونایی که تازه از راه رسیدند و فرزند زجر کشیده و زندان رفته انقلاب را با فسادی که ایجاد کردند مقابل هم قرار دادند.
6- همونایی که گفتند تا 6 سال مقاومت کنیم 2 سال آخر ...
7- همونایی که در دوران استانداری شان هاشمی را تا حد امام زمان بزرگش کردند. و در دوران به نان و نوا رسیدن آنگونه تهمت زدند.
8- همونایی که در سفر هاشمی به غرب کشور تراکتور کشاورزان منطقه را طور ردیف کردند که از بالا "هاشمی زنده باد دیده شود" اما الان این همه تهمت به روا می دارند. (1009557) (alef-4)
 
hosein
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۵۰:۰۳
جالبه دوست عزیز شما هم هر کاری رو که ملت انجام می دند که با آرمان های شما جور در نمیاد سری وصل می کنید به سران فتنه بابا یکی دوست نداره کیهان بخره چه ربطی به روز عاشورا داره! (1009588) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۱:۳۳:۵۰
پس نتیجه گرفتیم هر کی کیهان نمیخره با فتنه گران است (1010558) (alef-2)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۰۶:۱۴
بنده هر روز از روزنامه فروشیها روزنامه کیهان میخرم الکی دروغ نگو (1009405) (alef-1)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۰۶:۱۹
متأسفانه شما و آقاي احمدي نژاد هم نام منيد و من از هم نام بودن با افرادي چون شما كه هر روز روزنامه كيهان ميخرند غمگينم! (1009873) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۵۵:۱۴
بالاخره 1 آدم ... پیدا شد (1009923) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۲۹:۳۳
شما مسئول خرید مطبوعات کدام نهاد هستی؟ (1009967) (alef-4)
 
عابدی
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۰۹:۳۴
پاکباز عزیز خجالت بکش دروغ به این واضحی و قسم به ارواح پاک شهدا

انتقاد کردن حقت است اما چرا با دروغ!!!!!!!!!! (1009412) (alef-1)
 
مانلی پاکباز
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۵۸:۰۰
آقای عابدی اونهایی که با خون شهدا تجارت کردند باید خجالت بکشند.....
آقای عابدی اونهایی که از خون برادران شهیدشان را به عنوان رانتی برای رسیدن به قله های قدرت و ثروت استفاده کردند باید خجالت بکشند..... (1009745) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۳۲:۰۸
خواهشا کامنت احاسی نذارید
آقا یا خانوم مانلی ... (1009432) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۳۷:۰۸
مناظره خوبی بود بعد چند وقت
یه جورایی برا خودمون تابو درست کردیم از رابطه
میشه با عقل و منطق مذاکره کرد و حرف زد
بدون اینکه از حقمون کوتاه بیایم (1010210) (alef-4)
 
رهگذر
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۰۶:۱۶
بیچاره ارواح طیبه شهدای گلگون کفن انقلاب که باید نظریه کارشناسی تو رو تائید کنند آخا آقای روزنامه خون هواپیما سوار نهاد رو لطفا نظرتون رو به دیگران تحمیل نکنید (1009504) (alef-4)
 
محمد حسین
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۰۳:۳۴
عزیز بی انصافی نکن
من یکبار توی فرمانیه می خواستم کیهان بخرم یک پیرمردی گفت چرا می خوای کیهان بخری؟؟؟!!!!
اما من از وقتی دانشجو شده ام کیهان هم می خرم
1. قیمت پایین
2. پوشش خوب اخبار خارجی و داخلی
3. باید همه ی نظرات را خواند البته اگر پولم برسه (1009617) (alef-1)
 
کاف
Serbia
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۷:۱۵:۵۹
فرمانیه کلمه کلیدی بود (1010125) (alef-4)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۴۵:۰۷
اگر شما کیهان نمی خری از عوض بقیه صحبت نکن(کافر همه را به کیش خود خواند)
اگه نمی دونی بدون سازمان های اطلاعاتی امریکا بیشتر و دقیق تر ازما مطالب کیهان می خوانند چون می دانند اخبارش موثق و درست هستش (1009713) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۲۳:۰۷
پس معلوم شد کی ها کیهان می خرند! (1009963) (alef-4)
 
مانلی پاکباز
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۲۴:۲۹
آقا رضا میشه بفرمایید بگید مسائل داخلی سازمان های اطلاعاتی امریکا چگونه بدست شما رسیده؟؟؟؟؟
لطفا بفرمایید بگید بنده در کجای عرایضم بجای دیگران صحبت کردم؟؟؟ (1009964) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۵۱:۱۶
موثق یعنی چی؟

شریعتمداری اعتقاد داره موثقه چون تو کیهان چاپ کرده. (1009990) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۱:۳۷:۳۵
بابا با این نظرت کیهان را متهم به جاسوسی کردی (1010562) (alef-2)
 
Yasin
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۴۹:۰۳
اولاً که نخریدن یک روزنامه توسط مردم نشاندهنده کم محتوا یا بی محتوا بودن آن نیست.
ثانیاً ندیدن شما دلیلی بر نبودن نیست. به ارواح طیبه شهدای گلگون کفن از صدر اسلام تا کنون سوگند میخورم که بنده تاکنون بارها و بارها با هزینه شخصی خودم کیهان خریده و آنرا خریده و خوانده ام.
ثالثاً خاتمی چه اعتراف کند و چه نکند ، فرقی نمیکند چون برای ما همان خائن است و برای شما همان قدیس... (1009721) (alef-1)
 
مانلی پاکباز
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۱۹:۴۵
@Yasin
اول- نخریدن یک روزنامه توسط مردم دلیل عدم اقبال اکثریت به مشی فکری آن روزنامه است
دوم -بنده عرض نکردم کیهان هیچ خریداری ندارد،بلگه گفتم بنده ندیده ام.اگر سوار کافی دارید یکبار با دقت عرایض بنده را بخوانبد و بعد اگر لازم بود جبهه گیری فرمایید.

سوم-آقای سید محمد خاتمی برای بنده قدیس نیست. لیکن شما با بستن فضای سیاسی و منکوب هر کردن هرگونه صدای مخالف و حتی تعیین خطوط قرمز برای موهبت الهی چون انتقاد سازنده برای برخی مشغول قدیس سازی و قدیس پرستی هستید. (1009957) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۱:۵۰:۴۶
اینقدر از شهدا مایع نزارید بعدشم اگر خاتمی خیانت کرده بود کسانی مثل شما و برادر حسین نمی گذاشتن راست راست راه بره چه برسه حرف بزنه . البته خاتمی به یه سری هم خیانت کرد و جلوشونو گرفت مثل منافقین که رفتند تو لیست سیاه و اختلاس کنندگان داخلی و...... حالا شما از کدوماش هستی (1010569) (alef-2)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۵۴:۵۲
منم با این نظر موافقم که مگه خاتمی با سروس دیدار کرده گناه کرده برنامه های جرج سروس وقتی اثر داره که اکثریت مردم یه خواست خودشونو بخوان مگه جرج سروس حرف بدی میزنه اکثریت مردم همون کلمه ایی که اقای ش از اون وحشت داره (1009922) (alef-4)
 
حمید
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۵:۲۷:۵۶
بنظر من آدم هر روز باید مطالعه داشته باشه

حتی اگر شده ناچارا کیهان یا یالثارات بخونه بهتر از هیچیه (1010037) (alef-4)
 
فروغ
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۰۱:۰۰
توی مطب بیشتر دکتر ها هم هست. (1010167) (alef-4)
 
مقدم
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۵۱:۱۷
سوروس خودش اومده گفته همچین موضوعی اصلا صحت نداشته اونوقت این آقا هی بر توهم خودش اصرار میکنه و غیبت پشت غیبت تهمت پشت تهمت چند سال ؟ نتیجه اش هم قهر کردن مردم با کیهان و افزایش علاقه به خاتمیه

آیه 12 از سوره مبارکه حجرات را برای ایشان و امثال ایشان که دائما در حال تهمت زنی هستند می آورم تا شاید خجالت بکشند و توبه کنند که برای آخرتشان مفید است :
هـان اى كـسانى كه ايمان آورده ايد! از بسيارى گمانها اجتناب كنيد كه بعضى از گمانها گـنـاه اسـت ، و از عـيـوب مردم تجسس مكنيد و دنبال سر يكديگر غيبت مكنيد، آيا يكى از شما هـسـت كه دوست بدارد گوشت برادر مرده خود را بخورد؟ قطعا از چنين كارى كراهت داريد و از خدا پروا كنيد كه خدا توبه پذير مهربان است (12). (1010226) (alef-4)
 
عیسی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۰:۴۵:۰۸
با توجه به شرایط کشور ، نظرات اصغر زاده با منافع ملی بیشتر سازگار است. (1009046) (alef-2)
 
شمس
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۵۴:۲۱
و همچنین با نظر مردم البته فکر میکنم +و- ها شاید روشن کند (1009318) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۲۳:۴۶
آخه مشکل اینه که دوستمون دنبال منافع ملی نست بلکه دنبال منافع میلی (1009348) (alef-1)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۰۸:۵۴
من اين برنامه رو بدقت ديدم بيشتر از حرفهاي تكراري وبي محتواي شريعتمداري جانبداري مجري از شريعتمداري با گرفتن وقت آقاي اصغرزاده از طريق پرسيدن سؤالهاي چالشي بود. (1009409) (alef-1)
 
جواد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۵۴:۳۸
توجه کردین تمام افرادی که برای مناظره با شریعتمداری در تلویزیون حاضر میشند فقط و فقط یک بار هست!
در حالی آقای شریعتمداری 10 ها و 100 ها بار به تلویزیون دعوت میشه خوب دلیلش کاملا منطقی هست. خود مردم بهتر میدونند. (1009599) (alef-4)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۴۸:۲۵
البته فکر کنم شما یه بار دیگه برنامه رو ببینی بد نیست!!!!!!!!!!
بیشتر اصغر زاده بحث عوض می کرد و بی راهه می رفت
طوری که مجری گفت اقای اصغرزاده حرفتون ربطی به موضوع نداره.... (1009720) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۱۰:۲۶
آره واقعا وقتی حرف به شاهکاری های احمدی نژاد می رسید، حرف بی ر بط می شد!! در جواب آقا رضا (1010179) (alef-4)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۴۲:۲۷
ای کاش مخالفت مخالفان امروز وحامیان دیروز احمدی نژاد از روی دلسوزی وپشیمانی بود باز هم دلمان نمی سوخت اما واقعیت اینه که مخالفت امروزشان نوعی فرار به جلو برای حفظ موقعیتهایشان است !!! از دو حال خارج نیست یا حمایت دیروز شما از احمدی نزاد از روی نا آگاهی بوده که در این صورت بی لیاقتید !! یا از روی آگاهی وتنها برای حفظ منافع بوده که در این صورت خائنید !! (1009909) (alef-1)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۵:۰۱:۲۷
ببین چه کسانی دارن درباره منافع ملی ما صحبت می کنند!!!!!!!!! (1010006) (alef-4)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۵:۰۲:۱۴
تو در حد و اندازه ای نیستی که در مورد منافع ملی کشور صحبت کنی (1010007) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۰:۴۵:۳۴
به عنوان کسی‌ که سالها در خارج کشور زندگی‌ کرده از اینکه آقای شریعتمداری جا با جا از اظهارات و نوشته‌های غربیها و کارشناس‌های خارجی‌ برای تایید مواضع خود اشتفده کرد بسیار متاسف شدم و این را نمونه دقیق غرب زدگی محض یافتم...مخصوصا وقتی‌ ایشان صحبت‌های نتانیاهو را خواند واقعاً منزجر کننده بود چون حتّی اوباما نیز صحبت‌های نخست وزیر اسرائیل را سر و صداهایی دانست که در زمان تصمیم گیری در باره منافع ملی امریکا به آن توجّهی نمیکند... (1009048) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۲۳:۲۷
به نظر من بزرگترین نگرانی و خطر اینست کا همان کسانی‌ که مشاوره و حمایت از عمل حمله به سفارت انگلیس در ایران را در سال گذشته انجام دادند و یا مشاوره دادند که غرب هرگز توان تحیم خرید نفت ایران را ندارد و یا با تحریم نفت ایران گیمت نفت به ۱۵۰ دلار می‌رسد ،همچنان در مقام تصمیم‌گیری و یا مشاوره باقی‌ مانده باشند و مشاوره‌های جدید بدهند! (1009106) (alef-2)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۴۵:۵۳
يادمه درست يك سال پيش اين آقايان مي گفتند اگر غرب نفت ايران را تحريم كند تنگه هرمز را مي بنديم پس چي شد؟! مردم تا كي بايد تاوان حرفها و رفتارهاي غلط امثال شما را بپردازند؟! (1009715) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۲۳:۳۶
به نظر من بزرگترین نگرانی و خطر اینست کا همان کسانی‌ که مشاوره و حمایت از عمل حمله به سفارت انگلیس در ایران را در سال گذشته انجام دادند و یا مشاوره دادند که غرب هرگز توان تحیم خرید نفت ایران را ندارد و یا با تحریم نفت ایران گیمت نفت به ۱۵۰ دلار می‌رسد ،همچنان در مقام تصمیم‌گیری و یا مشاوره باقی‌ مانده باشند و مشاوره‌های جدید بدهند! (1009107) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۴۶:۳۸
خداييش يكي به من بگه كدوم يكي از پيش بيني هاي برادر حسين و آقاي احمدي نژاد تا حالا درست از آب دراومده؟! (1009716) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۳۳:۴۷
اشتباه نكن عزيز ، پيش بيني قتل هاي زنجيره ايي توسط كيهان كه درست از آب در مي اومد ، امروز پيش بيني مي كرد ، طرف فردا ترور مي شد !!!!!!!! (1009976) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۲۱:۱۵:۳۹
آی گفتی... میلیلاردها مثبت++++++++++++++++++++++++++ (1011122) (alef-4)
 
کمال مرادی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۳۷:۴۱
از دکتر ابراهیم اصغرزاده همین انتضار می رفت روحیه شجاعت و دفاع از حقوق ملت ایشان همیشه ستودنی است چه در شورا چه در مجلس چه در رسانه ها کاش نمایندگان ملاحظه کنند و یاد بگیرند که می شود تسلیم زر و زور و تزویر نشد (1009128) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۱۲:۰۱
طیف آقای شریعتمداری مانند صدا وسیما روششان همیشه به این طریق بوده مثلا وقتی سازمان موساد به دولت اسرائیل گزارش میدهد که تاکنون کسی به اندازه احمدی نژاد با گفتار ورفتار خود این اندازه به اسرائیل کمک نکرده وانکار هولوکاست خیلی به ما کمک کرد ایشان نشنیده میگیرند و حمله میکند که موساد با این حرفها شیطنت میکند چون رفتار خودش هم چنین بوده ولی اگر برعکس اگر موساد حرفی علیه رقبای اینها بزند این آقا استناد میکند حتی در مورد موسسات معتبر تحقیقاتی بارها چنین شده اگر گزارشاتشان به نفع طیف آقای شریعتمداری نباشد بی اعتبار وعامل استکبار میشوند ودر مواقع عکس فراموش میکنند قبلا در رابطه با آنها چه اظهاراتی داشته اند. (1009218) (alef-4)
 
حدادان
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۰۳:۰۵
دوست عزیز استفاده آقای شریعتمداری از اظهارات غربیها کاملا مشهود اگر ایشون همه غربیها را سیاه می بینند چرا به مطالب باب میل خودشون استناد میکنند. (1009760) (alef-1)
 
مقدم
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۹:۰۲:۴۹
آقای شریعنمداری همه حرفش اینه که نتانیاهو چی گفت ؟ ! خوب اگه نتانیاهو بیاد بگه اصولگراها نقطه امید ما هستند . باید حرفشو باور کرد و بر این مبنا اصولگراها را زد و کشت و نفرین کرد ! ؟
این چه معیار سراسر غلط و اشتباهیست ؟
دشمن ما خیلی باهوش تر از این حرفهاست که آقای شریعتمداری فکر میکنه که چه کشفی کرده ! ؟ شاید اونها میخوان در صفوف داخل کشور رخنه بیندازند ؟ نباید ساده لوح بود . رهبری معظم هم در خراسان بر این نکات تاکید داشتند .
بجای اینکه تیشه به ریشه خودمون بزنیم شما هم در روزنامه تون از همین ترفندها بهره بگیرید و احزاب اونها رو بجون هم بیندازید . ببینید آیا سخنان شما از اونها تغییری در رفتارشون نسبت بهم ایجاد میکنه ؟ (1010246) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۰:۴۷:۳۹
آیا فکر می کنید اینجور مناظره ها در شرایط فعلی تاثیری هم خواهند داشت؟

