نظر منتشر شده
۳۱۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 30946
بيانيه رسمی دانشگاه آکسفورد درمورد مدرک جعلی آقای کردان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۷ ساعت ۱۸:۲۷
 خبرنگار الف برای اطمینان با اداره مطبوعات و اطلاعات آکسفورد تماس گرفت و بیانیه ارسالی تایید شد.  خبرنگاران رسانه‏ها می توانند با شماره تلفن واقع در این صفحه (صفحه رسمی اداره مطبوعات و اطلاعات آکسفورد ) تماس گرفته و صحت بیانیه را چک کنند.  آنچه بین الف و آکسفورد از صبح دوشنبه تا عصر دوشنبه گذشت:    -----------------------------------------------متن اول:  بیانیه: بیانیه دانشگاه آکسفورد

آقای علی کردان

دانشگاه آکسفورد هیچ سابقه‏ای از آقای علی کردان برای دریافت مدرک دکتری افتخاری یا هیچ مدرک دیگر از این دانشگاه ندارد.

نکات

پروفسور ادموند رولز، پروفسور پیتر برایانت و پروفسور آلن کاوی همگی در مقطعی، مناصبی در دانشگاه آکسفورد داشته‏اند، اما هیچ کدام متخصص در زمینه حقوق نیستند و هیچکدام نمی‏توانسته‏اند مدراک دانشگاهی امضا کنند.


برای این بیانیه رسمی صادر شده توسط اداره مطبوعات و اطلاعات امضا لازم نبوده و این بیانیه فردی نیست. برای تایید آن از طریق تلفن می توانید تماس بگیرید.

اداره مطبوعات و اطلاعات
روابط عمومی
دانشگاه آکسفورد
تلفن :   441865280528
فکس:   441865280535
press.office@admin.ox.ac.uk
  متن دوم: نامه الف  سلام

ادعاهای آقای کردان در فضای رسانه‏های خبری ایران بحث برانگیز شده است. علی کردان اصرار می‏کند که از دانشگاه آکسفورد مدرک دکتری افتخاری گرفته است. او دیروز کپی مدرک خود را که نشان دهنده دکتری افتخاری به تاریخ جون 2000 بوده و توسط سه پروفسور شامل ادموند رولز، آلن کاوی و پی.ای برایانت امضا شده را منتشر کرد.

آیا شما این مدرک را تایید می کنید؟

- تصویر مدرک -

برای دریافت تصویر با کیفیت بالا به آدرس های زیر مراجعه کنید:

-
-
-

لطفا جواب را به این 0982188937555 فکس کنید.
با احترام
علی حسینی
ایران، آژانس خبری الف


متن سوم:

بیانیه آکسفورد چون بار اول بدون سربرگ یا امضا برای الف فکس شده بود، الف برای اطمینان،  ذیل فکس اول نوشت:
لطفا این بیانیه را با سربرگ و امضا بفرستید.
  بعد از ارسال این فکس، آکسفورد بیانیه خود را در سربرگ فرستاده و در مورد امضا نیز توضیح داد  که چون این بیانیه فردی نیست و از طرف دانشگاه است، امضا نمی خواهد، برای تاییدیه تماس بگیرید. که متعاقب این امر، خبرنگار الف با شماره تلفن اداره مطبوعات و اطلاعات آکسفورد تماس و تایید فکس را گرفت. خبرنگاران رسانه ها و هرکدام از خبرنگاران یا کاربران می توانند با اداره مطبوعات و اطلاعات آکسفورد تماس و از صحت بیانیه اطمینان حاصل کنند.  لینک مرتبط:
بیانیه آکسفورد در سایت دانشگاه آکسفورد قرار گرفت
  
 
كورش
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۱۸:۵۷:۱۹
آقاي كردان حالا چه جوابي داري به ملت بدي؟ اگه مجلس ساكت بماند خيانت بزرگي كرده و سنگ رو سنگ بند نميشود (75972)
 
سعید م.
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۲۹:۳۷
با سلام
دوست عزیز من، کورش خان!
اگر کسی واقعا به فکر جواب دادن به مردم باشد، اساسا چنین کاری انجام نمیدهد.
مجلسیها هم اگر قرار بود کاری بکنند، روز رای اعتماد می کردند.
آقایان از قبل زمینه چینی را آغاز کردند؛ با حرفهایی مثل اینکه \"این کاغذپاره ها ارزشی ندارد\" یا اینکه \"مرجع تایید مدرک، وزارت علوم است\" و یا \"شاید مدرک آقای کردان از دانشگاه آکسفورد دیگری صادر شده\" و ... یکی نیست بگوید مدرک آکسفورد را خودش باید تایید کند یا وزارت علوم ما!
پیش بینی بنده این است که وزارت علوم بیانه ای خواهد داد که آقای کردان از دانشگاه xxx-آکسفورد مدرک گرفته است و مورد تایید آن وزارتخانه نیز می باشد. بعد هم در کنفرانسهای خبری آقایان با کم اهمیت دانستن داشتن مدرک و لزوم دوری از تنش در شرایط حساس مملکت، موضوع را رفع و رجوع می کنند.
اما نکته اینجاست که این داستان باید برای ما تجربه ای باشد که در آینده هرچه را می شنویم، باور نکنیم و با بررسی و تحقیق، صحت ادعاهای نامزدها و مسئولان را بسنجیم و بعد به آنها رای بدهیم و یا آنها را مورد حمایت قرار دهیم.
با آرزوی توفیق الهی (76418)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۳:۳۱:۱۴
پاسخ را باید رییس جمهور بدهد که هر روز دسته گلی باب میدهد و از رهبری ثرمایه گذاری میکند (76552)
 
دیری
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۱۸:۵۹:۴۱
سلام.شما تمام کارهای یک نشریه ی حرفه ای را انجام دادید.حال اگر آقایان وجدان کاری داشته باشند باید اقدام نامیند. (75973)
 
سانتیو
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۱۹:۰۰:۴۶
یاعلی مدد فقط می تونم بگم که از جدیت شما در ارایه حقایق به مردم اشک در چشمانم جاری شد
یا حق (75975)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۱۹:۰۹:۳۰
با این اوصاف کار تمام شده است.ما وزیر کشور اینجوری که باید چند ماه آینده مجری یک انتخابات مهم باشه رو نمی خواهیم. (75986)
 
حسن
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۱۹:۱۸:۳۹
واقعا جای تاسف داره چطور ایشون به خودش اجازه داده که همه را نااگاه فرض کنه در عصر اینترنت و فرارسانه ها هیچ چیز در پرده باقی نمی مونه باید ایشون درک اینو می داشت که اگه این مطلب به فررسانه ای مثل اینترنت کشیده بشه اونجا محلی برای مخفی کردن واقعیت وجود نخواهد داشت (75997)
 
arash
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۲۳:۴۳:۳۱
[dost aziz sal2000ke ishan in madrak ro jale kardand hanoz ba internet ashna nbodand?!agr nah be yek daneshgah dakhli ektfa mekrdand!. (76772)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۱۹:۲۴:۴۷
اي كاش توده هاي ملت ايران نيز به الف دسترسي داشتند. (75977)
 
حسام
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۱۹:۲۷:۰۲
قرار ما هنگام رای به آقای احمدی نژاد این نبود که فردی با این مشخصات را برای وزارت مهم کشور برگزیند و مدارک دانشگاهی را ورق پاره بشمارد
وقتی حقوق دریافتی ایشان با این مدرک را محاسبه کنیم معنای جدیدی از عدالت در می یابیم و البته بر خود می لرزیم (76002)
 
آرشام
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۱۹:۳۳:۴۳
آیا احترام به ایرانیان ایجاب نمیکند جناب کردان استعفا دهند؟
از جناب رئیس جمهور محترم و جناب کردان می پرسم چه اتفاقی لازم است رخ دهد تاوقت استعفا یک وزیر برسد!؟
کمترین کاری که ایشان میتواند انجام دهد استعفا و عذرخواهی از ملتی است که به این راحتی با آبرویش بازی شد.در غیر این صورت شیفتگی خدمتی در کار نیست و هر چه هست تشنگی قدرت است به هر قیمتی. (76009)
 
جواد
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۱۹:۳۶:۳۷
شایسته رییس جمهور محترم است که با توجه به اسناد و مدارک غیر قابل خدشه، هر چه سریعتر نسبت به عزل وزیر کشور اقدام کند. چه آنکه این اقدام نه در جهت تضعیف دولت بلکه نشان دهنده اقتدار دولت است و درس عبرتی است برای همه کسانی که قصد دارند با خدعه و تقلب در مناصب حکومتی حضور پیدا کنند. (76013)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۱۹:۳۶:۵۹
به نام خدا. با تشکر.اجرتان با امام زمان(عج).نمایندگان اصولگرای مجلس بدانند این تازه آغاز راه این انسان فریبکار است.او باید بهای دروغ خود به ملت مظلوم ایران را ب÷ردازد.نمایندگان با برکناری او در آستانه ولادت امام زمان(عج) قلب رنج کشیده او را از این خیانتها تسلی دهند. (76014)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۱۹:۴۰:۲۹
استعفا تنها راه است (76016)
 
ناشناس
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۱۹:۴۷:۱۳
نقطه سرخط.
ديگر جاي هيچ بحثي باقي نمانده.
با تشكر از شما جهت اطلاع رساني صريح. (76018)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۱۹:۵۸:۰۰
مگر قحط الرجال است كه اين افراد را معرفي مي كنند؟ وضع كشور خيلي خوب بود اين داستان هم اضافه شد... چه شود؟! (76026)
 
سینا
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۰:۰۳:۵۲
اگر واقعا\" قراره با فساد و دروغ مبارزه بشه و آقای احمدی نژاد جدی است بفرما اول از نزدیکان خود شروع کن تا بعد ما باور کنیم واقعا قصد دارید.! ما باید منتظر بمانیم ببینیم مدعی العموم که همه سر وکله اش پیدا می شد ایجا هم همین طور خواهد بود؟ این آقا باید از وزارت خلع و جریمه سنگینی را بپردازد. و کسانی که در این ایام ایشان را سر پستهای مهم گمارده اند هم باید محاکمه شوند.اینجا محک خوبی خواهد بود برای عدالت و مبارزه با فساد. (76030)
 
مریم
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۰:۲۰:۴۲
امیدوارم که این تجربه باعث شودکه مدارک تحصیلی تمام مسئولین و اساتید دانشگاه مورد بازنگری قرار گیرد. (76034)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۱۲:۲۰
متأسفم كه اين نظر عالي از سوي هموطن عزيز خارج از كشور بيان شده و اكثر كامنتهاي ديگر نشان از فضاي ملتهب و سياسي كشور ما دارد. كامنتها را ببينيد كه چگونه حكايت ار وزن كشي سياسي دارند الا تعداد معدودي كامنت واقعگرا مثل اين خانم محترم.
اگر موضوع حتي به اعدام آقاي كردان هم منتهي بشود اين موفقيت نيست بلكه اگر سايت الف توانست راهي براي كامنت اين خانم باز كند ضمن اينكه صداقت خود را ثابت كرده، ميتواند بر خود ببالد و الا هر كسي درد خود را دارد ولاغير
بالاغيرتا\" منعكس كنيد (76444)
 
سياوش
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۰:۳۰:۱۴
ضربه فني...... تمام (76036)
 
غفور
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۰:۳۱:۳۴
آقای کردان باید فردا اول وقت استعفای خود نوشته و از طریق رسانه ملی از مردم ایران عذر خواهی کند و قوه قضاییه باید رسماً وارد عمل شده و کسانی را که مرتکب این گناه نابخشودنی شده اند را به سزای اعمالشان برساند و در ضمن آقای کردان نیز باید تمامی حق و حقوقی را که تا به امروز با این مدرک جعلی می گرفته به بیت المال برگرداند .
از الف نیز به خاطر اطلاع رسانی شفاف و صریح در این مورد تشکر می کنم . امید دارم در همه کارهایتان موفق باشید . (76038)
 
مترجم
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۰:۳۲:۴۱
سلام و با عرض تاسف برای ملت ایران:
من هم که مترجم زبان انگلیسی هستم با اون شماره تماس گرفتم و این موضوع رو تایید کردند! (76039)
 
آبنوس
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۰:۳۳:۰۵
با اين حساب تكليف نمايندگان محترم شورا جهت استيضاح زود هنگام وزير محترم و جايگزيني فرد مناسب مشخص است . البته با جايگزيني وزير جديد احتمالا رياست محترم جمهور ميبايست همين زوديها براي كليه اعضاي كابينه راي اعتماد بگيرد .( طبق قانون اساسي ) (76040)
 
حشمدار
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۰:۳۷:۴۲
سلام
خدا به شما یاری دهد که دل همه مومنین را شاد کردید (76041)
 
ولائی - محمودی
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۰:۴۵:۲۴
از طرف جامعه خبری خراسان رضوی (جمعی از خبرنگاران مشهد) از این پیگیری و تعهد خبری شما تشکر می کنیم و امیدواریم الگویی باشد برای رسانه های مدعی اصول حرفه ای... (76045)
 
خبرنگار
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۱:۳۳:۱۷
سلام

من خبرنگار یکی از رسانه های داخلی هستم.... واقعا باید بگویم که برادران عزیز در سایت الف، ضمن پر کردن خلاء رسانه های کشور که حاصل رخوت عمومی سایه افکنده بر آن هاست، روی جامعه رسانه ای کشور را حسابی سفید کرد ....
دست شما درد نکند ....

و من الله توفیق (76062)
 
ایرانی
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۱:۴۰:۵۶
آفرین باتمام وجود استواریتان در پیگیری حقیقت می ستایم وقتی مراجع نظارتی دچار سیاسی کاری یا ملاحظه کاری می شوند رسانه ها این رکن چهارم دمکراسی چکونه بخوبی نقش تاریخی خود را ایفا می نمایند این حرکت شما بی شک در تاریخ این سرزمین به یادگار می ماند همانطور که بدی ها و عدم صداقت ها ونامردمی ها هم در حافظه مردم می ماند (76066)
 
Mojtaba
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۱:۴۵:۱۳
حالا ببینیم با آقای کردان چطوری برخورد می شه؟ آیا آقای کردان استعفا میده یا هنوز ادای دکتر بودن داره؟ آیا مجلس میتونه رایش رو پس بگیره؟ آیا نباید به خاطر مدرک جعلی محاکمه بشه؟ یا باز دوباره آقایان مصلت اندیشی می کنند حتی اگر به ضرر ملت باشه؟ (76070)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۱:۵۲:۳۸
ظاهرا از شما شکایت شده ... مراقب باشید... نزارید به راحتی سرتان زیر آب بره ... سایت خوبی دارید . موفق باشید
با مدرک و دلیل و با برهان قوی جلو برید ... حق حامی تان باد (76073)
 
مهدي
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۲:۰۴:۵۴
سلام،

آقا واقعا دستتون درد نكنه كه اين كار مهم را پي گيري كرديد و راه رو تا آخر رفتيد. حالا حجت بر مجلس، دولت و قوه قضاييه تمام است. بنابراين همه ايشان بايد تلاش كنند كه اين ننگ را از سيستم اجرايي ايران پاك كنند. البته نه با كوبيدن مخالف و تعطيل كردن خبرگزاريها. بلكه با استيضاح و محاكمه آقاي كردان. ابقا آقاي كردان در منصب وزارت وزين كشور به منزله پاداش دادن به بي اخلاقي، دروغ، و قانون شكني آشكار توسط بالاترين مديران كشور خواهد بود. اميدوارم اين اتفاق رخ ندهد. وگرنه از هيچ كس در كشور انتظار اخلاق، صداقت و تبعييت از قانون نبايد داشت. در صورت ادامه اين روند در كشور در لايه هاي مختلف بعد از چند سال كاري براي اين سه قوه وزين نخواهد ماند. پس چه بهتر كه ريشه اين فساد را همين جا كند. (76077)
 
مجید
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۲:۱۰:۱۴
حالا نوبت نمایندهای مجلس است که نشان بدهند چقدر عرضه دارند. مدرک داشتن مهم نیست ولی این آقا به شعور ملت توهین کرده. پولهایی که قبلا با این مدرک گرفته نوش جانش ولی این لقمه آخری یک کم برای دهان ایشان بزرگه. راستی تکلیف دانشجوهایی که از درس دکتر کردان افتادند چیه؟ (76078)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۰۸:۵۴
کی به شما وکالت داده حق مردم رو که ایشون با جعل ودروغ غصب کردن ببخشی ونوش جونش کنی؟! (76396)
 
پارساییان
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۲:۲۲:۳۰
جدا سپاسگزارم.آقای لاریجانی در رابطه با 8 سال حقوق معاونت,جناب احمدی نژاد به دلیل این انتخاب وپشتیبانی دلیرانه و وزارت کشور متولی برقراری امنیت و مسوول برگزاری انتخابات کشور وامین مردم به واسطه انتشار رسمی یک مدرک جعلی باید پاسخگو باشند.اگر این اتفاق در انگلستان یا یک کشور پیشرفته دیگر واقع شده بود چیزی به جز دادگاه و استعفا و آبروریزی در انتظار این آقایان بود؟
از شما متشکرم که همت کردید ,فشارها را تحمل کردیدتا حقیقت پرده برافکند.
خواهش می کنم تا پایان استوار بمانید که با شما هستیم. (76084)
 
دکتر قلابی از آکسفورد
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۲:۲۲:۵۰
دیگر چه می شود گفـت؟
نمی دانم نام این رفتار چیست؛ وقاحت، بی شرمی یا چه؟
دکتر کردان لطفا فوق لیسانس و لیسانس خود را نیز ارایه دهید تا برای آنها نیز استعلام شود.

آقای لاریجانی پاسخ دهد که بر اساس کام پایه حقوقی به کردان حقوق می داده است.
آقای جاسبی بگوید که چگونه به کردان اجازه تدریس در دانشگاه آزاد را داده است.
به سراغ دیگران و سیل عظیم دکترها و حجت الاسلام دکتر ها و فوق لیسانس ها و لیسانس ها برویم. هر کس که در مقامی هست، بیاید مدرکش را رو کند.
اگر این اتفاق در اروپا یا آمریکا افتاده بود، تاکنون زنجیره ای از مسئولان و رییسان استعفا داده بودند. (76085)
 
يك ايراني
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۲:۲۶:۲۱
مايلم به عنوان يك ايراني از پي‌گيري شجاعانه‌ي شما سپاسگزاري كنم.
اميدوارم اين تلاشي كه براي كشف حقيقت كرديد، به نهادهاي نظارتي و قضايي انگيزه‌ي لازم را براي رسواكردن دروغگويان و متقلب‌ها بدهد. (76092)
 
Zahra Karimian
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۲:۳۰:۵۳
Be onvane yek irani beseeyar sharmsaram az inke too mamlekate maa yek hamchin afradi mitoonan be maghamaate aaleeye dar dastgahaaye dolati beresand. (76096)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۲:۵۴:۰۴
دمتون گرم
جامعه رسانه ای که میگن باید آزاد باشه یعنی همین.من واقعا به کارتون اعتقاد پیدا کردم واقعا مثل یه خبرنگار واقعی (76107)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۲:۵۶:۰۶
عزیزان سایت الف، به عنوان یک دوست توصیه می کنم مواظب کلاهتون باشید، نو فضایی که دولت ، مجلس رو منفعل کرده و اصولگراها هم ترجیح می دهند سکوت پیشه کنند و اصولا سایر نهادهای مربوط 6 ماه بعد لب به سخن خواهند گشود ، این گرد و خاکی که شما براه انداحتید کمی عجیب و غیر قابل باور به نظر میرسد.مواظب باشید خشم انقلابی دولت پایبند یه ارزشها دامنتونو نگیره، (76109)
 
نوید
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۳:۰۶:۲۲
واقعا ممنونیم. این یک فعلیت خبرنگاری ناب است. تا این لحظه درست مثل کشورهای توسعه یافته عمل شده است. حالا باید منتظر بود ودید که بقیه ماجرا نیز مثل روند موجود در کشورهای توسعه یافته خواهد بود یا خیر. آیا آقای کردان استعفا می دهد؟ و یا آیا یک مقام بلند پایه تر از ایشان او را برکنار می کند؟ این حقیقتا یک آزمایش است. (76122)
 
زامين
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۳:۰۶:۵۶
واقعآ انتظار نداريد كه اتفاق عجيب و غريب و خاصي بيفته مثلآ دكتر كردان استعفا بده !ولي دست مريزاد خيلي زحمت كشيديد.خسته نباشيد (76123)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۳:۰۸:۲۹
سلام. شما از این امتحان سربلند بیرون آمدید و وظیفه رسانه ای خود را به نحو احسن به انجام رساندید. حال باید ببینیم آقای رئیس جمهور چگونه امتحان خود را پس خواهد داد؟! (76125)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۳:۱۷:۰۸
من که فکر می کنم شما بی دلیل تلاش می کنید. آخر سر با یک پا در میانی و کد خدا منشی موضوع حل و به فراموشی سپرده خواهد شد. خودتان را بی خودی خسته نکنید. (76128)
 
حميد
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۳:۲۱:۴۸
بنظر من همه ميدانند واقعيت چيست ولي قبول آن مشكل است اميدوارم نمايندگان محترم مجلس واكنش مناسب داشته باشند (76131)
 
نيما
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۳:۳۲:۵۱
ضمن تشکر از زحمات شما
با توجه به سخنان آقای حسينيان در مجلس که در زير اشاره می گردد، آقای لاريجانی نيز تخلف کرده اند و بايد پاسخگو باشند.

