نظر منتشر شده
۱۶۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 287467
تصاویری ناب از مراحل بمباران هیروشیما
تصاویری ناب و منحصر به فرد از مراحل مختلف آماده‌سازی، حمل و پرتاب بمب‌های اتمی دوگانه آمریکا بر فراز دو شهر هیروشیما و ناگازاکی متتشر شده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۵

گروهی از مردان در حال چک کردن پوشش بمبی هستند که به پایگاه هوایی "تینیان" ارسال شد، پایگاهی در جزایر ماریانا در جنوب ژاپن که نقطه پرواز هواپیماهای آمریکایی برای اجرای حملات اتمی علیه هیروشیما و ناگازاکی بوده است.

 

نمایی از بخش درونی بمب اتمیِ "پسر کوچک" که در تاریخ ششم آگوست 1945، بر فراز شهر هیروشیما رها شد، در این مرحله سیمکشی‌های و بخش‌های بمب در حال تست است

شماره‌گذاری "پسر کوچک،" همان بمب اتمی که بر فراز شهر هیروشیما رها شد

بمب اتمی "مرد چاق" در مراحل نهایی مونتاژ و قرار گرفتن در پوشش مخصوص خود - این بمب در تاریخ 9 آگوست 1945 بر فراز شهر ناگازاکی رها شد

یک مرد در حال انجام چک‌های نهایی بمب اتمی "مرد چاق" پیش از انتقال آن به پایگاه هوایی تینیان در جزایر ماریانا است

زمانی که بمب اتمی "مرد چاق" تقریبا کامل شده بود، کارگران در حال امضا کردن و حک کردن نام خود بر روی آن هستند

تصویری نزدیک از نام‌ها و پیام‌های نوشته شده بر روی بمب اتمی "مرد چاق" در زمانی که تکمیل شده بود

"بوسه دوم برای هیروهیتو (امپراتور ژاپن)!" متن امضا شده توسط آدمیرال پورنل بر روی بمب اتمی "مرد چاق"

بمب اتمی "مرد چاق" بر روی وسیله نقلیه قرار گرفته و در حال انجام چک برای انتقال به پایگاه هوایی در جزایر ماریانا در جنوب ژاپن است

بمب کامل شده در حال حمل با یدک‌کش و تحت اسکورت به سوی پایگاه هوایی

بمب‌ها در حالی که در جایگاه مخصوص خود در پایگاه هوایی تینیان در جزایر ماریانا در جنوب ژاپن قرار داده شده‌اند

بمب اتمی در حالی که به صورت دستی و توسط کارگران در حال قرار دادن شدن در جایگاه خود است

بالا آوردن بمب اتمی توسط بالابر هیدرولیک در حالی که محافظ‌های فلزی آن برچیده شده‌اند

بمب اتمی که درون جایگاه خود قرار گرفته است و دو مرد در حال کار کردن هستند - پوشش آن به علت مسایل امنیتی این بمب همچنان باقی است

هواپیمایی که برای حمل بمب اتمی به کارگرفته شد، به آرامی در حال نزدیک شدن به جایگاه قرار گیری بمب برای بارگیری آن است

بمب اتمی "پسر کوچک" در حال بارگیری به درون هواپیمای پرتاب کننده آن

بالابر هیدرولیک در حال بالا بردن بمب به درون هواپیما است - تا امروز این دو بمب، اولین و تنها مورد استفاده از جنگ‌افزارهای سلاح‌های هسته‌ای بوده‌اند

بمب اتمی "پسر کوچک" بر فراز هیروشیما رها شد و 90 هزار تا 166 هزار فرد را کشت، تقریبا نیمی از آن‌ها در روز انفجار بمب بر فراز شهر کشته شدند

نمایی از ویرانی‌هایی که از بمب اتمی رها شده بر هیروشیما در تاریخ 6 آگوست 1945 باقی مانده است

سه روز بعد، بمب اتمی "مرد چاق" بر فراز ناگازاکی رها شد، که 60 هزار تا 80 هزار فرد را کشت

نجات یافتگان بمب اتمی ناگازاکی در حال یافتن راه خود از میان ویرانه‌های شهر هستند

این هفته متن جلسه استماع در مورد عدم سوءسابقه امنیتی رابرت اوپن‌هایمر در سال 1950 منتشر شد، کسی که رهبری پروژه منهتن در آزمایشگاه ملی لس‌آلاموس را برعهده داشت

چهار هفته بعد، اوپنهایمر در یک جلسه استماع در پشت درهای بسته به داشتن گرایشات کمونیستی متهم شد

 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۰:۳۵:۲۱
عجب دنیایی !
متهم و دادستان و قاضی همه یکی هستند.
خنده دارتر اینکه مردم ژاپن در اثر تبلیغات آمریکا و وابستگانش در ژاپن استفاده از این بمبها را برای پایان دادن به جنگ ضروری می دانند! (3097803) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۲:۳۰:۴۶
درسته جون خیلی ها رو گرفت و این امر محکومه ولی اگر این بمب ها نبود ژاپن هرگز تسلیم نمی شد و چند برابر این باز تلفات بر جا میذاشت. به نظر من هر دو حالتش بد بود. (3098060) (alef-13)
 
ش
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۰۰:۰۱:۱۰
ژاپن قبل از حمله اتمی آمریکا از طریق روسیه به متفقین اعلام کرد اماده متارکه جنگ و تسلیم شدن هست فقط به شرطی که امپراتور ژاپن که نماد غرور ملی ژاپن هست دستگیر و زندانی نشه، این اعلام امادگی ژاپن برای تسلیم در کنفرانس پوتسدام که سران متفقین بعد از تسلیم المان دورهم جمع شده بودن مطرح شد، اما امریکا قبول نکرد. اما چند روز بعد، پس از اونکه امریکا از بمب اتمش در ژاپن استفاده کرد و منتهی شد به تسلیم بی قید و شرط ژاپن، امریکا قبول کرد با امپراتور هیروئیتو کاری نداشته باشه . در واقع شرط ژاپن رو در ابتدا قبول نکرد چون میخواست بمبهاش رو ازمایش کنه، و بعد از ازمایش اونها عملا با هیروئیتو کاری نداشت و امپراتور ژاپن بعد از جنگ همچنان امپراتور باقی ماند!
بدون استفاده از اون سلاح ها هم ژاپن اماده تسلیم و متارکه جنگ بود، اما امریکا میخواست شاهکارش رو روی انسان ازمایش کنه. (3099151) (alef-13)
 
سام
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۰۰:۲۴:۵۲
توی امریکا اکثر مردم از این کار کشورشون در جنگ دوم جهانی پشیمان و شرمگین هستند انوقت هزاران کیلومتر دورتر، در ایران یک عده برای این جنایت عذر میتراشند و انرا توجیه میکنن، عجیب نیست؟! اولا ژاپن قبل از استفاده از این سلاح هم از طریق روسیه برای تسلیم شدن اعلام امادگی کرده بود. دوما حالا فرضا هدف امریکا تسریع در پایان جنگ بود، خوب میتوانست این سلاح را در یک منطقه جنگی یا مثلا جایی در بیرون شهرها استفاده کند تا ژاپن بترسد و تسلیم شود، مگر امریکا همین را نمیخواست؟ (3099183) (alef-13)
 
ahmad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۸:۳۱:۲۹
نه ژاپن داشت آمریکا رو شکست می داد و برخی جاهای آمریکا داشت اشغال می شد به همین دلیل بود که آمریکا از سلاح شیمیایی استفاده کرد نه تسریع جنگ. (4131304) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۰:۵۸:۱۹
از لحاظ نظامی ژاپن تا چند ماه دیگه از اون تاریخ ، توانایی مقاومت رو نداشت و مجبور به تسلیم بود. اما رییس جمهور امریکا یه تسلیم محض رو سریع رو میخواست . همونطور که درسدن آلمان بدون جهت و هدف نظامی خاصی بی وقفه بمبارانش در چند روز پشت سرهم کردن و کل مردم بی دفاع یک شهر رو کشتن ، اینجا هم حداقل اون بمب دوم اتمی ، استفاده ش به هیچ وجه قابل توضیح و قابل دفاع نیست حتی برای رسیدن به تسلیم محض ژاپن (3099475) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۷ ۰۸:۲۵:۲۸
ژاپن قبل از بمباران اتمی در حال تسلیم شدن بود چرا که شوروی از شمال در حال نزدیک شدن بود اما آمریکا می خواست ژاپن به آمریکا تسلیم شود. این بمب برای ترساندن شوروی بود نه ژاپن! چرا که ژاپنی ها از مرگ نمی ترسیدند. قبل از بمباران اتمی ژاپن ، آمریکا حملات گسترده ای با بمب ها ی آتش زا بر علیه خانه های چوبی شهر توکیو انجام داده بود و جان بسیاری را گرفته بود. (3100677) (alef-13)
 
حقیقت بین
۱۳۹۴-۰۵-۱۷ ۱۳:۰۵:۱۹
کوچولو اصلاً حقیقت اینطور که تو نوشتی نیست بمب های اتمی که مستقیماً و فقط مردم را هدف گرفته بودند زمانی منفجر شدند که پس از تسلیم آلمان و ایتالیا ، ژاپن هم آماده تسلیم شده بود امّا چرا بمبها منفجر شدند ؟ دلیل را باید در واقعِیّات آن زمان جستجو کرد : پس از انزوای طولانی مدّت آمریکا در رویارویی با هیتلر و از نفس افتادن اروپا در مقابله با بلای نازیسم ، سرمای سخت روسیه چرخ های ماشین جنگی آلمان را از کار انداخت و مضاف بر آن اعزام نیروهای تازه نفس ارتش سرخ که تا قلب آلمان برلین پیش رفتند و کوچه به کوچه با نازیها جنگیدند تا به مقر هیتلر رسیدند و نهایتاً بزرگترین عامل شکست هیتلر و دولتهای محور ( مجموعاً با ژاپن و ایتالیا ) در آن هنگام ارتش سرخ شوروی بود پس لازم بود آمریکا هم زهر چشمی بزرگ به استالین دشمن پرقدرتش نشان دهد و هم در صحنه جهانی قدرت نمایی چشمگیر داشته باشد ولو با کشتار صدها هزار انسان غیرنظامی پس حمله اتمی به ژاپن هر دو هدف آمریکا را در دسترس قرار می داد (3101464) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۱۶:۰۸:۳۶
دوست عزيز اين نظر شما زماني درسته كه امريكا در جنگ از زاپن قوي تر بود . شايد به ظاهر امريكا قوي تربود ولي طبق مطالعاتي كه من داشتم زمانيكه چندين هزارازهواپيماهاي امريكايي وانگليسي به ژاپن حمله كردند ارتش هوايي ژاپن سه هزار ازاين هواپيماها را نابودكرد درحالي كه فقط بيست فروند از هواپيماهاي ژاپني ساقط شدندو ارتش زاپن دريك شب در حمله اي كه به يكي ازپايگاه هاي امريكايي داشت پنج هزا ز سرباز امريكايي را كشتند پس اگر جنگ ادامه پيدامي كرد اين ژاپني ها نبودند كه تلفا ت سنگين ميدادند بلكه اين امريكايي ها بودند كه شكست ميخوردند و امريكا براي فرار ازشكست ازبمب اتم استفاده كردنه اين كه ميخواست به جنگ پايان بده.من ازدوستان خواهش ميكنم قبل از اظهار نظر كمي دراين مورد مطالعه داشته باشند . (3283065) (alef-11)
 