تا موقعیکه آدمهایی با تفکرات حسین شریعت مداری وجود دارند، هیچ شانسی برای مذاکره وجود ندارد. (1009051) (alef-2)
 
مصطفی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۰۱:۳۲
اولا که جیگرم حال اومد که بعد از مدت ها یه مرد پیدا شد وجواب محکمی به این متملقان نون به نرخ روز خور داد.ولی خداییش دارن بازم یه کلاه خیلی بزرگ نزدیک انتخابات سرمون میذارن وشعور ما رو امتحان میکنن.بالاخره ما مردم ایرانیم دیگه خیلی سریع خودشونی میشیم در حالی که اونا خودمونی نیستن!! مولا علی میگه در سرزمینی که تملق ودروغ رواج پیدا کنه اون سرزمین به انحطاط میره. درود بر اقای اصغرزاده که حق مردم رو در نظر داری وکشور واست مهمه نه توهم توطئه (1009209) (alef-4)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۴۸:۲۰
اگر حرف آدمي حرف حساب است و از همه مهمتر در جهت منافع يك ملت است چرا بايد از ميز مذاكره فرار كنيم؟! مذاكره مگر چه ضرري به حال يك كشور يا ملت داره؟ نهايتش اينه كه طرف مقابل پيشنهادات غيرعملي و يا مضر به حال منافع ملي كشور مي ده ما هم قبول نمي كنيم. مگه مذاكره . مشكلي داره؟ (1009719) (alef-1)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۵۹:۵۴
یک سئوال اساسی از شماو دوستان :
خب فکر کنید می خواهیم با امریکا مذاکره کنیم
ما در مذاکرات با امریکا چه امتیازی به امریکا می توانیم بدهیم تا از امریکا امتیازی بگیریم؟

1-دست از حمایت از فلسطین حزب الله و سوریه برداریم؟

2-گرو های هم جنس باز و بهایی را در ایران به رسمیت بشناسیم؟

3-از حق مسلم انرژی هسته ای چشم پوشی کنیم؟

4-از مردم مظلوم بحرین حمایت نکنیم؟

5-اسرائیل را به رسمیت بشناسیم؟

6-برنامه های فضایی و موشکی را متوفق کنیم؟

فکر می کنید در مذاکرات 1+5 انها چه می گویند؟(مسئله هسته ای بهانه است درخواست ما چشم پوشی از همه امتیازات بالا است)

کدام امتیاز را بدهیم؟ (1009750) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۴۷:۱۷
رضا جان.... بد نیست که بدانی قبل از هر مذاکره ای ، قبلا محورهای مذاکره که مورد قبول دوطرف بوده تعیین و سپس در جلسات بعد به آن پرداخته خواهد شد بنا برین همینطور غضنقورتی نیست که حضرتعالی اشاره فرمودید . (1009983) (alef-4)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۵:۰۵:۵۰
چرا هیچ کی جواب نداد رضا جون عالی گفتی اسمت هم که مثل اسم خودمه!! (1010011) (alef-4)
 
اي كاش
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۵:۵۷:۳۶
اميدوارم الف جان چاپ كني
دوست عزيز بستگي به قدرت ايران در زمان مذاكره و فرد مذاكره كننده دارد.
دوست عزيز عمر ايران عمر من و شما نيست ممكن است يك عقب نشيني تاكتيكي تا پايان عمر بنده طول بكشد ولي منجر به پيروزي بزرگ شود!
بله من هم دوست داشتم كشورم آنقدر قوي بود كه وقتي در ميانمار مسلمانها را مي كشتند با اقدام موثر جلو آن را مي گرفت همانطور كه شوروي از اقمار خود حمايت مي كرد ولي واقعيت با آرزوي من و شما فرق دارد ما از اول انقلاب يك روند صعودي داشتيم و براي خود وجهه و قدرت جمع كرديم كه برخی همه اندوخته را هزينه كردند.بعنوان مثال هلوكاست چه دست آوردي داشت!!! (1010050) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۰:۴۷:۵۵
چه عجب صدا و سیما تابو شکنی کرد!

چرا این مناظره ها باید حالا انجام شوند؟ فکر نمی کنید کمی دیر شده است؟ (1009052) (alef-2)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۲:۵۱
بهتر این بود که به سبک برنامه نود در فوتبال از بینندگان نیز نظرسنجی انجام
می گرفت تا معلوم شود چه تعداد از مردم موافق نظرات آقایان اصغر زاده و شریعتمداری هستند. تا یک بار هم در حوزه سیاست به افکار عمومی بها
داده شود. (1009081) (alef-2)
 
سينا صفوي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۰۹:۳۷
توجه به مالك همره اول نتيجه نظرسنجي رو مشخص ميكنه!
از سه ميليون پيامك ٤.٥ ميليون طرفدار شريعتمداري بودند و تنها سيصد هزار نفر طرفدار اون يكي! (1009171) (alef-4)
 
Soro
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۲۸:۲۹
ابتداى تشكيل دولت جناب اقاى احمدي نزاد ، در روزنامه ى كيهان اين تعابير راجع به ايشان منتشر ميشد : بسيجي مخلص ، احياكننده ى ارزشهاى ناب انقلاب ، معجزه هزاره ى سوم ، ضد رانت ، ضد فاميل بازي ، ضد امريكا ، افشاكننده ى مافياها و فاسدان و....
جناب اقاى احمدي نزاد هم كيهان را روزنامه اي : انقلابي، منتقد منصف ، شعورمدار ،
حقيقت محور ، شايسته ى تقدير و ... معرفي كردند و بهمين دليل جايزه اي هم به جناب شريعتمداري دادند
در سال قبل در جريان يك نشست خبري جناب رييس جمهور فرمودند : " من روزنامه ى كيهان را نميخوانم " اقاى شريعتمداري هم فرمودند جريان فتنه احمدي نزاد را محاصره كرده
سؤال اين است كه اولا معلوم كنيد كدامتان دروغ كفتيد ثانيا هركس كه دروغكو بود محكوميتش جيست   (1009297) (alef-1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۵۱:۳۲
آقايان دولت. مجلس. جريان شريعتمداري . كيهانيها و ... كدامشان به خاطر شرايط بغرنج امروز معيشت مردم. شهامت دارند بيايند از مردم عذرخواهي كنند؟ به نظر من آقاي احمدي نژاد و ... نه تنها شجاع و باشهامت نيستند بلكه بسيار هم بي شهامتند و ظرفيت به عهده گرفتن مسووليتها و اشتباهات را ندارند. (1009731) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۹:۳۷:۴۲
مردم میگویند تو که اینهمه از سازندگی و اصلاحات بد میگی آیا از گرانی و اختلاس و بیکاری و دزدی و فحشا و باند بازی و مافیای واردات و صادرات و پارتی بازی و ارتشا خبر داری در حال حاضر یا نه فقط بلدی پاچه بگیری؟؟؟ (1010273) (alef-4)
 
شهبازی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۰۱:۳۱
مردم هر روز نظر خودشون را راجع به آمریکا اظهار میکنند آیا حضور مردم مطمئن تر اس از پیامکهای ساختکی نیست؟ مردم نه دی 22 بهمن روز 13 آبان سر نمازها و شعار اصلی خود هزاران بار نظرشان را نسبت به آمریکا اعلام نمودند (1009396) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۲۷:۴۲
اگر در تهران ۱۰ میلیون زندگی‌ کند و واسه یه راهپیمایی و مرگ بر آمریکا ۱ میلیون هم بیان می‌شه ۱۰ درصد پس نگو کل مردم خواستار رابطه با آمریکا نیستند (1009544) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۵۲:۲۲
شهبازی جان، بی زحمت یه سر بیا ببین چقدر بهت منفی دادن، چقدر مثبت! (1009854) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۰:۳۱:۳۷
شما که به آقای شهبازی می توبی باید بگم یکی از امتیازهای غرب زده ها و دوستداران غرب این است که دسترسی و تعاملشان با رسانه ای مانند اینترنت بسیار بیشتر از جبهه مقابل است که البته این یک امتیاز بسیار خوب برای دشمن حساب می آید وگرنه در واقعیت اگر جمعیت شما ها در ایران زیاد بود قطعا این نظام سقوط می کرد اما هنوز ثابت قدم مانده است . آقا جان با کلیک کلیک بنگ بنگ که نمیشه انقلاب کرد. (1010338) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۴۹:۱۵
شهبازی عزیز ، مردم 75 میلیون نفرند و نه 8 میلیون . (1009986) (alef-4)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۴۹:۳۲
كاش در صدا و سيماي ما. برنامه هاي سياسي . اقتصادي. بهداشت و سلامت و ... به سبك نود فوتبالي داشتيم. مثل نود سياسي. نود اقتصادي و ... . خيلي در افزايش آگاهيهاي مردم موثر بود. (1009722) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۴۵:۱۹
نزدیک انتخابات شده است دیگر! (1009313) (alef-1)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۴۳:۳۴
مشکل این مملکت اونهایی بودن که خواستار حاکمیت یکدست بودند و بخاطر اینکه اشتباهات خودشون رو علنی نکنند هی لی به لالای دولت گذاشتند

از اکثریت قریب به اتفاق مجالس هفت و هشت و نه بگیر تا به اصولگرایانی که در دو دولت اصلاحات نه دولت عقلا روزی هشتصد مصاحبه با روزنامه های مخالف دولت و صدا و سیما و... میکردند و چنان سیاه نمایی میکردند که انگار مملکت الان داره میره به لجن و فساد و ...


دولت احمدی نژاد مگه با شعار فقر و فساد و تبعیض احمدی نژاد بپاخیز نیامد ؟

الان جایگاه فساد کجاست در دولت خاتمی کجا بود ؟

الان جایگاه فقر در سفره خانوارها کجاست در دولت خاتمی کجا بود ؟

الان جایگاه تبعیض در اجتماع ایران کجاست و در دولت خاتمی کجا بود ؟


ببینید مشکل از تحریم ها تا حدودی میتونه باشه اما کی تحریم ها پیش آورد ؟
چه کسی کاغذ پاره به قطعنامه ها گفت ؟

ما مخالف استعمار دول غربی و.. هستیم و باید استقلال خودمون رو حفظ کنیم اما دلیل نیست کاری بکنیم که همه دشمنامون دست به دست هم بدن و این شرایط رو پیش بیارند.


نیاز کشور ما همدلی و اتحاد و بازگشت تعقل و خرد جمعی به دولت و لغو انحصارگرایی اصولگرایانه در نهاد های تصمیم گیر هست

ما نیاز به بازگشت عقلا و زحمتکشان 34 سال تجربه ایرانی هستیم (1009911) (alef-4)
 
مجتبی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۷:۵۷:۱۷
باید فضای باز سیاسی ایجاد کنند تا مردم تشویق بشن برای انتخابات (1010162) (alef-4)
 
فرشاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۰:۵۰:۲۸
به نظر من و کلیه افراد خانواده ام، پیروز قاطع این مناظره آقای اصغرزاده بودند. منطق سخنان ایشان تحسین برانگیز بود.
ثمره تفکر آقای شریعتمداری را باید در وضعیت اسفناک کنونی مملکت مشاهده نمود. (1009053) (alef-2)
 
ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۱۳:۰۰
منطق بی منطقی و فرار از پاسخگویی

جواب منطقی ایشان به شعار نه غزه نه لبنان در یکی از سایتهای صهیونیست قبل رونمایی

جواب منطقی به نوشته سایت رسمی آلمانی

جواب منطقی به اینکه چرا اصلاح طلبان مرزبندی نکردن و اینکه چرا نتانیاهو تا این حد دلبسته اصلاح طلبان است

اگه بخوام جواب های منطقی ایشون رو بشمارم بی شمار میشه
امیداور یه سایت جرات کنه و ویدیو رو قرار بده نه اینکه هرچی دلش خواست رو بنویسه و هرچی نخواست رو خیر

ضمن اینکه فقط از یک جواب آقای اصغرزاده خوشم اومد
آنجایی که فرمودن چرا انقلاب شد و از رژیم شاه چگونه یاد کردن و البته آنجایی که از تسخیر سفارت آمریکا صادقانه گفتند و متقابلا در قبال سفارت انگلیس هم گفتند

بقیه موارد فقط جهت انحراف بود و به جای بحث تمایل این بود که به کیهان نه انتقاد بلکه توهین کنند
شاید باورشون این بود با توهین کردن به این رسانه دل دوست عزیزشون رو بتونن شاد کنن (1009175) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۶:۵۷:۰۳
دوستان زیاد از اصغر زاده تعریف نکنید! صدا و سیما دیگه از این مناظره ها نمی ذاره! (1010098) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۰:۵۲:۰۹
دشمن و سرکرده آن آمریکا باید بداند ایران از حق مسلم خود در هیچ زمینه‌ای کوتاه نخواهد آمد. (1009054) (alef-2)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۲۰:۱۷
حتی پیغمبر خدا با کفار در حدیبه صلح کرد، اقای شریعتمداری نه از پیغمبر خدا بالاتر است ونه امریکاییها کافر هستند پس مذاکره با انها عین منطق و عقل است (1009098) (alef-2)
 
ایرانی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۱۶:۲۵
اون کفار از دولتمردان امروز آمریکا مردتر بودند و به تمام تعهدات خودشون پایبند موندند.
اما همین چند وقت پیش بود که گفتند غنی سازی 20 درصد انجام ندید، خودمون بهتون میدیم. اما بعد از اعلام آمادگی جمهوری اسلامی، خبری از تحویل اورانیوم 20 درصد نشد.

در زمان دولت آقای خاتمی بود که با وجود متوقف سازی تمام فعالیت‌های هسته‌ای و راه آمدن‌های بسیار با غربی‌ها، بوش ایران رو محور شرارت خواند.

و موارد بسیار دیگر ... (1009292) (alef-1)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۵۳:۳۸
1- البته بی اعتمادی بیشتر شد و گرنه آقای سلطانیه و سخنگوی و زارت خارجه و آقای رئیس جمهور و آقای و لایتی اخیرا در مصاحبه های جداگانه توقف غنی سازی را به شرط تعلیق تحریم ها پذیرفتند. اما در دولت خاتمی تا 20 درصد را هم غربی ها پذیرفتند.
2- در دوره خاتمی ایالت متحده آمریکا رسما غذر خواهی کرد .
3- در دوره خاتمی آقای بوش در راهرو منتظر دست دادن خاتمی مانداما این خاتمی بود که از موضع قدرت و اجتناب کرد(گرچه خلاف نجابت و ادب خاتمی عزیز بود).
4- در دوره خاتمی 15 کشور اروپایی که کشور را ترک کردند به کشور برگشتند اما با شروط دولت خاتمی. (1009596) (alef-4)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۵۷:۱۲
خوب محور شرارت خوندن صرف كه كافي نيست در عمل مي بينيم كه دولت بوش قادر نشد به خاطر سياست صحيح خارجي دولت خاتمي و نزديكي به دولتهاي اروپايي و دور شدن دولتهاي اروپايي از سياست خارجي دولت وقت آمريكا. اقدامي عليه كشور انجام دهد. در حرف و شعار شايد حرفهايي زده شود مهم عمل و رفتار و اقدام عملي است كه در زمان دولت خاتمي. دولتهاي خاتمي با شوق به سوي سرمايه گذاري خارجي به خصوص در صنايع نفت و گاز كشور پرداختند و رشد اقتصادي كشور بالاتر رفت و بيكاري كاهش يافت در حقيقت يك معامله برد برد در جهت منافع ملي هر دو طرف انجام شد.
دوست عزيز. اينقدر نگيد ما رو گفتند محور شرارت. بله گفتند اما در عمل چي شد؟
در دولت اوباما هم ما رو محور شرارت يا صفت زشت ديگري خطاب نكردند اما در عمل در عرصه اقتصاد و سياست و مسائل ديگر كشور . عقبگرد كرديم و سالها عقب افتاديم و مردم در گرداب مشكلات و مصائب گرفتار شده اند... (1009743) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۴۱:۰۶
این دشمنو ساختن تا گندکاریهای خودشونو بپوشونن چقدر ساده ای!!! (1009134) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۵۳:۲۹
من به فکر شما منفی دادم، البته این نشونه ی آن نیست که از حق مسلم خود می گذریم، بلکه نظر من این است که مذاکره و در ضمن فحش ندادن به این کشور و آن کشور اصلا نشانه ی گذشتن از حق خود نیست، شما کدام امام و پیغمبر را می شناسید که با دشمنان خود که دشمنان خدا نیز بوده اند مذاکره نکرده باشند، و در ضمن کدام امام و پیغمبر را دیده ای که دایم دیگران را به باد فحش و ناسزا بگیرد، آیا پیغمبر خدا نباید الگوی ما باشد که بت پرستی را که بر سرش خاکستر می ریخت به عیادتش رفت، آیا پیغمبر خدا با دشمنانش مذاکره نکرد؟ نمی دانم شما از چه کس و کسانی الگو می گیرید؟ لابد الگوی شما شریعتمداری است که می گوید آنفدر مبارزه کنیم که یا ما نابود شویم یا آمریکا!!! (1009595) (alef-4)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۰:۵۲:۲۱
آفرین داری اصغرزاده
چه عجب یه ندای مخالف تو تلوزیون شنیده شد. (1009055) (alef-2)
 