آقای حسینیان در جلسه رای اعتماد علی کردان گفت: \"اینجانب در سوالی از کردان پرسیدم شما بر چه مبنایی تا کنون حقوق خود را می گرفتید که فرمود بر مبنای این مدرک بوده است و بنده هم عنوان کردم چرا شما چندین سال براساس مدرک خلاف حقوق گرفته‌اید و توجیهتان چه بود، پاسخ دادند، در وهله اول من از (آقای) لاریجانی اجازه گرفتم و بعد هم گفتند من ماموریت زیاد رفتم و حق ماموریت نگرفتم و این مبلغ اضافه را بر مبنای آن حق ماموریت ها حساب کردند.\" (76134)
 
یک هم وطن
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۳:۳۳:۳۹
اگر ذره ای از عدالت در حکومت ما باشد، باید آقای کردان هرچه سریعتر از سمتی که دارند عذل شده و به دادگاه معرفی شوند

همچنین رئیس جمهور محترم باید از ملت بزرگ ایران به خصوص دانشجویان و اساتید محترم دانشگاه عذر خواهی کنند (76135)
 
حبیب الله
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۳:۴۵:۱۷
نمایندگان مجلس به ما جواب بدهند جواب خدا را چه خواهند داد وقتی ادم متقلبی را برای وزارت بزرگترین ومهمترین وزارتخانه تایید صلاحیت میکنند .رییس جمهور چه جوابی دارد وقتی در مورد تقلب این وزیر عنوان میکند برای خدمت به ورق پاره ها نیازی نیست .ایا حقوقی که از قبل همین ورق پاره های جعلی دریافت شده است ومناصبی که غصب شده است حلال است ایا جعل سند که جرم ودارای عواقب کیفری است باعث رد صلاحیت وزیر نه از وزارت خانه که از کلیه مناصب دولتی نمیشود.
بیایید برای اولین بار هم که شده ابروی نظام را حفظ کنیم واز مسخره شدن خودمان توسط بیگانگان وضد انقلاب جلوگیری کنیم وبا قاطعییت این ننگ را از چهره نظام پاک کنیم. (76139)
 
Azad
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۳:۴۹:۳۲
چگونه می توان به کسی که مدرک جعل می کند می توان اطمینان داشت که بر صحت انتخابات نظارت کند. آقای احمدی نژاد چگونه به این فرد اطمینان دارد (76142)
 
احمدی
۱۳۸۷-۰۵-۲۱ ۲۳:۵۸:۳۰
شما تلاش میکنید ولی من چشمم آب نمی خورد! آقای علی کردان بزرگترین دروغ تاریخ را هم که گفته باشد باز هم جایش سفت است و محکم ، مگر اینکه آنهایی که بر حضور ایشان اصرار دارند احساس کنند که نگهداشتنش دیگر به این هزینه ها نمی ارزد. حالا اقامه دعوی علیه آقای کردان که سالها با استناد به این بقول رئیس جمهور \"کاغذ پاره\" (اتفاقا\" این بار چقدر درست گفتند!) پستهای کلیدی را مسلسل وار اشغال کرده اند بماند برای بعد. (76146)
 
آریا
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۰:۱۲:۱۳
آخه یکی هم این وسط به فکر آبروی مملکت باشه. البته اگه تا حالا آبرویی باقی مونده باشه! (76152)
 
حمید
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۰:۲۲:۱۳
فاعتبروا یا اولی الابصار
لاجرم آن کس که بالاتر نشست
استخوانش سخت تر خواهد شکست
امیدوارم حرکت شما سرآغاز جهاد روشنگرانه ای در زمینه شناسایی باندهایی که مصلحت سنجی های خود را بالاتر از هرقانونی می دانند باشد .
و بتوان با کوتاه نمودن دستان ناپاکی که مردم را نه ولی نعمت که نامحرم می دانند امید را در دلها شعله ور ساخت.
اینگونه اقدامات را سرسری و دست کم نگیرد.
بارقه های امیدی که از اجرای عدالت در دلها روشن می شود انقلاب را بیمه می کند. باید مسئولین را تشر زد
باید به ایشان فهماند که انقلاب مال این مردم است و کسانی که با دوز و کلک بر مسند می نشینند هزینه آن را خواهند پرداخت.
این جهاد روشنگری را ادامه و تعمیم دهید تا بعضی از کسانی که متاسفانه بر اساس ارتباطات حزبی و جناحی بر مسند قرار گرفته و خطاهایشان را نادیده می گیرند بفهمند هزینه زوایای تاریک این نوع برخورد با قوانین چقدر سنگین خواهد بود، مطمئن باشید دعای خیر یک ملت با شماست
دست علی یارتان (76155)
 
رضا
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۰:۲۹:۳۹
به نام خدا

چرا شما اجاز ه میدهید این آقا به شور این ملت شهید پرور و نمایندگان آنها اینطور بی پروا توهین کند؟

دیگر آنقدر مسخ جاه و مقام شدید که دین و وجدن انسانی‌ را هم به دست فر امو شی سپرده ا ید ؟ (76158)
 
مجلس ششم
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۱۸:۰۴
خود این اقایان با رای دادن به خودشون توهین کردنو مسخ شدن هیچ ربطی به ملت و دین ندارد (76448)
 
علیرضا
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۰:۳۹:۲۳
چرا اینقدر در مورد مدرک ایشان بحث میشود و فراموش شده که ایشان دروغگو هستند. آیا یک دروغگو میتواند در یک نظام اسلامی به وزارت برسد؟ چطور امکان دارد بهضی از مسئولین از یک دروغگو حمایت کنند؟ (76162)
 
مسعود
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۱:۰۹:۰۸
با توجه به مسایل بالا جعلی بودن مدرک آقای کردان مسجل است .
موضوع مهمتر از جعلی بودن این مدرک نوع برخورد مسئولین مربوطه با ماجراست که اگر مطابق قانون باشد خیال همه راحت میشود ولی اگر برخورد ضعیف و کمرنگ باشد متاسفانه باعث دلسردی مردم خواهد شد که چطور بعضی افراد از حاشیه امنیت در برخوردهای قانونی بهره مندند ولی رعایا که ما باشیم نه !؟ (76167)
 
کوروش
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۱:۱۰:۳۶
لطفا اگر اطلاع دارید بگویید مدارک فوف لیسانس و لیسانس و ... اقای کردان از کدام دانشگاهها و در چه زمانهایی اخذ شده اند با تشکر (76168)
 
حمید ایرانی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۱:۳۰:۵۹
من فکر میکنم نیاز به مدرک البته نیست و برای خدمت نیازی به این کاغذ پاره ها نیست اما این در صورتی است که از اول حقیقت مطلب بیان میشد ، برای خدمت قطعا نیاز به راستگویی هست . (76175)
 
NASSIR
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۳:۱۹:۱۷
Thank you. You guys do your job great.Thank you (76186)
 
ج – ر(محفوظ )
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۳:۲۴:۰۰
مشابه این مدارک را در اینترنت با چند دلار می توان خریداری کرد
یک مدرک واقعی باید دارای مهر خشک برجسته باشد که معمولا روی یک تمبر رنگی پرس می شود. (76187)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۴:۱۰:۲۵
aghaye rais jomhur,aghar baraye khedmat be mardom kaghaz pare(albatte be nazare shoma) lazem nist, aya sedaghat ham lazem nist? (76189)
 
امید علی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۴:۱۱:۱۱
بنام خدا و سلام
درآستانهء میلاد فرخندهء امام مهدی علیه السلام این پیروزی عدالتخواهانهء مطبوعاتی را به شما کارکنان شریف سایت الف تبریک می گویم. با تشکر از شما و احترام به مسئولین مربوطهء دانشگاه آکسفورد
موفق باشید و خدا نگهدارتان (76190)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۶:۰۲:۴۹
آقا زحت نکشید اگر مدرک همان باشد که منتشر شده آن قدر ناشیانه تهیه شده که هر اندک آشنایی با تایپ متنهای انگلیسی و ویراستاری آن متوجه می شود که این گونه متن ها وسط چین نمی شود و چپ چین می گردد تنها عناوین و ... هستند که وسط چین می شوند حال آن که متن این مدرک مسط چین است! جل الخالق! (76197)
 
reza
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۶:۱۴:۱۴
\"ماده 527 قانون مجازات اسلامي\" را منتشر كرد كه در آن آمده است: \"هر كس ‏مدارك اشتغال به تحصيل يا فارغ‌التحصيلي يا تأييديه يا ريز نمرات تحصيلي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي و ‏تحقيقاتي‌داخل يا خارج از كشور يا ارزشنامه‌هاي تحصيلات خارجي را جعل كند يا با علم به جعلي بودن آن را ‏مورد استفاده قرار دهد علاوه بر جبران خسارت، به‌حبس از يك تا سه سال محكوم خواهد شد. ‌در صورتي كه ‏مرتكب، يكي از كاركنان وزارتخانه‌ها يا سازمان‌ها و مؤسسات وابسته به دولت يا شهرداري‌ها يا نهادهاي انقلاب ‏اسلامي باشد يا به‌نحوي از انحاء در امر جعل يا استفاده از مدارك و اوراق جعلي شركت داشته باشد به حداكثر ‏مجازات محكوم مي‌گردد.\"‏ (76200)
 
بهناز
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۶:۳۰:۰۰
احسنت
احسنت
حقا\" كار را تمام كرديد.
ما منتظر بيانيه آقاي كردان مي مانيم.
درود بر شما (76201)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۶:۴۰:۱۳
در هر كجاي دنيا اگر اين اتفاق صحت داشته باشد مي افتاد خود صاحب مدرك مجعول استعفا مي داد . مگر ايشان براي خدمتگزاري به مردم پيشقدم نشده است مردم نمي خواهند وزير كشورشان پيشقدم واموزش دهنده خطا و استفاده از مدارك نامعلوم به فرزندانشان باشد بدين ترتيب ديگر سنگ روي سنگ بند نمي شود . رسيدن به قرت به چه بهايي حذف كليه خوبيها و اموزه هاي بزرگان واوليا الله نه نه نه (76204)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۶:۴۶:۱۳
آفرين به شما، به شجاعتتون و به پيگيري و اصرار جهت اثبات حق و باطل
1- اين مدرك كه جعلي از كار دراومد حتي اگر جعلي هم نمي بود چون مدرك افتخاري ارزش استخدامي ندارد مي بايست در خصوص افراد بكار گيرنده ايشان اعمال قانون شده و در مورد خود ايشان هم علاوه بر استرداد وجوه دريافتي مجازات مصرح در قانون را اجرا نمايند.
2- شمارو به خدا در مورد ساير افرادي كه از اينجور مدارك ارائه داده و از مزاياي آن استفاده كرده اند اطلاع رساني و پيگيري لازم رو به عمل آوريد. (76208)
 
مسعود
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۶:۵۴:۴۹
واي از اين آبروريزي! ديگه آيا ميتونيم تو دنيا سرمون رو بلند كنيم و بگيم ما ايراني هستيم. وقتي كه يك وزير مملكت كه سالها در بالاترين مناصب حكومتي قرار داشته به اين راحتي مدرك جعل مي كند و با خيال راحت معارفه مي شود و به كار خود ادامه مي دهد، آب از آب هم تكان نمي خورد، مردم دنيا چه فكري درباره ما مي كنند؟

فقط مي توانم بگويم كه از ايراني بودن خودم شرمنده ام. (76214)
 
ناشناس
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۰۲:۵۴
واقعا براي خودمان متاسفيم كه همچين كساني سرپرستي اين مرز و بوم مقدس رو دارند چقدر دروغ و ريا بسه ديگه (76219)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۰۸:۱۴
افشاگريهاي شما بده بستانها را در سطوح بالا كاملا مشخص مي نمايد . اميدوارم شما دچار بده بستان نشويد و در تمامي امور شفاف سازي نماييد. (76222)
 
امیر حف
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۰۸:۳۰
متاسفانه رای تایید به اقای علی کردان بدترین سابقه پارلمانی

برای مجلس هشتم شد. چقدر اقایان معزز به مجلسیون دوره

ششم گیر دادند وانهارا در خط امریکا و دشمنان این کشور

معرفی کردند . اخر چه شد ؟ انها هم که برای صرفه وصلاح

کشور سخن می گفتند به انگهای متفاوتی از صحنه دور شدند

حالا ببینید اصولگرایان معزز که خودر ا خودی می نامند چه گلی

برسر این کشور می زنند. تورم ،فحشا ،بی تفاوتی، گرانی، بی

اعتباری در جامعه بین االملل ، عدم تدبیر در رویکرد وقایع و

حوادث جهانی و نفاق. (76223)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۱۰:۲۱
واقعا اگه در این مورد سکوت بشه نهایت جفا و توهین به مردم ایرانه.... (76225)
 
عباس
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۱۰:۵۹
خوب حالا بايد ببينيم با اين وزير خدمتگزار متقلب چه برخوردي مي كنند. فكر كنم مجازات جعل سند علاوه بر انفصال از شغل دولتي چندين سال حبس رو داسته باشه.
البته ميدونيد كه آقاين در برابر قانون از ما برابرترند (76226)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۱۲:۴۲
ضمن تشكر از پيگبريهاي شما لطفا برسي نمائيد ايا اصلا جناب اقاي كردان مدرك دانشگاهي دارنديا فقطتا پايان دوره ابتداي تحصيل كرده ا ند البته به گفته ريست محترم جمهور براي خدمت كردن نياز به مدرك ويا اين كاغذ پارها نمي باشد (فقط براي خدمت در پستهاي كليدي) چون براي استخدام دريك شركت حتي بعنوان آبدارچي داشتن ديپلم الزامي ميباشد.515 (76227)
 
ابراهیم
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۱۲:۵۸
1-علی کردان در زمان ریاست علی لاریجانی بر رادیو تلویزیون دولتی ایران، سالها معاون مالی و اداری وی را بر عهده داشته و به گفته روح الله حسینیان نماینده تهران در مجلس، با همین مدرک حقوق می گرفته است.
2-اینجانب در سوالی از کردان پرسیدم شما بر چه مبنایی تا کنون حقوق خود را می گرفتید که فرمود بر مبنای این مدرک بوده است و بنده هم عنوان کردم چرا شما چندین سال براساس مدرک خلاف حقوق گرفته‌اید و توجیهتان چه بود، پاسخ دادند، در وهله اول من از (آقای) لاریجانی اجازه گرفتم و بعد هم گفتند من ماموریت زیاد رفتم و حق ماموریت نگرفتم و این مبلغ اضافه را بر مبنای آن حق ماموریت ها حساب کردند.\"
3-آقای لاریجانی طی حکمی از علی عباسپور، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خواسته است با توجه به دریافت برخی گزارشها و ایجاد شبهات در مورد اصالت مدارک تحصیلی آقای کردان، کمیسیون آموزش مجلس با همکاری وزارت علوم درباره مدرک دکترای علی کردان تحقیق کند. (76228)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۳:۰۵:۵۰
به روباه گفتند شاهدت کو گفت:... (76532)
 
عباس
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۱۵:۵۱
چشم دولت-مجلس محترم وملت ايران روشن (76233)
 
ناشناس
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۱۶:۳۹
ممنون از پيگيريتون. بالاخره يكي بايد اين قضيه رو تموم مي‌كرد. (76234)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۱۶:۵۹
با سلام واحترام
به نظر اینجانب داشتن پایه استدلالی در هر گونه ادعایی بی شک برای اشخاص بی غرض مفید به فایده بوده و قطعا از جدل و یا هر گونه توهین و یا افترا به غیر بدور خواهد بود.
سوال :اقای رییس جمهور ،اقای دکتر کردان به نظر شما ایا بهتر نیست ،بجای تهدید و یا ارعاب سوال کنندگان ؛مدارک علمی مرتبط داخل کشور با مدرک علمی اهدایی از کشور بیگانه را که منجر به اعطا دکترای افتخاری شده را جهت تنویر افکار عمومی ارایه نمایید.هر چند که سنخیت اعطا و ارزش ان و دلیل این پاداش معنوی برای دریافت کننده و هزاران و .......قابل پرسش خواهد بود. (76235)
 
محمدی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۱۹:۰۴
فاتحه مع اصلوات برای این اخلاق
که قدرت چشمان را کور میکند (76238)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۲۸:۴۳
چه چيز تمام تازه شروع شده. حال كه ثابت شده كه مدرك جعلي است مي بايست شوء استفاده هاي صورت گرفته با آن و هم چنين راي اعتماد مجلس مورد بررسي قرار گيرد و اگر اين دو به نتيجه برسد تمام است اما اگر هيچ اتفاقي نيافتد چه؟ فقط ملتي در بهت خواهد بود كه چرا و چگونه است كه مهمترين وزارت اجرايي كشور توسط ( با عرض معذرت تمام جاعل) اداره مي شود و هيچ كس هم دم بر نمي اورد. شايد قانون تنها براي ما باشد (76242)
 
محسن
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۳۴:۲۹
من به شخصه مطمئنم آب از آب تکان نخواهد خورد و مجلس هیچکاری نخواهد کرد!
آقایان شما را به خدا به سوگندی که در مجلس خورده اید پایبند باشید! (76252)
 
مهدی جعفری نجفی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۴۱:۳۲
با سلام
بنظر من بهتر است نظام از آبروی خود و مردم برای چنین افرادی (آقای کردان) و چنین رفتار ناشایستی (ارائه و سوء استفاده از مدارک جعلی) بی جهت هزینه نکند. همان برخورد قانونی که با یک فرد عادی می کنند با این فرد بشود و قضیه را تمام کنید. بی خود وقت افراد و هزینه از بیت المال صرف آن ننمایید. (76256)
 
مجلس ششم
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۱۱:۵۰
اقای جعفری نظام چندین بار هزینه چنین رفتاری پرداخت کرد قتلهای زنجیره ای انتخابات - رد صلاحیتها- قتل در مترو کرج و .......و اقایان برای تبرئه دوستان بقیمت نابودی مملکت هم اگر باشد حاضر و اماده و مطمنا این سایت اکر امروز نبستن فردا خواهند بست (76443)
 
ياشار
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۴۷:۲۴
واقعاً دستتان درد نكند با اين پيگيري. اميدوارم همين روال را براي بقيه مسئولين هم كه ادعاي دريافت مدارك عالي از داتشگاه هاي دنيا را دارند ادامع دهيد.
من از اينكه آقاي رئيس جمهور بجاي برخورد با وزير جاعل، مدارك دانشگاهي را كاغذ پاره اعلام كرده اند، واقعاً متاسفم. (76260)
 
akbar
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۵۲:۴۰
آقاي كردان
در صورتي كه تحقيقات فوق درست باشد و مدرك شما جعلي بوده باشد شما را به خدا براي احترام به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، خون شهدا و آبروي كشور از پستي كه غصب كرده ايد استعفا دهيد. بدانيد كه كليه امور به دست حق است، عزت از اوست و ذلت هم از اوست. بيني و بين الله خود قضاوت كنيد و تصميم شجاعانه بگيريد شايد اين باعث گذشت ملت ايران از شما و بخشش الهي شود. (76262)
 
علی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۵۵:۲۰
واقعا چرا ؟ مهم نیست وزیر کشور دکتر داشته باشه یا نه مهم اینه که وزیر کشور چرا باید دروغ بگه ؟ فقط میتونم بگم انا لله و انا الیه راجعون (76265)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۷:۵۷:۴۰
فکر کنم دیگر باید دست از جعل سندها برداشت. مخصوصا این که یک ارگان دولتی یک طرف قضیه باشد و این گونه بی تفاوت به دفاع از یک فرد می پردازد. به نظر اینجانب سکوت کردن بسیار لازم است . به عنوان یک ایرانی احساس میکنم یک فرد حیثیت کشور و مردمم را به بازی گرفته است و جالب این است که مسئولین بسیار ساده با عنوان یک کاغذ پاره از مدرک یاد می کنند.
از الف خواهش می کنم پی گیر حقوق و مزایایه دریافتی ایشان باشد تا خداس ناکرده بیت المال به ناروا هزینه نشده باشد و نان حلال سره سفره مردم برود.
باعث افتخار بنده است که سایت محترم الف با همه تهدید ها پی گیر حقوق مردم است.
ممنونم (76266)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۰۱:۰۳
با همه اين اسناد و مدارک متاسفانه ايشان دو روزي است که معرفي شده و با کستاخي در محل وزارت کشور ميباشد واقعا\"اين اقدام دهان کجي به شعور مردم نيست؟ اين وزارت خانه شايد نيازي به مدرک دکتراي ايشان نداشته باشد ولي مردم نياز به يک فردي که صادق است در ان سمت نياز دارند (76268)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۰۶:۲۴
الحق كه اگر روزنامه نگاران ما اين شجاعت را حفظ كنند، بسياري از مسائل كشور حل خواهد شد. درود بر عزت و شرف شما (76271)
 
علي گنجور
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۱۱:۰۰
سلام:
بايد دقت شود كه داشتن يا نداشتن مدرك دانشگاهي اكسفورد به موضوع اصلي تبديل نشود. بلكه آنچه در اين ماجرا اهميت دارد دروغ گويي است. اينكه كسي مدرك دانشگاهي نداشته باشد و وزير بشود حتي گناه صغيره هم نيست اما دروغ حتما از گناهان كبيره است (76275)
 
احمد
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۱۲:۳۰
سلام

به جناب آقای رییس جمهور 2 پیشنهاد می نمایم:
الف) سناریوی یک - آقای کردان قربانی کلاهبرداری شده و نمی دانسته که مدرک وی تقلبی است و دلیل اصرار وی و ارایه مدرک در جلسه معرفه نیز همین موضوع بوده است.
در این صورت ایشان باید
1- موضوع را رسما اعلام نماید.
2- از مردم عذر خواهی کند.
3- از سمت خود استعفا دهد.
4- تمام مبالغی را که از دانشگاه آزاد بابت تدریس و از دولت بابت حقوق دارنده مدرک دکتری دریافت کرده بازپس دهد.
5- دیگر مسئولیت دولتی نپذیرد.

