نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422321
نخست‌وزیر کره جنوبی رئیس جمهور موقت شد/ آماده باش ارتش و نیروهای نظامی
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۰
به دنبال رای مثبت پارلمان کره جنوبی به استیضاح رئیس جمهور ابن کشور و تعلیق وی، نخست‌وزیر کره جنوبی رئیس جمهور موقت شده است. ارتش کره نیز به حالت آماده باش درآمده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دفتر "هوانگ کیو آن" نخست وزیر کره جنوبی که رئیس جمهور موقت این کشور شده، اعلام کرد که او قصد دارد ساعت 8 شب جمعه به وقت محلی یک سخنرانی سراسری خطاب به مردم انجام دهد. اگرچه در این بیانیه به جزئیات بیشتری اشاره نشده اما رسانه‌های کره جنوبی گزارش دادند هدف از سخنرانی وی کاهش نگرانی‌های مردم درباره امور دولت و کشور بعد از استیضاح اخیر پارک گئون های در پارلمان است.

هوانگ در حال حاضر به دلیل تعلیق گئون های از ریاست جمهوری تا زمان رای دادگاه قانون اساسی به برکناری رسمی گئون های و یا رای به ابقای وی در ریاست جمهوری، سمت رئیس جمهور موقت را به عهده دارند.

در همین حال "هان مین کو" وزیر دفاع کره جنوبی نیز امروز دستور آماده باش ارتش این کشور به منظور رویارویی با هر گونه اقدام تحریک آمیز کره شمالی را صادر کرده است.

وزارت دفاع کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد این دستور بعد از تماس هوانگ کیو آن با شخص وزیر دفاع و توصیه وی مبنی بر ضرورت آماده بودن ارتش کره جنوبی برای مقابله با اقدامات احتمالی کره شمالی صورت گرفته است.

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرده فعلا هیچ فعالیت مشکوکی از جانب کره شمالی در پی استیضاح پارک گئون های مشاهده نکرده است. همچنین دفتر پارک گئون های نیز اعلام کرده که وی قصد دارد بعد از استیضاحش با اعضای کابینه خود دیدار کند.
 
کلمات کلیدی : پارک گیون هی+ رییس جمهوری کره جنوبی + کره جنوبی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۴:۱۲:۰۴
جالبه که صدا وسیما دیروز داشت خبری میداد که وزیر کار ایران با مسئولین کره ای برای اعزام نیروی کار جلسه داشتند و تصاویر نشانداده شده تعدادی نظامی کره جنوبی در حال مذاکره با آقای ربیعی بودند، دقیقا" قرار است نیرو برای چه کاری اعزام کنیم؟ (4058709) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.