نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 308869
لزوم اطاعت محض از ولي امر مسلمين جهان
بخش تعاملی الف - اشكان حيدري - وكيل پايه يك و كارشناس ارشد حقوق عمومي
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۲


در نظام اسلامي ما كه ريشه و بنيان آن اصل مقدس ولايت فقيه است ولايت فقيه جايگاه ارزشمندي داشته و دارد كه اختيارات و وظايف ولي امر در قانون اساسي خصوصا اصل يكصد و دهم آن تبيين گرديده كه يقينا در يك جامعه قانون مدار و پيرو مكتب اهل بيت جايگاه بي بديلي دارد.

اما همانطور كه عرض گرديد ارزش و مقام ولي مطلقه فقيه با توجه به اسناد و روايات تشيع آنقدر با ارزش است كه ما ولي فقيه را جانشين حضرت ولي عصر در زمان غيبت مي دانيم، همچنين ولايت فقيه و رهبري شيعيان جهان نيز با رهبر آزاده و والا مقام انقلاب اسلامي است رهبري كه ملت هاي مظلوم يمن و بحرين و عراق و ساير مظلومان جهان اسلام نيز به شدت به درايت و عدالت و شجاعت ايشان ايمان دارند و بسياري از ملت ها انقلاب هاي خود و جهاد در مقابل زور گويان را با ايمان به اوامر و نصايح ايشان شروع كرده اند كه به فضل الهي همگي در راه مقدس خودپيروز هستند و خواهد شد.

اصولا شيعه امام حسين (ع) بودن اقتضايش اطاعت بي چون و چرا از نايب بر حق امام دوازدهم شيعيان است و يقينا كساني كه نافرماني كنند و موجبات تكدر خاطر معظم له را فراهم سازند هيچگاه از خشم ملت ايران رها نخواهند شد، اما متاسفانه و پس از تصويب برجام در مجلس شوراي اسلامي با درايت رياست آگاه و بصير مجلس و ساير نمايندگان عده اي معدود از اين بزرگواران همچنان به تهمت و حمله به هيات مذاكره كننده ايراني و رياست محترم مجلس پرداختند كه به دور از آرمان هاي انقلاب خصوصا حفظ وحدت و يكپارچگي نيروهاي نظام بود تا جايي كه اين حس را در عده اي بوجود آوردند كه هيات مذاكره كننده و نمايندگان تصويب كننده برجام اشتباه كرده و از خطوط قرمز نظام خارج شده اند.

يقينا نظام اسلامي علاقمند به نقد در كليه امور است اما توهين و افترا فرق مي كند همانگونه كه رياست دستگاه قضا به آنان تذكري كلي دادند و اميد بود كه هجمه ها پايان پذيرد اما اين امر صورت نپذيرفت لهذا مقام عظماي ولايت با تدبير و سخنان گهر بار خود عملا فرزندان دستگاه ديپلماسي را فرزندان انقلاب و رياست وزارت خارجه را فردي متدين معرفي نمودند.

يقينا همگان مطلعند اگر ولي فقيه كسي را متدين بداند جاي هيچ شك و شبهه اي در آن نيست. اما روي سخن با كساني است كه حتي پس از فرمايشات حضرت آقا باز هم مذاكره كنندگان را تخريب كنند كه در اين صورت نبايد شك داشت كه اين دسته ظاهرا مطيع رهبرند اما در اصل به دنبال منافع خاص خود هستند و هيچ توجهي به نصايح رهبري ندارند، جا دارد صراحتا به اين دسته اعلام شود ملت ايران هيچگاه اجازه نمي دهد گروهي در برابر رهبر عزيز انقلاب مقاومت كنند و توجهي به اوامر نايب امام غايب نكنند كه يقينا در اين صورت و با ادامه اين روند با پاسخ سخت و قاطع پيروان راستين رهبري مواجه خواهند گرديد. و يقينا در اين صورت به سرنوشت كساني دچار خواهند شد كه همانند فتنه گران از صحنه سياسي ايران اسلامي و توسط مردم ولايتمدار حذف خواهند شد. ملاك تنها امر ولي فقيه و اسلام است.
 
کلمات کلیدی : اشكان حيدري
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۱۴:۲۱:۵۵
آقای اشکان حیدری حالا چرا این متن نوشتی! حالا که نوشتی چرا تاکید کردی که وکیل پایه یکی! شما که وکیل پایه یکی توضیح بده اساس قانونی حرفهات چیه! قانون اساسی چه جایگاهی داره! (3314110) (alef-13)
 
ميلاد موسوي
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۲۰:۳۵:۵۶
اخوي ظاهرا متنو نخوندي من مطالعه كردم مبنا اصل صد و ده هستش كه امر رهبري غير قابل چشم پوشيه (3315184) (alef-11)
 
مجيد احتشامي
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۲۱:۱۸:۵۷
اون بالارو بخون نوشتن اصل 110 (3315269) (alef-11)
 
محمد رضا
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۲۰:۳۰:۳۱
درود بر پيروان ولايت و مرگ بر شبه روشنفكران فتنه گر، ممنون متن زيبايي بود, قانون ما ولايت فقيه است . (3315173) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۲۱:۵۵:۳۱
اگه پشتیبان ولی فقیه باشیم صدمه ای به کشور وارد نمیشه (3315336) (alef-11)
 
ولايتمدار
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۲۳:۲۷:۵۶
ما همه مطيع رهبريم بسيار ممنون از برادر نويسنده و انقلابي (3315547) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.