توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 322962
گزارش ایران به سازمان ملل درباره حادثه صنعا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۱
معاون عربی آفریقایی وزارت امورخارجه گفت: تا ساعاتی دیگر طی گزارشی سازمان ملل را در جریان جزئیات حادثه صنعا قرار می‌دهیم.

"حسین امیرعبداللهیان" معاون عربی آفریقایی وزارت امورخارجه عصر امروز (پنجشنبه) در حاشیه مراسم چهلمین روز درگذشت غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان با اشاره به حمله موشکی عربستان به سفارت ایران در صنعا اظهار داشت: تا ساعاتی دیگر طی گزارشی سازمان ملل را در جریان جزئیات حادثه صنعا قرار خواهیم داد و این موضوع را از طرق حقوقی و بین‌المللی پیگیری می‌کنیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وی افزود: سخنگوی محترم وزارت امورخارجه، موضع خود را در این رابطه اعلام کرده است. متأسفانه باخبر شدیم که در جریان این حمله راکتی یکی از نگهبان‌های ما در سفارت ایران به شدت مجروح شده است.

امیر عبداللهیان در ادامه سخنان خود گفت: عربستان باید تأمین امنیت دیپلمات‌ها و سفارت ایران در صنعا را مورد توجه قرار دهد.

وی با بیان اینکه عربستان اقدام سهوی در تجمع مقابل سفارت‌خانه خود در تهران را تبدیل به جنجال سیاسی کرده است ابراز داشت: مقامات عربستان نسبت به حمله راکتی به سفارت ایران در صنعا که منجر به مجروحیت نگهبان سفارت‌خانه شده، کوچکترین اعتنایی را نکرده‌اند و ما در این خصوص پیگیری‌های بین‌المللی خود را خواهیم داشت.
 
کلمات کلیدی : ایران+عربستان+سفارت+یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.