امير ترابي
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۲۸:۳۹
صدا و سيما فكر نمي كرد اصغر زاده از پس شريعتنداري بر بياد براي همين از دستش در رفت و صداي مخالف را پخش كرد (1009238) (alef-4)
 
آیسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۲۹:۰۸
بگو آفرین تلویزیون!
وگرنه خیلی ها می توانند مانند آقای اصغرزاده استدلال کنند (1009239) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۰:۵۲:۳۳
چرا تعداد افرتد شرکت کننده در همه پرسی اعلام نشد؟ مشکلی بود؟ (1009056) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۰۷:۰۱
ایول سوال من هم هست (1009072) (alef-2)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۵۵:۱۰
فکر نکنم به یک دهم تعداد شرکت کننده ها در نظرسنجی پیامکی 90 رسیده باشه. در حالی که بیننده های این برنامه کمتر از بیننده های 90 نبود. (1009386) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۰۴:۱۹
چون عزیز من جوابها را مناسب افراد خاصی طراحی کردند که اگر به هر کدوم جواب میدادند نتیجه یکی بود. (1009498) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۵۸:۱۴
مطمئن باشيد اگر هميشه يك طرف اين مناظره ها. يك اصلاح طلب باشد و برنامه زنده . تعداد بينندگان برنامه از برنامه نود ورزشي هم بيشتر مي شود. (1009746) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۰:۵۵:۲۸
قابل توجه آقای اصغرزاده و همفکرانش:

مسئله برخورداری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای حق مسلم ایران است و ملت هم درصدد است از این علم در پیشرفت‌های علمی استفاده کند و کسی حق سلب این انتخاب را با انجام مذاکرات ندارد. (1009057) (alef-2)
 
مریم
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۲۱:۱۵
قابل توجه شما و همفکرانتان ایران متعلق به همه ایرانی هاست و نه فقط شما!!!! (1009101) (alef-2)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۵۹:۳۲
جريان برادر شريعتمداري. همواره نظر خود و گروهشان را نظر قاطبه ملت ايران دانسته اند. (1009749) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۴۰:۳۱
دوست عزیز که فرمودید قابل توجه اصغرزاد و .... لازم به یادآوری است که نظر اصغرزاده نیز همین بود . (1009131) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۵۲:۵۳
دوست عزیز چرا فکر میکنی تو و همفکرات فقط ملت هستید؟ بقیه کشکند؟ ایران هفتاد و خورده ای جمعیت داره. فکر می کنی چند درصد مردم با تو همفکرند؟

عجب گیری افتادیم ما از دست شماها. (1009257) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۵۳:۴۸
یه کمی نظرات رو بخونی نظر اغلب مردم دستت میاد. ما هم مردمانیم (1009258) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۵۵:۰۰
حالا اینکه تو ملتی به کنار.اما حق رو هم میشه با روش های دیگری هم گرفت. سیاست علم همین کارهاست. (1009260) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۵:۳۳:۴۰
مثل اينكه خواب بودى تازه ازخواب بلند شدى
برو بخواب صبح بيا ببين موضوع چيه (1009279) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۲۶:۰۴
استاد شما مگه چند نفری که میگی ملت ، بهتر از دهن خودت حرف بزنی (1009351) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۳۶:۱۴
آخه عمو ، اصغرزاده کی گفت که از حق مسلم ملت بگذریم؟؟ چشماتو بستی و دهنت رو باز کردی ، حداقل گوشاتو نگیر... (1009440) (alef-1)
 
نیک
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۵۵:۵۹
این صلح آمیزی که شما می گی وقتی باعث انزوا و جنگ باشه دیگه صلح آمیز نیست.یه کم به قوانین بین المللی احترام بگذاریم،حتی اگه احساس کنیم محق هستیم.اصلا من هم میخوام مثل اجدادم ،تو خیابون که راه میرم یه شمشیر به کمرم ببندم(خوب اجداد من این را نشانه اقتدار و آبروی خود می دانستند).دوست عزیز آیا امروز قواعد اجتماعی همچین اجازه ای رو به من میده؟حالا هرچی من بگم از این شمشیر برای خیار پوست کندن استفاده میکنم و دلیلم هم یک کیسه خیار یک کیلویی باشه که همراهمه. (الف انصاف داشته باش و این روحتما بذار وگرنه از فردا با کت شلوار و شمشیر تو خیابون راه میرم،کیسه خیارمم یادم نمیره ها ها ها ....) (1009477) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۳۳:۳۷
چه ربطی‌ داره این همه کشور هم انرژی هسته‌ای دارند با آمریکا هم رابطه دارند (1009550) (alef-4)
 
مهدی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۴۷:۳۰
این ملت که شما میفرمائین دقیقا کجای مملکت زندگی میکنند؟ چرا ما اونهارو نمیبینیم؟ (1009583) (alef-4)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۵۵:۵۱
این را به کسانی بفرمایید که در آمریک و کشور های عربی دنبال مذاکره هستند نه اضغر زاده و دوستانش که در حاکمیت نیستند. (1009600) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۵۶:۱۷
سلام جناب شما کی نماینده ی مردم ایران شدی؟ تبریک میگم بهت که انقدر خودتو مردم می پنداری، فکر کنم شما تنها یک نفر از هفتاد و چند میلیون جمعیت ایران باشی، غیر از اینه؟ (1009601) (alef-4)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۵۸:۵۸
كسي نمي خواهد با مذاكره اين حق را از ملت ايران سلب كند. بلكه مي خواهيم با امتيازات بيشتر و هزينه هاي كمتر به اين حق برسيم برادر. (1009748) (alef-1)
 
جواب قابل توجه آقای اصغر زاده و همفکرانش
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۱۶:۴۶
چرا از مقدمات صحیح، نتیجه غلط می گیرید(سفسطه). برنامه هسته ای از زمان شاه شروع شده و دوره انقلاب ادامه پیدا کرده. کسی نمیگه تسلیم. اصلاح طلب می گه امتیاز گیری نه جنگ. (1010187) (alef-4)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۱۶:۵۳:۰۶
دوست عزیز منابع عظیم نفت و گاز که خیلی از انها با کشورهای همسایه مشترک هستند هم حق مسلم مردم این مملکت هست .اما اقای احمدی نژاد تمام شرکتهای خارجی را که زمان اقای خاتمی داخل ایران سرمایه گذاری کرده بودند فراری داد و الان فقط میبینیم که کشورهای همسایه کیف این منابع را میکنند (1010869) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۰:۵۷:۴۴
بهترین نکته را آقای اصغر زده اشاره کرد که مادلین البرأت به عنوان وزیر خارجه امریکا از دخالتهأی که امریکا در ایران داشته معذرت خواهی‌ کرد ولی ما آنرا حمل بر ضعف امریکا گذشتیم و بی‌ پاسخ... (1009060) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۴۹:۴۷
چه آمریکای خوبی!!
اینقدر ساده لوح نباش عزیزم (1009377) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۳۰:۳۵
تو با هوش ، اصن تو رونالدو ما استاد اسدی ... (1009893) (alef-1)
 
ali .
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۰:۵۸:۵۵
اقای شریتمداری "میان این همه اختلاس و دزدی و رشوه و سو مدیرت و خلاصه فرپاشی اقتصاد کشورمان شما چسبسدیدبه دست دادن ان مرد بی انگیزه با فردی مثل نمی دانم جوج سورس یا همچی نامی .من فکذ مب کنم با نگاهی به سوابق قبلی شما چیزهایی بدست می اید تا مردم از ان غافلند . همین نام خانوادگی شما کمی سوال برانگیز است خدا به خیر کند ...... (1009061) (alef-2)
 
بیکران
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۳۸:۳۵
نکته "همین نام خانوادگی شما کمی سوال برانگیز است خدا به خیر کند ...... "
نام خانوادگی سوال برانگیز !! ولی دست دادن و جلسه با دشمنان این مملکت مهم نیست !! (1009129) (alef-4)
 
يك جستجو گر اتفاقي
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۰۰:۳۳
آقاي اصغر زاده خيلي چيز هاي ديگر هم گفتند.اگر مشروح نه- گزينشي به اين شكل ليبرالي بينابيني يا محافظه كارانه هم نه.رسالت اين نيست آقايان. (1009063) (alef-2)
 
فرزند لرستان
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۰۳:۲۴
اقای شریعتمداری من میخوام بدون دغدغه اقتصادی زندگی کنم با غرب و شرقم کاری ندارم . کی رو باید ببینم . بس است دیگر حرفهای تکراری .... تحریم هیچ اثری از ما نمیگذارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1009065) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۰۳:۴۴
اونهایی که به اصغرزاده رای دادن یا برنامه رو ندیدن یا نمیدونن اصغرزاده کدوم یکی از اون سه نفر بود
اصغرزاده همونی بود که صورت مسئله رو پاک میکرد و همه بدبختی مردم رو گردن آمریکا می انداخت و بعد میگفت آمریکا که بد نیست!!! (1009066) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۴۴:۲۱
دوست عزیز ... اولا سه نفر نبودند پنج نفر بودند
ثانیا اصغرزاده اون لیوان اول بود . (1009136) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۴۷:۰۵
ببخشیدا ولی فکر کنم شما اشتباهی دیدی.اونیکه صورت مسئله رو پاک میکرد و اصلا نظری نداشت و همش صحبتای چند تا یهودی به اصطلاح دشمن رو بلغور میکرد شریعتمداری بود. (1009142) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۰۳:۵۷
اگه اصغرزاده گاهی کوتاه میومد مال اینه که تمام ابزار قدرت دست شماهاست. اگه موقعیت برای طرفین یکسان باشه اونوقت مناظره معنی داره (1009164) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۱۱:۰۳
تو مطمئنی برنامه رو دیدی مجیدجان؟ (1009217) (alef-4)
 
آیسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۳۲:۰۶
فکر کنم شما قبل از این برنامه آقای اصغرزاده را نمی شناختی! بهتر است بیوگرافی ایشان را مطالعه بفرمایید. برای جوان در سن شما خوب است. (1009241) (alef-4)
 
شمس
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۰۰:۳۷
فکر کنم شما داشتی یه شبکه دیگه رو نگاه میکردی بحث هم سر اشپزی بوده شماره شبکه خودت رو یه بار دیگه چک کن ضمنا اصغرزاده مرد بود! (1009321) (alef-1)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۰۱:۳۷
دوست عزیز این شخصی که نشونی دادی دقیقا شریعتمداری بود با این تفاوت که آخرش به این نتیجه می رسید آمریکا خیلی بده. فکر کنم اشتباه گرفتی. شریعتمداری همونی بود که وسط نشسته بود و اصغرزاده سمت چپ صفحه تلویزیون. البته اگه دست چپ و راست خودتو بلدی! (1009397) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۰۲:۱۲
جمعه شب بوده از هول حلیم نفمیدی چه شنیدی و دیدی اشکال نداره از اینترنت دانلود کن دوباره ببین . (1009494) (alef-1)
 
ش ف
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۰۴:۰۸
استنادات آقای شریعتمداری به حرفهای خارجیها واقعا باعث شرمندگی میشود مخصوصا مزخرفات نتانیاهو را هم دلیل اثبات حرفهای خود دانست . ندیدم از بزرگان ملی و دینی استناد بیاورد. اقای شریعتمداری یک تابو از امریکا و غربیها ساخته و توی دلش اقایان سوروس و جان شارب جا کرده اند فکر میکنم اینها عشق شریعتمداری باشند. هیچ حرفی منطقی و با بار منافع دینی و ملی شریتمداری نداشت . در عوض اصغرزاده بسیار متین با منطق و مدافع واقعی کشور، مردم و انقلاب حرف زد و این همان فرق اساسی این دو تفکر در کشور میباشد. اینجانب استاد علوم و جانباز هستم و سیاسی هم نیستم لیکن امشب از حرفهای اصغرزاده لذت بردم و حرفهای اقای شریتمداری مرا در بین دانشجویانم شرمنده کرد که چنین کسی مدافع اسلام و انقلاب است. به فرموده مولا علی (ع) به ما عقل و خرد و دانش بدهد که همه چیز را خواهیم داشت و شعار به درد نمی خورد. (1009067) (alef-2)
 
حسن
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۵۹:۴۶
راه غلبه کشور بر مشگلات وعدم شکست کامل اقتصادی واجتماعی همین تبادل نظر وامکان اظهار نظر همه طیفهاست که علیرغم اختلاف زیاد نتیجه آن همبستگی ملی ومشارکت ملت در امور کشور را افزایش که به تبع آن در مذاکرات هم طرف مقابل، مذاکره کننده را نماینده ای میداند که یک ملت را پشت خود خواهد داشت لذا به سلامتی ازاین بحران بسیار بسیار خطرناک به سلامت عبور خواهیم کرد.هموطنان عزیز سالی بسیار حساس که تاثیر مستقیم در تمامیت ارضی، معیشت اولیه مردم وسلامتی جانی خواهد داشت ،اگر نظرات افرادی مانند آقای شریعتمداری در این کشور اعمال شود نتیجه ای جز تجزیه کشور از دست دادن امنیت جانی وزندگی وفقر وفروپاشی شدید متاسفانه برایمان نخواهد داشت.پس وظیفه داریم با مشارکت درجامعه آگاهی بخشی بیشتری داشته واهاد ملت ومسئولین نظام با هر سلیقه وعقیده ای متحد شویم. (1009264) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۴۴:۱۵
وقتی افرادی مثل آقای شریعتمداری اینطور به بلوک غرب حمله میکنن ، در حالت بدبینانه ای مثل تفکرات خود ایشان باید جستجو کرد که نکنه شاید منافع بلوک یا بلوکهای دیگه رو منافع بلوک غرب تو ایران تهدید میکنه و منافع ملت ایران مثل تمام تاریخ استعمار توسط ایادیهای بلوک های خارجی وجه مصالحه قرار میگیره.... (البته خیلی خیلی عذرخواهی میکنم که تو این اظهار نظرم مثل شریعتمداری فکر کردم) (1009453) (alef-1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۰۴:۲۳
جناب شريعتمداري. روسيه عزيز و محبوب شما باز هم بهره برداري از نيروگاه بوشهر را به عقب انداخت. چه نظري داريد؟! آيا باز هم روسيه و چين را با آن تكنولوژي عقب افتاده و اين همه باجگيري و فرصت طلبي و گرگ صفتي . بهتر از غرب و آمريكاييها مي دانيد؟ (1009765) (alef-1)
 
صادق
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۰۵:۰۰
اگر اینها ملاک باشه ، صهیونیستها اینو هم گفته اند که آقای احمدی نژاد براشون نعمت بزرگی بوده و اونها رو از یک رژیم ظالم به مظلومانی تبدیل کرده که یک گروه متحجر اسلامی با انگیزه های 100 برابر طالبان قصد نابودی کل یهودیان دنیارو داره . چرا آقای شریعتمداری با اونهم بصیرتشون اینهارو نگفتن (1009935) (alef-4)
 
مریم
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۰۴:۳۰
آفرین به اصغر زاده.حرف های دل ما جوانان رو زدید
همه مردم به این نتیجه رسیدن که باید با آمریکا تعامل علمی داشت و با پنبه سرش رو برید( گور بابای دولت هاشون) (1009069) (alef-2)
 
آیسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۳۴:۰۱
شجاعانه ترین حرفش جایی بود که گفت "زندانیان سیاسی را آزاد کنید"
از ترس سانسور جرات حرف زدن نداریم (1009244) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۵۸:۱۸
از فردا قیمت پنبه سه برابر میشه . (1009484) (alef-1)
 