ح.ق
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۳:۲۵:۲۳
بزرگوار! تبلیغ کجا بود؟ این جنگ 70میلیون کشته داشته،اون هم به خاطر تفکرات نژادپرستانه نازی ها و بعدها تفکرات کشورگشایانه فاشیست ها و خود ژاپنی ها. حالا روز آخرش برای پایان دادن به ایستادگی! کشوری که 2 هم پیمان دیگرش، بعد از به بار آوردن ویرانی ها و تحقیرها و کشته های بی شمار،تسلیم شده بودن، کشته شدن 50هزار نفر قابل دفاع نیست؟ (3098188) (alef-13)
 
تاریخ واقعی
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۵:۲۱:۵۵
سلام دوست عزیز
ای کاش تاریخ را از روی دست قوم پیروز جنگ جهانی دوم نخوانی و کمی تحقیق کنی و بعد به این نتیجه برسی که انگلستان و فرانسه به آلمان اعلام جنگ کردند.. بعد بدانی که هیتلر از ظلمی که در غرامت خواهی جنگ جهانی اول به آلمان شده بود توانست مردمش را برای جنگ آماده کند و ... کمی مطالعه بد نیست تا بدانیم واقعا چه رخ داده است و ریشه آن کجا بوده است! (3098433) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۲۰:۳۲:۱۹
فرانسه و انگلیس بعد از حمله آلمان به لهستان اعلان جنگ دادن. خود جنگ جهانی اول رو هم آلمان شروع کرد. همون طور که امروز ما از عراق خواهان غرامت جنگی هستیم، اون روز هم به میزان آسیب جنگ جهانی اول، آلمان محکوم به پرداخت غرامت شد. واقعا مطالعه خوبه دوست عزیز (3098902) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۰:۱۲:۵۲
تاریخ واقعی!!!! هیتلر از جنگ جهانی اول سرخورده بود ولی اون جنگ رو شروع کرد! اول چند کشور رو گرفت بعد سراغ فرانسه و انگلیس رفت. تازه هیتلر رسما و علنا نژادپرست بود. جنگی رو شروع کرد که دهها میلیون کشته برجای گذاشت. حالا از هیتلر دفاع میکنید؟ نکنه به خاطر اینکه میگفته نژاد آریایی برتره و فکر میکنید ایرانیها هم از نژاد آریایی هستن؟ (3099406) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۱۰:۴۸:۴۷
جنگ جهانی اول هم آلمان آغاز کرد و شکست خورد (3103420) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۶:۳۸:۳۰
نظرت درباره این چیه:

صدام همون روز اول یه بمب اتمی میزد به تهران تا جنگ 8 سال طول نکشه و ایران همون اول تسلیم بشه.

به نظرت منطقی‌تر نبود؟ این همه شهید هم نمی‌دادیم؟ (3098580) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۸:۱۴:۵۲
آقای عزیز به خاطر مخالفت با آمریکا حاضری ایران رو با آلمان هیتلری و هم پیمانانش و ملت ایران و شهدای ایران رو با فاشیستها و نژادپرستها یکی بدونی؟
دوست عزیز موقع نظر دادن بیشتر تامل کن (3098718) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۷ ۰۹:۲۴:۲۴
موضوع یا هدف افرادی که میجنگن مهم نیست بلکه مهم منطق به کار رفته در این مثال است که متاسفانه درنظر برخی کسانی است که اصولا جز توجیه اقدامات امریکا ولو اینکه بمب هسته ای استفاده کرده باشه کار دیگری بلد نیستند (3100793) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۲۰:۳۳:۰۷
شما مقایسه تون ایراد داره برادر. جنگ ما با عراق تعداد کشته هاش، زخمی هاش، آواره هاش و خسارت هاش به 2درصد جنگ جهانی می رسه آیا؟ (3098904) (alef-13)
 
سید مسلم حسینی
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۲۲:۱۴:۵۱
آقای دانای با سواد!
صدام اگر داشت حتما حتما حتما حتما حتما حتما حتما میزد. (3099013) (alef-13)
 
پریا
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۰۲:۱۲:۰۹
حالاچراتهران؟؟؟خدانکنه تهران که پایتخته آمریکام که به پایتخت ژاپن حمله نکرده به یه شهرصنعتی بزرگ ژاپن حمله کرده هیروشیماواسه ژاپن مثل شهرشیرازبرای ایرانه البته ببخشیداشیرازیای عزیزحرص نخورن هیچکس همچین آرزویی واسشون نداره من فقط موقعیت هیروشیماواسه ژاپنوتوایران گفتم...این حمله خییییییلی گستاخانه بودمن اگه جای رییس آمریکابودم روم نمیشدتوچشم مردم نگاه کنم چون آبروم میرفت (3099254) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۹ ۱۵:۳۱:۳۶
اولین مقصد,این بمب که قرار بود اونجا رها بشه توکیو بود ولی به علت مه الود بودن هوا چون امکان عکس برداری نبود تو هیروشیما رها شد (3107381) (alef-3)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۵-۲۳ ۱۴:۴۵:۵۴
عزیز دلم شهر صنعتی ایران همه میگن اصفهانه نه شیراز (3114888) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۰۹:۵۶:۳۷
برادر یکم مطالعه هم بد نیست. یادت باشه که اول ژاپن به امریکا حمله کرد و قصد جهان گشایی داشت. در مورد جنایات زاپنی ها در جنگ جهانی دوم تا حالا کم گفته شده. مگر ما به عراق حمله کردیم مرد حسابی؟ به هر شکل انداختن این بمب ها قابل توجیه نیست (3099394) (alef-13)
 
ایمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۷:۵۷:۵۳
آقا یا خانم پرفسور شما راه حل ارایه نده یه کم عکس های هیروشیما وناکازاکی رو نگاه کن بعد نظر بده رو نگاه کن (4326711) (alef-11)
 
روح الله
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۰۸:۳۷:۳۰
وقتی تاریخ رو فاتحان بنویسند میشه اینی که شما میگی و همه جنایتها توجیح پذیر خواهد بود..
ژاپن قبل از اینکه از این دو تا بمب استفاده بشه درخواست تسلیم شدنشو از طریق سفیر شوروی به آمریکاییا داده بود، یعنی چیزی نمونده بود که بخوان ازش دفاع کنن
آمریکاییا با بمباران هوایی بخشهای مهم کشور از جمله توکیو را با خاک یکسان کرده بودن...
به گفته مسئولین وقت آمریکایی این دو تا بمب برای آزمایش تاثیر بمب اتمی بر سر ژاپنیا ریخته شد. (3099345) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۰:۲۰:۵۹
اینقدر سنگ آمریکا رو به سینه نزنید و شرارت ها و جنایات شیطان بزرگ رو توجیه نکنید. (3099419) (alef-13)
 
