توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 291129
کالینز آخرین امید اوباما در حمایت از برجام
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۱
سوزان کالینز سناتور جمهوریخواه هنوز موضع نهایی خود در خصوص توافق هسته ای را اعلام نکرده است. وی آخرین سناتور جمهوریخواهی است که می تواند در کنار رئیس جمهور آمریکا در حمایت از توافق هسته ای قرار گیرد.

به گزارش تسنیم، در حالی که جمهوریخواهان سنا در مخالفت با توافق هسته‌ای دولت اوباما و ایران متحد شده‌اند ولی ظاهرا یک استثنا در این بین وجود دارد و آن سوزان کالینز است.

به گزارش هیل وبسایت کنگره آمریکا، سوزان کالینز سناتور جمهوریخواه هنوز موضع نهایی خود در خصوص توافق هسته ای را اعلام نکرده است. وی آخرین سناتور جمهوریخواهی است که می تواند در کنار رئیس جمهور آمریکا در حمایت از توافق هسته ای قرار گیرد.

برخی ناظران بر این باورند که کالینز ممکن است ماه آینده تنها سناتور جمهوریخواهی باشد که به قطعنامه پیشنهادی در مخالفت با توافق هسته ای ایران، رای منفی خواهد داد.

یکی از مشاوران کالینز در این باره تاکید کرد: در شرایط کنونی، کالینز هنوز در حال جمع آوری اطلاعات زیادی است و به تصمیم نهایی نرسیده است.

وی این مساله را تایید کرده است که کالینز در خصوص توافق هسته ای ایران هنوز مردد است. مشاور کالینز تصریح کرد: وی هنوز نگران برخی زمینه های توافقنامه است، از جمله فقدان یک رژیم بازرسی خوب تا اطمینان دهد ایرانی ها در اجرای توافقنامه به دنبال تقلب نیستند. کالینز با مقام هایی از هر دو طرف در خصوص این مساله پیچیده و مهم دیدار کرده است. وی بر این باور است که یک رژیم بازرسی خوب واقعا برای این توافقنامه لازم است و این مساله را در تصمیم گیری نهایی خود لحاظ خواهد کرد.

پس از اعلام مخالفت لیزا مورکوفسکی سناتور جمهوریخواه آلاسکا با توافق هسته ای ایران، کالینز آخرین سناتور جمهوریخواهی است که هنوز نظر نهایی خود را اعلام نکرده است.

مورکوفسکی نیز روز جمعه ضمن اعلام مخالفت با توافق هسته ای تاکید کرد: این توافق ایران را ملزم نمی کند که برنامه هسته ای خود را به طور کامل متوقف کند.

کالینز یکی از ۷ سناتور جمهوریخواهی است که نامه جنجالی به دولت ایران در ماه مارس را امضا نکرده است. در این نامه سناتورهای آمریکایی هشدار داده بودند که رئیس جمهور بعدی آمریکا ممکن است توافق هسته ای را لغو کند.