توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466026
یاوه‌گویی الجبیر علیه ایران و حزب‌الله
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۷
وزرای امور خارجه عربستان سعودی و روسیه در نشست خبری مشترک درباره مسائل مختلف بین‌المللی به گفتگو پرداختند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر گزارش داد: عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی در نشست مشترک خبری با سرگئی لاوروف همتای روسی اش در مسکو گفت: روسیه از پادشاه سعودی برای سفر به مسکو دعوت کرد و هماهنگی برای تعیین زمان مناسب ادامه دارد. 

 

وزیر امور خارجه عربستان سعودی افزود: از نقش روسیه در مسئله فلسطین قدردانی می کنیم. روابط ما با روسیه بسیار مهم است. عربستان و روسیه درباره احترام به حاکمیت ملی کشورها توافق نظر دارند.

 

عادل الجبیر ادامه داد: درباره لزوم دستیابی به راه حل جامع و عادلانه برای مسئله فلسطین بر اساس طرح اتحادیه عرب با روسیه گفتگو کردیم. ما همچنین اوضاع سوریه و اهمیت حفظ وحدت این کشور را بررسی و بر لزوم حل این بحران بر اساس بیانیه کنفرانس ژنو یک و قطعنامه 2216 شورای امنیت تاکید کردیم. 

 

الجبیر افزود: همه ما از تلاش های فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن حمایت می کنیم و خواهان همکاری با روسیه به منظور یافتن راه حل سیاسی در یمن هستیم. ما به پرونده یمن و لزوم حل مسئله یمن بر اساس طرح شورای همکاری خلیج (فارس) پرداختیم. بر اهمیت ادامه رایزنی ها با روسیه برای تامین منافع دو کشور تاکید داریم. درباره چگونگی تقویت همکاری برای تثبیت امنیت و مبارزه با تروریسم گفتگو کردیم. با روسیه درباره مسئله سوریه هماهنگی می کنیم.

 

وی مدعی شد: برای مقابله با دخالت های ایران و حزب الله در منطقه تلاش می کنیم. حزب الله برای عملی کردن برنامه های مورد نظر ایران، اقداماتی در مناطق مختلف صورت می دهد. حزب الله جایی در هیچ کجای جهان ندارد.

 

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در این نشست مشترک خبری و در واکنش به اظهارات همتای سعودی خود گفت: حزب الله را یک گروه تروریستی نمی دانیم. سپاه پاسداران به دعوت دولت قانونی سوریه در این کشور حضور دارد. حضور روسیه و ایران در سوریه به درخواست دولت قانونی این کشور است. 

 

لاوروف افزود: اختلاف نظر آشکار با عربستان درباره مسئله سوریه داریم، اما برای یافتن راه حل درباره بحران این کشور با یکدیگر همکاری می کنیم. همه طرف های سوری باید در حل مسئله این کشور مشارکت کنند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۷ ۱۸:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۰۹:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۰۸:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۲۰:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۰۵:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۲ ۲۲:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۳ ۱۸:۳۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۳ ۰۵:۴۵
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۸ ۱۹:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۶ ۱۴:۴۷
 
 
کلمات کلیدی : عادل الجبیر+ایران+حزب الله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.