داود
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۳:۴۵:۴۰
نه جناب، اینطور نیست،
نخست وزیر ژاپن در سال 2007 این مطلب رو عنوان میکنه که:
«برای پایان دادن به جنگ جهانی دوم، چاره‌ای جز بمباران اتمی و کشتار تعداد کثیری از مردم وجود نداشته است.»
اما با واکنش شدید مردم مواجه میشه، تاحدی که بعدش استعفا میده و این نشون میده که افکار عمومی ژاپن به شدت ازین مساله ناراحت شدند.
اما اونا "مرگ بر آمریکا" نمیگن،
"مرگ بر آمریکا" ی اونا تویوتا لندکروزیه که به 200 کشور دنیا صادر میشه
"مرگ بر آمریکا" ی اونا تلفن پاناسونیکه که تو دفتر رئیس جمهور آمریکاست. (3098237) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۶:۰۰:۴۴
آقا نیست! والا تلفن روی میز اوباما پاناسونیک نیست و این خبر هم همه جا اعلام شد چند وقت پیش. سود خیلی از این اقلام ژاپنی مستقیم یا غیر مستقیم توی جیب آمریکایی هاست. تحقیق کن متوجه می شی (3098529) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۶:۳۸:۴۱
مرگ بر آمریکای اونا اینه که بدون اجازه آمریکا آب هم نمی تونن بخورن. (3098581) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۹:۴۴:۰۳
چرا با با الفاظ بازی می کنید.ما حدیث و رو ایت داریم که مثلا کمک به همنوع بهتر از هزار حج یا نمازه ولی کجا نوشته این دلیل میشه که تو نماز نخونی و فقط کمک کنی؟؟؟
مرگ بر آمریکا بگو،کالای داخلی مصرف کن و کالات رو به دویست کشور هم صادر کن.این ها که تعارضی با هم ندارند.حالا اگه یکی مرگ بر آمریکا میگه و کالای آمریکایی مصرف میکنه دلیل نمیشه شعرش زیر سوال بره همانطور که اگه کسی نماز بخونه و دروغ هم بگه دلیل نمیشه بگیم دیگه نماز هم نخون (3098838) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۰۲:۲۵:۰۵
این تلفن پاناسونیک ی چیزی تو مایه های "روز کوروش"در تقویم تمام کشورهای جهان و یا شعر سعدی بر فراز در سازمان ملل نی؟ (3099261) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۰:۲۳:۱۱
استدلال و بحث با شما فایده ای نداره چون عشق به آمریکا چشم شما رو کور کرده (3099423) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۰:۲۶:۱۵
اگه آمریکا با بمب اتم خانواده و بستگانت رو پودر کرده بود بازم از این انشاء ها می نوشتی؟؟؟؟ (3099426) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۲۱:۴۴:۳۵
مگه وجود گوشی رییس جمهور ميتونه توجیه خوبی برای وادادن ژاپنی ها باشه.اگه این جوره فرش دفتر آقای جان کری ایرانی پس ماهم چیزی از ژاپن کم نداریم (3105449) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۳:۴۶:۴۵
رابرت اوپنهایمر با اختراع بمب اتم لعنت ابدی را برای خودش خرید. (3098242) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۴:۳۸:۱۲
این خصوصیت قدرت است؛ و خصوصیت نفس ضعیف انسان؛دارنده را کر و کور و مستکبر می کند؛ چه ما باشیم؛ چه روم، شوروی؛فرانسه؛ بریتانیا یا آمریکای امروز؛ البته از حق هم نگذریم؛ اگر این بمب منفجر نشده بود تا تسلیم ژاپن )که یادمان نرود تجاوزگر بود( میلیونها نفر دیگر کشته می شدند (3098349) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۵:۳۲:۲۲
ژاپن محال بود تسلیم بشه
من مطمئنم با اون روحیه ای که دارند تا کل ژاپن از بین نمیرفت و یه ده بیست میلیون کشته دیگه به جا نمی موند ول کن نبودن شما روحیه ژاپنی ها رو نمیشناسی چطوره
این بمب تلفات رو کم کرد اگر این بمب نبود نصف جمعیت ژاپن و به همین اندازه هم از متفقین کشته میشدن.
مقصر اصلی ژاپنه که طرف هیتلر رو گرفته بود و خود امپراتور ژاپن و فرماندهانش مقصر اصلی هستن و بعد میرسیم به امریکایی ها
واقعیت اینه میخای قبول کن میخای قبول نکن (3098452) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۲۰:۵۱:۳۴
واقعا عجیبه نظرتون ژاپنی که در صورت کشته شدن نیمی از جمعیتش هم به جنگ ادامه میداد چطور ممکنه با دادن ۲۰۰هزار کشته تسلیم بشه؟!!تجهیزات زیادی هم از ژاپن تو این بمباران از بین نرفت. (3098926) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۸:۵۳:۲۴
نباید ژاپنی ها رو زیادی مظلوم دونست . البته اون غیر نظامیانی که دراین جنایت کشته شدند بدون شک مظلوم و قربانیان جنایتی هولناک هستن .اما دولت و ارتش ژاپن در جنگ جهانی اول و بخصوص دوم جنایتها و خیانتهای زیادی در حق مردم کره و چین و کشورهای خاور دور مرتکب شدند . سربازان ژاپنی میلیونها شهروند چینی و کره ای رو کشتند و صدها هزار زن و دختر را ربودند و وحشیانه مورد تجاوز قرار دادند. شرح جنایتها و شکنجه ها و ستمهایی که ارتش امپراتوری ژاپن در حق ملتهای چین و کره انجام داد بسیار تکاندهنده است. دین مردم ژاپن در زمان امپراتوری آیین منحط و طاغوت ساز شینتو بود که در این آیین امپراتور دقیقا خدای مردم ژاپن شناخته می شد و مردم ژاپن حتی اجازه نگاه کردن به صورت امپراتور یعنی خداوندگارشان را نداشتند و طبق این آیین مردم ژاپن از دیگر ملل دنیا بسیار برتر شناخته می شوند و موظف بودند هر نوع مقاومتی را در برابر اقتدار امپراتوری ژاپن به هر شیوه ای متلاشی کرده و ملتهای جهان را به بردگی خود وو امپراتورشان دراورند . شما قضاوت کنید اگر این ملت با این طرز فکر قبل از آمریکا به بمب اتم دست می یا فت با مردم جهان چه می کرد؟ تنها برای آزاد سازی جزایر ایوجیما بیش از 20000 نفر سرباز آمرکایی کشته شدند و دولت آمریکا محاسبه کرده بود بدون استفاده از این سلاح تا شکست کامل ارتش ژاپن باید صدها هزار سرباز دیگر کشته شوند. تا پنجاه سال بعد از پایان جنگ جهانی همچنان سربازانی پیر و ورشکسته از ارتش امپراتوری در اعماق جنگلهای اندونزی پیدا می شدند که همچنان در توهمات خود به جنگ با آمریکا ادامه می دادند و تعدادی از آنها پس از دستگیری وقتی از شکست ژاپن در جنگ پنجاه سال پیش مطلع می شدند از شدت اندوه خودکشی !!! می کردند. حال در قضاوت دوستان آیا امکان کوتاه آمدن در برابر چنین ملتی و چنین ارتشی و چنین طرز فکری چه عواقب خطرناکی می توانست داشته باشد؟ (3098776) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۲۳:۰۹:۲۱
واقعا طرز تفکر انحرافی باعث قتل عام میلیونها انسان بی دفاع شده و خواهد شد. چه هیتلر چه صهیونیست چه داعش و ... طرز تفکر انحرافی از خود شیطان هم خبیث تره. (3100366) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۰:۱۶:۱۶
اگه ژاپن در جنگ تحقیر نمیشد شاید امروز شکوفا نمیشد و دوباره دست به حماقت میزد. بعضی وقتها لازمه که آدم سرش به سنگ بخوره (3099411) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۱:۱۵:۳۴
خنده دار تر کسی است که بجای مردم کشور دیگری هم اظهارنظر کند. (3099497) (alef-13)
 
شمس
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۱۰:۴۶:۰۸
ذکر سه نکته
دایم از جنایات هیتلر صحبت می شود ولی جنایتی که ژاپن در آسیا کرد خیلی بیشتر و خشن تر بود
ژاپن ابتدا به آمریکا حمله کرد و گر نه ایالات متحده تا قبل از حمله ژاپنی ها به پرل هاربر تصمیمی برای ورود به جنگ نداشتن
همیشه مردم قربانی سیاستمدارانشان بوده اند (3103414) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۱۰:۵۳:۳۱
نباید ژاپنی ها رو زیادی مظلوم دونست . البته اون غیر نظامیانی که دراین جنایت کشته شدند بدون شک مظلوم و قربانیان جنایتی هولناک هستن .اما دولت و ارتش ژاپن در جنگ جهانی اول و بخصوص دوم جنایتها و خیانتهای زیادی در حق مردم کره و چین و کشورهای خاور دور مرتکب شدند . سربازان ژاپنی میلیونها شهروند چینی و کره ای رو کشتند و صدها هزار زن و دختر را ربودند و وحشیانه مورد تجاوز قرار دادند. شرح جنایتها و شکنجه ها و ستمهایی که ارتش امپراتوری ژاپن در حق ملتهای چین و کره انجام داد بسیار تکاندهنده است. دین مردم ژاپن در زمان امپراتوری آیین منحط و طاغوت ساز شینتو بود که در این آیین امپراتور دقیقا خدای مردم ژاپن شناخته می شد و مردم ژاپن حتی اجازه نگاه کردن به صورت امپراتور یعنی خداوندگارشان را نداشتند و طبق این آیین مردم ژاپن از دیگر ملل دنیا بسیار برتر شناخته می شوند و موظف بودند هر نوع مقاومتی را در برابر اقتدار امپراتوری ژاپن به هر شیوه ای متلاشی کرده و ملتهای جهان را به بردگی خود وو امپراتورشان دراورند . شما قضاوت کنید اگر این ملت با این طرز فکر قبل از آمریکا به بمب اتم دست می یا فت با مردم جهان چه می کرد؟ تنها برای آزاد سازی جزایر ایوجیما بیش از 20000 نفر سرباز آمرکایی کشته شدند و دولت آمریکا محاسبه کرده بود بدون استفاده از این سلاح تا شکست کامل ارتش ژاپن باید صدها هزار سرباز دیگر کشته شوند. تا پنجاه سال بعد از پایان جنگ جهانی همچنان سربازانی پیر و ورشکسته از ارتش امپراتوری در اعماق جنگلهای اندونزی پیدا می شدند که همچنان در توهمات خود به جنگ با آمریکا ادامه می دادند و تعدادی از آنها پس از دستگیری وقتی از شکست ژاپن در جنگ پنجاه سال پیش مطلع می شدند از شدت اندوه خودکشی !!! می کردند. حال در قضاوت دوستان آیا امکان کوتاه آمدن در برابر چنین ملتی و چنین ارتشی و چنین طرز فکری چه عواقب خطرناکی می توانست داشته باشد (3103436) (alef-13)
 
ارش
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۱۱:۳۱:۳۷
مشغول حمام كردن بودم نور خيره كننده اي ساطع شد و بعد همه چي فرو ريخت وقتي با تقلا خودم را از زير آوار بيرون آوردم، انگار كه كابوس مي ديدم، شهري كه قبل از حمام رفتن يك شهر زنده و شلوغ بود حالا چيزي نبود جز يك زمين شخم خورده. تپه Eba كه فاصله زيادي با خانه ما داشت و اصلا ديده نمي شد حالا جلوي چشم هاي من بود، مردم در خيابان ها، برهنه و وحشت زده بودند، برايم تعجب آور بود كه لباس هاي پاره خود را در نياورده بودند اما وقتي نزديك تر رفتم ، فهميدم اين پوست هاي تن شان است كه قلفتي جدا شده و از بدنهايي كه حالا تركيبي از گوشت و خون بود آويزان است. باران گرمي مي باريد، اما آنچه مي باريد چيزي شبيه قير داغ و چسبنده بود. هيچ كس نمي دانست چه اتفاقي افتاده و هيچكس نمي دانست كه چاره و درمان اين بدن هاي متلاشي چيست، همه جيغ مي كشيديم نه از درد، درد را فراموش كرده بوديم ، فقط نمي خواستيم آنجا باشيم. دو روز قبل آمريكايي ها اعلاميه هايي را روي سرمان ريختند و از ما خواستند شهر را ترك كنيم. خواندن اعلاميه و ترك شهر قدغن بود. امپراتور همه پيشنهادها را رد كرده بود ما هم حق نداشتيم حتا لحظه اي به عبور از چيزهايي كه از نظر او حيثيت ژاپن بود ، فكر كنيم. حيثيث ژاپن تا سالهاي بعد ما را به ريشخند مي گرفت با تاول هاي متعفن و بچه هايي كه بدون چشم و ريه بدنيا مي آمدند!
خاطرات يك بازمانده ناكازاكي "تويومي هاشيموتو"
J. A.Siemes Hiroshima- August 1945"Bulletin of the Atomic Scientists
P.5 (3103524) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۰:۵۳:۰۶
خدا آمریکای جنایتکار رو لعنت کنه (3097843) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۳:۴۶:۲۱
می‌شی‌نوما هیروهیتو یا امپراتور شووا (به ژاپنی: 昭和天皇) (زادهٔ ۲۹ آوریل ۱۹۰۱ - درگذشتهٔ ۷ ژانویه ۱۹۸۹) یکصد وبیست وچهارمین امپراتور ژاپن بود که پس از مرگ پدرش به مقام امپراتوری نایل گردید، وی بین سالهای ۱۹۲۶ تا ۱۹۸۹ امپراتور این کشور بود و تا قبل از پایان جنگ جهانی دوم وی را پسر آسمان می‌خواندند . طبق قوانین ژاپن در آن موقع امپراتور را پسر آسمان می‌نامیدند و بجز افراد خاص هر کس به امپراتور چشم می دوخت و به او نگاه می‌کرد، فوراً با شمشیر سرش از تن جدا می شد . به این دلیل عده ای از تاریخنگاران او را فردی خودخواه و نادرست می‌دانند.

در زمان حکومت وی ارتش ژاپن منچوری را اشغال کرد . او با آدولف هیتلر و بنیتو موسولینی پیمان اتحاد بست و با آغاز جنگ جهانی دوم دستور حمله به مستعمرات انگلستان و فرانسه در جنوب شرقی آسیا را صادر کرد همچنین در سال ۱۹۴۱ فرمان بمب باران بندر پرل هاربر آمریکا را داد .

