توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505365
خشم و عصبانیت ترامپ نسبت به سناتورهای جمهوریخواه
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۹
رییس جمهوری آمریکا سناتور منتقد خود را که گفته بود ترامپ هنوز نشانه ای از ثبات و قابلیت رهبری از خود نشان نداده، تهدید کرد و گفت که این گونه انتقادات موجب شکست باب کورکر در انتخابات میاندوره ای 2018 می شود.

به گزارش میزان، باب کورکر سناتور جمهوری خواه ایالت تنسی هفته گذشته در انتقاد از ترامپ بخاطر واکنش های جانبدارانه او نسبت به خشونت های شهر شارلوتزویل نوشت که رییس جمهوری آمریکا با گذشت هشت ماه از تصدی خود هنوز نشانه ای دال بر ثبات روانی و قابلیت رهبری این کشور از خود نشان نداده است.

این اظهارات کورکر تنها نمونه ای از ناخرسندی قانونگذاران و سیاستمداران جمهوریخواه نسبت به رییس جمهوری آمریکا است طبعا با خشم و عصبانیت ترامپ روبه رو شد و او را باردیگر به حمله و انتقاد علیه یکی از اعضا بانفوذ حزب خود واداشت.

وی روز جمعه در یک پیام توئیتری با لحنی تهدید آمیز علیه این سناتور جمهوریخواه و سرپرست کمیته روابط خارجی سنای این کشور نوشت: این اظهارات از سوی باب کورکر با توجه به این که بطور مستمر از من می پرسد آیا باید در انتخابات سال 2018 شرکت کند یانه، بسیار عجیب است. و بعد اضافه کرد که او از این اظهارات کورکر خرسند نیست.

چنین واکنشی از سوی ترامپ که در طول هشت ماه گذشته بی سابقه نبوده از طرفی تهدیدی آشکار علیه یکی از قانونگذاران آمریکا به جلوگیری از موفقیت او در انتخابات این کشور محسوب می شود که قرار است انتخاباتی آزاد و بدور از اعمال نفوذ های سیاسی باشد و از سوی دیگر حکایت از عمیق تر شدن شکاف میان او و قانونگذراران جمهوریخواه این کشور می کند.

کورکر تنها سناتور جمهوریخواه نیست که چندی پیش بطور آشکار زبان به انتقاد از رییس جمهور آمریکا گشوده و پیش از او سناتور جف فلیک از ایالت آریزونا او را رییس جمهوری ضعیف خوانده بود که هیچ کاری نکرده و جان مک کین از همان ایالت و لیندزی گرم سناتور ایالت کارولینای جنوبی هم بار ها از سیاست های او انتقاد کرده بودند.

این واکنش ها درمحافل سیاسی آمریکا به تصمیم ترامپ به جداشدن از حزب جمهوریخواه و ادامه کار خود بعنوان یک رییس جمهوری بدون حزب تعبیر شده و گفته می شود که ترامپ با توجه به مخمصه وبی تحرکی آشکاری که دامن گیر او شده می کوشد با جدا شدن از حزب خود گناه شکست برنامه های خودرا به گردن دوحزب عمده آمریکا که حالا هردوتقریبا در جبهه مخالف اوقرارگرفته اندبیاندازد.
 
کلمات کلیدی : رئیس جمهور آمریکا ، ترامپ ، سناتور جمهوری خواه ، باب کورکر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.