آمریکایی!!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۰۱:۴۷
آمریکا هم اینقدر گاگول؟!!
چند سالته گوگولی؟ (1009757) (alef-1)
 
Turkey
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۶:۰۷:۲۸
2500 سالشه! حرفی داری؟ تو چند سالته؟ (1010061) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۰۵:۱۶
به نظرم آقای اصغر زاده با بزرگ نمایی مشکلات ، خلط مبحث می کرد و از این طریق سعی به اثبات حرف های خود در رابطه با آمریکا داشت (1009070) (alef-2)
 
خرمگس معرکه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۴۶:۴۶
به نظر بنده نیز شما با استفاده از واژه خلط مبحث دارید خلط مبحث میکنید.
چشم دل را باز کن عزیز من . (1009141) (alef-4)
 
امین
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۱۹:۲۱
اگر این مشکلات سر بزرگش اینقدره که خدا به خاتون رحم کنه! بزرگنمایی کدومه؟!! (1009228) (alef-4)
 
آیسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۳۴:۴۹
ایشان را برای همین اثبات لزوم رابطه با آمریکا به تلویزیون آورده بودند. (1009246) (alef-4)
 
آرش
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۰۳:۴۲
ب نظر من آرای این سایت جواب شما و هم فکرانتونو میده (1009402) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۰۳:۵۸
حتما شماازجمله افرادی هستید که یا درایران تشریف ندارید یااینکه طعم مشکلات اقتصادی رو نچشیدید.... (1009764) (alef-1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۰۵:۴۹
بزرگنمايي مشكلات؟! مگه مشكلات از اين بزرگتر هم مي شه؟ مردم ديگه يواش يواش نون خالي هم توي سفره هاشون پيدا نمي شه شما مي گي مشكلات رو بزرگنمايي مي كرد؟! فكر كنم يا سيري يا خودت رو زدي به خواب! (1009773) (alef-1)
 
سامان
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۰۶:۰۳
شریعتمداری کاملا آچمز شده بود (1009071) (alef-2)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۴۴:۱۹
حکایت دولتهای نهم و دهم ومشکلات اقتصادی حکایت برف و بهمن است. بارش این برفی شدید بر کوه اقتصاد ایران زمانی بارشش را آغاز کرد که سازمان مدیریت و برنامه ریزی منحل شد، لوایح بودجه دولت کلی و چند صفحه ای شد، طرح بنگاههای زودبازده اجرا شد، طرح هدفمندی با سلیقه دولت اجرا شد، انحراف از لوایح بودجه و گزارشهای تفریغ بودجه هر ساله نشان از تخطی دولت و سلیقه ای هزینه کردن از بودجه بود. اما هرآنچه کارشناسان اقتصادی نگاشتند و توصیه کردند و هشدار دادند، کسی گوشش بدهکار نبود.
این برفهای بی تدبیری بر کوه اقتصاد ایران خطر بهمن را افزایش داد. تحریمها، صحبتهای احساسی نظیر هولوکاست و ... همچون ارتعاشات بلندی بود که هر لحظه خطر ریزش بهمن را تشدید می کرد.
افزایش فسادهای اقتصادی و رو شدن موارد متعددی که بعد از وقوع پرونده اختلاس 3سه هزار میلیاردی و بیمه ایران رخداد--نظیر گزارش اخیری که صحبت از موارد متعدد اختلاس در سیستم بانکی بود-- حجم برفهای کوه اقتصاد ایران را افزایش داد.
تعطیلی واحدهای تولیدی که ناشی از عدم پرداخت سهم تولید توسط دولت بود؛ عدم پرداخت حقوق کارگران واحدهای تولیدی، افزایش نرخ بیکاری از نشانه های فرو ریختن این بهمن بر اقتصاد ایران بود.
و بالاخره در دیماه پارسال وبا دلار 2000تومانی زنگ خطر وقوع بهمن عظیمتری را به صدا درآورد. هشداری جدی بود، اما بازهم سیاسیتهای احساسی و بعضا جناحی موجب تشدیدی بحران شدو دلار به مرز 4000 رسید.
هم اکنون این بهمن آوار زیادی را ایجاد کرده، اما هنوزهم مجلس و دستگاههای نظارتی و قوه قضاییه، قاطعانه به مجرمان برخورد نمی کنند و مماشات را ادامه میدهند.
واقعا تاکی مردم باید این همه تخلف آشکار را ببینند و چشمشان به نمایندگانشان باشد تا فکری کنند؟ (1009912) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۰۹:۵۵
من با نظر سنجی برنامه مشکل داشتم . سوال یک طرفه بیان شده بود ؟ خود سوال مشکل داشت از همه بدتر تعداد افراد شرکت کننده اعلان نشدند.
مجری اجازه حرف زدن به جناب اصغر زاده را نمی داد (1009074) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۰:۳۶
دوباره انتخابات شد و بازارا کلاهبرداری ها شروع شد (1009075) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۶:۲۴:۴۱
فکر کنم تو تمام این نوشته ها حرف اول و اخر را شما زدی..... (1010074) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۰:۳۹
مجری باید بیطرف باشد اما مجری گرایش شدید به جریان دولت و حامیان دولت دارد (1009076) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۵۳:۱۷
ای بابا اصغرزاده هم اشتباهی اومده بود تو برنامه والا اینا فقط میخوان یه صحبتای خاصی تو برنامه بشه از سوال برنامه معلوم بود همه ی گزینه ها یک جواب رو میرسوند. (1009151) (alef-4)
 
آیسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۳۵:۳۷
بله گرایش دارد اما بی طرفانه برخورد کرد. طرف حق باشید (1009247) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۳۶:۳۱
از نظر سنجی این برنامه می توان فهمید که مسولان صدا و سیما جقدر مردم را خواب فرض کرده اند اگر جرات داشته اند تعدا شرکت کنندگان در نظر سنجی را اعلام می کردند (1009693) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۰۵:۳۸
وشاید هم رسانه ملی..... (1009772) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۱:۲۵
تا اصغر زاده می خواست از دولت انتقاد کند مجری مانع می شد و ما هم که بیننده بودیم ناراحت می شدیم (1009077) (alef-2)
 
مهدي
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۵:۱۵
آخه يك بار همراه دولت به نيويورك رفته و جاهاي ديكه ( تو خواب هم نمي ديد كه مفت و مجاني اينجاها بره)بنابر اين بايد جلوي كسي كه از دولت انتقاد مي كنه رو بكيره.  (1009647) (alef-1)
 
من
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۲:۰۶
خوب بود به امید تداوم این برنامه ها (1009078) (alef-2)
 
مقداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۲:۵۳
آقای اصغر زاده حجاریان را به عنوان دوست عزیز خود معرفی میکند .شما که 8 سال در این کشور حکومت کردید چه کار کردید.اصغرزاده فقط در این مصاحبه سفسطه کرد وچیزی منطقی برای پاسخ آقای شریعت مداری نداشت. (1009082) (alef-4)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۲۱:۴۰
شما که حتی املای کلمه سفسطه رو بلد نیستی چرا استفاده می کنی؟! (1009102) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۵۰:۱۸
مقداد جان اولا اعلام دوستی با حجاریان افتخار دارد .
شما حجاریان را نمی شناسی .
دوما حجاریان آنقدر وزن داشت که جزء کسانی بود که مورد ترور منافقین جنایتکار قرار گرفت . (1009145) (alef-4)
 
قلی
Turkey
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۵۱:۴۳
عزیزه من "سفسته" که کاره بسیار پسندیده ای هست! مثلا ... بگم؟؟؟ بگم؟؟؟ (1009147) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۱۷:۰۶
گویا حضرت آقا مقداد سنشون به دوره خاتمی قد نمی ده. صحبت از منطق می کنن مگر شما و امثال شریعتمداری منطق می فهمید منطق شما فحش و درفش و سفسطه است برادر. (1009179) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۱۵:۲۵
دوست عزیز که به ظاهر سیاستمداری اما بویی از سیاست نبردی من خودم هم سیاسی نیستم لازمه که بدانی سفسته رو اینجوری ( سفسطه) و شریعت مداری رو هم سر هم می نویسند البته عذر میخوام که ازتون غلط املایی گرفتم چون غلط املایی آبروی نویسنده رو میبره ودال بر بی سوادی میشه (1009332) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۴۷:۲۱
عزیز دلم ، کلاس چندمی؟؟ (1009460) (alef-1)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۰۲:۴۷
سلام :
مقداد جان برو قدری مطالعه کن ت املا را بهتر بنویسی. عزیزم (1009614) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۱۲:۲۴
حداقل از شریعتمداری املای درست رو یاد بگیر بعد پیرو راهش بشو و مدام بگو بنیاد سوروس و جرج سوروس! فکر کنم آقای شریعتمداری عشق تگزاسه! (1009879) (alef-1)
 
صادق
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۰۸:۰۸
جناب آقای مقداد ، فکر نمیکنید دیگه کلی گویی و مبهم حرف زدن کافی باشه ؟ اگر چیزی میخواهید بنویسید با ذکر مطلبی که مورد نظرتونه بنویسید . حرفهاتون عین حرفهای استادتون آقای شریعتمداریه (1009940) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۴:۳۹
برره رو یادتونه تو یک قسمت برره ای ها از دشمن فرضی شکست خوردند!!!!!!!!!!!! دشمن دقیقا کیه . به خدا سوالمه . من در دوران بعد انقلاب به دنیا اومدم . هی همیشه صحبت از دشمن بود و شعار مرگ بر این و اون ... من واقعا سوالمه . دشمن کیه . چرا ما این همه دشمن داریم ؟؟؟؟ چرا بقیه دنیا این همه دشمن ندارند ؟؟؟ خودمان خدای نکرده دشمن تراشی نمی کنیم ؟؟؟؟؟ (1009084) (alef-2)
 
آیسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۳۶:۴۸
من هم این را خیلی پرسیدم. اما فقط در جواب شعار می دهند که آمریکا دشمن ماست! (1009248) (alef-4)
 
نیکو
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۶:۴۳:۱۵
سلام دوست عزیز
با مطالعه معاصر خودت می توانی دشمن را بشناسی. خیلی سخت نیست. موفق باشید. (1009287) (alef-1)
 
محمد بیرجند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۳۶:۱۷
با مطالعه معاصر خودت ؟ هواداران اقای شریعتمداری وکیهان خوانان راببین (1009841) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۲۳:۲۳
یک دشمن هم زیاده . هزار تا دوست هم کمه
دشمن دانا بلندت میکند ... بر زمینت می زند نادان دوست
من از دوست نادان خیلی خیلی بیشتر می ترسم (1009293) (alef-1)
 
شمس
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۰۷:۲۹
ان شاالله چند تا کشور دیگه مونده که به جای مرگ بر این و ان و .....صاف بگیم مرگ بر جهان اینقدر گلومونو خسته نکنیم (1009326) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۱:۴۹
اینو انقدر قشنگ و نکته سنجانه گفتی که هم کلی خندیدم و هم کلی از این حقیقت که گفتی لذت بردم جناب شمس. (1009634) (alef-1)
 
China
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۵۲:۰۲
اگر به بیانات مقام معظم رهبری توجه می فرمودید تابحال دشمن را شناخته بودید. این دشمن به هیچ عنوان فرضی نیست و قصد دارد که هست و نیست ایرانیان را به تاراج دهد. دقت کن عزیزم دقت! و به بیانات رهبر فرزانه توجه کن تا دشمن بر ما مستولی نشه (1009470) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۲۰:۵۶
صد در صد فرضي و زاييده توهمات هستش اين دشمن تراشي (1009663) (alef-1)
 
مرتضی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۲۳:۲۵
همیشه برام جای سوال بود که چرا امریکا می خواد ما رو نابود کنه واقعا چرا ؟؟!! (1009821) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۵:۴۶:۲۵
چون ایران مانع قدرت طلبی و خوی استکباری آنهاست. امریکا دوست دارد تمام جهان را به زیر سلطه خود درآورد و منابعشان را غارت نماید. (1010046) (alef-4)
 
mohsen
Sweden
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۵:۱۹
چه عجب بعد از چند وقت یه مرد دیدیم دمش گرم (1009086) (alef-2)
 
reza
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۵:۲۶
توی این مناظره مشخص شد ما بین خودمون چه اختلافات عمیقی وجود داره حالا میخواهیم مشکلات رابطه با آمریکا رو حل کنیم؟
اول باید تو کشور آزادی بیان باشه و مردم بتونن نظراتشونو بیان کنند
دوم باید منافع تمام ملت در رابطه با آمریکا بررسی شود (1009087) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۵:۳۶
درود بر شریعتمداری . (1009088) (alef-2)
 
قلی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۵۳:۴۷
خداییش درود بر شریعتمداری! مرد تنهای گورستان رسانه ای ایران!!! من باهاش حال میکنم! اگه کمتر توهین کنه ولی طرز لباس پوشیدنش واسم قابل احترامه! یک اصالت انقلابی داره! (1009152) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۲۸:۳۰
مگه استادیومه اینجوری کامنت میدی (1009356) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۵۰:۳۳
احتمالاً جزء سیاه لشکر های همیشگیه.. (1009466) (alef-1)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۰۵:۳۶
آخی!!!
خب یکم فشار میاوردی شایدم یچیزی میرسید به مغزت. چرا تا کم میارید شعار میدید؟!؟! (1009404) (alef-1)
 
سامیا ر
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۰۸:۵۶
درود بر اصغر زاده (1009778) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۱۰:۵۳
حالا از اين دوستمون بپرسيد براي چي درود بر شريعتمداري مغزش هنگ مي كنه ! (1009784) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۷:۱۱:۵۹
بازم می گم درود بر شریعتمداری! اینقدر منفی بدین تا منفی دونتان پاره بشه! (1010122) (alef-4)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۵:۵۲
اقای اصغر زاده حرف دل اکثریت عاقل جامعه را زد واقای شریعتمداری حرف دل اقلیت احساسی جامعه را زد به امید این که حرف اکثریت عاقل در عمل پیاذه شود (1009090) (alef-2)
 
v
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۴۸:۰۵
اگر عقلای جامعه حرفشان این است که به قول آقای اصغرزاده رابطه با آمریکا داشت ، باید بگم اینان دیگر عاقل نیستن چرا که رابطه با آمریکا جز ضرر چیزی نداره
نباید صحبت بنیانگذار جمهوری اسلامی فراموش بشه (1009198) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۵۱:۴۹
البته اقلیت احساسی جامعه هم چندین گرایش میشن که یک گرایشش همفکر آقای شریعتمداری هست. (1009469) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۶:۵۴
شوکه شده بودم . باور م نمیشد در تلویزین با این همه سانسور صدای مخالف هم شنیده شود . (1009092) (alef-2)
 
امیر رضا
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۸:۱۳
اصغر زاده با گفتگو شریعتمداری را شکست داد (1009094) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۸:۲۱
خدا کنه صدا سیما ادامه بده این روند رو. البته با توجه به اینکه انتخابات در پیش هست مجبوره (1009095) (alef-2)
 
mohsen
Sweden
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۲۶:۰۵
فکر میکنم این هم از زیر دستشون در رفته بود (1009115) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۳۷:۵۰
کاملا تعمدی بود! حالا ببین! (1009249) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۹:۱۵
آفرین جناب اصغر زاده .آفرین مرحبا حرف دل ما را گفتید (1009097) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۰:۲۱
جناب اصغر زاده شما خواست تا با تحریک افکار عمومی فضای گفتگو را به سود خود تغییر دهد. قبول ندارید؟ فکر می کنید چرا ایشون وسط مناظره گفتند که "زندانیان سیاسی باید آزاد شوند"؟!! (1009631) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۲۰:۱۹
ای کاش مذاکره توسط یک تیم قدرتمند و وطن دوست و عاقل به سرعت به جریان بیفتد (1009099) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۳۷:۰۴
مذاکره هیچ وقت قطع نشده؛ اما الان شرایط ما بخاطر یک‏دست شدن طرف مقابل سخت شده است. اگر هنوز با بخش‏هایی از اروپا رابطه‏ی خوبی داشتیم یا از فرصت‏های قبلی استفاده می‏کردیم به این شرایط نمی‏رسید؛ اما