ب) سناریوی دو- آقای کردان خود در صحت مدرک تردید داشته و یا از تقلبی بودن آن اطمینان داشته است و دلیل اصرار وی و ارایه مدرک در جلسه معرفه تلاش برای حفظ موقعیت اجتماعی خود بوده است.
1- همانطور که آقای لاریجانی خواسته تحقیق لازم انجام شود
2- ایشان توسط رییس جمهور محترم برکنار شوند.
3- دادگاه صالح در مورد تخلف ایشان تصمیم گیری نماید.

حالا وقت آن است که آقای رییس جمهورو آقای کردان نشان دهند بین حفظ شان خود، گروه سیاسی خود و دولت و حفظ شان نظام مقدس اسلامی کدام را انتخاب می کند. (76276)
 
واقعا که...
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۲۳:۵۶
این هم از خدمتگزاران صادق...!
به جای کردان کسی را استیضاح کنید که کردان را صادق معرفی کرد...! (76282)
 
من
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۲۵:۴۰
حالا چیکار کنیم... جدی بگیم برو بیرون ... بنده خدا ...نچ (76283)
 
سعید
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۲۶:۵۳
جالب است استعلام از وزارت خانه ای خواسته شده که در مورد وزیر آن نیز جای شبهه وجود دارد وزیر محترم علوم ادعای مرد علمی ریاضی در دنیا را دارند ولی جالب اینکه هیچ اطلاعاتی در مورد این موضوع به دست نمی آید. از همین الان lمشخص است که پاسخ استعلام وزارت علوم چه خواهد بود.

در حالی که یک فرد چندین سال زحمت می کشد تا مدرک دکترا بگیرد و جهت استخدام در دانشگاه نزدیک 5-6 ماه زمان صرف می گردد تا از نظر اخلاقی فرد تایید شود اقایان معتقدند مدرک کاغذ چاره ای بیش نیست.؟/ (76286)
 
امير
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۲۸:۵۷
من از ديروز تا حالا که شما اين مدرک را منتشر کرديد اخبار را دنبال نکردم مي خواستم بدونم آقاي کردان استعفا دادند يا برنامه فردا شونه با تشکر (76288)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۲۸:۵۸
حد اقل كاري كه اقاي كردان ميتواند انجام دهد استفا وعذرخواهي از مردم ايران است, اگر اين اتفاق در كشوري مثل ژاپن و يا كره اتفاق مي افتاد شخص دروغگو با خودكشي اين رسوايي را پاسخ ميداد, (76289)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۳۲:۵۲
واقعاٌ باعث تأسف است! (76294)
 
آرش
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۴۰:۱۰
فکر می‌کنم دیگر اصلا نباید کوتاه آمد. دیگر موضوع آن قدر روشن و مفتضح است که جایی برای توجیه وجود ندارد مگر از سوی بی‌اخلاق‌های قدرت‌طلب یا جاهلان سر در برف فرو برده.
الان گذشته از تمام مسائل سیاسی و جناحی، آن قدر مدرک و حمایت از سوی تمام گروه‌های سیاسی و مردم وجود دارد که می‌توان هر کاری کرد. تا برکناری جاعلان و دروغگویان، به هیچ‌وجه کوتاه نیایید. ضمن این‌که کسانی که با وجود تمام این‌ها باز هم از این فرد حمایت کردند باید حتما توبیخ شوند تا متوجه شوند که موضوع جعل و دروغگویی است نه صرفا (76027)
 
احمد
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۴۶:۳۵
در اين ممالكي كه صبح تا شام فحش نثارشان مي كنيم اگر يك دهم اين قضايا براي يك سياستمدار پيش بيايد نه تنها پست او را ميگيرند بلكه دادگاه او را به اشد مجازات محكوم ميكند.
حال ببينيم دولت و مجلس 1صولگرا با مدرك تقلبي ايشان و حدود هشت سال استفاده از حقوق دولتي كه مستحق ان نبوده اند چه ميكند. (76302)
 
جعفر
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۴۸:۰۱
با تشکر از سایت الف لطفا اقدام مشابه را برای همه مدعیان مدارک دانشگاهی که در این مملکت مسئولیت دارند واز خارج اخذ مدرک داشتند بعمل اورده تا حقایق مشخص شود .برای بچه های ما کنکور میگذارند انوقت خودشان برای خود مدرک جعل میکنند! (76015)
 
اشکان
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۴۸:۵۳
چرا کور خود و بینای مردم شده ایم ؟
اگر این اتفاق در کشور دیگر رخ میداد همه به آن میپرداختند
آقای احمدی نژاد یک ناراستگو شایسته عضویت در کابینه عدالت گرا است ؟ (76007)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۴۹:۲۹
حرفی برای گفتن نیست / وقت آن است که غم بخورم با چای تلخم / وقت آن است که خداحافظی کنم/ با همه آرزوهایم / خداحافظ / خدا حافظ دل جامانده ام در شلمچه / خداحافظ تمام دوستان شهیدم ... خداحافظ (76032)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۳۲:۳۹
با این نا امیدی مخالفم.همین روشنگریها و همین اقدام زیبای الف یعنی امید.همین که آقای لاریجانی هم پس از سالها کم توجهی به نصیحت های دلسوزانه نیروهای حزب اللهی صدا و سیمادر حال شناخت لایه های پنهان تر کردانند یعنی امید.(البته من از دوستداران آقای لاریجانی هستم.ولی از بی توجهی ایشان به انبوه تذکرات همکاران دلسوزشان درمورد کردان در طی دوره ریاست صدا و سیما سخت گله مندم.مدرک ایشان فقط یکی از تذکرات بوده)
به هر حال اینکه در کشورمان می شود این افشاگریهارا ضمن رعایت همه اصول اخلاقی انجام داد نشانه بلوغ فکری است.آفرین بر الف که نشان داد می توان هم اینچنین دست متقلبان را در هر سطحی رو کرد و هم در عین حال اصولی بود و اخلاقی.منتظر اقدام آقای رئیس جمهور و یا خود کردان هستیم. (76419)
 
رضا
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۵۰:۰۸
يعني مي شود به همين راحتي مدرک جعل کرد ؟
واقعاً جاي تاسف است. اگر مسئول مملکتي دست به چنين کارهايي بزند ، ازساير مردم چه انتظاري بايد داشت ؟ (76307)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۵۰:۱۰
كردان بايستي بدليل جعل و ارائه مدرك جعلي به مراجع قانوني واستفاده از مزاياي ان برابر قانون مجازات اسلامي متحمل بركناري از سمت دولتي وحبس گردد .رييس جمهور ... (76020)
 
شروین
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۵۰:۵۱
کارتان کارستان است
از این بهتر امکان نداشت
حال درست است که برای آقایات تفاوتی نمی کند چون هرچه باشد یک کاغذ پاره بیش نیست اما
تاسیه روی شود هرکه در او غش باشد (76308)
 
دیرنیوز
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۵۹:۲۷
با سلام
کار شما با ارزش است و تلاش برای این شفاف سازی شایسته تقدیر.
در دور دوم انتخابات مجلس .. ادعای دکترا داشتن کرد اما هیچ مدرکی دال بر این موضوع نیاورد... تلاش ما هم برای برملا ساختن آن بی نتیجه ماند... آرزوی شادکامی داریم (76130)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۸:۵۹:۵۶
این اقای کردان باید محاکمه شود و مبالغی را که تا بحال بر مبنای مدرک دکترا گرفته باز گرداند و برای عبرت دیگران به زندان هم برود. (76311)
 
محمود
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۰۱:۱۳
سلام..زحمت زیادی کشیده اید.اولین بار است که یک گروه یک موضوع را در این سطح پی گیری می کند.اما فکر می کنید به نتیجه ای هم ختم می شود.یعنی این ..یعنی عین خیالشان هم نیست...حالا ما هر چقدر گلو پاره کنیم به جایی نمی رسد...گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ی من/انچه البته به جایی نرسد فریاد است (76106)
 
رضا
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۰۲:۴۷
با سلام
پیگیری هر مسله ای از طرف مطبوعات ورسانه ها خوشایند وموجب آرامش خاطر افراد می شود و خواهشمندم پیگیر این مسله بوده وپیگیر باشید تا حقیقت رو بیاید (76314)
 
پروفسور آینده
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۰۳:۱۶
من رسما از آقای علی کردان، وزیر محترم تشکر می‌کنم ایشون زندگی مرا عوض کرده‌اند و باعث شده‌اند منم راهی پیدا کنم بروم تا فوق دکترا از دانشگاه mit آمریکا مدرک تحصیلی بگیریم.

من سطح دارمدم کفاف خانواده‌ام را نمی‌ده و این بهترین راه برای افزایش حقوق و تدریس در وقت‌های آزادم است، تازه من دوست دارم یک روزی . هم بشوم، اگر مدرک پروفسورای MIT را داشته باشم خیلی خوب است.


من شخصا از ایشون حمایت می‌کنم و کمال تقدیر را به خاطر این الگوسازی مناسب دارم.

در ضمن این بازی‌های الکی سایت الف هم خیلی بی‌مزه است، الف دارد نشر اکاذیب می‌کند والکی به مردم تهمت می‌زند، اصلا به شما چه دکتر کردان مدرکشو از کجا آورده!

من خودم می‌خوام پروفسوراشو بگیرم. (76161)
 
نگران
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۰۶:۲۰
بنده برای مسئولین این مملکت و انقلاب متاسفم که با گذشت کمتر از 20 سال از رحلت امام و انتشار وصیت نامه ایشان که فرمودند "نگذارید انقلاب به دست نامحرمان و نااهلان بیفتد " ، فردی (کردان) با حمایت . ، . و رای اعتماد نمایندگان ، وزیر کشور میشود که با ارتکاب چند جرم از جمله استفاده از سند جعلی و تحصیل مال نامشروع و سوابق درخشان قبلی از جمله .، سپس . و بایستی حقوق و مزایایی که با این مدرک جعلی دریافت نموده مسترد نماید وحامیان و بکار گیرندگان و تایید کنندگان وی در مراجع مختلف (. ، .، . و ... ) در پیشگاه خدا و در مقابل خون شهیدان و ملت مسلمان پاسخ گو بوده و توبه نمایند و تنها راه التیام بخشیدن این زخم عمیق بر انقلاب و کشور استیضاح فوری و انقلابی کردان و خلع وی از وزارت کشور بدون هرگونه ملاحضه کاری می باشد . (76136)
 
محمود
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۴:۱۱:۰۲
دوست عزیز!‌ ما باید قبل از همه برای خودمان متاسف باشیم. هر چه باشد رئیس جمهور منتخب ما این فرد را به مجلس پیشنهاد کرده است و نمایندگان منتخب خودمان نیز به این فرد رای اعتماد داده‌اند.
در نهایت از ماست که بر ماست (76592)
 
مسعود
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۱۴:۰۵
Here on we announce that Mr. Kordon has no Honorary Doctorate of Law, but only an Honorary Doctorate of Lie.

M. Diplomate (76329)
 
داوود
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۱۴:۵۴
با سلام.ازپیگیری مسئولانه سایت الف جهت روشن شدن حقیقت سپاسگزارم.امیدوارم رییس جمهور محترم بدون فوت وقت نسبت به اتخاذ تصمیم انقلابی ؟ در مورد ایشان اقدام نمایددرغیر اینصورت ازنمایندگان شجاع مجلس انتظار داریم طرح فوریتی استیضاح وزیر متقلب رادر دستور کارقراردهند.این آزمونی است برای نمایندگان مجلس که با احترام به شعور مردم ایران عزت ایران را فدای مصلحت سنجی ها ننمایند وپایبندی خود رابه اصول نشان دهند .نباید اجازه داداین شبهه ایجاد شود که چطور در جمهوری اسلامی یک فرد معمولی اگر مرتکب این خلاف میشد به چه مشکلات ومجازاتی گرفتار میشد ولی ایشان بدلیل داشتن جایگاه ویژه در حکومت به راحتی با خلاف واقع گویی و کتمان حقیقت به کار خود ادامه دهد.افکا عمومی منتظر پاسخ قاطعانه مجلس هستند. (76209)
 
یک حقوقدان
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۱۹:۲۱
ماده 527 قانون مجازات اسلامی ـ هر کس مدارک اشتغال به تحصیل یا فارغ التحصیلی یا تاییدیه یا ریز نمرات تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی داخل یا خارج از کشور یا ارزشنامه تحصیلات خارجی را جعل کند یا با علم به جعلی بودن آن را مورد استفاده قرار دهد علاوه بر جبران خسارت به حبس از یک تا سه سال محکوم خواهد شد . در صورتی که مرتکب یکی از کارکنان وزارتخانه ها یا سازمان ها و موسسات وابسته به دولت یا شهرداریها یا نهادهای انقلابی باشد یا به نحوی از انحا در امر جعل یا استفاده از مدارک و اوراق جعلی شرکت داشته باشد به حد اکثر مجازات محکوم میگردد.
تعریف جعل عبارت است از ساختن نوشته یا سند یا ساختن مهر یا امضاء اشخاص رسمی و و نظایر اینها به قصد تقلب والسلام (76332)
 
حمید شفیعی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۱۹:۳۸
خوب شما کار کمسیون آموزشی مجلس را که قرار بود در این رابطه تحقیق نماید آسان کردید .
ببینیم این کمسیون چه جوابی خواهد داد ؟
درود بر شما که با این روشنگری به ملت فهیم ایران ثابت نمودید که هنوز ملت ایران بیدار است و . نمی توان یک تکنسین را در قالب دکتر به این ملت قالب کرد .بالاخره خود این عمل یک نوع عدالت پروری است دیگه ؟. (76224)
 
علی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۱۹:۵۹
بی شک اگر عدالت مبنا باشد هم حضرت آقای کردان که روزگاری . و هم والا حضرتانی که سالها حقوق نامشروع به حساب ایشان واریز کرد ه اند وبه نام وزیری برای پیشگیری از جعل در انتخابات به مردم تحمیلشان کرده اند باید در محضر دادگاه پاسخگو باشند.
اما طبعا شان والای آقایان مهرورزی را بر عدالت خواهی خواهد چرباند...تا کور شود هر آنکه نتواند دید.... (76218)
 
ناشناس
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۲۵:۵۹
بهتر بود آقاي كردان هم ادعا مي كرد از دانشگاههاي ايراني داراي مدرك مي باشد. چون در اينصورت راحتتر مي شد تقلب كرده و خريد مدرك انجام داد و مردم را فريب داد، همچون . (76244)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۲۷:۵۳
چرا اینقدرموضوع را پیگیری میکنید مگرقراراست اتفاقی بیافتد شما فقط آقایان را هشیارمیکنید که دفعه بعد دقیقتر جعل سند کنند شاید هم برای رفع و رجوع این قضیه مجبور شوند از (76305)
 
حسینی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۲۸:۱۴
من همیشه از طرفداران احمدی نژاد بوده و هستم و به خاطر حمایت از ایشان همیشه بین دوستانم محکوم به این هستم که تعصب بیجا دارم. الان هم همچنان طرفدار ایشان هستم و از ایشان حمایت میکنم. ولی ایشان اگر وقت دارد این متن را بخواند و پیش خدای خود قضاوت کند الان من چه حسی بایست نسبت به آقای کردان داشته باشم.
من سالهای 81 تا 83 در زمان معاونت آقای کردان در حالیکه دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته مهندسی معماری بودم با مدرک معادل لیسانس در صدا و سیما کار میکردم. عمده کارهایی هم که انجام میدادم برداشت و ترسیم نقشه و انجام کارهای گرافیکی بود. سال 81 ساعتی 650 تومان، سال 82، ساعتی 700 تومان و در سال سوم افزایش حقوق نداشتیم. در سال آخر نیز حداکثر ساعت کاری کارمندان حق الزحمه را از 150 ساعت به 120 ساعت کاهش دادند. در حالیکه اغلب ماهها با وجود مشغله درسی بیش از 120 ساعت کار کردم.به این ترتیب در ماه حداکثر 84000 تومان به ما میدادند که با هزینه غذا حدود 100 هزار تومان در ماه میشد. ضمن اینکه تحت پوشش هیچ بیمه ای نبودیم و قرارداد ما را به طور 3 ماهه تمدید میکردند. جالبتر از همه اینکه وقتی به ماموریت میرفتیم به ازای هر روز مبلغ 3 هزار تومان به ما میدادند. در صورتی که اگر در مرکز میماندیم و 8 ساعت کار میکردیم دستمزد روزانه مان معادل 5600 تومان میشد.( قابل توجه آقای کردان که حق ماموریت نگرفته اند)
پس از دو سال برای رسمی شدن از میان کارمندان حق الزحمه ای امتحان گرفتند و زمان ارایه مدرک را تا اول مهر سال 83 تعیین کردند. من چون به صورت پیوسته (مستقیما از دیپلم به کارشناسی ارشد) تحصیل میکردم و تا مهر ماه آن سال نمیتوانستم از پایان نامه ام دفاع کنم و با آخرین مدرک رسمیم که آن زمان دیپلم بود در امتحان شرکت کردم و به راحتی قبول شدم. به امید اینکه چند سال پس از استخدام مدرکم را عوض نمایم. ولی در گزینش به خاطر بالا بودن سطح تحصیلاتم من را رد کردند. ابتدا سعی کردند دلسوزانه با من صحبت بکنند و بگویند که با تحصیلاتی که داری این استخدام به نفع تو نیست. من هم به آنها گفتم تشخیص آن با خودم است و غیر قانونی نیست. من هم چاره ای جز شرکت در این سطح نداشتم . ولی آنها زیر بار نرفتند.بعد که دیدند من زیر بار نمیروم چند سوال سرکاری از من پرسیدند و گفتند بروید بعدا خبرتان میکنیم. ونتیجه هم معلوم بود. پس از گزینش پیش مدیرم رفتم و استعفا دادم.
این را هم بگویم که در سال اول کارم نیز برای تعیین سطح تحصیلات گفتند بایست از دانشگاه گواهی بیاورید که چند واحد گذرانده اید. در آن زمان چون سیستم دانشکده ما رایانه ای نبود نمرات درسها با دو ترم تاخیر برای آموزش ارسال میشد. دوستم هرچقدر اصرار کرد که واحد اصل گواهی را نمیخواهد و فقط کپی کفایت میکند. اگر کپی را دستکاری کنی و تعداد واحدهایی را که واقعا گذرانده ای بنویسی حقوقت مقداری بیشتر میشود که من گفتم نمیخواهم به خاطر چند تومان حقوقم شبهه داشته باشد. (76304)
 
حسن
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۳۰:۲۳
آقای کردان ببخشید ! آقای دکتر کردان باید به خاطر این مخفی کاری به پیشگاه ملت بزرگ ایران سر پوزش فرو بیاورد از سایت الف هم به خاطر این افشاگری ناب تشکر می کنم (76342)
 
مرد هزار چهره
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۳۱:۰۰
الان دیگه نوبت نماینده هاست اون 60 نفری که رای مخالف دادن اگه 10 نفرشون درخواست بدن میتونن استیضاحش کنن و بعد هم که معلومه ... چون این راه بهتر از این هست که رییس جمهور خودش دست بکار شود و اقدام کند . اینطوری از طرف نمایندگان مردم کار انجام میشه و هیچ چیز به نام لاریجانی و رییس جمهور تموم نمیشه .
من الله توفیق (76343)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۳۱:۱۸
از سايت الف براي اين روشنگري تشكر مي كنم.اما براي آنكه اين شبهه پيش نيايد كه مبناي اين روشنگري تسويه حساب هاي شخصي است خوبست درباره بقيه موضوعات هم اينگونه برخورد شود.
به عنوان نمونه بحث درباره اينكه تا چه حد برنامه هاي يكسويه ،خشن ،تنگ نظرانه و\"مرد محور\" سازمان صدا وسيما فرهنگ عمومي جامعه را به عقب مي راند اگراهميتي بيشتر از مدرك تحصيلي آقاي كردان نداشته باشد كمتر از آن نيز ندارد! (76345)
 
مرد هزار چهره
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۳۱:۵۸
من اشتباهی بودم من اصلا اینکاره نبودم من فقط یه اشتباهی بودم ! (76347)
 
