نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469366
ابتکار: برخی تالاب‌های کشور شرایط خوبی ندارند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۷
معاون رئیس‌ جمهور گفت: در حال حاضر برخی تالاب‌های کشور در شرایط خوبی قرار ندارند که در این زمینه برنامه‌ریزی اساسی برای احیای این تالاب‌ها انجام داده شده است.
به گزارش تسنیم، معصومه ابتکار عصر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر برخی تالاب‌های کشور در شرایط خوبی به سر نمی‌برند که برای احیای این تالاب‌ها برنامه‌ریزی اساسی توسط دولت انجام داده شده تا بتوانیم این تالاب‌ها را احیا کنیم.

وی با اشاره به این‌که برای احیای دریاچه ارومیه نیز اقدامات خوبی توسط دولت انجام داده شده است، افزود: در حالی که خیلی از منتقدین به احیای دریاچه ارومیه باور نداشتند ولی دولت توانست علی‌رغم همه سختی‌ها اقدامات تاثیرگذاری برای احیای دریاچه ارومیه انجام دهد.

معاون رئیس‌ جمهور تصریح کرد: یکی از اولویت‌های اساسی سازمان حفاظت محیط زیست حفظ منابع طبیعی و محیط زیست و احیای دریاچه‌هاست که برای این امر در استا‌ن‌ها نیز برنامه‌ریزی اساسی انجام داده شده تا بتوانیم از این سرمایه‌های عظیم حفاظت کنیم.

ابتکار با اشاره به این‌که حفظ آب‌های زیرزمینی نیز یکی از اولویت‌های اساسی است، بیان کرد:‌ برای حفظ این منابع آبی توسط وزارت جهاد کشاورزی اقدامات خوبی انجام شده ‌که نیاز است متناسب با شرایط استان‌ها این اقدامات تداوم یابد.

وی تصریح کرد: برای احیای دریاچه ارومیه دولت تمام تلاش خود را به کار گرفته تا دغدغه و نگرانی مردم ارومیه برطرف شود و خوشبختانه تاکنون در این زمینه دستاوردهای خوبی حاصل شده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: برای احیای تالاب خوزستان نیز دولت برنامه‌ریزی خوبی انجام داده که هم‌اکنون تالاب خوزستان نیز احیا شده و در این زمینه هیچ نگرانی وجود ندارد.

ابتکار یکی از طرح‌های سازمان حفاظت محیط زیست را مشارکت جوانان  و مردم عنوان کرد و اظهار کرد: در این زمینه طرح جوانان محلی برای حفاظت از محیط زیست انجام شده که این امر بسیار موفق‌آمیز بوده است.

وی از ایجاد مشاغل سبز در کشور خبر داد و گفت: اجرای طرح مشاغل سبز با محوریت بانوان فارغ‌التحصیل انجام می‌شود که برای این امر 200 شغل معرفی شده است.
 
کلمات کلیدی : تالاب های کشور+ابتکار
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۲۳:۲۰:۵۲
این هم از آثار تحریم و بنزین پتروشیمی است (4320673) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.