الف - همیشه می‏توان تهدید را به فرصت تبدیل کرد بشرط صداقت، خردمندی و صبر؛ الان هم ایکاش به این شرایط به شکل یک فرصت نگاه کنیم که حداقل بخشی از مشکلات ریشه‏ای اقتصادمون که حل‏شون هروقت می‏خواستیم حل کنیم دردناک بود را تا حدی درمان کنیم.
ب - برنامه‏ریزی اقتصادی را به شکلی انجام دهیم که فردا و پس فردا امکان اینکه دوباره کشور ما را بتوانند این‏گونه تحریم کنند عملا وجود نداشته باشد؛ نه اینکه به خوب بودن احتمالی رابطه با غرب و شرق و اعراب نفت‏خور اطرافمون دل خوش کنیم. برای اینکه دنیای سیاست ذاتا ناپداره و باید منفذها و نقاط ضعف اقتصادی را - حتی الممکن - در همان زمین اقتصاد از بین ببریم. (1009193) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۱۱:۵۳
اگه دولت رامني روي كار بيايد شرايط براي مذاكره سخت تر مي شه. (1009785) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۲۸:۲۴
البته فکر نکنید آمریکا جلو در زنبیل گذاشته و منتظر مذاکره نشسته! مذاکره هم آداب خودش رو داره (1009828) (alef-1)
 
ایران اسلامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۲۳:۴۶
درود بر شریعت مداری ولایت مدار و مرگ برمنافقانی که خود را دوست مردم معرفی میکنند.آقای اصغرزاده فقط در این مصاحبه سفسته کرد . بجای اینکه به سوالات پاسخ دهد تفره رفت. (1009108) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۵۵:۵۷
سرکار خانم ایران اسلامی ...... بحث شریعتمداری و اصغرزاده و انگ زدن به این و آن و مرگ بر کی و زنده باد دیگری نیست خواهر من . بحث منافع ملی و اقتدار جمهوری اسلامی عزیز است . (1009155) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۱۸:۵۱
چه جوری راحت کلمه منافق را به کسی نسبت می دهی؟
منافق یک واژه سنگین است اگر به ناحق به کسی بگویی منافق در پیشگاه خدا بسیار سخت مجازات خواهی شد.
چه راحت به دیگران بر چسب می زنید. (1009181) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۳۱:۰۱
سفسطه درست است !!
شما ديكته يك كلمه را بد نيستيد آيا معني آنرا ميدانيد كه بكار ميبريد؟ (1009188) (alef-4)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۴۵:۲۲
خوب معلومه منافق کیه
همان کسانی که درطول 8سال حکومتشان حتی آچار فرانسه مارادرنیروگاه بوشهر پلمپ کرده بودند و آقایان به فکر سخنرانی بودند ودم ازگفتگوی تمدنهامیزدند
بخاطر ترس و نفاق این حضرات بود که تمام دشمنان ازجمله صهیونیستهاازاونها طرفداری میکردندوخیلی از اونها بعداز دولت اصلاحات فرارکرده وسراز بی بی سی و voaدرآوردندوازتحریم وحتی حمله نظامی به ایران دم میزدند
خیانت ازاین بالاتر؟ (1009197) (alef-4)
 
حسام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۳۳:۵۴
عزیز دل من ، ابتدا باید بدانی که سفسطه یا به قول تو سفسته را کسانی کردند که پس از 8 سال پشتیبانی از محمود احمدی نژاد و سنگ او را به سینه زدن حال به جای قبول اشتباه خود در حمایت از او تمامیه مشکلات را به گردن گروه انحرافی می اندازند همچنین ظاهرا شما مناظره ی دیگری را مشاهده می کردی . زیرا در مناظره ای که ما دیدیم تنها کسی که طفره رفت از جواب دادن یک مدیر مسئول روزنامه عبوس بود. در ضمن برادر عزیز من شما 2 خط املا نوشتی ان هم از رو 2 غلط داشتی چه برسد که بخواهی امتحان پس بدهی. (1009243) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۴:۰۰:۲۷
تو چی؟ با درود و مرگ بر حرف میزنی؟ (1009265) (alef-4)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۵:۲۶:۴۸
بابا خجالت بكش لااقل مرگ بر هموطن مسلمان خودت را نكو
برو به خودت زحمت بده كه با تفكر و منطق با همه صحبت كنى (1009278) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۵:۴۲:۱۱
همین که می گی مصاحبه مشخصه چقدر دقیق نشستی دیدی برنامه رو (1009281) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۱۶:۲۶
چرا اینقده عصبانی هستی گل گاو زبان بدم خدمتتون؟ (1009334) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۱۷:۵۰
سفسطه نه سفسته آقای سیاستمدار (1009336) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۵۸:۵۰
همین که ننوشته ثفصته خوشحال باشین!!!!! (1009859) (alef-1)
 
معلم
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۲۲:۳۰
استاد!
سفسطه برادر من، سفسطه (1009346) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۲۲:۴۰
تو هم مثل شریعتمداری فقط مرگ بلدید و منافق فتنه (1009347) (alef-1)
 
China
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۲۵:۰۶
اگر همه نتیجه گیریهات مثل املایت باشه که دیگه وا ویلا .......
.. (1009350) (alef-1)
 
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۰۲:۲۲
کاش تو اول املای درست سفسته و تفره رو یاد میگرفتی بعد " طهمت" میزدی عزیزم (1009400) (alef-1)
 
سعید
Ukraine
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۰۳:۱۳
دوباره سفسطه را اشتباه نوشتید (1009401) (alef-1)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۰۸:۳۳
شما جوگیرها اول املای کلمات را یاد بگیرید و بجای شعار دادن و متشنج کردن جو مثل بقیه چهار کلمه منطقی بنویسید. به مرور یاد میگرید. جدی میگم. زیادم سخت نیست. (1009408) (alef-1)
 
بوالخیری
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۱۶:۲۸
دوست عزیز شما اگر می تووانید املای کلمات سفسته(سفسطه)و تفره (طفره ) را درست کنید بعد بر این و ان درود و مرگ نثار کن .

شریعتمداری ضربه فنی شد و مرتب داشت تیک می زد (1009415) (alef-1)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۲۲:۲۸
عزيزم اولا سفسطه دوم طفره از همي نوشتن متن معلومه چقدر با سوادي. (1009420) (alef-1)
 
ham
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۴۰:۵۴
یک گله دارم چون دو نفر به یک نفر بود یعنی آقای مجری و آقای شریعتمداری یه طرف و آقای اصغرزاده یه طرف . این کار شرعی نیست . (1009446) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۵۱:۰۶
دوست عزیز کافیه همین جا,مقایسه کنی تا حساب دستت بیاد امثال شما و شریعتمداری چقدر تنهایید! (1009467) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۵۷:۱۲
در این مملکت از بس که شعار مرگ بر این مرگ بر ان را شنیدیم از ترویج تنفر در جامعه خسته شدیم بیاید به احکام نورانی و محبت آمیز اسلام تکیه کنیم نه این اگه خلاف حرف مارو زند بلافاصله شعا مرگ بر علیه اینها بدیم به خدا این ترویج خشونت و مرگ مرگ گفتن خلاف توصیه های اسلام است مراجع تقلید جهت جلوگیری از بد معرفی کردن اسلان و دین رحمت ابا این پدیده مقابله کنند این اقایی که شهار مرگ را در این پیام گذشته از احساسی وشعار گونه عمل کردن خوداری کنه و توسط جریانات سازمان یافته تحریک نشه
خدایا این نظام را از شر افرادی که باعث معرفی و تبلغ منفی آن میشوند نجات بده و حامیان این تفکر در صوت اصلاح ،هدایتشان کن در غیر این صورت بی آبرو و رسو ابفرما الهی آمین به برکت این عید بزرگ (1009482) (alef-4)
 
بی غم قمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۵۷:۴۶
مجید دلبندم سفسطه! دلبندم مجید سفسطه (1009483) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۳:۳۷
بله درود بر شريعت مدار غيب گو و كسي كه تمام فرمول هاي جاسوسي را كشف كرده
رنگ +انقلاب مخملي= براندازي نرم +خاتمي+هاشمي +جرجس سورس (اسرائيل و انگليس و فرانسه و عربستان و قطر و امارات و المان و كل اتحاديه اروپا = بانكي مون )به توان .دو به زير راديكال ميبريم و دزر سر اخر = با اصلاح طلبان
خيلي زحمت كشيدن دستشون درد نكنه واقعا كه ايشون را بايد كنار فيثاغورث يا بهتر بالاتر از ايشان دونست (1009639) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۳۵:۳۳
همین بیسوادایی مثل جنابعالی دارند این مملکت رو به نابودی می کشونن. طفره درسته عزیزم نه تفره. سفسطه درسته نه سفسته. امان از بیسوادی و جهل. (1009690) (alef-1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۱۳:۴۹
دوست عزيز. احتمالا شما از برادران دانشجوي؟ خودجوش؟ حمله كننده به سفارت منحوس؟ انگلستان نبودي كه اين همه براي كشور منافع به بار آورد؟! (1009791) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۳۰:۴۴
کدوم سوالات، اگه الان من به شما بگم با شیطان همدستی جناب عالی هم باید بیای به اتهام من پاسخ بدی؟ معلوم ه که پرت و پلا گفتن جواب نداره و خود بیننده میدونه جوابش چیه! (1009832) (alef-1)
 
محمد بیرجند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۳۹:۴۲
مجید دلبندم سفسطه >طفره (1009843) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۲۳:۵۰
به امید یک هوای تازه تر . مردم خسته اند (1009109) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۲۸:۴۲
دلم می خواهد همه مردم ایران از این نا امیدی و مشکلات سخت اقتصادی رهایی یابند (1009298) (alef-1)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۷:۰۴:۱۰
به گمانم مناظره دیشب برنده نداشت.هیاهوی دوطرفه ای بود که به دهها موضوع با ربط وبی ربط پرداخته شد.
فکر کنم بهترین حرکت در خواست جلسه دوم وسوم مناظره است.موافقید؟ (1010623) (alef-2)
 
کامران
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۰۹:۰۰
سلام ، حرف شما اشک من را در آورد ، حقیقتآ هوای تازه می خواهیم . (1009514) (alef-4)
 
مهدی لک
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۲۴:۰۷
با سلام
پخش مناظره بین حسین شریعتمداری و ابراهیم اصغرزاده حرکت جسورانه ای درصداوسیمابود.و به نظر بنده همچین بحث هایی در صداوسیما باعث ازبین رفتن تک صدایی ودرجهت آزادی بیان در رسانه ملی است.ودر جهت تنویر افکار عمومی است،ودر مورد بحث اقای شریعتمداری حرف جدیدی نزد وهمان حرف های قدیمی ایشان بودوایشان متوجه شرایط یک کشور نیست وفقط بحثه سیاه و سفید میکندو ایشان از رابطه بیزار بودنددر حالی که اقای اصغر زاده به دنباله رابطه وتحول در مورد رابطه ایران با دنیاست،واز دروازه منطق صحبت می کردندوشجاعانه و بی رتوش صحبت کردندو کشور ما به همچین تفکراتی در سیاست خارجی احتیاج داردکه به نفع کشور صحبت میکنند و همچنین عزت ملت را میخواهد نه مذاکره ای که باعث سر شکستگی شود، در پایان درود بر شرفت اقای اصغرزاده. (1009111) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۰۱:۲۸
آقاي شريعتمداري از روي چه منطق و برهاني . مفاد قرارداد الجزاير را به فتنه 88 ربط مي دهد؟! (1009611) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۰:۲۷:۰۱
از روی توهم اقای اصغر زاده که اشاره کرد (1010332) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۲۴:۵۶
برنامه اشکالات زیاد داشت اما بازم جای شکرش باقیه . ولی خب نزدیکه انتخاباته دیگه . دوباره مردم مهم می شوند !!ممنونم از آقای اصغر زاده (1009112) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۲۹:۱۳
با وجود امثال شریعتمداری ها امیدی به مذاکره نیست. (1009118) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۰۱:۵۰
شریعتمداری کیه و چیکاره است . مجوز مذاکره در امور کلان طبق قانون به رهبری سپره شده .
---- اگر رهبری صلاح بدانند و اجازه دهند از صدتا مثل شریعتمداری هم کاری برنمی آد و قطعا از فردا یا سکوت میکنند یاتعریف و تمجید خواهند کرد طبق عادت معمول . (1009162) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۰:۳۸:۳۷
عزیزم امثال شریعتمدار با جوسازیها وافشاگری و شانتاژگری راه را برای رهبر هم سخت میکنن .بلعخره رهبر باید به همه ابعاد فکر کند وتصمیم بگیرد یک بعدش همین برادران که کار رهبری را نیز سخت میکنن (1010344) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۳۷:۱۴
درود بر مرد شجاع حسین شریعتمداری

فردی که برخلاف دیگر مدیران مسئول پست دولتی نداره و فقط مدیر مسئول هست

نه نماینده مجلس و وزیر و ....


واسه روزنامه اش ارزش قائله و همه چیز رو رصد می کنه


خودش یک سازمان اطلاعات هست


تمام دنیا و اوضاع داخل رو رصد می کنه


درود بر شریعتمداری (1009194) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۲۷:۵۷
نا امید نباشیم (1009296) (alef-1)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۱:۱۳:۱۳
اين اقاي شريعتمداري هي گير داده به امثال سوروس

بابا عزيز من بعد از چندين سال جنگ سرد امريكا و چين و شوروي يكدفعه نيكسون بلند شد رفت پكن و داستان رو فيصله داد حالا اين بنده خدا آقاي خاتمي با يكي بقول شما دست داده انگار گناه كبيره كرده (1010545) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۳۰:۴۴
ساده لوحانه است که باور کنیم با کنار گذاشتن انرژی اتمی امریکا با ما کنار خواهد امد رجوع شود به سیاست خارجی ان ظرف 50 سال گذشته انان در پی بر اندازی هستند اما درباره اقای شریعتمداری ایشان کارش فقط بدنام کردن دیگران است برای بودن که البته سخنان ایشان حتی مورد تمسخر کودکان قرار می گیرد به ایشان توصیه میکنم کمی استراحت و کمی هم افکار عمیق تر داشته باشند و جو سازی ایشان دیگر خریدار ندارد (1009120) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۳۲:۱۰
نان بعضی ها در طول این سالها در دشمن تراشی ها بوده . دلتان را الکی خوش نکنید .خیلی ها با مرگ بر این و آن به مقام رسیده اند . بعید میدانم مذاکره شکل گیرد . (1009121) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۳۴:۴۸
مجری این برنامه مناسب مناظره امشب نبود . این مجری مشخص است که به کدام مهمان گرایش بیشتری داشت. (1009123) (alef-4)
 
mohsen
Sweden
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۳۵:۴۱
مدل بازي جديد شده حرف اخرو كسي ديگه ميزنه اينا با اين بحثاشون مرهمي ميشن بر زخمهاي مردم (1009125) (alef-4)
 
ب ک
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۳۷:۰۴
این بحث امریکا در سیما را اگر کنار حرفهای اقای احمدی نژاد در نیوروک و حرفهای اقای لاریجانی در دانشگاه علم و صنعت بگذاریم نشان میدهد خبری هست. شاید خیر باشد البته شفاف و با اطلاع کامل مردم (1009127) (alef-4)
 
یار میر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۴۰:۲۱
به نام خدا

1- اینکه ما هر بار که نزدیک انتخابات شدیم اینچنین بحث های را در صدا . سیما میبنیم کم کم دارد نقش این موارد را کم میکند.