شهرام
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۳۲:۰۶
هنوز در بهت و حيرت هستم كه چگونه بعضي از مسئولان خود را به خواب ميزنند و در مقابل اين جعل شرم آور ميگويند خدمت كردن مدرك نميخواهد ! برادر محترم : بحث خلاف و دروغ است . بحث اينست كه چگونه يك جاعل ميتواند از آراي مردم حفاظت و مراقبت كند؟ بحث حقوق و دريافتي است كه با اين مدرك جعلي از بيت المال گرفته شده و حرام است . بحث دانشجوياني است كه قطعا از اين شخص اطلاعات بيشتري داشته اند اما بايد سركلاس وي حاضر شده و به خزعبلات نامبرده گوش ميداده اند. بحث تيشه اي است كه اين افراد به ريشه جمهوري اسلامي ميزنند و به نام دين و رهبر همه چيز را زير سوال ميبرند. بحث عمدي است كه در اين مقوله وجود دارد و آبروي نظام را در خطر قرار داده . بحث . . بگذريم كه حافظه كامپوتر هفتادمن ميشود اگر همه مباحث شرم آور و قبيح را بگوييم و البته حرص بخوريم كه چرا به حرف افرادي خودي هم گوش نميدهند. چه بر سر اين مملكت آمده ؟!خجالت بكشيد كه ما از خجالت مرديم و شرمنده شديم . (76296)
 
آرمان
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۳۲:۳۵
با سلام
بطور قطع این یک فضاحت است و نکات زیر قابل تدمل است:
1- چرا در مورد مسئولین کشور کنترل و استعلام مدرک تحصیلی صورت نمیگیرد؟
2- در این فضاحت اگر دکتر احمدی نژاد او را عزل کند موجب افزایش اعتبار دولت عدالت محور و مهرورز می شود.
3- این عمل آقای کردان یک جرم است و باید مطابق قانون برخورد شود.
4- می باید کلیه منافع اقتصادی که کسب کرده مسترد شود.
5-می باید مدارک کلیه مسئولین صرف نظر از نوع و اهمیت آن مورد استعلام قرار گیرد.
6-. (76291)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۴۰:۲۶
دلم میسوزه که آقای پور محمدی را برداشتن و همچین کسی را انتخاب کردن . (76364)
 
چرا ؟؟
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۴۳:۴۴
ما تشنگان قدرتیم نه خادمان ملتیم (76365)
 
عباس رشنوادی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۴۷:۳۶
اقای دکتر توکلی وهمکاران ایشان در سایت الف به خاطر این ایستادگی وتلاش در راه تبیین حقیقت در مورد مدرک تحصیلی اقای کردان شایسته احترام وخسته نباشیدند اما مایلم دوسئوال ساده را ار انان بپرسم اول اینکه ایا در بین مسئولین رده بالا فقط کردان است که نان چنین مدرکی راخورده است؟ودوم اینکه خدا وکیلی اگر منافع قدرت تان تلاقی پیدا نمی کرد باز هم دانستن را حق مردم میدانستید؟! با همه این اوصاف بعنوان کسی که مشی سیاسی شما راقبول ندارم به نوبه خودم از همه شما تشکر میکنم (76367)
 
الف خوان
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۴۷:۴۴
من تصور می کنم آقای کردان درباره جعلی بودن مدرک دکترای خود اطلاع نداشته وگرنه آنرا منتشر نمی کرد. باید دید چه کسی این پوست خربزه را زیر پای او انداخته است! (76368)
 
محمدحسین
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۴۸:۴۲
عزیزان، اینقدر سخن از بی آبرویی نگویید و آیه یأس نخوانید. نظام ما و دولت کنونی ما قطعا در آستانه یکی از امتحان های بزرگ الهی قرار است. می توان این تهدید را به یکی از بزرگترین فرصت ها تبدیل کرد و کاری کرد که از این به بعد، صداقت، راستگویی و شفافیت، به اصلی ترین شاخص و لازمه واگذاری مسئولیت به افراد در نظام جمهوری اسلامی باشد. ریاکاری و شیادی در همه جای دنیا وجود دارد. برخورد قاطع در این قضیه، نه تنها باعث بی آبرویی ما نیست، بلکه باعث کسب اعتبار داخلی و خارجی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود. ما برای رسیدن به آرمانهای انقلاب اسلامی، باید بتوانیم از این گردنه ها و از این امتحان ها سرفراز بیرون بیاییم. پس مسئولین ارشد نظام، بسم الله، یا علی مدد ... (76369)
 
رضا
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۴:۲۸:۳۵
وقتي جناب ريئس جمهور محترم براي ايشان حكم صادر مي كنند يعني چه؟ يعني توهين به يك ملت. ببخشيد اما ملت ايران ما شما را براي 22 بهمن، روز جهاني قدس( البته آقاي مشايي نخواند)و انتخابات مي خواهيم همين. قانون و بيت المال و اين بازي ها براي شما ست و گرنه براي ما كه قانوني وجود ندارد.
من نمي دانم معناي مافياي ثروت و قدرت چيست اما همين مساله خود گوياي بسياري از مسايل است.
خواهشا از بزرگان نظام مايه نگذاريد در اين قضيه شخص ريئس جمهور و صد البته ريئس مجلس مقصرند. (76607)
 
مرتضي
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۵۰:۳۵
اگر قانوني باشد که قطعا وجود دارد جعل در اسناد ايشان بايد در دادگاه وبعد هم زندان باشد نه وزير کشور با ان همه مسئوليت بزرگ (76373)
 
محمد رضا
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۵۲:۲۹
بزرگترین افتخار جمهوری اسلامی ایران این است که در عمر 30 ساله خود، بیش از 40 انتخابات آزاد برگزار کرده که چنین سابقه ای در بین کشورهای منطقه که عمدتا انتخابات فرمایشی دارند یا اصلا انتخابات ندارند بی نظیر است .
حال آیا فکر نمی کنید با قرار گرفتن فردی مثل کردان در راس دستگاه مجری انتخابات و کسی که باید از طریق هیات های اجرایی به صلاحیت صدها داوطلب رسیدگی کند، این سوابق درخشان را که حاصل مجاهدتهای امام ره و شهدای جنگ هستند زیر سوال می بریم .
مطمئن باشید اگر اکنون به این جرم شرم آور وزیر کشور رسیدگی نشود ، تاریخ به آن رسیدگی خواهد کرد!
برای به ثمر نشستن این انقلاب ما پاکترین انسان ها را هزینه کردیم و در سوگ از دست دادنشان به عزا نشستیم .
آیا به قدرت رسیدن فرد جاه طلبی مثل کردان ارزش مثله مثله کردن ارزشهای انقلاب را دارد؟ (76374)
 
ناشناس
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۵۲:۳۴
در شرایط کنونی که مملکت به یک انسجام نیازمند است ؟مطمئن باشید که هیچ اتفاقی نمی افتد زیرا اصلا من و شما مطرح نیستیم مهم خدمت است و بس....؟ فکر کرده اید اینجا ژاپن ، کره ویااروپاست که مسولان به خاطر اهمال کاریشان از مردم عذر خواهی کنند. (76375)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۵۳:۵۲
مملكت ما هزار و يك مشكل داره
حالا شما گير دادين به اين مدرك
بابا گراني ،تورم و خيلي سوژه هاي بهتر هست به آنهاهم بپردازيد (76378)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۵۸:۴۱
راستي كاش بررسي ميشد كه چرا تا وقتي ايشون قائم مقام وزير نفت بود كسي كار مدركش نداشت؟
ضمنا كاش معلوم ميشد آقاي سعيدلو نيز از كجا مدرك گرفته؟ (76383)
 
صبا
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۰۱:۲۱
برای خدمت کردن داشتن یا نداشتن یک کاغذ پاره مهم نیست ولی داشتن صداقت و شجاعت گفتن حقیقت خیلی مهم است که آقای کردان متاسفانه فاقد هر دو مورد می باشند. (76384)
 
سید جواد مسعودیان
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۰۸:۲۰
اگر این موضوع واقعیت داشته باشد (که دارد) شخص رئیس جمهور باید در رسانه ملی از مردم عذرخواهی نماید و همچنین نمایندگانی که به ایشان رای مثبت داده اند. از شما بابت اطلاع رسانی به مردم تشکر میکنم. علی(ع) یارتان (76395)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۱۱:۴۵
نکته مهم اين بوده که چرا وقتي نامبرده قائم مقام وزير نفت بود ،کسي اعتراضي نکرد؟ يعني بين وزير کشور و قائم مقام وزير نفت اينقدر اختلاف وجود دارد؟ يعني در مورد قائم مقام وزير اين اهميت وجود ندارد ؟ (76397)
 
آرش
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۱۶:۲۷
خطاب من به برخي از دوستان است كه از مجلس انتظار بركناري وزير متقلب را دارند. دوستان عزيز مثل اينكه شما نمايندگان مجلس را درست نشناخته ايد يا جرياناتي را كه در جلسه علني چند روز پيش راي اعتماد پيش امد را فراموش كرده ايد. برخي از نمايندگان كه وظيفه آنها نمايندگي ملت است فرداي آن روز گفتند كه ما به دليل نقل قول رئيس جمهور با اكثريت آرا به آقاي كردان راي داديم. و فراموش نكنيد كه آقاي كردان علي رغم اتهامات مشخصي كه بر او در جلسه وارد شد با اكثريت بسيار بالايي وزير شد. (76403)
 
رستم
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۲۰:۰۵
واقعا دست شما درد نکند انشاالله که نتایج زحماتتان را ببینیم. (76406)
 
دقيقه نود
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۲۲:۰۰
نوشته هاي سايت شما رو كه مي بينم ياد بازي 11 سال قبل ايران- استراليا ( حماسه ملبورن ) مي افتم كه ايران گل دوم رو زده بود و همه منتظر سوت پايان بازي بودند.
الان هم همه منتظر سوت پايان بازي هستند.
چه مي كنه سايت الف! (76408)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۲۴:۲۳
لطفا در مورد هيات علمي بودن آقاي كردان در دانشگاه آزاد اسلامي بررسي نمائيد. دانشگاه آزاد چگونه به فردي كه مدرك فوق ديپلم دارد عنوان استادياري و دكتري مي دهد. از يك طرف از افشاگري سايت شما به عنوان يك ايراني احساس غرور مي كنم از طرف احساس شرم از ................ (76411)
 
ايرج
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۲۴:۵۱
با سلام و تشكر از الف. مگه نخونديد كه فرمودند \"كاغذ پاره در خدمتگذاري تاثيري ندارد !\" واي به حال كسي و كساني كه براي خدمتگذاري مدرك جعل ميكنند. بايد منتظر جواب دكتر ! كردان موند. (76412)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۲۵:۳۷
لطفا آماري از دفعات بازديد از سايت نيز بدهيد. (76413)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۲۸:۰۰
باسلام
ضمن تشکر از کار بسیار شایسته و حرفه ایی آژانس خبری الف ، به عرض میرساند شما الآن در وسط راه قرار گرفته اید. یعنی هم اکنون در افکار عمومی مطرح شده اید ولی باقی راه که نتیجه میباشد هنوز مانده است. لطفا\" با توجه به ارزشی که به افکار عمومی می دهید، با پشتوانه همین خوانندگانتان از امروز به نمایندگان مجلس فشار وارد نمایید تا عکس العمل مناسب در شأن این ملت از خود نشان دهند. امیدوارم آژانس خبری الف با ایجاد الف نیوز انگلیسی خود را در سطح دنیا مطرح نماید. کمی سخت است ولی شدنی است. به امید پیروزی (76417)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۳۳:۴۸
اين هم پاسخ دانشگاه آکسفورد به بی بی سي

http://www.bbc.co.uk/persian/iran/story/2008/08/080812_wmj-kordan.shtml (76421)
 
نیری/فنلاند
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۳۴:۱۰
با سلام
کار افشاگری شما انصافانه خیلی عالی بود .این یعنی اگاهی دادن.دستتان درد نکند. برایم تا اینجاش کافیه .بعدش چه خواهد شد مهم نیست (76422)
 
مرد غارنشین
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۳۴:۳۱
سلام
چندین ماه هستش که سایت شما و خبرهاتون رو بررسی میکنم.
این خبر مدرک کردان را هم دقیق بررسی کردم و وقتی این صفحه را امروز خواندم یک حس غریبی بهم دست داد و حلقه اشک از شوق در چشمام بسته شد.
نظرات دوستان را دقیق بخوانید شاید دلیلش رو متوجه شید .
شاید متوجه شید که در جامعه تنها و تنها یک صدایی این عمل شما چه تاثیری را در بر داشته حداقل در بازدید کنندگان از سایت شما .
شاید متوجه شید که چقدر مردم ایران از اینکه به هیچ وجه صدایشان شنیده نمی شود ناراضی و سرخورده هستند.
این احسنت ها و تشکرهایی که همه دوستان نوشته اند گویای این مطلب هستش که مردم بیدار هستند و از هر تلاشی جهت سرافرازی ایران و ایرانی دست بردار نیستند. (76423)
 
ر.استخری
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۴۱:۱۸
آقایان محترم لطفا خیلی شور نزنید چون اگر مدارک دیگر آقایان را هم بررسی فرمائید نتیجه ای دیگر حاصل نمی شود آقای کردان مرد باش و نتایج بررسی بسیاری از مدارک را منتشر کن ئ یا آقایان معترض به منظور رفع شبهه همگی مدرک سال دریافت و چگونگی ! درافت را انتشار عمومی دهند تا پدیدا شود هر که در او غش باشد (76425)
 
مش قاسم
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۴۳:۵۳
من بیش از آنکه برای این تقلب متاسف باشم برای به اصطلاح نمایندگانی متاسفم که یک نقل قول مخدوش از مقام رهبری برای آنها کافی است تا وجدان کاری و مسئولیت انسانی خود را فراموش کرده و به یک چنین متقلبی رای اعتماد بدهند. (76426)
 
حجت
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۴۸:۱۵
من آدم اهل سیاستی نیستم . و تلاش می کنم خودم رو درگیر چیزی که مستقیما تاثیرش رو روی خودم ندیدم نکنم . اما این مساله بدجور خون منو بجوش آورد . از شما بخاطر خبر رسانی اقناع کنندتون ممنونم و همه جور پشتیبان شما هستم . (76429)
 
رضا
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۴۹:۴۲
با سلام من که از سیاست سیا سیو ن چیزی متوجه نشدم ولی این را میدانم اگر فردی دریک اداره با مدرک جعلی استخدام شود اخراج وبه نیروی انتظامی جهت معرفی به دادگاه اقدام میدهد (76430)
 
مصطفی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۰:۵۳:۳۴
بسم الله
کارتان عالی بود... (76431)
 
افشار
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۰۰:۱۳
باسلام /صرفنظر ازجنبه سیاسی موضوع /ازاینکه روزنامه نگارانی چون شما داریم افتخارمیکنم . (76433)
 
محمد جعفری
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۰۳:۱۰
اقای رئیس جمهور !شاعر عرب میگوید: فان کنت لاتعلم فتلک مصیبة # وان کنت تعلم فالمصیبة اعظم # اگر به موضوع اگاهی نداشته ای این خود مصیبتی است واگر اگاهی داشته ای مصیبت بسیار بزرگ است _ من دیگر حرفی برای گفتن ندارم جز ابراز تاسف وبراوردن اه سرد از سینه سوزان واینکه بگویم (( این تذهبون)) این وزیرت وان هم معاونت اقای مشائی! (76436)
 
حامد
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۰۷:۰۱
با سلام

ضمن تقدیر از زحمات دوستان عزیز در سایت \"الف\" که حجت را تمام کردند(حال با هر قصد و نیتی). پیشنهاد می کنم برای آنکه موضوع به فراموشی سپرده نشود اولا این پست کماکان در بالای صفحه اول \"الف\" بماند و بخش نظردهی نیز باز باشد. دوم اینکه همگی به پایگاه اینترنتی ریاست جمهوری و وزارت کشور رفته و از طریق درج در خود سایت و یا از طریق ایمیل درخواست پاسخ گویی نماییم.
ریاست جمهوری:
http://www.president.ir/fa/
آدرس برای نظر دهی در سایت وزارت کشور:
https://mail.moi.ir/exchweb/bin/auth/owalogon.asp?url=https://mail.moi.ir/Exchange&reason=0 (76439)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۰۷:۴۷
رسانه واقعي يعني اين ...
يعني شناسايي و بررسي صحت و سقم آنچه دغدغه مردم است ...
اميد و آرزو دارم در خصوص ديگر دغدغه هاي مردم نيز رسانه ها همينگونه پرتلاش و صادقانه عمل كنند . (76441)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۱۶:۳۷
من به پرسنل الف بابت این پیگیری مسولانه تبریک می گویم. این داستان تلخ مورد جالبی برای آزمون اثر مطبوعات افشاگر در کنترل فساد اداری را برای محققین اقتصادی هم فراهم میکند. آیا در ایران با شاخص فساد متوسط بد 3 از 10 هم مطبوعات افشاگر اثر کاهنده بر فساد اداری خواهند داشت? (76447)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۲۰:۴۸
حالا ببینیم صدا و سیما وبخش خبری سفارشی بیست و سی با آن مجری های جوگیری که توهم خبرنگار بودن دست داده بدانها چکار میکنند! (76451)
 
amir
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۲۳:۳۷
من به آقاي alan cowey ايميل زدم جواب ايشان را در زير مي توانيد ببينيد.
-----Inline Attachment Follows-----

The signature is not mine and I have never heard of Mr. Ali Kordan.

Yours faithfully
Alan Cowey


--

-------------------------------------
Prof Alan Cowey Hon DSc, FRS, FMedSci
University of Oxford
Dept. Experimental Psychology
South Parks Road
Oxford OX1 3UD
UK

Tel. 01865-271352
Fax 01865-310447


wrote:
> (76453)
 
مهرداد مديريان
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۲۸:۴۹
آقاي احمدي نژاد كه فرمودند براي خدمت نياز به مدرك نيست اولا تلويحا تاييد كردند از جعلي بودن مدرك (بخوانيد متقلب بودن)ايشان اطلاع داشتند. ثانيا مگر بناست ايشان در پست نظافت وزارتخانه خدمت كند كه به مدرك (بخوانيد تخصص ) نياز ندارد؟ (76458)
 
دانشجو
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۳۰:۵۱
من به آخر کار خوش بین هستم، چون اگر استفا یا برکناری رخ ندهد، خود ریاست جمهوری هم زیر سوال میرود (76462)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۳۲:۱۱
خواستلر استعفا و یا بر کناری وزیر کشور و محاکمه او طبق قوانین جاری باشیم. (76464)
 
حسین
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۳۸:۳۰
من به شخصه احترام زیادی برای آقای رئیس جمهور قائلم.
در مورد آقای کردان هم لابد ویژگی های مثبتی در ایشان هست که نظر رئیس جمهور را به خود جلب کرده است.
اما این رسوایی بزرگ و دروغگویی مسرانه آقای کردان واقعا عجیب است و با اصول اخلاقی در تعارض است چه رسد به اصول دینی و مذهب تشیع و روحیه بسیجی و رویکرد عدالت محور دولت نهم.
من بعنوان یکی از اشخاصی که به آقای احمدی نژاد رای داده ام، از ایشان مطالبه می کنم که اقدامی فوری برای اخراج آقای کردان از وزارت صورت دهند و ایشان را مجبور به عذرخواهی از ملت ایران نمایند. (76465)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۵:۰۸:۴۷
اقای رییس جمهور امروز حکم کردان را هم امضا کرد . خبر ندارید ؟ (76628)
 
007
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۳۹:۰۷
خسته نباشید (76466)
 
حميد
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۴۳:۲۱
دانشجوي مقطع دكترا در خارج از كشور هستم كه پس از سه سال كار تازه ميخواهم امتحاني شبيه به امتحان جامع در ايران بدهم و بعد هم حداقل يكسال كار تا گرفتن دكتراو همه هزينه تحصيل رو هم از طريق كار كردن خودم تامين كرده ام. متاسف براي خودم كه اگه به ايران عزيزم برگردم بايد زير دست يك همچين مسئولاني خدمت كنم؟!
هرچند زماني كه من دبيرستان بودم يك دبير معارف (ح. ح.) داشتيم كه واقعا توانايي اداره كلاس رو هم نداشت و چندين بار بدليل عدم توانايي در كنترل كلاس، از كلاس قهر كرد و خارج شد. ايشان پس از نماينده مجلس شدن موفق شدند سريعا مدرك دكترا بگيرند و الان هم در مجلس ماشاا... خوب سخنراني و سخنگويي مي كنند. اما من نميدانم ايشان زمانيكه تمام وقت ذوب در خدمت بودند چطور درس خواندند! به هر حال اميدوارم اين روزها كه عصر علم و دانايي است ملاكهايمان را براي انتخاب مسئولين كمي تغيير دهيم و بدانيم هركه شعار بيشتر ميدهد توانايي عمل كردن ندارد. (76467)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۴۷:۴۹
این را به عنوان مقاله وارده به نام یک ناشناس چاپ فرمائید

چرا ورق پاره جعل می کنند


برادر عزیز جناب آقای محمود احمدی نژاد
با سلام و عرض ادب
اینجانب از اردتمندان جنابعالی هستم که افتخار دارم در زمان انتخابات به شما رای دادم
معتقدم دولت شما خالصانه و شجاعانه وارد کار شده و با بردن ثروت به شهرتانهای دور افتاده در صدد خدمت به مردم بوده است
به همین دلیل دوست دارم شما موفق شوید
اما یک گلایه دوستانه دارم
برادر اصلا برای هیچ یک از ما داشتن مدرک دانشگاهی اصل نیست
همچنانکه مدارک حوزوی نیز اصالتی ندارد
اما اینها را ورق پاره نمی دانیم بلکه معتقدیم اینها مدارک علمی افراد برای احراز پستها است و بسیار هم ارزشمند است
به دلیل همین ارزش آن است که افرادی با هزاران زحمت به خود اجازه می دهند تا با ریسک بزرگ بی آبروئی آن را جعل نمایند و برای خود پز بدهند
درست همین جاست که آن مدرک ورق پاره می شود و این ورق پاره ها است که موجب بی حیثیتی نظام می شود و ما که به عشق عدالت محوری به شما رای دادیم نزد دوستان خود خجالت زده می شویم و یک هفته است که همه ما را مسخره می کنند
برادر عزیز
اصلا اشکالی نداشت که آقای کردان با دیپلم به عنوان وزیر کشور معرفی می شد و ما قدرت دفاع داشتیم و از این تصمیم شما کاملا حمایت می کردیم
اما وقتی برای وزارت کشور شخصی مانند آقای کردان با دکتری جعلی معرفی می شود چه کنیم ؟
وزارت کشور متصدی امنیت در کشور است و نیروی انتظامی تا حدی زیر مجموعه آن است و یکی از وظائف این نیرو مبارزه با جعل مدرک است
کدام افسر آگاهی ، با آگاهی از این مدرک جعلی برای وزیر کشور به خود اجازه می دهد با جعل گران مبارزه کند
بروید و زندانها را ببینید که افرادی باجعل همین ورق پاره ها ماهها و سالها است که آب خنک می خورند و آنگاه وزیر کشور راست راست راه می رود و ککش هم نمی گزد
برادر
این جاست که شجاعت آدمها معلوم می شود
1 - اگر مدرک کردان جعلی نیست با کمال شهامت پای کارش بایستید و از مدرکش دفاع کنید و لازم نیست که آن را ورق پاره بخوانید
2 - اگر مدرک ایشان جعلی است ، خود شما مدعی وی شوید و از ایشان به عنوان کلاه بردار از دولت و ملت و خصوصا بی آبروئی برای اسلام خواهی و اصولگرائی شکایت کنید تا عدالت در بالاترین سطح چشیده شود

به هر حال برادر ، ما که دیگر حالمان گرفته شده است و در دفاع خود از اصول گرائی مشکل پیدا کرده ایم

زودتر فکری کنید تا دیر نشده است که فردا اگر مخالفین شما چنین کنند و ایشان را عزل نمایند و قوه قضائیه وارد شود و ...

