توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445768
وزیر اقتصاد: آلومینیوم المهدی کاملا قانونی به بخش خصوص واگذار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۶
وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزآل برای رسیدن به سوددهی به صورت کاملا قانونی به بخش خصوصی واگذار شده است، گفت: این شرکت همچنان زیان‌ده بوده و مشکلات وجود دارد.

به گزارش تسنیم ، علی طیب نیا بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجتمع آلومینیم المهدی در قالب قانون اصل 44 و با هدف رسیدن به سود دهی توسط دولت به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی در ادامه با اشاره به اعتراضات صورت گرفته توسط کارگران این مجتمع و انتقادات بیان شده در این مورد، بیان داشت: طبق بررسی های انجام شده این واگذاری از دولت قبل آغاز و توسط دولت یازدهم به صورت کاملا قانونی به بخش خصوص واگذار شده است.

وزیر اقتصاد ودارایی علت اصلی واگذاری این شرکت به بخش خصوص را زیان ده بودن این مجتمع اعلام کرد و افزود:  روند واگذاری مجتمع آلومینیم المهدی در چارچوب قانون و با نظارت دستگاه‌های نظارتی برای رسیدن به سوددهی انجام شده است.

طیب نیا مهمترین اصل در این واگذاری را سوددهی شرکت اعلام و تصریح کرد: حفظ نیروی انسانی قبل از واگذاری نیز یکی درگر از اصول مطرح شده در هنگام واگذاری بوده است.

وی در ادامه با اشاره به تداوم مشکلات مجتمع المهدی و زیانده بودن این مجموعه گفت: البته خریدار مجتمع در حال انجام تعهدات خود برای رساندن شرکت به سوددهی است.
 
کلمات کلیدی : آلومینیوم المهدی+وزیر اقتصاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.