پس از شکست آلمان در بهار ۱۹۴۵ هیروهیتو برای حفظ تاج و تخت خود و دفاع از جزیرهٔ ژاپن دستور عقب نشینی ارتش ژاپن از شرق و جنوب شرقی آسیا را صادر کرد . ایالات متحده آمریکا بارها از ژاپن خواست تسلیم شود ولی هیرو هیتو و مقامات نظامی ژاپن نپذیرفتند. سرانجام آمریکا دو بمب اتم در شهرهای هیروشیما و ناگازاکی ژاپن پرتاب کرد . این اقدام آمریکا ضربهٔ سختی بر پیکرهٔ امپراتوری ژاپن وارد آورد، هیرو هیتو با مشاهدهٔ این اوضاع به فکر تسلیم شدن افتاد . عده‌ای از نظامیان خواستند علیه وی کودتا کنند اما موفق نشدند و سرانجام هیروهیتو در ماه اوت ۱۹۴۵ شرایط ایالات متحدهٔ آمریکا را پذیرفت و ژاپن تسلیم شد . چند روز بعد هیروهیتو طی نطق رادیویی از مردم ژاپن خواست تا این شکست را بپذیرند و در راه ترمیم و پیشرفت کشورشان قدم بردارند همچنین اعلام کرد که از امروز دیگر پسر آسمان نیست و از هیچ قداستی نیز بر خوردار نمی‌باشد و از این پس همه می‌توانند به او نگاه کنند . (3098240) (alef-13)
 
انسانیت
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۵:۳۳:۲۵
سلام دوست عزیز
صدام حسین رئیس جمهور خونریز و خونخوار کشور عراق که علاوه بر کشتارهای فراوان در کشور خود به دو کشور ایران و کویت نیز حمله کرد و ....
اما ایران در جنگ با این خونخوار که از حمایت آمریکا و اروپا و ... برخوردار بود هیچگاه مردم غیرنظامی را هدف قرار نداد (برخلاف بمب هیروشیما و ناکازاکی). مثال پل الکوت عراق زبانزد خاص و عام است و مثال دیگرش را ریس جمهورمان در نطق اخیرش (ماشین شخصی روی پل) را نقل کردند. این نشانه انسانیت واقعی است و
من به زاده شدن در چنین کشوری با چنین رفتاری آن هم در زمان جنگ به خود می بالم... (3098455) (alef-13)
 
منطقی
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۴:۴۵:۴۰
خب واقعیت های تاریخی رو هم نباید نادیده گرفت. آمریکا مرض نداشت که. در واقع چاره ای نبود و باید ترمز جنگ را می کشید وگرنه ژاپن دست بردار نبود این انفجار تارخی از روی ناچاری و با هماهنگی بین سایر کشورها صورت گرفت و موجب توقف جنگ در آسیای شرقی شد (3098362) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۷:۴۶:۲۰
نا گفته نماند که تحقیقات بر روی پروژه هسته ای هم زمان در ژاپن هم در جریان بود(با فاصله زمانی نه ماه). قطعا اگر المان یا ژاپن زود تر به این سلاح دست می یافت امروز شعار مرگ بر ژاپن یا مرگ بر المان بایست می دادیم (3098661) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۰۲:۲۹:۰۳
اگر ی کم اطلاعات داشتید میدیدید که امریکا قبل این بمب ها 370000 ژاپنی دیگر هم کشته بود پس:ژاپن در حال تسلیم شدن بود و این بمبها به دلیل هزینه دو میلیاردی باید تست عملی میشد کما اینکه بمب دوم رو اومدن بندارن جای دیگه چون مه گرفتگی بود گفتن توراه!!!!بندازیم ناکازاکی! (3099269) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۳:۰۵:۲۰
پس چرا برای ما بده؟؟ شاید یک جنگی در گرفت و ما برای اینکه از کشته های بیشتر جلوگیری کنیم، خواستیم بمب اتم بزنیم...
برو عموجان.. (3099626) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۳:۰۶:۱۶
پس چرا برای ما بده بمب اتم دایی جان؟ (3099627) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۴:۰۵:۳۲
واقعیت اینه که دیوانه ها با هم در افتاده بودند وعاقبت جنگ دیوانگان چیزی نیست جز کشتار جمعی !! (3099679) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۰:۵۳:۴۰
آمریکا خودش از بمب استفاده کرده ولی به بقیه ... (3097846) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۴:۰۷:۳۱
همین که به بقیه اجازه استفاده نمی ده جای شکرش باقیه وگرنه خدا میدونه بعد بمباران هیروشیما ناکازاکی آیا چیزی از کره زمین باقی مونده بود ؟! (3099681) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۶:۵۶:۱۱
ای وای ، آدم دلش برای این یهودیهای مظلوم کباب میشه . راستی شما توی کدوم اردوگاه بودی که " مراحل آماده سازی آدمها برای فرستادن به کوره های آدم سوزی " رو دیدی ؟ (3099909) (alef-13)
 
مودی
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۰:۵۴:۰۹
فقط میتوان یک حرف گفت :
تنها جنایتکار هسته ای جهان ،اکنون قاضی و پلیس پرونده هسته ای ایران شده است. یعنی صد رحمت به قانون جنگل .... (3097847) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۱:۱۰:۲۸
هیچکس غیر از خودشون نمی تونست این عکسها را منتشر کنه! این پدیرفتن جنایت است! (3097890) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۲:۱۴:۲۹
این پذیرش از سر غرور است. (3098029) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۴:۱۰:۱۱
آمریکا هرگز از انجام این عمل ابراز پشیمانی نکرده ! (3099686) (alef-13)
 
مازنی
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۱:۱۷:۳۹
گذشته از اثرات آنی ولحظه ای بمب اتم شامل مرگ بد با سوختن و.. ، اثرات دراز مدت آن به مراتب خطرناک تر است که با پخش ونفوذمواد رادیو اکتیو به محیط زیست وراه یابی به بدن موجودات زنده موجب جهش های ژنتیکی وناقص الخلقه شدن نسل آنها و سرطانزایی و... میشود که هنوز آثار ان رادر نسل چندم ژاپنی های در معرض آن فاجعه می توان دید ، ایضاً اثرات ثانوی( دراز مدت) دراثر انفجارها ونشت های ناخواسته در مورد نیروگاههایی با اهداف صلح امیز انرژی هسته ای (نظیر فوکوشیما و چرنوبیل) نیز صادق است . (3097916) (alef-13)
 
آریابان
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۳:۱۴:۳۳
جنگ پدیدۀ عجیبیست با چیستی و چونی خاص خود :
در جنگهای میان دو کشور، رؤسا و فرماندهان عالی ارتش هر یک از دو کشور ، همدیگر رو کاملا میشناسند ولی مستقیم با هم نمیجنگند و طبیعتا زنده میمانند !!! و کشته نمیشوند ؛
ولی در عوض سربازانی که رو در رو با هم می جنگند وهمدیگر رو میکشند !!! ، هیچکدوم اون یکی رو نمیشناسه !! و مردمی هم که اصولا در میدان جنگ حضور ندارند توسط دشمنی که حتی قیافۀ اونو ندیدند بصورت گروهی نابود میشوند !!!؛ (3098160) (alef-13)
 
جنگ
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۵:۳۶:۳۸
سلام دوست عزیز
این تعریفی است که غربی ها از جنگ اعلام کردند وگرنه جنگ از زبان حضرت امیر(ع) و پیامبر که حتی اجازه قطع بیجای درخت و گیاهی را نمی دادند با این تعریف تفاوت دارد.
در جنگ تحمیلی از سوی کشور ما نیز چنین مواردی رعایت شد اما حیف که تاریخ را می خوانیم اما سعی نکردیم آن را که تجربه کردیم و عمل کردیم بنگاریم... (3098462) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۱:۲۳:۱۰
مرگ بر شیطان بزرگ آمریکا حامی درجه یک خشونت و ترور در جهان (3097933) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۱:۲۸:۱۲
سلام
این بمب روی زمین(پس از برخورد با زمین) منفجر شد یا بر فراز این دو شهر؟ (3097945) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۲:۴۵:۲۹
بمب اتمی در آسمان منفجر می شود. بمب هیروشیما در ارتفاع ۶۰۰ متری بالای ساختمانی که در حال حاضر به عنوان نماد به همان شکل بعد انفجار باقی مانده است منفجر شده است. (3098095) (alef-13)
 
مهندس
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۳:۱۴:۴۳
در ارتفاع حدود 500 متری منفجر شد. برای حد اکثر خسارت. (3098162) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۳:۴۲:۱۲
بر فراز در فاصله نیم کیلومتری با زمین منفجر شد همشون رو هوا منفجر میشن تا اثر حداکثری بذاره (3098228) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۳:۴۸:۵۳
بمب اتم در ارتفاع مشخصی بالای هدف منفجر میشود تا شعاع تخریب بیشتری را شامل شود. (3098253) (alef-13)
 
سپیده
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۴:۰۷:۰۷
در 550 یا 580 متری زمین (بوسیله کنترل و فعال شدن یک ارتفاع سنجی که داخل بمب بود) منفجر شدند! (البته داخل هواپیما برنامه ی انفجارش را تنظیم کردند!) (3098283) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۴:۲۸:۳۴
این بمب ها بر فراز هدف منفجر میشدند (3098320) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۴:۴۶:۲۱
دوست عزیز این بمب ها در فاصله ۱۵۰ متری از سطح زمین منفجر شدن برای همین بعد از انفجار گودال بزرگ یا چیزی شبیه به اون پدید نیومد ولی در عوض تا شعاع ۱۵۰۰ متری همه چیز خاکستر شد و تا شعاع چندین کیلومتر همه چیز منهدم شد به عنوان مثال گرمای حاصل از انفجار اینقدر بالاست که باک بنزین ماشینهای پارک شده یا کپسولهای گاز منفجر میشن خلاصه اینکه وحشتناکه. (3098363) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۷:۵۲:۰۸
بابا حالا اینقدربه متراژ وارتفاع انفجاربمب گیرندین! تعجب من ازکسانی است که این جنایت رابه بهانه ی پایان جنگ جهانی دوم توجیه می کنن!! حالافرض کنیدیه کشوری مثل ایران به بهانه ی پایان نزاع 60ساله اسرائیل وفلسطین وجلوگیری ازکشتاربیشترانسانها؟؟!!!! بیادیه بمب اتم روی اسراییل بندازه ! خوب کسی ازماچنین توجیهی رو می پذیره؟.....آمریکاییها اگه راست میگن خوب می رفتن کاخ امپراتورژاپن روباخاک یکسان می کردن یا پایگاههای نظامی ژاپن رونابودمیکرن نه اینکه دههاهزارغیرنظامی بی گناه رو سه سوته جزغاله بکنن!!! (3098670) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۰۲:۳۰:۱۶
1500 متر نه.1.5 کیلومتر (3099270) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۹ ۱۲:۳۰:۰۲
ببینید عدد دقیق 560 متر و بیست سانتی متر و 6 میلیمتره و این محاسبات دقیقشه
اقا ول کنید این بحث رو یه جایی منفجر میشه دیگه عاقبتش هم کشته شدن ادما است حالا چه 100 متر چه 500 متر
کلا ایرانی جماعت توی این بحثها همیشه ژست متخصص رو میگیره انگار بمب رو خودش ساخته. جوری حرف میزنن انگار اونجا بودن و طوریشون هم نشده . بله من بمبه رو دیدم تا 500 کمتری اومد منفجر شد و مردم رو جزغاله کرد و..
یه کم فرهنگمون رو اصلاح کنیم. (3106786) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۹ ۱۲:۳۸:۵۱
بخدا قسم این ژاپنی که من میبینم با اون روحیه محال بود تسلیم بشن اصلا تسلیم در کار این ادما نیست تسلیم در فرهنگ اینا زشته و کسی که تسلیم بشه نهایتش خودکشی باید بکنه و اگر اون بمب نبود قطعا الان هم باز کشور یاغی بودن. بمب محکومه اما ژاپنی ها جنگ رو شروع کردن و ادم ها کشتن و با هیتلر تا اون زمان 71 میلیون رو کشته بودن بالای 100 میلیون هم معلول و زخمی درست کرده بودن جنایتها در کره و چین فرموده بودن. بمب بهشون فهمون که زمانه و دوره سامورایی بازی تموم شده ادم شدن سرجاشون نشستن الان 70 ساله ارومن. (3106817) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۱:۳۲:۳۵
عجب عکسای فوق العاده ای بود.... (3097951) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۱:۴۳:۵۳
استفاده از بمب اتمی جون میلیون ها نفری رو نجات داد که اگر از بمب استفاده نمیشد طی جنگ میمردن. استفاده از بمب اتمی یک تصمیم هوشمندانه بود (3097968) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۲:۱۶:۰۶
شما واقعا فکر میکنید بعد از شکست هیتلر ژاپن به تنهایی جنگ رو ادامه میداد؟! (3098032) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۱:۱۹:۰۷
نه، شما چی فکر می کنی؟ (3099502) (alef-13)
 