آنگاه شما هم چوب را خورده اید و هم پیاز را و ما ...
آش نخورده و دهن سوخته خواهیم بود

والسلام
عباس از تهران (76470)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۱:۵۹:۲۰
باید مراقب لابی های پشت پرده بود، آقایانی که خود در مسایل دخیل هستند اجازه نخواهند داد آب از آب تکان بخورد. آقای توکلی هم زهر چشم خوبی از بعضی ها گرفت ! (76476)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۲:۰۰:۱۸
از نمایندگان مردم و مراجع ذی صلاح برای اقدام شجاعانه برای توبیخ این فرد انتظاری ندارم چون 4 سال است از قوه مققننه انتظاری جز اطاعت از دولت نیست.
اما به عنوان یک خواننده از پی گیری و تلاش حرفه ای شما برای اشکار نمودن زوایای پنهان این جعل سند صمیمانه تشکر می کنم و دست تک تک کارکنان الف از مدیر تا مستخدم را می بوسم و برایتان ارزوی سلامتی دارم. اگر چه من خط مشی من با الف بسیار فاصله دارد اما همین یک اقدام شما من را به این وا می دارد که بگویم از حرفه ای تر ین رسانه های حاضر کشور هستید. منتظر اقدام حاج حسین شریعتمداری و سایر دوستان ایشان هستیم. (76477)
 
پوریا
۱۳۸۷-۰۶-۱۸ ۱۲:۵۰:۵۴
واقعا وقتی همچین کسانی که با وجود طرز تفکر متفاوت از شما تشکر می کنند این مسئله را اثبات میکنند که بلوغ و شعور سیاسی در مردم ما خیلی خیلی رشد پیدا کرده و لی متاسفانه در برخی از مسئولین این رشد صورت نگرفته ، همینطور دوستان سایت معظم الف باید به خود ببالند که از دوست و دشمن همفکرو مخالف همه از شما تمجید می کنند و این خیلی چیزها رو ثابت میکنه که یکیش صحت اقدام متهورانه شما در فضای توقیف و خفقان رسانه ای است (78343)
 
نا امید
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۲:۰۵:۵۱
شجاعتتان را تحسین می کنم. امیدوارم کارتان جناحی نباشد و همیشه اینور پی گیر باشید. اگر در کشور 10 تا رسانه مثل شما بود قطعا مشکلات کشور کمتر از این بود. با توجه به تعطیلی روزنامه ها و توقیف سایت ها دیگر هیچ کس جرات حرف زدن ندارد.
حق نگهدارتان (76483)
 
ali
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۲:۰۶:۵۸
ان شاا... موفق و پيروز باشيد
من از دست اندر كاران سايت الف تشكر فراوان مي نمايم.
اجرتان با خدا (76484)
 
رضا (خبرنگار رسانه ای که اجازه و جرات فعالیتی چون الف ندارد! )
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۲:۱۱:۱۴
نکته ای که به نظرم قابل پیگیری دوستان و همکارن رسانه ای ما در الف است نوع فعالیت برادر کردان در وزارت کشور است: آیا کسی که در مسئله ای بدین صورت علنی جاعل است چطور میخواهد انتخاباتی سالم را در کشور برگزار نماید ! (76488)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۲:۱۳:۲۷
اگر این اتفاق در یکی از کشورهای غربی رخ میداد رسانه ملی و برنامه بیست وسی چه تحلیل ها و شیرین زبانیها که نمیکردند اماحالا.............. (76490)
 
م.ایرانی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۲:۱۸:۵۰
اگه این آدم شرم سرش بشه باید استعفا بده. (76493)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۲:۲۳:۳۹
احمد توکلی شیر مادر ت حلالت باشد باز هم بنویس اگر اصولگراه ها تور را طرد کنند مهم نیست عزت از ان خداست خدا ادم را نباید طرد کند ... یک ارادتمند سید محمد خاتمی فرزند فاضل ومتقی امام خمینی (76497)
 
حاج صادق
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۲:۲۷:۴۱
ممد نبودی ببینی ........(حاج صادق آهنگران) (76499)
 
حسنی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۲:۴۲:۰۱
یک وقت وزیر کشور ما یک علم عابد زاهد فقیه متعبد یعنی اقای مهدوی کنی بود والان وزیر کشور ما جاعل سند یا فریب خورده جاعلین می باشد.من با اینکه از این روند نزولی معیارها خوشحال نیستم از اینکه در جمهوری اسلامی افرادی شجاع می توانند احقاق حق نمایند می بالم (76509)
 
hasan
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۲:۴۴:۴۴
سلام با تشکر . دروغ به اشین بزرگی هنوز جواب محکمی نداشته است. آقای توکلی استیضاح را کی مطرح میکنید . چون فقط به شما امید است . در کمیسیون میخواهند وقت را تلف کنند. (76513)
 
همت
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۲:۵۵:۱۴
اين مطالب به وسعت و سرعتي كه در جامعه نشر و پخش مي‌شود از يكسو مايه خوشحالي است و از سوي ديگر مايه تاسف. خوشحالي به اين خاطر كه كساني كه از اين نوع مدارك جعلي جهت كسب پست و مقام استفاده مي‌كنند بدانند كه بلاخره در محضر ملت هم شرمنده خواهند شد و مايه تاسف ازاين جهت كه به حيثيت دولت لطمه مي‌خورد و نشان مي‌دهد كه خداي ناكرده در دولت ودر راس آن رياست محترم جمهور از مشاورين كاردان و كارشناس و اميني برخوردار نيستند چون براي انتخاب و معرفي يك وزير قطعا رايزني انجام خواهد شد حال سوالي كه مطرح است اينكه چگونه شخصي با مدرك تقلبي تا كسب راي اعتماد از مجلس هم پيشرفته است؟ هم دولت بايستي پاسخ دهد و هم مجلس. (76524)
 
نادر .ن
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۳:۰۸:۱۸
یادت بخیر شهدای بیت المقدس بادت بخیر لشکر 28 کردستان یادت بخیر توپ 106 خمپاره مین تپه جنگلی کله قندی یادش بخیر دعوای اولین نفر برای عبور از معبر آنهم سرمای زیر صفر درنصف شب یادش بخیر شبهای سنگر .
لااقل سابقه جبهه آقای کردان ... را نیز منتشر کنید. ما که شرم کردیم. (76535)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۳:۱۳:۱۴
اگر چه از الف خیلی خوشم نمیاد ولی این کار شما رو تحسین میکنم
برای بقیه مشکلات هم همین کار رو بکنید
یه سوزن به خودتان را هم فراموش نکنید ! (76538)
 
نخودي
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۳:۲۰:۵۲
جو گير شديد. يك مدت ديگه همه چيز عادي ميشه (76546)
 
رسام
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۳:۲۱:۰۲
یک بار جستی ملخک دو بار جستی ملخک آخر به دستی ملخک
آقای کردان تا کی می خواستی با مدرک دروغیت از بیت المال بخوری. (76547)
 
علي
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۳:۳۳:۵۹
مشت نمونه خروار است .
با اين روشنگري چه بسا بقيه آقايان حساب كار خود را بكنند و به فكر ارتقاي واقعي مدارك خود باشند .
اي كاش ملت ايران اين صفحه را مي ديد و مي خواند . (76554)
 
سسس
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۳:۳۴:۳۷
خواهشا به آقای کردان گیر ندید اشتباهی این یکی لو رفته وگرنه از این مدرکا زیاد هست
راستی RSS سایتتون چی شده نیستش (76555)
 
سياوش
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۳:۴۶:۵۲
سلام دمتون گرم چرا برا دو سه نفر ديگه اعضاء دولت كه شايعاتي پشت سر مدركشون هست كاري نمي‌كنيد؟ تبعيض روا نيست. (76561)
 
امیرحسین
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۳:۵۰:۱۵
یه کاره خیلی خوب که خبرگزاری الف می تونه بکنه اینه که درخواست بده به دانشگاه آکسفورد یه نمونه مدرک دکترا (افتخاری ترجیحا) از دانشکده حقوق برای انتشار توی سایتش و مقایسه با مدرک کردان بفرستن.... (76570)
 
احمدی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۳:۵۱:۴۵
با عرض سلام
خوبی وجود رسانه های آزاد در جامعه اینست که خلافکاران، مفسدان و دروغگویان آزادی عمل کمتری در جامعه خواهند داشت و از ترس رسوایی در جامعه دست به هر کار ناهنجاری نخواهند زد، شاید یکی از دلایل اینکه جامعه ما مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی فراوانی دارد همین نکته است که مدیرانی که به عمد و برای سوء استفاده های شخصی قانون را زیر پا گذاشته و اعمالی خلاف اصول اخلاقی انجام داده و موجبات ضرر فراوان برای جامعه و کشور می شوند (که خود عضوی از آن هستند) و همیشه آن را به نحوی توجیه کرده و نوعی مصلحت اندیشی برای آن قائل می شوند هیچ واهمه ای از اعتراض مردمی به سبت نبود رسانه های آزاد در کشور نداشته و اتکاء مدیران به حفظ روابط سیاسی برای حفظ سمت و پست خود است. گرچه ممکن است که با وجود رسانه های آزاد افرادی پیدا شوند که به خاطر منافع شخصی و حزبی اقدام به دروغ پردازی علیه رقیبان خود کنند اما شخص مظلوم واقع شده می تواند پاسخ منطقی خود را از طریق همین رسانه ها پخش کند که در این صورت خود دروغ پردازان رسوا خواهند شد. تعداد زیادی از نامه های امام علی به ماموران خود حاوی شدیدترین اخطارها برای حفظ حقوق مردم و بیت المال است. ما نیز به تبعیت از آن امام باید تا حد ممکن اخطارهای لازم را به مسئولینی که عدالت را زیر پا می گذارند بدهیم تا جامعه سالمتری پیدا کنیم. با تشکر از سایت الف به خاطر اطلاع رسانی و امید به بهبود وضعیت فرهنگی خود و جامعه مان (ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم) خدا وضعیت هیچ جامعه ای را تا وقتی افراد آن تغییر نکنند تغییر نخواهد داد. (76577)
 
علی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۳:۵۱:۵۴
برای من جالب این است که چرا شما روی کردان متمرکز شده‌اید؟ آیا تنها خطا کرده، اوست؟ آیا شما در برابر همه انحرافات چنین راسخانه و پیگیر عمل می‌کنید؟
کاش می شد ادعا کرد چنین هستید. (76578)
 
محمد-يه كارمند دانشگاه
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۴:۰۹:۲۶
1- (فرعي) دوستي به نام روح الله نوشته اند: «واقعا براي شما متأسفم که به گونه‌اي بخش موافق و مخالف را تنظيم کرديد که هرکس مي‌خواهد مخالف بزند بالاجبار گزينه موافق هم يکي اضافه مي‌شود .....» خواستم بگم دوست عزيز من كه چند روزه هر كدوم از گزينه هاي موافق يا مخالف رو كه انتخاب مي كنم چنين اتفاقي نمي افته شايد شما اشتباه مي كنيد.
2- (اصلي) در تمام ادارات دولتي و حتي دانشگاهها اولين قدم براي استخدام يا ادامه تحصيل فرد استعلام تاييديه تحصيلي است. دانشجويي كه كنكور گذرانده بايد تاييديه مقاطع قبلي تحصيلش رو از طريق پست يه دانشگاه بده( حتي به خود فرد هم داده نميشه) متقاضي استخدام هم همينطور يعني با وجوديكه اصل مدرك روئيت شده و در بسياري موارد كپي اون برابر اصل ميشه ولي بازهم به صورت محرمانه توسط سازمان استخدام كننده استعلام به عمل مياد.
در خصوص مدارك خارج از كشور هم بايد حتما تاييديه وزارت علوم وجود داشته باشه و توي اون تاييديه هم دقيقا عنوان تز فرد و عنوان رشته تحصيلي و دانشگاه محل اخذ مدرك قيد شده و اصولا مدارك افتخاري قابل ارزشيابي نبوده و ارزش استخدامي هم ندارند. بخصوص براي عضويت هيات علمي. (76590)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۴:۱۱:۲۷
امروز برای چندمین بار شنیدم که صدا و سیمای ما با مردم آمریکا که توان پرداخت اقساط وامهایشان را ندارند ، همدردی میکرد .بر دولت و ملت و صدا وسیما و همه مسولین که اینقدر به فکر مستضعفان خارجی هستند بالیدم!
دوستان عزیز باید توجه داشته باشند مسئله پیش پا افتاده ای مثل این اقای وزیر که دروف گفته یک مسله جزئی و ریز است که پرداختن به این مسائل مارا از پرداختن به مسائل بین المللی باز می دارد خواش میکنم حساسیت موضوع را درک کنید . (76593)
 
محمد رضا
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۴:۱۶:۰۹
آقایان چرا شانتاژ میکنید؟
این جنجالها برای چیست؟
شما با نظام جمهوری اسلامی دشمنی میکنید نه یک شخص.
پیامبر اکرم هم بیسواد بودند.
آیا شما از نزدیک با آقای کردان آشنا هستید؟
ایشان یک بسیجی مخلص هستند. ایشان اسوه علم و تقوا هستند.
بیل گیتس هم فاقد مدرک دانشگاهی بود ولی منزلتش بسیار بالاست. (76598)
 
javad
۱۳۸۷-۰۵-۲۹ ۱۸:۵۸:۵۸
No i don\'t know Mr Kordan the way you do. He maybe Basiji, but HE IS ALSO A BIG LIER AND CHEATER and must be punished and put in jail (77549)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۴:۱۷:۴۱
به نام خدا
جناب توكلي
تلاش شما بري از بين بردن ين انحراف در جمهوري اسلامي قابل تقدير است . اما با عنايت به پاسخ ندادن به اين انتقاد شما و در صورتيكه به اصطلاح وقعي به اعتراض شما گذاشته نشود چه بايد كرد . در اين باره چه ساز و كاري در قانوتن پيش بيني شده است .

در عين حال ادم وقتي مي بيند كه اعتراض افراد موجه و وزني و با قدرتي مثل شما چندان مورد توجه قرار نمي گيردردلش براي كساني كه از اين قدرت هم برخوردارنيستند و مور د بي قانوني قرار مي گيرند مي سوزد


خدا عاقبت ما را ختم به خير بگرداند (76434)
 
بنده خدا 2
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۴:۲۷:۳۹
در ادامه ی عرایضم خواستم عرض کنم که اگر آقای احمدی نژاد یک نفر که هیچ کاغذپاره ای نداشته باشد یعنی حتی بی سواد باشد را به وزارت منصوب کند پذیرفتنی ست تا اینکه یک نفر که جعل سند کرده باشد. ما هم قبول داریم که برای پست وزارت کشور، خدمت رسانی مهم ترست از مدرک تحصیلی اما مطمئنیم کسی که دروغ بگوید و سندی را جعل کند پاک نیست و خدمتی نمی رساند باز هم می گویم درست نیست کشور و نظام را فدای کردان بکنند؛ آدم قحط نیست! (76606)
 
كوروش عظيمي
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۴:۳۲:۰۱
با توجه به جريانات پيش آمده حتي لازم است تا استيضاح رئيس جمهور توسط مجلس نيز مطرح شود. زيرا وي يا از اين موضوع اطلاع داشت و يا نداشت كه در هر دو حالت ايشان (رئيس جمهور) بطور جدي در مورد مهمترين وزارت خانه زير سوال ميروند. (76608)
 
سید فواد حسینی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۴:۵۴:۴۸
می بینم که به سلامتی شما هم فیلتر شدید! مبارکه!
الان ساعت 15:50 دقیفه روز 22/5/87 است که من با یک فیلتر شکن دارم مطلب می نویسم. امیدوارم زودتر از حقتان دفاع کنید (76616)
 
فيلتر
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۴:۵۵:۱۳
الف در ISP من فيلتر شد . . . (76617)
 
حسين
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۵:۰۲:۲۳
سايت شما همين چند دقيقه پيش فيلتر شد. لطفا پيگيري كنيد. (76623)
 
سجاد
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۵:۰۳:۰۷
واقعا برای خودم متاسفم که ایرانی هستم سایت شما به علت راست گویی فیلتر شد .
اینکه خارجی ها میگن حقوق بشر و آزادی تو ایران یعنی کشک واقعا راست میگن (76624)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۵:۰۳:۲۲
الف در ISP من فيلتر شد ... (76625)
 
مهدي
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۵:۰۵:۰۷
آقاي توکلي سلام . لطفا اين قدر آب به آسياب دشمن نريز بابا ... ايشاللا گير مازندرانيها بايفتي مي فهمي خودت همه چيزو......... (76626)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۵:۱۶:۰۰
با سلام و تشکر از شجاعت و پیگیری جدی شما
لطفا مدارک فوق دیپلم تا فوق لیسانس ایشان را هم جهت روشن شدن افکار عمومی منتشر نمایید
همچنین کسانیکه از یک انسان دروغگو حمایت میکنند حتما خودشان هم دروغگو هستند (76631)
 
حمید
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۵:۳۱:۳۰
دست شما درد نکند آقای رئیس جمهور !
من در زمان ریاست جمهوری با توجه به شعارهایی که شما به عنوان یک فرد دانشگاهی و برخواسته از دل ملت می دادید (عدالت محوری - مردی از جنس مردم و . . . ) با افتخار نه تنها به شما رأی دادم بلکه با اخلاص بارها برای موفقیتتان دعا و نذر کردم. ولی پس از سه سال می بینم شما هم در وادی مصلحت سنجی های منفعت گرایانه و وامداری گروهها و فرقه های سیاسی و قوم و خویش مداری گرفتار آمده اید.
دغدغه ما افراد نیستند که همه رفتنی اند بلکه شعارها و آرمان های ناب دینی و انقلابی است که با ندانم کارهای سیاسی و باندی به مسلخ رفته اند.
دیگر نمی دانیم ادعاهای چه کسی را می توان باور کرد ؟
علی ایحال تکلیف روشن است، تمام کسانی که در این جریان از متخلف حمایت کرده اند آگاهانه یا نا آگاهانه ( عاقلان منفعت طلب ابزار مدار یا جاهلان سر در گریبان حزب و باند گذار، فرقی نمی کند هر دو از پیروی پیامبر بدورند) مقصرند
افکار عمومی به تخلف آقای کردان و مماشات و چشم پوشی عجیب و غریب کسانی که در مواجهه با ملت توصیه های اخلاقی می کنند ولی چون به خلوت می روند . . . پی برده اند چون ما از خلوت مقامات خبر نداشتیم موضوع مدرک تحصیلی آقای کردان یک سوژه اساسی و یک محک جدی است.
چه بسا ( به احتمال قریب به یقین ) اگر حرٌیتی که در پیگیری سایت الف دیدیم نبود این موضوع نیز ماست مالی میشد کما اینکه تا حد قائم مقامی وزارت نفت آقای کردان نیز شد.
نظام باید قادر باشد از هر کس و هر شخص، چه در دولت، چه در مجلس، چه در صداوسیما یا دانشگاه آزاد،که از دروغ آقای کردان حمایت کرده تاوانش را بستاند.و این یعنی عمل به توصیه های امام راحل و شهدا و اجرای عدالت علوی (76633)
 