2- با اجازه سایت الف 2 سناریو مینویسم کسانیکه با سناریوی الف موافق هستند رای مثبت دهند کسانیکه با سناریو دوم موافق هستند رای منف دهند.
سناریوی اول
روابط ما با همه کشور های دنیا به غیر از اسراییل حسنه است وبا اسراییل نیز روابط نداریم اما در عین حال هر روز این کشور عضو سازمان ملل را تهدید به نابودی نمیکنیم اما در مجامع بین المللی انقدر قدرت اقتصادی داریم که طرف کشور های مسلمان در مقابل اسراییل میگیریم و از انجاییکه قدرت اقتصادی داریم بسیاری از جاها حرفمان خریدار داردالبته این قدرت اقتصادی از سر تولید است نه ثروت نفت.آمریکا در ایران سفا رتخانه دا رد و ما روابط بر اساس منافع ملی با این کشور و کشور های اروپایی داریم.کشور به توسعه اقتصادی مناسب و مضاهر ان از جمله عدم تورم در اقتصاد درامد سرانه بالا که البته قدرت خرید مردم نیز بالا است اشتغال کامل و به رفاهی که زبانزد کشور های اسلامی است رسیده ایم و تولید در ایران بجای رسیده که انچکه روزی آرزویش را داشتیم واز چین وارد میکردیم خود صادر میکنیم و نیازی به صادرات نفت نداریم. ما الگوی یک کشور مرفه اسلامی از نظر استاندارد های زندگی هستیم.فرض بران نیز بگذارید که دارای صادرات 1000 میلیارد دلاری هستیم

سناریوی دوم
کشور دچار تحریم است هرچند ناحق در سال 1410 همچنان با آمریکا روابط نداریم
و دشمن درجه یک اسراییل هستیم و دیگر حتی نمیتوانیم حمایت های مالی از فلسطین یا لبنان بکنیم چون پول نداریم فلسطینی ها ولبنانی ها نیز به همین علت از ما حمایت نمی کنند و همینطور سوریه نفت غیر قابل فروش است نمی توانیم صادرات غیر نفتی داشته باشیم چون هر پولی به مقصد ایران غیر قابل ارسال است تورم مانند تورم زیمباوه یا المان پس از جنگ جهانی اول یعنی مثلا برای خریدن یک هندوانه یک چمدان پول بایستی ببریم نرخ بیکاری بالا آمار طلاق بالاو تعداد زنان سزپرست خانواده بسیار زیاد دیگر از ماژیک وایت برد استفاده نمیکنیم ودر دانشگاه ها از گچ استفاده میکنیم دارای سوئ تغذیه هستیم چون شیر گوشت بسیار گران شده و خیلی کمتر از ان استفاده میکنیم کالاهای مثل جارو برقی ماشین لباسشویی و ظرفشویی که جای خود دارد کالاهای بسیار لوکس شده اند ود کمتر خانه ای پیدا میشوند صف های بسیار بلند برای خرید کالاهای اساسی تشکیل داد هایم وبسیاری چیزهای دیگر ما نماینده یک کشور اسلامی مرفه نیستیم.

دوستان یک سوال هم دارم به نظر شما در کدام یک از شرایط بالا میتوانستیم
مسلمانان روهینگا را از میانمار به ایران بیاوریم تا در اتش نسوزند و اگر میتوانستیم چنین کنیم آیا به واقع نمونه ترین کشور اسلامی دنیا نبودیم و اینچنین ما بهترین دین دنیا راداریم؟ لطفا دوستانیکه به سوال مسلمانان روهینگا جواب مثبت دارند مثبت را کلیک کنند.

با تشکر از اقای توکلی

یار میر (1009130) (alef-4)
 
مسعود
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۴۰:۵۲
واقعا جالب بود‏!‏ اقای شریعتمداری دانشجوی خط امامی و تفکرش رو ضدانقلابی میدونست‏!‏‏!‏‏!‏ (1009132) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۴۵:۲۶
من این مناظره را از دست دادم
خواهش می کنم ویدئوی آنرا هر چه زودتر در سایتتان قرار دهید
با تشکر (1009137) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۴۶:۰۷
آقای شریعتمداری سوالی دارم؟؟
همه مردم ایران باید تابع نظرات و دیدگاههای شما باشند؟؟؟؟؟
آیا این که عده ای نظر خود را بر همه تحمیل کنند دیکتاتوری نمی آورد ؟؟
امام علی علیه السلام این گونه عمل می کردند؟؟ (1009139) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۴۶:۳۰
کل برنامه خوب بود به جز مجری (1009140) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۵۱:۴۸
شماها چقدر ساده هستید
اگر هدف این بود که خود ایشون یا کسی که ازش طرفداری میکنه در انتخابات براش رای جمع کنه و مردم ساده ی ما رو بکشونه پای صندوق چی!! (1009148) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۵۱:۵۳
اقای اصغرزاده دایی جان ناپئون توهم نیست از موقع گم شدن سند باغ گلهک در مجلس ، تسخیر سفارت انگلیس بدون یافتن مدرکی من ترس ورمداشته. سردمدارها هر کاری میکنید تورو خدا باشرف تصمیم بگیرید از تاریخ عبرت بگیرید. توروخدا تو تصصمیم ها خدا و مردم رو درنظر بگیرید. (1009149) (alef-4)
 
امیر علی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۵۴:۰۱
ادبیات شریعتمداری قدیمی شده و کارایی ندارد باید اصولگراهای رادیکال به فکر جایگزین باشند (1009153) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۵۵:۱۵
دوباره نزدیک انتخابات شد. در انتخابات قبلی که خس و خاشاک نام نهاده شدیم . خدا به خیر کند . (1009154) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۱:۵۷:۱۹
کفن پوشانی که سفارت انگلیس را فتح کردند !!! اجازه مذاکره نخواهند داد . واقعا مردم به هوای تازه مدیریت توانا و جدید حرفهای نو احتیاج دارند . گاهی خود مذاکره یک تاکتیک به مراتب بهتر از حمله فیزیکی خواهد بود . مهم این است از عقلمان استفاده کنیم (1009156) (alef-4)
 
مصطفی
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۰۰:۰۰
آقای شریعت مداری نماینده یک تفکر است .تفکری که هرکس که مخالفشون باشه رو ضد ولایت فقیه می دونند .مفهوم کرسی ازاد اندیشی یعنی این .چند صدایی باعث بارز شدن نقاط ضعف می شه اینکه همه گروه ها مواضع خودشون رو بگن .تک صدایی رسانه ای نباشه .این موجب پویایی میشه .اقایان شریعت مداری و مثل ایشان هنوز می خواهند از فرصت تمام شده انتخابات 88 استفاده نموده و همه رو از کشتی انقلاب پیاده کنند .از رهبری هم برخی مواقع پا رو فراتر میزارن و یا از پاپ کاتولیک تر میشن. بابا وضع معیشت مردم رو دریابید .راستی از جریان انحرافی سخنی به میان نیومد ؟ (1009159) (alef-4)
 
وحید
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۰۱:۰۸
ای کاش امثال اقای اصغرزاده هم فرصت حضور در رسانه ملی را داشته باشند. (1009161) (alef-4)
 
علیزضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۰۳:۱۷
در یک جا از برنامه آقای شریعت مداری ترجمه سخنان نتانیاهو را داشت می خوند که که نتانیاهو گفت قدرت بزرگی پشت این تحولات و انقلابات منطقه ای هستش که این قدرت ایران هست امام خمینی فرمودند هر وقت دشمن از شما تعریف کرد بدانید یه جای کارتون اشتباه است. (1009163) (alef-4)
 
Sweden
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۰۴:۰۴
مثل اینکه انتخابات دوباره نزدیک شده باز صدا و سیما یکم شل کرده.....من دیگه جیگر نمیشم. (1009165) (alef-4)
 
مریم
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۰۷:۲۴
وطنم ای شکوه پابرجا
در دل التهاب دورانها
کشور روزهای دشوار
زخمی سربلند بحرانها
ایستادی به جنگ رودررو
خنجر از پشت می زند دشمن
گویی از ما و در نهان بر ما
وطنم پشت حیله را بشکن
رگت امروز تشنه عشق است
دل رنجیده خون نمی خواهد
دل تو تا ابد برای تپش
غیرعشق و جنون نمی خواهد
شرم بر من اگر حریم تو
پیش چشمان من شکسته شود
وای بر من اگر نبینم چشم
رو به رویای عشق بسته شود
از تب سرد موجهای خزر
تا خلیجی که فارس بوده و هست
می شود با تو دل به دریا زد
می شود با تو دل به دنیا بست
.
.
.عاشق ایرانم.
((( خدایا هر چه خیر و خوبی است نصیب وطن سربلند ما ایران بگردان و ما را از نیرنگ انسانهای نادان در داخل و خارج حفظ کن )))
خدایا اقتصاد خراب ایران را رونق ده و دل جوانان ما را شاد کن (1009169) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۱۷:۰۷
تا افراد خود جوش (که تحصن می کنند و ...)داریم مذاکره با آمریکا جوش نمیخوره.
ومذاکره به معنای تسلیم شدن در برابر امریکا نیست . اول باید اقتصاد قوی داشته باشیم تا بتوانیم خودمان را به دنیا نشان دهیم (1009180) (alef-4)
 
علی
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۲۱:۰۴
به نظر من اقای شریعت مداری حرف دل مردم را زد در این خفقان گفتاری یک مرد پیدا شد که حرف دل مردم را زد و شریعتمداری فقط از روی حرفهای مثل نتانهایو می خواست گفته های خود را ثابت کنه جالب این است که این مرد با روزنامه اش هیچ حرف جدیدی برای گفتن نداره وافرادی مثل اصغر زاده هیچ گونه روزنامه ویا سایت خاصی نداره که مردم را اگاه کنه (1009182) (alef-4)
 
حسين
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۲۱:۴۴
در مجموع نظرات فوق
موافقين با شريعتمداري :5 موافقين اصغر راده: 20
اصغر زاده برند شد تمام (1009183) (alef-4)
 
حسن
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۲۷:۴۴
لطفا برای ماها که حدود 3-4 ساله صدا و سیمای میلی نگاه نمیکنیم مشروح این مناظره را چاپ کنید (1009185) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۲۸:۵۳
یک سوال
ااز بین کسانس که تمام قد از اصغرزاده دفاع می کنند می پرسم چند نفر شما از پیشینه اصغرزاده اطلاع دارید؟

آیا اون همون اخراجی روزنامه کیهان در سال67 نیست؟

آیان اون با عزیز دلش سروش و حجاریان و ... حلقه کیان رو تشکیل نداد؟

اون همون آتیشی و تندروی سالهای 58 تا 65 نیست؟

اون همون عزیز محفل تربیت مدرس نیست؟


برید پیشینه اش رو بخونید (1009186) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۳:۰۴:۴۸
پیشینه رو چی کار داریم؟ (1010442) (alef-2)
 
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۰:۲۶:۵۴
آیا او همان دانشجوی خط امام نیست؟
خط عوض شده؟
یا آرمان های امام؟
یا اونموقع هم اینکار غلط بود؟
... (1010510) (alef-2)
 
یک آزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۱:۰۳:۱۷
پاسخ سئوال شما
همه اینائی که فرمودی درسته و افتخاری است برای این انقلاب و پیرو خط امام
1- اخراج ایشان از روزنامه کیهانسال 67 نبود ، اواخر 68 و پس از ارتحال امام عزیز بود.
2- یار حجاریان بودن یک افتخاری است که باید خط امامی باشی تا درک کنی داداش من .
3- بله ایشون همون آتیشی و انقلابی در سالهای حیات امام بود که بعد از امام به حاشیه رانده شد .
------مشکل حجتیه ای ها فقط دشمنی با امام نیست ظاهرا با مریدان ایشان نیز عناد دارند. (1010534) (alef-2)
 
رضا
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۳۲:۵۱
مناظره جالب بود
از اینکه اصغرزاده که خودش رو آکادمیک می دونه
متاسفانه رفتارش از اصول مناظره دور بود یکی می زد و در می رفت

این که نشد مناظره که از همه مسائل ربط و بیربط توی مناظره تیتر بندی بشه

باید در خصوص یک موضوع مصداق بیارن
نه اینکه از اوضاع معیشتی و اقتصادی و یارانه ها و ... توی کیهان کی ها هستند و مذاکره یک بنده خدا که در یک زمانی بهش ممدچاخان می گفتند و .... توش صحبت بشه
این مناظره نبود هفتی بیجار بود !!!!!! (1009189) (alef-4)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۳۳:۴۷
باسپاس وتشکر از جناب آقای اصغرزاده که حرف دل مستضعفان رازد. (1009190) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۳۴:۱۷
کی گفت روزنامه کیهان طرفدار نداره

اگه ساعت از 9 صبح بگذره توی کیوسک ها کیهان پیدا نمیشه

من خودم دست کم 20 نفر رو می شناسم که مشتری دائمی کیهاننند و مشترک این روزنامه اند (1009191) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۱:۰۵:۱۴
خب چرا ساعت 9 صبح میری بعد از ظهر برو انگاری همه رو دوباره برگردوندند سر جاش. (1010535) (alef-2)
 
ج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۴۹:۴۲
ازقدیم الایام ایران از کسانی چون اصغرزاده ها که فکرمیکردند روشن فکرند رنج برده وضربه خورده وسود این ندانم کاریها به جیب دول مستکبر رفته
واقعا جای تاسف داره که مثل بچه ها فکرمیکنه ودلخوش آب نبات چوبی غربیهاست (1009200) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۱:۰۷:۳۱
اصغر زاده هرگز نگفته من روشنفکرم ، ایشان یک خط امامی است .
خاصیت اندیشه امام دوری از تفکر جاهلانه و تحجر است . (1010537) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۲:۵۲:۱۲
با اینکه با آقای اصغرزاده به علت شرکت در گروگانگیری موافق نیستم ولی‌ او را به شریعتمداری ترجیح میدهم (1009202) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۰۳:۱۶
چرا وقتی آقای اصغر زاده در مورد حمایت 7ساله شریعتمداری حرف می زد و وقتی میگفت حالا که خرابکاری های این دولت رو شده و حالا خودتونو کنار کشیدید شریعتمداری بحث عوض میکرد افکار شریعتمداری یعنی روز به روز به بدبختیهای مردم اضافه شدن (1009211) (alef-4)
 
علي بيك
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۳:۱۰:۴۸
به نظر شما اگر خاتمي وطن فروش بود مي توانست مملكت را با قيمت 9 دلار در هر بشكه با وضعيت بهتر از الان بچرخاند؟ (1009216) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۱:۱۱:۰۳
جناح خاص هرگز در امور مدیریتی موفق نبوده اند به گونه ای که حضرت امام میفرمود اینها قادر نیستند حتی یک نانوائی را اداره کنند . (1010542) (alef-2)
 
رسول
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۴:۱۱:۳۷
توهم توطئه در بعضی از اشخاص و جریانات به حدی است که کوچکترین نظری را که مخالف دیدگاهشان باشد در توطئه بیگانگان ریشه یابی می کنند. آفرین بر ابراهیم اصغرزاده که با مدبرانه سخن گفتنش بدور از هر گونه محافظه کاری واقعیت ها را گفت. (1009268) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۴:۴۷:۵۵
مثبت منفی ها نظر مردم را مشخس میکنه.... (1009271) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۵:۰۱:۲۱
یعنی ما الان باور کنیم که کل مناظره همین چند خطی بوده که شما نوشتین؟! (1009274) (alef-1)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۳۶:۰۲
خوب انتظار نداری که 2 ساعت مناظره اینجا پیاده بشه؟ همین چند خطی که نوشته شده به وضوح نشان دهنده ی خردورزی و منطق ابراهیم اصغر زاده هست. (1009555) (alef-4)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۵:۱۶:۱۶
يكى ميتونه بگه چه اتفاقى داره ميافته كه صدا وسيما دوباره ناپرهيزى كرده؟ (1009276) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۵۴:۲۰
هیچ اتفاقی نیافتاده ، دوباره نزدیک انتخابات است ،
ئیس جمهور نورچشمی از چشم افتاده
صداوسیما با ژست آزادی بیان می خواهد خود را جدا از خط دولت نشان دهد (1009598) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۱۵:۵۱
انتخابات داره نزديك مي شه عزيزم. (1009799) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۲۸:۲۵
نزدیک انتخاباته دیگه.... (1009829) (alef-1)
 
ایرانی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۶:۲۶:۰۸
ما عاقبت متوجه نشدیم چرا اشغال سفارت آمریکا کار خوبی بود؟ (1009284) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۵:۱۰:۴۸
قطعا کار خوبی بوده در آن مقطع .
در ضمن اگر این اتفاق نمی افتاد چگونه میشد در یک خط از سخنرانی 6 بار از کلمه دشمن استفاده کرد؟ (1010019) (alef-4)
 
مهدی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۶:۳۰:۰۷
شریعتمداری اشتباه کرد که در این مناظره شرکت کرد چون با توجه به فضای عمومی کشور به هر صورت بازنده این مناظره میشد که با همه دست و پا زدن بازنده هم شد (1009285) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۵۷:۰۸
دقیقا"
این آقا یکبار هم که شده مستندات خود را منتشر کند ، (جرمش از انتشار نامه خیلی محرمانه که بیشتر نیست !)
همیشه برای من جای سوال بوده که آیا واقعا باید خاتمی و جورج سورس را آنقدر خالی از عقل بدانیم که شخصا" با یکدیگر دیدار کنند ، آنهم به نحوی که امثال شریعتمداری نیز متوجه شوند ؟!