مغ
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۲:۴۱:۴۱
از قبیل همین تصمیمات هوشمنانه است که روزانه افراد زیادی به خاطر اون در عراق و افغانستان دارند کشته می شوند . . . (3098079) (alef-13)
 
مودی
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۲:۴۴:۲۲
یه کم تاریخ بخون بعد از این اقدام جنایتکارانه دفاع کن...
اولا به هیچ عنوان جلوی جنایت رو نمیشه با جنایت گرفت و هدف وسیله را توجیه نمیکند....
دوما سفارت ژاپن در سوییس یک هفته قبل از انفجار اتمی ، اعلام کرده که در صورتیکه امپراطور ما درمسند بماند و به او بی احترامی نشود اماده تسلیم و به زمین گذاشتن سلاح هستیم. ولی امریکایی ها عمدا خود را به نفهمیدن زدند تا نتیجه پروژه سه ساله منهتن را که زیر نظر یک دانشمند جنایتکار به نام اوپنهایمر انجام شده بود عملا و در صحنه جنگ تست کنند ....
از سوی دیگر از ابتدای سال 1944 و با حمله متفقین به نرماندی و تصرف فرانسه شکست فطعی دول متحدین بر همه کارشناسان و استراتژیست های جنگی اشکار شده بود و حتی بعضی از فرماندهان زیرک و با هوش المانی هم این را فهمیده بودند و به همین دلیل کودتایی را علیه هیتلر طراحی کرده بودند که شکست خورد و مسببین ان توسط هیتلر تیرباران شدند و این موضوع یعنی شکست المان و ژاپن کاملا اشکار شده بود و ژاپنی ها فقط به دنبال راهی برای تسلیم میگشتند که کمتر تحقیر شوند و به همین دلیل هم در نهایت پیام تسلیم را فرستادند اما امریکایی ها.....
با مشخص شدن دورنمای قطعی پیروزی متفقین ، رقابت پیدا و پنهانی بین روسیه در شرق از یکسو با امریکا و انگلیس و فرانسه در غرب از سوی دیگر شروع شد تا بعد از خاتمه جنگ هر کدام بتواند در صحنه معادلات جهانی دست برتر را داشته باشند و چون ارتش سرخ شوروی بزرگترین ارتش موجود ان زمان به لحاظ تعداد نفرات بود بنا بر این غربی ها به رهبری امریکا به دنبال راهی برای به چالش کشیدن ارتش سرخ و ایجاد توازن قدرت بودند ......
با به نتیجه رسیدن پروژه منهتن و تولید بمب اتمی ، آنها به لحاظ نظری میدانستند که سلاحی را تولید کرده اند که میتواند برتری تعداد نفرات در صحنه جنگ را حذف کرده و قدرت برتری ایجاد کند ولی اولا برای تست عملی آن و ایجاد اطمینان برای خودشان و دوما برای نشان دادن قدرت مهیب و تخریب گر سلاح جدید به رقیب بعد از جنگ یعنی روسیه و داشتن دست برتر در صحنه جهانی بعد از جنگ ، ژاپن را که شکست خود را اعلام هم کرده بود به عنوان محل ازمایش مرگبار خود انتخاب کردند تا به همه جهان اعلام کنند که همه بدانند دولت برتر و دست بالاتر فردای جنگ جهانی ذوم امریکاست و در واقع صدها هزار ژاپنی در روز انفجار و تا سالها بعد از ان قربانی شدند تا دنیا صدای قدرت برتر بعد از جنگ را بشنود و بشناسد.....
لعنت بر تمام جانیان و جنایتکاران تاریخ .....
الف لطفا منتشر کن (3098087) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۱:۲۰:۲۵
ممکنه آدرس اون تاریخو به زبان انگلیسی برایمان بنویسی.
الف لصفا منتشر کن. (3099503) (alef-13)
 
بیژن
۱۳۹۴-۰۵-۱۷ ۱۳:۱۹:۳۵
متشکرم و واقعیت هم همین بود که نوشته اید (3101505) (alef-3)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۰۹:۵۸:۰۶
مودي جان گرامي
همونطوري كه شما حرف ديگران رو رد ميكنيد و آنها رو با تمسخر به خواندن تاريخ ارجاع ميديد و معتقديد كه اطلاعاتي كه آنها دارند و از منابع تاريخي گرفته اند ايراد داشته و غلط است از كجا معلوم كه كتاب تاريخ شما ايراد نداشته باشد ؟ اگر آن فرض درست است اين فرض نيز ميتونه درست باشه . هيچوقت توو زندگي حكم ابدي نده و راهي رو براي فرار باز بزار و پلهاي پشت سرت رو خراب نكن . من در ژاپن زندگي كرده ام خلاصه وار بهت بگم كه هر چي در مورد مردم ژاپن ميدوني بريز دور . ابدا اون چيزي نيستند كه تبليغ ميكنند . الان نميخوام در مورد صفات آنها بنويسم فقط بگم كه اين مردم تسليم شدن در زندگيشون نيست و همانطوري كه در اسلام شهادت هم نوعي پيروزي محسوب ميشه در فرهنگ آنها هم مرگ به معناي شكست نيست و مردن براي وطن برايشان افتخار و هيچ چيزي مانع جنگيدنشان نميشود . صفات خوب و بدشان به خودشان مربوط است اما بدانيد كه جامعه اي بسيار فاسد ( به جهت اخلاقي) دارند و تمام نظمشان بدليل ترس شديدشان از پليس وسيستم قضايي آنهاست . با كساني كه در آنجا زندگي كرده اند صحبت كنيد نه با خبرنگاراني كه با يك سفر يك هفته اي فرهنگ آنها را بررسي ميكنند و به به و چه چه ميكنند . عزيزم هر چه ميدانيم را در كتب تاريخي ميخوانيم و معمولا افراد بي طرف تاريخ را نمينويسند . پس هم اطلاعات شما و هم اطلاعات طرف مقابل چندان قابل استناد نيست . يك موزه اي در هيروشيما وجود دارد كه با جزئيات اسناد و مدارك آن واقعه شوم را به نمايش عموم ميگذارد اما در اين ساختمان عريض و طويل هيچ اشاره اي به عملكرد و وضعيت نظامي اين كشور در آن زمان نميكند و ببيننده بنظرش ميرسد كه مردم ژاپن داشتند زندگي عاديشان را ميكردند و كشور آنها در صلح و صفا با همسايگانشان بسر ميبرد كه آمريكا ناگهان بدون دليل شروع به بمباران نمود . واقعا هيچ حرفي در درگيريها و كشور گشائيهاي خودشان در اين موزه نيست . فقط مظلوم نمايي . منهم استفاده از سلاح كشتار جمعي رو محكوم ميكنم و اشاره اي به جمله آخرتان . جنايتكاران هميشه اونهايي نيستند كه شما در صحنه جنگ رودرروي خودتان ميبينيد شايد جنايتكار واقعي در كاخ خودش نشسته باشد و شما اصلا متوجه نشويد ( مثل داعش كه ميدانيد چطور و از كجا دستور ميگيرند و جنايتكار واقعي آنانند) (3103304) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۲:۵۳:۰۱
منفی . این دقیقا استدلال آمریکایی هاست برای توجیه جنایتشان.
در زمان بمباران جنگ عملا تمام شده بود چرا که آلمان و ایتالیا تسلیم شده بودند و ژاپن هم توانی برای جنگیدن نداشت. اما آمریکایی ها برای تست بمبشان و به دست آوردن قدرت چانه زنی برای تقسیم قدرت در دنیای پس از جنگ این جنایت را انجام دادند. (3098111) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۳:۲۳:۵۱
مرگ بر جنگ (3098184) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۴:۲۶:۳۸
مرگ بر جنگ طلبان ! (3099706) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۳:۵۳:۱۷
زمانی که آمریکا از بمب اتم استفاده کرد جنگ با آلمان پایان یافته بود ولی ژاپن تسلیم نشده بود . بدون این کشتار فجیع غیر نظامیان هم میشد پس از مدت کوتاهی به جنگ پایان داد. نگرش شما به استفاده از این بمب بسیار غیر معقول و هراس آور است. (3098259) (alef-13)
 
سپیده
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۳:۵۹:۵۴
قشنگ، می تونست روی منطقه ی جنگی بندازه یا آنکه یه جای پرت، تا با دیدن قدرت این بمب، ژاپنی ها بفهمند دیگه نمیشه مقاومت کرد! ( اتفاقا برخی از سازندگان این بمب ها که بعدا از پروژه ها بیرون رفتند ادعا کرده بودند که شرط گذاشته اند که ابتدا بمب ها را بصورت تهدید آمیز در دریای نزدیک شهرها بیندازند!) اما سیاست مداران امریکایی بخاطر نفرتی که از مقاومت ژاپنی ها داشتند، عمدا و از روی غیض این بمبها را بر سر مردم ریختند! (بعد بواسطه ی تحریک وجدان های بیدار این سفسطه را که این بمب ها باعث پایان جنگ و جلوگیری از هدر رفتن خون انسانهاست، منتشر کردند!) (3098271) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۴:۲۸:۱۴
بعضي ها اينقدر بي هويت هستند كه فقط حرفهاي آنها را طوطي وار تكرار مي كنند. (3098319) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۰:۱۳:۴۴
حالا چون نظرش مخالف تو هست دلیل نمیشه توهین کنی عزیز جان.
بدون انداختن بمب اتمی هم ژاپن کمی بعد تسلیم میشد، یا حداقل میشد بمب را جایی غیر مسکونی انداخت تا ژاپن بترسه.. اما، آمریکا دو میلیارد دلار خرج ساختن بمب اتمی کرده بود تا با انداختنش شوروی رو بترسونه و پس از جنگ دست بالا رو در معادلات قدرت داشته باشه.. (3099407) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۴:۵۱:۰۱
کشتار مردم و غیر نظامیان با هبچ توجیهی قابل پذیرش نیست جنگ فقط باید شامل نظامیان شود.
ضمنا" بمب دوم به ناگازاکی اصلا" توجیه نداشت هرچند بمب اول در هیروشما نیز مردود بود.
خلاصه عصر وحشی گری سپری شده و دیگر دنیا قبول نمی کند بر علیه مردم عادی و حتی نظامیان بمب اتمی استفاده شود. (3098372) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۴:۵۵:۵۳
خداوند به انسانها قدرت فکر کردن داد تا قبل از هر عملی یا ابراز عقیده ای فکر کنند. حرف شما تکرار همان توجیه منافقانه مقامات آمریکایی است که با بمب اتم و کشتار صدها هزار نفر به بشریت خدمت کردند!
اما حقیقت این است:
1.این بمب ها تابستان 1945 منفجر شد در حالی که 4 ماه قبل از آن یعنی در اول بهار 1945 هیتلر که رکن اصلی جنگ بود خودکشی کرده بود.