شهریار -
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۵:۵۶:۰۹
نمی دانم چرا سایت الف اصلا به این دو موضوع کلیدی زیر نپرداخته ایت:
1) آیا امضا آن پروفسورها پای این مدرک جعلی است یا واقعی؟ یعنی آیا آن پروفسورها برای خود یک دکان درست کرده اند و مدرک می فروشند یا اینکه عده ای در داخل این مدارک را جعل می کنند؟ چرا در مکاتبه با آن پروفسورها درباره صحت امضایشان تحقیق نشده؟ چرا دانشگاه اکسفورد از دیدن این مدرک جعلی حتی شگفت زده هم نشده و در پاسخ به سایت بی بی سی فارسی هم صریحا عنوان کرده که پیگرد قضایی در این خصوص انجام نخواهد داد؟! آیا آنجا هم سفره ای پهن است و عده ای شریکند؟
2) علت سکوت سنگین اصلاح طلبان - که قبلا با تحقیق و تفحص خود مدعی تخلفات چند صد میلیارد تومانی در معاونت اداری- مالی صدا و سیا (به مسئولیت کردان) بودند - در این قضیه چیست؟ از این فجیع تر چرا نمایندگان اصلاح طلب مجلس به کردان رای مثبت دادند؟ چرا به سادگی از این رسوایی شرم آور اصلاح طلبان گذشتید؟ این موضوع تنها رسوایی برای بخشی از مدعیان اصولگرایی نبود. سکوت و رضایت اصلاح طلبان به وزارت کردان هم به همان اندازه غیر اخلاقی بود. به هر حال این حادثه وجود یک بحران اخلاقی جدی در کشور ما را عیان کرد. (76648)
 
حميد - دانشجو
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۵:۵۶:۳۴
كمسيون فرهنگی و ... فقط وقت تلف کردن و ماست مالی کردن موضوع از سوی آقای لاریجانی است که مدیریت ایشان سبب این افتضاح بی نظیر در تاریخ مجالس ایران شده است. این آقا هم گردن کلفت تر و بی آبرو تر از این حرفها است که استعفا بدهد مخصوصا که احمدی نزاد مدرک را کاغذ پاره خوانده است. بهتر است نمایندگان محترم ، دلسوز و شجاعی نظیر آقای دکتر زاکانی و نادران به وظیفه خود عمل کنند و طرح استیضاج این دکتر قلابی را به مجلس تقدیم کنند. شکایت به کمسیون اصل نود و قوه قضاییه هم از دیگر روشهای اعمال فشار بر این مدعیان خدمت و تشنگان قدرت واقعی است.در ضمن یکی دیگر از موارد مدیریت درخشان جناب دکتر جاسبی هم در این میان هویدا شده است: کسی با مدرک فوق دیپلم مورد تایید وزارت علوم عضو هیات علمی این دانشگاه است! واقعا باید به حال دانش آموحتگان این دانشگاه تاسف خورد. (76649)
 
موسوي
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۵:۵۹:۰۹
سمه تعالي
واقعا از رياست سابق ديوان محاسبات كه دست به افشا گريهاي فوقالعاده زد توقع ميرفت دررسيدگي به صداو سيما و وزارت نفت اين مورد را استخراج كرده و حقوق حقه بيت المال را بدان باز ميگرداند ؛ البته وقتي كار فرمايشي باشد از اين بهتر نميشود ؛ضمنا بد نيست راجع به مدرك مشاراليه كه اكنون معاون حقوقي و پارلماني رئيس جمهور است نيز تحقيقي به عمل بيايد كه احتمالا انجا هم خبرهايي بايد باشد .

توقع از جناب آقاي رحماني فضلي رياست فعلي ديوان محاسبات اين است به عنوان بازوي نظارتي مجلس وارد عمل شوند و رفاقتها را كنار گذاشته و ثابت كنند كه اهل خط بازي نيستند و اگر حقي ضايع شده است آن را احياءكنند .
جناب آقاي توكلي و ساير دوستان بهتر ميدانند كه از جمله وظايف ديوان رسيدگي و بررسي دريافتيها و ساير موارد است و كليه قوانيين و اختيارات را مبني بر اين رسيدگي دارا هستند اكنون لحظه خطيري براي كميسيون بودجه و محاسبات مجلس و ديوان محاسبات كشور در اثبات بيطرفي و ادعاي نظارت بر بودجه كل كشور است و اميدواريم خود نمايندگان محترم از اين اقدام حمايت و ازحقوق خود كوتاه نيايند به هر حال آقاي كردان با راي اعتماد آنها بر كرسي وزارت نشسته اند و ايشان مسئولند.
ضمنا شجاعت و صراحت جناب آقاي مطهري ستودني و قابل احترام است به اميد روزي كه كليه نمايندگان مصالح را فداي منافع نكنند .
انشاءالله كه همگي در برابر ميزان الهي سربلند بيرون بياييم. (76652)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۶:۰۳:۲۵
سايتتون بدون فيلتر شکن غير قابل دسترسه (76654)
 
امیر
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۶:۰۵:۲۵
چند ساعت پس از اینکه شما خبر افشای مدرک آقای کردان را منتشر کردید ، در فهرست فیلترینگ مخابرات قرار گرفتید.
مسئولین بدونن که با فیلتر کردن نمیشه به درک و شعور مردم توهین کردن.
آقای کردان هم بهتره به فکر کنکور سال آینده باشه تا بتونه یه مدرک واقعی بگیره. (76655)
 
بینالودیان
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۶:۱۱:۲۰
سایت شما از امروز فیلتر شده (76656)
 
عباسی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۶:۱۹:۳۱
سلام به همه ، حالا یکی هم که پیدا میشه مانند رئیس جمهور قصد خدمت به مردم را دارد و میخواهد نوکر مردم باشد مدرکش تقلبی میشود. راستی چه اشکالی دارد ایشان در پست گرفته خود ( وزیر کشور ) نوکر مردم باشد. (76658)
 
م.ط
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۶:۲۵:۳۰
می خواستم به دانشجویانی که فردا جلوی سازمان گردشگری تجمعی دارند بگویم که کار آقای کردان هم کمتر از سخنان مشکوک و شاید ... آقای مشایی ندارد. امیدوارم دوستانم در این تشکل، بزودی تجمعی را جلوی وزارت کشور برپا نمایند. به امد ان روز. (76663)
 
سايت تابناك
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۶:۲۵:۵۷
به سلامتي بالاخره مدرك آقاي دكتر كردان بطور عملي تاييد شد. ميگيد نه خبر زير را به نقل از بازتاب بخونيد:


پایگاه خبری-تحلیلی الف وابسته به دکتر احمد توکلی رئیس مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی عصر امروز فیلتر شد و دسترسی به آن قطع شد.

به گزارش «فردا» استعلام از دانشگاه آکسفورد انگلستان در خصوص مدرک دکتری علی کردان وزیر کشور و انتشار سلسله مطالبی در این خصوص دلیل اصلی فیتلرینگ این پایگاه خبری-تحلیلی عنوان می شود.

گفتنی است وزارت کشور دو روز قبل عنوان کرده بود حق خود را برخورد قضایی با هرگونه \"شبهه افکنی\" در خصوص اصالت مدرک دکترای افتخاری علی کردان محفوظ می دارد، این در حالی است که علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته با دستور وِیژه ای به علی عباسپور رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار رسیدگی به اصالت مدرک دکتری کردان شده بود.


خلاصه اگه مخالف‌ايد آدرس وب سايتتون رو بديد تا شما هم فيلتر بشين! (76664)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۶:۲۶:۵۳
دوستان اگر کردان عوض شد و مشایی از کار برکنار من اسمم را عوض می کنم می گذارم مملی (76665)
 
سيد حسن
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۶:۲۸:۱۳
در امريكا آقاي كلينتون به خاطر اينكه به دروغ گفته بود با منشي اش رابطه نداشته ديگر حق وكالت ندارد فقط به خاطر اينكه دروغ گفته بود حالا چه بر سر كشور ما كه اداعاي امل القراي اسلام را نيز داريم آمده كه براي رسيدن به حكومت مدرك جعلي درست مي كنند آيا واقعاً دين ما اينچنين توصيه كرده واقعاً كه (76666)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۶:۳۴:۲۶
آیا برای کشور ایران و کشوری که پسوند اسلامی را با خود یدک می کشد سزاوار است که فردی جاعل در مسند وزارت تکیه زند. در کشورهای غیر اسلامی اگر چنین مواردی رخ دهد فرد تا آخر عمر از مناسب دولتی و غیر دولتی عزل می شود. ضربه ای که ایشان به اعتبار کشور وارد کرده بسیار بیشتر از خود عمل جعل مستوجب مجازات است. اگر یکبار برای همیشه بااین فرد برخورد قانونی صورت گیرد سایرین مراقب اعمال خود خواهند بود. (76668)
 
محمد هادی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۶:۴۴:۳۰
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
گفته بودم که فیلتر خواهید شد.به هر حال متاسف شدم.ای کاش...
راستی مطلبی گذاشته ام در مورد فیلترینگ الف:
http://afagh.blogfa.com/post-98.aspx
منتظرم...
یا علی
التماس دعا (76671)
 
mohsen
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۶:۴۶:۲۰
ba salam
hala har chi ma bekhaim inja ba sakhti dars bekhoonim ke biam be mamlekat khedmat konim, akharesh in mishe dige. hamoon behtar ke adam iran nabashe va in chiza ro nabine choon joz khoone del khordan kari nemitoone bekone. (76672)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۶:۴۷:۴۹
بیا حالا خوب شد فیلتر شدید (76673)
 
Mehdi
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۶:۵۲:۱۵
Hello,
Dear journalists in Alef News agency,
I am really proud of your work about fake degree of Mr Kordan. Although they will do what ever they can, but your woek can\'t be forgotten.
Regards,
A PhD student From UK, (76675)
 
نيلوفر
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۶:۵۵:۳۲
با سلام

لطفا از دانشگاه اكسفورد سئوال فرماييد كه مقررات كشور انگلستان براي افرادي كه مدارك جعلي تهيه ميكنند و در شركتهاي دولتي و يا خصوصي مشغول به كار ميشوندبا چه مجازاتي روبرو ميشوند. (76676)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۶:۵۹:۴۰
واقعا براي شما متأسفم که به گونه‌اي بخش موافق و مخالف را تنظيم کرديد که هرکس مي‌خواهد مخالف بزند بالاجبار گزينه موافق هم يکي اضافه مي‌شود
پس نتيجه مي‌گيريم :
سايت الف خود دروغگو است نه کردان
آقاي باهوش
همزمان اگر دو نفر يك مطلب را مطالعه كنند با دو كامپيوتر مختلف، و يكي نظرش موافق باشد ويكي مخالف، آنوقت بعد از انتخاب هر كدام يك راي به موافق ها و يك راي به مخالف ها اضافه ميشود.
افتاد؟ جناب دكتر (76677)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۷:۰۳:۰۱
می بینم که فیلتر شدید به خاطر این موضوع (76678)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۷:۱۵:۵۸
باید آقای کردان فورا استعفا دهد و از ملت ایران معذرت خواهی کند. (76684)
 
علی
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۷:۲۱:۳۷
آخر چرا باید کردان باز هم بماند.دکتر احمدی تژاد عزیز مردم تو را میخواهند هم اویی که به او رای دادند.تو به واسطه رک گویی و تعارف نداشتن با کسی به اینجا رسیدی. از تو خواهش می کنیم که کردان را بر کنار کنی و خود را از او جدا بدانی چرا که او یک متقلب است و تو یک مرد خدایی (76687)
 
علیرضا
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۷:۳۰:۴۰
جدا جای تعجب است. امروز متوجه شدم بعد از اعلام خبر جعلی بودن مدرک کردان سایت شما فیلتر شده است.
من از اینترنت هوشند فراز نت استفاده کردم خودتون هم می تونین امتحان کنید. 9092304242

جالبه که به جای پذیرفتن اشتباه در اولین قدم شما رو فیلتر کردن. نامردا! (76690)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۷:۳۲:۴۳
من دیروز که این مطالب را میخوندم،حالا چه راست یا دروغ اما از اینهمه فعالیت شما جهت اثبات مطالب خوشحال بودم ولی امروز دیدم که سایت شما فیلتر شده به جای اینکه مدرکی ارائه بشه.
امیدوارم هر چه سریعتر مشکل حل بشه و این سایت و تمام سایتهایی که اطلاع رسانی می کنند بتوانند ارائه خدمات بکنند. (76693)
 
reza
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۷:۳۶:۴۰
ماجرای آقای کردان را میگويم که افتضاحی خجالت آور برای نظام و کشور است.تا چه زمانی کشور،مردم، و نظام که حاصل جانفشانی صدها هزار شهيد است بايد تاوان باند بازی افرادی را بدهد که فقط به فکر منافع شخصی و گروهی هستند.آقای کردان مدرک دکتری دانشگاه آکسفورد-يکی از سه دانشگاه درجه يک جهان-را جعل ميکند،وزير دولت امام زمانی ميشود،رئيس جمهور انقلابی علم و تحصيلات را کاغذ پاره خوانده و از او دفاع آنچنانی ميکند. آنوقت میخواهيد نسل جديد به نظام-انقلاب و مذهب بدیبن نشوند ؟! آفای مرعشی چرا نظام جمهوری اسلامی راه خود را از متقلبين جدا نميکند؟ بنده شخصا از دانشگاه آکسفورد پرسيدم م جواب آنها آين بود. هر کس هم شک دارد مستقيما با ايميل information officer (76695)
 
عارف
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۷:۴۵:۱۹
به نظر من ایشان به عنوان جاعل باید محاکمه شود. (76696)
 
کامبیز
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۷:۴۵:۳۷
چیز تکراری نیست داره برای ملت ایران عادی میشه اما چرا دست به چنین کارایی میزنن که ملت های دیگه مارو به تمسخر بگیرن چرا باید ادامس دهن ملت های دیگه باشه به جای اینکه به این ملت ایران افتخار کنن نمیدونم چرا این کارو می کنن (76697)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۷:۴۹:۴۵


مشکل از دانشگاه آکسفورد است آخه نمی دونه یه مرکز هم تو ایران داره ..........
................................
................
..........................
...............................................
...............
..........................
...........
............................................................. (76698)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۷:۵۳:۰۸
واقعا از احمدي نژاد تعجب مي كنم كه از كلمه « كاغذ پاره» براي مدارك دانشگاهي استفده كرده، مگر اينها هم «قطعنامه هاي» شوراي امنيت سازمان ملل متحد هستند (76699)
 
پویا
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۸:۱۸:۲۱
شجاعانه بود!
ولی متاسفانه باید گفت؛ خداحافظ الف! (76705)
 
حسين
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۸:۲۵:۱۷
آقاي رئيس جمهور از مدرك دانشگاهي به عنوان ورقه پاره ياد كردند . البته چون خود ايشان دانشگاهي هستند و داراي مدرك دكترا اين لفظ را به د ل نمي گيريم اما دريافت پاسخ اين پرسش كه اين چه ورقه پاره اي است كه به اعتبار آن مي توان درجه سازماني و مطابق آن درجه حقوق ماهيانه دريافت كرد ؟اين چه ورق پاره اي است كه مي توان با ارائه آن در يك نظام عدالت محور و از جيب ملت فاصله بين حقوق ماهيانه يك فوق ديپلم و دارنده مدرك دكترا را پر كرد ؟! اين چه ورق پاره اي است كه اگر نبود جايگاه آقاي كردان در چارت اداري به جايگاه يك كارمند پيمانكاري و حد اكثر دفتري تقليل مي يافت ؟ اين چه ورق پاره اي است كه بخش اعظم اعتبار آقاي كردان بين نمايندگان مجلس مرهون آن است ؟! اين چه ورق پاره اي است كه يكي براي اخذ آن بايد سال ها درس بخواند و با خون دل و زحمت آن را كسب كند و ديگري به لطف فتوشاپ طرفه العيني آن را به دست آورد و بين اين دو هم هيچ فرقي نباشد ؟ .. و در پايان اين چه ورق پاره اي است كه اين گونه عدالت را زير پا مي گذارد ؟ بياييد نام سند رسوايي و جعل و تقلب را با ورق پاره با آن مفهومي كه جناب رئيس جمهور مطرح فرمودند خلط نكنيم . هر چند مي دانيم مدرك جعلي ارائه شده در اصل و به مفهوم شريف لفظ ورق پاره اي بيش نيست ... كاري نكنيم كه فردا اين دست اندازي ها خداي ناكرده به قلمرو حوزه و علوم ديني هم سرايت كند و عده اي را به صرافت اين قبيل مونتاژ ها در قلمرو علوم ديني بيندازد ! (76706)
 
حامد
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۸:۲۷:۱۶
سایت تابناک خبر داده که سایت شما در داخل ایران فیلتر شده. این یعنی اینکه مطالب شما عین حقیقت است و طرف مقابل قدرت پاسخ گویی منطقی نداشته و به سیاست ارهاب و تهدید رو آورده است. امید است کار را رسیدن به نتیجه نهایی ادامه بدهید. (76707)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۸:۴۳:۲۴
بنام خدا و سلام
امیدوارم این مطلب قابل چاپ باشد. اگر هم چاپ نشد میدانم که برای خودتان مفید خواهد بود.
این مطلب را امروز در یک سایت اینترنتی دیده ام
موضوع قضیه بر می گردد به حدود 10 سال پیش ، دوران ریاست آقای لاریجانی بر صدا و سیما.
قسمتی از مطلب مربوطه را در پایین نوشته ام . کنجکاوی من بدین جهت است که میخواهم بدانم معاونی که در این عبارت از آن یاد شده آقای کردان بوده یا یکی دیگر از دوستانش:

[....سفر «سلطان رسانه‌هاي صهيونيستي جهان»، مالک سرشناس‌ترين رسانه‌هاي آمريکا و بريتانيا و استراليا، و يکي از رهبران و نمادهاي اصلي صهيونيسم به ايران؟ چه ارتباطي داشت اين سفر با قرارداد شل و بازگشايي بانک HSBC در تهران و ساير تحولات سال‌هاي بعد؟

ممنون و خدا نگهدارتان .


توضیح خصوصی : منبع مطلب سایت آقای عبدالله شهبازی است :
http://www.shahbazi.org/blog/Archive/8406.htm#«مافياي_نفت_و_گاز_ايران»_چگونه_شکل_گرفت؟ (76711)
 
Fakhte
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۸:۴۷:۴۶
be onvane yek Irani as shoma mamnoonam (76713)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۹:۱۴:۴۹
سلام. ISP اینترنت من تا ساعت 4 بعد از ظهر امروز سایت رو می اورد ولی الان من با پیغام فیلترینگ مواجه شدم. و با فیلتر شکن اومدم. واقعا متاسفم. (76720)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۹:۳۱:۵۷
فیلتر شدید که! عجب روزگاریه! معلوم میشه فقط اونایی رو فیلتر می کنند که حرف راست می زنند و از حق دفاع می کنن.

در ضمن ابن مدرک را هم نگاه کنید:http://i35.tinypic.com/11w3gcn.jpg (76724)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۱۹:۴۹:۳۰
متاسفم واقعا
شما تصور کنید که این موضوع در دولت قبلی اتفاق می افتاد. چه بلبشویی به راه می افتاد؟ همین آقایان چه کاری می کردند؟ نه اینکه در بوق کرنا می کردند و سخنرانی می کردند و ... و دولت را می کوبیدند؟
بهترین وجه این موضوع جدیت الف است که با توجه به اخبار رسیده در برخی از آی اس پی ها فیلتر شده و امیدوارم که فیلتر شدن این پایگاه مفید دلایل قانع کننده داشته باشد (76726)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۲۱:۲۳:۲۳
http://en.wikipedia.org/wiki/Ahmad_JalaliHere is another non-degree person claiming to have doctoral degree from Oxford...He is the head of the Majles Library !

Why don\'t you contact Oxford University ? (76745)
 
الف خوان
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۲۱:۲۵:۳۱
نفت نیوز:
/تشدید ابهامات در مورد مدرک علی کردان/
بيانيه رسمی دانشگاه آکسفورد درمورد مدرک جعلی آقای کردان/ احمد توکلی: وزیر کشور از ملت عذرخواهی کند و استعفا دهد تا امانت به دست امین سپرده شود/ \"الف\" سایت منتشر کننده مدرک جعلی کردان فیلتر شد.
http://www.naftnews.net/More_News.asp?id=2910 (76746)
 
فرهنگ ادیب
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۲۲:۰۳:۲۷
بیخود بحث نکنیم . در برخوردی کاملا غیر قانونی الف فیلتر شد .
مثل اینکه عدل گرایی هم شعاری است (76753)
 
سامان
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۲۲:۴۴:۲۹
من با فیلتر شکن توانستم وارد سایت شما شوم
من واقعاٌ برای اقای کردان متاسفم مهم مردم هستند که همه حقایق را فهمیدند (76763)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۲۳:۱۸:۰۲
فیلتر شدید! آیا تاکنون کسی از الف در مقابل فیلترینگ موضعی گرفته بود؟ آقای توکلی، چطور شد که یکباره یاد محدوده وظایف دادستان و حقوق همکاران مطبوعاتی تان افتادید.

