توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503664
افزایش ۶۱ واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام متمایل به فاز استراحت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۹
معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد معاملاتی متعادل و کم حجم در اغلب نمادهای معاملاتی بودند که لزوم اصلاح قیمت در برخی نمادها باعث شد تا بورس متمایل به فاز استراحت باشد.

به گزارش فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه 29 مرداد ماه 96 با افزایش 61 واحدی روی رقم 82 هزار و 16 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن با افزایش 20 واحدی عدد 17 هزار و 655 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 70 واحدی به رقم  90 هزار و 45  واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما  در حالی با افزایش 34 واحدی به رقم  57 هزار و 395  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 180 واحدی عدد  179 هزار و 161  واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش 3 واحدی به رقم 923 واحد رضایت داد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت تهران و گل گهر سیرجان هر یک با 12 واحد ، آسان پرداخت پرشین با 11 واحد و پاکشو با 10 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه و همراه اول هر یک تا 11 واحد، پالایش نفت اصفهان و مخابرات ایران هر یک تا 6 واحد و بورس اواق بهادار تهران تا 5 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 145 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 443 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 41 هزار و 225  نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بانک ملت، گروه بهمن، لبنیات کالبر، تولیدی شهید قندی، بیمه دی، اوراق صکوک اجاره شرکت واسط مالی مهر یکم در نماد صبصیر و اوراق صکوک اجاره شرکت واسط مالی آذر یکم در صکاشی، بیمه رازی، پشمبافی افشار یزد، صنعتی و شیمیایی رنگین، صنعتی آرتاویل تایر، مالیبل سایپا، جوش اکسیژن ایران، شیرین دارو، ‌سرمایه‌گذاری فنی مهندسی مشانیر از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی اصفهان، اوراق مشارکت شهرداری کرج و بیمه تجارت نو بود.

به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، کمتر از 34 میلیون سهم گروه دارویی برکت به ارزش بیش از از 6 میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی مواجه شد.

در دو نماد اختیار فروش تبعه دارویی برکت و پتروشیمی جم نیز امروز هر یک با بیش از 33 میلیون سهم شاهد معامله درون گروهی کمتر از 3.5 میلیارد تومانی از سوی بازارگردان خود بودند.

در این بازار امروز 10 میلیون سهم توسعه معادن و فلزات به ارزش بیش از یک میلیارد تومان نیز کد به کد شد.

بر اساس این گزارش امروز بورس تهران هم‌زمان با رأی اعتماد وزرای پیشنهاد‌ی دولت به مجلس شاهد معاملاتی کم حجم و متعادل در کلیت معاملات بازار سهام بود. امروز هم‌زمان با اعلام خبر انتقال برخی نمادهای معاملاتی از بازار پایه «ب» به بازار پایه «ج»، بازار فرابورس شاهد جابه‌جایی برخی معامله‌گران از تابلوهای پایین به تابلوهای بالاتر معاملاتی این بازار بود.

هم‌زمان در گروه خودرویی‌ها نیز علاقه سهامدار عمده حقوقی برای حمایت ناچیز از ایران‌خودرو، این سهم در محدوده صفر تابلو و در دامنه نوسان مثبت به کار خود پایان داد.

در معدنی‌ها و فلزات اساسی اما لزوم اصلاح قیمت سهام در کنار تحولات آرام بازارهای جهانی باعث شد تا امروز کلیت معاملات این گروه متمایل به فاز استراحت باشد. هم‌زمان در گروه پالایشی‌ها نیز این موضوع حاکم بود به‌طوری‌که اغلب نمادهای معاملاتی در دامنه نوسان منفی قیمت سهام به کار خود پایان دادند.

به گزارش فارس، آنچه مسلم است تا وقتی که تکلیف نرخ سپرده بانکی مشخص نشده و درعین‌حال مبهم بودن سیاست دولت دوازدهم در بازار پولی و مالی هر نوسانی در بازار سهام فرصت چندانی برای پایداری نداشته و زمینه‌ای برای نقد کردن سهام از سوی معامله‌گران پرتحرک بازار با هدف جابه‌جایی با دارایی‌های برخوردار از منفعت بیشتر ازجمله اوراق بدهی منتشرشده در سیستم بانکی خواهد بود. وضعیتی که نه تنها آخرین جرعه از نقدینگی در گردش بازار را به نفع بانک‌ها مکیده، بلکه بی‌اعتمادی گسترده را در بازار کم‌عمق سهام گسترده کرده است.
 
کلمات کلیدی : بورس + بازار بورس + شاخص بورس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.