اگر قرار به رد و بدل کردن جزوه براندازی نرم ! بود نمی شد دست واسطه داد این را ؟

حالا واقعا" جین شارپ به ایران آمده ؟!! (1009604) (alef-4)
 
علیرضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۰۵:۲۴
مذاکره و حتی رابطه با آمریکا جوابگوی مشکلات اقتصادی ما نیست...مشکل اصلی سوء مدیریت داخلی هست (1009290) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۳:۲۲:۵۵
البته اون مزید بر علته. در ضمن نیازی به دعوت از آقای شریعتمداری نیست فقط کافیه یه نوار از سوروس ایناش رو مدام پخش کنن! (1009885) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۲۷:۴۲
عزت و سربلندی برای کشورم خواستارم . منی که می گویم باید روزی بالاخره با امریکا مذاکره رو در رو کرد آیا وطنم را دوست ندارم ؟ به والله جان می دهم برای این خاک اگر دشمن به آن تجاوز کند . اما باید سوال کرد:
آیا عدم مذاکره با امریکا به نفع ماست یا مذاکره با آن ؟
می توانیم امریکا را وادار به عذر خواهی بابت دخالت های گذشته کنیم و در عین حال قطع رابطه نباشیم؟
کشورهای منطقه بابت قطع رابطه ما با امریکا حسابی سود کرده اند . ما با امریکا مذاکره سازنده کنیم دق می کنند (1009295) (alef-1)
 
ارسطو
Vietnam
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۳۱:۴۰
صدا و سیما مجبور است از این کارها و مناظره ها انجام بده تا شاید ابروی از دست رفته ی خود را در چند ماه اخیر (ترجمه سخنان مرسی/ بحث زلزله زدگان/ گزارش های ابکی/ بهتان های سیاسی به زندانیان) احیا کند و تعدادی اندک را بیندگان منزجر از سیما را به پای تلویزیون بکشاند. با تشکر (1009299) (alef-1)
 
مجید
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۳۲:۲۱
خیمه شب بازی قشنگی بود الف جان مردی بذار تا امار جواب تو بده (1009300) (alef-1)
 
گلستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۳۶:۰۳
این دو قبلا چپ چپ بودن حالا یکی شون راست راسته و دیگری چپ کرده.توی این مملکت احساسی کی اعتدال حاکم میشه خدا عالم است. (1009303) (alef-1)
 
مریم
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۳۶:۱۹
وقتی سخن از مداکره با امریکا می شود عده ای می گویند پس این خون شهدای هسته ای چه ؟ من واقعا متعجبم در جنگ با صدام بالای صد هزار جوان رعنای ایران شهید شدند اما با عراق مذاکره کردیم و امتیاز هم در ورق گرفتیم( بماند که کسی نیست غرامت ما را بگیرد از عراق) خانواده شهدای عزیز ما هم پذیرفتند . ما در کل چند نفر شهید هسته ای بیشتر نداریم . همه شهدا قابل احترامند و قهرمان ایران . اما اینکه خون شهدا را مانع مذاکره با امریکا بدانیم واقعا عجیب و منحرفی هست .
خدایی با صدام احمق و جانی مذاکره کردیم . فکر نکنم نشود با امریکا مذاکره کرد . واقعا با بر قراری ارتباط با امریکا دو ملت به هم نزدیک تر می شوند و ایران تاثیر بیشتری بر مردم امریکا خواهد گذاشت
الان مردم امریکا تصویر درستی از ایران ندارند و به ضرر ماست .
و بابت کسانی که توسط امریکا مستقیم و غیر مستقیم کشته شدند می توانیم غرامت بگیریم ( مثل ایرباس مسافری منفجر شده در خلیج فارس) (1009304) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۱۸:۱۶
آقا من یه چیز میفهمم و آن اینکه با این روش فعلی در سیاست خارجی ما فقط داریم به سمت ضعیف شدن و تحلیل رفتن و انزوا حرکت میکنیم. (1009528) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۱۹:۱۸
فقط رابطه مان يه مقداري بهتر بشه و آمريكا اموال بلوكه شده ايران رو آزاد كنه مي دونيد چند صد ميليارد دلار پوله؟ (1009812) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۷:۵۰:۵۷
حقیقت این است که امریکا به هیچ وجه دنبال مذاکره نیست بلکه هدفش تغییر نظام است والا مذاکره باید بدون پیش شرط باشد مطمین باشید که اگر سر میز مذاکره هم بنشینیم مانند مذاکرات هسته ای مسایلی مطرح می شود که مذاکره به شکست بیانجامد نتیجه اعتمادسازی و تنش زدایی ما در دولت قبلی چه بود ؟ اعطای نشان درجه یک محور شرارت. (1009317) (alef-1)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۳۸:۲۹
کلا یه سری حرف کلیشه ای بلدین..... (1009563) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۱۹:۴۷
اتفاقا اوني كه پيش شرط مي ذاه ما هستيم نه آمريكا. (1009814) (alef-1)
 
صادق
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۱۶:۳۳
اگه مذاکره کنندگان قوی باشند و منطقی این حرفها درست نیست که میزنید . در واقع شما از ترس باختن مذاکره اونو نفی میکنید . فرمایشات امثال شما فقط نشون میده که ایران حتی توان مذاکره هم نداریه و دستش انقدر خالیه . از چی میترسید؟ دیگه از این بدتر که نمیشه (1009950) (alef-4)
 
علی
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۰۱:۵۸
واقعا که....
از صدا و سیما بیشتر انتظار هم نمیرفت...
چطور بود که شریعت مداری وسط میز نشسته بود؟ معمولا مجری رو وسط مینشینه و میهمانان در طرفین تا از جایگاه برابری بر خوردار باشند.
مجری هم که تمام سوالات رو از آقای اصغر زاده پرسید تا بتونه مچش رو بگیره.
قبل از صحبت های اصغر زاده هم که به فکر تنفس و اعلام نظرسنجی مصخرشون می افتادن...
از همه جالبتر سوال و جوابهای نظرسنجی وخصوصا گزینه آخرش بود...
هرچند که تمام صحبت های اصغر زاده به جز شکل مذاکره با آمریکا جالب بود(آخه مگر امریکایی که ادعای حکومت بر جهان رو داره به این سادگیها تن به دادن امتیاز میده؟؟؟) ولی جای امیدواری داره که منتقدان پاشون به صدا و سیما باز بشه...
شریعتمداری هم که تمام دولت های گذشته رو کوبید... مصاحبه 2 سال دیگه شریعتمداری باید جالب باشه... (1009322) (alef-1)
 
hasan
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۲۰:۱۵
شروع کردن مردم را برای انتخابات گرم کنند.!!!!!!! (1009341) (alef-1)
 
نوید
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۲۶:۰۹
با تفکرات متحجرانه ای مثل اقای شریعتمداری از بحران فعلی نمی شود عبور کرد.تا کی باید با شعار مرگ بر این وان یک فضای بسته در مملکت ایجاد کرد و زمینه سو استفاده برای یک سری خودی را فراهم نمود (1009352) (alef-1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۴۰:۵۷
در يك مقطع كوتاه 8 ساله دولت اصلاحات با نظريه گفتگوي تمدنهاي خاتمي و سياست صحيح و مدبرانه تنش زدايي با غرب . توانستيم به خوبي در جهت منافع سياسي و اقتصادي و ... و در كل منافع ملي مان حركت كنيم و اميدواري بيشتر به آينده و شوق و اشتياق و نشاط در جامعه به خصوص جامعه اقتصادي و فرهنگي كشور نمايان بود. عسلويه در حال تبديل به قطب انرژي و فن اوري ايران و منطقه بود ماهشهر به سرعت در حال رشد شد كسب و كار رونق گرفت اشتغالزايي بالايي صورت گرفت بيكاري در حال افت بود نرخ رشد اقتصادي نسبتا خوب و ثبات اقتصادي نسبي برقرار شده بود. نرخ ارز تثبيت شد و بساط رانت خواريها و ... برچيده شده بود ... (1009705) (alef-1)
 
داوذ
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۲۷:۴۰
درود بر دانشجو خط امام که روح امام را شاد کردند (1009355) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۱:۱۴:۳۶
یادش بخیر... شعار میدادیم « دانشجوی خط امام ، بر تو درود بر تو سلام » (1010546) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۴۸:۴۶
بابا همه ول معطليم (1009375) (alef-1)
 
ssasanh
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۵۳:۴۱
با سلام . مناظره هايي از اين دست براي يك جامعه اخلاق مدار و دموكراتيك بر اساس مباني دين مبين اسلام لازم است .
اما ..........
اما متاسفانه تفسير هايي كه توسط اشخاص از منافع ملي ارائه داده مي شود طوري است كه انگار منويات ذهني فرد و دغدغه هاي جناحي فرد ارجح بر كل منافع كشور و مقدم بر همه امور است .
تامل در متن گفته هاي برخي از افراد در مناظرات تلويزيوني واقعا" انسان را به فكر فرو ميبرد كه اصلا" ما در چه سالي از تاريخ هستيم ؟
آقاي شريعتمداري الان سال 1392 مي باشد
نسل جديد ايراني كلا" با حرف هاي شما مشكل دارد
شما هم مثل همه انسان ها روزي در اين كره خاكي تشريف نخواهيد داشت
جوري صحبت كنيد كه حداقل 1 نفر به حرف هاي شما گوش بدهد و از صميم قلب قبول كند
ما ايراني ها اهل مذاكره هستيم . حتي با شيطان بزرگ به شرطي كه منافع كشورمان تامين شود .
ما بعد از قطعنامه 598 با عراقي مذاكره كرديم و الان رفيق و يار غار هستيم كه يك نسل از ما را تقريبا" سوزاند
يا شهيد عباس دوران بخير . كاش ................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1009381) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۵۶:۵۵
ما با مردم عراق که مشکلی نداشتیم. با صدام و حزبش مشکل داشتیم. (1009602) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۱۸:۴۳
بسيار عالي بود . از نويسنده نهايت تشكر را دارم (1010190) (alef-4)
 
جواد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۸:۵۵:۴۴
متاسفانه این دو حزب همین راست و چپ
هیچوقت روی مساعل اساسی کشور متحد نمیشوند همیشه علاقه دارند طرف مقابل رو به حاشیه ببزند
کاش سیاسیون و .... بیشتر به فکر مردم بودن تا .....
کاش فکری به حال اقتصاد کشور میشد تا....
کاش .... (1009388) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۰۲:۰۲
مهتر از مناظره ، داشتن اخلاق و ادب مناظره است و دروغ نگفتن ، از آنجایی که معمولا مناظره ها ~خش زنده می شود انسان های بی ظرفیت نباید شرکت داده شوند چرا که بادروغ و تهمت و هوچی گری مردم را به تمسخر می گیرند,صدا و سیما نیز اگر همراه آن باشد دیگر بدتر ، چرا که اجاز دفاع به آن هایی که تهمت زده شده و در مناظره حضور نداشتند به هیچ وجه داده نمی شود (1009399) (alef-1)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۰۷:۴۱
ای کاش اقایان مسولین به این زیر نویسها توجه می کردند. از جمله اقای توکلی . و خود را قیم مردم نمی دانستند. (1009407) (alef-1)
 
کاظمی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۲۱:۳۳
ااحسنت به جناب اصغر زاده فرزند شجاع انقلاب وامام -کاش نمایندگان مجلس هم این شجاعت را داشتند  (1009419) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۴۱:۳۳
من یکی از روزنامه خوان های قدیمی هستم و بارها شاهد تغییرات در میزان استقبال مردم از یک نشریه در کیوسک بوده ام.برای مثال روزنامه ایران زمانی واقعا خریدار داشت.در مورد کیهان با اظهارات ان کاربری که می گفت من ندیدم کسی کیهان بخرد ....کاملا موافقم. (1009448) (alef-1)
 
نقی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۴۱:۴۱
نتیجه تفکراتی مثل تفکر شریعتمداری وضعیت امروز کشوره خوبه شریتعمداری و امثال او بعضی اوقات چند دقیقه ای بین مردم برند تا بفهمند اوضاع از چه قراره (1009449) (alef-1)
 
Norway
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۴۳:۵۸
درد و بلای حسین شریعتمداری بخوره توسرهرچی ادم بریده و بی نفس .
دیدم عده ای محترمانه به این فرد بدو بیراه می گویند . خدا هدایتتان کند . (1009451) (alef-1)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۲:۱۳:۱۰
چهار کلمه هم از مادر عروس!
مادرجان شما چند سالته؟! ایول داری که اهل اینترنت و کامنت گذاشتن هستی!
فقط فکر کنم قرص و داروهاتو فراموش کردی! (1009788) (alef-1)
 
صادق
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۴:۲۲:۰۵
و شما هم چه بی پروا و گستاخانه هتک حرمت میکنید . آقای شریعتمداری یک هم یک انسانه و به اندازه خودش حق داره حرف بزنه و نظر بده . و مثل هر انسانی شاید درست بگه و شاید غلط . وقتی قد حکومت هم قد افراد چیذه میشه وضع اینطری میشه که هست . آقای شریعتمداری دارن قد حکومتو هم قد و قامت خودشون میکنن و حرف خودشونو به جای حرف جامعه و حکومت به مردم و حکومت تحمیل میکنن (1009960) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۲:۳۵:۵۳
الهی نفرین و اه مادران بچه های بدون شیر خشک . بیماران بدون دارو . کارگران بیکار شده . و ...... دامن و پیراهن شما ها و هم فکراتان رو بگیره (1010581) (alef-2)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۴۴:۳۸
اعتراف به این که خواننده گان کیهان کمتر هستند برای اقای شریعتمداری بسیار سخت است.وقتی روزنامه اش را نمی خرند مشخص است میزان نفوذ عقاید ایشان را در جامعه چقدر است .شما در همین صفحه به نسبت موافقین و مخالفین نظری بیاندازید.تا زمانی که ایننسبت ها تاثیر گذار نشود ما همچنان گرفتاریم.
پیشنهادی وجود دارد چرا اقای شریعتمداری یا جناحی که موافق عقاید او ست حزبی را به وجود نمی اورند و انگاه در اثر موفقیت واقعی در انتخابات دولتی بر اساس خواست اکثریت شکل بگیرد. و اگر حزبی که مخالف است اکثریت را به دست اورد اقای شریعتمداری بپذیرد که جامعه هنوز رویکردی به چنین عقایدی مانند مذاکره نکردن و در گیری ندارد.
چرا در ایران مفهوم حزب سیاسی را زشت نشان می دهند؟در حالیکه ما برای کنترل جامعه و دخالت دادن مردم در اداره جامعه راهی دیگر نداریم؟چرا پس از 30 سال از نجات مردم از دیکتاتوری باید از شکل گیری احزاب جلوگیری کنیم؟ (1009455) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۵:۵۹:۴۷
من با نظرات شريعتمدارى موافقم اما انقدرها وقت ندارم كه در مسابقه مثبت و منفى شما شركت كنم . در ضمن هنوز بسيارى از افراد جامعه ما با اينترنت و نظردهى در سايت هاي خبرى ان كارى ندارند يا وقت ان را ندارند يا بلد نيستند يا ... و اين ثابت ميكند كه امار شما دوست عزيز اريبى دارد و نشان دهنده جامعه ايران نيست . (1010054) (alef-4)
 
yassin
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۴۵:۵۶
اول افرین به اقای اصغر زاده دوم اینکه همیشه تعداد نظرسنجی وافراد شرکت کننده رو اعلام میکرد که همیشه از دو هزار نفر بالا نمی رفت ولی الان با این نظر سنجی یک طرفه حتی تعداد رو هم اعلام نکرد (1009456) (alef-1)
 
عباس
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۴۸:۱۵
کی میاد درد مردم را بگه بلاخره صدا و سیما یک صدای متفاوت هم پخش کرد (1009462) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۴۹:۵۸
آقا ی شریعتمداری!
شما و امثال شما اگر میخواستید یک روز,فقط یک روز با دغدغه هایی که اکثریت جامعه دارن زندگی کنید این حرفا رو نمیزدید.آقا جان ول کن.نتیجه این سیاستهای سی و اندی ساله,له شدن مردم زیر بار انواع فشارهای اقتصادی و اجتماعی بوده.دست از سر مردم بردارید. (1009464) (alef-4)
 
امین
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۰۹:۵۸:۳۲
خیلی عالی بود استفاده کردیم (1009485) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۰۵:۵۱
از چی استفاده کردی از کل کل کردنشون (1009625) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۳۸:۰۶
از آقاي ضرغامي ممنونيم. (1009698) (alef-1)
 