آیا پست های من دروغ یا توهین دارند که هیچ وقت تایید نمی شوند؟! (76768)
 
Amin
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۲۳:۴۲:۰۲
Mr. Ali hosseini
Thank you for your professional method of reporting. you and your agency are the frontiers of the new age of reporting in Iran please continue on your mission
May god bless you and your coworkers at Alef News Agency
MrKordan should know that legally Axford University can sue him and take him to court for not only counter fitting its degrees but also damaging its reputation (76771)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۲ ۲۳:۴۹:۴۳
شجاعت تحسین برانگیز سایت الف و شخص دکتر توکلی ستودنی است.از قدیم هم گفته اند ننگ با رنگ پاک نمی شود. فیلتر کردن سایت الف دردی را دوا نمی کند (76775)
 
مهرداد
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۰۰:۱۹:۴۶
با سلام و خسته نباشید این اتفاقی است که سالها در کشورهای توسعه یافته افتاده است و دولت ها بدون کوچکترین هزینه ای این بخش نظارتی خیلی مهم را پر و بال داده اند و اصلا شاید یکی از مهم ترین وظایف رسانه ها در دنیای امروز است امید است روزی برسد که مسولین ما از ترس آبرو ریزی و فاش شدن عملکرد اشتباه شان توسط رسانه ها آنچه خیر و صلاح ملت .کشور و اسلام است همیشه انجام بدهند انشا ا.. (76784)
 
ج.
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۰۱:۲۷:۵۵
و این گونه شد که الف فیلتر شد. واقعا تبریک میگم خیلی چیزها اثبات میشه اینجوری. دستتون درد نکنه امیدوارم دولت اصولگرا نما سر عقل بیاد کمی . (76799)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۰۲:۴۳:۱۷
الان که به سایت سر زدم دیدم فیلتر شده . جای تاسف داره .

بنظر می رسه کتاب قانون فقط برای ما مردم عادی نوشته شده نه
مسؤلین و مقامات .

چشم طرفداران دولت نهم روشن .

دلم می خواست خیلی بیشتر از این بنویسم . ولی از اونجا که ممکنه
برای سایت مشکلات بیشتری درست کنه به همین اکتفا می کنم .

راستش همینم اطمینان ندارم در سایت درج بشه که البته با این وضعیت کاملا حق دارین .


اولین شب درگذشت ( عدالت ) را صمیمانه تسلیت میگم . (76803)
 
فراری
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۰۲:۴۹:۰۰
ای کاش وقتی که مردم گول شعارهای پوپولیستی افراد را میخوردند هم کسی پیدا میشد که اینطور روشنگری کند، ای کاش منبعی برای استعلام عیار شعارها نیز پیدا میشد، ای کاش به جای فرهنگ تسلیم فرهنگ تحقیق داشتیم. (76804)
 
علی
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۰۳:۴۱:۰۵
خبر فیلتر شدن سایت الف را از خبرگذاری برنا شنیدم
بسیار متاسفم
ولی مطمئن باشید بینندگان شما چند برابر خواهد شد (76810)
 
پرویز
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۰۷:۱۵:۵۰
امیدوارم که فقط ایشان مدرک جعلی و ادعای اینطوری داشته باشند.
اهانت ایشان به مردم فقط این نیست که ایشان پول اضافی از بیت المال گرفته آیا این کاغذ پاره ایشان نقشی در منصوب شدنشان در شغلهای قبلی شان داشته یا نه؟ که در اینصورت بایستی:
1-دادگاه انقلاب ایشان را محاکمه کند و در صورت محکوم شدن:
2- ایشان از شغل جاری اخراج شوند.
3-تمامی حقوقهای دریافت شده مسترد شود.
4-ایشان باید شدیدتر از یک فرد عادی مجازات شود.
5-عذر خواهی رسمی از ملت ایران.

جرم ایشان در صورت اثبات به مراتب از ارازل واوباشی که نیروی انتظامی در شهر میگرداند بیشتر است. (76823)
 
کوروش
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۰۷:۴۵:۴۱
ای بابا چقدر به این کاغذ پاره گیر می دهید
کی بامدرک تا حال کار مثبتی کرده یا به کره ی ماه یا مشکلی از مردم حل کرده
مهم صداقته است که ایشان در حد اعلاءدارند! (76827)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۰۹:۲۰:۴۳
به خودزحمت ندهید .
در نهایت میگویند مدر ک ایشان درست بوده و انهاییکه به او تهمت زده اند مجازات شوند
تا بوده همین بوده
حمید (76840)
 
حمید
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۰۹:۳۸:۰۰
امروز صبح همه شماره تلفنهای اینترنت هوشمندو چک کردم همشون سایت الف رو فیلتر کردن به زور فیلتر شکن وارد سایت شدم لطفا پیگیری کنید (76842)
 
موسوي
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۱۰:۵۲:۰۳
پس چرا فيلتر شدي نظرات چي شد (76857)
 
مهدي
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۱۰:۵۳:۰۰
اين زمان مقطع خوبي براي نشان دادن وجود عدالت و مبارزه با فساد اداري است لطفا آقايان احمدي نژاد يا لاريجاني خودشان را نشان بدهند (76858)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۱۱:۰۶:۵۱
فكر ميكنيد كلينتون براي چه چندين سال مرتب در دادگاه بود و كارش بالا گرفت. نه به خاطر رابطه با يك زن و خيانت به خانواده، كه اين جزو امور شخصيه ي ايشان محسوب ميشد. بخش عمده ي محاكمات وي معطوف به دروغي بود كه گفته بود.
چيزي كه قبح آن در بين سياستمداران ما از بين رفته است. (76863)
 
f
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۱۱:۱۱:۲۰
با سپاس از رسانه تحلیلی الف که پیگیر این مسئله بود باید توجه و پیگیری کنید مدرک تحصیلی سایر سران مملکتی را که با هزار اما و اگر همراه است بدور از هر سیاسی بازی یکی از مهمترین مشکلات ایران که از برزگترین فاکتورهای عقب افتادگی ایران می باشد همین مسئله مدارک جعلی از هاوایی و امثالهم می باشد. موفق باشید (76865)
 
masoud
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۱۱:۱۶:۳۴
ba vojoode inke chdndin sal ast ke dar kharej az Iran zendegi mikonm, vali moratab akhbare Iran ra mikhonam . vaghti ke chenin akhbari ra mikhonam vaghean asabani misham va be khodam migoyam kash man aslan dar Iran motavaled nashodeh boodam. (76866)
 
رضا
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۱۱:۴۱:۱۴
با سلام
ضمن عرض تشکر از اقدام علمی، سازنده و پیگیر شما در شرایطی که در سرزمین ما اصولا برای علم ارزشی قائل نیستند و مدارک علمی را کاغذ پاره می شمارند. البته کاغذ پاره شمردن مدرک آقای کردان نشان از شناخت کامل رئیس جمهور از همکارانش دارد چرا که این مدرک حتی کاغذ پاره هم نبود. به هر حال متاسفم که گلوی انتخابات در دستان ایشان قرار گرفته و به شخصه هرگز نمایندگان مجلس هشتم را بابت این اعتماد نمی بخشم.
اگر زباغ رعیت ملک خورد سیبی
بر آورند غلامان او درخت از بیخ (76867)
 
بيژن
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۱۳:۲۹:۵۶
شايع شده كه اين سايت فيلتر شده. هرچند كه ظاهرا\" هنوز به سرويس دهنده ما سرايت نكرده. آيا اين واقعيت دارد؟ (76883)
 
یه بنده خدا !
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۱۴:۱۴:۳۷
به نام خدا

با عرض سلام و ادب

با احترام عرض می کنم از زمانی که با این سایت آشنا شده ام اینهمه اظهار نظر برای یک خبر در این سایت ندیده بودم و این حجم عکس العمل خوانندگان محترم جای تشکر دارد ريا، چرا که نشاندهنده این مهم است که نسبت به موضوعات مرتبط با امور مملکتشان بی تفاوت نیستند .

و اما موضوع آقای کردان ؛

تصور می کنم سال گذشته بحث موضوعی مشابه از سوی سبکه سراسری رادیو با عنوان \"پیک بامدادی\" مطرح و نتایجی هم حاصل شد و اگر اشتباه نکنم افرادی که مدارک جعلی دانشگاه هاوایی را ارائه نموده بودند از جایگاهی که اشغال نموده بودند برکنار شدند .

موضوع دانشگاه هاوایی مجدداً اگر اشتباه نکرده باشم از سوی قوه قضائیه پیگیری می شد و با کلی شعار و تبلیغات که ما چنین و چنان کرده و می کنیم همراه بود و در آخر نیز بیانیه ای در همین خصوص اعلام داشته بودند .

اصل موضوع بالا را یقین دارم که رخ داد ولی در مورد پیگیری کنندگان آن شک دارم ولی در هر صورت عرض می کنم جناب دادستان محترم که در این برهه ها باید به عنوان مدعی العموم وارد معرکه شوید ، به قول قدیمیها که خوب گفتند \"بز حاضر ، دزد حاضر\" بسم الله وارد شوید و محض رضای خدا مقداری از آبروی رفته قوه قضا را اعاده فرمایید .

فردی برای تصاحب یک منصب دولتی اقدام به جعل نموده است . حال وظیفه شما غیر از اقامه دعواست ؟

اولاً که وظیفه شماست که این آقا را نه با احترام که با شدت و حدت از منصب پایین کشیده و پای میز محاکمه بکشانید . کاری که در خصوص خیلی از افراد دست پایینتر ولی بدون پارتی به راحتی و به کرات انجام داده اید . و برای عبرت دیگران کاملاً علنی با ایشان برخورد قانونی معمول شود .

منتظر اقدام شایسته قوه قضا خواهیم ماند .

در آخر به مدیران عالیرتبه قوه قضا عرض می کنم که اگر شما قاضی و دادستان دولت امیرالمومنین علیه السلام و یا حضرت صاحب الزمان ارواحنا له الفداء در زمان ظهور بودید چه اقدامی انجام می دادید ؟

الان ایشان اگر ظهور ندارند حضور که دارند . اگر بیم جاه و منصب خود را دارید به فرموده ابا عبدالله الحسن علیه السلام آزاده باشید و به سراغ فعالیت دیگری بروید و حداقل جان و مال و ناموس خود را از این مهلکه عیان و آتش خشم الهی در امان نگه دارید .

خداوند همه ما را از رحمت واسعه خود روزی فرماید و ما را به آنچه در توان نداریم امتحان نفرماید . (76891)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۱۴:۲۹:۱۵
بازی با ملتی هشیار (76894)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۱۵:۰۳:۲۷
می خواهم بدانم در منصب قبلی نیز از مزایای این مدرک استفاده میکرده یا نه

اگر کرده وای بر احمدی نژاد که حقوق کارمندان را 10 در صد به ناحق افزایش میدهد بعد کیلویی به هرکس که میخواهد ارفاق مبیکند ؟ (76901)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۱۶:۴۲:۰۳
به نظر من مدرک زیاد ملاک نیست.مهم مدیریت هست که بایددر وجود آدم باشه. (76910)
 
حسین
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۱۷:۱۳:۳۷
کم آوردن فیلتر کردن (76913)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۱۷:۳۷:۰۰
از شما بخاطر این جسارت در احیای حق تشکر می کنم (76915)
 
حسين زاده
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۱۸:۲۰:۲۵
آقا خيالتان راحت باشد آب از آب تكان نميخورد ميگيد نه، نگاه كنيد .
تو رو خدا با اين اخبارhttp://www.alef1.com/content/view/27220
هم وقت آقايونو نگيريد چون معلومه مزاحم فقر ستيزي حضرات شويد (76920)
 
شیرزاد عبدالهی
۱۳۸۷-۰۵-۲۳ ۲۱:۵۳:۵۶
با سلام - دو پست متوالی در باره مدرک جعلی کردان با عناوین : دکتر کردان ! و \"مدرک دکتری کردان جعلی است \"در وبلاگ شخصی خودمshirzaad.blogfa.com نوشتم . از امروز صبح صفحه وبلاگم باز نمی شود و این بی سابقه است.
نمی دانم به این پست های اخیرم مربوط است یا نه!

به عنوان یک کارشناس حوزه آموزش وپرورش به شدت تحت تاثیر این عمل قرار گرفته ام و این داستان ذهن مرا اشغال کرده است. برای من جنبه سیاسی قضیه اهمیت چندانی ندارد . بعد اجتماعی موضوع فوق العاده مهم است.به نظر من این یک بمب خبری است. ومثل بمب اتمی آثار آن تا سالها ماندگار است. این اتفاق در هر جای دنیا منجر به عزل یا استعفای خاطی می شدو زنجیره ای از استعفاها و تحقیق وتفحص . در پیامکی به علی عباسپور نوشتم خدا به او کمک کند . اگر دیر شود حتی عزل واستعفا هم بی ثمر می شود.

ک جنبه دیگر ماجرا برای من حل نمی شود. در ذهن کردان چه می گذرد ؟ وقتی مدرک جعلی را گرفته وبه امور اداری صدا وسیما داده چه توجیهی برای خود داشته است. به نوشته سایت رجانیوز کردان در معرفی خود گفته که همسرش پوشیه دارد وپسرش نماز صبح را به جماعت می خواند.و لابد خودش از این دو متشرع تر است. چگونه چنین شخص متشرعی نان مدرک جعلی را به خانه می برده ؟ خودش می خورده وبه خانواده مومنش می خورانده ؟ توجیه اخلاقی ودینی او برای این مدرک قلابی چه بوده ؟ چه رابطه ای بین تقید به آداب شرعی واخلاق اجتماعی وجود دارد؟آیا این نمونه ای از دوگانه پنداری نیست.

در جامعه ای که مردم به قیمت گرسنگی ومحرومیت، بچه های خود را به دانشگاه می فرستند داستان مدرک جعلی یک وزیر سیلی سختی است برگونه میلیون ها پدر ومادر فداکار ایرانی . بدتر از همه مقاومت او حامیانش در برابر واقعیت های غیر قابل انکار است. کردان باید عزل شود . کردان باید به خاطر مشارکت در جعل مدرک محاکمه شود. کردان باید از مردم عذرخواهی کند. با همه اینها زخم بی اعتمادی التیام نخواهد یافت.این داستان در خاطره ها حک خواهد شد. حضور کردان در جایگاه خود مجوزی است برای مردم که همه چیز مجاز است. (76927)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۵-۲۴ ۰۰:۱۶:۱۵
اندازه دولت را نشان میدهد کسی بهتر از این حاضر به همکاری نیست (76940)
 
ایرانی
۱۳۸۷-۰۵-۲۴ ۰۰:۲۷:۰۲
قطعا ملت بزرگ و صبور ایران که با رشادت همه دشواری ها و نارسایی ها را به جان می خرد و با نظام جمهوری اسلامی همراه است، این خیانت را نمی پذیرد.
ما شیفتگان ...... نه تشنگان ......؟ (76941)
 
مسعود
۱۳۸۷-۰۵-۲۴ ۰۰:۵۸:۴۳
اول: تشکر فراوان از \"الف\"، دست مریزاد
دوم: تاسف برای کشورمون که به جای قدردانی از کار \"الف\" در روشن کردن ابهامات، \"الف\" رو فیلتر می کنن
سوم: باز هم تاسف برای کشورمون که 1 آدم بی سواد چنین جراتی به خودش می ده که در یک همچین سطحی مدرک جعل کنه، اونم چه جعلی
چهارم: تاسف برای رییس جمهور که انقدر خنثی واکنش نشون داد
پنجم: تاسف برای خودم که کشورم یه همچین مسئولای رده بالایی داره
ششم: چی بگم دیگه؟ تشط از پشت بوم افتاده که نقل داستان نداره... (76943)
 
محسن نوری
۱۳۸۷-۰۵-۲۴ ۰۲:۰۹:۱۴
فکر میکنم به جای اینکه این خلاف بزرگ را در الفاظی چون نیروی خدوم کشور و ذخائر انقلاب کوچک کنند بهتر است وزارت محترم اطلاعات یا وزارت علوم بیایند جدی در محکمه تصمیم بگیرند. البته خیلی بهتر بود که این اتفاق نمی افتاد و این مدرک جعلی فاش نمیشد. اما حال که فاش شده بهتر است با دادگاه با قانون تصمیم بگیرد نه با احساسات هر شخصی حتی رئیس جمهور...
سیاست وادی پیچیده ای است اما سیاستی پیروز واقعی است که دروغ نگوید و حقیقت واقعی را با احساسات و مخفی کاری قاطی نکند
شنیدم پسر رئیس جمهور چین اختلاص کرد و اعدامش کردند...نمیدونم واقعیت دارد یا نه اما اگر این چنین نبود چین نمیتوانست دنیا را به تسخیر خود در آورد.
اگر حزب الله لبنان نیز مانند اسرائیل حقه باز بود نیز نمیتوانست در جنگ پیروز شود، وعده صادق توانست لبنان را پیروز کند نه قدرت و جنگ افزار
در نظام جمهوری اسلامی ایران هم هر جا حقیقتی تلخ را پنهان کردیم یا با احساسات برخورد کردیم خودمان را از جامعه بین الملل دور کردیم و باعث آزرده خاطر شدن جامعه شدیم. جدا نظر شما چیست؟ noorisp@gmail.com متشکرم (76947)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۴ ۰۶:۴۳:۱۴
آقای سایت الف لطفا\" خبره ها را بگذارید چون همه از فیلتر شکن استفاده می کنند. (76957)
 
احمد از افغانستان
۱۳۸۷-۰۵-۲۴ ۰۸:۵۹:۰۴
من سالیانی زیادی را در ایران بودم
و زمانی که در افغانستان آمدم فکر می کردم فقط اینجاست که جعل مدرک صورت می گیرد.
اما در ایران که این همه تحصیل کرده وجود دارد چرا جعل؟!
باز هم اصل جعل مهم نیست اینکه در کشوری مثلی ایران چرا مسئولین تحصیل کرده باز به مدارک بالاتر آنقدر نیازمند میشوند که جعل کند مهم است. واقعا چرا باید مدرک جعل کند؟ نه آقای کردان یا فلانی هرکی باشد؟ (76981)
 
احمد
۱۳۸۷-۰۵-۲۴ ۰۹:۲۳:۲۹
کسانی که با مدارک بالاو رسمی مسافر کشی میکنن اون وقت این یارو با مدرک جعلی وزیر کشور! حیف (76985)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۴ ۰۹:۴۳:۲۰
حسن حالا فیلتر میشی تا بفهمی که این کارا خطرناکه حسن!
اینجا ایرانه حسن! (76989)
 
Reza
۱۳۸۷-۰۵-۲۴ ۱۴:۳۶:۴۱
I\'m really happy that the fact is now revealed. I am waiting Mr. Ahmadinejad\'s reaction to Mr. Kordan\'s invalid certificate.
If he doesn\'t fire Mr. Kordan, all his claims will be seriously in doubt.
Thanks to alef.ir for follwoing the problem (77051)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۵ ۰۱:۵۲:۳۴
حالا که خود رئیس جمهور به روشنی از یک دروغگو حمایت می کند حکم خود ایشان چیست؟ (77117)
 
ك.الف
۱۳۸۷-۰۵-۲۵ ۱۳:۲۱:۵۹
از مسئولين سايت خواهشمندم چنانچه مسئولين محترم دولتي جوابيه ايي در اين خصوص دارند منعكس تا واقعا بتوان قضاوت كرد . متشكرم (77173)
 
آذر
۱۳۸۷-۰۵-۲۵ ۱۳:۲۶:۳۴
قديميها حرف خوبي زدند هر چه بگندد نمكش مي زنند واي به روزي بگندد نمك. در دولت احمدي نژاد كه دم از عدالت ميزنند ببينيم با اين گند بازي چه مكنند ؟ (77174)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۶ ۰۲:۱۰:۴۳
معذرت میخوام، میخواستم ببینم مسئول محافظت از کنکور هم وزارت کشوره!؟ (77211)
 
جواد
۱۳۸۷-۰۵-۲۶ ۰۶:۲۳:۴۱
رئیس جمهور محبوب! در این موقعیت که همه به دنبال طعنه زدن و زیر سوال بردن شما هستند چرا سکوت کرده و اقدامی نمی کنید؟ (77216)
 
رضا
۱۳۸۷-۰۵-۲۶ ۰۷:۱۴:۰۶
http://www.ox.ac.uk/media/news_stories/2008/080815.html (77218)
 
۱۳۸۷-۰۵-۲۶ ۰۸:۱۰:۵۰
واقعا خسته نباشید البته خیلی تعجب برانگیز است که بجای پیگیری اصل ماجرا چرا الف را فیلتر می کنند این حرکت برای خود نظام خوب نیست بهتر بود جعلی بودن مطالب الف را ثابت می کردند و بعد بجای فیلتر عوامل پخش شایعه را زندان می کردند حال که همه چیز صحت گفتار را تایید می کند برخورد مسئولین با الف جای تاسف است خسته نباشید پاسدار حقیقی نظام و انقلاب شما هستید و شمایید که به حق وصیت امام را اجرا میکنید که انقلاب به دست نااهلان نیفتد هر چند تا حدی افتاده است (77222)
 
اسماعیل
۱۳۸۷-۰۵-۲۶ ۱۱:۲۲:۳۸
معلوم شد چه کسانی واقعا اصول گرا هستند؟

خوش بود گر محک تجربه اید به میان
تا سیه روی شود هرکه درو غش باشد (77236)
 
