توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451068
رضایی: ساختار بودجه‌ریزی همچنان نیازمند تغییر است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز ساختار بودجه‌ریزی همچنان نیازمند تغییر است و بودجه تنها سند عملیاتی سیاست‌ها و برنامه های نظام به شمار می آید.

به گزارش تسنیم، کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (شنبه 14 اسفند) به ریاست محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل شد.

در این جلسه مغایرت ها و موارد عدم انطباق مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه 1396 مجلس شورای اسلامی با سیاست‌های کلی نظام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایام شهادت جانگداز و سوگواری بانوی دو عالم، حضرت صدیقه کبری، فاطمه زهرا(س) را به مردم ایران و همه مسلمانان تسلیت گفت.

رضایی با تسلیت سالگرد رحلت عالم جلیل القدر ، آیت الله واعظ طبسی، تولیت فقید آستان قدس رضوی به ذکر خاطره ای از دوران دفاع مقدس مبنی بر درخواست خود از ایشان برای اهدای پرچم نصب شده بر فراز گنبد حرم امام رضا(ع)، اجابت این درخواست توسط ایشان و ارسال پرچم به فاو در فاصله 24 ساعت مانده به عملیات برای ارتقای روحیه رزمندگان پرداخت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام سپس با تأکید بر این مطلب که بودجه عمومی کشور باید نمایی از توسعه داشته باشد، افزود: بودجه هرچه با برنامه انطباق بیشتری داشته باشد، امر توسعه، اجرایی تو و عملیاتی‌تر خواهد شد؛ چرا که غیر از مصوبات بودجه هیچ سند دیگری نداریم تا آرمان ها و اهداف مذکور در برنامه را به واقعیات عینی و قابل اجرا تبدیل کند.

وی ادامه داد: در دولت قبل نامه‌ای از سوی دبیر خانه مجمع تشخیص مصلحت به رئیس‌جمهور وقت نوشته و در آن تأکید شد که با توجه به تصویب سیاست‌های کلی اصل 44 تغییر ساختار بودجه‌ریزی و انطباق آن با سیاست‌های مذکور ضرورت دارد.

رضایی تصریح کرد: امروز هم ساختار بودجه‌ریزی همچنان نیازمند تغییر است و بودجه تنها سند عملیاتی سیاست‌ها و برنامه‌های نظام به شمار می‌آید.
 
کلمات کلیدی : مجمع تشخیص مصلحت نظام + محسن رضایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.