احسان
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۰۱:۵۸
سلام به همه عزیران
سالهاست آقای شریعتمداری در مقالات و چند مناظره ای که داشته اند از روشی تکراری و منسوخ استفاده میکنند و آن استفاده ابزاری از نقل قول افرادست. بنده به عنوان یک بیننده دو سوال از ایشان دارم:
1: آیا یک جمله از یک مصاحبه و یا مقاله میتواند به عنوان سند قرار گیرد و دایما تکرار شود؟یا اینکه وزن آن جمله در کل مصاحبه آن فرد و سپس وزن آن مصاحبه فرد در نظرات ایشان باید بررسی گردد؟
2:میزان تاثیر گذاری نظرات افرادی که نام بردید (در صورت صحت) چقدر است و نظرات این افراد چقدر نماینده دیدگاه و منش آن کشور ها در آن مورد است ( با توجه به اینکه در آن کشورها انواع و اقسام نظرات به راحتی بیان میشود و مقالات از همه زوایا به موضوعات میپردازند)
از آنجا که در کشور ما کمتر کاری اصولی انجام میشود (و اکثر کارها و ایده ها مصداق جمله "من همین الان خیلی فکر کردم" میباشد) انتظار ادامه با سبک و سیاق دیشب و در نتیجه اثر بخشی از این برنامه نمیرود . (1009493) (alef-4)
 
مهدی
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۰۳:۱۳
شاید این مناظره از تبعات تغییر مدیر شبکه 3 باشه -اونم که ناشیه از دستش در رفته - هر چی بود روح خسته ودلمرده مردم رو کمی آرام کرد به امید اینکه آقایان بفهمند و فضا را برای مردم آزاد بگذارند. (1009496) (alef-4)
 
سعید
Canada
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۰:۱۱:۰۳
مسلماً در صدا و سیما اتفاق خاصی نیفتند و حضرات هم آزادی خواه نشدند.
دو داستان هست
یکی اینکه نزدیک انتخابات و باید مردم بیچاره رو دلخوشی داد که شرکت کنند.
ثانیاً نظام دچار مشکلات شدید اقتصادی امنیتی و بین المللی شده قصد کم کردن تنش و مصالحه با آمریکا و غرب را دارد و امثال آقای شریعتمداری و دوستانشان تاریخ مصرفشان به پایان رسیده و باید با این مناظره ها سوخته بشند که موقع برقراری رابطه کسی سر و صدا و اعتراضی نکنه! (1010498) (alef-2)
 
براهیم
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۰۳:۱۴
حیف که این مناظره ها مقطعی است-اگر نهادینه میشد همواره بلحاظ سیاسی اجتماعی فرهنگی و اقتصادی کشور در مسیری عاقلانه تر حرکت میکرد و موجب اعتلای کشور و سرزمین عزیزمان ایران اسلامی میشد. افسوس. (1009497) (alef-4)
 
خواهر شهید
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۰۴:۵۲
بعد از مدتها بصورت اتفاقی که با تلویزیون و برنامه هاش قهر بودم....با دیدن چهره آقای اصغرزاده......خشکم زد. ..یک آدم تر و تمیز. ..منطقی و عقلانی. هنوز اصلاحات نفس می کشد. ....امان از آقای شریعتمداریی.....دیکتاتور. ..و همه چیز خواه......آقای شریعتمداری ارتباط با دنیا و جهان. ...به قول خودتان مردم داری......وضعیت کشور را عوض......هشت سال با عراق جنگیدیم ولی با او مذاکره کردیم و الان دوست کشور ماست. ....یکی بیاد این دشمن فرضی را تفسیر کنه....این توهم و بیماری دیگر. ..جواب نسل جدید را نمی دهد. ......چرا باید اوباما دایه دار آزادی در جهان باشد و ما دشمن فرضی دنیا....... (1009499) (alef-4)
 
رسول
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۳:۰۳:۱۱
مبارزه سیره امام حسین ع وتمام معصومین است لن ترضی عنک الیهود ونصاری حتی تتبع ملتهماگر روزی جامعه ی به اصطلاح جهانی از ما تعریف کند باید تعجب کرد (1010439) (alef-2)
 
hamed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۱۲:۰۸
آفرین بر آقای اصغر زاده
صلح طلبی و مذاکره بین المللی می تونه ایران رو از این انزوا در آره حتی اگه در حد شعار باشه فقط باید صلح طلبی رو در سطح بین المللی بیان کرد (1009516) (alef-4)
 
علی
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۱۴:۲۲
به نظر من آقای شریعتمداری آبروی هر چی خبرنگار و روزنامه نگار را برده می بایست افکارش و رفتارش رو مورد بازنگری کلی قرار بدهد. (1009521) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۱۵:۲۱
به نظر من این مناظره خوب ارتباط مستقیمی با نزدیک شدن به زمان انتخابات داره
ما از این برنامه ها زیاد دیدیم (1009522) (alef-4)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۲۰:۴۹
شریعتمداری با کینه به خاتمی و اصلاح طلبان صحبت میکند در مناظره که کم می اورد میرود سراغ جورج سورس هیچ کس غیر از ایشان این ملاقات ساختگی را نمی پذیرد ..خاتمی محبوب است چون مردم دوستش دارن و این به مذاق کیهان خوش نمی اید (1009529) (alef-4)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۲۱:۰۱
اون تیکه اش جالب بود که اصغرزاده گفت دولت هاشمی، دولت خاتمی و دولت آقای شریعتمداری! کنایه جالبی به برادر حسین زد! (1009530) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۲۲:۰۸
کاش امثال اقای اصغرزاده و رفقای اصلاح طلبش به جای زندان خانه نشینی مانن مولایمان علی در منصب بودند ((به یزدان که گر ما خرد داشتیم کجا این سرانجام بد داشتیم )) (1009532) (alef-4)
 
رسول
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۲:۵۸:۰۰
در مقایسه هایتان دقت کنید مولا علی را با کاخ نشینان مرعوب مقایسه نکنید (1010431) (alef-2)
 
سارا
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۲۲:۳۱
آقای شریعتمداری زندگی ملتی که لایق بهترین هاست به سختی و به نا حق با این شرایط می گذردفقط به دلیل نفوذ و حاکمیت افکار امثال شما (1009533) (alef-4)
 
حسن
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۲۳:۰۷
به این جمله آقای اصغرزاده دقت کنید
"انتخابات پیش رو انتخابات حیاتی است اما باید به جای اقتصاد ، صلح طلبی و مذاکره با جامعه بین المللی مهمترین محور است. اگر قرار باشد مذاکره ای شروع شود باید بعد از مشارکت بالای مردم در انتخابات ۹۲ و مقتدرانه باشد، مذاکره به معنی رابطه نیست."
البته هرکسی در جایگاه خو د و اعمالش (حتی آقای اصغرزاده) باید جوابگو باشد . (1009534) (alef-4)
 
زاده
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۲۵:۰۲
درود بر شرف آقای اصغرزاده .آقای شریعتمداری بدانند که نظراتشان برای نسل فعلی و تفکر حاکم در بطن مردم دیگر کاربردی ندارد .امثال این آقای با تعصبات بیجا و کورکورانه زمینه را برای هر نوع اصلاحات و تغییر از بین بردند . ما به امثال آقای اصغر زاده برای باز پس دادن اعتماد از دست رفته مردم نیاز داریم. درود بر شجاعت آقای اصغرزاده (1009538) (alef-4)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۲۵:۴۶
من به عنوان یک جوان دانشگاهی ایرانی با بیشتر حرفهای آقای شریعتمداری مخالف و با بیشتر حرفهای آقای اصغرزاده موافق هستم
هر کس مثل من فکر میکند نظر موافق بدهد (1009540) (alef-4)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۳۱:۰۹
من از طرفداران دولت و برادر شریعتمداری هستم واقعا باید بگم ایشون یک چند تا پاسخ قدیمی و دست چندم من درآوردی باسند معتبری امریکایی و سورسی ارائه کردند که اصلا قانع کننده نبود به هیچ وجه و در عوض اصغرزاده با درایت حرف های جدید و بدور از کلیشه زد . در هر صورت جدا از گرایش و چپ و راست .از ایشون خوشم آمد.جای همچین افرادی در سطوح بالای برای مدت عزیز ایران خالی هست . (1009547) (alef-4)
 
هادی
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۳۱:۲۱
خواستم بگم در جواب اقای شریعتمداری که میگفت چرا اصلاح طلبان سخنان نتانیاهو را تکذیب نکردن مگه تریبونی به اونها داده بودند ضمنا چطور حرف سوروس به قول ایشان صهیونیست درست ولی انکار خاتمی دروغ مردم خوب قضاوت میکنند و رو سیاهی به زغال میماند (1009549) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۳۴:۲۸
من به عنوان یک هموطن اولا از لحن دو طرف قضیه خیلی نا امید و نا راحتم و دوم این که تجربه ام میگوید آدمهای افراطی قابل اعتماد نیستند چون حتما در زیر این تند روی چیزی را پنهان کرده اند حال با این معیار شاید بتوان مناظره کنندگان را نمره داد.
به امید روزی که دوستی و عشق جای کینه و زورمداری را بگیرد و شعار واقعی زندگی تحقق یابد (1009552) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۳۷:۲۴
اصغرزاده شكست خورد... چون خودش را درون خط قرمزها محاصره كرده بود (1009559) (alef-4)
 
hosein
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۳۷:۵۲
به هر حال بهترین مناظره ای بود که تو این چند سال اخیر دیدم واقعا عالی بود.
برای ولین بار بر خلاف مناظره های دیگه ای که شریعتمداری شرکت می کرد و خودش رو خیلی خونسرد نشون میداد این دفعه واقعا کم آورده بود و بدجوری داغ کرده بود. (1009562) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۳۸:۵۸
هربلا و تحریمی بر سر ماست از گرفتن سفارت آمریکاست که نباید انجام می شد از همون روز باید با دنیا تعامل می کردیم. (1009564) (alef-4)
 
reza
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۴۰:۱۶
امیدوارم باز نیروهای خود جوش و لباس شخصی به خونه آقای اصغر زاده حمله ور نشد. (1009566) (alef-4)
 
مرضیه
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۴۳:۱۲
ولی خودمون خیلی چیزار رو آقای اصغر زاده زیر سوال برد امیدوارم برخی تحمل شنیدن این حرف های مخالف رو داشته باشه و ایشون سر از اوین در نیارند. (1009573) (alef-4)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۴۷:۵۰
بعید به نظر میرسه تا سه چهار ماه آینده صدا وسیما دوباره همچین ریسکی بکند ... (1009585) (alef-4)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۵۰:۵۰
دیپلماسی بر آمده از تفکر امثال آقای شریعتمداری نه تنها ایران را باغرب دچار مشکل کرده بلکه رابطه با کشورهای اسلامی و همسایه را نیز با بحران جدی روبرو ساخته است . این اندیشه کشور را در بن بست اساسی قرار می دهد. (1009591) (alef-4)
 
عماد
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۰:۵۳:۴۱
آنهایی که بیشتر از همه لاف میزنند و ادعای دشمن ستیزی دارند سر بزنگاه زود تر از همه جاخالی میدهند و ته میز مذاکره ولو میشوند.
نمونه اش همین آقای دکتر که حالا همه مواظبش هستند بند را آب ندهد . (1009597) (alef-4)
 
فرزند این خاک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۰۱:۵۲
مسخره است واقعاً این مناظره های نمایشی
دنیا پی چی هستند و ما کجای کار! (1009613) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۰۷:۳۱
یک سوال ساده:واقعا چه تفاوتی میان حمله به سفارت امریکا در سال 58 و حمله به سفارت انگلیس در سال 90 هست؟ (1009628) (alef-1)
 
علیرضا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۰۶:۲۳
حمله به سفارت امریکا در سال 58 مورد تأیید امام و مردم بود ولی حمله به سفارت انگلیس در سال 90 مورد تأیید مقام معظم رهبری و مردم نبود . (1010174) (alef-4)
 
محمدحسین
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۳:۵۸
آفرین اول به صدا و سیما که جرات کرد و مناظره برگزار کرد.
آفرین دوم دوباره به صداوسیما که ابراهیم اصغرزاده را آورد فردی که مدتها به حاشیه رانده شده است و مخالف و منتقد سرسختی است
آفرین سوم
به اصغر زاده که به نظرم مودبانه بحث کرد و تیزبینانه نقدهای زیاد و مربوط به بحث و نامربوط به بحث را در وقت کم مطرح کرد هرچند که لزوما من با نظرات ایشان موافق نیستم
آفرین چهارم
رنجبران که ازش دل خوشی ندارم ولی در این مناظره فعال و خوب وارد شد
آفرین پنجم به حسین شریعتمداری است که پرقدرت وارد مناظره شد و مباحث خود را مطرح کرد
از مباحث هردو عزیز استفاده کردیم
و باید به این نکته اشاره کرد
که
این مناظرات پایه های نظام را مستحکم می کند و این کوته بینی است که از این مناظرات جلوگیری کنیم (1009640) (alef-1)
 
صهبا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۶:۱۱
من نمی دونم این همه تحول تو اقای اصغرزاده از کجا اومده بابا شما خودتون با تسخیر سفارت امریکا ارتباط با امریکا رو قطع کردید حالا یه چیز دیگه می گید به کدوم سازتون برقصیم داری درباره مذاکره با امریکا حرف میزنی یه دفعه می گی شریعتمداری باید پاسخگو حمایتش از احمدی باشه پس چرا هیج کس بعد از انتخاب بنی صدر و گندی که بالا اومدپاسخگوی حمایتاش نبود بعد از انتخابات که بیشترین انتقادات رو از دولت کیهان داشته (1009649) (alef-1)
 
در جواب صهبا
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۸:۳۵:۴۶
ان موقع فضا کاملا انقلابی بود هر اعتدالی منجر به شکست می شد اگر هر گونه حرکت آرامی صورت می گرفت به معنای شکست انقلاب بود. هر چند بنده نیز به عنوان یک دانشجوی علوم سیاسی حمله به سفارت را در هیچ شرایطی مجاز نمی دانم (1010208) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۳ ۰۵:۰۵:۳۲
عزیز دل برادر! از 15 الی 80 سالگی بر یک تصور واحد و ثابت از دنیا و مافیها باقی موندن، هیچ نشون از طبیعی بودن مغز و دماغ آدمی نداره ها! اسمش غیرت و تعصب و اصولگرایی و... هم نیست. باور کن! اسمش یه چیز دیگه ست که برای اجتناب از توهین، از ذکرش پرهیز می کنم. اگه یه آدمی مثل اصغر زاده، از سه دهه ی گذشته به این طرف تغییر کرده و دنیا رو یه جور جدیدی می بینه و تو دیدگاههای امروزش، برخلاف دوران جوونیش، آثار عقلانیت برجسته تر و نمودار تر از احساسات کوچه بازاری و شعارهای پوکه، این علامت فرآیند طبیعی رشد ذهن و جهان بینی یک انسانه. اونچه که در این میون عمیقاً مجهوله، به هیچ وجه این نیست که به کدوم ساز آقای اصغر زاده باید رقصید، بلکه جواب این سؤاله که به حال آدمایی که توقف مرداب گونه ی ذهنشون در طول دهه های عمر رو برای خودشون فضیلتی تلقی می کنن، باید خنده کرد یا گریست؟... (1010603) (alef-2)
 
عبدی
United States
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۲۰:۳۱
شما آفای شریعتمداری در انتخابات 84 و88 بیشترین دفاع را از این دولت کردید ، شما در مقابل کشور و مردم مسئولید! چرا در مقابل این همه خلاف ساکتید ؟(نقل به مضمون بخشی از سخنان آقای اصغرزاده) راستی شما (شریعتمداری و همفکران )چرا ساکتید؟چه منفعتی بالاتر از منافع کشور و ملت و حتی منفعت اسلام شما را به سکوت واداشته است؟ مگر امامی که ما ادعای پیروی از او را داریم حتی در مقابل خلاف عباس عموی پیامبر هم سکوت کرد؟ (1009661) (alef-1)
 
بهرام
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۱۱:۲۰:۳۶
صحبت های آقای اصغر زاده همش پراکنده گوی بدون محتوا وبدون دلیل وفرار بجلو بوده وحرفهای ضد ونقیض میزد اگر کسی حرفهای آن رابادقت بررسی کند باسخن خودش میشود اصغرزاده رامحکوم کردمثال کسانی حرف میزد که با مغلطه گوی میخواست حرف پراکنده گوی خودرا ثابت کند حرف باید دلیل وراه کار داشته باشد که این مورد از صحبتهای اصغرزاده نبود ودر ضمن از لابلای صحبتهای اصغرزاده مشخص بود برای اصلاح طلبان سهم خواهی مطالبه میکند (1009662) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۲ ۲۲:۱۵:۳۱
اون یکی اصغرزاده بوده عزیزم سمت چپیه (1010406)