مصطفی
۱۳۸۷-۰۵-۲۶ ۱۱:۲۵:۳۷
طرف صحبت من شخص رئیس جمهور است .
آقای احمدی نژاد شما که دم از عدالت محوری میزنید و با توجه به اینکه آقای کردان را شما معرفی کردید و از همان ابتدا با تحریف واقعیت مبنی بر تایید وزرای پیشنهادی از طرف رهبری ،حال سوال اینست که : آیا شخص شما اولین دروغ را نگفته اید؟
آیا مدرک شخصی در حد وزارت کشور واقعا کاغذ پاره محسوب میگردد؟ آیا آنقدر شجاعت دارید که با کردان مانند افراد عادی جامعه (در صورت انجام چنین خطایی) برخورد کنید؟آیا مسئولین قضایی کشور بدون توصیه شما به این مسئله رسیدگی ونتیجه آنرا در اختیار افکار عمومی قرار میدهند؟
مدیریت محترم سایت الف: چنانچه بتوانیدطوماری جهت امضای اعضا و بینندگان سایت جهت حذف فیلترینگ ایجاد کنید بطور قاطع از آن حمایت میکنیم. هرچند که در هر صورت من با فیلتر شکن وارد شدم.(و این خود نشانه این است که شما نباید حقایق را به مردم منعکس کنید) (77237)
 
اسفندیار
۱۳۸۷-۰۵-۲۶ ۱۱:۵۴:۳۷
آقا شما رو بخدا این مسئله را پیگیری کنید. تعارف که نداریم. وقتی یک آقایی که دروغ میگه و با مدرک جعلی پول میگیره (در حقیقت دزدی میکنه) بشه وزیر چطور میشه به مجلسی که دونسته تاییدش میکنه و صداش در نمییاد و انتخاباتی که کردان برگزار میکنه اعتماد کرد. به خاطر یک نفر تمام نظام رو زیر سوال نبرید. (77239)
 
چوپان
۱۳۸۷-۰۵-۲۶ ۱۵:۴۰:۳۰
وای بحال نمایندگانی که رای اعتماد به ایشان دادند. (77245)
 
احمد
۱۳۸۷-۰۵-۲۷ ۱۹:۳۰:۵۱
با سلام
من هیات علمی دانشگاه آزاد هستم و مطلبی را به عنوان کامنت در قسمت \"دانشگاه آکسفورد: به کسی بنام علی کردان مدرک دکتری نداده‏ايم\" قرار دادم (دکتر عباسپور و دانشگاه آزاد و ...)و توجه نکردم که این بخش قدیمی است. لطفا در صورت امکان و تمایل به تایید مطلب آن را به این صفحه که مطلب آن جدیدتر است منتقل کنید.
با تشکر (77306)
 
هدایت اشتری لرکی
۱۳۸۷-۰۵-۲۸ ۱۶:۲۰:۲۹
يادداشت سليمي‌نمين درباره نسبت مدرك كردان و دانشگاه آزاد
\"آكسفورد\" حلال مشكلات، كدام دانشگاه است؟
اما واقعيت اين است كه «آكسفورد» مورد ادعا - به عنوان حلال مشكل آقاي كردان و برخي ديگر از دولت‌مردان – شعبه‌اي از دانشگاه آزاد در شهر آكسفورد انگليس و بي‌ارتباط با دانشگاه آكسفورد است.
دكتر عباس سليمي نمين در خصوص مناقشات مربوط به مدرك دكتراي وزير كشور يادداشتي در سايت دفتر مطالعات و تدوين تاريخ ايران با عنوان\"نسبت داده‌ها و ستاده‌ها\" نوشته است كه از جهاتي جالب و حائز اهميت است.متن آن در ذيل مي‌آيد:

مباحثي كه در جريان اخذ راي‌ اعتماد براي سه كانديداي عضويت در كابينه مطرح شد، مؤيد حساسيت‌هاي بجاي برخي نمايندگان ملت نسبت به كژيها در عرصه مديريت كشور است.

گرچه برخي مي‌توانند مواضع اتخاذ شده در آن جلسه حساس و تعيين كننده را ناشي از گرايشهاي متفاوت سياسي و گروهي قلمداد كنند، اما واقعيت اين است كه صحه گذاشتن بر مظاهر مفسده‌هاي مديريتي در سطوح بالاي اجرايي كشور، آنهم در مجلس به هيچ وجه زيبنده نيست.

در پيش‌ گرفتن رفتار و گفتار خلاف سلوك اسلامي براي گسترش زمينه‌هاي برخورداري فراتر از ساير اقشار، اعتماد عمومي را به شدت خدشه‌دار مي‌سازد و مديراني كه مردم را فاقد بهره‌ هوشي لازم ‌پنداشته و آنان را داراي قدرت تميز بهره‌مندي فردي از خدمت به جامعه نمي‌دانند، سخت در خطايند.متاسفانه سالهاست كه برخي مديران، پرانتزي براي خود گشوده‌اند تا در آن به اصطلاح پرستيژ دنيايي خود را تكميل نمايند. استمرار و عمق يافتن اين فضاي مبرا از حاكميت قانون، مديران قابل توجهي را به خطا عنوان‌دار و از موهبات دنيوي آن برخوردار ساخته است. اگر نمايندگان محترم به درستي حضور اينگونه افراد را در پستهاي كليدي اجرايي نمي‌پسندند، آيا تبعات مخرب حضور دارندگان دكتراي مراوده‌اي در نظام آموزش عالي يا عرصه ديپلماسي كشور و ... كم اهميت‌تر است؟

در اين زمينه آنچه از سوي يكي از نمايندگان محترم در صحن علني مجلس مطرح شد بسيار تكان‌دهنده مي‌باشد: «نكته بسيار بديع و نو در رابطه با (آقاي) كردان اين است كه وي با مدرك فوق ديپلم به عنوان (عضو) هيئت علمي دانشگاه مشغول به كار شده و در سال 79 از دانشگاه آزاد درخواست جذب به عنوان (عضو) هيئت علمي دانشگاه را مطرح مي‌كند.»

اين نماينده محترم همچنين با بيان اينكه سازمان بازرسي كل كشور در سال 83 در 4 نوبت، به كارگيري (آقاي) كردان به عنوان عضو هيئت علمي را تخلف دانسته است، مي‌افزايد: «در پاسخ به نامه بازرسي (كل كشور) دانشگاه آزاد عنوان كرده كه عضويت (آقاي) كردان به عنوان (عضو) هيئت علمي به استناد ادعاي او مبني بر داشتن دكتراي علمي بوده كه هنوز اين مدرك ارائه نشده است.»!؟

هرچند بعد از راه‌يابي آقاي كردان به وزارت كشور روابط عمومي اين وزارتخانه در چارچوب وظايف سازماني خود اعلام كرد: «مدرك دكتراي افتخاري وزير كشور پس از طي مراحل قانوني از سوي رئيس كل بخش خاورميانه دانشگاه آكسفورد، استيفن يرينگل و به امضاي سه نفر از اساتيد معروف و مشهور دانشگاه آكسفورد صادر گرديده است و هيچ‌گونه خدشه‌اي در صحت آن وجود ندارد» اما پيگيري صحت و سقم اين ادعا از دانشگاه مزبور ‌آنگونه كه يكي از رسانه‌هاي داخلي انجام داده و جواب منفي دريافت داشته، زواياي ديگري از اين مسأله را روشن مي‌سازد كه چندان خوشايند نيست و عواقب نامطلوب بيشتري را در پي خواهد داشت.
اما واقعيت اين است كه «آكسفورد» مورد ادعا - به عنوان حلال مشكل آقاي كردان و برخي ديگر از دولت‌مردان – شعبه‌اي از دانشگاه آزاد در شهر آكسفورد انگليس و بي‌ارتباط با دانشگاه آكسفورد است.

اين «مشكل‌گشا» در ساختماني داير شده كه خود حديث مفصلي دارد و به هرحال در پناه نام اعتبار آور و مدرك عنوان ‌سازش، راه را بر پويندگان مدارك مراوده‌اي مي‌گشايد. در اين ميان آنچه براي ناظران قابل تامل است اينكه اگر آقاي كردان در پي كسب عنوان وزارت برنمي‌آمد و به سطوح پايين‌تر مديريتي بسنده مي‌نمود طبعاً تبعات فعاليت‌هاي آموزشي ايشان همچنان مغفول مي‌ماند.

حال سؤال اين است آنچه امروز مفسده مديريتي آقاي جاسبي خوانده مي‌شود چه زماني بايد حساسيت همه دلسوزان سلامت مديريت كشور را برانگيزد؟ طي نزديك به 27 سال، مناسباتي در عرصه مديريتي دانشگاه آزاد شكل گرفته كه به سهولت نمي‌توان از آن رهايي يافت. اين مناسبات متاسفانه حتي برخي اصولگرايان را به تدريج به وادي «واقعگرايي» سوق مي‌دهد. هرچند اين نوع واقعگرائي‌ها تغييراتي را موجب خواهد شد اما با يك ارزيابي ساده مي‌توان دريافت كه وزن داده‌ها و ستاده‌ها در اينگونه واقعگرائي‌ها به چه نسبتي است. (77409)
 
یه بی سواد!!!!
۱۳۸۷-۰۵-۲۸ ۱۹:۰۸:۳۸
اقا این پستتون رو اولین پست فیکس کنید... فشارها داره کم می شه و آقایون میخوان قضیه رو ماسمالی کنن! با اینکه با عزل این دروغگوی جاعل بهار نمی شه ولی واقعا نقطه ی عطفی می شه برای جلوگیری از این حرکات...
لطفا فشارها تون رو از مجاری قانونی ادامه بدین
به خدا آقا هم از این داستان دل خوشی نداره ولی نمی خواد مستقیم و فراتر از قانون عمل کنه! والعاقبه للمتقین... (77428)
 
به مسئله ی بی ربط
۱۳۸۷-۰۵-۲۸ ۱۹:۱۳:۲۳
واقعا بی ربطه بی ربطم نیست...
احتمالا در پی گندی که مسولین ورزش کشور به بار آوردن و ثمره (بخوانید بو!) ی اون در پکن مشام تمام ایرانی ها رو عطرآگین کرده، و در ایران هم از طریق سیمای عزیز ملت شریف هم از این مسئله بی بهره نیستند، رئیس جمهور عزیز در پی ناکامی های کاروان ورزشی کشور و تو دهنی به کمنیست و اسکتبار جهانی که یکی اوله و یکی دیگه دوم! ورزشکاران کشورمان را قهرمان خواهند نامید و خواهند گفت:
\"ملت ایران برای قهرمانی نیازی به این آهن پاره ها ندارند\"به خدا بعید نیست
می گین نه! ببینید.... (77429)
 
صنایع نیوز
۱۳۸۷-۰۵-۲۹ ۰۰:۵۵:۱۶
سلام
ازفیلترینگ الف متاسفیم (77440)
 
یا حق
۱۳۸۷-۰۵-۲۹ ۰۹:۴۶:۴۷
بسمالله از اقایان مراجع تقلید سوالی دارم ایا میتوان با مدرک جعلی حقوق حلال دریافت نمود ؟اگر جواب بلی میباشد با چه مجوزی*واگرجواب خیر میباشد میتوان نتیجه گرفت این اقا فرقی بین حلال و حرام قاثل نیست (77472)
 
۱۳۸۷-۰۶-۱۶ ۱۱:۱۶:۵۵
درود بر شما که حقیقت را به مردم ساده ایران اطلاع دادید.این کارتان در تاریخ ثبت میشود .وبرای آیندگانحکایت می شود (77987)
 
۱۳۸۷-۰۶-۱۶ ۱۲:۳۸:۰۵
سلام-به نظر بنده معرفی آقای کردان به وزارت کار خدا بود که مردم بدانند وقتی ایشان توانسته با مدرک جعلی استاد دانشگاه آزاد شود پس به مدارک صادر شده توسط این دانشگاه خیلی اهمیت ندهند و اگر به دانشگاه آزاد میروند هدفشان مدرک نباشد چه آنکه ممکن است مدرکشان را آقای کردان امضا کرده باشد. (78004)
 
۱۳۸۷-۰۶-۱۷ ۱۰:۲۳:۱۹
دوستي گفته بود نمايندگان وظيفه رسيدگي به وضعيت مدرك جعلي آقاي كردان را دارند با اين وجود كه نمايندگاني كه ساكتند نكند كه از بررسي مدارك خود مي ترسند (78126)
 
۱۳۸۷-۰۶-۱۶ ۱۲:۵۰:۰۱
به نظر من تا همین حالا هم آقای کردان به اندازه کافی مجازات ده است.این که میبنید هنوز مقاومت می کنند شاید علت دیگری داره که ما از آن بی خبریم. (78006)
 
نظاره گر
۱۳۸۷-۰۶-۱۸ ۱۲:۲۴:۲۰
مگر ساير آقايان كه تحصيل كرده اند براي اين مملكت تخم دو زرده كرده اند كه ايشان بخواهد با دكترا يا فوق ديپلم كاري بكند.
بنده از اقشار متخصص اين مملكت هستم و 10 سال است با تمام نيرو در صنعت مملكت درحال جان كندن هستم ولي هنوز منزلي و سرپناهي ندارم حالا به دنبال خدمت در يك ارگان دولتي هستم تا شايد مابقي عمر كاممان شيرين شود ولي تمام درها بسته است.
آيا تخصص و تعهد در احراز پستها و مقام ها مهم است يا ...؟
آقا سري به جامعه بزنيد ببنيد مردم در چه حالند؟رمقي باقينمانده كه حقشان را بستانند .
آنها هم كه توبره شان پر است به اين مسايل كاري ندارند.
قرار نيست افشاگري شود.زيرا به نفع هيچ كس نيست حتي ... گوشه نشسته و ماست و نونشان را بخورند. (78337)
 
پوریا
۱۳۸۷-۰۶-۱۸ ۱۲:۴۴:۵۳
واقعا نمایندگان مجلس چه چیزی را بررسی کرده و رای اعتماد می دهند ؟ این موضوع باید قبل از دادن رای اعتماد در مجلس محترم بررسی و نتیجه آن اعلام میشد نه اینکه مجلس رای اعتماد بدهد و آبروی خود و ارکان نظام که در هنگام دفاع جانانه از ایشان به آنها توسل شد برود بعد به بررسی صحت مدرک بپردازند و آنهم با اینهمه که افتضاح کار در آمده باز هم کسی به روی مبارک نمی آورد تازه الف رو هم که توقیف کردن و لی دیدن دیگه خیلی آبرو ریزی کوتاه اومدن و گرنه آقای توکلی بنده خدا رو هم یکمی اگه کوتاه اومده بودن کله پاش می کردن جناب توکلی و شورای سیاست گذاری سایت الف جدا از این زحمات بی دریغ شما کمال تشکر و امتنان را داریم برو بچه های دانشگاه تهران (78341)
 
سحر
۱۳۸۷-۰۶-۲۱ ۰۷:۴۰:۳۰
به نظر من با همچين اتفاقاتي خيلي بيشتر از اينكه نگران آبروي ممكلت باشيم بايد نگران خود مملكت باشيم! تبليغات منفي (چه ناحق و چه حق) عليه كشور ما آن قدر زياده كه فكر نمي‌كنم چنين چيزهايي روش تاثيري بگذاره. اما چه طور مي‌شود مردم خودمان را قانع كنيم كه كشور ما اسلاميه و عدالت از آرمانهاي نظام ماست ولي مسئولانمان در مقابل دروغ به اين بزرگي سكوت مي‌كنند؟ هيچي بهمان نگويند ادعاي اصلاح دنيا و بشريت را هم داريم! من كه دارم شاخ در مي‌آورم، آخر تقلب به اين آشكاري؟ (78999)
 
ناشناس
۱۳۸۷-۰۶-۲۲ ۰۰:۱۰:۰۸
فعلا که هر اتفاقی میفته به بهونه شرایط حساس کشور ازش به راحتی گذشت میکنن .گویا این شرایط حساس واسه بعضی از افراد بد نبوده....
کاش دولت عدالت رو در مورد آقای کردان اجرا کند.
با تشکر از سایت خوب شما (79118)
 
۱۳۸۷-۰۶-۲۵ ۱۳:۴۰:۳۸
بابت اطلاع رسانی خوبتان متشکریم (79780)
 
۱۳۸۷-۰۶-۲۷ ۱۲:۵۷:۱۸
شهري كه شه و شحنه و شيخش همه مستند
شاهد شكند شيشه كه بيم از عسسي نيست
مردم ايران با شعورند.ميفهمند كه حضرات شيفته قدرتند نه تشنه خدمت. جعل مدرك،كاغذ پاره خواندن مدرك،هزينه كردن از كيسه خليفه و .... كه سهل است اگر لازم باشد ...بنا بر اين دوستان و هموطنان عزيزم خودتان را خسته نكنيد و به مسئولين سواره بر مركب تندروي قدرت و ثروت خرده مگيريد كه اين ره كه ميرويد به تركستان است.اين مردم به زعم حضرات گاهي با شعورترين مردمان جهانند و زماني نيازمند قيم.بايد تاسف خورد به حال كساني كه هنوز فكر ميكنند ارزشهاي شهيدان و امام شهيدان محلي از اعراب دارد.گذشت زمان رجايي .گذشت زمان جهان ارا .گذشت زمان بهشتي .بياييد واقعيتها را چنانجه هستند ببينيم و بگوئيم. (80436)
 
۱۳۸۷-۰۶-۲۷ ۱۳:۳۱:۳۵
ميخواهم با صداي رسا بعنوان يك شهروند معمولي بگويم جناب رئيس جمهور ،كسي كه بواسطه راي من به اين مقام رسيده اي و .. گمارده اي.از جريانهايي مثل رسوايي كردان گيت،رحيم مشايي گيت و ... به سادگي و با سكوت عبور نكن .كاستي هاي كابينه ات را پشت ژستهاي بيمزه پنهان نكن و مرد و مردانه به ملت اعلام كن كه چقدرضعيف عمل كرده اي. شعار انتخابي ما ميتوانيم شما در بسياري از مقوله هاي ابتدائي زندگي اين مردم برعكس محقق شد.تورم، بيكاري ،گراني،اختلاف طبقاتي،فساد ،رانت،اقازاده هاي دولتي،و.......
چرا جرات اين را نداريد كه مانند بساري از سياستمداران دنيا از مردم خود عذر خواهي كنيد و مقداري ،اعتبار براي خود در تاريخ بخريد. (80453)
 
رضا مرادی
۱۳۸۷-۰۷-۰۷ ۰۴:۰۴:۵۵
هر دم از این باغ بری میرسد (82672)
 
بزنگاه
۱۳۸۷-۰۷-۱۲ ۲۰:۴۶:۳۰
با سلام خدمت همۀ دوستان و گردانندگان سایت الف
چند سؤال از آقای کردان دارم:
1) اولا اگر مدرک آقای کردان جعلی نبوده چرا ایشان بواسطه آن مدرک حقوق و مزایا نگرفته اند و اگر از روی حسن نیت بوده چرا حالا با این مدرک وزیر شده اند؟
2) مدرک ایشان بابت چه فعالیت علمی انجام شده در زمینه حقوق اعطا شده است؟
3)آیا می توانید به این ملت منت گذاشته و کپی مدارک لیسانس و فوق لیسانس خود را هم همانند مدرک دکتری منتشر کنید؟
4)اصولا اگر نمی خواستید بابت مدرک دکتری خود از حقوق یا مزایایی برخوردار شوید چرا از یک رابط برای گرفتن مدرک به اصطلاح دکتری خود استفاده کرده اید؟
5) اگر نمی دانستید که مدرک شما جعلی و بی اعتبار است، چگونه می خواهید مجموعه ای به بزرگی وزارت کشور را اداره کنید؟
آقای کردان ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است. شهامت داشته و استعفا کنید تا مردم کمی به صداقت شما ایمان بیاورند. (84067)
 
ایرانی-گیلانی-رشتی-مهندس معمار
۱۳۸۷-۱۱-۱۳ ۱۵:۱۵:۱۶
باسلام وعرض ادب واحترام خدمت شما دوستان قیرتمند

فقط برای من این جای سئوال است که چرا این مردک دراین اشفته بازارلورفت.مهره سوخته بود.به دردشان نمی خورد.نمی دانم.امیدوارم این اقا وامثال این خوانین به شدت مجازات شوند تابه شعور هفتاد میلیون نفر مردم شریف وستم دیده توهین نکنند.یا علی (102200)
 
ایرانی-گیلانی-رشتی-مهندس معمار
۱۳۸۷-۱۱-۱۳ ۱۵:۱۹:۴۶
لعنت به کسانی که به شعوراین مردم توهین می کنند.هزارلعنت.نمی دانم منباتحصیلات وتجربه کم معماری واقعا ازکجابایدبه ساختن بپردازم.........یاعلی (102201)
 
متحیر سرگردان
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۱:۲۸:۱۸
باریتعالی سرانجام وعاقبت این نظام وکشوررا ختم بخیرکند و حضرات اهل سیاست ومتولیان کشورراهرچه زوئتر با وظایف ومسؤلیتهایشان اشناکند واگاه شوند عاقبت دروغگویان وچپاولگران بانکها وبیت المال مؤمنین چه خواهدبود. اگرسردمداران تقوی پیشه نکنند و حس حرص وطمع را ازخوددورنکنند سرانجامی بهتراز هویدا و امثالهم نخواهندداشت و نادم وشرمنده خواهندشد. (3807126) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.