2.دو روز قبل آن هم موسولینی، رئیس جمهور ایتالیا که رکن دوم جنگ بود، دستگیر شده و جنگ عملاً خاتمه یافته بود.

3.ژاپن هم از دو ماه پیش اعلام کرده بود آماده تسلیم است.

آمریکا سلاحی را ساخت و باید آن را امتحان می کرد و آن را به روی مردم ژاپن امتحان کرد و چنگ و دندانی هم به شوروی نشان داد.

آمریکا از به خطر افتادن منافعش ترسید و بنا به گفته اوباما در مقابل ایران راه دیگری جز مذاکره نداشت و به اجبار با ایران مذاکره کرد.
مطمئن باش جان و مال و ناموس و مملکت شما برای آمریکا پشیزی ارزش ندارد. (3098383) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۶:۱۸:۵۰
کاش خودت هم جزو اون مردمی بودی که چتر مهربانانه این بمب بالای سرشون باز شد ، تا دیگه از این افاضات نکنی (3098563) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۶:۲۳:۱۴
آدم یاد میز کاخ سفید و گزینه نظامی روی اون میفته ! اینکه میگن با بازرسیهای هدفمند میخوان گزینه نظامی رو مطمئن تر اجرا کنن ! لابد الان کارگرهای اونها دارن روی بمبی که میخوان برای ما هدیه بفرستن امضا میکنن و یادگاری مینویسن ! (3098564) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۹:۴۶:۴۵
این وسط گناه بچه ها و زنهای بیگناه این دو شهر چی بود؟؟؟ باید کشته میشدن تا در اروپا کسی کشته نشه؟؟؟؟
گناه ده نسل بعد از اونا چی بود؟؟؟؟ (3098847) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۰:۵۵:۲۰
ژاپن یک هفته قبل از این اعلام تسلیم شدن خود را کرده بود.به شرط ماندن امپراطور ژاپن.
حتی در یک نامه به رییس جمهور امریکا اعلام شده بود که بمباران ژاپن را کم کنید تا ژاپن اعلام تسلیم شدن بدون شرط را نپذیزد و امریکا بتواند اثر بمب اتم را بر روی مردم آزمایش کند و گوشه چشمی به جهان بنماید!!!!!!!
جالبه بدونید که بعد از ازمایش بمی امریکا با پدیرش این شرط موافقت کرد (3099462) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۳:۰۸:۱۲
باریک الله به هوش شما. پس بذارن ما هم هوشمندانه چندتا بمب بسازیم، شاید روزی خواستیم هوشمندانه از اون استفاده کنیم. (3099630) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۴:۲۳:۵۰
این آزمایشی بود که توسط آمریکا یا شوروی قطعا انجام می شد اما شرایط برای آمریکا مهیا شد و پیش دستی کرد ! تصور کنید اگر این آزمایش تا کنون انجام نشده بود هنوز قدرت واثرات آن بر جوامع بشری درحاله ای از ابهامات باقی بود وهر لحظه بیم انجام آن می رفت اما امروز همگان می دانند انفجار اتمی یعنی چه به همین دلیل جای تعجب ندارد که همان قدرتهای دارای بمب بیش از دیگران از آن بترسند ! (3099705) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۴:۲۹:۲۸
ساخت و نگهداری واستفاده از بمب اتم هیچ توجیهی ندارد . (3099713) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۱:۵۵:۲۱
ژاپني هاي بدبخت بعد از اين كشتار هم تاكنون مثل يك مستعمره موندند وهيچ كاري نكردند(فقط يك دقيقيه سكوت سالانه وچند تا دسته گل يادبود)
اين يعني بي تفاوتي كه آمريكايي ها عاشقش هستند (3097989) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۲:۳۶:۴۰
حقشونه وقتی اونطور دیوانه وار طرف هیتلر رو گرفتن و شروع به کشتار کرده بودند و جهان رو نا امن کرده بودند باید میدانستند که بالاخره جهان سیلی محکمی به گوششون میزنه
بعد از اینکه متفقین درسدن المان رو که یه شهر فرهنگی بود با بمب شخم زده و نابود کردند کسی پرسید که خب جنگ که رو به اتمام بود چرا درسدن رو صاف کردید ؟
پاسخ این بود: برای اینکه مردم المان بدانند طرفداری و حمایت از دیکتاتور هزینه داره
این طرفداری مردم المان از دیکتاتور یعنی هیتلر 60 میلیون انسان رو از بین برد و بیش از 100 میلیون رو احتما زخمی و مجروح و قطع نخاع و نابینا و...کرد. چه زندگی ها که نابود شد
به نظر من گاهی درس عبرت لازمه
هر کشوری امنیت جهان رو به خطر بندازه نباید عاقبت خوبی داشته باشه و این باید به یه اصل تبدیل بشه و متجاوزین بدانند که دنیا تحملشون نمیکنه.
خود امریکا هم یه روز یه سیلی باید از جهان بخوره امیدوارم ما زنده باشیم اون روز رو ببینیم. (3098069) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۰۰:۲۰:۴۰
آقا اجازه! میشه این قاعده را به مردم عراق هم تعمیم بدیم و نتیجه بگیریم الان یا در سال 1991 یا 2003 چوب حمایت از صدام را دارند نوش جان می کنند؟؟؟؟؟ (3099180) (alef-13)
 
مودی
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۰۸:۵۷:۵۹
تاریخ بخوانید و بعد حرف بزنید (3099357) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۲۰:۱۹:۰۸
شما برو تاریخت بخون ما خوندیم و اگاهانه حرف میزنیم
استدلالت کجا است؟ استدلال نیاوردی فقط حمله به شخص کردی که مغالطه در استدلاله (3100175) (alef-13)
 
مهندس
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۳:۱۸:۲۶
زاپنیهای بد بخت ؟؟؟؟
خوابی یا بیدار عمو یادگار؟؟؟؟ (3098171) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۳:۲۴:۵۵
این یعنی دست از جنگ کشیدند حالا شما هر چی میخای فکر کن (3098186) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۳:۲۷:۳۹
به جای مرگ بر آمریکا گفتن های سالانه و هفتگی، همین که پرفروش ترین خودروها و اجناس الکترونیکی موجود توی آمریکا، همگی ژاپنی هستن، کافی نیست؟ (3098192) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۳:۴۲:۵۷
تو همون دنیای کوچکت بمون (3098232) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۲:۲۴:۱۷
چه احمق هستند آماده کنندگان بمب اتمی برای پرتاب. روی بمب اتمی ((مرد چاق)) نوشتند بوسه دوم بر امپراتور ژاپن و بعد آن را بر سر زنان و کودکان و مردان و جوانان و پیران و حیوانات و گیاهان و ساختمان ها پرتاب می کنندو در یک چشم به هم زدن این همه ویرانی به بار می آورند. این نشان می دهد که هنوز در دنیا قدرت در دست احمق هاست که نمی توانند درک درستی از نتیجه اقدام خود داشته باشند. عاقلان دنیا باید هر چه زودتر شمشیر را از دست زنگی مست خارج کنند که اگر دیر بجنبند آنچنان بر سر آنان فرود خواهد آمد که از وسط نیمه خواهند شد. (3098047) (alef-13)
 
آنها می دانستند!
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۵:۴۴:۴۸
سلام دوست عزیز
اتقاقا آنها می دانستند که این بوسه برای امپراتور ژاپن و استالین شوروی است وگرنه آن را به جای هیروشیما و ناکازاکی روی توکیو پایتخت ژاپن رها می کردند، آنها می خواستند امپراتور ژاپن باقی بماند و بجای تسلیم در جنگ که پذیرفته بود نوکری آمریکا را بپذیرد تا نتیجه آن (آمانو) را امروز بچیند... (3098481) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۳:۴۲:۳۴
امریکای مودب وباهوش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3098231) (alef-13)
 
سپیده
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۴:۰۵:۰۵
قشنگ، می تونست روی منطقه ی جنگی بندازه یا آنکه یه جای پرت، تا با دیدن قدرت این بمب، ژاپنی ها بفهمند دیگه نمیشه مقاومت کرد! ( اتفاقا برخی از سازندگان این بمب ها که بعدا از پروژه ها بیرون رفتند ادعا کرده بودند که شرط گذاشته اند که ابتدا بمب ها را بصورت تهدید آمیز در دریای نزدیک شهرها بیندازند!) اما سیاست مداران امریکایی بخاطر نفرتی که از مقاومت ژاپنی ها داشتند، عمدا و از روی غیض این بمبها را بر سر مردم ریختند! (بعد بواسطه ی تحریک وجدان های بیدار این سفسطه را که این بمب ها باعث پایان جنگ و جلوگیری از هدر رفتن خون انسانهاست، منتشر کرد و ساده لوحی هست که این ادعای آونها را بپذیریم!) (3098278) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۴:۵۴:۱۸
ژاپنی ها اگر زودتر سرعقل آمده بودن و با آمریکا صلح میکردن همچین بلایی سرشون نمیامد. اون موقع که به پرل هاربر حمله کردن باید فکر اینجاش رو هم میکردن (3098378) (alef-13)
 
قلی
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۵:۲۷:۳۰
70 سال پیش آمریکا بمب اتم داشته!!!!!!!!!!!
خدایی خیلی پیشرفته بوده :D (3098443) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۵:۵۶:۲۵
عجیبه که بعضی ها از جنایتی به این وحشتناکی دفاع میکنن و بعد اسم خودشون رو هم میذارن " انسان " . یاد فریدون مشیری به خیر که میگفت :

