نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487564
دادگاه آمریکا رای به مصادره ساختمان بنیاد علوی داد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۷
 یک دادگاه فدرال آمریکا روز پنجشنبه به بهانه آنچه که نقض تحریمها و ارتباط با ایران عنوان شد، رای به مصادره ساختمان بنیاد خیریه علوی در محله منهتن نیویورک داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، هیات منصفه دادگاه به این نتیجه رسید که این نهاد از ارتباط ادعا شده شریک خود شرکت آسا (Assa) با ایران آگاهی و سعی در پوشش این حقیقت داشته است. 

دولت آمریکا به عنوان شاکی این پرونده مدعی است که بنیاد علوی با وجود تحریمهایی که واشنگتن در سال 1995 برضد ایران وضع کرد، همچنان به پرداخت سهم درآمد شریک خود و نقض تحریمها ادامه داده است.

این بنیاد اما از وضعیت مالکیت شرکت آسا پس از برهه زمانی یاد شده ابراز بی اطلاعی کرده است. سران بنیاد علوی اکنون امکان درخواست تجدید نظر در حکم صادر شده را دارند.

دولت آمریکا گفته است که عواید حاصل از این ساختمان 36 طبقه که ارزش آن می تواند به بالغ بر یک میلیارد دلار برسد را به قربانیان حوادث تروریستی اختصاص می دهد.
 
کلمات کلیدی : بنیاد علوی، مصادره اموال
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۲:۰۶:۳۱
دولتی ها سرشان را بالا می گیرند که بله! مردم گقتمان ما را در انتخابات تایید کردند. اخه « بزن و برقص» هم شد گفتمان؟!!! (4451741) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۳:۵۵:۳۷
باید مقابله به مثل کنیم.
مثلا می شه هواپیماهای بوینگی که تحویل گرفتیم پولش را ندیم! (4451817) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۰۱:۲۵:۴۵
چشم ظرف الممالک روشن پیاده روی با جان کری هزینه داره (4451865) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۰۴:۴۱:۰۳
ظریف چرا توئیت نمیزنی؟
روحانی بازم تاکید کن که برجام آقتاب تابان است!!!!!!!!!! (4451906) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۰۹:۲۱:۱۷
دزدان سر گردنه در قرن بیست و یکم!!!اول ثابت کنید نقش ایران در ان مساله های تروریستی را بعدمثل غارتگران گرسنه به اموال دیگران بتازید! همه دنیا می دانند تروریسم شما و طفل مردنی نامشروعتان اسراییل است! دنیا دیروز هلی کوپترهای شما را دید که در مناطق تحت اشغال داعش ادم خوار فرود امدند! دنیا پرتاب کردن سلاح و غذا ودارو برای داعشیان را دید! دنیا مداوای داعشیان در خاک اشغال شده فلسطین وسوریه را دید! دیگر خفقان بگیرید و محمل نگویید! راهزنان قرن بیست و یکم! (4451997) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۰:۱۴:۴۰
تا بحال چه سودی از بودن این ساختمان عاید مردم ایرا می شد؟
که با مصادره اش از دست بدهیم؟ (4452050) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.