نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482226
طرح پیشنهادی سناتور ارشد آمریکایی برای تحریم هواپیمایی ماهان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۰
دومین مقام عالی جمهوریخواهان در کنگره آمریکا طرحی برای افزودن هواپیمایی ماهان به فهرست تحریم‌های ایران ارائه کرده است که قرار است با بررسی طرح تحریم‌های ایران در سنا مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش فارس، «جان کورنین» سناتور ارشد کنگره آمریکا و دومین مقام عالی جمهوریخواهان در سنا طرحی برای معرفی متمم تحریم‌های ایران دارد که هدف نهایی آن بزرگترین هواپیمایی تجاری این کشور است.

بنا بر گزارش «واشنگتن اگزماینر»، این سناتور ارشد کنگره آمریکا در سخنرانی خود در صحن سنا اعلام کرد که متمم پیشنهادی وی وزارت امنیت داخلی را ملزم می‌سازد تا فهرستی از فرودگاه‌هایی که هواپیمایی ماهان ایران در آنها فعالیت داشته تهیه کرده و اقدامات امنیتی را برای آمریکایی‌هایی که به این فرودگاه‌ها سفر می‌کنند تشدید کند.

بر اساس این گزارش، کورنین گفته است: «ماهان ایر به عنوان یک راه حمل‌و نقل برای تروریست‌ها و تسلیحات آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین یک شاهراه برای انتقال پرسنل، تسلیحات و ایدئولوژی خشن در سراسر منطقه است». این سناتور آمریکایی در ادامه ادعاهای خود افزود، هواپیمایی ماهان مسیرهای بین‌المللی خود به ویژه در فرودگاه‌های اروپا را گسترش داده است.

وی ادامه داد: «این یک تهدید برای ایمنی و امنیت مردم در نقاطی است که این هواپیماها اجازه فرود پیدا می‌کنند».

مجلس سنای آمریکا قرار است این هفته درباره متمم‌های قانون تحریم‌های ایران رأی‌گیری کند.
 
کلمات کلیدی : کنگره آمریکا، تحریم، ماهان، جان کورنین
 
بانام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۹:۱۷:۱۹
کلا این جماعت امریکایی تعطیلند (4424299) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.