هیچ حیوانی به حیوانی نمیدارد روا
آنچه این نامردمان با جان انسان می کنند (3098516) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۲۰:۲۵:۴۰
عزیز جان اول ژاپن بود که به امریکا حمله کرد امریکا اصلا داخل جنگ نبود (3100180) (alef-13)
 
هوشنگ
۱۳۹۴-۰۵-۱۷ ۱۳:۲۳:۱۸
ممنون از شما صادق عزیز . اما منظور ما در اینجا انسانها نبود . منظور ما آمریکایی ها بود (3101511) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۶:۰۱:۲۰
بابا دمتون گرم خیلی باحالین اگه همین بمب بالای سر خودتون و پدر و مادر و خواهر و برادر و زن و بچه تون منفجر شده بود بازم ازش تعریف میکردین ؟ اگه توی چشم به هم زدن جزغاله شده بودین بازم از اونی که این هدیه رو براتون آورده بود تشکر میکردین ؟ البته که نه چون دیگه جز خاکستر چیزی ازتون نمونده بود که اینجوری ژست بگیرین (3098532) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۴:۴۷:۲۴
تو یه چشم به هم زدن بهتر از زخم شمشیره که زجر کش می کنه !! جنگ همیشه وحشتناک وغیر انسانی بوده حالا با هر سلاحی ! (3099731) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۴:۵۷:۰۸
شایددر آینده بمب اتم دیگری منفجر نشود . اما مطمئن باشید آمار کشتگان وخسارات ناشی از جنگها نزاع ها وترورها هزاران برابر کشتار هیروشیما وناکازاکی ادامه خواهد داشت !! (3099748) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۱۴:۲۶:۲۵
شده هم ، همین الان سوریه به تنهایی با دویست وپنجاه هزار کشته و 7 میلیون آواره ( نیمی از جمعیت کشور سوریه ) حاصل از جنگ داخلی پیشتازه (3104174) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۶:۱۱:۵۹
من از مباحث بعضی دوستان به این نتیجه رسیدم که بمب اتم یه وقتایی لازمه! چون برای نجات جون یه عده آدم بیشتر باید یه عده آدم کمتر رو کشت. پس حتما به همین دلیله که امریکا و روسیه و بعضی کشورای دیگه بمب اتم دارند که با استفاده از این منطق! در موقع ضرورت! این بمب رو روی سر آدمای دیگه ای بریزند. ولی ما نباید داشته باشیم چون ما نمیتونیم تعیین کنیم چه موقع لازمه و ممکنه روی سر کشورهای خودشون و متحدشون بریزیم که چون متمدن ترین آدم های روی زمین هستند! کسی نمیتونه چنین نتیجه گیری ای رو درباره اونا بکنه و بمب رو سرشون خالی کنه!
واقعا اینجاست که باید گفت کشورهایی مثل امریکا و روسیه مستکبرند یعنی احساس بزرگی و تکبر و آقایی بر جهان رو دارند و از این رو هر ظلمی رو بتونن به مردم مستضعف جهان می کنند و روشن!فکران جهانی به جای اینکه ظالم رو محکوم کنند ازش حمایت می کنند. وای بر ظالمین جهان در روزی که همه اسرار عالم آشکار می شود. (3098552) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۰:۱۸:۵۵
اگه همه کشورها بمب اتم داشته باشن در دنیا هیچ امنیتی نمیمونه (3099416) (alef-13)
 
س
۱۳۹۴-۰۵-۱۹ ۰۸:۲۳:۳۶
این حد که کدوم کشورها باید داشته باشن رو کشوری تعیین می کنه که خودش جنایتکاره و ظرفیت بمب رو نداشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟عایا؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3106171) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۶:۳۱:۵۳
چه کیس قابل اعتماد نیست؟ ایران یا شیطان بزرگ

جنگ تمام بود ولی آزمایش هسته ای ناتمام.
مرگ بر آمریکا (3098573) (alef-13)
 
وحشی گری دفاع داره ؟؟
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۷:۲۱:۱۰
یه عده که نمیدونم چی اسمشون رو بذارم دارن تمام فد از این عمل کثبف آمریکای شیطان صفت دفاع می کنن اون هم طوری که خودشون دفاع نمی کنن !
و واقعا باید تاسف خورد ! اون ها ملتی رو دوست دارن که جیک هم نزنه ! مردم بدبخت ژاپن جرات ندارن یک کلمه ادعای حق و حقوق کنن از این کشور وحشی !
یه عده میگن به به و چه چه که چه کار خوبی کرده و مردم باید ساکت باشن ! برید بمیرید شما حتی آبروی کلمه انسان رو هم بردید ! فکر کردید آمریکا بیاد توی کشورتون میشه گلستان ؟؟ توی عراق و افغانستان و ویتنام که بهشت درست کرد انشاا... سر شما هم بیاد البته نه توی خاک پاک این وطن و به معشوقتون شیطان پلید تاریخ ، کثیف ترین حکومت فعلی جهان آمریکا برسید تا ببینید نتیجش چی هست ! آزاده بودن خیلی بهتره از اینه که تمام قد فکر خودت رو تسلیم یه کشور کنی که هر وحشی گری کرد بعد از خودشون بهتر توجیه کنی ! (3098635) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۲۱:۴۶:۱۳
ببین بمب اتم بده ولی ژاپن قصد تسلیم نداشت و قطعا تا اخرین نفر می جنگید در این صورت هم عده بیشتری کشته می شدند و هم از متفقین تلفات زیادی بر جا می ماند. ده برابر این امار تلفات به جا میذاشت. به جای اینکه از این زاویه نگاه کنی از زاویه اینکه ژاپن اومده بود طرف هیتلر و کلی ادم کشت و جنایت کرد به قضیه نگاه کن. طرف توی جنگه دوست نداره 100 هزار سربازش رو هم توی ژاپن از دست بدهد خسته است و 60 میلیون هم تلفات تا اون لحظه بوده کسی حوصله اینکه بیاد جوانمردانه عمل بکنه رو نداشته. همه ژاپنی ها هم موافق ادامه جنگ بودن اصولا روحیه شون همینه. اون بمب یک جنایت بود ولی یک راه حل سریع بود و درس عبرتی بزرگ برای دنیا. شاید اگر اون اتفاق نمی افتاد بمب بزرگتری بر شهری بزرگتر انداخته میشد با تلفات بیشتر. به نظر من ژاپن چاره دیگری نذاشته بود برای امریکا (3098978) (alef-13)
 
کوروش
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۸:۳۴:۰۰
گیرم نه ایرونی هستین ( که بفهمین آمریکا شبیه همین کار رو با مردم خود ما و دیگران هم کرده وقتی هواپیمای ما رو زده یا بمبهای ساخت اون بر سر ما ریخته ) و نه شرف دارین ( که از کشته شدن مردم بی دفاع لذت نبرین و بیشتر از اونکه عاشق تویوتای اونها باشین دلتون برای زن و بچه بدبختشون که اونجوری کشته شدن بسوزه ) ، لااقل قد یک سر سوزن شعور داشته باشین ( که بدونین الان هم هزار تا بمب توی آمریکا و اسراییل برای کشتن ما ردیف شده و ممکنه یک روزی به زندگی شما و یا ما خاتمه بده بی اینکه بپرسه کدوم ما دوست آمریکای کثافت بودیم و کدوممون دشمنش ) (3098752) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۲۰:۳۲:۱۲
شما فقط توهین کرده بودی و تهدید و..استدلالی نداشتی
ژاپن به دنیا اعلان جنگ کرده بود و جنگی که راه انداخته بودن 60 میلیون ادم رو تا اون زمان کشته بود ادمایی که با اون دو بمب کشته شدن همه موافق امپراتور و جنگ بودن و طبق تفکرات ژاپنی ها 100 درصد متعهد به فرمان و اهداف امپراتور و ژاپن بودن، طرف به جای اینه سربازاش از بین برون تصمیم گرفته ژاپنی ها از بین بروند که جنگ را هم خودشان شروع کرده بودند. عبرتی شد برای ژاپن که دیگه این حرکات رو انجام ندهد الان 70 ساله مثل بجه ادم مشغول زندگی خودشون شدن و دست از جنایت برداشتن همه هم میگن ژاپنی ها خوبن . اون موقع اما سامورایی بازی راه انداخته بودن تاوانش رو هم دیدن.
شما بهتره بری جنایاتی که ژاپنی ها در قرون گذشته کردن رو بخونی بخصوص با چین و کره برو ببین چه کردن
من با المان در حال جنگم یهو میاد از پشت بهم خنجر میزنه و دنیا رو در معرض نابودی کامل توسط نازیسم قرار داده بودن دنیا داشت سقوط میکرد. سیلی محکمی خوردن الانم ملت ارومی شدن .خیلی مواقع منطق فایده نداره باید زور به کار برد.
این حرفهای زیبا هم مال کتاباست عزیزم
در دنیای واقعی معادلاتی دیگه ای حاکمه خیلی وقت زور لازمه
اگر این دو بمب نبود اتفاقات زیر می افتاد:
1- تعداد زیادی امریکایی و ژاپنی کشته می شدن
2-ژاپن دست از تجاوزاش بر نمیداشت و دو سه تا جنگ دیگه تا حالا راه انداخته ب.ود
اینکه امریکا خودش کشور زورگویی شده یه بحث دیگه است باید دید چه اتفاقی برای خود امریکا میفته تا مثل ژاپن بادش خالی بشه
من طرفدار زور هستم همینجا با طرف صحبت میکنی منطق نمیفهمه ولی یه چک که میخوره مغزش بهتر کار میکنه و پولت یا حقت رو زودتر بهت میده
اگر نمیدونی بدون که زور حلال خیلی از مشکلاته هر چند برای ما زشته ولی راه حل خوبیه. با منطق راه بیای من چاکرتم منطق نفهمی اون موقع زور باید وارد عمل بشه (3100184) (alef-13)
 
سالار
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۱۹:۰۳:۵۴
کشته شدگان جنگ جهانی دوم:
چین: حدود بیست میلیون نفر
اندونزی: حدود 4 میلیون نفر

