توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415969
مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا خلاف نص صریح برجام است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۰
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصویب طرح ممنوعیت فروش هواپیما به ایران در مجلس نمایندگان آمریکا را خلاف نص صریح برجام و نشانگر عهد شکنی آمریکایی‌ها دانست.

به گزارش ایسنا، سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگویی، اظهار کرد: اقدام مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر تصویب طرح ممنوعیت فروش هواپیما به ایران هم خلاف برجام است و هم نوعی عهدشکنی و بد عهدی از سوی آمریکایی‌هاست که نشانگر عدم تغییر رفتار خصومت‌آمیز آنها علیه ملت ایران است.

وی افزود: آمریکا بعد از برجام زنجیره‌ای از تحریم‌ها را علیه ملت ایران به تصویب  رسانده و طبق گزارش کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکنون آمریکایی‌ها ۱۱ تحریم علیه ایران بعد از برجام اعمال کرده‌اند که این خلاف نص صریح برجام و نشانگر عهدشکنی آنهاست.

نماینده مردم ورامین در مجلس ادامه داد: پیش از این در کنگره آمریکا هم چنین طرح‌هایی پیش از ریاست جمهوری ترامپ به تصویب رسیده بود و این نشان می‌دهد که فرقی نمی‌کند چه کسی در راس حاکمیت آمریکا قرار گیرد؛ بلکه هر کس باشد قرار است رفتار خصومت آمیز علیه ایران ادامه داشته باشد.

نقوی حسینی با بیان اینکه مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا در مورد ممنوعیت فروش هواپیما به ایران باید به تایید سنا و رئیس جمهور برسد یادآور شد: اگر ترامپ در دوران ریاست جمهوری‌اش چنین مصوبه‌ای را امضا نکرد یا آن را وتو کرد، نشان می‌دهد که نگاه دولت جدید با دولت قبل تفاوت دارد. اما در صورت امضای این مصوبه این ادعا تایید خواهد شد که فرقی نمی‌کند چه کسی در راس حاکمیت آمریکا قرار می‌گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تنها با آمریکا توافق نکرده است، گفت: ۱+۵ باید تکلیف خود را با آمریکا مشخص کند. زیرا توافق ما با چین، روسیه، اروپا و ... است و آنها باید بگویند آیا می‌خواهند این توافق اجرا شود یا خیر.
 
کلمات کلیدی : مجلس نمایندگان آمریکا + توافق هسته ای + برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.