نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 325761
تجمع تعدادی از بازنشستگان مقابل وزارت رفاه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۲
تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی بعدازظهر امروز مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی تجمع کردند.

به گزارش ایسنا، نماینده این بازنشستگان درباره خواسته‌شان از وزیر رفاه گفت: طرح الزام سازمان تامین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در سال ۱۳۸۶ و در زمان ریاست مرتضوی در تامین اجتماعی در مجلس مصوب شد که در آن زمان ۴۰ هزار نفر را در بر می‌گرفت.

او گفت: در حالی که کارفرمایان ما مبالغ حق بیمه سنوات ارفاقی را در همان زمان پرداخت کرده‌اند و حقوق ما چندماه ابتدایی به طور کامل برقرار شد اما اکنون چندماه است که تامین اجتماعی قانون جدیدی رو کرده و از حقوق ما مبالغ قابل توجهی را کسر کرده است.

یکی دیگر از بازنشستگان نیز با اشاره به اینکه دیوان عدالت اداری برای پنج هزار نفر رای صادر کرده تا مطابق قانون به بازنشستگان پیش از موعد حقوق پرداخت شود، گفت: از آنجا که ما حق سنوات ارفاقی را به طور کامل پرداخت کرده‌ایم به جای آنکه حقوق ما را بر اساس دوسال آخر خدمت یعنی سال ۲۹ و ۳۰ محاسبه کنند، بر اساس سال ۲۴ و ۲۵ خدمت محاسبه کرده‌اند.

او گفت: این در حالی است که برخی حقوق کامل دریافت می‌کنند اما برای برخی قانون اجرا نمی شود و از حقوق بنده دوسال است که حدود ۴۰۰ هزار تومان کم شده است.

یکی دیگر از این بازنشستگان نیز با بیان اینکه با ۲۸ سال خدمت بازنشسته شده‌ام و سنوات باقی مانده را پرداخت کرده‌ام، گفت: باید تمام مزایای یک فرد که ۳۰ سال خدمت کرده را برای بنده درنظر بگیرند، این در حالی است که اکنون مزایای ما به اندازه اشخاصی که با ۳۰ سال خدمت بازنشسته شده‌اند، نیست.
 
کلمات کلیدی : تأمین اجتماعی ، بازنشستگان ، تجمع
 
بنده خدا. اصل
۱۳۹۴-۱۰-۲۹ ۱۴:۰۶:۵۵
مشکل اساسی این است که اغلب وزیران رفاه؛ تخصصی در امور بازنشستگی ندارند . محصولی که اصلا فارسی بلد نبو . صحبت کند!!!!!!!!!چه برسد به تخصص (3480324) (alef-11)
 
بازنشسته
۱۳۹۴-۱۰-۲۹ ۱۶:۳۶:۲۹
میلیون ها نفر از بازنشسته ها و کارگران و قشر آسیب پذیر این جامعه هم اگر در جلو وزارت رفاه که سهل است در جلو تمامی وزارت خانه ها تجمع کنند و خواسته هایشان را مطرح کنند عین خیال این دولت نیست و با یک مارک آمریکایی و..... بدرقه اش میکنند (3480797) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.