و در طرف مقابل ژاپن: حدود 2/7 میلیون نفر

فکرر کنم این آمار نشاندهنده نحوه برخورد درست با پسر آسمان رو نشون میده!
و الف هم که منتشر نمیکند! (3098792) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۲۰:۱۹:۱۱
کی گفته آمریکاییها از بمب اتم استفاده کردن که جنگ رو تموم کنن و خونهای دیگه ای ریخته نشه ؟ بجز خودشون کدوم احمقی این رو باور میکنه ؟ اونها فقط به خاطر حمله ژاپن به به بندر پرل و برای انتقام گیری شخصی این کار رو کردن بعد هم با یک مشت دروغ و مزخرفات ، وحشیانه ترین آدم کشی رو توجیه کردن
به این نکته دقت کنین که آمریکا وقتی وارد جنگ شد که مطمئن بود به خاطر فاصله جغرافیایی که با کشورهای طرف درگیری داره ، تقریبا در امانه و میتونه به اونها حمله کنه بدون اینکه بهش حمله بشه ! حمله ژاپن به پرل هاربر عملا این تز رو شکست داد و دولتمردان مجنون آمریکا برای حفظ پرستیژ ظاهریشون هم که شده تصمیم به قتل عام هزاران انسان بیگناه ( در شهرهای مسکونی ، نه میدون جنگ !!! ) گرفتن (3098885) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۱۴:۳۲:۰۴
بالاخره کار ژاپن در اتحاد با هیتلر وآدمکشی در چین وحمله به بندر پرل هابور درست بود یا نه ؟؟ (3104204) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۲۰:۲۰:۳۲
اوه اوه اوه ، چه خبره اینچا !! آدم ندونه فکر میکنه رفته فروم داعش !! اینا دیگه کین که از بمبارون اتمی خوششون میاد ؟؟ الان داعش نیرو میگیره با حقوق و مزایای مکفی ، به جای اینکه اینجا کامنت بذارین ، بدوین که جا نمونین (3098888) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۲۰:۳۱:۳۹
لقب ناب براي موارد مثبت بكار ميرود نه فاجعه به اين بزرگي !!!!! (3098901) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۲۱:۲۰:۲۴
برای پایان جنگ این تنها راه نبود ، اما شاید کم هزینه ترین آن بود. برای کشتار مردم خارج از جنگ( بمباران شهرها) هیچ کسی به اندازه چرچیل گناه کار نیست، او بود که اول بمباران شهرها در گروه متفقین علیه متحدین را شروع کرد و شوربختانه این رفتار در جنگ از دوم نهادینه شده بود...
نکته دیگر اینکه گفته می شود آمریکا نیاز داشت تا قدرت خود را به شکلی به شوروی که در آغاز متحد هیتلر بود نشان دهد تا جنگ را با اهداف کشورگشایی ادامه ندهد. (3098951) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۲۱:۵۵:۱۴
لعنت بر هرچی ظالم است از اول تا آخر، از کوچک تا بزرگ (3098989) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۵ ۲۲:۲۵:۴۰
واقعا تاسف آوره
این چه استدلالی هست اخه؟
میگن برای اینکه ژاپن تسلیم نشد نیاز بود عده ای کشته بشن تا جلوی کشتار بزرگتری گرفته شود..


خوب چرا بمب اتمی رو در یک جای پرت مث دریا امتحان نکردن؟
چرا بعد از بمب اول، بمب دیگری هم پرتاب کردن؟

اینها میخواستن سلاح اتمی رو آزمایش عملی کنن و اینکه به جهانیان بفهمانند با چه ارتشی طرف هستن. (3099023) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۰۰:۵۱:۵۲
سخنان مدافعان و مخالفان را خواندم و بسی لذت بردم. فقط کاش مخالفان بجای اینکه با نظر مدافعان برخورد کنند و آرزوها و نسبت های بیخود به آنها روا دارند علتی برای مخالفت خود اعلام می کردند. (3099206) (alef-13)
 
kiano
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۰۸:۵۸:۳۵
تا حالا بارها و بارها این عملیات توسط خود مردم امریکا ،نهادهای بشر دوستانه و کشورهای مختلف محکوم شده اما متاسفانه اینهمه لایکی که افراد نظر دهنده در بالا به این عملیات دادن یه جراغ سبزه که در صورت بروز در گیری اونا دوباره از همجنین سلاحهایی استفاده کنند بتری سلاح سلاح سرخود نادانی است که هیج سلاح نامتعارفی نمیتواند نابودی به اندازه ان بوجود اورد نادانی سبب تخریب میشود سبب از بین رفتن منابع سبب تصمیمات اشتباه و سبب نابودی است (3099358) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۰۹:۰۷:۲۹
اگر به بمب دقت کنید می بینید که با همین جوش کاری های معمولی ساخته شده . سیم پیچی هاش هم که خیلی پیچیده نیست. قبلا چون ندیده بودمش فکر می کردم چه تکنولوژی ای برای ساختش لازمه. والا لازم نیست. آمریکایی ها دارند یه جوری وانمود می کنند که انگار ساختش خیلی مشکله در حالی که فکر کنم خیلی هم مشکل نباشه. (3099362) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۷:۰۲:۰۶
آره دیگه رفیق ، همینجوریه . تازه از اون ساده تر کشتن مردم بی دفاعه . خیلی ساده ست . نگاه کن چقدر راحت و بدون دغدغه دارن چندتا تیکه آهن و سیم و جوش رو برای کشتن هزاران هزار نفر آماده میکنن ؟ انگار دارن برای شام غذا درست میکنن ! به این میگی آسودگی از شدت دموکراسی . فقط دل آدم برای اون کارگرها میسوزه که مجبور بودن توی اون هوای گرم اونجوری عرق بریزن و تلاش کنن ! کاش چند تا از این رفقای اینجا رو که اینهمه تعریف و تمجید کردن از عمو سام و پسر کوچولو و مرد چاقش ، میفرستادن تا به اون دوستهای عزیزشون کمک کنن تا یک وقت خدای نکرده خسته نشن . آخه شوخی که نیست ، دارن یک تنه برای صدور دموکراسی به جهان تلاش میکنن (3099918) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۰:۴۸:۲۴
غمناکه. آدم رو یاد مراحل آماده سازی آدم ها برای فرستادن به کوره های آدم سوزی در آشویتس می اندازه. (3099444) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۹:۵۹:۲۰
جالب بود (3100153) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۲۱:۰۳:۱۸
مساله اصلی اینه که آمریکاییها توی همین سه قرن موجودیت وحشیانه خودشون ثابت کردن که تحت هر شرایطی و با هر وسیله ناجوانمردانه ای که بتونن سعی میکنن مخالفین خودشون رو شکست بدن . اینجا دو شهر ژاپن رو با بمب اتمی زدن ، شهرهایی که هزاران کیلومتر با محور اصلی جنگ فاصله داشت و مردم بدبختش داشتن زندگی خودشون رو میکردن . توی خلیج فارس هم هواپیمای مسافربری ما رو زدن که واقعا هیچ ربطی به جنگ نداشت . اینها واقعا وحشی و بی وجدان هستن و از هیچ جنایتی برای پیشبرد اهدافشون فروگذار نمیکنن (3100211) (alef-13)
 
بهنام
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۲۳:۳۲:۳۶
ارتش ژاپن تو یک حمله به چین به 120هزار زن چینی تجاوز کرد (3100400) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۷ ۰۴:۰۱:۰۷
امریکا یک کشوره نه یک شخص بنابرین عبارت: همین امریکا فلان کار رو کرد :غلطه با این استدلال با خیلی از کشورها نباید رابطه داشته باشیم (3100578) (alef-3)
 
shahram
۱۳۹۴-۰۵-۱۷ ۱۱:۲۶:۵۷
واقعا" دردناکه.

ولی با تمام این اوصاف درجنگ دریایی ژاپن با ایالات متحده آمریکا می توانست پیروز شود ، لذا به سبب این بمب اتم ترسید وعقب نشینی کرد. اینجاست که آمریکا شد آمریکای چهان خوار. (3101136) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۰۹:۵۴:۲۰
تصاویر با هم مطابقت ندارد گویا از بمب های مختلفی تصویر برداری شده است (3103293) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۱۰:۳۵:۰۲
امريكا با اين كار مي خواست حساب كاردست همه جهان بياد و كدخدايي خود را به جهان اعلام كند.تا همه جهان را برده خود سازد.تاحالا هم كار خودش را بهمين منوال پيش برده. (3103388) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۱۱:۴۹:۵۹
اما عجب تکنولوژی نکنه اینها آدم فضایی هستن در لباس انسان (3120805) (alef-13)
 
اسماعیل
۱۳۹۴-۰۵-۲۶ ۱۸:۲۲:۲۸
دردنیا جنگ های زیادی رخ داده وانسانهای زیادی کشته شده اند درجنگ ها این سربازانندکه باهم می جنگندنه مردم عادی. این که درجنگ جهانی دوم مقصروشروع کننده چه کشوری بوده توجیه کننده ی استفاده ازسلاح کشتار جمعی که گناهکاروبی گناه سرش نمی شه وحتی به حیوانات وگیاهان تا سالهای متمادی لطمه می زند نیست. حتی با یک جو انسانیت کارآمریکا وحشیانه ترین ووحشتناکترین کار تاریخ است. (3121767) (alef-11)
 
امیر عباس
۱۳۹۴-۰۹-۰۵ ۱۴:۵۴:۴۱
مرگ بر حقوق بی بشر (3348785) (alef-11)
 
بنده خدا
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۲۰:۲۶:۴۵
به قول رهبر ما امام خمینی امریکا شیطان بزرگ است مرگ بر امریکا (3423859) (alef-11)
 
مهرداد
۱۳۹۴-۱۰-۲۱ ۱۳:۳۴:۲۴
جنگ همینه حلوا قست نمی کنند کشتن انسانها توسط همنوع خود انجام می گیرد یکی شانسش میگه یک تیر در مغزش می خوره و راحت می شه و یکی هم تا آخر عمرش باید قطع نخاع بشه و یکی هم باید مثل ژاپنی های بدبخت باید تا هفت نسلشون ژنهای معیوب داشته باشد (3459926) (alef-11)
 
نصیری
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۰۱:۲۱:۰۱
آیا فکر نمی کنید بر اساس نظریه بازدارندگی هر کشوری از جمله ایران در مقابل امریکای متمدن وحشی ، بایستی بمب اتم داشته باشد تا به موازنه قدرت برسد.
ای کاش این رییس جمهورمان کمی متوجه بود که در مقابل چه زیان نفهم هایی ( امریکایی ) قرار داریم !!!!!!!!!!! (3640102) (alef-13)
 
نازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۴:۱۹:۱۴
من از سیاست و تاریخ چیزی نمیدونم.فقط میدونم استفاده از سلاح اتمی کثیف

ترین کار بود.اونم سر مردم عادی..... (3712456) (alef-11)
 
سیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۴ ۰۰:۵۵:۱۳
این بمباران هیج توجیهی نداره (3721406) (alef-11)
 
کارشناس نظامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۰۲:۰۲:۲۵
آمریکادرهرگوشه ازجهان یک خرابیکاری انجام داده
وهمین مسعله باعث شده آمریکایی جماعت جای درهیچ
جانداشته باشه
من موندم چرااون افرادی که باعث چنین فاجعه ای شده اند
کسی آنهارا بعنوان جنایتکارجنگی محاکمه نکرد ..
چرا سران آلمان نازی توسط همین آمریکایی ها
دستگیروتحویل دادگاه نرنبرگ شدن
واونوقت کاری به خودشون ندارن جالبه (4007853) (alef-11)
 
ادلف هیتلر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۱۳:۳۰:۳۳
واقا شما فکر میکنید امریکا و انگلیس اگه واقا ابر قدرت بودن ایران رو نابود نمیکردن مثل جنگ ویتنام وامریکا (4020146) (alef-11)
 
Vahid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۸:۳۴:۵۳
برخی مساعل نمی گذارد این جنگ صورت بگیرد مگر آمریکا نمی خواست به سوریه حمله کند(قبل از تروریست ها)ولی برخی مساعل نگذاشتند. (4131309) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.